Grote bouwactiviteit in Rijnsburg, maar zorgen voor de toekomst.... Woonschuitbewoners Lisse krijgen water en licht VLEET in „Aparte plaats waard Vaktentoonstelling Rijnsburg geopend VAN DER SPEK Visserij nieuws bij de NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 NOVEMBER 1964 De post „onvoorzien" bedraag f 15.500 mede in verband met de per begin 1965 aan te trekken ambtenaar voor sociale zaken. In aanbouw In de begeleidingsbrief meken B. en W. op, dat ten aanzien van de woningbouw een grote activiteit kan worden gecon stateerd. In plan west zijn in aanbouw of komen binnenkort in aanbouw 155 wo ningen, Aan de Johannes Poststraat na deren 8 Bogaarswoningen hun voltooiing RIJNSBURG De jaarlijkse vergadermarathon van de Rijnsburgse raad staat weer voor de deur: volgende week woensdag worden de begro tingen van de gemeente Rijnsburg en van het waterleidingbedrijf voor 1965 in openbare zitting behandeld. De gewone dienst van de gemeentebegroting sluit met een tekort van f 37.031,24. Dit bedrag kan echter worden geput uit de saldi-reserve, die echter nu geslonken is tot ongeveer f 26.000. Wellicht reeds in 1966 zal de gemeente dus voor de vraag worden gesteld, hoe de begroting sluitend moet worden gemaakt. Het tekort van f 37.031,24 betekent een verbetering ten opzichte van de begro ting 1964, toen het tekort werd geraamd op f 67.000. De uitgaven zün toegenomen met f 238.000 de inkomsten met f 270.700. De hogere inkomsten zijn vooral te danken aan de verhoging van de uitke ringen en bijdragen uit algemene midde. len (f 157.300) en aan de kasvoorzienin- gen (f 103.300). De verhoging van de uitgaven liggen vooral bij de posten Algemeen Beheer (f 39.400) lager onderwijs (f 92.600), open bare werken (f 21.500) en maatschappe lijke steun en voorzorg (f 27.000). Vrij wel alle begrotingshoofdstukken dragen bij tot verhoging van het nadelige saldo. Volksgezondheid Voor volksgezondheid wordt een ver hoging van f 4.700 verwacht. Voor een groot deel wordt dit veroorzaakt door deelneming aan de stichting schooltand- verzorging OegstgeestRijnsburgWar mond. Gedurende het eerste jaar kunnen slechts de leerlingen der eerste l.o.-klas- sen deelnemen. Door het gering aantal leerlingen is het bedrag per leerling hoog. Voor subsidie aan het Groene Kruis wordt f 900 méér begroot. Nu, Spinoza niet meer verplicht is de helft van de opbrengsten ad art. 24 c in de gemeentekas te storten, wordt de opbrengst van de volks huisvesting met 13.000.verlaagd. De post „leges voor bouwvergun ningen" is aanzienlijk verhoogd met het oog op de grote bouwactiviteit. De stijging van de kosten van openbare werken worden voor een groot deel ver oorzaakt door algemene salarismaatrege len, Enkele posten ondergingen ook ver hoging in verband met prijsverhogingen. Met het oog op de in 1964 tot stand ge komen nieuwbouw wordt een hogere op brengst van de rioolbelasting verwacht Ditzelfde geldt voor de reinigingsrechten Het vergoedingsbedrag per leerling voor de bijzondere l.o. scholen willen B en W. verhogen van f 68,25 tot f 75. Voor de ulo-school is de vergoeding op f 92,60 per leerling gehandhaafd. De bebouwing van de Collegrantenstraat (25 woningen) vordert gestaag. Aan de Collegrantenstraat resteren nog de bouw van 8 Bouwkaswoningen en 3 vrije-: ton woningen, waarvoor de vergunning wellicht begin 1965 kan worden verleend. De huidige stand van zaken geeft B, en VV. reden tot enige tevreden heid, maar op de toekomst is het col lege minder gerust. Zeer binnenkort is alle grond op. Wanneer de grens wijziging niet spoedig tot stand komt. zal na de verblijdende activiteit een periode van stilstand volgen wegens het ontbreken van bouwgrond. B. en W. streven ernaar op zo kort mo gelijke termijn een begin te maken met de verbetering van de 35 vooroorlogse woningen aan de Hofstraat/Burchtstraat Dit werk achten B. en W. uiterst urgent. Momenteel is hierover overleg gaande met een plaatselijke aannemer. Er is eni. ge hoop op een aanvaardbare prijs. Ver hoging van het krediet zal echter nodig Afdeling Katwijk-Zee vergaderde Christenvrouwenbond speelde rol bij emancipatie vrouw KATWIJK AAN ZEE In de Oranjezaal van het Jeugdhuis kwam gister avond de Christenvrouwenbond, afdeling Katwijk aan Zee, bijeen. De pre sidente, mevrouw Van Duijn-Kruijt, hield een medidatie over het voorge lezen Schriftgedeelte Jona 1 vers 15, 16 en 17. Zij heette vooral de nieuwe leden welkom en in het bijzonder mevr. A. M. G. Batelaan-van den Berg uit Leidschendam, presidente van het gewest Zuid-Holland-Noord. Me vrouw Bergman, die om gezondheidsredenen niet aanwezig kon zijn, was getroffen, aldus de presidente, door de belangstelling ondervonden bij haar 45-jarig huwelijksfeest. Verder deelde de presideate mede. dat de actie ten bate voor Pro Rege tot nu toe f. 90.000,heeft opgebracht en dat het zanggroepje -voor de Kerst intussen is gevormd roeger Mevrouw Batelaan-van den Berg sprak over: ..Wat doen wij in de bond? Door bekenden of vriendinnen wordt wel eens gezegd: wat doe ie in de bond en wat neb je er mee te maken? Spr. gaf een overzicht van de werkzaamheden van de bond die ruim 45 jaar geleden werd opgericht. Op maatschappelijk en politiek RIJNSBURG In aanwezigheid van een groot aantal genodigden, onder I wie de burgemeesters van verscheidende omliggende gemeenten, opende gistermiddag ir. A. de Zeeuw, directeur van de tuinbouw van het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening, de blpemenvaktentoonstel- ling in de veilinghallen van Flora. Tevoren hadden voorzitter J. Schild van het comité Bloemenvaktentoonstelling en burgemeester B. H. Koomans van Rijnsburg toespraken gehouden. De heer Schild bedankte de vele me- dewerkers aan de totstandkoming van de expositie, in het bijzonder het be stuur van de veiling, de arrangeur van de tentoonstelling Cock Veldhuis (die voor de derde maal zijn pres- taties toonde), de gemeentelijke plant soenendienst van Rijnsburg en het be stuur van de Leidse patroonsvereniging (die voor het eerst aan de tentoonstel ling meedoet). De aankondigingen de vaktentoonstelling zijn dit jaar een zeer groot aantal gebieden in buitenland gezonden. Streekplan Burgemeester Koomans sprak oyer net streekplan Rijnmond, dat thans in ont werp ls. „Wellicht geen enkel streekplan heeft te maken met zoveel uiteenlopende belangengroepen als jilitst het plan Rijn mond. Het comité Bloemenvaktentoon stelling heeft met deze expositie laten zien hoe verschillend de behoeften van Rijnsburg zijn ten opzichte van die van j andere streken en dorpen. De tentoon- stelling toont bovendien, dat Rijnsburg die aparte plaats in Zuid-Holland waard - De heer De Zeeuw memoreerde de ge- Fringe rentabiliteit van de Nederlandse bloementeelt vóór 1954 (een winst van 5 procent), en stelde dat met de J" toeneming van de welvaart ook de teelt vooral de kascultuur, tot ongekende bloei kwam (winst 15 tot 35 procent) Door de grotere welvaart leek uitbrei ding van de produktie ook verantwoord, doch de laatste jaren bleek dat niet een juiste instelling te zün. Andere landen zagen hun bloementeelt ook groter wor- en Nederland zal voorzichtig ruoc- tcn zün. De toename van het bloemen- aanbod van andere landen zal ons nood zaken scherper te concurreren Een vol ledige omschakeling van groente- op bloementeelt is niet aan te raden. Men dient zicli op de concurrentie voor te 'bereiden door rationalisatie in het be drijf, bezinning op actuele problemen e.d. De heer De Zeeuw pleitte nog voor een standaardisatie van de kwaliteit, op welk gebied Denemarken Nederland vóór is Standaardisatie biedt mogelijkheden tot verbetering van het handelsverkeer. vooral ook met het oog op de E.E.G.- overeenkomsten. „Standaardisatie van de kwaliteit is het sluitstuk van een teelt, die gericht ls op een voortdurende ver betering van de kwaliteit", aldus de heer De Zeeuw. Soorten De bloemenweelde in veiling Flora is een lust voor het oog, Niet alleen sier lijke vormen, maar ook schitterende kleuren en beste kwaliteit zijn in de negentien stands te bewonderen. Elxoti- sche bloemen, chrysanten, anjers, gerbe- ra's, fresia's, asters en talloze andere soorten pronken op de tentoonstelling. Op de prüswinnaars komen wij nog nader terug. PRACHT KWALITEIT DIVANBED met dubbeldraads spiraal a 32.— POLYETHER MATRAS 10 om dik met prachtige damast overtrokken 49.50. FLANELLEN LAKENS verpakt f 6.95 en 7.95 SPECIALE ST. NICOLAAS AANBIEDING Effen en geruite OVERHEMDEN IN VALKENBURG terrein had de vrouw geen zeggenschap indertijd. De echtgenote of dochter be hoorde thuis te zün. Het recht van de vrouw was beperkt. Er kwam een grote verandering in de eerste wereldoorlog. De mannen wer den gemobiliseerd en op de open plaatsen in fabriek of werkplaats werden inge nomen door meisjes en vrouwen. In 1917 werd de strijd gevoerd voor het vrouwen kiesrecht (passief) en in oktober 1919 werd in Amsterdam de NCVB opgericht met als hoofddoel voorlichting op geeste lijk. cultureel en maatschappelijk ter- In eigen kring werd tegenwerking ondervonden. In 1930, na 11 jaar, wa ren er in ons lahd slechts 32 afde lingen. Maar thans bedraagt het aan tal leden 94.000. Veel steun onder vond men van professor Sloten maker De Bruine en van H. Baan. De samenwerking in de bond tus sen Hervormden en gereformeerden is voortreffelijk. Hierna ging spreekster nog op ln de vele activiteiten, die de bond ontwikkelt. Katwijkse kanariefokkers naar wereldexpositie KATWIJ AAN ZEE De kanarle- fokkersverenlging „De kanarievogel" hield gisteravond in een der bovenzalen van het hervormd jeugdhuis een ver gadering, Voorzittter KI. van Duyn deelde mede, dat de vereniging deel zal nemen ran de wereldtentoonstelling die in ja nuari 1965 zal gehouden worden in dier gaarde Blijdorp te Rotterdam. In decem ber zal deelgenomen worden aan de districtstentoonstelling in Zwijndrecht. Vervolgens hield de heer H. de Liefde een lezing over de kweek en het op kooien van zangkanaries. Brandje op logger in Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Tijdens werk zaamheden brak gisteren op de voor sloop bestemde logger Neptunus (KW 45), lig- gend aan de Haringkade. een brandje uit. dat snel was geblust. KATWIJK AAN ZEE Onze plaats genoot de heer A. van Rijn slaagde aan de Leidse universiteit voor het doctoraalexamen Engelse taal en letter- KATWIJK AAN ZEE Vrijdag hoog water 9.43 en 22.35 uur; laag water 5.03 en -17.39 uur. 99 De „kanselruil in Opost°eest OEGSTGEEST Naar aanleiding van ons bericht van gisteren onder de kop .kanselruil in Oegstgeest" verzocht men ons ter nadere toelichting nog mee te de len, dat de desbetreffende diensten fop :ondag 6 dec. in de Pauluskerk en in dc geref. kerk) zullen plaats hebben onder 'crantwoordelükbeid van zowel de her vormde als de Geref. kerkeraad. In belde liensten zullen dus ambtsdragers van de Herv. Gemeente en van de Geref. kerk inwezig zün Ofschoon ds. Callcnbaeh ln de Geref. kerk voorgaat en ds. Meüer in dc Paulus kerk. spreekt men in dit geval toch lic- /er niet over „kanselruil". Van echte kan- druil zou sprake zün als dc dienst ln dc Pauluskerk uitsluitend onder verantwoor delijkheid van de Herv. kerkeraad zou i en de dienst in de Geref. kerk uit. sluitend onder verantwoordelijkheid van de Geref. kerk. En dat is dus niet het ge ral. Toneel voor Rijnsburgers uit Kanaalstraat RIJNSBURG In de Jeugdhaven hield gisteravond de buurtvereniging Kanaal straat haar vijftiende jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer H. W. de Mooij. Secretaris M. A. Bonnet gaf een overzicht van het afgelopen jaar. Uit het verslag van penningmeester D van Iterson bleek dat de kas een batig saldo van f 138 had waarna de heer K. van Egmond verslag uitbracht over het nazien van de boeken. De heren H. W de Mooij en Jac Kort werden herbe noemd. Het feestelijke programrnadeel werd verzorgd door het Rijnsburgse toneelge zelschap ,De Vlietkanters" onder leiding van de heren P. de Mooij en G. van Dijk met het blijspel .Pension Drie". Dat het stuk in de smaak van de aanwezigen viel. bewezen wel de vele lachsalvo's en het gulle applaus na elk bedrijf De voor zitter dankte de spelers dan ook harte lijk en overhandigde aan een van hen een envelop met inhoud Met een ver loting werd de gezellige avond besloten. In Sassen heim Uitslag verkeerstest valt niet mee SASSENHEIM De dinsdag gehou den Veilig-Verkeersdag had een goed verloop. Overdag werd aan de leerlin gen van de hoogste klassen der lagere scholen een aantal leerzame films toond. Hierbü waren ruim 800 kinderen betrokken. Aan de test in het Mobiel- teststation bü het gemeentehuis, werd door 57 automobilisten deelgenomen, 's Avonds werd er in het KSA-gebouw een voorlichtingsbüeenkomst gehouden. De heer Ramselaar uit Hilversum, pro pagandist van het Verbond voor Veilig Verkeer zei over de test van de auto mobilisten. dat de uitslag niet was mee gevallen. Van de 57 deelnemers warer er nog geen 10 die een goed cijfer kre gen. Het grootste gebrek was van d« diepte-waarneming, hierna de nacht blindheid en verder was opgevallen dat het reactie-vermogen bijzonder laag lag. Aan het adres van de ouders merkte de heer Ramselaar op, dat dezen de ver- keerslessen niet alleen aan de onderwys- krachten moeten overlaten, maar dat zii zelf het goede voorbeeld moeten geven Na de openingstoespraak werden in structieve films gedraaid. Sinterklaasfeest SASSENHEIM Volgende week maan dag- tot en met donderdagavond zal St. Nicolaas de kinderen bezoeken van de D.V.V.-buurtverenigimg. Het jaarlijks St. Nicolaasfeest wordt zaterdag gehouden in het KSA-gebouw. 's Middags voo leeftijd van 2 tot 12 jaar, in twee groe pen. 's Avonds voor de jeugd van 12 tot 18 jaar. Traktaties zullen niet ontbreken, Burgerlijke stand van OEGSTGEEST Geboren Anke Elsbeth, d v G D van Wengen en M F V S H van Betten; Sandra Maria, d v PAL Damen en M H de Koek; Johanna Maria, d v S Runia en A Jorritsma; Alex Mark, z v P W G Brussee en A C Roest; Wilhelmina, d v H van Rü en W Hoog straten; Reinier, z v T 't Hoen en R Vogel. OndertrouwdC van der Schoor en A M Borst; F Hogervorst .en J C Hoger- vorst; J E C van der Stok en J Masten broek. GetrouwdT J Lamboo en A Zwa nenburg. Overleden .WAG van Egmond; W in den Haak. LISSE Gistermiddag heeft burgemeester mr. De Graaf de sprekers van 's morgens in een vertoog van twee uur van antwoord gediend. Inzake de woonschepen wilde hij met nadruk vaststellen, dat deze er inderdaad ille gaal liggen. Niettemin willen B. en W. de bewoners tegemoet komen. Een brief reeds in september verzonden, waarin de bewoners wordt medege deeld, dat men een schuurtje op gemeentegrond mag bouwen volgens vast gesteld voorschrift van B. en W. en dat men daar de eerste 3 jaar f 4. en later f 2.per week aan huur voor zal moeten betalen. Wat de elek triciteitsvoorziening betreft mogen de bewoners zich met de HLS in ver binding stellen. De kosten zijn voor eigen rekening. Voor de watervoorzie ning zal een waterleidingbuis worden aangelegd, hetgeen f 6000,zal kosten. Staande de vergadering werd door de raad unaniem ingestemd met het beschikbaar stellen van dit bedrag. De aansluiting op de aan te leggen waterleidingbuis komt voor rekening van de bewoners zelf. Dat het Wit-Gele Kruis f 0.75 subsidie krijgt dan het Groene Kruis per verpleegdag, zit in het feit. dat duurdere woning voor het Wit-Gele Kruis moest worden aangekocht, hetgeen de raad met algemene stemmen heeft goedgekeurd Nieuwe doorbraak Reeds jaren SDrak men over de door braak Grachtwee-Vierkant en sinds vo rig jaar ook over de reconstructie var de Bondstraat. Ineens zün deze plannen niet meer urgent, omdat een geheel dere gedachte is gaan leven. Men wil namelijk een doorbraak maken door het afbreken van de Openb. school en KAB-gebóuw. In Lisse is zich een commissie aar vormen voor sociaal culturele ontwikke ling Dat zal een stichting worden De voorzitter verheugde zich er over. zijn reeds 10 jaar geleden gedane i stel om tot deze stichting te komen thans werkelijkheid gaat worden Een bedrag van f 27.000 aan subsidie aan de Stichting Dever acht de voor zitter voor de raad alleszins aannemelük. Inzake het zwembad wordt overwogen eerst een instructiebad te bouwen. De voorzitter kon vaststellen, dat de samenwerking tussen de gemeenten gaat groeien. Jammer dat door Hillegom zake de gasvoorziening weer vooruitge lopen is op plannen die men als drie gemeenten aan de gemeenteraden had willen voorleggen. De omschakeling op aardgas zal Lisse 7 a 8 ton kosten. De bruikbare toestellen worden gratis gebouwd, afgedankte toestellen zullen door de eigenaars zelf moeten worden vervangen. Een prettige mededeling kon de voorzitter doen naar aanleiding van een gesprek mei „Den Haag" vlak vóór de raadsvergadering: te Lisse komt de derde H.A.V.O,-school, dat wil zeggen een Hogere school voor Algemeen Vormend Onderwtys. De raad ontving deze mededeling met instemming! Jeugdwerk De voorzitter zei. dat het B. en zeer bevreemd, dat het IPJ en CAJ als overkoepelende organen voor het jeugd werk van r.k. en protestantse zijde niet met grótere plannen komen waar B. en W. gaarne meer subsidie beschik baar willen stellen Wethouder De Graaf -zei, dat hij sinds de vorige begroting er steeds last van heeft gehad, dat hij vorig jaar zo fel is uitgevallen tegen de heer Van Leeuwen. Hij wilde de vriendschappelijke verhouding her- IJMUIDEN. De haringvisserij in de omgeving van het Gallopervuur schip bleef goede resultaten opleveren. De gemiddelde dagvangst voor de treilers lag rond de 100 kantjes. Verscheidene van deze schepen losten woensdag in IJmuiden in totaal ongeveer 4000 kisten. De spanvissers kwamen er ditmaal bijna niet aan te pas. De haring zwom voor de treilers op de ideale diepte, maar de kotters konden er bijna niet bijkomen. Voor sommige treilers was het jammer dat de netten op de ruwe bodem kapot raakten. De bemanningen waren uren bezig met de reparaties. In de Noord bleef het een schrale boel. Weliswaar ging het iets minder slecht dan op de voorgaande dagen, maar hield met trekken van gemiddeld 15 manden hoops beslist niet over. De kot- de omgeving van 55 NB konden op dreef komen. Daar moest .en zich tevreden stellen met trekken in circa tien manden hoops. De schelvis die de laatsU maanden in zulke grote hoeveelheden voorkwam, is groot deel van het toneel ver dwenen. De tongvisserij aan de west- de Silverpit leverde 's nachts totalen op van een kilo of tachtig plus mand of zes andere vis, voorname lijk kleine schol. Onder de Nederlandse kust was er voor de loggers en kotters heel weinig succes weggelegd. Het gemiddelde per trek lag hier op tien kilo tong en twee a drie ancien andere vis. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 16 vaartuigen. Zij zorgden voor een aan- 4658 kisten vis, waarvan 420 kisten schelvis. 20 kisten wijting, 4000 kisten haring, 200 kleine kisten haring. 130 kisten schol. 8 kisten tarbot, 40 kis ten diversen, 30 stuks stijve kabeljauw en 2000 Kilo tong. Het assortiment bestond dus voornamelijk uit haring. De schrale was bijzonder duur. De grote schei- bijvoorbeeld noteerde maar liefst 3,— en dat is een prijs die in maan den niet is voorgekomen. De wijting die nog niet zo lang ge leden voor een schijntje te koop was liet zich evenmin onbetuigd en was vooi de gestripte by de eerste afslag met f. 75,peperduur. Als het zo door blijft gaan. zullen de vaderlandse katten deze vis niet meer voorgezet krijgen. De prij zen van de schol die de laatste weken steeds op een behoorlijk peil stonden gin gen nog iets verder omhoog met als top een notering van f. 66.— voor de schol 1. Daarentegen zakten de pry zen van de tong iets. Dat scheelde zeker een dubbeltje met de voorgaande dag. Vandaag aan de markt In IJmuiden verschenen vandaag aan de markt de KW 153 Francina met 325 kisten, de IJM 26 's-Gravenhage met 600 kisten en de KW 206 met 400 kisten en 100 stuks stüve kabeljauw. In Scheveninger In Soheveningen werden aangevoerd 150 kisten rondvis, 220 kisten schol. 1700 kilo tong, 650 kisten treilharingen 400 kisten spanharing. Haring In West-Duitsland wordt al het moge lijke gedaan om de visconservenindustrie 't hele jaar door van haring te voorzien Steeds meer gaan de fabrieksschepen achter deze vissoort aan. Onmiddelyk na de vangst wordt de haring diepgevroren en in deze toestand afgeleverd. Meestal zijn tegen een vaste prijs contracten af gesloten met de industrie. Soms werd ook diepgevroren haring aangevoerd zon der dat tevoren over de prijs overeen stemming was bereikt. Maar dan werd men het later wel eens. Al deze haring werd buiten de veiling om verkocht. Met de aldus verkregen vis kort de visconservenindustrie voor raden opbouwen voor de wintermaanden Deze vorm van aanvoer heeft al een hoge vlucht genomen. In Bremerhaven werd in 1963 maar twee ton aangevoerd, in dit jaar is men tot nu toe al tot 2262 ton gekomen. Overigens is het de laatste drie jaar aan de West-Duitse afslagen steeds meer gewoonte geworden ook ver se haring onder contract te leveren. Dit heeft het grote voordeel dat men van tevoren al weet hoe groot, de opbrengst zal zijn. bang voor schommelingen in de prijs behoeft men niet meer te zyn. stellen en nam de felle woorden te rug. Hij had respect voor de vele ar beid in het algemeen belang van de heer Van Leeuwen. De algemene beschouwing van de heer P van Leeuwen (PvdA) konden wij gis teren niet meer publiceren. Hij zei on- dat i dorpsuxtbreiding niet alleen in de rich ting zuid moet werken, maar ook het oog op het noorden gericht moet houden. Een westelijke omleidingsweg is zeer noodzakelijk. De woningbouw moet flink worden Films voor Lisser bejaarden LISSE De afd. Lisse van de Alg. Bond van Bejaarden heeft gisteren in Re- hoboth een filmmiddag gehad. Na de opening door voorzitter F. Kamstra bood het reisbureau Cebuto uit Haarlem een filmvertoning aan waarin duidelijk werd welke mogelijkheden er zyn voor binnen- buitenlandse reizen. Ook werd een vertoning gehouden, aarvoor de leden een gratis lot ontvin gen. Men had zóveel prijzen, dat iedereen et een prijs naar huis ging. Na de pauze werden dia's vertoond en :n film, eveneens over veel schoons in binnen- en buitenland. Bedrijfsklaverjasecn LISSE Vrijdag staan belangrijke wedstrijden op het programma. In de eerste plaats Elka IHobaho I. belde ploegen zijn koplopers en komen in sterkste formatie uit Gemeente-Tromp zullen trachten bij falen van Elka of Ho- bq,ho de leiding te nemen Dat H.B.G. H.L.S. bij willen blijven zegt genoeg. De iP.T.T. is al gespeeld en werd 125—143; Van ZantenPedel moeten ein delijk eens laten zien wat ze kunnen. Elka IIHobaho II zal wel in het voor deel van de veilingmannen eindigen. Buurtfeest Wilhelmina LISSE Het besuur van de buurtver eniging „Wilhelmina" heeft alles in het werk gesteld om het buurtfeest van woensdag te doen slagen, 's Middags vierden ruim driehonderd kinderen feest Luxor waar een kinderfilm en trak taties op het programma stonden. In het K.A.B.-gebotrw kregen' 'de vo"lW'aSsénen gisteren een feestavond aangeboden, voorzitter Van Beek de leiding had. hetgeen hij ver- de vereniging deed, van oud-voorzitter :en geschenk kreeg Onder dank voo: scheidene jaren voo afscheid H. Schrama, die i aangeboden. De eigen toneelgroep voerde het -stuk „Tussen twee vuren" op, waarin wordt uitgebeeld wat een boer in het leven van zijn dochter kapot kan maken door zijn wil door te drijven. Het gezelschap verdient waardering voor de wijze waarop het onder regie van A. in 't Veld het verhaal over het voetlicht bracht. De rollen werden met enthousiasme ver tolkt Bromfietser gewond Kabel over de weg in Noordwijkerliout NOORDWIJKERHOUT De 56-jarige fondsbode J. G. Broekhof is gistermiddag half vijf het slachtoffer geworden onachtzaamheid. Toen hij met zijn bromfiets op de Leidsevaart reed, zui delijk van de Piet Gijzenbrug, werd hij „opgevangen" door een over de weg gespannen stalen kabel. Met ernstige hoofdwonden moest hij naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden worden gebracht. De kabel was door de bloembollen- kweker G. v. S. over de weg gespannen n de berm van de Leidsevaart met anker vastgezet om het mogelijk te maken machinaal te ploegen. Een 15- jarige jongen zou als bewakeT kabel worden neergezet, maar voordat "'it voornemen ten uitvoer werd gelegd ias het ongeluk al gebeurd. Jongen (7) onder auto NOORDWIJKERHOUT De 7-jarige Nic. Schouten is gistermiddag omstreeks uur bij het onverwacht oversteken de Kerkstraat onder de personenauto de heer C. van der Meer uit Sassen- heim geraakt. Met een bovenbeenbreuk moest de jongen in het Academisch Zie kenhuis te Leiden worden opgenomen. De jongen protesteerde, omdat hy door :n verblijf in het ziekenhuis op school iu „achterkomen", doch de geneesheer liet hem toch blijven. Auto in botsing met militaire kolonne: één dode UTRECHT Een verkeersongeluk op op de rijksweg Arnhem—Utrecht bij Maarn heeft vanmorgen het leven ge kost aan de 26-jarige Bruggecate uit Borculo. Zyn vader, Joh. B. ten Brug gecate (68), die de auto bestuurde, werd gewond. Het ongeluk gebeurde, toen een militaire kolonne via de oprit bij Maarn de rijksweg op reed. Een militair had het verkeer in de richting Utrecht door het geven van stoptekens stilgezet. Er stonden al vier auto's op het passeren van de kolonne te wachten toen de heer Ten Bruggecate eraan kwam rijden. Hy kon niet meer op tijd stoppen, vloog met zijn wagen op de militaire kolonne in en botste tegen een truck met oplegger. aangepakt. Wie 25 jaar is, moet in de gelegenheid zijn te trouwen en een wo ning te betrekken. De burgemeester zei over de woning bouw onder meer. dat er moeilijkheden zyn over de curveprijs voor de wonin gen in de Poelpolder. Daarover heeft hij een onderhoud gehad met de minister. De burgemeester blijft hopen, dat in de cember met de bouw kan worden be gonnen. De woningwetwoningen zullen ongeveer f 26 per week aan huur gaan doen. Bridge in Hillegom HILLEGOM Na de derde comDetltie- ronde is de beslissing in de A-groep voor de bezetting van de eerste plaats ln de bridgeclub „De Bloembollenstreek" al beslist. De stand dn de A-groep is: 1 mej Posthuma-A van Zanten Jr 179.86: 2 J Kramer-van der Drift 160.64; 3 M Manshanden-Wesselo 156.71; 4 A Griet huizen-Van Zanten 156.12; 4 A Griet- -J Posthuma 150.93; 6 J Vermeer-Van der Klundert 141.20; 7 Dames Fabel-Van Wijk 139.01; 8 J Fabel-C Kramer 138.19; 9 fam Stoutenbeek 137.96; 10 fam Lie- verse 135.87. Dé stand in de B-groep is: 1 A de Groot-Van Kampen (6) 158.92; 2 dames- Van der Reep-Verdegaal (3) 155.23: 3 J Dirkse-De Lugt (5) 154.94 4 fam. Kooi man (2) 152.37; 5 A van Eijk-Verdegaal (8) 148.80; 6 mevr Lommerse-Van Gen- nip (1) 144.64; 7 dames Vernooy (4) 141.19; 8 dames Koppert-Van der Jagt (7) 138.76: 9 C Boot-Partner (9) 137.50. Hillegoms schaaknieuws HILLEGOM Uitslagen schaakclub „De Uil": groep A: A J Ph van de Berg J van der Zwet V*—J Staat—H H Hulsman 01, W PeetJ H Veenstra neveld 10, J van LieropTh Brands- 10. Groep B: Th JonkheerL C Zon- ma VzVz, B WinkelaarD Balkenende 01. Groep C: J de VriesP Schrama 01, J L PijnakkerW Hohlman 10, W CigaarW Brandsma 10, G Dannijs J van der Wolf 0—1, G van Heomden J Salier 10, D KapteinH Telkamp Vi—Vz. Bloembindcursus Hillegom HILLEGOM Gisteravond had in de zaal van Flora de eindles plaats van de bloembindcursus die onder leiding van de heren De Wit en Rtema werd gehouden. Ruim vijftig personen werden deze avond aan het werk gezet. Voor degenen die al eerder een cursus volgden, was de op dracht drie werkstukken samen te stel len. De ereprijs werd toegekend aan mej. J. Sissing, Vosselaan, Hillegom, die daar mee de wisselbeker overnam van mej. Van Dijk uit Lisse. die thans de eerste prijs kreeg. De tweede Driis was voor me vrouw Van Geest. Hillegom. en de derde voor mevrouw Van Leeuwen. Lisse. De beginners was tot taak gesteld het vullen van een schaal en een vaasje met 3 bloemen. De eerste prijs was voor mej. Truno, de tweede voor mej. Stroomber en de derde voor mej. Van der Kaaij (allen een versierde schaal). Bij de vaasjes was het mooiste exemplaar van mej. Truno; 2 mej. Van der Kaaij en 3 mej. B. Smits. Vanmiddag tot 7 uur kan men de werk stukken ïiog zien in de zaal van Flora. Jeugdparlement over de ontwapening LEIDEN „Buitenlands beleid, ont wapening en vrede" waren de thema's die in het Jeugdparlement gisteravond in het stadhuis aan de orde werden gesteld. Voor deze zaken bestond grote belangstelling. Uiteraard werden de meningen geheel tot elkaar gebracht maar de inleiding en de bespreking daarop werkten wel zeer ver helderend. Men weet nu goed, hoe ieder er denkt. En tijdens zo'n gesprek blü- er ook wel misverstanden over elkaar te bestaan. De op-gang-brenger van het gesprek as de heer R. Schipper, die pacifistisch denkt Zijn bedoeling was niet de begin selen van de PSP omstandig uiteen te zet ten. Zo pleitte hy voor een verstandige ontwapening. Er moet een duidelyk stre ven in deze richting zijn. opdat de sfeer tussen Oost en West wordt verbeterd en wij verlost worden van ons pathologisch denken ,dat slechts zwart-wit-schema's aanvaardt De heer Schipper vond de fractie van de PvdA aan zijn zijde. Een PvdA-motie behelsde uitstoting van Portugal uit de NAVO. Deze motie werd aangenomen. De afgevaardigden van de WD, de CHU en de ARP waren het op onderscheidene punten niet met de heer Schipper eens. Eén opmerking was: „Als pacifist moet je ook een vuist kunnen laten zien". L.D.V.-Papendrecht10-8 LEIDEN Een vrywel voltallig L.D.V. staat op verlies tegen P.D.V. (Papen- drecht). Heemskei-k, Bronstring en /ar kevisser blunderde zo, dat de overige LJD.V.-ers ontmoedigd werden. Deson danks wonnen 4 LDV-ers hun partijen op fraaie wyze. Klinkenberg won ver rassend van Nederlof evenals Uitenbo- gaard van de sterke Markenstein. Van der Hoeven en Rammeraat stonden al snel verloren. Uitslag: Van TolBronstring 2—0, KoppelaarVarke visser 20, Marken stein—Uitenbogaard 02, Keizer—Van Leeuwen 02, De JongHeemskerk 20, Van der AaKlein Sr. 02, Visser Van Hove afg., Nederlof—Klinkenberg 0—2, De Jong—Kammeraat 2—0, Alder- liesteVan der Hoeven 2—0. Voorlopige eindstand10—8 in het voordeel van P.D.V. De party van Van der Hove werd afgebroken en zal v. ei remise worden. Bouwvakkers weer aan liet werk AMSTERDAM Het werk bij de aan- nemingsmaatschappij Van der. Vorm aan de Sloterplas. dat door negen weken sta king stilgelegen heeft, zal worden hervat. De arbeiders hebben besloten tegen de thans geldendp cao-lonen weer te begin nen. Er zou niet meer over de door de stakingsleiding gestelde eisen gesproken rorden. Het werk wordt verricht door ongeveer 120 man personeel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7