DWS maakte reuzeslalom door defensie van Noorse skiclub wat is wijsheid? 2,40 UILTJE Huub Lens uitblinker in schietgrage voorhoede h. 11' lijk West-Duitsland gelij tegen Zweden: 1-1 Uddeholm te zwak voor de Hoky-ers: 16-3 Vele vragen in Kamer over financieel beleid Zij deden mijn was waar ik bij stond nUMjeoiMk... 13 DONDERDAG 5 NOVEMBER 1964 Plaatselijk nachtvorst T\E oostelijke wind in ons land is sinds woensdag aanmerkelijk af genomen, doordat een zwakke rug van hogedrukdie een uitloper vormt van een hogedrukgebied teil westen van Schotland, het noorden van het land bereikte. De wind werd in het noor den reeds veranderlijk. Tijdens op klaringen daalde de temperatuur daar vannacht plaatselijk tot 2 graden onder nul, waarbij tevens mist ont stond. Ter weerszijden van de rug van hogedruk bevinden zich storingen. In het zuiden bereikte een vrij diepe de pressie Spanje: deze koerst verder naar de Middellandse Zee. In het noorden ontstond bij IJsland een nieuwe storing die naar Scandinavië trekt. Deze storing zal de wind op de Noordzee doen toenemen uit noord westelijke richting. In het noorden van ons land kan de wind onder in vloed hiervan westelijk worden. In het zuiden zal de wind zwak en ver anderlijk zijn. Vannacht kan plaatse lijk nachtvorst voorkomen. De regen kansen blijven nog klein. Hockeyploeg terug uit Pakistan Compleet met de door mevr. Bromberg vervaardigde leeuw Ambrosias die tij dens de Olympische Spelen als mascotte heeft gefungeerd is gistermorgen om half elf de Nederlandse hockeyploeg uit Pakistan op Schiphol teruggekeerd. Hockey De opstelling van het Ne derlandse miltare hockeyelftal dat vol gende week in Brussel tegen het Bel gische miitadre team uitkomt, luidt: doel: Kool (HTCC); achter: Ykema (Leiden) en elffers (IHGC); midden: Ouwerkerk (HHYC) Van Goosw-illigen (SCSHC), Van Ede (Laren); voor: De Graaf (Laren), Beek (Nijmegen), Weerstra (LHC), Van DuivenbodeVaikeviseer (HDM) en Bar- tels (Hattem). Een spelmoment uit de wedstrijd DWSSki og Lyn, die gister avond in Amsterdam een 50 zege voor DWS opleverde. Van l.n.r. Rodvang, Israël en keeper Mar- linsen. Op de achtergrond Lenz. Amsterdammers na 5-0 bijna in kwartfinale (Van onze sportredactie) Elf vriendelijk spelende Noren hebben het DWS in de eerste wedstrijd In de kwartfinale om de Europacup gisteravond niet al te moeilijk gemaakt. Hadden de Amsterdammers het zichzelf niet zo moeilijk gemaakt, dan had den de doelpunten per dozijn uit de schietgrage voeten gekomen. Vijftig duizend toeschouwers zagen in het koude Olympisch stadion in Amster dam de hoofdstedelingen met niet minder dan 5-0 winnen en dat moet een goede basis zyn voor de uitwedstrijd in Oslo. Al te chauvinistische sup porters van DWS liepen gisteravond al hand in hand te zingen, dat ook Real Madrid of Benfica nu gerust mochten komen. Of DWS het dan ook zo gemakkelijk zal krygen was natuurlijk een vraag, die ze liever onbe antwoord lieten. Sirenes en vuurwerk begroetten de spelers en dat inspireerde DWS kennelijk tot wat vuurwerk op voetbalgebied. Toch kregen de Noren de eerste goede kans, toen Pijlman onvoldoende ingreep en rechtsbuiten Saga een voorzet lanceerde, die Jongbloed niet onder controle kon krijgen. Gelukkig liet Flinkevleugel het leer met een rustige kopbal in de handen van de Amsterdamse doelman belanden. Toen was het afgelopen met Ski Og Lyn, want in dezelfde minuut was weer Flinkevleugel, die een hard schot afvuurde, dat net voor het Noorse doel langs ging. Heel de defensie van DWS rukte op en in de zevende minuut wa raak. Een dieptepass van Schrijvers kwam bij Temming, die doorbrak en vervolgens tegen doelman Martinsen schoot. Tem ming kopte daarna beheerst de terug springende bal over de vertwijfeld sprin gende Martinsen heen. Op lauweren Het leek wel of DWS toen op de lau- eren ging rusten. De Amsterdammers gingen'over tot (te)kort samenspel, dat wel resulteerde in een overwicht, maar 4 De eerste wedstrijd tussen Duitsland en Zweden in de voorronden van het we reldkampioenschap voetbal is gisteren in een gelijk spel: 11 geëindigd. De Duit sers hadden bü rust een 1—0 voorsprong door een kopbal van debutant Brunnen- meier In de 24e minuut. De Zweedse ge lijkmaker kwam 5 minuten voor tyd tot stand, eveneens uit een kopbal, gescoord door Hamrin. De wedstrijd, die gespeeld werd in het Olympisch stadion van West- Bcrlijn, werd bijgewoond door ruim 80.000 toeschouwers. ond<r wie een Zweeds legioen van rond 3000 man. Teleurgesteld verlieten duizenden Duit sers het stadion. De Duitse toeschouwers restte toen nog slechts de overtuiging, dat hun team verreweg het beste had ge speeld. de meeste kansen had gehad en al die kansen op slechts c e n na onbenut had gelaten Een gelijk spel op zulk een wijze in eigen huis weggegeven had voor hen het effect vui een nederlaag. De Duitse start was overigens veelbe lovend geweest. De Duitse rechtervleugel BrunnenmeierHaller zette in combinatie met middenvoor Uwe Seeler gevaarlijke aanvallen op en in de 24e minuut leidde Duitsland verdiend met 10. Een vrye schop genomen door Overath kwam hoog in de Zweedse doclmond. waar de debuterende rechts buiten Brunnennjeier met een kopbal Italië verpletterde Finland: 6-1 Het Italiaanse elftal heeft de voorron den van het toernooi om het wereldkam pioenschap goed ingezet. De Italianen zegevierden in Genua met 61 over Fin- land. Het Finse elftal heeft geen moment de illusie van een positief resultaat ge had. Na nauwelijks een minuut stonden de gastheren met 10 /oor door een schot van Fachetti. Toen Mazzola (8e min.) en Rivera (16e min.) er binnen een kwartier 3o van maakten, konden de Finnen de hoop op een eervol resultaat wel geven. Ook na de rust draaide de Italiaanse voorhoede op volle toeren. Eerst maakte Bulgarelli er 4 min. na rust 40 van waarna Mazzola met doelpunten in de 54e en 83e min. zijn hattrick voltooide. Drie min. voor tijd .-dde Peltonen de Finse eer. Naast Italië en Finland komen in groep acht Polen en Schotland uit. scoorde. Daarbij bleef het echter. De fors verdedigende Zweden hergroepeerden hun doelman Arvidsson, gaven ers weg, maar weigerden te capituleren. Zestig minuten lang blevi de Duitsers gehandicapt door een vrij wel falende linkervleugel aanvallen Het doelpunt viel aan de andere kant. Bij tegenaanval bleek de Duitse defensie ns uit positie gespeeld en linksbinnen Hamrin scoorde met een kopbal. Duitsland zal alles op alles moeten zetten bij de •eturnwedstrijd op 26 september van het volgend jaar. Maar voordien moet op 24 april in Duitsland nog de ontmoeting tegen Cyprus worden gespeeld. niet in doelpunten. Schoten van Israël, Temming, Aarts en Lenz vlogen net over of naast Bovendien ontpopte doelman Martinsen zich als een doelman klasse. Spil Aarnseth was de constante schaduw van óf Temming óf Geurtsen, totdat in de 33ste minuut de eerste hoek schop voor DWS vieL Die eerste resulteer de in een tweede, waaruit Lenz met een schitterende omhaal keihard twee in de touwen joeg. Gevaarlijk De heksenketel in het stadion laaide weer op. Vuurwerk belandde zelfs op de grasmat en was een voortdurend gevaar voor toeschouwers, spelers en politie- afzetting. Onmiddellijk na rust drukte DWS weer door. Martinsen moest met een acroba tische sprong en met behulp van slechts een hand een loeiend schot van linkshalf Burgers onderscheppen. DWS kreeg kan- i, prachtige kansen zelfs, maar ze lever den niets op. Het duurde allemaal net te lang en bovendien probeerden diverse DWS-ers het vaak met vrij lange solo-acties, waar de Noren steeds het antwoord op schuldig bleven. Het leek wel schoolvoetbal wat de Noren op dat moment nog speelden. Ze konden eenvoudig geen Amsterdammer meer afstoppen, zelfs al werd de bal te ver vooruit gespeeld. Zo gebeurde het enige malen, dat spil Schrijvers pas door doelman Martinsen tot staan werd gebracht. En de Noren zelf kwamen ook al niet ;r. Ze speelden aardig, combineerden leuk. maar er zat te weinig verband in de voorhoede, waarin slechts Seemann zich begaafd voetballer toonde. Ook mid denvoor Olsen kon aardig meekomen, ar beiden draaiden te veel om hun as de bal heen om het de bijzonder hechte DWS-defensie moeilijk te maken. Doel- Jongbloed leed kou. een kwartier in de tweede helft liep de Noorse-defensie zichzelf en de Am sterdamse aanval te zoeken. Een vleugel schot van Geurtsen werkte Martinsen met de vuisten weg. Temming wilde inkoppen, maar kreeg een vuist in zijn gezicht van een der verdedigers en onmiddellijk daarop liet Lenz opnieuw een omhaal los, die tegen de paal spatte. Het houtwerk kreeg het daarna heel hard te verduren, maar doelpunten kwamen er niet. Flinkevleugel kreeg het kort daarop te kwaad met linksbuiten Axel Berg. Een trap van de Noor werd beantwoord met een rechtse directe, waarop zelfs Cassiu» Clay jaloers zou zijn. Arbiter Taylor stond er met zijn neus boven op. In plaats van beiden naar de kleedkamer te sturen, be daarde hij hen en met een handje schud den was dit kleine vlekje ook weer weg gewuifd. Kwartiertje In de 28ste minuut van de tweede helft gebeurde het. Een kopbal van Geurtsen leverde een hoekschop op. die door Tem ming werd genomen. In eerste instantie Werd het leer weggewerkt naar Lenz, die de ver opgedrongen Israël zag staan, een klein wippertje maakte de rechtshalf van DWS de bol rijp voor een omhaal, die raak was (30>. Nog geen vier ^minuten later lag de vierde treffer in de touwen na een a :rosspass naar Geurtsen. Een tikje Temming was toen voldoende. En vier minuten later was het de hardwer kende linkshalf Burgers, die met plotseling ver schot, die iets te ver zijn doel staande Martinsen opnieuw kansloos liet. Daarna moest het houtwerk er nog in te pas komen Jbij schoten van Geurt- :n en Temming. Maar meer dan 50 zat er kennelijk niet in. DWS vond het ook genoeg. Amsterdam huldigde olympische winnaars (Van onze sportredactie) Voorafgaande aan de voetbalwedstrijd DWSSki Og Lyn heeft het Amster damse gemeentebestuur de medaille winnaars van de Olympische Spelen gehuldigd. Voorafgegaan door het mu ziekkorps van de Amsterdamse politie kwamen de winnaars over het midden, veld naar een groot schavot, dat was opgesteld voor de eretribxsnewaar inmiddels ook de minister-president, mr V. G. M. Marijnen had plaats ge- Burgemeester Van Hall sprak de Olym piërs toe, maar zijn woorden gingen verloren in het helse lawaaidat de DWS-sirenes en meertonigehoorns produceerden. Op volgorde goud, zilver, brons kregen de gehuldigd en vervol gens een boek over Amsterdam en een oorkonde overhandigd. Ook stadion directeur Dick Bessem sprak enkele woorden. Overigens kon deze huldi ging de kou niet doen vergeten. Schaakolym piade Nederland: vrije dag Op de tweede dag van de Schaakolym piade, die In Tel Aviv wordt gehouden, had Nederland een vrije dag. De uitslagen in groep 2 waarin Ne derland 4 punten heeft verzameld luiden: Morr-goldëIndia 21 (1 afg): Zuid Slavië—Oostenrijk 20 <2 afg); Mexico—Bolivia 11 (2 afg). helpen direct tegen brandend maagzuur WETENSCHAPPELIJK VERANTWOORD Eur. bek'ervoetbal Glasgow RangersRode Ster: 31. Dank zij een 31 zege op Rode Ster ui' Belgrado heeft de Schotse kampioen Glasgow Rangers zich gisteravond in Londen geplaatst voor de achtste finales het toernooi om de Europese beker landskampioenen. Een derde wed strijd was noodzakelijk geworden, omdat beide clubs in de eerste ronde een wed strijd hadden gewonnen. In Glasgow ten de Rangers met 31, terwijl de Zuidslaviërs zich in Belgrado met 42 de sterksten toonden. La Chaux de FondsBenfica: 1L Benfica. de tweevoudige winnaar van de Europese beker en momenteel getraind door de oud-bondscoach van de KNVB, Elek Schwartz, heeft gisteravond in een wedstrijd voor de achtste finales van het toernooi om de Europes beker voor landskampioenen met 1—1 gelijk gespeeld tegen de Zwitserse kampioen La Chaux de Fonds. Beide teams beëindigden de wedstrijd die in Genève werd gespeeld met tien spelers. In de 35e min. werden Jacintho (Benfica) en Vuilleumler (Chaux) na een vechtpartij van het veld gestuurd. IJshockeyseizoen begon met prijsschieten De eerste yshockeywedstryd van dit seizoen in de Haagse Houtrusthallen was precies 16 min. oud, toen Patrick John Adair stick- en puckgoochelaar op de vierkante meter met een pracht schot scoorde en daarmede de stand reeds op 8-1 bracht. Vijf van de doelpunten had Pat hiervan voor zyn rekening ge nomen. Er zouden nog acht doelpunten tegen het uitermate zwakke Zweedse team Uddeholm volgen, voordat 't laatste signaal zon klinken en Pat Adair zou er nog vier op zijn naam schryven. Doch halverwege die eerste periode was zijn faam reeds weer gevestigd, want dan mag Den Haag en wijde omgeving nog wachten op de eerste werkelijke ijshockeywedstryd van dit seizoen, tussen al het houthakkers- werk van gisteravond, was het een ware lust Adair aan het werk te zien. En het tweede hartverwarmende feit was de niet aflatende vechtlust van de Zweden, die tot de allerlaatste seconden hun beste spel bleven geven, al stond dat dan op een dusdanig laag niveau, dat de Hokij-ers meer met, dan tegen Uddeholm speelden. Toch namen de Zweden reeds i eerste minuut de leiding, toen Arle Klein het aanvoerderschap overgedragen hebbende aan Céryl van Dijk ti was opgedrongen en Eklund de nieuwe Amerikaanse Hokij-goalie Brown liet vissen. De derde Hokij-Canadees Hudson mocht dan even later zijn visitekaartje afgeven, dat hij ook wel het een en ander van ijshockey afweet, de volle Houtrust- Het euvel van het majoreren bij staatsleningen, de jongste bankcon- centraties, een betere voorlichting van aandeelhouders, het tekort aan belastinginspecteurs en de voorlich ting van de contribuabelen over de nieuwe belastingwetten, ziedaar een greep uit de 108 onderwerpen, waar over de vaste commissie voor fi nanciën uit de Tweede Kamer, blij kens haar voorlopig verslag, vragen heeft te stellen aan de minister en de staatssecretaris van financiën. Over het majoreren oij staatsleningen, dat zich bij de jongste staatslening in sterke mate heef. voorgedaan, vraagt de ïissie. of de minister van mening is. dat dit euvel te voorkomen of althans Advertentie Onlangs deed een Sunil was-team de was voor mevrouw J. M. Roodbeen, Troelstrastraat 16 te Moordrecht. "Ik wist niet dat mijn was toch nog witter kon zijn," zei ze. "Maar ze hebben 't me talen zien. Nu begrijp ik wat ze bedoelen met: Sunil geeft het hoogste 60 ik blij wist 't, meneer. Daarom u te zien. Ik heb u verwacht. Ik ben de enige, die 't weet, in die tijd diende ik ook al op het Huis. Ik heb meneer Joachim gewaarschuwd, ik kende de regels van het Huis, die waren hard meneer, en onbeweeglijk. Als je lidmaat bent van een belijdende kerk, dan ben je ver plicht te spreken, ook als 't je meerdere geldt. Eerst heb ik geaarzeld; de spreuk: ben ik mijns broeders hoeder, ligt ons zo. meneer. Maar in die tijd werd ik er tot drie keer toe bij bepaald, dat ik spreken moest. En toen heb ik gesproken, 't Heeft niet mogen baten. Ze hielden van elkaar, die twee. uw moeder zal ik zeggen en de jonker, zoals maar zelden onder mensen voorkomt. Toen is 't zo gegaan, als 't gegaan is. De re- „Hs waren hard. Ze golden meer dan Gods Woord. Ik heb eronder geleden, want ik kende Gerrit Appelaar. Maar dit zeg ik u, meneer, als ze mij toen gevraagd hadden, om de zonde vn de jonker te dekken, ik had 't gedaan, meneer. Bij mij zou Anna een beter leven hebben gehad, 't Heeft niet zo mogen zijn. 't Huis wilde mij niet mis sen als dienaar, en Gerrit Appelaar wilden ze toch kwijt. Gods wegen zijn ondoorgrondelijke wegen .meneer. Wij moeten leren te zwijgen." „Ja", zegt Frans. „We moeten zelfs leren, n niet te vloeken". „De grote openbaring is aanstaande meneer. Dan zou u spijt hebben van iedere vloek." „Ja", zegt Frans, deze wijsheid onmiddellijk aanvaardend. „Ik geloof, dat de telefoon gaat" zegt Broos. „Lissonne zou nog opbellen over Afrika. Zal ik ze maar zeggen hoe 't gegaan is, meneer?" „Vertel het hun gerust, Broos." „U wilt zeker nog wel even blijven meneer? Ik ben zo terug." Frans meent zeker, dat er geen telefoon ge klonken heeft in dit raadselachtig stille huis. Hij zegt echter niets en laat de oude man be drijvig wegsloffen. Hij denkt aan het telkens her haalde „meneer" in de mond van Broos. Tevo- in de Mussenstraot door M A. M. Renes Boldingh ren was 't .Appelaar". Sedert de Lynnehoek vaart neemt, is 't „meneer Appelaar". Nu is 'l „meneer", zonder meer. Heeft dit heengaan ook de oude huisknecht zover opgetrokken in de vrij heid, dat hij de gewonde verhoudingen buiten beschouwing laat? Zo is Frans dus nu met zijn vader alleen. „Vader", zegt hij nog eens. Al de moeizaam gedragen ellende van zijn jeugd, zijn strijd en en zijn heimwee, worstelen opwaarts in een krampachtige snik. Dan spreidt hij zelf het wit te damast over het stille gelaat en wendt zich af. Hij staat aan het glimmende cchrijftafelvlak. als Johan Broos weer binnenkomt. „Mag ik deze bybel meenemen als aandenken, Broos?" „Zoals u wilt, meneer. Ik zou 't prettig vin den, als u ook de vulpen nam. En ik zal nog enkele dingen voor u op zy leggen." Hierop geeft Frans geen antwoord. In een met vele gedachten geladen stilte doorwandelen ze de hoge hall. „Heb je de staande klok stil gezet, Broos?" „Op 't uur van zyn sterven, meneer. Dat is hier altijd de gewoonte geweest. Als de eeuwig heid binnenkwam, moesten de klokken zwijgen. Na de begrafenis worden ze weer aan de gang gemaakt, daar komt dan expres iemand voor, „Tijdloze eeuwigheid", denkt Frans verward. „Tijd-lo-ze eeu-wig-heid." Weer grijpt hem de gedachte aan, dat hij dit reeds eerder precies zo heeft gezegd. Voor de brede, glazen voordeur aarzelt Broos. „Dat van die krans, meneer, heb ik ge vraagd, omdat ik niet wist, dat u wist. Als u er nu liever af wil Frans glimlacht stil voor zich heen. „Die krans komt in orde. Broos, ik weet zelfs al, welke bloemen erin komen. We hebben 't er vanmorgen over gehad, toen meneer bij ons in de tuin was. Ik liet hem witte dahlia's zien voor de border, maar hij wilde die niet. Grafbloemen, zei hy. ik moest ze maar voor zijn grafkrans bewaren." „Hoe is 't mogelijk, meneer! Hoe is 't in de wereld mogelijk!" ,,'t Andere weet ik eerst sedert vanmiddag. De krant werd bezorgd, Broos. Toen heeft moe der gesproken." ..'t Heeft zo moeten zijn!" zegt Broos gelaten. „Ik denk 't ook. En 't is goed. 't Is altijd goed, als moeilijke raadsels eindelijk worden opgelost. Veertig jaar is een lange tijd." ,,'t Is de helft van een mensenleven. Maar nu heb ik nog iets, meneer. U zult gevraagd wor den om te dragen. Dat is ook een gewoonte op 't Huis. t Personeel en vrienden dragen. Er zijn veel oudjes, die 't niet meer kunnen. Daar om hebben we gemeend Als u niet wilt, in dit geval, dan zal ik zorgen, dat u niet wordt gevraagd." Gespannen luistert Frans naar het ruisen van de tijdloze eeuwigheid, die heerst in dit huis. „Laat alles gaan, zoals het gewoonlijk gaat. Broos. Er mogen gee_n verkeerde gedachten in beweging worden gebracht. Daar hebben mijn moeder en hij veertig jaar lang voor gewaakt. Ik zal dragen. Ik zal 't ook kunnen." „Ik wist 't wel. meneer. Als de boeken ge opend worden, zullen er verbazingwekkende din gen in gevonden worden, meneer." „Ja", zegt Frans terwijl hij door de deurrui ten de hemel zoekt, waar deze boeken geschre ven worden en bewaard. (wordt vervolgd) aanzienlijk te beperken is. De minister zou bijv. voortaan geen maximumbedrag meer van te voren moet. vaststellen of hij zou een methode kunnen volgen, waarbij aan de insc.irijvf -« de gelegen heid wordt geboden zelf de koers op te geven, waartegen zij bereid zijn een be- paald bedrag in te schrijven. Aan de staatssecretaris wordt verzocht na te gaan, of bijzondere fiscale maatre. gelen een bijdrage kunnen vormen tot een vergroting van de hulp aan ontwik kelingslanden door particuliere instellin gen met inbegri. van handel en Industrie. Dergelijke voorzieningen bestaan reeds in landen met vergelijkbare belastingstel sels, zo wordt hierbij opgemerkt. Voor ongehuwden van belang is di vraag, wanneer „de toc^ nog steeds onbe vredigende positie van deze groep be lastingbetalers" voor verbetering in merking zal komen. Zoals bekend de herziening van het belastingtarief voor gehuwden naar het oordeel der rege ring achterstaan bij andere te treffen voorzieningen. Aan de staatssecretaris wordt voorts verzocht in samenwerking met de minis- van volkshuisvesting en bouwnijver heid na te gaan 'of het wenselijk Is door fiscale maatregelen de verbetering var oude wpningen te stimuleren en daardoor langs deze weg een bijdrage te leveren tot leniging van de woningnood. Invalide sportlieden naar Tokio Met een chartervliegtuig van de KLM is de Nederlandse ploeg van invalide sportbeoefenaars samen met twintig min der validen uit Israël, die gisteren op Schiphol arriveerden, gistermiddag naar Tokio vertrokken om deel te nemen aan de Olympische Spelen voor gehandicap ten, die van 8 tot 15 november In Japan worden gehouden. De ploeg van 11 Nederlanders be staande uit drie dames en acht heren waarvan een reserve zullen deelne men aan de wedstrijden voor tafeltennis, zwemmen, boogschieten, de atletieknum- mers zoals speerwerpen, kogelstoten en discuswerpen en de rolstoelsnelheids wedstrijden. Met de ploeg reist mee de dief de mission, de heer J. v. Leeuwen, en d« chef d'equippc d<> heer H. Tjebbès,. Dê heer Van Leeuwen is tevens secretaris- penningmeester van de Nederlandse In validen Sportbond. Ook bevonden zich een arts. 'n verpleegster en 'n sporteoach in het gezelschap Op de luchthaven wer den de passagiers vanuit een speciaal voor hen ingerichte autobus waarin zij naar Schiphol waren gekomen, in hun rolstoelen op heftrucks geplaatst en het vliegtuig binnen gereden. Het chartertoestel maakt een tussen landing in Londen om een veertigtal Britse en vier Ierse deelnemers aan boord te nemen. De gelukkigste man van het Neder landse gezelschap was de heer H. Veld huis uit Rheden die aanvankelijk niet mee mocht, omdat er niet voldoende geld ter beschikking was. maar dankzij een speciale actie op het laatste moment als reserve speler aan het gezelschap werd toegevoegd Behalve deelneming aan de Olympiade voor gehandicapten staat ook een twee-daagse excursie op het programma Bovendien zullen de in validen door keizer Hirohito van Japan in audiëntie worden ontvangen, die te vens de opening van de Spelen zal ver- PERSONALIA Aan jhr. mr, F. D. Boreel, ambtenaar van de buitenlandse dienst der 5de klasse, is voor de duur van zijn werkzaamheid aan de ambassade te Koeala Loempoer, de persoonlijke titel van eerste ambassade secretaris verleend. Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw is benoemd P. Cellarius, wonende te Laren, directeur van de Ver enigde H.V.A.-maatschappyen N.V. te Amsterdam. Tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau is benoemd L. van der Heijm, oprichter en eigenaar van het reproduk- tiebedrijf L. van der Heijm, te Rotterdam en P. Dansberg, te Rotterdam, directeur van de African and Eastern Trading Com pany. Ter vervulling van de vacature, ont staan door de ontslagneming van F. van Bakel heeft het Nederlands katholiek vakverbond C. de Wit benoemd tot plaats vervangend lid van de Sociaal-econo mische raad (plaatsvervanger van F. G der Gun). j* moest wachtten tot de 3e min. voordaf na zo'n flitsende combinatie nog be kend van vorig seizoen tussen Forstei en Adair, laatstgenoemde partijen weer op gelijke voet bracht. En toen werd het lopende-band-werk: Rudy Bakker: 21, Leo van Dijk 31, Adair met een uiterst snelle omhaal 41, Gentis na goed door zetten 51, Adair na een combinatie mef Forster 61 en 71 en in de 16e min dan 81 door Adair, die de puck van Arie Klein had gekregen. Vierentwintig Acht goals In de eerste periode; twaalf halverwege de tweede periode, dat zonden er 24 in de gehele wed strijd kunnen worden. De Hoklj'ers zakten echter af, de Zweden niet, al werd de score dan ook 50 in de tweede periode, waarna direct bekend kon worden gemaakt, dat DWS ook met 50 had gewonnen. Adair zorgde voor 9—1. Leo van Dijk voor 101, de achterspelers Céryl van Dijk en Wil Ooms binnen de 10 min. voor resp. 111 en 121. Toen Ooms in de 14e min. als eerste speler 2 min. straf kreeg op te knappen, zette Adair zich weer schrap en scoorde een prachtig doelpunt „om het hoekje": 131. In de derde periode zorgden de Zwe den eerst door Rickardsson voor 132. maar Adair herstelde de marge van 12 goals door de Zweedse keeper te om spelen en de puck in het verlaten doel te schieten: 142. Met nog 9 min. te spe len werd het door Rolf Augustsson 14--3. maar kort daarop was het 153 door Ooms, waarna Adair de laatste goal voor zich opeiste: 163. En we moeten een heel eind in de ijshockeygeschiedenis teruggaan om een dergelijke grote zege tegen te ko men. Het dichtst werd deze uitslag op 1 febr. 1961 benaderd: 153 tegen de Queens Own Riffles. Dat team bestaat dan ook niet meer. SCHAATSENRIJDEN KNSB heeft beeloten- schorsiiig op te heffen Het bondsbestuur van de KNSB heeft de schorsing die Jeen van der Berg (Hee renveen) en Jeen Wester (Grouw) het begin van dit jaar wegens het overtreden de amateur-bepalingen was opge legd. op advies van do onderzoekcom missie inzake schorsingen opgeheven. Overigens zal Van den Berg dit jaar niet in wedstrijden uitkomen. Hij wil trainer worden. Voetbal In het toernooi om de Jaar- beurss tedenbeker versloeg Racing Straatsburg de Zwitserse club FC Basel op eigen terrein met 10. Bij de rust de stand nog 00. iu aiuns» senoritas van 12V2 t/m 18 ot sigaren van 20 t/m 33 ct

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 13