Wij wensen u een blijde avondzon" Burgerij geeft echtpaar Van Kinschot Griekse reis Ds. Kievit deed intrede in Hervormd Leiden Te kust en te keur Hij gaat werken in de Mare wijk (Koningskerk) Hervorming herdacht in Bevrijdingskerk Uit het Leidse politierapport NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 2 NOVEMBER 1964 Maand»; Gebouw Ons Honk, Rooseveltstraat- hoek Telderskade, 7.30 uur: Tuinbouw en Plantkunde, cursus bloemschikken en - -bimdfen. Den Haag: Diligentia, 8 tal Yl Kwei Sze, bas. zangreci- Dlnsdag Geref. jeugdhuis, Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Wijkgebouw Pniël: bazaar ten bate van de Herv. wijkgemeente. Gebouw Gerecht 10, 8 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Vereniging, dia- Gehoorzaal, 8.15 uur: concert r.k. Alma Materkoor o.l.v. Wim Wakelkamp. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Westned. Symfonie-Orkest, met vioolsolisten. Woensdag Hooglandse Kerkgracht 21, 8 uur: Ge nootschap Nederland—Engeland, Mrs. M. Simpson over „Three Scots on the sum- Wijkgebouw Pniëu: bazaar ten bate van Herv. wijkgemeente. Wijkgebouw Het Boshuis, achter Hof- laan 76, 7.30 tot 10 uur: sociëteitsavond Herv. wijkgemeente Boshuizerwijk (ko men en gaan wanneer men wil). Consistoriekamers Lutherse kerk, Hoogl. Kerkgracht 28, 10 tot 12, 2 tot 6 en 7 tot 10 uur: bazaar ten bate van het orgelfonds. Kleine zaal Stadsgehoorzaal, 8 uur: ds. K. V. van Oossanen (Adventkerk) over: „Zijn wij op weg naar een verenigd Europa?" Den Haag: Diligentia, 8 uur: pianore cital Elena Kudian. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: toneelgroep Centrum met „De schaduw in het dal" en „De eerbiedige lichtekooi" Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met vioolsolist. Scheveningen: Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Brabants Kamerorkest, met viool- en hobosolist. Oegstgeest: Rijnlands Lyceum, M. H. Tromplaan 1, 8 uur: lezingencyclus „De situatie achter het ijzeren gordijn". Donderdag Gehoorzaal, 2.30 uur: Maatschappij voor Toonkunst, jeugdconcert. Gehoorzaal, 8 uur: Maatschappij voor Toonkunst, Guarneri-Trio (piano, viool en cello). Oegstgeest: rest. De Eeukenhof, Ter- weeweg 2, 3 uur: Coöperatieve Raiffeisen- bank Leiden - Oegstgeest, opening van het nieuwe kantoor De Kempenaerstraat - hoek Tenveeweg, door burg. H. L. du Boeuff. Vrijdag Aula Meisjes-H.B.S. Kagerstraat, 7.30 uur: openingsavond „Ende dispereert Niet" (opvoering van toneelstukjes). De Lakenhal. 4.30 tot 6 uur: receptie t.g.v. 50- jarig bestaan N.V. Hollandsche Constructiewerkplaatsen. Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 uur: Leid- se Vereniging van Huisvrouwen, ir. A. Overeijnder over „Op bezoek bij de oude Egyptenaren". Academiegebouw, 4 uur: inauguratie prof. dr. J. van der Vecht (systematische dierkunde). Waalse kerk. Breestraat 64. 8.15 uur: kerkconcert, sopraan, klavecimbel, fluit en orgel. Geref. jeugedhuis. Breestraat 19, 8 uur: spreekbeurt ds J. A. Smink. Geref. jeugdhuis, Breestraat 19. 8 uur: Leiden Ver. voor experimenteel Radio- onderzoek in Ned., onderwerp; „Drie Banden Beams". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur:. De Nieuwe Komedie met „Onze stad" (pre mière). Oegstgeest: Patronaatsgebouw Rhijn- geesterstraatweg 35, 7.30 uur: opening door burg. Du Boeuff van padvinders- markt (commissie Oegstgeest van het Ned. Padivdnidstersgiide en de Ned. Pad vinders). Zaterdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond per soneelsvereniging De Royalisten. Herv. jeugdgebouw, Hoogl. Kerkgracht 44, 8 uur: jongerensociëteit. dr S. Kooy- man in woord en beeld over een van zijn vele reizen. Wijkgebouw. De Goede Herder. Oude Vest 13, 7.30 uur: C. J. V. Dc Valk. ge- spreksavond Den Haag: Diligentia, 2.15 uur. toneel groep Arena met „Wie is de dief?" 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „Onze stad". Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Na de zon deval" (première). Den Haag: Mauritshuis, 8.15 uur: con cert Hamburger Kammertrio. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: R.-K. Residentiekoor. Oegstgeest: Patronaatsgebouw Rhijn- geestenstraaüweg 35: padvindersmarkt i commissie Oegstgeest van het Ned Padvindsterseilde en de Ned. Padvinders) Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen, apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136 De apotheek Van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de apotheek Voorschoten zijn geopend. De Oegstgeester apotheek is zondag 1 nov. gesloten van 8 tot 24 uur. Films Camera (2.30 uur): Sjors van de re bellenclub (alle leeftijden); 7 en 9.15 u.: Mondo Cane (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Mensen van morgen (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Wie past er op de winkel (alle leeftyden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): tot maan- Ds. Bouter beroepen te Haarlem HAARLEM Ds H. Bouter, Her vormd predikant te Leiden, heeft een beroep ontvangen van de Hervormde Gemeente te Haarlem, in de vacature van ds W. M. van Asperen, die naar Am sterdam is vertrokken. Zou ds Bouter dit beroep aannemen, dan gaat hy werken in de wijkgemeente rond de Oosterkerk. Ds Bouter staat in Leiden sinds 1958. AiNWBhad het druk met de verlichting LEIDEN Dat er aan de afstelling van autokoplampen meer mankeert dan de automobilisten vermoeden, bleek vorige week in Leiden en Alphen aan den Rijn nog eens overduidelijk. In totaal lieten 1793 autobestuurders hun koplampen zien in de twee tenten op het Schutters veld te Leiden en bü de unit in Al phen. Van dat aantal bleken 1484 auto's een verkeerde afstelling van de koplam pen te hebben. Er moesten er 375 den gerepareerd. In Leiden keurde de ANWB 1171 auto's, waarvan de verlichting in 967 ge vallen werd bijgesteld. Aan 223 auto's moest de Wegenwacht reparaties ver richten. In Alphen verrichtte men 622 keurin gen, waarbij 517 maal de verilchting moest worden worden gesteld. Er werden hier 162 reparaties uitgevoerd- Open-Deu ravoud over Dierenbescherming LEIDEN In de benedenzaal van ge bouw Breestraat 19 wordt woensdag een Open-Deur-a<vond gehouden. De heer G, Nieuwenihuijsen, directeur van de Neder landse Vereniging tot bescherming dieren zal spreken. Hij brengt een serie foto's mee om zijn betoog te illustreren. In de pauze wordt de bezoekers een kop je koffie aangeboden. Dr. Sohoonhetm zal de avond openen en sluiten. Aanvang LEIDEN Waaraan burge meester Van Kinschot naar zijn eigen openhartige verkla ring bij zijn afscheid nog de meeste waarde toekende, was 't défilé van zaterdagmiddag. En dat niet alles voor zichzelf maar ook voor zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen. „Ze komen er al lemaal bij en ze zullen er alle maal van genieten", zo wenste hij. Zijn hooggespannen verwach tingen zijn niet teleurgesteld; ze zijn overtroffen. Daarvoor past alle deelnemers aan het défilé en de duizenden kijkers langs de route dank. Voor het verkeer was deze stil stand in hef roezige zaterdag middag-stadsleven begrijpelijk een onding, maar de meesten brachten voor dit klankrijke in termezzo graag het nodige ge duld op. Wind was er niet en de mist was opgetrokken; betere omstandigheden had men niet kunnen verwachten. Wat het défilé voorstelde? Wij willen het vergelijken bij de taptoe op de vooravond van 3 ok tober, met dit verschil dat er geen onordelijk clement te be speuren viel en elke deenemer zich er kennelijk van bewust was, deze vorm van hulde zo goed mogelijk aan het burge meesterlijk echtpaar te moeten presenteren. Er werd keurig gedefileerd, niet zelden met militaire pre cisie. Een groep voerde od schil den de woorden „Wij wensen u een blijde avondzon", mee. De burgemeester vond deze speciaal voor hem gemaakte wens tref fend. Enige gemeentelijke diensten, zoals de brandweer, de Reiniging en Gemeente werken, namen niet materieel aan de langdurige hul diging deel. Gemeentewerken kwam zelfs met enkele „praal wagens" voor de dag. Een auto van de plantsoenendienst stopte even voor het erepodium om de heer Vermande, chef van deze afdeling, de gelegenheid te ge ven mevrouw van Kinschot met een boeket herfstbloemen te ver rassen, een geste die het opeen gepakte publiek met geklap be loonde- Applaus oogstte ook K. en G. dat in werkelijke excellente vorm voorbij marcheerde, in 'n pas die aan een dergelijke gelegenheid officieel cachet geeft- De daarbij ten gehore gebrachte muziek was indrukwekkend. Het korps sloot het défilé, dat een groot aan tal harmonieën tot een muzikaal festijn maakte, af en zorgde te vens voor de climax. Wij kunnen hieraan nog toe voegen dat K. en G. na het défilé naar het wijkgebouw Levendaal ging, waar het de Spaanse Degen van 't bestuur der Drie-oktober- vereniging uit handen van een bestuurslid kreeg aangeboden, dit voor de beste prestatie in de 2-oktober-taptoe. Foto- N. v. d. Horst Voor beide diensten bestond grote be langstelling, ook van buiten Leiden. Ds. Ottevanger was uit Woerden gekomen voor de avonddienst. Daarin vertegen woordigde wethouder Harmsen het ge meentebestuur. Er was ook een represen tatie van de classis Leiden der Hervormde dag: Ivanhoe (14 jaar); van maandag tot :n met woensdag: Kaïro (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur); Marnie 18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De roze panter (alle leeftijden). Tentoonstellingen Rijksmuseum Volkenkunde: tentoon stelling „Onderdrukking en verzet", van 21 okt. tot en met 7 nov. (maandag tot zaterdag van 10 tot 17 uur en zondag 13 tot 17 uur, van 15 tot 15.45 uui vertoning van documentaire film ovei concentratiekamp Sachsenhausen. be halve op zondag) De Lakenhal: tentoonstelling tekenin ge.i aquarellen en grafiek van <\.br Yaitln en H Yakm-van Huist (van 31 okt tot 30 nov.). Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 1 tentoonstelling van schilderijen en teke ningen van Cees van LJsseldijk en kera miek van Ravelli (van 17 okt. tot eD mei v., dag. van 10 tot 1 7uur, boven dien op vrijdagavond van 8 tot 10 uur (op zondag alleen na afspraak). Opbrengst coHecte Novib LEIDEN De collecte ten bate van de Anti-Ilonger-actie heeft voorlopig on geveer f 3600 opgebracht. Het herderschap van Christus LEIDEN Toen de Hervormde Koningskerk in Leiden-Noord werd ge opend, was er geen wijkpredikant; ds. Ottevanger kon nog wel de eerste steen leggen, maar bij de opening was er al enige maanden een consulent. Pas gisteren kreeg de wijkgemeente Marewijk, in de persoon van ds. L. Kievit, gekomen van Putten, de eerste predikant sinds de opening van haar kerk. De bevestiging en intrede hadden uiteraard in de Pieterskerk plaats: de bescheiden Koningskerk, waarin gisteren geen dienst werd gehouden, zou veel te klein zijn geweest, maar bovendien is het traditie, een nieuwe predikant in dit illustere Godshuis „in te halen". In de bevestigingsdienst ging de vroegere Katwijkse predikant J. J. van der Krift, thans te Ermelo, voor. Hij preekte over Hebreeën 12 vers 25: „Ziet dan toe dat gij Hem die spreekt niet afwijst. Want als genen niet ontkomen zijn, toen zij Hem afwezen, die Zijn godsspraak op aarde deed horen, hoeveel te minder wij, als wij ons afwenden van Hem, die uit de hemelen spreekt". En de intree- tekst van ds. Kievit was Johannes 10 14: „Ik ben de goede herder en Ik ken dem ijne en de mijne kennen Mij". Kerk en van andere Kerken. Een aantal Puttenaren was eveneens tegenwoordig. Met de komst van ds. Kievit is het predi kantenkorps van de Hervormde Gemeente volledig. Ook dat maakte deze voor Hervormd Leiden tot een zondere. Voor dr. Schoonheim betekent hij de beëindiging van een langdurig sulentschap. Hij krijgt nu dc handen vrij Zuid-West ds. Bouters veel te z taak te verlichte». Een openbaring Het „Ik ben de goede herder" is i niet een verklaring, het is een open baring. Met dit woord onthult Christus iets van het Koninkrijk der hemelen. De herder is hier een man van de daad, die dag in, dag uit met Zijn kudde in de weer is. In Mij, zegt Jezus, ziet God Zij.n volk om. In het „Ik ben de goede herder" waarschuwt Christus ook de huurlingen, die voorgeven herder te zyn en dit niet zyn. „Goed" betekent hier ware. rechte Herder, die zijn aanstel- ag van God heeft ontvangen. In tegenstelling tot de goede herder, heeft de huurling geen hart voor de scha pen. Het gaat deze enkel om het loon Wordt er schade geleden, dan komt deze „voor rekening van de baas" In Christus' woord „Ik ben de goede herder valt geen enkele pretentie te bespeuren; het is de stille en klare weerspiegeling van het herderschap Gods. ,Die Mij gezien heeft, heeft de Vader gezien". Christus zet zijn leven voor de schapen in. De opperste her dersdaad daarin was het moment, dat de Herder zelf als een lam ter slachting werd geleid. Zonder Hem zijn wij schapen zonder herder. In Hem ligt ge heel ons behoud. Niemand in de wijde wereld kan het voor ons opnemen. Vervolgens schonk ds. Kievit aandacht jn het „Ik ken de mijne" uit zijn tekst woord. De mijne, die Ik van mijn Vader heb ontvangen en die Ik kocht voor de dure prijs van mijn bloed. Niemand kan hen uit zijn hand rukken. In dit kennen ligt het gehele herderschap van Christus opgesloten. In heel Zijn werk klopt Zijn herderlijk hart In dit kennen krijgt ook de stem van het roepen een klank. Chris tus waarlijk kennen betekent: Hem hou den voor wat Hij is. Geloven is ken nen, aanvankelijk veelal nog Christus als herder kennen, betekent het weten waarom Hij gekomen is: het zoeken en zaligmaken van Ten slotte wees ds. Kievit op het en de myne kennen Mij". De reali teit van dit woord is, dat herder pen zo aan elkaar gehecht zijn, dat zy een eenheid vormen. Terloops herinnerde ds. Kievit dat bij de herdenking der hervorming het herderschap van Christus in het geding was. Luther heeft daar in heilige veront waardiging op gewezen. Hij zag, dat het herderschap der R.K. Kerk het uitzicht op de Goede Herder benam. De hervormirtg was een stuk herkenning van Christus als de goede Herder. Op het tweede Vati caanse concilie zal het volgens ds. Kievit eerst dan ernst worden als het herder schap van Christus opnieuw in het geding komt. Nadat Psalm 95: 4 was gezongen richtte ds. Kievit zich tot enige personen. De Gemeente zong haar nieuwe predikant psalm 119: 9 toe. Na afloop van de dienst volgde nog een begroeting in de consistorie van de Pie- (erskerk. Ds. Kievit werd op 17 augustus 1918 in de pastorie van Benschop in Utrecht ge boren. Hij bezocht eerst het lyceum te Baarn en studeerde daarna theologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hy in 1940 zijn kandidaats- en een jaar later zijn kerkelijk voorbereidend examen af legde. Nadat de heer Kievit in 1942 door het provinciaal kerkbestuur van Drenthe was toegelaten tot de evangeliebediening in de Herv. Kerk werd hij op 16 augustus van datzelfde jaar door zijn vader beves tigd als predikant van de Hervormde Ge meente van Schoonrewoerd. Op 26 augus tus 1945 verwisselde ds. Kievit deze ge meente met die van Putten, vanwaar hij op 31 augustus 1952 naar Woerden ver trok. Sinds 8 september 1957 diende ds. Kievit voor de tweede maal de Hervorm de Gemeente van Putten. Ds. Kievit neemt in het kerkelyk leven .en vooraanstaande plaats in en heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehad in tal van col leges en commissies. Thans is hij nog lid van de beroepscommissie van de Herv. Kerk en van het hoofdbestuur van de Geref. Bond. Van zijn hand verschenen enkele brochures en artikelen, bijdragen en meditaties in verschillende periodieken. Hervorming herdacht in Lutherse kerk LEIDEN Zaterdagavond herdach ten de Leidse Lutheranen in het kerk gebouw aan de Hooglandse Kerkgracht de Kerkhervorming. In zijn preek herinnerde ds. H. J. A. Haan eraan, hoe in de tijd van Luther het licht was gedoofd in de aoude Moederkerk. Er werden geen koestering, troost en zekerheid meer gevonden. Luther voelde zich er niet meer thuis, de Kerk kwam hem voor leeg te zijn. Wat Luther kwelde was de vraag hoe de harde, de strehge, rechtvaardige God toch nog genadig kon zyn. Hij zag de genade Gods niet. Ds. Haan had als tekst Genesis 24 de verzen 63-67, waarin wordt verhaald van de eerste ontmoeting tussen Isaak en Rebecca. Isaak kreeg Reoecca lief en vond zo troost nt de dood van zyn moei der. De predikant trok een parallel tus sen Luther en Isaak. Zoals Isaak troost vond by Rebecca na de oood van zyn moeder, zo werd Luther getroost na zyn uittreden uit de Moederkerk, met de vrymaohtige genade van God. LEIDEN. De heer en mevrouw Van Kinschot hopen een reis naar Griekenland te maken van het geld dat de burgerij ter gelegenheid van het afscheid van de burgemeester heeft bijeengebracht. Daarmee wordt een vurige wens van de nu rustende en uitrustende burgervader ver vuld, want hij is een groot bewonderaar van de oude culturen, getuige ook zijn relaties met h'et Instituut voor het Nabije Oosten. De voorzitter van het Burgerij-comité, mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt, bood de burgemeester zaterdagmorgen tijdens een in het stadhuis ge houden receptie de enveloppe met inhoud aan, na een toespraak, waarin hij vooral de méns Van Kinschot in het licht stelde. „Een vriendelijk woord, een hartelijk gebaar en een blijk van medeleven kunnen won deren doen", zei de heer De Ruyter de Wildt. die speciaal herinnerde aan de wijze waarop de heer Van Kinschot op Leidens grote feestdag, 3 oktober, de burgerij tegemoettrad. Hoe vriendelijk wuifde hij dan de ouden van dagen, de kinderen, de invaliden en de verpleegden toe. Kenmerkend voor het echtpaar Van Kinschot is zijn eeenvoud. Harte lijke belangstelling toonden zij altijd voor hen, die een bescheiden plaats op de maatschappelijke ladder innemen. Vele burgers bewaren dankbare herinneringen aan de wijze waarop de burgemeester en zijn vrouw tot hen kwamen. „U was een echte vader voor uw burgers en mevrouw een burgermoeder in de ware zin van het wood. De stad zal u in liefde blijven gedenken". -W"! HEBBEN ons in alle opzichten één gevoeld met Leiden", getuigde de burgemeester in zijn dankwoord. „En ook gelukkig, door de bijzondere banden die bij zoveel gelegenheden zijn gelegd. Op onze beurt danken wij u allen voor wat ons hebt gegeven". TANIGE honderden mensen bezochten de burgerij receptie in de vorste- lijke Burgerzaal. Mevrouw Van Kinschot, wier vrolijke en ook nuchtere instelling velen bekend is, vertrouwde ons na afloop toe: „Wij kunnen op prachtige ogenblikken bij dit afscheid terugzien. Natuurlijk is er veel officieels, maar bijna alles was zo echt menselijk. En is het voor mijn man, die zich de laatste jaren zo heeft moeten ontzien, niet heerlijk dat hem toch nog deze hoge onderscheiding is gegeven? Wat heeft de commissaris het fijn naar voren gebracht: dat m'n man ook in het menselijke burgemeester heeft willen zijn. En dat hij dit alles in gezondheid mag beleven, het is toch eigenlijk een wonder, want wat is hij er enige jaren geleden slecht aan toe geweest". HPIJDENS de receptie bood het bestuur van K. en O. de burgemeester dé plaquette van de Volksuniversiteit aan, die ook in het bezit is van de toneelvereniging Litteris Sacrum, de dirigent Flipse en de oud- wethouder Van Sehaik. Er heerste een ongedwongen, plezierige, sfeer in de Burgerzaal. Wij zagen vertegenwoordigers van het onderwijs, de middenstand, bouwverenigingen, bedrijven, sport- en jeugdorganisaties, het Stu dentencorps en de vrouwelijke studenten, politieke, culturele, sociale, charitatieve en kerkelijke instellingen, winkeliersverenigingen, plaatse lijke persorganen, de ex-politieke gevangenen, de Chr. Oranjevereni ging, de Vereniging „Koninginnedag", de Vereniging van Huisvrouwen, studentencorpora en de commissie uit de zangers van de 3-oktober- Koraalmuziek, alsmede predikanten, r.k. geestelijken, mensen die een vooraanstaande functie in het maatschappelijk leven vervullen of ver vuld hebben en ook „gewone particulieren". Onder de laatsten een 83-jarige Leidenaar, die weinig moeite bleek te hebben met de bordestrap. En weer waren er die een mooi of leuk cadeau voor de burgemeester bij zich hadden. Sommigen gaven foto's; zij zullen de burgemeester hel pen zich bepaalde momenten scherp te blijven herinneren. De winke liersvereniging „Breestraat" liet twee afgevaardigden een wereldbol naar boven torsen: de heer en mevrouw Van Kinschot mochten op hun reis naar de antieke beschaving eens naar verdere streken afdwalen. Wat wij van dit afscheid in onze herinnering vooral goed willen be waren is: zijn warme gemoedelijkheid en spontane echtheid! Op de foto: mr. Ph J .de Ruyter de Wildt biedt hier de burgemeester de gift van de burgerij aan. LEIDEN Hoewel de kerk nog niet voor de helft was bezet, mag de be langstelling voor de zaterdagavond in de Bevrijdingskerk gehouden Her- vormingsdienst voor deze tijd misschien toch wel redelijk worden genoemd. De Hervormde predikant ds. H. Bouter verzorgde de liturgie en zyn Ge reformeerde collega ds. J. Bovenberg hield een preek. Medewerking ver leenden de beide kerkkoren van Zuidwest. Uitgangspunt van de preek van ds. Bovenberg was de gelykenis over de heer en zijn knecht, zoals die wordt weergegeven in Lucas 17. Luisteren naar het Woord van God, is thuiskomen en verwarmd worden door de gloed Zijner genade, aldus ds. Bovenberg. Het horen wordt dan gehoorzaamheid en dat is het wonder der reformatie Genoemde ge lijkenis zou men de gelijkenis van Gods huisregel kunnen noemen. „Zo moet ook gij" staat er. Wij hebben God te dienen naar Zyn regel. Is in de reformatie de godsdienst niet tevergeefs bevochten? Is het niet ontaard in 'n vrij zijn van Gods dienst? Niet wij maken echter de dienst in Gods huis uit maar Hy. Zyn wy geen uitblinkers ge worden in het berekenen van het mini mum hoe men nog net niet buiten Gos genade valt? Laten wij bidden of wij, stuk voor stuk, nog komen mogen Bazaar in Pniël LEIDEN Morgen en woensdag wordt in het wijkgebouw Pniël aan de Middelstegracht een grote bazaar ge houden ten bate van de Herv. wykge- meente Pniël. De bazaar is open van 2 tot 5 en van 7 tot 10 uur. Er zijn tal van attracties. Jong en oud zal zich er amuseren. Er is een keur van artikelen en goederen, zodat het ook zyn nut zal hebben de bazaar te be zoeken. De commissie hoopt dat zy woensdagavond bij de sluiting op lege tafels kan neerzien. in de dienst van de Heer. Öf wy slaaf mogen zijn van Hem. Laten wy leven naar Gods huisregel en laat deze gely kenis ons hervormden tot Zyn gelijkenis. Verkoopdag Lutherse Gemeente te Leiden LEIDEN Men schryft ons: De dameskransen van de Evangelisch Lutherse Gemeente houden woensdag in de consistoriekamer, Hooglandse Kerkgracht 28, hun jaarlykse verkoop dag ten bate vanhet orgelfonds. Men vindt er mooie handwerken en baoy- kleding. Verder worden verkocht levens middelen en huishoudelijke artikelen. Voor de kinderen staat er een grabbel ton. Na de inkopen kan men gezellig een kopje koffie of thee drinken, 's Avonds worden een grote mand fruit en een pop verloot. De bazaar is geopend 's morgens van 10.15 tot 12, 's middags van 2 tot 6 en 's avonds van 7 tot 10 uur. Afscheid van Universiteit LEIDEN Op donderdag 5 nov. om 5 uur biedt het bestuur van de Acade mische Senaat aan jhr. mr. F. H. van Kinschot, die curator van de Universi teit is, een afscheidsreceptie aan Tijdens deze receptie zal alleen prof. dr. D. J. Kuenen het woord voeren. LEIDEN In samenwerking met haar hoofdstedelyke collega's hpeft de Leidse recherche in Amsterdam een 25-jarlge antennebouwer gearresteerd op verden king van diefstal op de Leidato. De man. die met de tentoonstelling te maken had, ontvreemdde o.m. een fototoestel, twee transistorradio's en een prismakykcr. Dc Amsterdammer bleek ook goederen van een andere tentoonstelling in zyn bezit te hebben. In de nacht van zaterdag op zondag is bij een banketbakkersbedrijf aan de Breestraat ingebroken. Men maakte daar- by echter zoveel lawaai, dat de bewoners wakker werden en het licht aandraaiden. Hierdoor gealarmeerd namen de dader(s) de benen. Zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist Om kwart over twaalf is gisternacht een 26-jarige Leidse postbode met zyn motorfiets op de Kanaahveg ter hoogte van de Plantijnweg geslipt en gevallen Met een gecompliceerde breuk van het rechter bovenbeen is de man in het aca demisch ziekenhuis opgenomen. Zondagavond om tien over half acht is de 70-jarige voetganger J. D. Verhoe ven uit Leiden by het oversteken van de Maresingel by de Herenpootsbrug door een personenauto aangereden. Dc man liep hierbij een gapende wond aan het achterhoofd op en een gebroken rech ter enkel. Zaterdagavond om tien over half ze ven is een 20-jarige fietser uit Noord- wyk op het kruispunt Steenstraat—Eer ste Binnenvestgracht aangereden door een motorrijder, aan wie hij geen voor rang gaf. Met een aantal hoofdwonden bracht de EHD hem naar het acade misch ziekenhuis. Astma-eollecte in Leiden: f 1.324,60 LEIDEN De op 24 oktober gehouden straatcollecte voor het Nederlandse Ast mafonds heeft in Leiden 1.324,60 gulden opgebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3