Dierenarts A. Wagner: koe van hond via naar varken 4000 ,e ««- DUET VAN DEN BRINK HOEDENNIEUWS sasr 24,95 VRIJDAG 27 NOVEMBER 1961 „Nog nooit een notaris achter z'n kliënt zien rennen?" 2 J Het einde van nze najaarsprijs- vraag „Wat doen i: deze mensen komt nu toch f werkelijk in zicht. I De heer A. Wag- ner, nummer 2 in de fotogalerij, is f dierenarts op Flak kee en dat brengt als juiste invul ling van onze prijsvraag: 2 3. I*. Op dit ogenblik ontbreken dus $08 nog twee por tretten en wij hopen nu zo spoedig mogelijk (hopelijk nog voor Sinterklaas) de uitslag van onze prijs- vraagt te kunnen meedelen. Voor uw controle de stand van het ogenblik: 1 G (Chr. v. d. Heuvel, binnenhuisarchitect), 2 J. (A. Wag ner, dierenarts), 3 A. (J. Barnouw, pro grammeur), 4 B (mej. De Werd, kookad- viseuse), 5 D (B. W. Biesheuvel, minister), 8 F (mej. Buisman, receptioniste), 9 1 (F. van Nooijen, toneelcostumier) en 10 E (J. Piasmans, lijkspolitieman). Een arts in de dierenwereld heeft grote overeenkomsten met een arts in de mensenwereld. Het enige grote ver schil ligt op het vlak der verfijning. Wat daarmee wordt bedoeld? De man, die grote, of kleine huisdieren als pa tiënten heeft, beschikt over een aanzien lijk grover instrumentarium dan de man, die over het lichamelijk welzijn het mensdom waakt. Hij moet ook zijn optreden zijn; hij polsen als van een [Van onze speciale verslaggever) „Hebt u wel eens een notaris Ichter z'n kliënt door het land pen rennen? Nee? Een dokter |an? Maar een dierenarts toch ze ker wel! In de zomer komt het beerdere keren per dag voor dat I ruik een tafereeltje kunt aan- Ichouwen. 99 procent van de vee- draait, vooral als hij koeien, of paarden houders, die opbellen voor een (lier, dat in de wei loopt, vertelt lat je het beest ZO KAN PAK- |CEN. Maar in 99 procent van de (evallen kost het tien of vijftien minuten om achter zo'n dier aan ie jagen". I Dierenarts A. Wagner van Dirksland Beeft deze pakkende zinnen op een pencil gezet en dit aan al z'n kliënten toekomen. Het robuuster i dient als het v bootwerker te hebben. Lichaamskracht het i zaken, waar het bij een dierenarts i te verzorgen heeft. Het dier verzet zich. als het met een injectienaald wordt bewerkt, of als het wordt betast en (met een echte stethoscoop') wordt be luisterd. Schrammen en blauwe plek ken, ze behoren mede tot het loon van een dierenarts. Veranderingen met vroeger? Ja, veel veranderingen zelfs. Neem de afdeling paarden uit de praktijk van de heer Wagner. Toen hij in 1953 .in Ouddorp begon, stonden in de stallen, welke hij te verzorgen had. nog duizend edele viervoeters. Als hij er op 't ogenblik nog tweehonderd heeft, zijn het er veel. hem te behandel™ koe. dg nie» i de „patiënt" onder bereik te IODOFORM „Nou en of", verklaart de h: wordt op VLEESPRIJZEN Het aantal koeien op Goeree-Over- flakkee mestvee moet als de speciali teit worden gezien is eveneens aan fluctuatie onderhevig. Het kan jaarlijks enkele honderden schelen, omdat spreekkamer. „De mensen willen wel, dan het vorig jaar, toen een dieptepunt 'e vanmorgen over werd bereikt (volgens de maatstaven daJ J*10^ k van de Koninklijke Nederlandse Maat- vaJ gebeld schappij voor Diergeneeskunde dienen In dfl verband neeen heb ik- tS.'fnnn in de kartotheek van elke, behoorlijk "et hoofd van OD vrmid van lopende plattelandspraktijk tussen de ,'or' Ook de bemoeiingen van de dierenarts krans worden ge- zijn qua karakter gewijzigd. De arbeid tooid. Net zo als is van consultatief naar preventief om- de doktersvrouw gebogen, waarbij de georganiseerde >s ZÜ de centrale preventieve geneeskunde een grote figuur van de plaats inneemt. praktijk. Ze be- lamje drie: ..ga zo precies werk tussen dringende koeienlijven. snel mogelijk r als Je hei er niét op wjdenkin dan„hï v°ïf 1—j t0«" ze er niet aan. Ik laat me liefst ook nfét werd berE,kt op de weg aanhouden tenzij er van een spoedgeval sprake is. Elke morgen sen acht en negen heb ik telef t spreekuur en op grond van de •innenkomende meldingen maak ik lagprogramma op. Vergeet niet dat ik 'eej Goeree-Overflakkee bestrijk, van Juddorp in het noorden tot Ooltgens- >laat in het zuiden. Een vrije zaterdag' fee die is er niet bij. Wel heb ik de 'eehouders verzocht mij tijdens het weekeinde zo min mogelijk te storen de vrouw 'y veearte wel eens met een lauwer- poor verklaringen van vnof Ao"Het gaat om drie ziekten", aldus de dient c.i >estemde dieren Deze kimnen heer Waener, „die alle de nodige papie- de telefoon, zorgt °ok °P ren rompslomp met zich melbreneen. (ook telefonisch) Indere dagen worden opgemaakt' Op het eiland, dat sinds kort door de iringvlietbrug met het vasteland ver raden is. zijn de twee dierenartsprak- ken niet gesaneerd. Dit is moeilijk, of Ithans niet gemakkelijk. Het gaat vaak eer persoonlijke relatie, die beide kanten niet wenst te 'erbreken. Daarom draait de heer Wag- jaarlijks veertigduizend kilometer al' n wagen. Hij verzamelt deze vooi lamehjk op de smalle polderwegen, di pij bijna dromen kan. ..Ik denk wel eens", mijmert hij, tei ren rompslomp met zich meebrengen, (ook telefonisch) De eeste is mond- en klauwzeer, dat al voor het oplichten sinds 1953 georganiseerd wordt bestre- van de lampjes op den. Elk voorjaar spuiten we er tegen de semafoon in. waarbij geen beest mag worden vergeten. Wat het rundvee betreft, zijn we de ziekte praktisch te boven geko- Met varkens is het wat moeilijker. de andere kant„klMU wu kunnen komen. M'n werkkring wordt (Begrensd door water rondom. Goerec- Overflakkce heeft voor mij geen gehei men meer. Ik zit er al tien jaar; ik ben er bovendien geboren. Begrijp mc goed: ik ben praktijk noch eiland zat. Inte gendeel, mag ik wel zeggen ik groei rjiog altijd in. Maar ja, het is mensc Ze zijn slecht te ..Sen andere ziekte, die voor de selec- e en de export fnuikend werkt, is tbc. Bij rundvee is deze ernstige aandoening zo goed als verdwenen. Na-controle is «chter wel noodzakelijk". „De derde, georganiseerd aangepakte ziekte ten slotte is abortus Bang. of wel besmettelijk, ontijdig verwerpen kalveren. We hebben dit hier nog niet volledig onder de knie. Door ana lyse van het bloed kan de ziekte wor den geconstateerd". SPECIALISTEN direct bij. als ze meent dat er net iets te veel van haar man wordt gevraagd. Dag en nacht staat zij haar part kring bij. Naar de afloop van spoed gevallen is ze. bij wijze van zeggen, net zo nieuwsgie rig als de eigenaar van het dier. „DAAGJE" Achtste ronde: Voor winnaars 25 boeken Vandaag maken we met onze prijsvraag „Wat doen deze men sen?" de tweehonderd vol. Bij deze achtste ronde van de wed strijd gaan we immers ons 200ste De°®k,er Zegt"-boek als prijs beschikbaar stellen. De volgende •45 winnaars werden door loting aangewezen en de laatste van het rijtje is dan ook tegelijk de twee honderdste, die in deze lange reeks zo'n boek krijgt thuisge stuurd. 1. A. Vink. Kerkwcg 34, Zij- derveld (Z.-H2. W. Haverhals, Zuidhollandscdijk 87. Kaatsheu vel. 3. T. Breedijk, Jan Porcellis- «traat 15b, Rotterdam. 4 A B. Goedhart Jr., Fazantstraat 9. Zaltbommel. 5. T. van Ofwegen. Leliestraat 4. Alphen aan de Rijn' C. Ouwehand, Te Brittenstraat 30, Katwijk aan Zee, 7. J. Mole- graaf. Vianenstraal 1, Zevenber gen. 8. A. Buitendijk, Pr. Bern- hardstraat 78. Oud-Beijerland, 9. A. J. Zwerus. Meeuwensingel 94. Capelle a. d IJssel. 10. Mevr. C. Crama, Driftstraat 44, Leiden, 11. C. Verspoor. Hongarenburg 36. Den Haag, 12. M. van Brugge, W. H. Vliegenstraat 20, Schiedam. 13. H. ter Horst, Namensestraat 42. Scheveningen. 14. A. den Engel sen, Veersedijk 4, H. I. Ambacht, 15. B. Verbrugge-Harten. Kem- Êerweg 188, Rotterdam, 16. Andr. esseling, Baron van Boetzelaer- laan 61, Dubbeldam, 17. P. Reijenga, Merwedestraat 145, Dordrecht. 18. J. Kallewaard, Mo lendijk 7. 's-Gravendeel, 19. A. de Kuyper-van Tuijl, Nieuwesteeg 31. Herwijnen, 20. J. de Rooij, Tonsedijk 9, Zwingelspaan, post Oudemolen, 21. C. Spiering, Los- wal 4. Dussen. 22. A. Biesheuvel, Waardhuizen 35. Almkerk, 23. J. Tanis, Voorstraat 12, Stellendam, 24. J. A. Heine-Koeneai, Capado- sestraat 3, Den Haag, 25 W. de Jong-van Zegwaardstraat 258. Voorburg. laatsten hebben de beschikking klinieken en kunnen moeilijke chirur gische ingrepen verrichten. „Gewone" operaties: een penssnede bijvoorbeeld, of een keizerssnede. geschieden (snel) ter plaatse. Een acute behandeling ver eisen de kalf-, de kop- en de trommel- ziekte. Is de heelmeester niet gauw ter ilaatse, dan is de kans groot dat het lende dier er aan sterft. Het „daagje" mee met de heer Wag- nv'r, die het 's zomers minder druk heeft dan 's winters „logisch: de weide- gang is natuurlijker dan de stalhoude- Een greep in „de rijdende apotheek" voor meer kalkvorming in een grote, zeker zeventig runderen tellende stal. OOLTGENSPLAAT: Aftappen bloed bij drie koeien, opnieuw onderzoek op Bang. plaat lijdei erliep als volgt: 6TELLENDAM: Een rund, dat de benen" stond, kreeg een vitamine- D-injectie. opdat de voeten zich beter zouden kunnen zetten. Een jonge Duitse herder werd ingeënt tegen hondeziekée. Een varken, voor welks dracht men het ergste vreesde, werd tegen een ontsteking geïnjecteerd. OUDDORP: Een door een kwaadaardig _.t -rnnrior •VH1CU IlCl werd een stier in bedwang gehouden.) waarvan bloed moest worden afgetapt j in verband met abortus Bang („Als hij voor 't leven weggaat, is een schriftelijke verklaring noodzakelijk.: voor de dood niet"). Het is jammer dat we nooit meer dan een moment-opname kunnen maken", vertelt de zich op koeien en varkens gespecialiseerd hebbende heer Wagner. „Eigenlijk moesten we een dier. waarbij de diagnose niet onmiddellijk te stellen is, kunnen isoleren en observeren. Maar ja. dat is in normale gevallen vrijwel uitgesloten". De auto van een dierenarts is niet alleen een rijdende apotheek, maar ook een rijdende instrumentenkast. Alles DIRKSLAND: Met opgestroopte wat maar nodig kan zijn, zit er in, ook laarzen, ook stofjassen, ook schortkle- ding van zwart plastic, waarmee hij er als een rooms-katholieke geestelijke uit kan zien. Voor spoedgevallen is een se mafoon in gebruik. Dit apparaat, dat onder het dashboard wordt geplaatst, geeft lichtsignalen, waar van te voren een afspraak over wordt gemaakt. Cij- ferlampje één geeft bijvoorbeeld aan. „geen haast, maar wel even je huis bellen"; cijferlampje twee: „onmiddel lijk contact met je huis zoeken"; cijfer- Wat ons op die tocht van hond via „°p koe naar varken opgevallen is, i Aiv.il uctci Perkl zici' "iel lol de klinische, of Een jonge therapeutische aspecten van het vak tegen van dierenarts. De heer Wagner Een varken, voor welks spreekt de taal van de veehouders, hij omgaat en dat is vooi de uitoefening van zijn beroep mis- belangrijk! Commentaar Asmodee Omtrent de televisieopvoering van Mauriac's toneelspel Asmodee" kon den geen verwachtingen te hoog ge spannen zijn: het was een voortreffe lijke prestatie in spel, regie en décors, beeld en geluid. Alle bewondering dwong de creatie van de titelrol af, zowel wat de fanta sie en beeldend vermogen van de auteur betreft als de wijze waarop Coen Flink deze gluiperige figuur werkelijk de beangstigende sfeer van een te vrezen demon meegaf. Een be tere Asmodee zou de schrijver zich niet kunnen wensen. Coen Flink hield deze uiterst moeilijke rol, die zelfs van de gelaatsspieren zeer veel verg de, tot het einde toe prachtig vol. Ook voor Ank van der Moer als Marcel- Ie kunnen wij niets dan lof hebben: zij is een meesteres in het hanteren van dergelijke emotionele opgaven. Het was overigens merkwaardig te ervaren, hoe de voorstelling over het geheel genomen zij het met uitzon dering van Coen Flink's optreden wat aarzelend begon en moeilijk op dreef kwam bij versprekingen en nog al schools spel, om daarna vol vaart steeds krachtiger naar de climax te groeien Etha Coster, een nieuwe ver schijning op het scherm, stelde wat teleur m de eerste bedrijven om pas later vrij en onbevangen te geraken, vooral in het charmante samenspel met Arnold Gelderman. De kinderen Van der Erve voldeden redelijk in hun niet te zware rollen, zij bewogen zich goed maar hun nog te nadrukkelijke dictie verbrak enkele malen de natuurlijkheid van de voor stelling wel wat. Dat blijft altijd het struikelblok met kinderrollen in een volwassen toneelspel. Te veel kritiek daarop is echter niet op zijn plaats, wij hebben het wel eens stukken i der gezien. VPRO: nu graag snel reclame in de tv reclame-televisie. Ook de VPRO denkt er zo over. De voorzitter van deze omroeporganisatie dr. A. de Koning, schrijft in een hoofdartikel in Vrije Ge luiden voor de komende week o.m. het volgende: „Wij verwachten, dat nu (na de publi catie van het interimrapport van de paci ficatiecommissie) nog een vrij uitvoerig en langdurig beraad zal volgen bij rege ring en parlement. Immers zal men nu moeten gaan overwegen hoe het accoord van Wassenaar (de grondslag van dit kabinet) op dit punt wél of niet bepaalde richtlijnen van algemene aard stelt. Wij hopen, dat met voortvarendheid een snel le invoering van reclame in de televisie tot stand zal worden gebracht. Het rap port van de pacifica4i»--•—»• een duidelijk uitgangs éen duidelijke aanpak ring zou een aantal ongewenste spannin gen rondom de omroep opheffen. Dat zoi de weg openen tot een verdergaande vernieuwing van het omroepbestel, zon der dat daarbij niet-culturele belangen een verwarrende en vertragende rol van betekenis zouden kunnen spelen. En dat op zichzelf zou de atmosfeer verbeteren." aangetast poesje werd, zonder hoop op herstel, betast en bekeken („M'n kinderen kunnen er toch geen Kwaai VPRO effent de tves anp pphnuden. Wim lbo in opdracht van o.k. en w. naar Z.O.-Europa koeien bloed genomen, eveneens voor onderzoek op Bang. Neuspraam, stuwtang en strop pen alles moest steeds opnieuw worden aangelegd. Na kwistig met desinfectie-middelen te hebben ge- HILVERSUM/AMSTERDAM Op 7 werkt werd een koe van een kalidecember aa. aal Wim lbo In opdracht verlost. De bevalling was moeilijk, omdat het jonge dier een halve slag ministerie van onderwijs, kun- gedraaid was. Moeder en dochtei «ten en wetenschappen vertrekken voor maakten het spoedig wel. een reis van drie maanden naar Zuid- en .onmiddel- NIEUWE TONGE: Twee injecties, de Oost-Eurona om daar televisiestudio-C t». •n"' riifer- eén tegen een ontsteking, de ander "°Sl furopa om daar televisiestudio s te bezoeken, evenals hij dat in 1960 in West- Europa deed. De opdracht houdt in het schrijven van een verhandeling over het amusement in de televisie. Wim lbo zal eerst Lissabon bezoeken, 'daarna Madrid, Rome, Athene, Belgrado. Boedapest, Praag en Warschau, vanwaar hij naar zijn woonplaats Amsterdam te rugkeert. De VPRO heeft de gehele rondreis overleg met het ministerie en met Wim lbo zelf uitgestippeld en voorbereid. Aanbevelingsbrieven van de VPRO zul len de deuren van de. diverse studio's zeker voor hem openen. Wim lbo hoopt ook voor zijn cabaretrubriek belangrijke contacten te kunnen leggen. Intussen zal die maandelijkse rubriek voor de VPRO gewoon doorgaan: de decemberuitzending is in de maak en die voor januari en februari zijn al op de band vastgelegd: deze zullen dus niet direct actueel kunnen zijn, maar dat is ook niet altijd nodig voor een program- Wim lbo verheugt zich zeer op deze Het poesje, dat met meer zal genezen. Braziliaanse afgetreden BRASILIA Gouverneur Mauro Bor- ges van de Braziliaanse staat Goias, die beschuldigd wordt van het toelaten van communistische activiteit in zijn staat, heeft zich gisteren neergelegd bij over name van het staatsbestuur door de fede rale autoriteiten. President Branco had eerder federale interventie gelast en ko lonel Carlos de Meira Mattos, een lid van zijn militaire staf, opdracht gegeven de volledige uitvoerende macht in Goias op zich te nemen. Gouverneur Borges heeft zijn paleis verlaten. Top-artiesten gast bij Rita en Bueno BUSSUM Rita Corita en Bueno de Mesquita hebben in hun volgend televisieprogramma ,JIou jij weef, dat op vrijdag 4 december a.s. door de NCRV wordt uitgezonden op Ned. 1 een echte verrassing voor de kijkers. Zij ontvangen dan enkele topartisten: de Zwitserse zangeres Lys Assia, de Italiaanse zanger Rocco Granata en de plotseling-populaire 19-jarige Ronnie T ober. Het is lang geleden, sinds Lys Assia voor de Nederlandse camera's stond de NCRV bereidt ongetwijfeld vele kij kers een bijzonder genoegen, door haar weer eens onder de lampen terug te brengen. Verder treden in dit muzikale klucht- programma op ZZ en de Maskers, The South Jazz Band en Gerard Ritter met zijn dansgroep. Het leeuwenaandeel van de show valt natuurlijk toe aan het duo Rita-Bueno. Op dezelfde avond zullen de Stiefbeens zich weer laten zien in een nieuw peri kel tussen vader en zoon: Dirk heeft plannen om met een expeditie welke een zeiltocht om de wereld wil maken, mee te gaan en daarom wil hij papa Toon zolang onderbrengen in een bejaardente huis. Of dat allemaal zal doorgaan? Het beproefde recept waarbij Toon het altijd de ondernemende Dirk wint, zal wel r worden toegepast. Dit zijn tijden van groeiende zenuwspanningen Of u nog jong bent of op leeftijd komt, die spanningen moet u opvangen mm. Daartoe ia Sanatogen het aangewezen middel Sanatogen zenuwsterkend SS tonicum VCRV-radioserie voor en over bejaarden HILVERSUM De NCRV zal vol gende week een serie van drie radiopro gramma's wijden aan „het denken er doen van oudere mensen". De serie be vat twee hoorspelen en een klankbeeld, is getiteld „Ten tijde van Begonnen wordt op de avond maandag 30 november, met uitzending van een hoorspel -van C. Cohen, uit het Engels vertaald door Aart Romijn onder de titel „Samen alleen". Hierin komt een bekend thema aan de orde, nl. dat van oudere weduwnaars, die willen hertrouwen. Vaak leidt zo'n situa tie tot spanningen in de familie Men hoort daarvan in dit spel: grootvader -ordt in het gezin van zijn dochter liefdevol verzorgd, is als het ware een van de kinderen geworden, druk bemoe derd door de vrouw des huizes. Als zij haar vader's plannen tot hertrouwen hoort, komt alles in beroering. Op de avond van woensdag 2 december wordt in het klankbeeld „Leven met 65" het begrip „verzorging" nader bekeken het licht van vragen als: „Hoeveel isen hebben wanneer zij de pensioen leeftijd bereiken, werkelijk behoefte aan die verzorging? Zijn dat de meeste oude ren, of valt dat relatief nogal mei Tenslotte kan men donderdagavond (3 december) nog luisteren naar een kort hoorspel van Johannes Hendrich ir. werking van Rob Geraerds, „Van der Nap". Dit handelt over het probleem van een gepensionneerde man, die eigenlijk geen teak meer heeft in het leven. Toch ziet hij voor zichzelf nog wel een zinvol le opdracht, waaruit blijkt dat hij nog niet helemaal heeft afgedaan: hij gaat Burgemeester van Leerdam in jury „Top of Flop" HILVERSUM/LEERDAM Het tie nerprogramma „Top of Flop" van de VARA komt zaterdagavond met een pri meur uit de bus: de heer L. J. den Hollander, burgemeester van Leerdam, zal deel uitmaken van de jury. De uitzending komt rechtstreeks uit de schouwburg van De Glashof in Leerdam en al gaat het natuurlijk weer om nieu we grammofoonplaten, het glas dat deze stad haar faam bezorgde, wordt niet vergeten. Naast de burgemeester zit bijv. in de jury de glasblazer Piet Engels. Andere juryleden zijn: het zangeresje Marijke Hofland en de actrice Anne Wü Blan- Men kan het programma zien op Ned. 1 tussen 7.30 en 8 uur. Hilversum I, 402 m. NCRV 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Van ho ren zeggen en zingen. 19.35 Stereofonische uitzending: Van Vrijers en Vrijsters: Neder landse folkloristische muziek. 19.50 KJavecirn- belrecital: klassieke muziek (gr.). 20.05 Prisma: gevarieerd programma. 20.50 Geeste lijke liederen. 21.20 Toonkamer: veertien daags muziektijdschrift in klank. 22.20 Ver vreemding en dienst, bespreking van een proefschrift. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld: internationale oriëntatie in kerk, zending en oekumene. 23.00 Klassieke liede ren met commentaar. 23.40 Lichte grammo- foonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. VPRO: 18.00 Nieuw». 18.15 Amusementsmuziek. 18.30 Sportspiegel. 19.35 1 klankbeeld. 19.55 Eerste kolom. 20.00 Nieuws. 20.05 Bewoningspatroon op het platteland, lezing. 20.20 Radio Kamerorkest en hoorn kwartet: klassieke muziek. 20.50 Boekbe spreking. VARA: 21.00 Stereofonische uitzen- klankbeeld. Nieuw t.v.-verhaal: Rats en Repel HILVERSUM. De schrijver Wim Meuldijk, geestelijke vader van Pipo de clown, heeft een nieuw televisie-vervolg verhaal samengesteld voor de VARA. dat in de jeugduitzendingen te zien zal zijn Zaterdagmiddag as. (28 november) komt om 5 10 uur de eerste aflevering op het scherm. De jeugd kan dan kennismaken met twee straatmuzikanten. Rats en Repel, spaar plezierigmet NYLONS met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om do DUET-spaarkaart De opvoering geschiedt in samenwer king met de toneelgroep Arena. Frits Butzelaar voert de camera-regie en Car rie Rens maakt hierbij haar debuut als regisseuse van televisietoneel. Rats, de muzikant met de gitaar, zal worden gespeeld door Henk Votel en Repel, de trompettist, door Willem Wag- ter. Hun trouwe metgezel wordt de ma rionettenvogel Lollipop, bewogen door Maja Alexander en gesproken door Kitty van Wijk. Verder komen nog ten tonele Jan Korevaar als de detective Triller en Truus Dekker als zijn secretaresse juf- Chinese minister onverwachts in Indonesië ,?JA?V^RTiA Chinese minister buitenlandse zaken, maarschalk anmorgen met een speciaal ;ezin, gezien door kin- _2.15 Vocaal en instru- :nsemble: lichte muziek. 22.30 is. 22.40 Weerklank, muziekrevue. 23.10 mofoonmuziek. 23.45 Socialistisch iperanto. 23.55-24.00 Nieuws. 3T/1 NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 AVRO's Televizier. 20.40 Danny Kave Show. "1.30 Voor de vuist weg. NTS: 22.40-22.45 ournaal. NEDERLAND II NTS: 20 00 Nieuws. KRO: 20 01 Portret van en kleinkunstenaar. 20.25 Vocaal ensemble. 0.40 Documentaire over de schilder Kees rerwey. 21.10-22.10 II Fornaretto di Venezla, Vandaag bij v. d. Brink Kensli couture muts,, persianetto met Jersey entree Amsterdam - Rotterdam - Den Haag KaJverstr.23-K.Hoogstr.7-Spuistr.42 VARA-reportages naar buitenland HILVERSUM In de afgelopen maanden hebben vele buitenlandse tele visiestations belangstelling getoond voor VARA-reportages. opgenomen in de ru briek „Achter het nieuws". De reporta ge over Borneo is in België, Engeland, Duitsland. Italië, Oostenrijk, de Ver. Staten, Australië en Zweden uitgezon- Angelus. 12.04 Liturgie-vernieuwi' lezing. 12.15 Country a: Mededelingen xpress (gr.) 12.31 Tsjen Ji, vliegtuig in Djakarta aangekomen een onverwacht bezoek aan Indoneiië. up het vliegveld waren ter begroeting aanwezig de Indonesische tweede vice- premier. dr. Leimena en een aantal di plomaten onder wie de Russische ambas sadeur, Miehailof. Tto verslaggevers op het vliegveld zei Tsjen Ji, dat er tussen Indonesië en China geen speciale problemen bestaaa „Dit is louter een vriendschapsbezoek. Ik had dr. Soebandrio (de Indonesische mi nister van buitenlandse zaken) beloofd, dat ik nog dit jaar een bezoek aan Indonesië zou brengen", zo zei hij. Mi- nister Soebandrio vertoeft momenteel in Tokio. Hij wordt maandag in Djakarta terug verwacht. 2.45 Reportage Opening Eugaristisch congres Bombay. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktberich- tn. 13.18 Voor de jeugd. 14.10 Musicerende ilettanten. 14.30 Voor de kleuters. 14.40 ranse les. 15.00 Lichte orkestmuziek en mgsolisten. 15.30 Signaal: documentatie 17.30 Kunstkro 7.10 Ochtendgymnas strijdlied. 7.23 spel. 9.00 Loon Klas eke grs (gr.). 8.40 Licht orgel- lezing. 9.10 nmofoonmuziek. VPRO: 9 55 Bespreking van Buitenlands Richtlijnen, jeugdboeken. VARA: rzicht 10.15 Z O. 135. gevarieerd i100 Nieuwsl- 12-25 Actua- 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en 12.55 VARA- v-~w.^ofonische uit- 'dlng: Licht orkest en lichte vocale en- de jeugd. 14.15 Radio later, lezing. 15.00 progra Jazzclub. 14.4; filmreportage ven. VARA: Soldaten „cnauiianc TV-film. 17.00-17.45 Voor de kinderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 13