als het om sparen gaat PRIJSBOKSERS weinig kans Spiegelaffaire gaat eindelijk (na twee jaar) weer rollen Geen opzienbarende prijzenslag Kapper Flink: winter niet streng - vroeg voorjaar Soekarno zou aftreden in overweging nemen Export voor 1,5 pet in direct gevaar Ahlers en Martin voor rechter Bouwvakkers in Groningen zonder werk Abe Lenstra dirigeerde Oranje naar fraaie 4-4 DONDERDAG 29 OKTOBER 1964 MEER DAN 1000 BANKEN EN BIJKANTOREN •aangesloten bij de coöperatieve centrale raiffeisen-bank te utrecht f* 1 m Iff 1 (Van een onzer verslaggevers) Er zal geen opzienbarende pryzen- lag losbarsten als straks per 1 de- e ember een groot aantal artikelen al worden „losgemaakt" van de hans geldende vaste prijzen. Dat is e verwachting (en de hoop) van de leeste detaillisten. Zowel fabrikan- sn, als importeurs en handel zetten Ich schrap om de eventuele gevol- Siden van de enkele maanden geleden oor de minister genomen beslissing goed mogelijk op te vangen en een ndöilde concurrentie te voorkomen; Zoals bekend gaat het hier om een j. ink aantal electrotechnisdhe artike- QlCn (ojti. tv- en radiotoestellen, band- orders, platenspelers, koelkasten, ichines, centrifuges, stofzuigers a mixers), personenauto's, grammo- onplaten en foto- en filmappara- lur. „Zeker geen prijsdaling", zegt de tndel vrijwel unaniem. De winstmarges p de meeste artikelen zijn thans al zo ïherp berekend, dat een verdere kor- Ing onverantwoordelijk zou zjjn. Voor- I in de elektrotechnische branche is dit leluid te horen en men wijst dan met lame op de tv-toestellen. Trouwens, het at wel vast dat de fabrikanten In a sector (Phillips en S'tokvis, die vrij- I de hele markt in handen hebben), handel strak aan de teugels zullen iden. Ook zij willen een wilde con- utiestrijd voorkomen. Inige tijd geleden hebben de de- Ijtaillisten al een schrijven van de fabrieken ontvangen, waarin hun meegedeeld dat per 1 december jxnzetpremies meer zullen wor den betaald terwijl tevens de adver- tentievengoedingen zullen worden ge staakt. Daarmee wil men de detaillis ten weerhouden van een eventueel streven naar verhoogde omzetten door middel van lage prijzen. Een 6treven dat zeker niet mag worden Kredietbeperking Aanleiding hiervoor is hun vrees, dat de detaillist door lagere prijzen te bere kenen niet meer zal kunnen voldoen aan zijn service-verplichtingen, wat uiteraard ook de naam van de fabriek zou schaden. Om dit te voorkomen zullen de fabrikan ten ook hun kredieten aan de detaillisten beperken. Strenger dan thans zal ieder geval worden bekeken en zodra men ook maar enigszins twijfelt aan de krediet waardigheid van de handelaar zullen voorschotten worden geweigerd. Zeker met deze laatste maatregel is de Nederlandse Vereniging van Radio De tailhandelaren (NVRD), die met ruim 4000 leden een kleine tachtig procent van de Nederlandse radiohandelaren verenigt, het volkomen eens. Zij wijst op de gevaren waaraan de detaillist bloot staat, die de thans gelden de prijzen verlaagt. Wanneer hij aan zijn service-verplichtingen zal willen blijven voldoen, zal er nauwelijks winst over blijven. Wilde concurrentie zou daarom voor vele zaken de nekslag kunnen bete kenen, aldus de vereniging, die haar leden al verscheidene malen via hun eigen orgaan heeft gewaarschuwd voor de gevolgen van prijsverlagingen. Dit zal nóg eens gebeuren op de 9 no- .vember in Amsterdam te houden lande lijke vergadering, waar alle plaatselijke besturen en studiecommissies zullen bij eenkomen om de nieuwe situatie te be spreken. „Prijsboksers Volgeens een woorvoerder van de ver eniging wordt echter niet verwacht, dat het ministerieel besluit veel zg. „prijs boksers" in actie zal brengen. Er is eer der een tendens naar hogere dan naar lagere prijzen, aldus de woordvoerder. Dit als gevolg van de hoge kosten, die Wespen en knoflook zeggen mij niets f IE laatste zomermaanden waren er meer wespen dan normaal, de allen graven thans dieper en de loflookbollen hebben verscheidene tra schillen, dus: we kunnen een ude winter verwachten met veel eeuw, zo werd uit welingelichte ingen in Genève vernomen. Maar Nederland heeft zijn eigen mateur) meteoroloog: Kapper Piet ink, die al eerder van zich heeft en 'spreken. Het schijnt een bekend 'it te zijn, dat kappers zeer bedreven n in het discussiëren over het weer, lar kapper Flink uit Hengelo heeft onderdeel van het kappersvak wel zonder fors aangepakt, spreekt om beginnen de Geneefse weerberichten .jen en zegt niets te maken te willen bben met wespen, mollen en knof- jkbollen. Aan de hand van gegevens, hem naar sn zegt, door het K.NJVf.I. verstrekt, mt hij tot de conclusie, dat het deze nter nog wel mee zal vallen, met dien verstande, dat de brandstoffenhandelaren hun zaak betere winters hebben gekend dan de komende Alleen eind 1964 brengt volgens hem enige vorst en iw. maar 1965 heeft naar alle waar schijnlijkheid een vroeg voorjaar in petto Tussen 1 en 15 november, zo tekent kapper Flink aan, begint de winter. Met lichte vorst. In december voorspelt kapper Flink prachtig schaatsweer. Van sneeuw zal geen sprake zijn. In februari geen vorst meer te verwachten, vol gens kapper Flink. Ach, zo de wind waait, waait m'n jasje, zegt het KNMI dan maar met zich brengt. Hij gaf toe, dat een eventuele prijsstijging door sommige handelaren zou kunnen worden aangegrepen om kortingen te verlenen, zodanig dat het huidige prijspeil wordt bereikt. In het buitenland wordt dit veel gedaan. Een gelukkige omstandigheid noemde hij in dit verband, dat de meeste hande laren geen kans hebben gekregen grote vooraden in te slaan, waarmee zij tegen lagere prijzen hun omzetten zouden kun nen vergroten. Daartoe hebben zij trou wens nooit de gelegenheid gehad. De fabrieken zijn altijd al voorzichtig ge weest met hun planning om te voorko men ,dat men bij de introduktie nieuwe types met de oude zou blijven zitten. Deze politiek komt nu wel goed van pas. alsdus de vereniging. Tegenstrijdig Overigens juicht de NVRD het besluit van de minister bepaald niet toe. Het is volledig tegenstrijdig met de wet op de afbetaling. Daarin werd indertijd het ste aanbetalingsbedrag voor tv-apparaten verhoogd tot 30 procent van de koopsom om de bestedingen af teremmen. Van het jongste besluit echter gaat juist een verkoop-opdrijvende stimulans uit. aldus de vereniging. Is de situatie wat betreft de tv-toestel len wat moeilijk, bij verscheidene andere artikelen In de electrbteohnische branche laat de winstmarge iets mefer speling, al wordt dat door de handel n}et metieoveel woorden bekend .Het is echter zêer de vraag of de „prijsboksers" hier de kans zullen krijgen de „richtprijzen", zoals de vaste prijzen van niu voortaan zullen worden genoemd, te ontduiken. De fa brieken hebben over de hele linie de touwtjes strak in handen genomen. Autobranche Van een (gevreesde) koperstaking heeft men in de electrotechnische sector tot nu toe wenig gemerkt. De gevallen, waarin kopers hun koop uitstelden tot 1 december ln de hoop te profiteren van eventuele prijsverlagingen, zijn uitzonde ringen gebleven. Vele handelaren hebben dR trachten te voorkomen met aantrek kelijke inrull-actles en het bieden van kleine presentjes bü aankoop van be paalde artikelen. Een afwachtende houding bij het pu bliek is wél te bespeuren in de personen auto-branche. Vele dealers hebben hun omzetten niet onaanzienlijk zien teruglo pen. Een Rotterdamse dealer sprak zelfs van een daling van twintig procent. Tóch is men ook hier van mening, dat weinig zal moeten worden gerekend op prijsver laging van 1 december. De winstmarge van de dealers is al geheel gebaseerd op omzetsnelheid wat dus lage winstpercentages betekent. Over de straks te voeren politiek hebben de dealers al geruime tijd nauw contact met elkaar. En daarbij is wed komen vast te staan, dat men zidh stevig zal verzetten tegen prijsverlagingen. De algemene verwachting is, dat de officiële prijzen zullen woren gehand haafd. Iedereen weet echter, dat men hier gemakkelijk onderuit zal kunnen komen. Nu al komt het regelmatig voor, dat kortingen worden gegeven door mid- Nederlandse tweeling op Noors schip geboren De Nederlandse mevrouw C. Breur uit Sint-Maartensdijk (Zeeland) is gisteren aan boord van het Noorse schip Roland, dat bij Southend voor anker lag, moe der geworden van een tweeling. Mevrouw Hensen, echtgenote van de kapitein van het schip, heeft gehol pen bij de bevalling, die tien weken te vroeg plaats had. Toen twee Britse artsen en twee verpleegsters, die via de radio opgeroepen waren, aan boord arriveerden, lagen de tweelingen reeds verzorgd in bed. De echtgenoot van mevrouw Breur is radiotelegrafist op de Roland, die met een lading hout uit Vancouver (Cana da) kwam. De moeder en de tweelingen zijn naar een ziekenhuis aan de wal vervoerd. De Koningin heeft vanmorgen de nieuwe Turkse ambassadeur in ons land, de heer Resat Erhan, op paleis SoestdUk ontvangen, waar deze zijn geloofsbrieven overhandigde. Harde slag voor drankuitvoer De voorzitter van de Euromarktcom- missie van het produktschap voor gedis tilleerd, de heer J. P. Coebergh, heeft verklaard dat de uitvoer van Nederlands gedistilleerd een harde klap krijgt door de maatregelen van het nieuwe Britse kabinet. Toestand erger dan men denkt? "ENKELE Britse bladen melden uit goedingelidhte bron te hebben nomen, dat president Soekarno spoe dig van het Indonesische politieke to neel zal verdwijnen. De Indonesische president, die 63 jaar is, zou ernstiger ziek zijn dan over het algemeen wordt aangenomen. Hij zou zyn buitenlandse reis zoveel mogelijk hebben gerekt af te wachten, hoe de strijd om opvolging verloopt. De Evening Standard meent, dat dr. Soebandrio (vice-premier en minister van buitenlandse zaken) hem zal opvol gen. De Daily Mail bericht, dat in Dja karta druk overleg wordt gepleegd tus sen de leiders van twee invloedrijke politieke partijen, Ali Sastroamidjojo van de nationalistische partij en Aidit van de communistische partij. Deze laatste zou tegenstander zijn van de be noeming van Soebandrio. Daarom wordt rekening gehouden met de mogelijkheid, dat naar een compromis-figuur wordt gezocht, die ook voor Aidit aanvaard- Men meent in Londen, dat deze fi guur zal worden gevonden in Charoel Saleh, een linksgezinde nationalist, die vooral onder de jongeren een grote aanhang heeft. Men acht het uitge- Door de Britse besluiten (Van onze parlementsredactie) Door de verhoging van de Engelse invoerrechten komt 1,5 pet. (ongeveer f 285 miljoen) van onze totale export in direct gevaar. Bepaalde sectoren van ons bedrijfsleven, zoals de autohandel, zullen van de maatregel aanzienlijke schade ondervinden. Dit verklaarde minister Andriessen gistermiddag bij de openbare behandeling van zijn begroting in de Tweede-Kamercommissie voor ecoüomische zaken. het verloop van de Kenne- De Engelse regering zal haar besluiten in het oordeel van de GATT onderwer- ;n en volgens minister Andriessen zal Nederland dan het standpunt moeten in- ;n, dat de nieuwe maatregelen wel /er gaan. Ze zijn schadelijk voor de concurrentieverhoudingen in de wereld /an het aanbieden van gratis acces soires of door een hoger (irrieëel) bod op s in te ruilen oude auto. Het spreekt vanzelf, dat de verleiding n deze politiek in intensievere mate voort te zetten door het losmaken van de vaste prijzen groter zal worden. Oude au to's n rem daarbij zal echter ongetwij feld zijn het recente ministeriële besluit, dat auto's, die ouder dan vier jaar zijn. 1 januari verplicht zullen moeten worden gekeurd voordat ze na de verkoop opnieuw worden verzekerd Dit zal zeker leiden tot waardevermin dering bij inruil tegen een nieuwe wa gen. De dealers voorspellen al: de meeste auto's met een ouder bouwjaar dan 1960, zullen voor ons straks waardeloos zijn Wat betreft de andere artikelen, waar- an de verticale prijsbinding zal worden losgelaten: de foto- en filmcamera's zul len, zeker waar het Duitse produkten geidt niet of weinig in prijs dalen, ter wijl ook in de grammofoonplaten-sector geen opzienbarende prijzenslag zal moe ten worden verwacht. Uiteraard zijn dit slechts verwach tingen. De praktijk zal moeten leren hoe de handel zal reageren op de acties van eventuele „prijsboksers", er ondanks alle voorspellingen toch altijd zullen opstaan dy-onderhandelingen. De maatregelen zullen in ieder geval een tijdelijk ka rakter moeten hebben. Met de heren Berkhouwer (lib.) en Westerterp (kath.v.) was de minister het eens, dat de Britse besluiten ouder wets aandoen en in zekere zin een terug val in het protectionisme betekenen. De heren Nedertiorst (soc.) en Roemers (soc.) namen het voor hun overzeese geestverwanten op. t,De Labourregering moest dit wel doen 'omdat de conserva tieven een failliete boedel hebben achter gelaten", zo redeneerden zij. „De EEG heeft niet 't recht Engeland nu de les te lezen, want zij heeft de deur voor de Britten toegegooid en bovendien kan zij in het kader van de Kennedy-onderhan- delingen allerminst bogen op een blanco strafregister". Begrip „Daarom: geen ongenuanceerde kre ten", vond de heer Roemers en minister Andriessen onderstreepte dit Ondanks zjjn grote bezwaren had hij toch alle begrip voor de moeilijke situatie waarin Engeland verkeert. Het blijft trouwens niet bij verhoging van de invoerrechten enz., want de En gelse regering kondigde ook opvoering van de produktiviteit en ontwikkeling van een nationaal inkomstenbeleid in overleg met werknemers en werkgevers aan. Het produktiviteitsaspect moet juist óns bijzonder aanspreken, vond minister Andriessen. „Engeland kan ons deze les leren, dat je met je hele inkomensont wikkeling (dus niet alleen de lonen, want dan krijg ik weer ruzie met de heer Roemers) niet al te ver moet uit gaan boven je produktiviteit, want dan prijs je jezelf uit de markt". wie jam koopt wil fruit "proever, NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER Rilthoudjam 85 ct. tot 1.10; «tra |am 1.38 (Van onze correspondent in Bonn) Na bijna twee jaren is het nu eindelijk zover, dat de procureur- generaal bij het Bondsgerechtshof in Karlsruhe ,.Spiegel"-uitgever Rudolf Augstein, plaatsvervangend hoofd redacteur Conrad Ahlers en de kolc nel der Bundcswehr, Martin wegens land verraad in luat van beschuldiging heeft gesteld. Of het nu tot een proces tegen Aug stein, Ahlers en Martin zal komen, zal de 3e Strafsenaat van het Bondsgerechts hof die gemeenlijk land- en hoog- verrcadszaken behandelt moeten be slissen op l ond van de dossiers, die de procureur-generaal haar heeft voor te leggen. Kolonel Martin wordt ervan beschul digd geheime informaties over de N.A.T.O.-manoeuvres „Fallex 62" aan „Der Spiegel" te hebben verstrekt. Augstein en» Ahlers (schrijver van het gei—rimineerde artikel) worden er van beschuldigd deze gegevens te hebben gepublk. ofschoon zij wisten dat zjj geheim waren en dat zij daarmede land -erraad pleegden. In het artikel schreef Conrad Ahlers van de Bundeswehr, dat d:" slechts ondt. bepaalde voorwaarde binnen N.A.T.O.-verband „Einsatzfahig" is. De in Bad Godesberg woonachtige consul Conrads en de Hannoveriaanse advocaat dr. Joseph Augstein (broer uitgever Rudolf Augstein), die in verband met de Spiegel-affaire ook in .•oorarrest hebben gezeten, zijn buiten vervolging gesteld. Tegen de Bonnse Spiegel"-redacteur Schmelz heeft de procureur-generaal geen aanklacht inge- Strauss Op 26 oktober 1961 bezette de Ham- burgse politie het „Spiegel"-gebouw in Hamburg doorzochten het archief en arresteerden uitgever Augstein en directeur Detlev Becker. Ook de plaats vervangende hoofdredacteur Claus Jacobi (Hamburg^ werd ingerekend, terwijl Conrad Ahlers in zijn vakantieoord Terramolinos aan de Costa del Sol in Zuidspanje dc r de Guardia Civil van zijn bed werd gelicht, naar Madrid over gebracht en vandaar naar Frankfurt ge vlogen. Deze arrestatie was geschied op last van de toenmalige minister van defensie, Franz-Joseph Strauss, die daarmede zover buiten zijn ambtelijke boekje was gegaan, dat het hem einde december 1961 zijn minister-portefeuille kostte. De toenmalige regeringschef dr. Konrad Adenauer was gedwongen zijn kabinet geheel te herzien en Strauss op straat te zetten. Deze politieke slag is Strauss tot op de huidige dag niet te boven gekomen. Hij heeft zich sinds de „Spiegel"-affaire voornamelijk terugge trokken in de Beierse politiek, waarin hij als voorzitter van de in München met absolute meerderheid regerende partij de Christelijk-Sociale Unie een belangrijke rol speelt. Pas de laatste maanden werkt hij, bij de nadering van de algemene verkiezingen in Westduits- land, aan zijn comeback op het federale politieke toneel in Bonn. Daar heeft dit al reacties gewekt, in zoverre dat zowel d° liberale F.D.P. en de socialistische opporiiiep 'j hi'-ben verklaard, dat zij na de verkiezingen het volgend jaar hun medewerking zullen weigeren aan een regering, waarvan ook Franz-Joseph Strauss deel uitmaakt sloten, dat Aidit zelf voor het presi dentschap in aanmerking zal komen. Het lijkt uitgesloten dat het leger hem zal accepteren. Bij de gewestelijke arbeidsbureaus in de provincie Groningen worden de laatste tijd meer bouwvakkers inge- De sopraan Els Bolkestein oogstte dinsdagavond groot succes in het Royal Opera House in Londen, waar zij na een vliegensvlugge tocht uit Amsterdam, optrad als invalster voor Elizabeth Vaughan, die de rol van Gilda in de Rigo- letto had moeten zingen, maar die 's middags ziek was geworden. Beladen met bloemen, die haar na de voorstelling in Londen werden aangeboden, arriveerde Els Bol kestein gistermiddag weer op Schiphol. schreven dan normaal. Aanvragen om bouwvakkers komen slechts inciden teel voor en vrijwel niet in grote aan tallen. Aldus heeft de directeur van het ge westelijk arbeidsbureau in Stadskanaal, de heer H. van Beilen, verklaard naar aanleiding van vragen over stagnatie by de woningbouw in deze plaats. De direc teur acht de situatie niet direct veront rustend. Een bouwbedrijf te Groningen, dat in opdracht van de woningstichting Onst- wedde 95 procent van de bouw in Stads kanaal uitvoert, ziet zich gedwongen deze week 27 van de 72 bouwvakarbei ders te ontslaan. De oorzaak hiervan is het veel te lang uitblijven van nieuwe bouwvergunningen, aldus hoofduitvoer der K. Bolt, die een aanzienlijkij stag natie in de woningbouw in Stadskanaal voorspelt. De firma, die net begonnen is met de bouw van zestig nieuwe woningen, zal volgens hem over enkele weken weer een aantal mensen moeten ontslaan. Wan neer op korte termijn geen bouwvergun ningen afkomen zal het aantal bouwvak kers terug lopen tot tien a vijftien man. Met dit aantal hoopt de N.V, de zestig nog in aanbouw zijnde woningen af te bouwen en de winter door te komen. Sinds het vorig jaar heeft de N.V., vol gens de heer Bolt, mede door het uitblij ven van vergunningen reeds taohtig man moeten ontslaan. Man die vrouw doodde terug naar inrichting De 43-jarige pijpfitter W. v. d. S., die dinsdagavond in Vlaardingen zijn vrouw heeft vermoord, was een dag tevoren met proefverlof uit de psychiatrische inrich ting „Rosenburg" in Loosduinen naar huis gezonden, doch had zijn intrek genomen iri. een pension te Rotterdam. Een echtscheiding was namelijk in voor bereiding, waarbij de vrouw als eiseres optrad. 's Avonds is hij echter naar zijn woning in Vlaardingen gegaan om wat kleren te halen. Vooraf had hij in Rotterdam een dolkmes gekocht waarmee de moord is gepleegd. Hij heeft dit tegenover de po litie te Vlaardingen bekend. Op last van de officier van justitie is de man gisfce- weer naar „Rosenburg" terugge bracht Het onderzoek wordt voortgezet. Klok tien jaar terug.... (Van onze sportredactie) „Abe, Abe!" Het was alsof de klok in het Feijenoord-stadion gisteravond tien jaar was teruggezet. De Friese voetbalgrootmeester etaleerde nog eenmaal was het de laatste keer? in de Maasstad zyn ongeëvenaarde voetbalkwalitei ten. Ongekend actief, schijnbaar nonchaland als in zijn gloriejaren jong leerde hy met de bal zeer tot vermaak van de ruim 20.000 enthousiaste toe schouwers die zich in de Rotterdamse kuip geen moment hebben verveeld bij de wedstrijd tussen de oud-internationaals van Nederland en Engeland ter ere van het 75-jarige bestaan van de KNVB. Abe Lenstra was niet alleen deg rote komiek die door zijn onnavolgbare trucjes de lachers op zyn hand had, maar hij zorgde ook voor het nodige effect. Twee gave tref fers van zijn voet bouwden aan het zeer verdienstelijke gelijke spel (4-4) dat uiteindelijk op het scorebord kwam. Oud-internationaals tegen Engeland Uitgelaten werd de in zijn gloriejare vaak bejubelde, maar soms ook verguisde Lenstra toegejuicht toen hij het vier minuten voor het einde klaarspeelde de gelijkmaker na een 2—4 achterstand in het net te werken. Evenals zo vaak stoind hij op de juiste plaats toen keeper Ditch - burn een hard schot van de wat minder succesvol spelende Wilkes, wiens befaam de rushes niet meer lukten, niet kon stoppen en de Fries beheerst inschoot. Mooier was evenwel het eerste doel punt dat hij scoorde en wel im de 23e min. van de eerste helft na een ouder, wetse combinatie met Wilkes. Vrij vooi Ditchburn gaf hij deze met een meester lijk gemikte bal geen schijin van kans. Nederland leidde toen met 2—1 nadat eerst Blanchflower een strafschop had benut na een te forse tackle van Kuys, waarop de zeer actieve v. d. Gijp even wel 3 min. later met een prachtig schot ;n pass van v. d. Hart voor de ge lijkmaker had gezorgd. Bergen werk De Nederlandse „oudjes" deden het te gen de wat rustig gestarte, maar uitein delijk duidelijk op winst spelende Engel sen uitstekend ook al lag bet tempo niet hoog en maakte men dankbaar gebruik i het feit dat de kanthalves Bennaars Klaassens op het middenveld door hun uitstekende conditie bergen werk konden verzetten. Dat ook een v. d. Hart. een Wiersma een v. d. Gijp nog altijd in „touw" zijn. bleek eveneens duidelijk. Het maak te de match alleen interessanter, temeer daar diverse cracks ook bij de Engel sen en met name Blanchflower zich uitleefden in technisch bijzonder knap spel dat herhaaldelijk het applaus op wekte van het publiek dat zichtbaar ge noot. Deze eerste jubileumwedstrijd werd een duidelijk succes en betekende een verademing in de periode van het be tonnen defensie-voetbal van de laatste jaren. Na rust Na de rust die met een 2—2 stand was ingegaan omdat Lofthouse gelijk had weten te maken was er sprake van een Hollands kwartiertje, maar een listi ge kopbal van Lenstra en een hard schot van de zeer verdienstelijke v. Ede gingen naast. Door te ver opdringen van v. d. Hart sloegen de Engelsen binnen tien minuten door Jezzab na goed werk van Blanchflower tweemaal toe, daarbij ove rigens in de tweede helft gesteund door drie nieuwe krachten (2—4). Nederland viel duidelijk terug en hoewel Appel zich Liet vervangen door Biesbrouck leek er geen wending meer ten gunste te komen. Hoogtepunt Dat werd anders toen v. Ede ln dc 38e min. na een vloeiende pass van Wil kes vlijmscherp inschoot (34). Het Abe-Abe-geroep klonk op en terwijl de stemming in de kuip een hoogtepunt be reikte maakte Abe inderdaad gelijk. Een mooier slot zou niet mogelijk zHn ge weest. Bouwstoffen Braat Hogere omzetten De omzetten van Bouwstoffen voorheen A. E. Braat waren in de eerste negen maanden ruim 30 procent hoger dan een jaar tevoren, waardoor de kostenstijging is goedgemaakt. Ook de deelnemingen boekten fraaie resultaten en de order portefeuille blijft goed gevuld. De winst zal zeker gelijk en wellicht zelfs iets hoger zijn dan in 1963, toen deze f 562.900 bedroeg en er 17 pet dividend werd betaald.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 13