VLEET Water voor de Roomburgerweg Noordwijkse Reddingsbrigade blij met politieboot Ambtenaar S. J. Braat te Leiderdorp jubileerde Vernieuwde zaal Katwijk in gebruik genomen Drie gemeenten hebben samen tandartswagen Visserij nieuws bij de Jeugdige muzikanten en zangers gaven concert in Sassenheim NIEUWE LEIDSE COURANT NOORDWIJK De najaarswerkersvcrgadering van de Noordwijkse Reddingsbrigade die in De Zeeleeuw werd gehouden, was goed bezocht. Voorzitter E. de Groot toonde zich hierover zeer verheugd. De heer W. Smit had bedankt voor de functie van instructeur bij het zwemmen in Lei den en Wassenaar. De voorzitter dankte de heer Smit voor zijn jarenlange toewijding. Met vreugde werd de toezegging van de heer Smit dat hij wel de zwemlessen in het Golfbad wilde blijven verzorgen, geaccepteerd. De zwemlessen in Leiden en Wassenaar zullen voortaan worden gegeven door de heer J. van der Bent. Besloten werd de donatie aan de plaatselijke Stichting Me dische Sportkeuring te verhogen to. f50 per jaar Met waardering werd kennis genomen van het raadsbesluit om een aanbod van enkele particulieren een patrouilleboot beschikbaar te stellen aan de politie te aanvaarden. Het bestuur van de Brigade had terzake een gunstig advies uitge bracht aan de gemeenteraad, nadat de boot door de Zandvoortse raad niet was geaccepteerd. Nadrukkelijk werd geconstateerd dat de verhouding tussen de plaatselijke politie en de brigade perfect is. zodat de N.R.B. zeer ingenomen is met dit geschenk. Aan de politieautoriteiten zal worden verzocht op dez boot dezelfde zend apparatuur aan te brengen als bij de bri gade in gebruik is. Zwemles voor kinderen Het verslag van de technische commis sie werd uitgebracht door de leider de heer M. P. Viool. De heer Viool bepleitte de mogelijkheid kinderen die nog niet naar Leiden kunnen gaan om te leren zwemmen, te laten oefenen in het Zee- rustbad in N.R.B.-verband. Het bestuur zal zich hierover nader beraden. Er ontstond een uitvoerige discussie over het wedstrijdzwerpmen. Diverse le den meenden dat dit ten koste zou gaan van het reddend zwemmen. Ten slotte werd besloten toch een groepje te laten trainen voor het wedstrijdzwemmen. De herhalingsgroep eenheidsdiploma EHBO is onder leiding van dokter B. de Beer. gestart met 19 cursisten. Tijdens de vergadering werd een beginnerscursus opgericht. Deze zal worden geleid door dokter Veldkamp en de heer Van der Klauw uit Noordwijkerhout H ulp verten i n g De hulpverleningen op het strand be paalden zich dit seizoen tot een groot aantal kleine gevallen. Helaas is een ver- drinkingsgeval voorgekomen en in enkele gevaarlijke situaties kon tijdig hulp ge boden worden. De strand wacht <in 3 ploegen) begon het werk op 31 mei en eindigde op 13 september. De opkomst was steeds zeer goed. Ook de roeiploeg heeft goede diensten bewezen. Voor het strandwachtdiploma A slaag den 6 leden «n 11 leden behaalden het diploma B. De technische commissie en ook het bestuur toonden zich zeer ingenomen met het prachtige gebouw van strandpost I. Burgerlijke stand van Noordwijk NOORDWIJK Geboren: Lena P d v A Duindam en I Flavell. Zoutmanstr. 17: Leonoor J d v G V Sleiiser en G Koning. Heilige Geestweg 58: Jacoba d v A van Duijn en J van Duijn, Zwarteweg 31a; Wilhelmina M M d v A van der Poel en P M Diels, Jacoues Urlusstraat 34; Jacob z v J van der Pul' en P van Drim- melen. Jozef Beugeisdiikstraat 2: Richard AJJzvLWCM Hooiimans en A M A Koot, Hyacinthstraat 64 Ondertrouwd: L Waasdom. ?3 jr. dom burg en A M Th Roodenrijs. 20 jr. Prins Hendrikweg 6; A Lagana. 26 jr. Voorburg en H J M van Eijken. 26 jr. Quarles van Uffordstraat 100; J van Beelen. 24 jr. Sluispad 23 en J C van der Meer. 18 jr. Heilige Geestweg 44. H G N Hermans. 23 jr, Den Haae en B M Farrer. 21 jr. Kersappelstraat 5: W A van Gerven. 22 jr. Leiden en C H Groen 20 jr, Mariikestr 13; J P Kagenaar, 21 jr. Jan Kloosstraa» 13 en A C Krijger. 21 jr. Kon. Astrid Boulevard 44. Getrouwd; L J A Steenvoorde. 26 jr. Bijdorpstraat 3 en C M M van Deursen 24 jr. Herenweg 13: D J B M Broekhof. 25 jr. Noordwijkerhout en E C Th M v Werkhoven. 20 jr, Kerkhofpad 20: N W Cramer, 28 jr, Haarlem en J van den Bent. 21 jr. Duinweg 90: H W Groenen. 25 jr. Voorhout en C M G Vink. 21 jr. Jan KLoosstraat 30. Overleden: C F van den Brink, e v Sluiter. 75 jr. Langevelderlaan 1: M van der Valk e v Rolvers. 76 jr. Langevelder- slag 6; Th P Versteege. 79 jr. Wilhelmina- straat 15: Jhr, I von Schuylenburch. 64 jr. Oude Zeeweg 60 A C G den Haan. 3 wk: A van der Haas. e v Steijn. 65 jr. Offemweg 66 M van Duin. e v Passchier 58 jr. Julianastraat 4, Stroper en dode vis te Noordwijk NOORDWIJK In het Langeveld werd een wildstroper .een inwoner van Noordwijkerhout. betrapt toen hij met een vuurbuks vanuit een auto op fazan ten schoot Enkele fazanten, benevens de buks. werden in beslag genomen. Noordwijks schietnienws NOORDWIJK Bij de schietvereni ging Blijft voor 't land werden met de buks de wisselmedailles gewonnen door L. van der Meer 45 punten le klasse: W Casoers 50 punten 2e klasse (maximum); N. G. de Ridder 46 punten 3e klasse: met KS.O.: P Slingerland 56 nunten le kl.: W Wassing 58 punten 2e klasse NOORDWIJK In de Noordzijder polder komen in de sloten en vaarten grote aantallen dode vissen naar bw"« drijven. Vermoed wordt, dat het water verontreinigd is door landbouwgif Men was het gemeentebestui zeer erkentelijk Op voorstel van de commissie werden tot instructeurltricei benoemd de heer C. Weenk en mej. G. van Went. De ..vondelingendienst" had het in he afgelopen seizoen weer zeer druk. Ge middeld werden een twintigtal kinderen per dag ..verwerkt' Medegedeeld werd. dat dezer dagen Leiden een twintigtal Noordwijkse kan didaten het zwemdiploma hadden be haald. Met ongeveer 160 deelnemers zal in de inter in Leiden en Wassenaar worder ïzwommen. Het bestuur zal zich bera- sn om deze cursisten meer in te schake len bij het actieve brigadewerk. De data voor de propaganda-avonden werden vastgesteld op 18, 19 25 e februari en 1 maart. De propagandacom- missie ontving vrij mandaat deze avon den te organiseren. Voorts zullen enkele instuifavonden ge- houden worden zowel te Noordwijk als te N oordwijkerhout. Van de 49 kandidaten die examei den in het Golfbad slaagden er 43 prachtig resultaat. Bij de rondvraag kwamen nog zeer zaken aan de orde. LEIDERDORP Er zullen maar nig inwoners zijn, die niet op dc andere manier kennis hebben gemaakt met dc heer S. J. Braat. chef der afdeling bevolking ter gemeentesecretarie. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer Braat in dienst van de gemeente trad. Met echtgenote en kinderen werd de jubilaris door het college van B en W ontvangen. Ook aanwezig waren ge meentesecretaris Hobo, de hoofden van dienst en ds. J. P. Honnef. „Wij zouden eigenlijk moeten beginnen u ambtelijk aan te spreken", aldus burge meester Gallas, „in de geest zo als u het zo vele malen heeft gedaan: Heden ver scheen voor mij de heer S. J. Braat. om met toestemming van echtgenote en ouders zijn jubileum te vieren. Uw werk haakt aan in de belangrijkste gebeurtenissen van een mensenleven: ge boorte. huwelijk en overlijden. Alle woners bestaan werkelijk voor u. r alleen op papier. Uw accuratesse spreekwoordelijk. Namens het college de dienst gemeentewerken bood de bur gemeester de jubilaris een geschenk oi der couvert aan en een grote mand frui Namens het secretariepersoneel sprak de heer C. Hobo. Ook hij was dankbaar vooi de prettige samenwerking. bent vanmorgen toch iets mis gelo- oen". zei hij. ..want toen juist werd de 9000ste inwoner aangegeven. Namens het secretariepersoneel overhandigde heer Hobo de heer Braat een oorkonde en een horloge. Eindje fietsen De heer Buitendijk, directeur gemeen tewerken. bood onder dank voor de goede verstandhouding namens deze dienst een boekenbon aan. Ook ds. Honnef was dankbaar, dat hij dit jubileum mocht meemaken. Ik heb in het wel en wee van uw gezin mogen delen en de kerkeraad is zonder de heer Braat niet denkbaar. Hoewel u u ambtenaar- en ouderling-zijn gescliei den weet te houden, is het bekend dat uw levensovertuiging ook in uw t „doortrilt". Nieuwe kantine te Leiderdorp LEIDERDORP. Donderdag zal de nieuwe kantine van de vereniging IJs- sport" officieel in gebruik worden geno men. Zoals bekend, is de vorige kantine verleden jaar door brand geheel ver- LEIDERDORP Mejuffrouw K. Drie bergen slaagde in het Diaconessennuis te Haarlem voor het examen voor het zie- kendiploma A. OEGSTGEEST Bij de rijkspost spaarbank werd in oktober f 133.973,01 ingelegd en f 127.188.97 uitbetaald. In zijn slotwoord zei de heer Braat God dankbaar te zijn, dat hij deze mijl- paal met zijn ouders mocht vieren. Het examen om ambtenaar te worden overstaan van burgemeester Brug niet zo moeilijk. De geboortedatum de Koningin en de namen van enkele burgemeesters waren reeds voldoende Met veel waardering sprak de heer Braat over het karakter van waarnemend bui gemeester M. Splinter, tegen het eind van de oorlog. Als er gevaar dreigde, zijn gezegde steeds: Jonge mannen, lie gaan naar huis. ik ga een eindje fiet sen Ik zie mijn opdracht zo, dat de amb tenaar in dienst staat van het publiek, aldus de jubilaris. Negenduizendste in Leiderdorp LEIDERDORP Burgemeester en mevrouw Gallas brachten gister avond een bezoek aan de heer en mevrouw Windhorst aan de Hoog- madeseweg 44. Aanleiding daartoe was het bezoek van de heer W. H. V. Windhorst van gisteren aan het Leiderdorpse gemeentehuis, afdeling burgerlijke stand, voor de geboorte- aangifte van zijn tweede dochtert;e: Jeanette Geertruida Marie. De kleine Jeanette is namelijk de negendui zendste inwoner van Leiderdorp, hetgeen de burgemeester ertoe bracht samen met zijn echtgenote kraam- en felicitatiebezoekie af te leggen. De burgervader kwam niet met lege handen: Jeanette bezit een spaarbankboekje, waarop een bedrag van f 90 is ingevuld B. Weeda 25 jaar bij VERTO Leiderdorp LEIDERDORP Gisteren heeft de heer B. Weeda, getouwstcllcrsbaas by de Vcreenigde Touwfabrieken, zijn zil- n jubileum gevierd. Zijn vrouw en dochter waren aanwezig toen de direc- e hem huldigde. Directeur H. B. Haanappel stelde in die bijeenkomst de verdiensten van de heer Weeda in het licht. Hij overhandigde hem een geschenk onder couvert en de zilveren VT-draagspeld met insigne. waren ook een boek over vissport en groot leefnet voor de jubilaris Deze hobby-artikelen kreeg hij van A. de Kruiff. vertegenwoordiger van de bazen in de ondernemingsraad. Verder spraken de heren I. Vogelen zang. bedrijfsleider van de vezelafdeling. A. Smit. chef van de weverij, en D. J de Jong, de hoofdtouwstellersbaas. hun waardering voor het werk van de zilve ?n jubilaris uit. Hierna bood het pcr.soneel nog zijn ge lukwensen San. (Van een onzer redacteuren) ZOETERWOUDE Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zyn thans onderhandelingen gaande tussen de Leidsche Duinwater Maatschappij de gemeente Zoetcrwoude over aansluiting op het waterleidingnet van nog niet aangesloten deel van de Roomburgerweg. Verwacht wordt, dat dit overleg een positief resultaat zal hebben en dat dus binnen afzienbare tijd een eind komt aan het waterleidingloze tijdperk voor dit gebied. KATWIJK AAN ZEE Aan de Voor straat werd de prachtig gerestaureerde zaal van het hervormd jeugdhuis, waar overdag de bejaardensociëteit wordt ge houden. geopend. Zoals wij gisteren al berichtten, heeft de zaal een ware ge daanteverwisseling ondergaan. Tweede-voorziter C. Jonker, sprak een welkomstwoord, waarna president-kerk voogd er onder meer de nadruk op legde, dat dit gebouw niet meer alleen voor de jeugd is bestemd, maar ook voor de bejaarden. De heer Kleen herdacht de lieer A. Harteveld. Voordat het lokaal officieel werd ge opend. sprak de heer Kl. Zwitser naar aanleiding van ps. 84. Het is opmerke lijk dat deze christelijke traditie kan worden voortgezet in een afdeling van een Algemene Bond van Bejaarden. Voorts voerde het woord de heer G. Vooijs, die hartelijke woorden namens kerkeraad en kerkvoogdij sprak! Hij ver geleek het sociëteitslokaal met het vroe gere ..klaphuis" waar men alleen maar kon staan. Vooral de fam. De Jong werd door de heer Vooijs hartelijk toegespro- Verder sprak de heer Noppen, die zeer realistisch over de toestand van 60 jaar geleden sprak. Hij kwam tot de conclu sie dat vele dingen sterk verbeterd zijn. Nadat de 2e voorzitter, de heer C. Jonker, alle sprekers had bedankt, ver klaarde hij de sociëteit voor geopend. Hierna werd door de heer en me- ouw De Jong een behoorlijk kopje kof fie geserveerd, waarna men gezellig nog at bijeen bleef. KATWIJK Donderdag wordt door de geref. gemeente iRemisestraat) om 3 ~.30 uur een dankdienst voor het ge en arbeid gehouden. Voorganger is ds. H. van Gilst uit Tricht. KATWIJK AAN ZEE Woensdag 4 november: hoog water 3 08 en 15.24 uur. laag water 1.19 en 23 36 uur. Geref. Gemeente Katwijk KATWIJK AAN ZEE Donderdag om 3 uur en half 8 wordt in dè kerk der Geref. Gemeente (Remisestraat) een dankdienst voor het gewas gehouden. Voorganer is ds. H. van Gilst te Tricht. Oegstgeest, Warmond en Rijnsburg OEGSTGEEST De Stichting schooltandverzorging Oegstgeest, Rijns burg en Warmond, i.o. heeft sinds gisteren een eenmans-tandartswagen in haar bezit. De heer M. v. d. Voet, wethouder van Oegstgeest en voor zitter van de werkcommissie, droeg de door Gebr. Visser te Leeuwarden vervaardigde wagen in de garage van de dienst Gemeentewerken aan de Dorpsstraat te Oegstgeest, officieel over. Aanwezig waren daarbij o.a. bur gemeester F. K. Langemeijer van Warmond, gemeentesecretaris J. de enkele gemeenteraadsleden van Oegstgeest, en gemeente-secreta ris E. J. Boeters van Noordwijk. De heer Van der Voet juichte de sa menwerking van de drie gemeenten toe, en memoreerde dat men in 1963 de eerste plannen besprak. Daarbij hield men er rekening mee, dat 490 kinderen van de nieuwe dienstverlening gebruik zouden maken. De proef van de afge lopen week leverde een teleurstelling op: de ouders van slechts 235 kinderen schreven in voor deelneming. „Het Is jammer dat veel ouders aich niet realiseren, dat ten eerste de school- tandartsen de drukke praktijken van de gewone tandartsen verlichten en dat er ten tweede een preventieve werking voor de kinderen kan uitgaan van een gezamenlijk bezoek aan de 'school)tand- arts" aldus dc heer Van der Voet. De fabrikant, de heer G Visser, dat men ook bij de ingebruikneming van de vorige «ongeveer 105) wagens in Nederland aanvankelijk wel tegen werking ondervond. In de ruime wagen bevinden zich een volledige tandartsinstallatie, een werk- hoekje voor de assistente en wachtruim te voor een beperkt aantal kinderen. Men begint met de eerste klassen van de lagere scholen, "s Zomers kan men de wagen rechtstreeks aansluiten op het waterleidingnet, "s winters kan desgewenst een dag lang „leven" met de inhoud <80 liter) van een ingebouwde tank. Van elektriciteit wordt men voor zien via contacten in de scholen Tand arts F. C. Orth uit Oegstgeest. die als eerste met de wagen op stap gaat. gaf ten slotte een toelichting bij de bezichti. ging. Reeds jaren is er vooral van de zijde der gemeente Zoeterwoude gestreefd naar een oplossing en niet zonder reden. Want nog afgezien van het feit. dat het voor deze tijd niet vreemd aandoet, dat zo vlak bij een waterleidingnet zelfs het aan de overkant van het Rijn- er Schiekanaal gelegen tennispark Room- burg is aangesloten! nog mensen wo nen. die het zonder leidingwater moeten stellen kostte deze situatie de ge meente Zoeterwoude jaarlijks f 1200. Commissie Volkskunde over Warmond LEIDEN Voor de vaste kring van be langstellenden van de commissie Volks kunde van Oud-Leiden, hield de heer i der Steur uit Heemstede een getiteld „Enkele aspecten van het Warmondse volksleven". Karakteristiek voor Warmond zyn de „dammen", oorspronkelijk wegen van de dorpskern naar de Leede en de Hereweg. igenlijk wegen door de zach te berm naar het water Er werden dia's vertoond waarop men de uitbreiding van het dorp goed kon zien. Het Huis te Warmond werd eeuwen lang bewoond door de familie Van Was- na de Reformatie rooms-ka- tholiek bleef, zodat de rooms-katholieken de kapel van het kasteel de mis kon den bijwonen. Toen het geslacht Van Wassenaer niet meer op het kasteel woonde, kocht men de verlaten kerk van de Remonstranten. e commissie genoot weer gastvrijheid het Rijksmuseum voor Natuurlijkei Historie. M. v. Aken stelt vragen over vuilniskwestie LEIDEN De heer M. van Aken. lid van de gemeenteraad voor de P.v.d.A., heeft B. en \V. vragen gesteld over de vuilnisemmerkwestie die vorige week in deel van de Leldse pers aan dc orde is geweest, en dc voorlichting daarom trent. IJMUIDEN Vanuit zee kwamen uiteenlopende meldingen naar de wal. Goed gestemd was men in de Noord. Daar werden mooie trekken schelvis, koolvis gul en kabeljauw gedaan. Ook werden een paar haringen in de netten aangetroffen. De haringvissers tussen 56 en 57 NB lieten heel wat minder vrolijke geluiden horen. Men zocht bijna heel dit zeegebied af zon der tot noemenswaardige prestaties te komen. Het bleef voor een enkel fortuinlijk schip bij een dagvangst van 80 kantjes. andere vaartuigen konden daaraan bij lange na niet tippen. In de Ierse Zee viel ook weinig eer te behalen. Sommige vaartuigen wonden een dagvangst van tegen de 100 kantjes in de ruimen ber gen maar het gemiddelde over de hele vloot lag niet veel hoger dan vijftig kantjes. Overigens zijn vele schepen na bijna drie weken in deze contreien te hebben vertoefd op de thuisreis. De grote kot ters tussen 54 en 55 NB kwamen tot af wisselende resultaten Voor sommige vaartuigen lag daar met trekken van dertig manden hoops een goed stuk brood, andere schepen echter kwamen nauwelijks tot de helft. Wat zuidelijker was voor de tongschepen bitter weinig succes weggelegd met trekken van tien kilo tong en een mand of vijf andere vis, hoofdzakelijk schol. Een enkel schip, waarvan de schipper dit zeegebied van haver tot gort kent haalde per trek 20 kilo tong op maar dat was een uitzon dering Onder de Nederlandse kust ging het allerminst naar wens. hoewel daar iets meer schol werd gevangen dan de laatste weken het geval was. De tong was echter nog altijd een zeldzame ver schijning. Vandaag aan de markt De IJmuider havenarbeiders hebben maandag een groot deel van de op een losbeurt wachtende vaartuigen kunnen verwerken maar zij konden niet voor komen dat een groot aantal schepen tot dinsdag moest blijven liggen, onder meer de IJM 209 met 280 kisten en 120 stuks stijve kabeljauw, de KW 210 met 55 de KW 205 met 465. de KW 99 Maria The- resia met 510 de IJM 18 Gelria met 285. de KW 74 Hette Marearetha met 136 de IJM 272 met 43. de KW 53 met 172. de KW 221 met 95 de IJM 65 met 68 de IJM 66 met 65. de KW 116 met 78 de KW 39 Wilhelmina Johanna met 73$, de KW 155 met 74. de KW 194 met 93 de KW 59 met 79 de KW 34 met 90 de KW 33 met 58. de KW 156 met 55 de UM 204 met 33 de KW 213 met 400. de IJM 16 met 275. de KW 165 met 400 de IJM 154 Protinus met 450. de KW 161 met 220 de WR 57 met 530. de KW 196 met 84. de SCH 135 Cornelia Marie met 435 de WKD 1 met 85 de KW 140 met 82. de Wr 61 met 69. de SCH 261 Onderneming 1 met 335. de KW 180 met 415. de KW 15 Rijnmond 1 met 755 de VL 84 Jan Senior met 725. de IJM 46 met 400. de KW 43 Rijnmond 2 met 610 kisten en 800 stuks stijve kabeljauw, de SCH 171 Cor- nelis Vrolijk Fzn met 1000. de KW 206 met 570 de KW 121 Brittenburg met 610 kisten en 200 stuks stilve kabeljauw, de KW 222 met 160. de KW 117 met 340. de KW 38 Bertha met 81. de KW 87 Al batros met 5 kisten en 300 stuks stijve kabeljauw de VL 110 Michiel Jan met 325 kisten de VL 105 met 550. de KW 144 Cornelis den Duik met 73) de VL 115 met 700. de VL 103 met 200 de VL 16 met 250. de KW 80 Alberta Henderika met 680 kisten en 320 kanties haring en de IJM 5 Maria Elisabeth met 1020 kis ten. Hoewel de havenarbeiders alles op alles zullen zetten om zoveel mogelilk vaartuigen te lossen zullen zü toch niet allemaal aan de beurt kunnen komen. Er zullen dus kostbare visdagen verloren gaan. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 106 vaartuigen. Zij zorgden voor een aan voer van 12.960 kisten vis. waarvan 2050 kisten schelvis. 580 kisten radio 240 kis ten wijting. 480 kisten eul en kabeljauw. 1560 kisten koolvis. 1750 kisten treilha- ring 800 kisten spanharing. 880 kisten makreel. 2620 kisten schol. 140 kisten tarbot, 80 kisten pilchards. 150 kisten roodbaars 1050 kisten diversen. 2350 stuks stijve kabeljauw en 29 000 kilo tong. Ondanks het grote aantal haring- treilers dat aan de loswal lag was de ainvoer van deze vissoort dus zeer ge ring. Het is natuurlijk heel wat als je het in de hallen ziet staan maar omge rekend Der vaartuig was het gemiddelde zeer laag. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 400 kisten schelvis. 100 kisten wijting. 110 kisten gul en kabeljauw. 2000 kisten treilharing, 700 Listen spanharing (de ze werden een paar uur daarvoor vlak voor de deur gevangen) 500 kisten ma kreel 40 kisten schol. 90 kisten pilchards. 400 kilo tong en 1500 stuks stijve ka beljauw. Ilckkotter Ook België heeft nu een hekkotter, de O 100 Emilie". Dit schip verd on langs te water gelaten en is van alle markten thuis. Het kan zowel de bokken als de spanvisserij beoefenen. Ook kan het er met de treil op uit trekken en als het moet zelfs de ringvisser!) bedrijven. De „Emilie" zal zo spoedig mogelijk in de vaart worden gebracht. De hekkotter is uiteraard voorzien van de modernste snufjes op opsporings. en navigatiege- bied. Voor dit experiment bestaat in Belgische visserijkringen grote belang stelling zodat het vermoedelijk bU dit ene schip niet zal blijven, Deze gemeente leverde en levert melijk wekelijks in melkbussen water af bij de betrokkenen, onder wie een a tal officieel in Leiden wonende arkbe' We willen in het midden laten of de pas in gebruik genomen vuilnisstortplaat: aan de Roomburgerweg een extra stimu lans is geweest voor het nu eindelijk de finitief aanpakken van deze zaak ma ieder geval heeft de LDM de gemeente Zoeterwoude nu een prijsopgaaf doen toekomen, welke opgaaf nu bij deze ge meente in behandeling is voor intern advies. Het gemeentebestur van Zoe terwoude is bijzonder blij dat de afhan deling van deze voor de betrokkenen vrij onverkwikkelijke zaak nu eindelijk crete vorm heeft aangenomen. Tafeltennis Zoeterwoude ZOETERWOUDE De seniorenteams van „Effect '54" speelden weer hun i petitiewedstrijden. Het eerste herenteam kreeg bezoek van DDC 7 uit Den Haag en wist met een 91 overwinning beide punten in Zoeterwoude te houden. Het tweede team verloor weer: met 8—2. Bjj het eerste team moest alleen Jan Hulsbos een punt afstaan. Freek Huls- en Jan Minnaard konden elk drie overwinningen noteren. Ook het dubbel- was voor Effect. Zaterdag speelt dit team tegen Pit '54 2. Bij het tweede wist alleen Karei van Muyden een overwin ning te behalen. Ook het dubbelspel, ge speeld door Karei van Muyden en Jan du Prie, was voor Effect '54. De tegen stander was Pit '54 3, eveneens Zoeter woude. Volgende week krijgen zij bezoek an Sportief 5 uit Den Haag. Volgende week zaterdagavond is er geen gelegenheid om te trainen. I.p.v. za terdagavond kan men u vrijdagavond te- Hoe Katwijk spaarde KATWIJK Bij de Rijkspostspaar bank werd aan het postkantoor te Kat wijk aan Zee in oktober ingelegd f 117.683.27 en terugbetaald f 118 786.13 Voor Katwijk aan den Riin ziin deze be dragen: I 53.227.85 en f 35 813.97 Lezers schrijven ons Clubhuis Quick Boys Is dat geen droom, deze mooie woi den: clubhuis Quick Boys? Ruim e jaar geleden werd een commissie in I leven, geroepen om te trachten gelden bijeen te krijgen voor de bouw van clubhuis. Eeh clubhuis voor de grootste zaterdagvereniging van Nederland. Een clubhuis ter versiering van het n sportpark. Een clubhuis voor de jeugd van deze grote vereniging, die ongeveer vijfhonderd jeugdleden telt. Waar blijft ons gemeentebestuur, dat ons wel een prachtig sportpark te huur heeft aangeboden, maar dat slechts is voorzien van een kantine, waarop eigen lijk „onbewoonbaar" moet staan Het is geen gezicht op dit fraaie sportpark zo'n bouwval Als men de gesprekken noort van leden van verenigingen, die voor het eerst in het sportpark komen spelen, dan blijkt er niets dan lof te voor het sportpark op zichzelf, maar dan komt het: dat ding daar. dat is bewoonbaar, dat hoort er toch zeker niet bij, dat is geen gezicht. Burgemeester en wethouders en leden an dc raad; dit zijn geen woorden van de schrijver van dit stukje. Als u uw open heeft, dan moet ook u dat dan eens hebben vernomen, im een jaar is de bouwcommissie nu bezig voor het clubhuis, maar ze is mei de gemeente nog geen siaD verder ge- sn dan wat „verkennen". Een jaar om als we achter ons kijken, maar ve weer voor een nieuw jaar staan, dan kan er in zo"n tijdsbestek toch veel gebeuren, dan kan er zoveel worden ge daan. Als er maar medewerking is. Gemeentebestuur van Katwijk hak de knoop toen eens door. Schuif deze zaaK op de lange baan. maar laat de mensen die hel clubhuis zo graag in hun vrije tijd willen bouwen, beginnen. Haal de moed er niet uit. Wij vragen u geen geld. Wij vragen slechts uw toestemming te mogen bouwen een clubhuis voor de jeugd van Katwijk. KATWIJK A. S. DINSDAG 3 NOVEMBER 1961 Kerkkoor Katwijk vierde jaarfeest KATWIJK AAN ZEE Het Geref. Kerkkoor vierde zijn 12de jaarfeest o l.v. presidente mevrouw Van Duijn-Vugt. In haar openingswoord zei spr. dat het niet het ledental de goede kant opgaat. Uit het verslag van de secretaris, de heer C. de Vreugd, bleek, dat vocale medewerking was verleend bij verschil lende gelegenheden. De penningmeeste- resse, mevrouw De Wit, gaf een finan cieel overzicht, waaruit bleek dat er een batig saldo ad f 60 in kas is Na afhandeling van het huishoudelijk gedeelte, volgde de gebruikelijke „tom bola" ter versterking van de kas. KATWIJK Behalve de zwemoplei- ding in „De Overdekte" te Leiden op woensdagavond, waar in hoofdzaak de ieugd zwemmen leert, heelt de Katwijkse Reddingsbrigade iedere vrijdagavond van negen tot tien uur zwemles in het bad te Wassenaar. Dit uur is in de eerste plaats bestemd voor de leden die zich voorbereiden op het behalen van verdere diploma's (16 jaar en ouder). Daarnaast is er voor oudere personen (in ieder ge val boven zestien jaar) gelegenheid op dit uur door instructeurs van de KRB in de zwemkunst te worden opgeleid. Er rijdt iedere vrijdagavond hiervoor een speciale bus, die om 8.45 uur vertrekt uit de Dwarsstraat (bij kapper Coorti). Ds. Nicolaï preekte in Voorhout VOORHOUT. Ds. F. G. H. Nicolaï, die zondag ter gelegenheid van zijn veer. tigjarig ambtsjubileum in zijn eerste ge meente Voorhout preekte, had als tekst gekozen; „Mijn woord zal niet ledig tot Mij wederkeren" (Jesaja 55:11). ..Het is mij een heerlijk ambtsleven ge worden", zei ds. Nicolaï. „Bij alle teleur stellingen die er ontegenzeggelijk ook waren, heb ik de blijdschap mogen be houden. Er is niets beters voor de mens dan Gods woord te brengen." Ds. Nicolaï verheugde zich over het feit, dat één van zijn zoons ook voor predikant studeert. Wat zullen alle predikingen in de loop van de veertig jaar hebben uitgericht? Al is er soms moedeloosheid geweest, toch heeft God zelf gezegd dat Zijn woord niet ledig tot Hem zal wederkeren. De gemeente zong ds. Nicolaï psalm 121 4 toe. VOORHOUT Aan het kantoor van de PTT werd in oktober ingelegd f 36.747.28 en terugbetaald f 40.421.93. VOORSCHOTEN Geboren: Ralf J v J van Giffen en A J van der Zwart, Ruysdaelhof 23; Gwendoline d v A M Reitsema en A Verschoor. Prins Bern- hardlaan 87; Marjolein d v L van der Zwan en A J Braggaar. Prof. Einstein- laan 29: Johannes ThMzvC Scheffers en A M A P Duivenvoorde. Curielaan 17; Annette d v L de la Rie en C Bosch. Van Heuven Goedhartstraat 20; Diana L d v G J Jongkind en G Posthumus, Koningin Julianalaan 30. Ondertrouwd: F1 Taal (1939) en M Kl van den Nieuwendijk (1940); J W St'olk (1935) en A J den Hollander (1938). Overleden: J C Loman w v Barneveld (1875). Koningin Julianalaan 37; E H van Abswoude (1891), Valkenburgseweg 14 Botsing na slippartij Drie gewonden bij lievige aanrijding op Hoge Rijndijk HAZERSWOUDE Drie personen met minder ernstige verwondingen In het Academisch Ziekenhuis in Leiden en twee personenauto's totaal vernield. Dat vermeldde de balans van een hevige botsing na een slippartij op de Hoge RUndijk nabij de Scheepjeskerk in de Groenendijk te Hazerswoude. Omtrent de oorzaak van het ongeluk, dat om streeks half zeven gebeurde, kon de rijkspolitie van Hazerswoude zich nog geen klaarheid verschaffen. Waarschijnlijk ten gevolge van ver blinding verminderden beide auto's vrij plotseling vaart, waardoor zij aan het slippen gingen. Met 8rote kracht botsten de voertuigen tegen elkaar. De ene auto, een Alphense leswagen, werd bestuurd door M. Visser uit Ha zerswoude. Naast haar zat instructeur Oudshoorn uit Alphen aan den Rijn. Op de achterbank bevond zich mej. Van 't Woud uit Hazerswoude. Deze personen moesten per E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. De zwaarste verwonding was een hersen schudding. De bestuurder van de andere auto, de heer P. v. d. Mark uit Alphen aan den Rijn, kwam met de schrik vrij. SASSENHEIM In het KSA-gebouw gaven leerlingen van de zang- en muziekklasse van mevrouw Annie Ruysenaars-Leegwater de einduitvoe ringonder haar leiding. We herkenden de zaal, die nog in restauratie is, nauwelijks terug. Men mag verwachten, dat het wel goed zal worden. Mevrouw Ruisenaars durft heel wai in. Haar meisjes en jongens zongen ca ms en allerlei volksliedjes die écht niet tot de gemakkelijkste behoren Boven- musiceerde er een orkestje al of met blokfluiten, in grotere en klei bezetting. Het zat op het voortoneel begeleidde de canons en speelde ook en kele stukken alleen Het optreden Van alle medewerkenden maakte een beschaafde indruk. De jon gelui vonden het leuk. en zongen en speelden toegewijd. Ook moet worden erkend dat de individuele prestaties, zells van de violisten, met onvoldoende De directie toonde echter een zeker tekort aan duidelijkheid en puntlve ac- latie; dit had een vaak wat onzekere voordraohl en ongelijkheid in aanoan en unenwerking tot gevolg. De vijf canons die. vocaal wel goea klonken hadden daarom de begeleiding der instrumenten, beter kunnen missen Van de liedjes, met piano-accompagne ment voorgedragen slaagden er enkele heel goed (In het vliegtuig naar Japan De wim-wamreus. Op de boerderij) maar de Italiaanse bleken toch wat te moeilijk. Na de pauze volgde de opvoering van een modern aandoend zangspel „Liedje gezocht" van Tera de Marez Oyens. Het werd anderhalf jaar geleden gecompo neerd en toont het ernstige streven naar iets nieuws Daarom archaïseerde de componiste kennelijk bwust en zag niet tegen dissonante begeleidingen van de zangstemmen op, om daardoor het wran ge humeur van de koning uit te beelden. Het is ook heel wat, als je een mooie melodie bent kwijtgeraakt. Dit blijkt dan al spoedig (uit wat wonderlijk aandoende solostukjesi de wijs van .Komt vrinden in het ronde" te zijn. De dissonante schrijfwijze, lijkt echter te gewild en de samenhangen (met de bewuste melodie) zijn niet sterk. Later, als de verlorene is gevonden, worden de dissonanten weer consonanten. Mevrouw Ruysenaars dirigeerde het geheel, ook dc muzikanten op het toneel die het niet gemakkelijk hadden. De koortjes klon ken heel aardig, ook enkele solo-stem- Het spreken was niet altijd goed te ver staan. De verhaalster, telkens bij het bgin van een tafereel optredend, ver dient een pluim voor haar articulatie en natuurlijkheid. Aan de eenvoudige aan kleding was goede zorg besteed. Joh. van Wolfswinkel

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4