Mém.*,- Boycot politie uitdeuker Loek bezocht Nederland na opleiding tot spion Ontaarde moeder liet kinderen in de steek Provincie neemt in '65: veel wegen in aanleg Met 72 kinderen meer dan een couvemeursinkomen r 1 niecwe ieidse courant 9 DONDERDAG 26 NOVEMBER 1964 Centraal nummer verkeersalarm DEN HAAG f.n overleg met het nlnisterie van justitie heeft het korps tijkspolitic een landelijk te gebruiken elefoonnummer aangewezen dat be- temd is voor waarschuwing van de lolitie by verkeersongevallen en ver- ;eersstagnaties op buitenwegen (auto- regen en andere wegen), maar uitslui- end In die gevallen, waarin het niet elukt de plaatselijke politie te alar- neren of op andere wijze de politie te narschuwen. Dit. telefoonnummer (070-180095) geeft erbinding met. de meldkamer van de ectie bijzondere verkeerstaken van het !0rp« rijkspolitie te 's-Gravenhage. De- e geeft de berichten zo spoedig mo- elijk door aan de plaatselijke politie fungeertdus als tussenschakel. DEN HAAG Het Tweede-Kamer lid Harmsen (Boerenpartij» beeft aan minister van justitie schriftelijk ge- jrraagd of hij kennis heeft genomen van klacht van de heer .T. Hovenkamp Twell.o gemeente Voorst, die inhoudt hat de rijkspolitie ter plaatse, althans eden der rijkspolitie aldaar, het pu- hliek opwekken of aanmoedigen om lar Hovenkamp te gaan voor jiet doen uitdeuken en spuiten van bij terkeersongevallen beschadigde automo bielen? Hij vraagt welke maatregelen minister denkt te nemen om herha- n dit optreden te voorkomen en i welke wijze de minister de heer (Hovenkamp denkt schadeloos te stellen de reeds door hem geleden scha- „Man-in-de-kist"-af faire Binnen 24 uur echter voor r| TEL AVIV De Israëliër Merde- chai Loek, de hoofdrolspeler in de ,,mah in de kist"-affaire, heeft, nadat hij in Egypte een opleiding heeft gehad tot. geheim agent, behalve in Italië ook nog in Nederland. België en Zwitser land vertoefd. Loek onthulde dit aan een verslaggever, die met hem de reis RomeTel Aviv maakte. Hij zou binnen vierentwintig uur voor de rechter in Tel Aviv worden geleid op beschuldiging van het land illegaal, te hebben verlaten en voorts nog kohtakt te hebben gehad met ge heime agenten van een buitenlandse mogendheid. De Israëlische politie houdt Loek nog vast voor een uitge breid verhoor. De Israëliër weigerde tegen de journa list te zeggen wat hij in genoemde lan den heeft uitgespookt, maar hij gaf wel de verzekering dat hij niets gedaan had dat nadelig zou kunnen zijn voor zijn land. Loek vertelde aan de journalist, Eytan, van zijn wederwaardigheden in de kist. ,,Ik heb duizend angsten uitgestaan. Het kritieke moment kwam toen mijn ont voerders op de ventilatie-opening van mijn kist gingen zitten met de bedoeling mijn geschreeuw om hulp wat te dempen. Ik raakte in paniek omdat ik vreesde te zullen stikken", zo vertelde Loek aan De vrouw van Loek zei later tegen journalisten: „Ik wil hem niet zien. Ik wil alleen maar van hem scheiden." Zij voeg de er aan toe dat Loek naar Egypte vertrokken, toen zij een kind verwachtte. Olthoff heft verschil tussen arbeiders en beambten op UTRECHT De directie van het mo- torenbedrijf G. Olthoff N.V. in Capelle aan den IJsel heeft een groot aantal ver schillen tussen de arbeidsvoorwaarden voor de handarbeiders en die voor de beambten opgeheven. Ze heeft besloten, de betalingstermijn voor alle werknemers op vier weken te stellen, de prikklokken af te schaffen en de salarissen, arbeids voorwaarden en regelingen over de hele linie op elkaar af te stemmen. Vader zat in de gevangenis DEN HAAG Haar man zat vanaf 1 september wegens dronkenschap en vermogensdelicten in hechtenis. Haar kinderen waren haar teveel. Een vriend nodigde haar uit om mee naar het zonnige Italië te gaan. De 24-jarige mevrouw C. J. IJ.-U. ging de grens over en werd sinds 24 november ge zocht wegens het hulpeloos achter laten van haar kinderen- Tweeëneenhalve maand alleen voor de kinderen (4 en 114 jaar oud) zorgen, dat vond de jonge vrouw kennelijk een te zware taak. Ze besteedde ze uit bij kennissen die er echter na enige tijd ook genoeg van kregen. Inmiddels ver kocht zij de inboedel van het huis om voldoende contanten te hebben als haar plan om met de noorderzon te vertrek ken gelukte. Ze moest de kinderen ech ter terugnemen, voor het zover was. In huis konden ze niet meer zijn. Het hele gezinnetje trok bij een Italiaanse vriend in, die op zijn beurt eohter eveneens ge noeg van de kinderen kreeg. Binnen vier dagen werd het duidelijk Ook dit koD niet zo blijven. De moeder en de Italiaan aanvaarden. Bij de grens van Roer mond werd het tweetal aangehouden. Een broer van de vrouw was haar aan het zoeken geweest op de dag dat ze naar Italië vertrok. Hij had haar niet meer aangetroffen, maar wel de achter gelaten kinderen. Hij wist ze onder te brengen in Maris Stella, waar ze nu nog zijn. De gealarmeerde politie liet het signalement van de vrouw verspreiden, hetgeen tot de aanhouding heeft geleid. Boete van 150 gulden Rentenier (72) schoot katten zonder bel onmiddellijk dood ARNHEM Een fabrikant In ruste, de 72-jarige A. T, uit Velp maakte er een gewoonte van katten, die zich over zijn tuinheiningen waagden met hagel uit een van zijn jachtgeweren tc doden Aan huren die hem smeekten hun poesje tc sparen adviseerde hij ze dan maar een belletje om te doen opdat hij kon zien dat er Iemand om het dier gaf. Heel ver ging de man volgens getuigen toen hij een katje doodschoot dat zijn kopje alleen nog maar boven de schut- tin ghad uitgestoken. De man verklaarde veel last van het dier te hebben gehad. Al die katten eten mijn kuikens op, vogelnestjes worden leeggehaald, de vis. sen uit mijn vijvertje worden door kat ten weggerist, zei de bejaarde heer die er helemaal geen geheim van wilde ma ken dat hij od de katten schoot. Ofschoon het officieel toegestaan is in voorkomende gevallen katten op eigen terrein te doden, vroeg de Arnhemse politierechter zich wel af of wat de heer T. deed nu wel zo sociaal was Hij advi seerde de man eens rustig te gaan praten met zijn buren over het kattenvraagstuk en omdat, hij het doodschieten van de kat buiten het eigen terrein van de heer T. bewezen achtte veroordeelde de rechter de man tot een geldboete van f 150. f 100 voorwaardelijk. a Nog geen beslissing weg nr. 1 DEN HAAG/PARAMARIBO. Een sergeant-majoor overzee zou door 12 kinderen te echten zoveel kindertoelage hebben gekregen dat hij een gouver- neursinkomen genoot, aldus wist vice-admiraal b.d. H. C. W. Moorman (kath.) gisteren bij de behandeling van de defensiebegroting in de Tweede Kamer te vertellen. Het blijkt echter dat het reeds een oud verhaal is over een KNIL-soldaat die kort. na 1950 tot de troepen van Suriname behoorde. De man werd na zijn diensttijd naai* Nederland gestuurd maar kon daar niet. aarden Daarna keerde hij onder de (toen» onbeperkte kindertoelageregeling naar Suriname terug. Het aantal door hem geëchte kin deren is niet nauwkeurig na te gaan, Lar het is een legendarisch geval ge erden. Tweeënzeventig zegt (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Over het door het provinciaal bestuur van Zuid-Holland voorgestane tracé van het gedeelte ScheveningenKatwijk van de Pro vinciale weg no. 1, heeft de minister van verkeer en waterstaat nog geen uitspraak gedaan Voor de aanleg van deze zo belangrijke weg, heeft de provincie grondaankopen gedaan in Noordwijkerhout, terwijl de stukken voor de onteigening van de percelen nodig voor de aanleg van de weg tn Noordwijk gereed zijn en aan de mi' nister zullen worden voorgelegd. Dit schrijven Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland in het wegenverslag 1964. Voorts wordt opgemerkt, dat een begin is gemaakt met de terreinmetingen voor de aanleg van de Provinciale weg no. 4. de weg OegstgeestWassenaarNoord hollandse grens. Er worden onderhandelingen gevoerd over de aankoop van gronden voor de verbetering van de verbinding Rijswijk Hoek van Holland. Het betreft hier hoofd zakelijk gronden voor de verbetering van de aansluiting van de Leyweg en de To- matenlaan aan de provinciale weg. Er werd ook een plan tot verruiming de kruising met de Ambachtsweg/Kerk- laan in Wateringen opgemaakt. Voor de uitvoering van dit plan zal van de ge meente Wateringen een huis met tuin moeten worden gekocht. Uit oogpunt waterstaatkundige problemen in de terkering te 's-Gravenzande, is gezocht naar weer een andere verkeersoplosslng t.b.v. de kruising van de provinciale weg (Noordlandseweg) met de Strandweg op de buitenberm van de Zanddijk, deel van de hoofdwaterkering van Delfland. plan, waarbij de coupure in de Zanddijk door dichting kan komen te vervallen, wordt thans uitgewerkt. Rot terdam heeft besloten het Rotterdamse deel van de Noordlandseweg dubbelbanlg te maken. Hiervoor ls meer terrein nodig, dan in het aanvankelijke plan was be grepen. Onder de gemeenten Schiplulden en De Lier is de rijweg van de Provinciale weg no. 12 opnieuw met koudasfalt opge vuld. Het plan tot verbetering aansluiting met de 's-Gravenzandseweg bij de kom van Naaldwijk kwam ook reed. Gedeputeerde Staten streven er naar de brug over de Buitenwatersloot te Delft in 1965 aan te besteden. Deze brug zal worden gelegd in het bader de verdubbeling van de rijbaai£ van het wegvak Kleiweg tc Rijswijk»* tot de Ruys de Beerenbrouckstraat té* Delft Gedep. Staten hopen ook spoedig tob aanbesteding te kunnen overgaan van de weg RijswijkDe Vink, met zijtakken naar Den Deyl en de Lammebrug. Wan neer met de gemeente Leiden overeen stemming zal zijn bereikt over de grootte van de gemeentelijke bijdrage in de ver-; beteringskosten van het gedeelte van de" zijtak naar de Lammebrug, zal spoedig, tot deze aanbesteding kunnen wordcip overgegaan. De voorbereidingen voor de verbete ring van het gedeelte van de grens vaH de bebouwde kom van Voorschoten tot aan „De Koppels" in Leidschendam, zijn reeds zover gevorderd., dat wellicht nog in 1965 kan worden begonnen met de uitvoering. Getracht zal ook worden het werk „om legging Stompwijk" in de verbinding Zoetermeer—Leiden aan te besteden, in-: dien in de nabijheid zand kan worden verkregen. Indien in de tweede helft van 1965 de beschikking kan worden gekregen ove» de nodige gronden, zal ook de verbeten ring van het wegvak DelftPijnacker in uitvoering worden genomen. Begroting provincie is sluitend Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben de Staten een sluitende begroting voor 1965 aangeboden. Het eindecüfer bedraagt ruim f51 mil joen. De post onvoorziene uitgaven is geraamd op ruim twee miljoen gulden. De begroting kon sluitend worden ge maakt voornamelijk doordat volgend jaar de eerste etappe is aangebroken voor het beëindigen van de subsidie in de verplegingskosten van geesteszieken en zwakzinnigen. Dit impliceert dat de stijging van de uitgaven nog steeds de neiging vertoont de stijging van de in komsten te overschrijden. De ruimte die evenwel nog werd ge boden, zal worden gebruikt om te be ginnen met het inlopen op achterstand in de afschrijving op de wegen-invetf- teringen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9