ETHERGOLVEN Witte droom Brest; Chinese provincie beter bekend dan eigen streek Kennedy's moordenaar nog op vrije voeten? Uitvoering Bijstandswet eist goede coördinatie Mislukken loonoverleg zal leiden tot een chaos II**1 Chalet Service krijgt definitief surséance MAANDAG 23 NOVEMBER 1964 Klacht voor Culturele raad: (Van een onzer verslaggevers) DELFT Geschieaenisleraren zijn over het algemeen geen historie onderzoekers, laat staan dat zij be langstelling hebben voor de plaatse lijke en regionale geschiedenis. Tot deze conclusie kwam zaterdag drs. J. L. van der Gouw, provinciaal in specteur der gemeente- en water schapsarchieven van Zuid-Holland, in een rede van de Culturele Raad van Zuid-Holland in de Stads- Doelen. Onderwerp van deze studiebijeenkomst was de plaatselijke en regionale histo- riebeoefening. Prof. dr I. Schöffer uit Leiden constateerde dat de vakhistorici zich vooral bezig hielden met macro- historische onderwerpen, terwijl ama teurs zich beperkten tot micro-historisch onderzoek, van bijv. familie, dorp en streek. De ontwikkeling van de geschie denis brengt mee dat de vak-historicup meer belangstelling krijgt voor de ..ge wone man" uit het verleden, waarvoor kennis van micro-historische gegevens noodzakelijk wordt. De micro .--histori sche feiten van het recente verleden moeben bovendien worden vastgelegd om de snelle veranderingen im de moderne maatschappij voor te zijn. Samenwerking tussen vak- en amateur-historicus kan nuttig zijn. Die samenwerking ls moeilijk, maar enkele zaken zijn wel te verwezenlijken: Teëren van functies voor vakhisto rici met „public-relatlons"-taken zoals educatieve voorlichting van musea er archieven: voorts het streven naar we tenschappelijke grondslag van histori sche verenigingen, meer aandacht in het onderwijs voor lokale en regionale ge schiedenis en het ontwerpen van plaatse lijke projecten van berooeps-historici. teurs onder leiding van beroeps-historici. Drs. Van der Gouw stond sceptischer tegenover deze samenwerking. Naar zijn mening wordt de belangstelling vooi regionale en locale onderschat. Vooral het onderwijs schiet tekort. „Middelbare scholleren weten vaak i ren provincie In China dan van hun directe omgeving Voor de geschiedenisleraren ligt hier :n terrein braak Voorwaarde voor vruchtbaar micro-historisch onderzoek is volgens drs. Van der Gouw tevens dat de amateurs zelfkennis aan de dag leg gen. In tegenstelling tot prof. Schöffer ziet de heer Van der Gouw weinig een jaarlijkse studiebijeenkomst v> amateurs onder leiding van vak-historici, maar wel in bijv. een cursus van Jaar op elke zaterdagmiddag. Aanhoudend zacht DE BILT. De u/nvoer van zachte lucht naar onze omgeving hield het ge hele weekeinde aan. De eerstkomende dagen zal hierin geen wijziging ko men, zodat op het aanhouden van zachte weer mag worden gerekend. In de zachte en vochtige zuidwestelijke luchtstroming, die aanwezig is tussen een langgerekt hogedrukgebied dat zich uitstrekt van Rusland via Frank rijk naar het zuidelijk deel van de oceaan, en een lagedrukgebied op het noordelijk deel van e oceaan komt een frontale zone voor. die vandaag over Engeland naar hei oosten trok. Het front kan aanvankelijk ook in ons land plaatselijk wat regen brengen, maar morgen zijn in verband met een zwakke rug van hoge luchtdruk enkele verspreid voorkomende opklaringen mogelijk. ZON EN MAAN Dinsdag 24 november, zon op 8.15 on der 16.38; maan od 21.44. onder 13.10 Donderdag 26 november: laatste kwar tier. HOOGWATER 5CHEVENINGEN R'dam schaamt zich om metrobouw (Van onze Rotterdamse red.) ROTTERDAM Aan een ver. gadering van de Vereniging van burgemeesters en secretarissen in Zuid-Holland was zaterdag een excursie verbonden naar de metrowerken. De voorzitter, Rotterdams bur gemeester mr. G. E. van Walsum. kondigde dit programmapunt met enig voorbehoud aan. Bij hem waren diverse bedenkingen tegen deze rondleiding gerezen. Hij vroeg zich namelijk, met het oog op de huidige financiële situatie van de gemeente, schert send af of Rotterdam zich niet moest schamen dat men met de metrobouw begonnen was. ,Jn ieder geval", zo merkte hij op, „zullen we ons moeten schamen dat we er nog steeds mee door gaan". Toch moest de excursie maar doorgaan. Immers men weet niet of er niet een ogenblik zal komen dat men er werkelijk mee stoppen moet. „Daarom is deze excursie precies op tijd". Zwitsers blad: ,Er was pseudo-Osivald Samenzweerders HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur houden zich buiten schot (Van een onzer verslaggevers) VOLGENS het Zwitserse blad Weltwoche loopt de moordenaar van president Kennedy nog steeds vrij rond. In een uitgebreid artikel schrijft de journalist Joachim Joes- ten. die een nauwgezette studie maakte van het rapport-Warren, dat Oswald onmogelijk de moordenaar kan zijn. De moord zou zijn voorbe reid door een groep samenzweerders, die om zichzelf buiten schot te houden van het begin af aan de verdenking op Lee Oswald heeft willen laten vallen. De werkelijke moordenaar zou nog steeds vrij rond lopen, aldus de conclusie van Joes- ten. Beziimingsconferentie NCBO-groep De Bilt Twente Eindhoven Zd.-Llmb. Kopenhagen -reger Londen A'dam Brussel Madrid Mallorca windstil 8 1 Kruiswoord-puzzel zonder zwart Hij stelt vast. dat een lid van het j complot dat veel op Oswald leek. al I t m weken voor de aanslag heeft gepro- zS beerd belastende feiten voor Oswald q o op te stapelen. Om deze conclusie 0.21 te verklaren noemt hij de volgende j feiten: De pseudo-Oswald bracht we- j3 ken voor de aanslag een geweer bij 0.41 een wapenhandelaar in Dallas om er 0 2 j ««en televizier op te monteren- Op het orderbriefje Het hij de naam Oswald schrijven. De pseudo-Oswald heeft zich weken lang geoefend in het scherpschieten op een schietbaan In de buurt van Dallas. Aan de leraren stelde hij zich voor als Oswald De pseudo-Oswald stapte een meubel winkel binnen en vroeg om een onder deel voor zijn geweer. Toen de verkoop ster verwonderd duidelijk maakte dat hij in een meubelzaak was. haalde hij zijn vrouw en twee kleine kinderen uit de auto op de parkeerplaats en Hep een half uur lang door de meubelshowroom. De pseudo-Oswald ging een autozaak binnen, stelde zich voor als Lee Oswald en verzocht een proefrit te mogen ma ken. ..Ik verwacht binnenkort een groot geldbedrag", zei hij. „en wil dan mijn auto inruilen". verkoopster en de autohandelaar een werd voorgehouden van Oswald, zeiden m: dit -was de Osv/ald, zeiden wij op bezoek hebben gehad. De commissie Warren stelde echter De man op de schietbaan niet de echte Oswald kan zijn geweest. Ten minste één dag. waarop hij volgens ge tuigen op de schietbaan zou zijn geweest, bevond de echte Oswald zich in plaats 15 kilometer van Dallas. De man, die met zijn vrouw bels kwam kijken, niet de echte Oswald kan zijn geweest. Op dat tijdstip be vond Oswald zich in de bibliotheek. De man, die de autosalon binnen stapte. niet de echte Oswald was, omdat deze zich op dat moment bij familie in Irving bevond. Bovendien kon Os wald niet autorijden. De pseudo-Oswald echter joeg bij een proefrit met de auto met een snelheid van 110 Kilometer per uur over de weg. Joesten besluit met te zeggen dat de commissie Warren tegen beter weten in Lee Harvey Oswald als d€ moordenaar heeft bestempeld. Hoewel de commissie het dubbelgangersspel tot in de details registreerde heeft men de feiten niet diep genoeg onderzocht, aldus joesten. NVV -secretaris treedt af AMSTERDAM - De heer C W. van Wingerden (58). algemeen secretaris van het NVV. zal om gezor iheidsredenen zijn functie neerleggen Van 1953 tot 1959 was hij voorzitter van de socialistische vakcentrale. Om gezond heidsredenen trad hij f. en werd secre taris. Hij is lid van de Eerste Kamer. (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT Na de invoering van de Algemene Bijstandswet op 1 januari komt het er in de eerste plaats op aan een goede coördinatie de hulpverlenende organen tot stand te brengen. Dat zal in het be lang zijn van allen, die op deze hulp verlening, hoe dan ook, een beroep moeten doen. Aldus verklaarde de presidente van de Groep Maatschappelijk Werk van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel, mej. J. van Leeu wen, op de drukbezochte landelijke vergadering van de groep, in het ge bouw voor Kunsten en Wetenschap pen gehouden. Het was de vijfde be- zinningsconferentie sedert de Groep Maatschappelijk Werk door de NCBO (in november 1958) werd opgericht en ditmaal stond de reeds veel besproken Algemene Bijstandswet een hele dag in het centrum van de belangstelling. Twee inleidingen In haar openingsrede zei mej. Van Leeuwen niet alleen een goede coördi natie tussen de bij de hulpverlening betrokken organen van grote betekenis te achten, maar ook tussen de betref fende functionarissen, opdat volop recht kan worden gedaan aan hen. die een beroep op de Algemene Bijstandswet doen. zowel in het materiële vlak als op het terrein van de dienstverlening. „De beleidsmensen hebben gesproken, het beleid is bepaald. En in theorie klopt de zaak. een theorie, waarbij we overigens graag aansluiten. Er zul len onder ons toch maar weinigen zijn. die deze wet niet met vreugde hebben begroet, vooral omdat nu definitief ge broken wordt met het subsidiariteits beginsel. waar het de materiële hulp verlening betreft Eidoch, nu beginnen eerst de moeilijkheden", aldus de pre sidente, die zich afvroeg of de beleids mensen de mogelijkheden van uitvoe ring niet ietwat hebben geidealiseerd „Een scheiding tussen materiële bij stand en dienstverlening bijvoorbeeld Hjkt in sommige gevallen wel eer zonder moeilijke opgave, waarmee al de werkers aan het front zullen den geconfronteerd". Juist echter, om tegen deze te wachten praktische moeilijkheden beter kunnen, was deze bezinningscon- ferentie georganiseerd. Nadat twee des kundigen stof ter discussie hadden aan gedragen wei-den de talrijke opgekomen ragen in een aantal groepen nader be sproken en de belangrijkste daaruit voren gekomen punten werden ten slotte aan een forum ter behandeling voorgelegd. Mr J van Viegen te Rijswijk, hoofd in de afdeling wetgeving en juridische zaken van het ministerie va schappelijk werk, ontleedde een aantal beginselen van de Algemene Bijstands- en de heer A. D. W. Tilanus, arts te Arnhem en lid van de Tweede Ka onderwierp enkele voor- en na delen van de wet aan een beschouwing onder het motto ..Medaille met kanten" I erbeteringen In deze vergadering gewaagde de pre sidente. mej. Van Leeuwen, nog met dankbaarheid van de belangrijke verbe teringen. die er voor de maatschappelij- erk(st)ers tot stand zijn gekomen. Nog niet zo lang geleden werden velen. de particuliere sector, on derbetaald en hier en daar werd stille armoede geleden.Van rechtspositierege lingen was geen sprake en op deze wij ze werd, aldus mej. Van Leeuwen, een wel zeer zware wissel getrokken op hen van wie men verwachtte, dat zij uit „roeping en liefde" wel alles wilden slikken Door een aanhoudend overleg kon in de afgelopen jaren juist op dit terrein gelukkig veel worden bereikt, om. ten aanzien van de arbeidsvoor waarden in de ruimste zin in de sek- tie gezinsverzorging en in de particu liere kinderbescherming. Niettemin blijft uiterste waakzaamheid geboden, opdat er geen groepen achterblijven, zo zei de presidente, die meedeelde goede hoop te hebben dat in de nabije toe komt één van de allereerste idealen van de groep in vervulling zal gaan. nL voldoende ruimte om al dan niet in gen blad de meningsvorming en de bezinning te kunnen dienen. 100.000 Mark beloning: „vind Bormann" FRANKFORT Openbare aanklager Bauer heeft een beloning van 100.000 Mark uitgeloofd voor inlichtingen die leiden tot het vinden' van Martin Bor mann. eertijds Hitiers plaatsvervanger. Bormann werd in 1954 officieel dood verklaard maar Bauer is er bijna zeker van. dat Bormann in Paraguay is. Indonesië weigert hulp van Y.N. DJAKARTA De Indonesische rege ring heeft volgens Antara de door de Verenigde Naties toegezegde hulp met le vensmiddelen bij de verhuizing van 2500 gezinnen naar Zuid-Borneo geweigerd omdat Indonesië zijn politiek heeft ge grondvest op zelfvertrouwen. Wijziging in team voor Var a-quiz BUSSUM Zoals wel was te ver wachten, is er wijziging gekomen in het deelnemersteam voor de VARA-tele- visiequiz ..Tel uit je winst", die morgen avond op Ned. 1 van start gaat. In verband met het overlijden van de wielrenner Piet Moeskops zal de heer Verhoeven, die de loopbaan van Piet Moeskops als onderwerp had opgege ven. niet meedoen. In zijn plaats zal de quizleider Theo Eerdmans nu mevrouw Vosde Graaf uit Amstelveen onder vragen over het leven van de graficus S. H. de Roos. Solistenkeus met bijsmaakje BUSSUM We hebben nu dus ver nomen. dat er vijf solisten zijn „aange wezen" voor deelneming aan de Ne derlandse wedstrijd voor een vertegen woordiging op het Eurovisie Songfes tival dat op 20 maart in Napels zal wor den gehouden. Dat woord „aangewezen" geeft weer dat commerciële bijsmaakje aan de Nederlandse activiteit De keus werd gemaakt door de NTS-werkgroep Amu sement en twee vertegenwoordigers van gramofoonplatenmaatschappijen, de heren Willem Duys en C. Smit jr. Er wordt niet gesproken van „uit nodigen", maar van „aanwijzen" en dat geeft de indruk dat de vijf gekozenen: Trea Dobbs, Conny van den Bos,, Shir. ley, Gert Timmermans en Ronnie To- ber, niet veel tegen te sputteren heb ben als de heren van de grammofoon platenmaatschappijen een beslissing De produktie van het Nederlandse festival (als wij deze door de NTS ge lanceerde term mogen gebruiken) be rust dit jaar niet bij Piet te Nuyl, maar bij Karei Prior. Piet te Nuyl is nl. tijdelijk uitgeschakeld vanwege een operatie aan een knie, welke hij be zeerde by een val. Hij is daarvoor in een ziekenhuis opgenomen NKV-secretaris Coppes: Corn memaar Herdenking T\E NTS heeft met de vertoning van de Amerikaanse documentaire een belangrijke bijdrage geleverd aan de herdenking van president Kennedy. De grote televisiemaatschappij CBS heeft deze documentaire over de persoon en het werk van John. F. Kennedy gedu rende zijn vrij korte ambtsperiode uit stekend en bijna zakelijk-overzichtelijk samengesteld, hoewel er toch grote en warme waardering uit spreekt. Een reeks van zijn naaste medewer kers vertelde onafgebroken over aller lei aspecten van Kennedy's regering en dit werd vlot en boeiend geïllu streerd met foto's en filmopnamen o.a. van kernproeven, de strijd op Cuba, de machtige koude kamp om de raket bases voor de Russen in dat land, het bezoek non Chroesjtsjef aan de Ver enigde Staten enz. Men hoorde en zag de president in tal van fragmenten uit zijn markante toespraken en uit dit wisselende ge- heel trad de figuur van Kennedy naar voren als een vechter voor vrijheid en vrede. Vooral liet men duidelijk uit komen hoezeer hij was gekant tegen een mogelijke kernoorlog en daarom voortdurend ijverde voor stopzetting van atoomproeven, daarbij vooruit ziende tot in een verre toekomst. De ondertekening van het kernstopverdrag verschafte hem de grootste voldoening in zijn loopbaan. Oook zijn persoonlijk aandeel in de verbetering van de ver houdingen tussen oost en west werd welomlijnd in het licht gesteld. In deze documentaire leerden de kijkers Kennedy ook kennen als een bezorgd man, die dikwijls somber ge bukt ging onder de lasten van staats zaken en problemen in de buitenlandse politiek, en men kreeg een goede in druk van het feit in welk een bewogen- periode zijn leiderschap functioneerde. Met deze film is als het ware een monument opgericht voor deze jonge man wiens grootste kwaliteiten moed. rustig evenwicht en een belangrijke mate van persoonlijk verantwoorde lijkheidsgevoel waren". Niet alleen voor Amerika, maar voor de gehele westelijke wereld is deze documentaire een belangrijk archiefstuk voor de ge schiedschrijving geworden. LOSSER Als werkgevers en werknemers het niet eens worden over de loonstijging voor 1965, ontstaat er in ons land een precaire situatie, die tot verwarring en chaos kan leiden. Dit verklaarde de algemeen secreta ris van het Nederlands Katholiek Vak verbond. drs. T. Coppes, op de jaarver gadering van het S'.K.V. in Losser. De heer Coppes legde er de nadruk op dat zelfs een te lange procedure van overleg al gevaarlijke aspecten heeft. In dit verband wees hij op de metaalbonden, die al uitgelopen zijn met een loonvoorstel van 7 procent. Wij mogen niet de situatie van het vorig jaar in de hand werken, want dan kan bet zijn dat de Stichting van de Ar beid er nog niet uit is en in het land de onderhandelingen al in een vergevorderd stadium verkeren, zo zei de heer Coppes. die overigens er geen behoefte aan had de superieure HALF ZWARE SHAG van DOUWE EGBERTS Horizontaal: 1 stijf-graafschap in En geland, 2. Nederl. dichter-schijn of voor komen-dat is (afk. Lat.) 3 nauwc-breed- voerig. 4. bestuurder-arbeidseenheid. 5. gemeente in Limburg-gemeente in Gel derland, 6. els-bevlieging die vele men sen meesleept, 7. soort van kraai-ge- meente in Z. Holland. 8. strijdperk-water in N. Brabant-bekende afkorting, 9. stuk land-Glijvoertuig, Vertikaal: 1. vogel-van elk evenveel (afk op recepten), 2. schouwspel-zwaardvis, 8 graansoort- ongewijde. 4 atmosfeer (afk i-water in Fries'and-latwerk-scheikundig element (afk). 5. familielid-voorvoegsel-zonder- ling, 6. horizon-oplopende vlakte, 7 man netjeseend-foefje (Ind.). 8. water in Limburg-gindse. 9 afstammeling-pas gang van een paard. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor. 1. als, 3. aank, 6 sla, 9. Ie. 10. slaap 12. ei, 13. gemak. 15. Roden. 17. dag. 19 nik. 21 remonte, 25 ook. 26. som. 27. ereprijs. 31. Eli. 32 den. 34. sloep. 36. menie. 38. ei. 39. tabel. 41 ct., 42 mak. 43. nat, 44 nes. Vert. 1. alg. 2. leed, 3. elk. 4 Aa. 5. kar. 7. Leek, 8. Ain, 10. sage. 11. pont; 14. Mar- kelo, 16. Diessen. 18. zo, 20. bok, 22. mee. 23. nor. 24. Ems, 28. riet 29. Po.. 30. ijdel. SI. Elia 33. Nice, 34 Sem. 35. pan, 36. BWC17. «ti. 40 ba. ..Gezellig dal je er weer eens bent. Heb je trek?" „Ik heb razende honger", antwoord ik met de hand op mijn maag. „Wat is het menu?" „Je schijnt aan dat menu_ vastgekluisterd te zijn. Spinazie met ei of zoiets." „Ik heb thuis altijd moeten eten wat de pot ;chaft. Jij niet?" vraag ik lachend. „Als ik me jan het menu houd. kan ik denken: wat zouden we eten vanavond? Dat kan mee- of tegenval len. Ik houd van risico's. En bovendien is het oordeliger'". „Vanavond ben je Vnijn gast," zegt Hans ge decideerd. ,Maar ik ben dol op spinazie", protesteer ik met een lach naar Michielsen. die ineens achter Hans' rug staat. „Michielsen, is er iets heerlij kers te krijgen in dit restaurant dan spinazie ït eieren?" „Het is spinazie uit blik. juffrouw Wiegerink", zegt de kelner beleefd. „We hebben natuurlijk ook diepvries, maar dan ligt de prijs uiteraard iets hoger." Mag dat. Hans? Diepvries is zo verrukkelijk Precies verse." Hans bestelt. Het wordt al met al nog een vrij luxe maal. Met een kop tomatensoep voor af en een of and er ananasvlaótje toe. Ik kijk naar hem als hij zijn sigaret rookt. Een bijna vierkant gezicht heeft hij en ruige, weerbarsti ge haren. Stekeltje noemden we hem vroeger. „Hoe gaat het met het huis?" vraag ik. „Ik ben er vandaag geweest. Er wordt hard gewerkt, joh. Je herkent het vast niet meer als het klaar is". Hij maakt tekeningetjes voor me. maar erg duidelijk wordt het me niet. ..Blijft de zolder intact?" vraag ik plotseling. Hij grinnikt. ..Zou je er nog graag eens een keertje willen spelen?" „O ja", zeg ik, „over de balken klauteren en op de schommel." „Of een tent maken of verstoppertje spelen", vult Hans aan. „Gek hè. Hans. mijn mooiste herinneringen lig gen op jullie zolder." door Heieen van Batenburg „De mijne ook', zegt Hans zacht ..Waarom ben je nooit meer teruggekomen. Wiesje. toen je eenmaal in de stad was?" Ik aarzel even „In het begin was ik zo in beslag genomen door Bert. Hij was er nooit toe te bewegen mee te gaan. En na Corry's dood durfde ik bij na niet meer bij je moeder te komen." Hij zegt: „Ze hebben gevraagd of je weer eens komen wilt". Ik krijg een kleur, „Heb je Ben je „Ik mocht ze toch wel vertellen dat het uit was tussen jullie." „Ja", zeg ik. „ach ja". ..Bij vader en moeder is zoiets veilig." Hij heeft dus direct gesnapt dat ik bang was voor het dorp. Weesterweerd. dat onmiddellijk klaar zal staan mét zijn beklag: „Nou heeft dat arme schaap helemaal niks meer!" ik hoor het vrouw Deelman al zeggen in de winkel. „Ze zullen er toch wel achter komen", zeg ik strak. Het kan me niets schelen". „Doe je het?" Ik haal mijn schouders op. „Je moet je niet zo opsluiten. Wies." „Heb je al iets bedacht voor me?" Hij pelt met aandacht zijn ei en geeft geen antwoord. Dan weet ik het wel. Ik had ook an ders niet verwacht immers, of toch wel? Ja. ik verwacht altijd het wonder. Ik kan eenvoudig niet geloven dat mijn leven voortaan zo maar zal voortsukkelen, van de ene kantoordag in de andere naar een nog troostelozer weekend. Ik heb zo verlangd om het leven helemaal te le ven. om te weten wat het is om vrouw te zyn en moeder, een kind dragen en het ter wereld brengen. Nou ja. dat kan ik moeilijk aan Hans verkondigen. Hij zit daar zo diep na te denken... „Laat maar. jongetje, ik zie het al. Het is ook niet zo'n groot probleem, hoor. Ik heb alle tijd om rustig te overwegen wat ik wil." „Ja", zegt Hans. „doe in ieder geval niets overhaast." In de komende weken zie ik Hans regelmatig bij Joosten. We maken nooit een afspraak, maar hij schijnt er na zijn breuk met Marv vaker te komen dan gewoonlijk. Mary kwam hier zelden. Waarschijnlijk zocht ze een heel wat luxueuzer gelegenheid op als ze met Hans ging dineren. Ik betrap me er steeds op dat ik hoop dat hij er is of zal kamen. Het zal trouwens niet lang meer duren. Ilans heeft zijn tijd hier bijna uitgediend. Als hij eenmaal in Westerweerd is. richt ik me weer naar het menu van de dag. waar hij zo gruwelijk het land aan heeft. Ik vraag me af wie voor hem zorgen zal. Vermoe delijk zal hij bij zijn ouders warm eten, en zijn moeder zal ook de was wel doen. Als hij een goede werkster heeft, zijn de problemen opge lost. Ik zie hem 's avonds alleen zitten. In die grote kamer. En ongewild is er de droom. Een Wiesje die zich opoffert en trouwt met Hans ter Wele. Haar hart gaat uit naar Bert, maar ze geeft zich aan deze eenzame man. Ze krijgen kinderen, jongens en 'n meisje, die het huis vul len met hun vrolijke stemmen. Ik glimlach zelf om die droom, want hoezeer ik ook verlang naar een man en kinderen, ik hunker bovenal naar liefde. Heb ik niet te dikwijls wilen weten of Bert van mij hield? En toch. hardnekkig keert het terug, speel ik losjes onder mijn werk met die dwaze gedachte. En op de la-atste blad zijde het happy end: na jaren en jaren ontdek ik myn liefde voor hem. Op één punt stokt mijn fantasie. Hans als man. Bert plaatst er zich voor met zijn blonde krullekop en de grote hoornen bril op. Zo totaal verschillend zyn ze. (wordt vervolgd) een „broedende kip", waarmee hij dc werkgevers vergeleek, te storen. Elke gedachte aan een loonsverhoging zoals die nu door de werkgevers is voor gesteld (3 procent) wees hij van de hand. Het instituut van de Stichting van de Ar beid zou op losse schroeven komen te staan als de regering zelfstandig zou gaan optreden door bijvoorbeeld het college van rijksbemiddelaars weer in te schake len. Veronicas vlag blijft raadsel (Van onze parlementsredactle) DEN HAAG De Nederlandse rege ring weet nog steeds niet onder welke vlag het radioschip Veronica vaart Het langs diplomatieke weg gevoerde onder zoek heeft tot nu toe slechts tot resultaat gehad, dat de regering weet welke vlag gen Veronica in elk geval niet is gerech tigd te voeren. Dat zjjn er 98. toebeho rende aan landen, die dit aan de Neder landse regering hebben meegedeeld. Aldus delen de ministers van justitie en van buitenlandse zaken mee aan de Eerste Kamer, waaraan zij thans hun memorie van antwoord inzake de wel installaties Noordzee (de zgn. anti-REM wet) hebben doen toekomen. In de me morie herhalen zij de toezegging, dat de regering op zo kort mogelijke termijn een wettelijke regeling van het bestel tot stand zal brengen. Er zijn niet onmiddellijk voldoende technische en financiële middelen be schikbaar om na het verdwijnen van de REM uit de ether een derde televisie programma tot stand te brengen. Zou een daadwerkelijk optreden tegen de REM deze maatschappij schade berokkenen, dan behoeft zij niet op schadeloosstelling te rekenen. AMSTERDAM De Amsterdamse rechtbank heeft thans aan de N.V Centropa Chalet Service, een bunealow- bouw en exploitatiebedrijf in de hoofd stad. definitief surséance van betaling verleend voor acht maanden, ingaande 11 september. De tijdelijk aangewezen be windvoerder de Amsterdamse advocaat mr. H G. Stibbe. blijft als zodanig be noemd Hii had vorige week verzocht de tijdelijk verleende surséance te verlenen De Centropa heeft een schuldenlast van circa ƒ.1.3 miljoen en er zijn ongeveer 300 crediteuren Tweehonderd daarvan ziin mensen, die aan de financiering van de bouw var. bungalows in Italië hebben deelgenomen, zo deelde de directeur van de N V Centropa, de heer C. A. M. van Liempt mede In Italië, voert de heer Van LiemDt een civiel proces tot schadevereoedine tegen een Italiaan, de heer Lazzi. mei wie hii een overeenkomst had gesloten dat deze voor hem bungalows zou bou wen. Volgens de heer Van Liempt is de heer Lazzi de overeenkomst niet nage komen. waardoor Centropa m mót circa drie ton schade heeft geleden. Er waren geen bungalows toen de gasten kwamen en CentroDa heeft deze in ho'els moe'en onderbrengen De claim, die Cent>-ot>: tegen de heer Lazzi heeft inged end be draagt 18 miljoen gulden. De werkeliike kosten tot nu toe zlln. zo deelde de hee- Van Liemot mede. ongeveer vier ton Binnenkort kan de uitspraak van dit pro ces worden verwacht. vanavond weerpraatje 19.10 Radiokrant. 19.30 Ste- reofonische uitzending: Metropole-orkest amusementsmuziek 19.55 Op de man af. praatje. 20 00 Pianospel Igr.) 20.20 De na latenschap van Thomas Garrique Masaryk. hoorspel-documentaire. 21.25 Klassieke pia nomuziek (gr.21.50 Wereldpanorama. 22.00 Licht ensemble: Franse volksliedjes. 22.20 Boekbespreking 22.30 Nituws. 22.40 Avond- overdenking. 22.55 Aan de brc ■sum II 298 m. 19.00 Onder de *f- n programma alleen voor manner. mogen afdrogen 19.30 Parlemen- erzicht. 19.45 Regeringsuitzending: ■erking met ontwikkelingslanden. Waar: in gesprek met prof. dr. P. land se zaken 20 00 Nieuws. 20.05 NIVON 40 jaar: feestavond. 20.30 Etherforum. 21.00 Klein gedrukt, cabaretprogramma 21.20 hangt aan de muur en het tikt. 21.40 Con certgebouw orkest en solist: klassieke en moderne muziek Stereofonische uitzen- —24 00 Nieuws. vanavond Televisie. Nederland I. NTS: 19.00 Engel se les. CVK-rKOR-RKK: 19.30 Bijbelver haal voor kinderen. 19 35 Kenmerk, veer tiendaagse kroniek van de kerken. NTS: —22.55 Journaal. Televisie. Nederland 2. NTS: 20.00 Nieuws in het kort. KRO:20.0l Waauw. eigen-ge danste hitparade. 20 25 Documentataire over Mao T-se Toeng. MTS: 21 05 Vrouwen levens: De onbestorven weduwe, voor dracht KRO 21.15—22.10 Onze man ln Keulen. TV-NOORDZEE 18.30 uur Supercar: Een stad vol ge- Programma voor morgen Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nieuw. 7.10 Het levende Woord. 715 Ouverture radio voor vroege mensen t7 5»-8 00 Over weging) 8 00 Nieuws 8.15 Voor de jeugd radio. 10 00 Muziek-Mozaiek gramm-muziek 11.50 Volaan vooruit, praatje. 12.00 Angelus. 12.04 Volksliederen cn -dansen uit verschillende landen 1220 Mededelingen t.b.v. land. en tuinbouw 12.33 Voor de boeren. 12.45 Actualiteiten, event. gramm.muziek. 12 55 Religieus nieuws 13.00 Nieuws. 13 15 Lichte gramm. muziek en praatje. 14.00 Voor de platte landsvrouwen. 14.10 Lichte en amusements muziek (gr.l 14.50 Lichtbaken, lezing. 15 00 '.«.30 Cebedsdienst 17 00 Voor de Jeugd. i7 35 Voor de oadvinders. 17.50 Regerings uitzending: Het eiland Bonaire. Spreker: Henk Dennert 13 00 Licht instrumentaal ensemble. 18.20 Uitzending van het Gcref Politiek Verbond Bedreigde middenstand? Tot u spreekt de heer P. Jongeling lid van de Tweede Kamer. 18.30 Radio Volks universiteit: Weinachlen Christmas - Noël. door Tom Hoogland. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws 7.10 Ochtendgymn; AVRO Nieuws 7.30 Lichte grami Ochtendgymnast: IH„ 9 05 Een boek voor het geestelijketaoish 9.05 Moderne balletmuziek Igr.) 9 40 Mor genwijding. 9.55 Een boek voor het geeste lijk leven, boekbespreking. 10 00 Lichte gramm 10.50 Voor de kleuters. 11 00 Nieuws 1102 Voor de zieken 12.00 Lichte gramm 12 20 Regeringsuitz Uitzending voor de landbouw 1230 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw 12 33 Orgel en viool. 13 00 Nieuws 13 15 Mededelingen, event actueel ■ÉMHHriAglf 13.30 Dans- ïrkest c 16 02 Stereof solisten 14 00 Vo< Z~J

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7