Een ifofilrore wolk blijft nooit long hangen l\ f^ersmm I Eerbetoon aan Rogieri/.d.U/eifden KIJK EENS AAN <10, VOOR U GELEZEN: c c 15 enó ZONDAGSBLAD ZATERDAG 14 NOVEMBER 1964 33, JT. 39, 4), U1S „FRED VAN BRINK", brulde Potje- rol, „waar xit je tegenwoordig met je hersens? Ik heb je al twee keer iets ge vraagd maar je wenst blijkbaar niet uit je dagdromerijen te voorschijn te komen. Nou, krijg ik nog antwoord?" Fred kleurde schuldbewust en keek Potjerol onzeker aan; antwoord op wat? „O," bulderde Potjerol verder, „weet meneer dat niet." en toen tot de hele klas: „niemand weet hier ooit iets en dat moet straks examen doen! Jullie denken xeker, dat het diploma heel sierlijk naar je toegewaaid komt, zonder dat je er zelf een stap voor hoeft te verzetten. Kleuters zijn jullie, kleuters, die nog geloven in Luilekkerland en vliegende tapijten!" Potjerol raasde zo nog een tijdje door. zodat hij hoe langer hoe meer z'n naam eer aandeed en er uit ging zien als een te hard opgeblazen ballon. „Straks knapt ie nog." dacht Fred ge amuseerd, tevens opgelucht, dat de aan dacht van zijn persoon was afgeleid. Stel je voor, dat ze de reden van z'n verstrooidheid wisten, hij kleurde opnieuw, keek schichtig opzij, of iemand het opmerk te. Maar nee, iedereen had al z'n aandacht op Potjerol gevestigd en trachtte met de grootst mogelijke inspanning de pret uit de ogen te weren, ook zij! Hij zag, dat ze op haar onderlip beet en zo nu en dan, als het haar te machtig werd, haar hoofd boog. zodat het leek, of ze zich werkelijk schaamde en Potjerol vpor hon derd procent gelijk gaf. Eendrachtig deden ze hun best, om geen ontijdig einde aan de voorstelling te maken, want het gaf een verrukkelijke afwisseling bij al dat taaie studeren en lesjes aanhoren en inpompen. In al die zes jaren hadden ze wel ge leerd, hoe ze met Potjerol moesten om springen. Quasi schuldige gezichten schenen hem te bezielen tot de meest potsierlijke standen, die begeleid gingen met de vreemdsoortigste uitdrukkingen. Een bolrond beweeglijk, ongevaarlijk draakje, dat kostelijke onzin uitspuwde. Toch vermaakte het Fred niet zo als an ders. Z'n blik zwierf weer naar héar. Hij bracht z'n linkerhand naar z'n voorhoofd, zodat z'n vingers een beschermend dakje boven z'n ogen vormden en plantte z'n ellebogen op het tafelblad. Z'n geliefkoosde houding van de laatste tijd. Zo kon hij haar vrijwel ongemerkt gadeslaan, want rechts van haar was geen bankenrij meer, daar was de muur, behan gen met nieuwe moderne platen. Hij had bedacht, dat je uit de stand van z'n hoofd zou kunen opmaken, dat hij de kleurige platen bekeek. Als je verliefd was, werd je sluw. Sluwdat was het woord ja! Het trof hem toch even onaangenaam, evenals het feit, dat tot z'n verwondering de liefde hem toch geen onverdeelde vreugde geschonken had. Hij voelde zich haast een gevangene. Hij at in héar net en dat was nu zijn kleine het diploma niet te halen. Thuis dachten ze, dat hij avond aan avond serieus zat te blokken en ze verwenden hem met lekkere hapjes bij de koffie. Beroerd was dat! Hij voelde zich dan op z'n minst een oplichter. Ach ja, maar alles zou immers anders worden, als ze maar eenmaal z'n meisje was? Dan zou hij geen gevangene meer zijn, dan pas zou de wereld stralend voor hem open gaan als een bloem in de lente. Maar het was zo moeilijk, om met haar in contact te komen. Ze droeg als het ware een afwerend waas om zich heen, hoewel dat haar in z'n ogen nu juist zo aantrek kelijk maakte. Ze was tenminste niet Zij dat wereldje geworden, alle andere dingen t ren van geen belang. Hij rommelde mi wat met z'n huiswerk, terwijl ze hem al opgevallen. Ze haar op een heel bijzondere manier om hooggestoken, echt damesachtig al. Vooral van opzij gezien stond het prachtig en de lijn van de hals naar de kin was teer en volmaakt. Hij aoo er met z'n vinger langs willen gaan. Als hij z'n ogen een beetje dicht deed en een cirkel om haar hoofd dacht, leek ze net een beeltenis van een koningin op een muntstuk, maar dan ningin. Eén keer was hij van haar geschrok ken. Dirk Dekker had haar toegeroe- Ze had haar hoofd met een ruk omge draaid en met haar groene ogen zo min achtend gekeken! Hij was.er een hele tijd beduusd van ge weest. Groene ogen had ze! Dat was hem nog nooit opgevallen. Hij had vroeger eigenlijk altijd gedroomd van een meisje met blauwe ogen en blond Maar dat was natuurlijk onzin. Hoe kon je nu van te voren gaan bedenken hoe je toekomstig meisje er uit zou zien? Stel, dat er nu eens zo'n meisje bestond, zoals hij er een had uitgedacht? Dan was er immers geen plezier meer aan? Dan kende hij haar bij wijze van spreken van binnen en van buiten en zou ze een soort tweelingzusje van hem kunnen zijn. Nee.... Katinka, dat was pas een meisje! Ze was zo verrassend, zo geheimzinnig! Ze had groene ogen, maar waarom zouden groene ogen niet mooi zijn Het stond heel apart bij haar haast zwarte haar. Dirk had gezegd: „Zag je hoe giftig ze keek? Het is geen katje om zonder hand schoenen aan te pakken, 't Is trouwens vreemd, dat ze van school is veranderd. Juist nu ze in de examenklas zit Waarom is ze niet op de „Rijks" gebleven? Ze is er misschien wel afgestuurd!" „Huh." had Fred gedacht, „ik heb je door mannetje, je bent natuurlijk ook ver liefd op haar en daarom wil je haar zwart maken, bang voor concurrentie van mijn Fred schrok op, doordat hij lawaai om zich heen hoorde. Wat was er nu weer aan de hand? O gunst, het haastig haar boeltje bij elkaar pakte. Met intense aandacht volgde hij haar bewegin gen en onderdrukte nog juist bijtijds een kreet, toen hij een briefje uit één van haar boeken tot onder haar voetenplank zag fladderen. Niemand had het opgemerkt, gelukkig! Hij verlangde er hevig naar. om iets van haar in z'n bezit te hebben. Fred treuzelde opzettelijk. Hij wenkte naar Dirk Dekker, dat hij maar gaan moest en deed of hij nog wat zocht. Toen iedereen verdwenen was. pakte hij met een snelle beweging het papier, stopte het in z'n binnenzak en holde naar huis. „Mam, ik ben er hoor, ik kom zo voor thee," zei hij, terwijl hij even z'n hoofd om de kamerdeur stak. Z'n moeder riep hem nog wat na, maar hij was al verdwenen. Boven op z'n kamer haalde hij opgewonden en nog hijgend van het snelle lopen, het papier te voorschijn en stond toen ver dwaasd te kijken naar.... aantekeningen, die gemaakt waren bij aardrijkskundelessen waarover ze morgen een repetitie kregen. Tjonge, dat zag er beroerd uit, want de Bikkel vroeg juist altijd veel over de aantekeningen. Wat nu? Haar adres wist hij niet, anders zou het legenheid zijn, om met haar in contact te komen zonder dat iemand van z'n klas genoten het in de gaten had. Maar er zat niets anders op, dan haar morgenochtend op te wachten op de hoek van de straat en haar het papier te overhandigen: ze kon het dan in ieder ge val nog even na kijken. Wat schreef ze prachtig! Of het getekend was. Ze had van elke letter een plaatje gemaakt: net middeleeuws. Vol bewondering zat hij over 't papier gebogen. Hij was er eens te meer van overtuigd, dat ze een bijzonder meisje was. Plotseling schoot hij recht. Hij zou met het schrift naar tante Fietje gaan. Tegen z'n moeder zei hij tussen twee grote slokken thee in: „Tante Fietje doet toch aan schriftkunde he?" Z'n moeder beaamde het. „Dan ga ik even naar haar toe," zei hij. Toen de voordeur achter hem dicht sloeg, zuchtte z'n moeder: „En nu dacht ik nog wel, dat mijn kinderen met hun hartsgeheimen nooit naar anderen zouden gaan." Tante Fietje zei: „Nou, laat maar eens kijken." Ze bestudeerde het schrift aandachtig. Na zo'n vijf minuten zei ze, terwijl ze hem even vluchtig opnam: „Je wilt toch, dat ik het eerlijk zeg he?" „Ja," zei Fred, hees van gespannenheid. „Ik weet niet of het een teleurstelling voor je is. maar de dame van dit handschrift is onbetrouwbaar, ze is stiekem, Kort verhaal door Janni Krijger- Wisse mogelijk, al voelde hij zich misselijk van ellende, „dat is niet nodig, 't is niet zo belangrijk, het leek me alleen zo'n typisch handschrift." „Ja," zei tante Fietje, „dat is het ook." Vol tegenstrijdige gevoelens en met de bibber in z'n benen ging hij naar huis. Moest hij tante Fietje nu geloven of niet? Onbetrouwbaar! Dat was toch onmogelijk? Hij had eerder gedacht, dat ze verlegen was, dat er thuis moeilijkheden waren, een zieke moeder of zo. Onbetrouwbaar! Onmogelijk! Om aan het gepieker en de onzekerheid te ontkomen en de tijd te doden, was bet maar alvast morgen wierp hij zich vol overgave op de repetitie. Toen het zaakje er in zat, gaf het hem toch even een voldaan gevoel. De volgende dag gaf hij Katinka de aantekeningen. „Dat vond ik gister bij je bank, je zal het nog wel nodig hebben." „O, merci," zei ze, en deed verder of hij lucht was. Maar om twaalf uur dacht hij: „Ik moet en zal weten, of tante Fietje gelijk heeft. Ik ga Katinka achterna en een paar straten van school verwijderd Xel ik haar aanklam- Hij voelde zich zo vol spanning, of hij een jager was, die in de oerwouden gevaar lijk wild op de hielen zit, wat toch altijd een tamelijk hachelijke onderneming blijft 1 Ja- Had hij zitten vermorsen door t Hij zag dat Katinka, net zoals altijd r op. Ze ls bovendien eigenzmnig. Als je er nog meer van wilt weten, moet je het hier laten, dan kan ik er met een vergroot glas nog eens rustig verder op studeren. „Nee, nee," zei Fred, zo onverschillig het niet de gymleraar van de .Rijks", waarover zoveel praatjes de ronde deden? die haar kuste en innig gearmd met haar weg wandelde. Toen hij wat tot zich zelf was geko men, voelde hij zich tot z'n bevreemding niet eens zo erg ongeïakkig, eerder opge lucht. Hij keerde zich langzaam om. maar stond toen plotseling oog in oog met tante Fietje. „Wat doet u hier?" vroeg hij verbaasd en ook een tikkeltje nijdig. „Als je blieft, wees niet boos, ik wilde zo graag weten of ik gelijk had. Ik stond bij school naar je uit te kijken." Toen barstte Fred in een bulderend la chen uit en tante Fietje deed van harte mee, blij dat het blijkbaar, gezien z'n vrolijkheid, nog niet zo diep bij hem zat, of Eindelijk zei hij: „Is die grafologie dan eigenlijk maar een soort hokus pokus?" .Ree... dat niet. maar vooral bij zo'n vluchtig onderzoek, kun je wel eens iets over het hoofd zien, soms iets heel belang rijks. In ieder geval, je ziet het Fred, een jong meisje, een schoolmeisje nog, met een man op zo'n leeftijd is nu niet direct nor maal. Het zal vast niet de instemming van haar ouders hebben. Ik heb een plan, we bellen je moeder op en zeggen dat je niet thuis komt om te eten. We gaan gezellig iets in de stad gebruiken, om de goeie afloop te vieren. Of..." zei ze aarzelend, „ben je niet erg tevreden over de afloop?" Fred keek zuinig en sch«k»chouderde Hij wist het zelf niet. „Weet je," zei tante vertrouwelijk, „ik heb altijd in m'n hoofd gehad, dat bij jouw type een meisje past met blond haar en blauwe ogen. Zo'n lieve zachte fee." Fred's mond viel open van verbazing. lucht tiet te Postzegelrubriek •k door G. J. Peeion België is terecht trots op zijn middeleeuwse schilder uit Doornik, Rogier van der Weyden, ook wel Roger de la Pasture genoemd door de Walen. Hij werd in Doornik geboren in 1400 en overleed in Brussel 1464. Ter herden king van zijn sterfdagvijf honderd jaar geleden, ver scheen een grootse en „gro te" hulde op postzegels. Een beetje te groot, want 4 ze gels verschenen in blokvorm, de nrs. 1/3 in één blok, en nr 4 apart, maar elk met 8 franc toeslag bo ven de frankeerwaarde! Men had dus voor beide bloks 34 francs neer te tellen. De reproducties zijn in 4-kleurendruk naar de beroemd ste schilderijen van de man, die ii pas ongeveer een eeuw geleden plotseling herontdekt werd. Mis schien werd die tijdelijke vergetel heid in de hand gewerkt, doordat Van der Weyden zelden of nooit een doek of paneel signeerde. Hoewel verwant met Van Eyck, onderging zijn werk tooh ook ster ke Italiaanse invloeden (hij was in 1450 in Rome), die hem tot een zeer knap portretschilder maakten van vooral mannenportretten. Er is er maar een van een vrouw bekend afb. 2 een naamloze jonge vrouw met kap. Afb. 1 is het portret van Filips de Goede. afb. 3 staat be kend als de man met de pijl. Zijn meest beroemde stuk. de kruisafname (afb. 4) uit 1435, hangt in Madrid. De vergrote af beeldingen tonen in de krant meer details dan op postzegelgrootte. Invloed Het geheim verzet Hel getaehn verzet, door B. Dubbelboer. Uitgave A. Roelofs van Goor, Amersfoort. Wim en Geert wonen in een dorp in Drenthe vlak bij de Duitse grens. Zij maken in deze omgeving de bezettingstijd die eenvoudig deden wat ze moesten doen. B. Dubbel boer schreef een spannend jon gensboek. waarin de sfeer goed i» weergegeven. (225 blz., ƒ6,90). Zijn invloed is zeer groot ge weest. Bekend is dat G. David, en zelfs Dürer door zijn werk werden geïnspireerd. Bekend zijn ook verschillende drieluiken van zijn hand. die al eerder op Belgische postzegels werden gereproduceerd. Het vrouwenportret, van afb. 2 hangt in Berlijn. Er is een enorme hoeveelheid literatuur aan hem gewijd. Om nog even in België tc blijven, nader bepaald in Gent: de stad met haar overvloedige rijk dom aan oude bouwwerken (Belfort, 't Steen, enz.) en kunstschatten (aanbidding van het Lam, door Van Eyck. in de St. Baafs bijv.) daar staat in vervallen toestand „het Pand", een eertijds rijk Predikhe ren klooster. (In 1580 zelfs tijdelijk een Calvinistische Universiteit naar 't voorbeeld van Genève) dat thans mede door een serie toeslag zegels en met steun van monumen tenzorg, Oudheidkundige Kamer en de Universiteit gerestaureerd en als Universiteitsgebouw ge- gebruikt zal worden. Afb. 9 geeft een voorstelling van de vroegere toestand, als klooster, afb. 10 de desolate toestand van nu. De VN gaven een nieuw UNESCO zege) uit, afb. 5: een kind dat op een schoolbord schrijft: education for progress: zonder onderwijs geen vooruitgang. Lelijk De Gaulle onttrekt zich steeds meer aan het Westen, maar met de voormalige Franse gebieden in Afrika zoekt hij meer toenadering Afb. 6 verscheen in Frankrijk: Een foeilelijk zegel, maar wel duidelijk: Samenwerking! een blanke en een zwarte hand. en de kaart van Frankrijk en van Afrika. Afb. 8 is weer van de V.N.: Controle op de narcotica, de verdovende middelen een mooi beeld: trillende slappe handen die grijpen naar het sap uit de papavervrucht, maar de con trole van de VN op de narcotica blokkeert hun toegang tot het opium. De VN herdenken hiermee de 50e verjaardag van de histori sche eerste stap: de Opium-com missie in 1909 in Shanghai door 13 landen gesticht. Sinds 1946 heeft de V.N. commissie dat werk over genomen. We besluiten met afb 9. een bekende voorstelling, omdat wij die ook net zo op onze Beneluxze- gel hebben, gelijk met België en Luxemburg. Ik bedoel het als hul de aan Luxemburg, dat wel ver de kroon spande van de 3 landen. Ons zegel te klein en te somber van kleur. België in akelige fondant kleurtjes. Luxemburg waardig, rus tig en beschaafd. Squadron 633, door Frederick F. Smith. Uitgave Scheltens en Giltay, Amsterdam. Aar de reeds lange reeks oor logsboeken is deze Nederlandse vertaling toegevoegd: het spannen de en goed geschreven relaas van een beroemd Engels squadron, dal o.m. belast was met dramatische aanvallen op vijandelijke doelen ii Noorwegen. De emotie en de hardheid van het oorlogsbedrijf, maar evengoed menselijke heroïek, wanhoop en angst worden er over tuigend in beschreven. De vertaler is A. H. J. Th. Koning. (238 blz., /e,90). De drie liefdes van Lucy Moo re, door dr. A. J. Cronin. Uitga- ren A. W. Sljthoff N.V., Leiden. heeft Cronin het Aangrijpend .ragische lever uit het begin van deze eeuw beschreven. Lucy Moore ver liest als gevolg van haar achter docht en jazoezie haar echtgenoot, later stelt haar zoon haar diep 'eleur. en ten slotte blijkt ook een hogere liefde in een klooster niet voor haar weggelegd te zijn. Haar drie liefdes schenken niet wat ze ervan had verwacht. Cronin be wijst weer zijn groot schrijversta lent. (483 blz., 12,90). Proefballon verschijnt elke veertien dagen In het zondagsblad. 0 voor Iedere geaccep teerde Inzending Ie er een postwissel. staar fe.v.p.) toto's, tekeningen, gedichten, verhalen, commentaren, Ideeën of wat Je nog meer hebt naar de re- dakile „Ruimte voor ons" van deze krant. E 3 o; <D "O c 0 Ai öi o s> fl. 0 JQ Ui Het rubriekje „Eruit ge licht" hebben .wij opgedoekt, in ruil voor meer persoon lijk contact, dat naar wij hopen stimulerend kan werken. Ook Jonge lezers die zich niet uiten in verzen of verhalen, hebben behoef te aan een spreekbuis met tweerichting-verkeer. De mogelijkheid blijft dus be staan, ons bijdragen in poë zie of proza toe te sturen met de bedoeling daarop een opbouwende beoordeling te ontvangen of er iets van ge plaatst te krijgen, maar daarnaast willen wij alle an dere jongeren via deze nieu we rubriek persoonlijk con tact bieden. Want met kort sluiting helpen we elkaar niet verder. M. V„ Den Haag: Wij worden overspoeld door bij dragen van jonge mensen, die, blijkens hun verzen, fi naal in de knoop liggen met de sexualiteit. Het schijnt hun enig en alles overrom pelend probleem te zijn. Al geef jij je gedichten de al lure van het bitterste Griek se drama, wij willen onmid dellijk aannemen, dat je daarin eerlijk bent. En juist daarom we zouden jou en al die anderen willen raden: richt je gedachten op iets anders! Doorpeil jezelf ge nadeloos en moker het er bij je in dat het lichamelijke maar een kleine deel van ons zijn is. De vraag klinkt misschien gek, maar we rn haar toch stellen: heb al eens bij een baby een maand of Doe het eer dat kleine onbeschreven blad, kijk vooral in zijn ogen. Je zult een wonderlijke ervaring op doen. Je ervaart de zuiver heid. En een gevoel van be vrijding zal door Je heen trekken. Daarna zal je het w aarschijnlijk waarderen, dat wij jouw gedichten on gepubliceerd hebben terug gestuurd. In afwachting van gelouterde verzen. C. N., Den Haag: Je ver haal neigt naar het surrea lisme, maar het is nog niet sterk genoeg. Maak het min der wijdlopig en tracht sug gestiever die thriller-sfeer op te roepen. Jouw gedich ten getuigen van gaafheid (van je interieur, bedoelen we). Houden zo, pas alleen op voor gekunsteldheden. Intussen: doorgaan elke vrucht heeft een rijpingstijd H. D„ Leiden: Jouw „Gaan" vertoont horten en stoten, terwijl je toch op platgetreden paden bent Nog eens overdoen langs een andere weg. I. M. N-, VIaardingen: Wij hebben geen behoefte aan „afkraken": ons doel is, een plezierig contact tot stand te brengen tussen de kring van jonge lezers en de krant. Maar een andere zaak is (en we hopen dat je daarvoor begrip hebt), dat jverhaal- je een flink eind buiten het kader van onze krant valt Andere keer beter. J. W. v. d. V., Doetin- chem: We sturen je verhaal terug. Ga er nu eens heel kritisch tegenover zitten. Vraag je af. of je de logica wel in de gaten hebt gehou den: let op het veelvuldig inlassen van adjectieven, waarmee je kracht wilt bij zetten, maar waardoor je het verhaal in feite krachte loos maakt. Niet te gauw tevreden zijn. Nog een keer op) je niet te zeer afsluiten van de buitenwereld. Niet- dat benauwde, kerel. Je kent misschien het liedje: „Mens, durf te leven". Dur ven maar, dan wordt je ook geaccepteerd zoals je bent F. B., Rotterdam: Je goo chelt aardig met woorden, maar je moet er nog iets meer mee doen. Misschien zoek je het wel te vaak In het buitenissige; daar zijn al heel wat poëten op stuk ge varen; doordat z® niets meer te zeggen hadden. Wat recht uit het hart komt (noem het inspiratie) wordt het best verstaan. D. K., Den Haag: Je zou niet zo'n ironisch briefje hebben geschreven als je zelf een paar keer had gele zen hoeveel onrijpe inzen dingen bij ons binnenkomen. Als de „buitenwacht" niets beters weet te maken, moet de Ruimteredactie wel (hals over kop) zorgen dat de „Proefballon" gevuld wordt. Ook jouw gedichten helpen ons geen steek verder. K. de L., Boskoop: Aller eerst een pluim voor de schoolkrant; die ziet er fris en goed verzorgd uit Ech ter: een dagblad (ook goed verzorgd) mag geen school krant zijn. Wij willen jouw werk alle kansen geven, als het maar oorspronkelijk is. Je „Wens" begint erop te lijken en daarom zullen we 'm publiceren. De rest moet helaas retour. Waarom schrijf je zo scherp naar links hellend? Als het geen linkshandigheid is, heeft het iets te maken met karakter structuur. Ken je dan de oorzaak? M. C. G. v. G., Den Haag: We hebben geen Ja" kun nen zeggen tegen je gete kende en geschreven bij drage. Jammer. J. H„ Vrouwenpolder: Je bent nog heel jong, niet waar? Is het „Do you love me?" wel eigen werk? We houden je versjes nog even achter. Misschien kunnen we er buiten „Ruimte" een bestemming voor vin- W. G., Vlaardingen: Ken nelijk hebben we hier met een heel wat oudere lezer van doen. Het spijt ons, u te moeten teleurstellen: in onze „Proefballon" houden wij geen fotowedstrijd. U krijgt de foto's dus netjes terug, met de complimenten van een van de Ruimteredactie leden, die plezierige herin neringen heeft aan het plek je in Breda. S. de B„ Vlaardingen: Zit Jij ook al in de knoop? Waarom als je contact met mensen zoekt per se gedwaald door daarover is al zo vaak ge schreven. Je zegt iets te zoeken dat toch niet te vin den is. Man, je bent naar jezelf op zoek. Kom daar een keer achter en de knoor is los. PASTISCHE KHAYYAM Dat deze avond straks niet meer zal zijn: liet feest, de wijn, de stemmen, moet onze vrolijkheid wel remmen 6traks zal er in 't geheel geen avond zijn. T. v. D. NATUURLIJK De vogels vliegen naa b muggenzwerm .•en het plantsoen. b auto's worden blaren weggehaald. RUST IN AANTOCHT We hebben grote ogen opgezet. Toen werd de wereld kleiner. De vragen worden langzaam uitroeptekens Het leven wordt gewenning. T. R ENQUÊTE Kijk eens aan: over zestig jaar, zo waar als ik hii sta ik hier niet met Ik heb nog nooit zo zekei iets geweten; onder 't eten, bij het slapen gaan. Hoe kan ik toch bes TOM VAN DEEL Hou ook van mij als ik niet meer ben wat jij denkt KEES DE LEEUW Heb je er behoefte aan, gedachten te lezen? Wat is je mening over de gedichten en andere bijdragen in „Proef ballon"? Wat verlang je van deze rubriek? Hoe denk je over de ..Ruimtepagina"? (Niet te verwarren met de rubriek „Proefballon"). Welke onderwerpen zou je graag behandeld wil len zien in onze „Ruimte pagina"? Heb je belangstelling voor een aparte rubriek voor „tieners"? Zou je aan één van deze rubrieken willen mee werken en zo ja, hoe? Naam en leeftijd: Opleiding (evt beroep): Adres: Telefoon: VUL EVEN IN: Pak de koe bij de hoorns vu] dit enquêteformuliertje meteen in en stuur het naar het bureau van dit blad (zie frontpagina). Links boven op de enveloppe graag: ..Ruimteredactie". Wij rekenen op een groot aantal positieve reacties, q>wel van de generatie die weldra op eigen benen zal komen te staan als van de „tieners".

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 17