de studie aan de KMA EXTRA 2x extra voor u van Honig Zwitsers moesten snel Hokij-team laten gaan Ned. militairen leden verdiende nederlaag Dames van SVL en KVC boekten zege U PIECK PLANJE HONIG Kwaliteit voor uw gezin NIEUWE LEIDSE COURANT Villard de Lans verslagen: 9-3 Het was niet bepaald een technisch erg hoogstaande yshockeywedstryd, die gisteravond in de Haagse Hout- rusthal werd gespeeld, doch de snelheid, waarmede de ploegen Hokij en Villard de Lans uit Zwitserland zich over het ys bewogen, vergoedde zeer veel. Het lukte bovendien weer aardig met de prachtige com binaties tussen Adair en Forster, die men enkele wed strijden had moeten missen en daarenboven stak de Canadees Hudson in een uitstekende vorm. Hy komt er steeds beter in en wanneer hy met een viertal Ne derlanders op de baan staat, weet hy door snel reage ren bergen werk te verzetten, waarby hij zyn ploeggenoeten prachtig in de stryd weet te betrekken. Zo ook gisteravond en hoewel de Zwitsers niet direct uitmuntten in technisch zuiver spel, wisten zij wel een voortreffelijk tempo te ontwikkelen. Dat hadden de Hoky-ers blijkbaar niet verwacht. Zy hadden er in de eerste periode dan ook even moeite mee hun tegen standers te overtroeven, hetgeen hun in de tweede en derde periode met beide keren drie doelpunten gelukte. DONDERDAG 26 NOVEMBER De eerste combinatie tusen Adair en Forster, die gisteravond feilloos op de baan werd gelegd, was direct al doel treffend. Na 5 minuten leidde het Hokij- team en nog geen minuut later werd een tweede combinatie tussen Forster en Adair afgerond door Rudy Bakker. Adair, die het eerste doelpunt had gemaakt, had zonder moeite ook de twee goal kunnen scoren, doch sportief als hij is, gunde hij Rudy Bakker de eer (2—0). De Zwitsers hadden een speler in hun midden, die er blijk van gaf de fijne kneepjes van het ijshockyspel ook te kennen; het was deCanadees Vuillermat. wiens ge vaarlijke aanvallen dikwijls hachelijke momenten voor de Hokij-veste teweeg brachten. H- scoorde dan ook twee maal, na prachtig solowerk, compleet met schijnbewegingen, zodat de eerste perio de met 2—2 werd afgesloten. Overwicht In de tweede periode kregen de Hokjj- ers een overwicht. De snelheid, die de Zwitsers de Hagenaars min of meer had den opgedrongen, konden zij niet vol houden. De HokÜ-ers echter gingen in hetzelfde tempo door cn het gevolg was dan ook, dat Villard de Lans de Hoky- ers moest laten gaan. Het doelpunt in de eerste minuut werd terecht afgekeurd, omdat Adair in de doelcirkel had gestaan, doch de uitge stelde executie werd in" de 5e minuut voltrokken door Forster na een combi natie met Adair, waarna Hudson, even eens na een combinatie met Adair voor 42 zorgde. Forster toonde vervolgens, dat hij nog steeds een grootmeester met puck en stick is, want na een solo zorgde hij in de 8e minuut al voor 52. En daar bleef het bij tot de grote pauze. In de eerste minuut van de derde pe riode zorgde opnieuw Forster, die na een inzinking er weer veel beter in komt, met een prachtig vliegend schot na de puck van Adair te hebben ge kregen voor 62. Een snelle rush van Hudson, die de puok tot vlak voor het Zwitserse doel bracht, werd door Joop Manuel afgerond 7—2. Nog eenmaal kreeg Vuülermet hierna de gelegenheid te tonen, dat hij behalve goed kar, spe len ook kan doelpunten. Een op de millimeter berekende solo dwars door de volledige Hokij-defensie heen, leverde het derde Zwitserse doelpunt op 7—3, doah na de veldwisseling waren de Hokij- ers weer oppenmachtig. Toen Adair vlak voor het Zwitserse doel de puck liet liggen voor de dicht achter achter hem rijdende Forster. werd het met een prach tig schot 8—3 en met nog 7 minuten te spelen werd de eindstand bereikt, toen Hudson weer een snelle solo produceerde, waaruit Leo van Dijk voor het laatste doelpunt zorgde: 93. Wei wilden de Hoky-ers de tien ken nelijk nog volmaken, doch de goed party gevende Zwitsers lieten het niet zo ver komen. Cor Prins nog eens gehuldigd In het Ludwinahuis had een huldiging plaats van Cor Prins, de man die bij de Para-Olympic te Tokio twee gouden medailles in de wacht sleepte. De hul diging ging uit van de Cornelius-Musius- Stichting (St. Pancratius Avondschool). De avond werd geopend door het Oegstgeester ..VOCAMUS" oJ.v. de heer K. de Jeu. Onder de tonen van deze vlotte muziek werd de Olymp. kampioen binneng^Rid. met de twee gouden me dailles om de hals en vergezeld van zijn moeder. De heer Witte. soc. paeda- goog sprak een woord van welkom. Hierna werd het woord gevoerd door de heer Lijten, voorzitter van „C.M.S.", Ben Guldemond namens de leerlingen, zus ter Accursia en de heer Hettinga, school hoofd. Al deze toespraken gingen ver gezeld van presentjes en van bloemen voor mevr. Prins. Luxemburg won met 1-2 Het Nederlands militair elftal heeft woensdagmiddag op het Houtrustterrein in Den Haag een verrassende 12 neder laag geleden tegen Luxemburg. De rust stand van deze ontmoeting die meetelde voor het internationale militaire kam pioenschap, was 01 in het voordeel van de Luxemburgers. Rudi Geestman zou het dan wel even doen. Drie minuten voor het einde zou de langt Blauw-Witter iets gaan ver goeden. „Ga Jij maar even weg. ik knap het wel op", zo beduidde Geestman zijn ploeggenoot Ries van der Bogert. die en kele seconden tevoren door een Luxem burgse verdediger was onderuit gehaald en daarvoor van de Duitse scheidsrechter Fritz een strafsohop toegewezen had ge- kragen. Van der Bogert. beste speler van de oranje ploeg en met rechtsback G. de Haar de enige die 'n voldoende haalde maakte plaats voor Geestman, hij zal zich nu nog wel afvragen wnarom hij dit deed, want na het fluitsignaal vuurde Geejtman namelijk nerveur en gejaagd naast De stand bleef 12 en daarmee be haalde de zes Internationaals tellende formatie uit het Groothertogdom een ver diende zege. Verdiend ja, want niet al leen speelden de gasten sneller en direc ter, maar bovendien bezaten zü in de geroutineerde Louis Pilot en coming-man Norbert Relland de Juiste mensen voor het fynere werk op het middenveld. Nederlands architect Van der Bogert, hoe voortreffeiyk ook, moes he door ge brek aan steun toch tegen dit duo af- legen. Nog niet zo slecht Voor de rust speelde Nederland nog zo slecht niet. Met goedlopende combi naties werd Luxemburg voortdurend te ruggedrongen, maar doortastendheid en stootkracht mankeerden. Hoe het .vel moest, toonde Luxemburgs internationaal middenvoor Johny Leonard na 12 minu ten. Hard en hoog joeg hij vanaf de rand van het strafschopgebied, de bal langs doelman Heinz Stuy (01). Oranje wilde daar wel iets aan doen. Er volgden wat schoten van verre af stand bekwaam gestopt door doelman Hoffmann en enkele dreigende acties van de technisch zwakke middenvoor Saris. Een treffer bleef uit. Die kwam pas 21 minuten na de hervatting, nog geen 60 sec. nadat een van richting ver anderd schot van Pilot goed was gebleken voor 20 Saris schoot onbeheerst tegen de uitgelopen Hoffman op en Van der Bogert demonstreerde vervolgens, dat een welgeplaatst schot in vele gevallen te prefereren is. In de resterende periode heeft Neder land nog energiek gepoogd de achter stand teniet te doen. doch de toch al met vlekkeloze acties werden door toe nemende nervositeit alleen nog maar slechter. Daarom kon men er nog wel vrede mee hebben, dat Geestman kort voor tijd die strafschop miste. De uitslag was goed zo Nederland: Stuy. De Haan, Brouwer, Van der Bogert en Spinhoven, Geestman en Stapper. Kruit (Gieskes. Saris Ver- donck en Vrauwdeunt. Volleybalnederlaag van Argos LEIDEN Het damesteam van SVL heeft zich gisteravond in de derby legen Argos van zijn beste kant laten zien. Bij een hopeloos lijkende stand van 0—2 bleek de SVL-ploeg toch vol doende spirit te hebben om ten slotte met een 32 zege uit de bus te komen. Het leek of de Argos-meisjes naar een eclatante overwinning opstoomden toen na winst van de eerste set (1215% de tweede met niet minder dan 315 in hun bezit kwam. Maar toen veerde SVL op. Via setwinsten van 11—15 en 10—15 kwam het naast een vergeefs terug vech. tend Argos. De warm gedraaide SVL- aanval bleek niet meer te stuiten, hoewel het allesbehalve een overrompelende '1513) setzege was En daarmee kwam de stand op 32 voor de Sportvereniging Leiden. Het damesteam van de Katwykse Volleybalclub heeft gisteren het re serveteam van het Amsterdamse Boe merang met lege handen naar huis gestuurd. De 30 overwinning leverde twee welkome punten voor de Kat- wykse dames op. Het nogal afbrekend? spel van Boeme rang leverde KVC de eerste twee sets nogal wat moeite op. Met kunst en vlieg, werk stelde het zich in op het onsamen hangende spel van de hoofdstedelijke gasten Het werden twee dubbeltjes-op zijn-kant: beide sets kwamen met 1614 in het' bezit van de Katwenkse meisjes. Geruggesteund door de twee gewonnen sets kon KVC zijn spel nu rustig ont plooien. Mede door uitstekend werk van Mag reet van Elk en mej. De Best sloeg KVC zich met vaart naar een 153 set zege en daarmee een 3—0 overwinning. Uw reparatie aan GOUD en ZILVER vakkundig gerepareerd. MANDERSLOOT St.-Nicolaas geschenken voor Dames Rokken wollen Schotse 12.95 Ontbijtlaken smaakvolle kleur combinatie in royale maat. 9.90 Jongens Spijkerbroek sterke gestreepte denim, mt 4 kl. st. p m. 12.75 Spi ireien met twee volants in prachtig bloemdes- sin, gevuld met ter- lenka watten 2-persoons 54.75 1-persoons 42.95 Noorse Sokken een warme sportsok voor extra lage prijs per paar 1.75 Dames Pyama Brushed nylon met charmante kant- garnering in marine, rose en safier 19.75 Heren Pullover gemêlleerde mohair pullover met V-hals in groen, grijs, blauw en bruin. 29.75 Baddoek - Set een nuttig geschenk een mooie jaquard doek met washandje in luxe doos. 3.95 Gobelin Lopers een sfeervol cadeau, passend in elk inte rieur, vanaf 4.95 TEL. 20510 - LEIDEN I KOERIERS KOERIERS: 1 TOT 30 WOORDEN 1,75 ELK WOORD MEER f 0.10 Voor Koeriers onder num- wordt 25 ct extra in rekening gebracht. Personeel gevraagd Verpleester worden. En dan liefst in een moderne gezellige stad? Onze eerst volgende cursus vangt be gin januari 1965 aan. Inl.: Directrice Diaconessenhuis. Parklaan 95A. Eindhoven Te huur aangeboden a.s. Echtpaar zoekt ka- ïers en keuken. Beiden b.b. h.h. Br. onder no. 7819 bur. blad Huur Philips-telcvisie 25,95 per maand zon der vooruitbetaling maar m. recht van koop. Morgen al bij u thuis? Bel dan vóór 6 uur 010-120705 en 's av. 070-863977 Te koop aangeboden 0 Papegaai, grijze rood staart. Prachtige jonge vo gel. Begint te praten f 150.- Tel. 070—725793. Schotse collie, 2 mnd. Lassie Kamp. afst. f 85.- Tel. 070—725793. 0 Grote party dames- en heren fietsen. Werk- en schoolfietsen. Reeds vanaf 40,- per stuk. Verkoop a.s. zaterdag, v. d. Meij, Middel weg 30. Leiden-centrum. Melktruck te koop aan geboden. Merk Vilerius. Te bevr bij Gelderblom, Hoek- sekade 68. Bergschenhoek. Diversen Schaatsbeschermers ca deau en een waardebon voor iratis slijpen bij aankoop v. iamesschoenschaatsen 39.75 IJshockeyschaatsen 36.75 Ving Noren 70.—: Cesar Noren_ 55.Acahi Noren f 34.75: Witte dames Noren f 42,50 Natuurlijk weer bij Sporthuis van Delft. Steen- 'traat 45. Leiden Wy verzorgen ai uw drukwerk tegen biilyke prjj- zen. O.a visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening Druk werk Service Halpa Haar lemmerstraat 64. Telefoon 24185. Naast Muziekhandel G. Hofenk. H Gaat u inwonen Dan aanrechtblad. kastjes, geheel pasklaar, compleet. Zeer voordelig in prijs. Jac. Ar- noldus en Zn., Minnebroers gracht 9, 's zaterdagmor gens geopend. Strykinrichtlng OZON uw fijne was. Hoge Rijndijk 34a. tel 22675 0 R.EJV1.-antennes 3 elem 12.50; 4 elem 13.95; 6 elem 19.75; 8 elem. 23.75 De Radlobeurs Hogewoerd 27 Goed tehuis gezocht voor mooie, zwarte gecast, kater. Lief van aard. Tel. 24295. 0 Vamor Rijschool „Irene" •zeeft de eerste 10 rijlessen voor 60.— Nieuwe Beesten, markt 2 Leiden. Tel. 01710- 26753. b.g.g. 01729-286. Ook voor winterberging van uw caravans tel. 01729-286 0 Hangkasten en legkasten een echte hangkast 62.50, ruim en solide geen bouw pakket maar geheel klaar mmerwerk. Alle soorten kasten in gewenste maten Specialist in kasten. De Timmerwinkel. TJiterstegr. 168. 0 Beddenreparatie. Laat uw matras overtrekken met een nieuwe damast Desge wenst in één dag klaar. Vr. vrijblijvend prijsopgaaf. De 3 Eenen. Haarlemmerstraat 111 Leiden. Tel. 23867 Veel geld voor uw bruiktc meubelen bij koop nieuwe. Rechtstreeks van fabriek. Enorme keuze, elke prijsklasse, eerste afwerking. Betaling ln 6 maanden rentevrij. Vraagt vrijblijvend catalogus Post bus 538 Den Haag Sint Nicolaas cadeaus Voetbalschoenen, o.a. Adi das. Puma. Maestro, v, 12.95. Voetbalkousen v. 5.25. Voetbalshirts v 6.25 Trainingspakken 'Janssen Tilanus) ƒ22.25 Voetbalbroeken 2,95. Natuurlijk weer bij Sporthuis van Delft. Steen straat 45. Leiden 0 Sint Nicolaas cadeaus Wintersport behoeft niet duur te zijn, want wij heb ben een enorme sortering er. prijzen, die U elders niet vindt. Ja, het is te begrijpen natuurlijk weer bij Sport- nuis van Delft. Steenstraat 45. Leiden. Sint Nicolaas cadeaus Voor spikes. basketbal-, trainings-. voetbal, en ballet, schoenen, trainingspakken, schaatsbroeken. schaatspak ken. schaatsmutsen. truien, sportjacks en Amerikaanse spijkerbroeken IS en BLIJFT Sporthuis van Delft. Steen- straat 45. DE ZAAK VOOR LEIDEN Erkende autoryscbool Oostvüet" Vlietweg 16 te Zoeterwoude. Tel. 01751-381 geeft 10 lesuren voor 60.— In de nieuwe Simca 1000 Snelle opleiding geheel aan gepast aan de nieuwe exa meneisen. 0 Gebroken ruiten, glas-in lood-reparaties worden dooi mij met spoed hersteld Glasreparatiebedrijf D. Gal jaard. De Sitterlaan 76 Tel no. 32916. Koffie kraankannen electrisch verwarmd, compl met inzet filter. 2 Itr. 12 kopjes 36.95; 3 Itr. 2ü kopjes f 42,75; 5 itr. 35 kopjes f 48.75: 7 Itr. 50 Twee borden soep méér uit elk pak. ITwee borden meer dat geldt altijd: want van Honig krijgt u niet 4 maar 6 (zes) borden heerlijke soep uit één VE R S-PAK.Dat zijn dus elke keer twee volle borden krachtige en geurige soep extra. Welke van de vele soorten u ook neemt, het speciale Honig VERS-PAK zorgt ervoor dat niets maar dan ook niets van die spreek woordelijke kracht en geur verloren gaat. 2 Tijdelijk gratis leuke „KNUTSEL-PUZZELS" bij Honig soepen. Zo maar cadeau. En zonder geknip en geplak en gespaar. Morgen kunnen de kinderen (en meneer niet te vergeten) al aan de gang met de bouw - en dat is echt gezellig puzzelen - van een (plastic) helicopter, of jeep, of boot, huifkar, of vrachtauto of een vliegtuig. Honig geeft ze. Uw winkelier heeft ze. Uitgezonderd Vermieellisoep, Rijstsoep met fijne groenten, Kalfssoep en julienne Sint Nicolaas cadeaus Gymnastiekpakjes v a 5.10 Balletpakjes v.a. 8.15. Bal let Maillot 9.90 Ballet schoen v.a. 3,25. Gymnas tiekschoen v.a. 3.20. Na tuurlijk weer bij Sporthuis /an Delft. Steenstraat 45. Leiden. Parkeerruimte aan wezig 0 Te koop aangeb. de echte Italiaanse looppoppen Lang n. Zeer leuk gekleed. stem en slaapogen f 27,50 nu maar 15. Zien is kopen. Ketelboetersteeg 5a Leiden bii Zonneveldstr. 4124 het teiefoonum- voor taxi Dag en nacht Ziekenfondsritten. trouwrij- den 'witte trouwcoupé). Ons adres: Hoornestax. Haasnoot Hoornselaan 459. Katwijk Tel. 01718—4124. 0 Laat ons uw matras over trekken en eventueehbijvul !en. In 1 dag als nieuw terug 1 pers vanaf 19.50 2 pers vanaf f 26.50 De Kleine Winst Haarlemmerstraat 51 0 Lagostlna pannen, roest vrij staal, blijvend glanzend Geen onderhoud. Speciale bodem, ook pan voor pan aan te schaffen. Schoonder- gang Leiden. Lange Mare 65-67-70 Tel. 22025. 0 Plastic zakken, zakken, touw gebakdozen, apparaat- rollen, luxe inpakpapier elastiek, fruitschalen enz Papierhandel Dane. Haar) straat 27 Leiden Tel. 26631 0 Feestartikelen, liedjes, guirlandes, lampions, fop- artikelen. munten enz Pa- oierhande! Dane. Haarlem merstraat 27. Leiden, tele foon 26631 0 f 25.voor uw oude stofzuiger bij aankoop van een nieuwe Vloerwrijvers 3 borstels f 195.— Firma DU SOSWA Turfmarkt 1-2-3 Tel 24409 Leiden Schieffer's bloedwijn helpt bijzonder snel! Beval aktief-Lecithinc vitaminen en mineralen, werkt biovi- taal Exclusief by apothe kers en drogisten Paraplu reparatie 'ook voor opvouwbare», wandel stokken. invalidestokken rubberdoppen Paraplu-ma gazijn Van Oerle Haarlem merstraat no 95. Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a Taunus 17M. Opel Rekord Volkswagenbusje m open dak. Garage Werk hoven Maredük 34a Telel '2300—32735 185-67-70. Tel. 22025. De Koninklijke militaire academie is het centrum van de militaire en wetenschappelijke opleiding tot beroepsofficier van de Koninklijke Landmacht en van de Koninklijke Luchtmacht. De officier is als militair leider de representant van het gezag, organisator en specialist op tech nisch, administratief of ander gebied. Een opleiding op academisch niveau is dan ook onontbeerlijk voor de toekomstige officier. De cadetten volgen op de KMA colleges die ge geven worden o.a. door hoogleraren van univer siteiten en hogescholen in de administratieve en economische, de sociale en economische en de technische studierichtingen. De specifiek militaire vakken worden gedoceerd door militaire deskun digen. Omdat ook aan de fysieke conditie van de officier hoge eisen worden gesteld, is in het studieprogramma een belangrijke plaats inge- ruimd voor de sport. Wanneer u belangstelling hebt voor de studie aan de KMA, dan is het goed, reeds nu - vóór de grote drukte van de examenvoorbereiding - door middel van onderstaande strook van één der moge lijkheden tot nadere informatie gebruik te maken. INFORMATIESTROOK (als brief verzenden aan het Hoofd van de afdeling Personeelspubliciteit, Grote Marktstraat 40, Den Haag). Verzoeke mij de brochure „Inlichtingen 1965" te zenden*) thuis mondeling in te lichten*) CM 2178 Adres: Plaats: Geboortedatum: Ik bezit het diploma gymnasium/hbs*) Ik hoop het dipl. gymnasium/hbs*) in 1965 te behalen. doorhalen wat niet van toepassing is De krant kunt u niet missen, geen dag!

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6