Padawax WINTERSPORT SINTENSPORT Daaag onhafl&&e Hoe de maïs in Brio plantenmargarine U helpt om fit te blijven Spekkie en Blekk ie nemen afsche id nieuwe leidse courant DONDERDAG 26 NOVEMBER 1964 ga eerst kijken bij Lampe Modehuis voor een unieke collectie wintersportkleding. KWALITEITS VERKLARING fris-jong-jeugdig geselecteerd uit alle mode-centra perfect in afwerking, scherp geprijsd vrij kiezen en de service die u wenst bij ruil contant geld terug. Deze kwaliteits-verklarïng t geeft u de zekerheid dat alle kleding van Lampe Modehuis tenvolle de prijs waard is die u ervoor betaalt. I WANT NU IS ER PADAWAX. Padawax gebruiken is dé manier. Fadawax vervangt zowel borstel als doosje. Dus: geen schoensmerige banden, geen spetters meer. Alleen maar goedglanzende schoenen en scboentjes. Voorzien van een beschermend laagje zuivere schoenwas. Een nieuw Reckitts produkf. Maïsolie zit er in Brio, en sojaolie, en zonnebloemolie... Waarom juist die drie? De moderne voedingsleer geeft het antwoord: maïs-, soja- en zonnebloemolie zijn alle drie in hoge mate meervoudig onverzadigd en daarom goed voor Uw gezondheid. Daarom is Brio, de nieuwe planten margarine, er mee bereid! Gezonde Brio. Ongezouten, zuiver plantaar dig, lichtverteerbaar... Breng die heerlijke, gezonde Brio van nu af aan op Uw tafel. Verkrijgbaar In zwart, donker-, middel- en lichtbruin en kleurloos, 1.25-goed voor vijftig paar schoenen of meer. Alleen verkrijgbaar in Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht, 30 „Als we de schat riog voor het vallen van de schemering binnen willen hebben, dan zullen we nog flink door moeten graven. Blek," zuchtte Spekkie na een niet zo erg lang poosje. „Tjonge, het is zwaar werk voor iemand met een fijn gestel zoals ik. Ik moet wel zorgen dat mijn postuur er niet onder lijden gaat Spit jij nu eens een poosje in je eentje door, Blek. Dan kan ik misschien nog een paar kleine delftrucjes van jou opsteken." „Laten we allebei maar even uitrusten," ant woordde Blekkie, eveneens op zijn schop leunend. „Ik heb er trouwens niet zo veel hoop meer, dat we hier een schat zullen vinden. Of we hebben ons in de plek vergist, óf er is helemaal geen schat." „Natuurlijk is er een schat! riep Blekkie uit. „Waar zeerovers hebben gewoond, zijn schatten, jongen. Dat moest jij zo langzamer hand ook wel weten. Kom, jij hebt nu wel lang genoeg uitgeblazen. Pak je schop maar weer op, dan zetten we de tanden nog even fier op elkaar." En hun moeite werd opnieuw enigzins beloond, want behalve een groot aan tal scherven groeven ze opnieuw een kruik op, die echter eveneens alleen met steentjes en kluiten aarde was gevuld. „Ik snap het niet," bromde Spekkie. „Wacht eens, riep hij dan uit. Dit kunnen toch zeker niet de robijnen wezen, die onder de grond een tikje van kleur verschoten zijn?" mee stoppen, Spek? Ik begin behoorlijk i te worden. En we moeten zo zoetjes aan oól weer eens terug naar huis." „Je hebt gelijk," knikte zijn vriend. „Wat doei we met deze fraaie oude kruiken? We kunner ze moeilijk meenemen op de fiets. Zullen w< ze in het huis opbergen? „Dat is geen gek idee," antwoordde Blekkie „Laten we er allebei een nemen." Onze vrinden pakten allebei een kruik op en liepen i naar het oude landhuis. Ze ontdekten spoedie een raam. waar de ruit niet meer inzat ei klommen naar binnen. „Laten we de kruiken hier maar achterlaten," wees Blekkie aan. „AL1 we weer thuis zijn moeten we de kaart non maar eens goed bestuderen. Dan kunnen later nog eens terugkomen."

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 14