Israëlisch echtpaar Abraham en Hannah Yakin in Lakenhal Bruno Maderna in Leiden met Residentie Orkest Voorschotens duo won de leidse Minjon-beker Te kust en te keur EEN STERK STAALTJE AaBe DEKEN 53.50 Leidse Werkplaats heeft eigen verkooporganisatie Commentaar Medische dienst voor Leiden en omgeving NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 30 OKTOBER 1964 Schouwburg, 's avonds: musical De Zwarte Tulp, t.g.v. eeuwfeest Rembrandt- lyceum. Zaal Koningskerk, hoek Koningstraat- Willem de Zwijgerlaan, tot 10 uur Hervormde Vrouwendienst Marewijk. Verkoopmiddag en -avond. Museum voor Volkenkunde, 8 uur: Leidse week voor internationale Samen werking, jeugdbij eenkomst, drs. R. A M van Zantwijk over „Gemeenschapsont wikkeling onder de inheemse bevolking van Mexico". Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en O.-cau- serie „Slepen en bergen over de gehele wereld" door Wilko J. Neehus, met dia's twee kleurenfilms. Schuttersveld: controle autoverlichting ANWB. Zomerzorg, 8 uur: kynologenvereniging Rijnland, mevrouw A. Gondrexon-Ives Browne over ervaringen van een keur- meesteresse. Geref. jeugdhuis, 8 uur: ledenvergade ring Oranje-Groene Kruis. Oegstgeest, Gebouw Irene, 8 uur: K. en O.-avond, A Middeldorp over het werk de dichter Gerrit Achterberg, met voordracht van Carol Linssen. Den Haag, Diligentia, 8.15 uur: Het Ned. Kamerorkest, met sopraan en pia nist. Zaterdag Lutherse kerk, 7.30 uur: herdenking Kerkhervorming. Schouwburg, 's avonds: musical De Zwarte Tulp, t.g.v. eeuwfeest Rembrandt- lyceum. Herv. jeugdgebouw, Hoogl. Kerkgracht .1, 8 uur: sociëteitsavond, féte des feuil- les mortes, na herfstwandeling 's mid dags door de bossen van Noordwijker- i_ hout Stadsgehoorzaal, 10.15 uur v.m.: jubi- leumbijeenkomst t.g.v. eeuwfeest Rem- 0 brandt-lyceum, sprs.: weth. S. Sannes en rector dr J. W. Blom. Rembrandt-lyceum, 4 uur: receptie t.g.v. 100-jarige bestaan. Schuttersveld: controle autoverlichting ANWB. Bevrijdingskerk, 7.30 uur: gemeenschap- ""7 Hpelijke Herv. en Geref. Kerkhervormings- ^i^ldinenst, voorgangers ds. Bouter en ds. Bovenberg. Burgerzaal stadhuis, 10.3012 uur: bur- ferijreceptie t.g.v. het afscheid van bur gemeester Van Kinschot. Stadhuis, 4.30 uur: défilé ter ere van mrgemeester Van Kinschot (4.15 u. ver rek van terrein Doelenkazerne: route; koordeinde, Breestraat, Korevaerstraat, in van Houtkade). Den Burcht. 8 uur: toneelvereniging Door Oefening Beter, drie eenacters van üerman Heijermans Hortus, 9 tot 12 uur: najaartentoon- itelling Ned. Orchideeën-Vereniging. Den Haag, Diligentia, 2.15 uur: toneel- troep Arena met „De verloren trouw ing"; 8 uur: Haags Studentencabaret, Opzitten en pootjes geven" Scheveningen, Kurzaal, 8.15 uur: Con- ertgebouworkest, met vioolsolist. Welke apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen: potheek Tot Hulp der Mensheid. Hooi- racht 48. telef. 20160. De dienst van de lotheek Van Breest Smallenburg te eiderdorp wordt ook waargenomen door e apotheek. De Oegstgeester apotheek de apotheek Voorschoten zijn ge- Films Camera (2.30 uur). Sjors van de re- ellenclub (alle leeftijden): 7 en 9.15 u.: londo Cane (18 jaar). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Mensen van torgen (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Wie past r op de winkel? (alle leeftijden). Rex (2.30, 715 en 9.15 uur): tot maan- »g: Ivanhoe (14 jaar); van maandag tot 3 met woensdag: Kaïro (18 jaar). Studio (2.30, 7' en 9.15 uur); Marnie 18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De roze inter (alle leeftijden). Pl Tentoonstellingen Rijksmuseum Volkenkunde: tentoon- blling „Onderdrukking en verzet", van okt. tot en met 7 nov. (maandag tot Iterdag van 10 tot 17 uur en zondag kn 13 tot 17 uur, van 15 tot 15.45 uur Irtonmg van documentaire film over tncentratiekamp Sachsenhausen, be- llve op zondag) !De Lakenhal: tentoonste'lmg tekenin graftak van A.br Yakin-van Kuist (van 30 kt tot 30 nov.). |Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan7 htoonstelling van schilderijen en teke- pigen van Cees van [Jsseldiik en kera- jiek van Ravelli (van 17 okt tot en met nov., dag. van 10 tot 1 7uur. boven- jen op vrijdagavond van 8 tot 10 uur >p zondag alleen na afspraak). Inbraak in kantoor aan Hooigracht i mooi ap enLEIDEN. In de afgelopen nacht is han-gebroken in het kantoor van een groot- indel in behangselpapier aan de Hooi- ■acht. Uit een schrijfbureau wordt een Qrtldkistje met ongeveer 645 gulden ver- De dader(s) kwam (en) binner. via t daken van panden aan de Middelweg Icroep Geref. Gem. Leiden LEIDEN De Gereformeerde Ge- eente van Leiden heeft een beroep tgebracht op ds. H. Ligtenberg ude mirdum. Hannah werd geboren in 1933. Ze stu- deerde aan de avond academie in Utrecht later bij Paul Coliin in Parijs. In Je ruzalem volgde zij een jaar academie, ook Abraham werkte. In 1958 hiel den zij daar een gezamenlijke tentoon stelling van hun -werken. In Nederland hielden zij htm eerste tentoonstelling te Amersfoort in 1960. Na dien volgden nog verscheidene exposi- LEIDEN Gisteravond is in het stedelijk museum de Lakenhal een tentoonstelling geopend van tekeningen, grafisch werk en aquarellen van Abraham Yakin en Hannah Yakin-van Hulst. De tentoonstelling werd in geleid door de heer Troelstrakunstschilder en bekend radiospreker. De Israëliër Abraham Yakin is in 1924 geboren. Na een wisselvallige loopbaan trad hij in 1942 in dienst van het Engelse leger en maakte de oorlog in Egypte, Griekenland, Italië en Malta mee. Na 1945 streed hij in het onder grondse leger van Palestina. Na de oprichting van de staat Israël bezocht hij de kunstacademie in Jeruzalem en bekwaamde zich in de techniek van de grafiek. In 1957 trouwde hij met Hannah van Hulst uit Amersfoort, die in 1956 naar Israël was geëmigreerd. Zuiver wollen 150" X 220 Koop nu een automatische deken heerlijk warm. Natuurlijk bij HAARLEMMERSTRAAT 172-174-179 HERENSTRAAT 9 ALLEEN VOOR TEXTIEL MIDZA ties, waaronder te Brussel (1963). Het echtpaar Yakin woont en werkt in Jeru- Het werk van Hannah is sterk op het vrouwelijke gericht in die zin, dat zij de voortplanting (zwangerschap en geboor te) dikwijls tot motief neemt voor haar werk. Technisch is het werk moeilijk onder één noemer te brengen. Er hangen van haar werken, die zuiver orthodox zijn getekend, naast sterk gestyleerde en uit vele vlakken en vlakjes opgebouwde figuren. Maar uit alles spreekt de liefde voor de groeiende mens, voor de mens wording. Een liefde, die zij openhartig toont en tracht mee te delen aan de be schouwer. Ze bouwt haar tekeningen soms op als lijnconstructies, die een sterk de coratieve werking hebben, doch daarnaast ook wat gekunsteld kun nen aandoen. Aan de andere kant weet zij in haar „orthodoxe" werk soms een innigheid, passie of geest drift te leggen, die wezenlijk ont roert. We willen daarbij wijzen op houtsneden als Zwangerschap; My- riam en de maagden, dansende aan de Rode Zee; Dina, de dochter van Jacob; enkele portretten en „Vreug de der Wet". Prachtig is ook een klassiek getekend naakt. Niet iedereen zal het werk van Hannah Yakin aanspreken, misschien is het daar voor te openhartig, maar het vertoont een geheel eigen, sterk vrouwelijke doch tegelijk ook weer mannelijke structuur, die haar een speciale plaats doet inne- Van geheel ander karakter is het werk van Abraham Yakin, niet alleen uit het oogpunt van techniek, doch ook van in houd. Het is minder symbolisch en meer op de realiteit gericht. Vooral zijn land schappen zijn van 'n brede weidsheid, ter wijl zijn stadsgezichten in aquarel van een bijzondere visie getuigen. Van de laatste noteerden wij onder meer „Grach ten van Amsterdam" en „Jeruzalem". Van zijn tekeningen is het weidse Givat Shahin een prachtige prent; mèt de te kening Acco, waarvoor hij in 1962 de Prix Adolph Neumann kreeg, zeker de mooiste uit de collectie. Van zijn portretten moeten we zeer speciaal wijzen op het grootse Paus Jo annes XXni. een met verf opgehoogde monotype, het ontroerende Treurende vrouw en de sterke kop van prof. Martin Buber. Voorts willen we nog noemen een vlotte schets van twee Marokkanen en de mooie, sfeervolle pentekening Syma- De tentoonstelling is geopend tot 30 november op de gewone uren van open stelling van het museum. Wpr. LEIDEN. Het tweede abonnementsconcert van het Residentie-Orkest werd door twee feiten vooral gekenmerkt; het optreden van de befaamde Beethoven-vertolker Wilhelm Kempff in Beethovens tweede pianoconcert, en de uitvoering van een werk van de dirigent Bruno Maderna, de zojuist voltooide Dimensioni III c. De vorige week schreven we al, dat Maderna's voornaamste verdienste gelegen is in zijn geestdrift voor zeer geavanceerde muziekvormen (en voor zeer oude stijlen, doch dit kwam deze avond niet tot uiting). is dit toch wel een belangwekkende Als dirigent in de technische het woord bevredigde hij ons opnieuw slechts matig, de inzetten waren menig maal ongelijk en we krijgen vaak de indruk dat zijn macht over het orkest niet voldoende stabiel is. Weberns merkwaardige orkestratie ,n het Ricercar uit Bachs Musikali- sche Opfer zal menigeen wel wat vreemd hebben aangedaan, doch in dien men wil vergeten dat Bach deze meesterlijke compositie zeker in een uiterst neutrale klankkleur heeft be doeld, en indien men voornamelijk luistert naar Weberns experimenten met de zgn. Klangfarben-Melodik, dan belevenis. De geaardheid van de compositie in haar abstracte structuur is wat vreemd aan het moderne kleed, waar- Webern haar gestoken heeft, dat blijft een moeilijkheid, doch voor het blij dit merkwaar dige produkt van Weberns laatste ja de concertzaal te kunnen beluisteren. De uitbeelding door het orkest was zeer boeiend en genuan- Wilhelm Kempff zal voor vele pia nisten wel een begrip zijn geworden dankzij zijn vele grammofoonplaten LEIDEN Het komt de laatste tijd geregeld voor, dat verkopers van arti kelen, vervaardigd door blinde en min der valide personen uit diverse werk plaatsen in Nederland, het publiek in Leiden en omliggende plaatsen vertellen, dat ook de Gemeentelijke Werkplaats te Leiden ts aangesloten by hun ver kooporganisatie. Van de züde van de Gemeentetyke Werkplaats wordt er met nadruk op gewezen, dat dit niet juist ls. De Werkplaats heeft een geheel eigen, verkooporganisatie cn dc verkopers zijn zien van een legitimatiebewijs, ge tekend door de directeur m een waarmerk met naam en adres in de Werkplaats: Groenesteeg 97. Een ieder die de artikelen, vervaar digd in de Werkplaats te Leiden wil kopen, wordt aangeraden de verkoper ir bovenomschreven legitimatiebewijs vragen of zich rechtstreeks in binding te stellen met de Werkplaats, tel. 240 94. In alle gevallen, waarin twijfel be staat inzake de integriteit van de kooporganisaties, is het van belang zich tot de Sociale Raad te wenden, die tele- lisch (21052) en schriftelijk de ge vraagde inlichtingen kan verstrekken. Geestelijke injectie Besturenbond Leiden LEIDEN In het gebouw voor Christe lijk Sociale Belangen opende ds. E. Ha verkamp gisteravond het winterseizoen voor de Leidse Christelijke Besturenbond met de lezing:,, Evangelie en Christelijke Vakbeweging". Deze lezing was, zoals secretaris Pison het uitdrukte een in jectie voor de vakbeweging, want het christen-zijn in het bedrijfsleven staat lang niet altijd op de eerste plaats. Vandaag de dag staan het Evangelie en de Christelijke vakbonden niet zo onverbrekelijk naast elkaar als vroeger. Men is geneigd te zeggen, dat christen- zijn niet inhoudt christelijk georganiseerd zyn. Toch gaat het sociaal-politiek pro gram 1963 van het C.N.V ervan uit. dat een christelijke getuigenis moet uitga: van de vakbeweging. Elke christen moet zich iedere dag van zijn geloof bewust zün. De dynamiek van het Evangelie is het streven naar rechtvaardigheid, ook in de verhouding werkgever-werknemer. In het Oude Testament wordt de i vervloekt tot werken als een slaaf. In het Nieuwe Testament wordt de mens van verlost. Een arbeider is zijn loon waardig, staat er geschreven. Slavernij is nu onchristelijk. Maar het werk. dat gedaan wordt, is voor de Heer. Dit moeten de leden van de vakbonden ook weten, het gaat niet alleen om technische problemen, om lonen, pensioenen. P B O. enzovoort „Laat de boodschap van h Evangelie doorklinken van achter de be stuurstafels". zo besloot ds. Haverkamp met klassieke, vooral Beethoven- jarige meester speelde Beethovens minst gespeelde, tweede pianoconcert in Bes op feilloze, knap pe, typisch klassieke wyze, een beetje hard en nadrukkelijk van toon, doch vooral in de finale zeer suggestief eerder bewondering dan geest drift gevoelden zal wel een gevolg zyn het feit, dat we tegenwoordig an dere benaderingen van dit soort muziek gewend zijn. Het orkest secundeerde hem overigens uitstekend. Na de pauze werden we gecon fronteerd met de Dimensioni III c, een stuk muziek in de seriële trant met een solopartij voor een fluittist, die behalve de fluit ook de piccolo en de altfluit moet bespelen. Koos Ver- ZOEKT U EEN SCitOORSTEEN- KLOK, WANDKLOK of WEKKER V. d. WATER heeft het. De beste merken. JUNGHANS, KIENZLE, MAUTHE HAARLEMMERSTRAAT 181 „Engelse" oplichter toonde in Leiden modieuze voorkeur LEIDEN De Leidse politie waai schuwt voor een Engels sprekende mai die met ongedekte cheques op banken in Engeland winkeliers oplicht. De vo< keur van de man gaat uit naar zaken herenmode-artikelen. In Leiden heeft hij reeds een winkelier gedupeerd voor f 120. Ook is hij actief geweest in Gouda, Heerlen, Haarlem, Dordrecht en Breda Het signalement luidt: lang 1.70 m. slank postuur met donker uiterlijk, leeftijd tussen 30 en 40 jaar De man spreekt vloeiend Engels en bedient zich ook wel eens van de naam David Thompson. SCHUDEl's dsZïrt CITROEN N V. DE toNDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN heul speelde deze partij op onbe rispelijke wijze tot in alle détails van schorre en gillende tonen toe, net zoals de componist het wilde, naar we aannemen. Heeft deze compositie ons iets te zeggen? We zyn er niet van overtuigd geraakt. Het idioom is ons niet onbe kend en we hebben er op zichzelf geen bezwaar tegen, mensen als Bou- lez of Nono kunnen er iets mee doen dat de moeite waard is. Doch hier hadden we overwegend het gevoel, dat we getuige waren van Marsbewoners, die zich met hartstocht overgaven aan zeer gecompliceerd gezelschaps spel. Het spel maakt de indruk dat het in regels beantwoordt, dat het een zinvolle bezigheid betekent, dat we het misschien ook wel zouden waarderen we slechts de spelregels kenden, doch hieraan schort het nu juist. Zon der deze sleutel tot het begrip biyft al dit gedoe erg overbodig en moeiend, als het plotseling uit is, verrast want er was niets dat daarop voorbereidde. Het applaus deed vermoeden dat iedereen het bijzonder goed begrepen haden dat nemen we maar aan, tenzij het eerder de prestaties van de solist en de orkest leden gold. Ravels suite Moeder de Gans. een orkestratie van een vroeger geschre ven stuk voor piano vierhandig, vorm de een schitterende afsluiting van de ze gemengde avond, hier klonk het or- kestspel, afgezien van enkele slordige inzetten, zeer pittoresk. Van Maderna naar Ravel leek intussen een eni stap terug en we werden ons e bewust, welk een afstand de muzikale evolutie in een halve eeuw heeft on dergaan. Dr. J. van der Veen. NLC-plak voor Annelies Guldemond LEIDEN Populaire wijsjes, klassiek vioolspel, declamatie en zelf ge schreven cabaretliedjes behoorden tot de oogst van Minjons talentenjacht, waarvoor gisteravond velen in „De kleine Burcht" bijeenkwamen. Her man Broekhuizen,, hoofd van Minjon AVRO's jeugdomroep, reikte aan het slot van de gezellige jacht de prijzen uit aan de vier winnaars, wier presta ties kans maken (bij nader gebleken geschiktheid) op opname in een Min- jon-uitzending. Peter en Donald de Jong uit Voorschoten, die heel aardige, zelf geschreven cabaretliedjes over het. voetlicht brachten, kwamen als de besten uit de bus: zij veroverden de Minjon-beker. Andere gelukkigen wa ren: Joop Mulder, afdeling reportage Minjon-Sleutelstad, (plaquette Leidsch Dagblad), Trudy Sinteur (plaquette Leidse Courant) en Annelies Guldemond (plaquette Nieuwe Leidse Courant). Het duo De Jong mag wellicht met een eigen programmaatje in de ether komen. Het ging er allemaal nogal gemoede lijk toe. De kandidaten deden zichtbaar hun best hun talenten zo goed mogelijk te etaleren en al gooide de planken koorts wel eens wat roet in het eten. toch vielen er aardige vondsten en (voor- veel spontaniteit te genieten. De liedjes van de 20-jarige Boudewijn de Groot uit Amsterdam (die als speciale gast optrad) oogstten een even harteiyk applaus als bijvoorbeeld „Het dappere ventje" dat Peter en Donald de Jong (zang en gitaar) presenteerden Jongste deelnemers Tot de jongste deelnemers behoorden „The Rejojans" (16, 14, 13 en 11 jaar), die met accordeonmuziek de spits afbeten. Annelies Guldemond uit Leiden (15 jr.), die in het Leids Jeugdkamerorkest speelt, voegde haar vioolklanken toe aan het programma van overwegend lichte mu ziek en „serieuze" declamatie (dat laatste van Trudy Sinteur, Jacintha Forger Corry van de Broek). Voorts traden op Maaike Dorsman uit Hazerswoude (solozang), twee zingende zusjes uit Rynsburg (The Swans), Marre van den Hoogenband (zelf geschreven Engelse liedjes), Winny Lapré (populaire liedjes), The Jungle Minstrels uit Den Haag en Thea Pool. Marga Kosten, lid van de Leidse Mln- jonafdeling, presenteerde de jongelui en Anne van Egmond (eveneens lid vun Minjon). Peter Fock grammof oonpla- tenmaatschappy Bovema), Piet Goosen (journalist). Gé Ilofenk (platenhandelaar te Leiden) en Piet van Wolgeraat (teen agermaandblad „Muziek Express") be oordeelden hun talenten. Ben Hurrel- brinck, (afdeling muziek van Minjon) zorgde voor pianobegeleiding. Dr. W.H/Vêïema blijft in Leiden LEIDEN Dr. W. H. Velema. Chr. Geref. predikant te Leiden, bedankte voor het beroep, dat de Chr. Geref. Kerk te Leeuwarden op hem uitbracht. Alma Materkoor geeft concert in Leiden LEIDEN Op 3 november zal het Alma Materkoor in de Stadsgehoorzaal te Leiden zyn jaariykse concert geven. Aan dit concert werkt mee Annette de La Bye, sopraan; zy is een leerlinge Ravelli en mevr. Dresden. Op het eerste internationale vocalistenconcours in Den Bosch in 1954 behaalde zy een eerste prüs. Haar repertoire is veelzydig, voor al in de composities van Mozart. Op het concert van het Alma Materkoor brengt zy van deze componist het .„Exultate Jubilate" ten gehore. Ook de alom bekende bas-bariton Max in Egmond verleent medewerking. Hy behaalde op het internationale muziek- ours te Milnchen de hoogste onder scheiding in de afdeling concertzang. De begeleiden wordt verzorgd door het Residentie-Kamer-Orkest. Het ge heel staat onder leiding van Wim Wa- kelkamp. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN Aan de rijksuniversiteit zljr geslaagd vo Engels. A E Klusman (Den Haag): kand. Westerse soclo- C H Kester (Den Haag): doet. Ned O W van der Wijck (Roe-hengen). J J Kroeskamp (Leiden). N J de Raadt (Voor burg); kand. ex. fiscaal recht: P J van Verwarring W AT de Leidse vuilnisemmerkwes- tie betreft schijnt men in ge meentelijke kring aan spraakver warring te lijden. Een gemeente raadslid heeft er vanmorgen onze aandacht op gevestigd, dat de nieu we bepaling van de politieverorde ning inzake het aanbieden van vuil nisemmers aldus luidt: „Het is ver boden vuilnisemmers op de weg te plaatsen of geplaatst te hebben tus sen 19 uur des avonds en 7 uur des morgens. Het is verboden zonder noodzaak tussen 7 uur des morgens en 19 uur des avonds vuilnisemmers op de weg te plaatsen of geplaatst te hebben voordat een luid klinkende bel de komst van de Reinigingsdienst heeft aangekondigd. Het is verboden, zonder noodzaak vuilnisemmers op de weg te laten staan nadat de Rei nigingsdienst zijn werkzaamheden ter plaatse heeft verricht". Maar het artikel dat men ons deze week op een persconferentie ter hand stelde, zegt: „Tussen 7 uur 's avonds en 7 uur 's morgens mogen geen vuilnisem mers aan de openbare weg zijn of worden geplaatst. Overdag mag het huisvuil pas worden aangeboden, nadat een belsignaal dc komst van de vuilnisauto heeft aangekondigd". Tussen deze twee lezingen zien wij essentiële verschillen, waar het bij de kritiek op de laatste lezing van de gemeente juist om gaat. Het be gint er nu op te lijken dat de tekst die voor de persconferentie was be doeld. niet met de nodige zorgvul digheid is opgemaakt. Dat is slechts te betreuren. En ook in het boekje dat in Leiden huis aan huis wordt verspreid, staat het zo. Dat is nog erger. Onzekerheid en verwarring zijn er het gevolg van. Van officiële zijde dient de burgerij alsnog te horen, dat aan het principe „zonder noodzaak" niet zal worden getornd. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Anton S z v H Janse en A C Veen; Jan R z v R Klooster en G C Vos; Nicole d v J N van Luijk en J M C Sébo; Adrians M d v J W Muusse en J J Holle beek r Gerrit A z v A van der LuUt en D A de Jong; Wilhelmus J J z v W van der Zeeuw en A J Stokker- mans; Mercedès EdvTJWdeJ ong en A Kras: Auke M z v J M M Bruschke en A Witmuts: Hendrikus R z v H J Müller en A van Mourlk; André z v N Kok en G Raaphorst. Gehuwd: J J Lub en J M G Kok; H Geskus en J van Duuren: C S J Bol en H R van Polanen; F R Hale wijn en J J Vooüs; R Verhoogt en M C Schellingerhout; H P A Bouter en C H Martijn; F D Dubbelaar en J H Faas; A J Urban en L Daniëls; J J Wervelman en A J Kleyne; R J van Dam en P C Mieloo; J Teske en S M Philips; E T Stikkleorum cn L A Boot; P J Verstraten en A M H Kriek; G J Perreyn en M J van de Wetering. Overleden; H C Vet, 37 Jr, man; D. van. Kooperen, 44 jr, echtg v R Massaar; J Heljmans. 76 Jr, man. oest (Venlo), Th J G Leerssen (Maastricht) A M Weusten (Vcrüo), B K Raap (Maas- •lcht). G C J Storm de Grave iHuls ter Heide): kand. Ned. recht: J H Lugt (Rotter dam). F T H Bruinenberg (Bergen op Zoom) L D H Hamer (Amersfoort). P C Ch M Oomen (Den Haag), mej. H H Beerman (Leiden). J M Hessels (Arnhem). R Lagrouw (Leiden) Doktersdiensten AARLANDEVEEN Dokter Gill te Zwammerdam. tel. 01726-2527 ALKEMADE dokter v. d. Werf. Kop- poellaan 1, Rijpwetering. tel. 01712-202; dokter Van Haselen. Kerkstraat 91, Oud( Wetering, te. 01713-207. ALPHEN dokter Platteschor, Vis serpark 4, tel. 2858. HAZERSWOUDE dokter Blaauwen- draad. Hoge Waard 4, Koudekerk, tel 01714-206. HILLEGOM dokter Versluis, Hoofd straat 142. tel. 5121. KATWIJK RUN dokter Hagen. Kon Julianalaan 4. tel. 3222. KATWIJK ZEE dokter Schonenberg. Voorstraat 131, tel. 2336 KOUDEKERK zie Hazerswoude. LANGERAAR dokter Sandkuyl te Langeraar, tel. 01722-139. LEIDEN dokter Pleiter. Fruinïaan 11, tel 31337; dokter Jasperse, Witte Singel 72. tel. 24961; dokter Van Leeu wen, v. d. Brandelerkade 28, tel. 20412: dokter Van Leeuwen, Haagweg 60. telef. 26590; dokter Gaasbeek, Hogewoerd 138, tel. 20266; bij geen gehoor: dokterstele foon 22222. LEIDERDORP zie Hazerswoude. LEIMUIDEN zie Alkemade LISSE dokter Van Dyk Sr., Achter weg 6 ,tel. 3134. NIEUWKOOP dokter Visser, t« Noorden, tel. 01724-203. NOORDEN zie Nieuwkoop. NOORDWIJK Dokter Goudriaan Nieuwe Zeeweg 37, tel. 2333. NOORDWIJKERHOUT dokted Wös. ten. Kerkstraat 28, tel. 02533-2285. .OEGSTGEEST dokter Held. Mare- laan 36, tel. 52255. RIJNSBURG zie Katwijk Ryn. SASSENHEIM dokter Van Nes Hoofdstraat 155, tel. 7119. VALKENBURG zie Katwijk Ryn. VOORHOUT dokter Lempers. Ju lianalaan 82, tel. 6140. VOORSCHOTEN dokter AbarbaneL Chopinlaan 32. tel. 3875. WARMOND zie Voorhout. WOUBRUGGE zie Langeraar. ZOETERMEER Dokter Vegt, Julia nalaan 1. tel 3035. ZWAMMERDAM zie Aarlanderveen Apotheken ALPHEN apotheek Somberg. Wil- helminalaan 67, tel. 3500. BOLLENSTREEK Lissese apotheek Vierkant 223, tel. 02530-3608. KATWIJK Katwijkse apotheek. Princestraat 3, tel. 2755 LEIDEN apotheek Reüst, Steenstr. 35. tel. 20136. LEIDERDORP apotheek Van Breest Smallenburg. Hoofflstraat 47. teL 34375 OEGSTGEEST zie Leiden. W ijkverpleging AARLANDERVEEN zuster Schip pers. Groene Kruis Zevenhoven, tel. 01723-364. ALPHEN zuster Weeber. Ambon- straat 44. tel 3940 BENTHUIZEN zuster Bosch. Raad huisplein. Hazerswoude (Dorp). tel. 01728-322. BOLLENSTREEK zuster Meijssen, Groene Kruis Sassenheim en Omstre ken. Jac van Beierenweg 1. Voorhout, tel. HAZERSWOUDE (DORPi zie Bent huizen. HAZERSWOUDE (RIJNDIJK zuster v. d. Leer, B. G. Cortslaan 34, Leiderdorp tel. 0171023109; by ongevallen aan de Ryndij'k, tel. 01714-278. KATWIJK Chr wijkverpleging, zuster Van Meteren. tel. 2282; Groene Kruis, zuster Moerkerken, tel. 4010 of 2702. KOUDEKERK zie Hazerswoude (Ryndyk). LEIDEN Groene Kruis: zusters Brands en Rigters, Witte Singel 58, tel. 31055; zuster Bosoh, Valdezstraat 11, tel 33603. Oranje-Groene Kruis, zuster Ön- vlee, Kanaalstraat 68. teL 32292. b.g.g. Hoofdstraat 12, tel. 2907. NOORDWIJKERHOUT Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. OEGSTGEEST zuster De Jonge en De Groot, De Kempenaerstraat 42. tel 50338. SASSENHEIM Wit-Gele Kruis „Bethesda". zuster v. d. Beukei. Emma- laan 2. tel. 7463. TER AAR zie Aarlanderveen. VOORHOUT zie Bollenstreek. V OORSCHOTEN Gezondheidscen trum, Prof. v. d. Waalslaan. tel. 4641 Zuster Parmentier. tel. 4646. WARMOND zie Bollenstreek. WOUBRUGGE zie Aarlanderveen ZEVENHOVEN - zie Aarlanderveen. ZOETERMEER zuster Van Dam Dorpsstraat 76. tel. 3230. ZOETER WOUD E zie Hazerswoude (Ryndyk). Tandartsen ALPHEN tandarts Van Tuyi. Ste- vinstraat 12, tel. 3086, spr.u, van half twaalf tot half één. BOLLENSTREEK tandarts Beek. Hoofdstraat 8, Hillegom, tel. 01720-5723^ half 2 i tot KATWIJK tandarts Hage. Nieuwe Duinweg 46a, tel. 4100, spr.u. van half twaalf tot half één. VOORSCHOTEN tandarts Sprey Voorstraat 36. tel. 2477, spr.u. om half tien.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5