JPatzcuaro-project: kruistocht tegen het analfabetisme f. Mexico-avond voor Leidse scholieren COSTER Gesprek in Jeugdhaven over communicatie Eerste Bouwfondsflats langs de Zijl bewoond Actieve kunstbeoefening in Leiden-Zuicl-West S'IEUWE LEIDSE COURANT donderdag 29 oktober 19< Leidse keurturnploeg 31 okt. in Middelburg (Van turamedewerkster. LEIDEN. Zaterdag 31 oktober wordt het turnseizoen van de Kring Lelden ge opend met de stedenontmoeting Middel burgLeiden. Aan de strijd tegen de turnkring De Zebra, die om vier uur in Middelburg begint, zal de Leidse kring deelnemen met de heren-, dames- en jeugdkeurturnploegen. Beide turnkringen hebben elkaar nog niet eerder ontmoet, zodat men van eikaars krachten nog wei nig weet. De ontmoeting kan dus span nend zijn. De Leidse ploegen zijn als volgt ge formeerd: dames: Kitty Nieboer, Anke Platteel, Nel Verzaal, Lydia Halverhout, Netty van Wijk en Nel Koppers; heren: Henny Sieval, Henk de Vries, Louis Ta verne, Andries van Deursen. David La- terveer en Daan Verhoeven; jeugd (meis jes): Tjitske Regeer, Magda Breedveld, Anneke de Vries, Carla de Groot en Mar jan van Varick; jongens: Martin Laman, Henry Schreuder, Aad Laman en Nol Promoties in Leiden prof dr. J R schrift getiteld: „Avetic formic anhydride (a highly selectice formylating agent)", motor was prof. dr. E C Kooyman. LEZERS SCHRIJVEN ONS: j ongenswerk Eendracht Gaarne willen wij iets over ons jon gensclubwerk bekendmaken. De C.J.C. Eendracht mag zich nog altijd verheugen over een trouw bezoek aan de club avonden. Toen in november 1955 de club werd opgericht, en wel door de heer C. Vermeer, waren er vier jongens. Er werd begonnen met figuurzagen. Binnen enkele maanden was het ledental ge stegen tot veertig. Er werden toen twee groepen gevormd. Daar er niet genoeg materiaal was om allen te laten zagen gingen wij over tot spelavonden, zowel echte franse cognac HECTOR VALIANT 4 CO. c i D e LEIDEN In het kader van de internationale week wordt vrijdagavond m bijeenkomst gehouden voor de middelbare schooljeugd. Onder meer zal in aandacht worden geschonken aan het zgn. Patzcuaro-project in Mexico, oeristen in Mexico zien de streek rondom het meer van Patzcuaro 250 lül ten westen van Mexico City en 6.700 voet boven de zeespiegel voor ch als een panorama op een prentbriefkaart. Voor de Zuid-Amerikaanse ierkrachten echter vormen de dorpen aan het meer van Patzcuaro een ihoolvoorbeeld van de levensomstandigheden van de ruim 70 miljoen uid-Amerikanen, van wie de helft analfabeet is. gebied van 80 vierkante' mijl n tropisch laaggebied.beboste Srgstreken, rotsachtige eilanden en Uchtbare vlakten aan. Hier wonen in hun schilderachtige nederzet- die bij de vijf hoofdeilanden in Patzcuaro horen beploegen de kust en fokken in het hoogland, dat om het heen ligt. e dorp maakt men sombrero's, jfhet andere handgeborduurde blouses, andere zijn bekend om de weef- /eertienduizend Indianen en Mestiezen, dit gebied bewonen spreken Indiaans Spaans door elkaar, hetgeen reeds op 1 talenprobleem duidt, dat men in heel ntraal en Zuid-Amerika aantreft. )m deze reden werd door de Unesco 1951 het eerste Centrum voor basis- Ierwijs opgericht in Patzcuaro. een 'e"itig provinciaals marktstadje, gelegen £11 i het zuidelijk deel van het meer. Het een unieke internationale school. In het Spaans wordt het Centrum aangeduid met „Crefal" en iedereen kan u vertel len wat „El Crefal" voor een instituut De Unesco voert het beheer over het centrum te Patzcuaro. maar de Mexi caanse regering en de internationale or ganisaties. zoals ILO en FAO verlenen financiële steun. Het centrum heeft een tweeledige taak: ERSOONLIJKE LENINGEN per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame ge bruiksgoederen. worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Gemeentelijke uul-li«SJ VOOR IISBEMEER EN Kredietwezen °P|ÖHÜIS, LEIDEN, POSTBUS 160, IEL 20610 ngl __anbesteding walm uur j binnenstad Leiden /EIDEN. Uitslag openbare aanbeête- van het vernieuwen van gedeelten biuur in de binnenstad: J K. Si- _J, aannemingsbedrijf N.VSchiedam, 000; Bakker en Van der Klok. trn, f262.000; E. Meijeru aann.bedrijf, Sterdam, f262.000; Firma C. Smit en Vijfhuizen, f235,000; Firma wed. yan Driel, Koudekerk aan den Rijn. 000; J. C. Koridon. Vinkeveen, '>.000; Aann.mij. Veldhuizen en Van len N V., Haarlem, f224.000; Aanne- Bbedrijf gebroeders Van Hees, Utrecht. A000; Gebroeders N. en Th. Overde er Voorschoten f219.000; N.V. voorheen ia B. M. Noordenne en zoon, Giessen- i, f207.000; L. P. van de Geer en zoon, "rschoten, f204.000; De firma H. en B. jon. Voorburg, f204.000; N.V. aanne- gs maatschappij voorheen gebroeders Man Luiing Woubrugge, f 199.000; Fir- A. Th. Stuifzand, Leiden, f198 000; firma gebroeders Zitman, Leiden, 5.000; V. de Vries, bouwbedrijf N.V. irlem, f 188.400; P. Bos, Amstelveen, 7.000; G. C. van Hoften, Amstelveen, 7 000; N.V. aannemingsmaatschappij rheen Hillen en Roosen, Amsterdam, 1.450; Aannemersbedrijf B. van Hees, echt,' f 165.400. Anderhalf jaar 1. Het opleiden van leerkrachten, die de gemeenschap behulpzaam moeten zijn om een betere levensstandaard te krijgen, door het geven van onderricht in lezen en schrijven, betere landbouw methoden, gezondheidszorg, kunst en kunstnijverheid. 2. Het ontwerpen van nieuwe soorten onderwijsmateriaal, zoals films, film strips, spelen en boeken. Men is begonnen met een opleiding van negentien maanden. De-eerste zes maan den krjjgen de studenten onderwijs in gezondheidsleer, het gezinsleven, de □omie, vrüe-tüdsbesteding en bestrijding van het analfabetisme. Eveneens krij gen zij een opleiding in het maken er gebruiken van onderwijsmateriaal. Aan het begin van de cursus kiest de student van bovengenoemde onderwerpen als zijn specialisatie uit. De tweede stage van tien maanden wordt S. van de Water aan Haarlemmerstraat gemoderniseerd LEIDEN. In 1939 begonnen de be en S. van de Water en E. J. van de vVater, vader en zoon, een eigen zaak goud, zilver, uurwerken) aan de Haar lemmerstraat 185. Vandaag, een kwart- later heropent de zoon in de tot perceel samengetrokken panden 181, 183 en 185 van de Haarlemmer straat het vernieuwde bedrijf met on- meer een receptie. Dit betekent bovendien een verhuizing, want van 1956 af was de zaak gevestigd in het pand Haarlemmerstraat 207. De thans 76-jarige vader heeft zich i 1958 uit de zaak teruggetrokken. Thans heeft de heer E. J. van de Wa ter de leiding van het bedrijf, terwijl de heer H. van de Water de horloge- verkplaats onder zijn hoede heeft.Men •.eeft ongeveer twaalf personeelsleden in dienst. Alle jubelen-, goud- en zil ver en uurwerk-reparaties worden in eigen werkplaatsen op de eerste ver dieping van de nieuwe zaak verricht: achter de winkelruimte op de begane grond bevinden zich administratie kantoorruimten. Men heeft naar zo groot mogelijke efficiëntie gestreefd. De ge moderniseerde zaak met de verlengde etalages is een aantrekkelijk onderdeel geworden van de winkelrij aan de Haa rlemmerstraa t Leidse voor Haagse politierechter DEN HAAG Toen een 50-jarige Leidse huisvrouw zich in een groot ma gazijn bevond, zag zU een portemonnee op de toonbank liggen Die nam ze mee en verdween. Wegens diefstaL subs, ver duistering had ze zich nu voor de Haagse politierechter te verantwoorden De offi cier eiste wegens verduistering f 75 boete. De rechter liet het blanco straf blad gelden en legde f 50 boete og>. gewijd aan het praktisch werken in di laboratoria en het maken van onderwijs materiaal. aangepast aan de praktijk. In de dorpen worden de studenten ln groepen van vijf ingedeeld, die over eenkomen met de vijf grondbeginselen, nodig voor het onderwijs aan volwasse nen. Deze teams brengen de theoretische kennis, die zij hebben opgedaan, bij het voorbereiden en het uitvoeren vai proefprojecten van de gemeenschap in praktijk. In de laatste drie maanden geven de studenten een overzicht van hun erva. ring en zij maken een vergelijking met het huidige basis-onderwijs, dat wordt gegeven in Mexico en de andere Latijns- Amerikaanse landen. Geschenkbomen De bezoekers van Patzcuaro vragen vaak. na het opleidingprogramma te hebben gezien; „Maar hoe leert me: sen lezen en schrijven Het team besloot om hier voorlopig geen aandacht te besteden. In plaats daarvan werd de huisvrouwen geleerd hoe het huisvuil op te ruimen en hen werd uitgelegd, dat een houten bed gezonder was. dan te slapen op de grond. Tevens hoeveel be ter een zelfgemaakte kachel en schoor steen waren, vergeleken bij het open rokerige vuur; dat hun huis heel wat ■plezieriger zou zijn als de varkens bui. ten werden gehouden; dat de kinderen minder vaak ziek werden als hun moe ders het drinkwater kookten; dat het dorpsleven heel wat minder saai zou zijn als de mannen na hun werk, naar een toneelspel in de open lucht konden kij ken of zelfs er in mee spelen. Na vier maanden te zijn geïnstrueerd, vroegen de mensen zelf hun leerkrachten hen te leren lezen en schrijven. Het belangrijkste, dat deze me wordt geleerd, is samen te vatten ii volgende punten: dat de mens zijn gezondheid moet beschermen: dat hij het beste gebruik moet ken van de natuurlijke bronnen hem heen; dat hij recht heeft' op een waardig familie-leven, zowel materieel als geestelijk; dat hij recht heeft op vrije-tijdsbe- steding. Het centrum is sinds de oprichting aan zienlijk uitgebreid. De studieduur van de as is verlengd. Zes niéuwe gemeen schappen zijn toegevoegd aan de streek, aar de laboratoria zijn gevestigd. Het' centrum te Patzcuaro is één van de projecten van het UNESCO-Geschenk- bonnensysteem. Als zodanig ontvangt het regelmatig financiële steun van scholen en verenigingen uit vele landen de wereld, die het streven van dit centrum willen steunen. LEIDEN Er was gisteren in het clubhuis aan de Oude Vest een open- Deur-avond van De Jeugdhaven. Niet alleen uit Leiden, ook uit Oegst- geest, Rijnsburg. Boskoop en Voorscho ten waren belangstellenden naar Lei den gekomen om over het maatschap pelijk jeugdzorgwerk te horen. Drie in leiders prof. dr. ir. J. L. Bordewjjk, ds. I. Meijer en de heer F. W. Schut, de hoofdleider van de Leidse Jeugdha ven, spraken naar aanleiding van hei thema „Communicatie en evangelisa tie". Prof Bordewijk schetste, als expert Advertentie Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30.— en 40.—. Of het allerbeste van 200.en 400. Horloger v. d. Water - Haarl.str. 181 heeft het Eterna - Cortina - Prisma - Junghans - Ewe - Anker Sehoolzwemwedstrijdcn LEIDEN In het instructiéblad aan de Zweilandstraat zullen maandae 2 november zwemwedstrijden voor leer lingen van de lagere scholen worden ge houden. De ruim vierhonderd deelne- mers(sters) zijn in vier groepen ver deeld. De wedstrijden beginnen om kwart voor negen en zullen naar men hoopt om vier uur worden beëindigd. Mooi stuk Leiden in wording LEIDEN Gelukkige en druk bezig zijnde Leidenaars kunt u dezer dagen langs de Zijl aantreffen bij de 72 Bouwfondsflats aan het eind van de Surinamestraat. Dezer da gen kregen de eersten hun sleutel en sinds dat tijdstip staat het bij de voordeuren, die uitzien op het gebouw van het Apostolisch Ge nootschap, „zwart" van de mid denstandsauto's. Het is een ge draaf en gesjouw van mensen met meubilair, vloerbedekking en an dere artikelen voor de inrichting van de (koop)flats. De bewoners hebben een schitterend uitzicht op de polders aan de over kant van de Zijl, waar ze luttele meters van af wonen. Weliswaar komt over die vlakte de scherpe oostenwind aanwaaien, maar daar staat tegenover dat er de eerstvol gende decennia geen bebouwing voor hun neus komt, zodat het uit zicht lange tijd gegarandeerd is. Aan het eind van het gereed komen de blok flats komt (haaks daarop) nog een blok van 54 flats, eveneens van het Bouwfonds van Neder landse Gemeenten. Deze flats, die waarschijnlijk over een jaar zul len worden opgeleverd, zijn wei nig duurder dan de 72 die aan de Zijl staan. De voorzijde van deze woningen ziet op het zuiden uit. Hier ligt nu nog Ha de oude spoorbaanwaar binnen niet al te lange tijd de Willem de Zwijgerlaan met een nieuwe brug over de Zijl de stad zal „verlaten". Wanneer het ntl door de overvloe dige regenval in een meertje her schapen „pleintje", dat door beide blokken flats, de Surinamestraat en de fraai aangegraven „arm" van De Zijl wordt gevormd, gereed zal zijn, heeft Leiden er een mooi stukje stad bijgekregen. (Eigen foto) Expositie over Achterberg ook in Irene (Oegstgeest) OEGSTGEEST. De kleine expositie van werk van Gerrit Achterberg wordt niet, zoals wij gisteren abusievelijk in de kop boven het belreffende bericht ver meldden, in het Rijnlands lyceum gehou den, maar is morgen in de pauze van de voordrachtsavond van de heer A. Middel dorp over de dichter Achterberg te be zichtigen in gebouw Irene. Voorseliotense scholieren voor NCRV-Jeugdland VOORSCHOTEN. Tijdens 't „Jeugd landprogramma" van de NCRV trad de Voorschotense Nassauschool voor ulo gis termiddag in de wedstrijd „Wie, wat, waar en hoe" in het strijdperk met de christelijke mulo-school tc Hardenberg. De Voorschotenaren wonnen de wed strijd, zij het met een miniem verschil: 105 tegen 104 punten. Geslaagd in Voorschoten VOORSCHOTEN. De heer B. A. de Graaff slaagde te Amsterdam voor het makelaarsexamen van de Nederlandse Federatie van Makelaars in Onroerende Goederen. op het gebied van de techniek der telecommunicatie, de enorme mogelijk heden van de moderne mens om mei zijn medemens in contact te komen. Dit contact blijft beperkt en in veel gevallen onpersoonlijk, zo zei hij. Ds. Meijer ging in op de n iet-tech nische aspecten van het begrip municatie; een bericht moet begrepen en verwerkt kunnen worden door de kijker of de hoorder. De boodschap van het Evangelie dient ook in een begrijpelijke vorm te worden gebracht. Dit kwam ook duidelijk tot uitdruk king in de woorden van de heer Schut, die wat vertelde over de praktische aanpak van het maatschappelijk jeugd zorgwerk in de Leidse Jeugdhaven. In de pauze werd het clubhuis be zichtigd; daarna volgde er nog een levendige discussie. Twee mille op bazaar van Herv. Rembrandtwijk LEIDEN De bazaar in Rehoboth heeft gisteren een brutobedrag f 2000 opgebracht voor het jeugd- en jaardenwerk in de Rembrandtwijk. besprak Lisserbroek dorpshuiswerk LISSERBROEK Woensdagavond werd in gebouw „Contact" aan de Lisserdijk in Lisserbroek een vergade ring gehouden door de Dorpsvereni ging onder leiding van de heer G Kroon. Het welkom betrof in het bij zonder de heer Krabbendam van d< „Stichting Dorpshuiswerk Haarlemmer meer-Zuid" met zijn naaste medewerk ster, mej. Visser. Een bouwplan voor 52 huizen is in bewerking, terwijl er ook een goede kans is, dat er nog een aantal be jaardenwoningen komt, namelijk acht tien stuks. De heer Krabbendam er mej. Visser zetten de bedoeling var hun werk en de activiteiten van de Stichting uiteen. Tot de taak van de stichting behoren het werk van de be jaardenzorg, onplooiing i enigingsleven. behartiging van de sport en ontspanning en het stichten van een dorpshuis. Vele vragenstellers vroegen inlichtingen. Er zal in de Lisserbroek weer een verkeerscursus worden gehouden wan neer blijkt dat daarvoor, evenals ver leden jaar. voldoende animo bestaat. De voorzitter wees nog op de slechte toestand van de brug over de Ring- Verzekerlng-MU Holland van 1859: Directeur mr. J. W. Gratama zal op grond van zijn leeftijd 1 januari aftre den. Als opvolger wordt voorgesteld adjunct-directeur mr. S Gratama en mr. P. C. J. van der Lelie, procuratiehouder ten hoofdkantore, wordt voorgedragen als adjunct-directeur. Riva verwacht dat 1964 gunstig zal uitvallen. De auto-omzet was hoger en dit maakte de kostenstijgingen goed, zo dat er meer voor uitkering beschikbaar zal zijn. (Over 1963 was het dividend 15 pet.) Wü begonnen t We huurden Sportstichting, de Boommarkt, dagavond zijn, leeftijd van 8 t. uur voor jongens Hier ook met zomerkam- :n sportzaal van de wel de gymzaal aan lar wij nu iedere vrU- 7 tot 8 uur voor de 12 jaar. van 8 tot 9.30 12 tot 16 jaar. volleybalgroep gevormd. Wij beschikken over drie tennistafels. Als er andere groepen bij ons willen spelen, zijn ze van harte welkom; dan kunnen wij eens uitwisselen. Verheugend is wel dat ons ledental zich nog elke week uitbreidt. WU hébben nog leden die al 9 jaar op de club zijn. Uit hen is de staf samengesteld. Er is een clubblad, Kontakt", dat wij ook naar onze leden sturen die in mili taire dienst zijn, opdat zij van alles op de hoogte blijven. Als ze een vrij week end hebben, komen ze naar de club- Zaterdag om 18.30 uur houden wij onze kampreünie in het clubgebouw Caecilia- straat 65 A. Onze clubavonden zijn als volgt: don derdag van 19 tot 20 uur voor jongens van 8 tot 12 jaar; van 20.15 tot 21.30 uur voor jongens van 13 tot 15 jaar; vrijdag sport in de zaal aan de Boommarkt, van 19 tot 20 uur voor jongens van 8 tot 13 jaar en van 20.10 tot 21.30 uur voor jon gens van 13 tot 16 jaar; zaterdag jon genssociëteit, van 15 jaar af, aanvang 20 uur. Alles staat nog onder leiding van de heer C. Vermeer en zijn staf. Clubraad Eendracht Rein Leiden Met grote verbazing las lk op pagina 3 van de Nieuwe Leidsche Courant van gisteren onder het hoofd: Op de bres voor rein Leiden!: Bak buiten als de bel heeft geklonken. Denkt men nu werkelijk dat dddrdoor Leiden „rein" wordt? Ik zie niet of nooit emmers omgooien. In het „Commentaar" werd flink van leer getrokken tegen dit verbazend Ir reële plan. Mag ik dit nog even aan vullen? Moeten de ongehuwde en gehuwde werkende vrouwen lis men blij met hen of niet?!) gauw even van hun zaak of school naar huis hollen, als ze „ergens" een bel menen te horen? (veronderstel dat dit kan!) Ik zien die vertoning al. En dan van 3 of 4 hoog hun vuilnisvat slepen, om te trachten nog vóór de we gen voorbij is (want dat gaat vlug!) die vuilnisvaten op de stoep te zetten? Louter fantasie! En buren kun je er niet voor laten opdraaien tweemaal per week. Ik hoef er persoonlijk maar 5 treden mee af. Toch zie ik geen kans dit „hol derdebolder" te doen en ik ben blij, dat eenmaal per week m'n hulp dan net komt en bij aankomst de bak vast langs de stoep zet. Drie hoog woont een niet ster ke dame, die wel eens buitenshuis werkt. Naast mij, 2-hoog, een hoofd van een Industrieschool, die al bijtijds 's morgens vertrekt. Haar man werkt ook en zet, vóór hij weggaat, de vuilnisemmer bui ten. Wie moet dat allemaal doen: „als de bel luidt"? Iedereen is al blij, dit die meestal zwa re emmer (wanneer krijgt Leiden eens plastic emnters?) pp straat staat! En een paar uur later komt söms een schoon maakdienst die lege emmers een beetje ,afboenen" en omkeren. Ik heb Iets voor een eventuele ideeën bus. Kosteloos. In 't verkeer kent u de verkeersbrigadiertjes, die wel aardig vol doen, naar ik meen. Onder 't motto „Jong geleerd, oud gedaan", stel lk voor, dat de politie (schoonheidspolitie eventueel) bespreking houdt met alle on derwijzers van de hoogste klassen der lagere- of ulo-scholen. Mij dunkt, óók kinderen van blo-scholen kunnen hierbij helpen. Spreek met de onderwijzers af, dat ze bijvoorbeeld onder een verkeers- les met de jeugd een vraag- en antwoord spelletje houden over ons „zogenaamde" nette Nederland en de slechte naam, die ons land betreffende die netheid in het buitenland al heeft Laat de leerkracht n de kinderen vragen: „Wie weet er s op?". Wie weet wat er uit of liever de bus komt, want kinderen zijn vin dingrijk! Geef die kinderei. een leuk in signe. Maar vooral: Laat ze meehelpen jong èn oud er op attent te maken, dat rommel in een vuilnisbak hoort en niet op straat. Wil iemand niet luisteren of geeft hij of zij een snauw, dan getracht een politie agent te vinden en die er achteraan. de boze overtreder gevraagd kan worden Mij dunkt, geen gekke „vrijetijdsbesteding" voor de jeugd, die zélf vaak op de vingers getikt wordt en 't dan nu eens bü anderen mag doen. Maar de leerkracht moet natuur. beetje tactisch te werk gaan en stellen, dat dit werk alleen geschikt ls jongelui, die hun ogen goed kunnen gebruiken. Voor proces-verbaal kan de politie eventueel zorgen bij herhaalde overtredingen. Mej. C. A. Koen Leiden, Burggravenlaan 212. Goh den Leidse doctoren LEIDEN Vrijdag Is het vijftig Jaar ge leden dat mevr. mr. A E va»i der Steur de Brauw. geboren te Breda en thans wo nende te Den Haag, aan de Leidse univer siteit promoveerde tot doctor ln de rechts wetenschap Woensdag 4 november zalhet vijftig Jaar geledten zijn dat mr. E G van Blssellck. geboren te Breda en thans wonende te Den de Leidse universiteit promo- tchtswetenschap. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Zuid-West krijgt eer „kunstkring", een misschien wel wal weidse naam voor dit initiatief, maai toch een naam die de bedoeling van d« organisatoren goed weergeeft. In het souterrain van de heer en me- -ouw Hulst. Mozartstr. 147, zullen vrij dagavond veertien mensen bijeenkomen, die onder leiding van dit artistieke echt paar gaan boetseren, tekenen, schilderen - r pottenbakken. De gedachte is eigenlijk ontstaan toen het Hervormde wijkgebouw Het Bos huis aan de Hoflaan, enige maanden ge leden. een tentoonstelling van kunst voorwerpen en schilderijen werd gehou den; deze expositie was daarvóór in het jeugdgebouw In den Moriaen aan de Hooglandse Kerkgracht te zien geweest. Anderen bleken belangstelling te hebben voor een kring van actieve kunstbc- oefenaars en zo rijpte het plan om in Zuid-West tot een „werkgemeenschap" te komen. De heer Hulst is binnenhuisarchitect welk beroep wel een waarborg is dat de ruimte onder zijn flat voor deze activi teiten smaakvol wordt ingericht De kring heeft zeker geen hooggestel- de aspiraties Het gaat er alleen om. eikaars kunstzinnige talenten op verant woorde wijze te ontwikkelen. Dat kan nu elke week op dinsdag- en vrijdag avond gebeuren. Er bestaan al vage plannen om op woensdag- en zaterdagmiddag ook lets de jeugd te gaan doen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5