VLEET TOP PYAMA VISSERIJNIEUWS BIJ DE KREYMBOSQ Leidse aannemer krijgt zijn auto niet terug KREYMBORG Nucleaire oorlogvoering in discussie bij a.r. te Noor d wij k-binnen Voorstel van B. en W. op het nippertje verworpen Kleine zelfstandigen zijn gebaat bij vervroegde belastingverlaging Alphen gaat procedere over lichtmastschade NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 27 OKTOBER IJMUIDEN De visserij in de Ierse Zee had weer een tamelijk voor spoedig verloop. Niet alle Nederlandse schepen kwamen aan hun trekken maar over het geheel genomen heerste er een vrij tevreden stemming. De beste vangers brachten het tot een dagtotaal van 200 tot 300 kisten ha ring en makreel, waarbij eerstgenoemde vissoort sterk in de meerderheid was. Zo langzamerhand wordt het voor sommige schepen tijd aan de thuis reis te beginnen, zodat men in de eerstkomende dagen op een stevige aan voer uit deze streken moet rekenen. vis. 3080 kisten haring. 750 kisten ma kreel. 1920 kisten sohol, 150 kisten tar bot, 155 kisten haai, 15 kisten pilchards, 480 kisten diversen, 1800 stuks stijve kabeljauw en 26 000 kilo tong. De prijzen lagen over het algemeen iets hoger dan aan het eind van de vo rige week. De tong was gemiddeld een dubbeltje per kilo duurder. Ook de schei- zette de week moedgevend in, maar of men het peil van rond vijftig gulden voor een kist grote kan handhaven, moet zeker pessimisme worden afe- wacht Op de Noordzee was de stemming niet ao best. Vooral de haringvissers konden geen goed doen. Men zocht een groot zeegebied af zonder tot noemenswaardige resultaten te kunnen komen. Een enkel 9chip braciht het na lang zwoegen tot een dagtotaal van 60 'kantjes, maar de meeste andere vaartuigen konden hier niet aan tippen. In de Noord ging het iets beter dan de laatste dagen maar tot grote presta ties kwam men toch niet. Per trek haalde men gemiddeld dertig manden hoops boven water, voornamelijk schelvis. Op merkelijk is dat in deze omgeving op het ogenblik verhoudingsgewijs veel kleine haai wordt aangetroffen Van het kotterfront valt te vermelden, dat de grootste schepen zich óf op 53 óf op 54 NB ophouden. In eerstgenoemde omgeving tracht men overigens met zeer weinig resultaat een tongetje te bemach tigen. De collega's die een graad noor delijker zitten, hebben het op de rondvis voorzien. Hun resultaten zijn iets beter zonder nochtans tot een grote hoogte te reiken. De buit bestond voornamelijk uit sohehris. gul en een enkel makreeltje Ook onder de Nederlandse kust was er voor de kotters weinig eer te behalen. Uit de eeTste meldingen die van de uit varende vloot binnenkwamen, kan wor den aügeleid, dat de tong zich nog steeds verre van de vaderlandse stranden houdt. Ook de schol laat zich niet zo gemakke lijk verschalken. Bovendien is het over het algemeen kleine sohol die boven water wordt gehaald. Wat er was Aan de IJmuider m3rkt verschenen 98 vaartuigen. Zij zorgden voor een aan voer van 10.760 kisten vis. waarvan 2950 kisten schelvis. 530 kisten wijting. 160 kisten gul en kabeljauw. 50 kisten kool- Vandaag aan de markt In LJmuiden lagen vandaag onder meer in de markt de IJM 16 met 225 kisten, de KW 63 met 68 kisten, de WR 61 met 80 kisten, de KW 33 met 58 kisten, de IJM 66 met 80 kisten, de KW 117 met 465 kisten, de IJM 204 met 26 kisten, de KW 28 met 60 kisten, de KW 161 met 165 kisten, de KW 207 met 92 kisten en de KW 159 Marian Ellen met 375 kisten en 90 stuks stijve kabeljauw In Schevcnlngen In Scheveningen werden aangevoerd 400 kisten sohelvis. 80 kisten wijting. 100 kisten gul en kabeljauw. 1000 kisten haring. 100 kisten schol. 200 stuks stijve kabeljauw en 700 kilo tong. Kotters In juli van dit jaar namen 434 Neder landse vaartuigen aan de kottervisserij deel. Men viste voornamelijk in een brede strook langs de Nederlandse kust en langs de kust tot bü de Sylbgronden. De schepen uit het zuidelijke rayon boekten over het algemeen goede resul taten. De vaartuigen uit de andere rayons deden het een stuk slechter. Het aantal kotters in de rayons Scheveningen en IJmuiden dat met de boomkor gaat vis sen. neemt geleidelijk toe. In de rayons Noord en Zuid is de overgang van bor- dentreil op boomkor bijna volledig, maar ondanks deze effectievere vismethode vele kottereigenaren de toekomst somber in. Aanvankelijk had men de indruk dat het met de tongstand nog wel mee zou vallen. Immers na de zeer strenge win ter van 1962/1963 waren de torugvangsten wel aanzienlijk minder dan in 1962, maar tooh bleven ze op een redelijk peil en zelfs boven de gestelde verwachtingen. Toen dit voorjaar op de oostelijke paai gronden de vangsten zelfs zeer goed wa ren. groeide de gedachte, dat het met de tongstand nog wel mee zou vallen. Nu echter de vangsten steeds meer te ruglopen tot een ongekend laag peil. hoort men allerwegen: „Er is geen ton getje overgebleven en er zijn veel te veel kotters gebouwd". Urk Aan de Urkse visafslag werd maandag de tien miljoen gulden volgemaaikt. Men hoopt dit jaar een omzet van meer dan twaalf miljoen gulden te halen. In IJmui den is men van deze cijfers wel geschrok ken. In 1962 bedroeg de omzet aan de Urkse afslag slechts twee-en-een-half miljoen gulden. In dat jaar werd in IJmuiden de vijfdaagse werkweek inge voerd. Deze heeft als een soort boeme rang gewerkt. Sindsdien mijden de Urkse vissers als het maar even kan deze aanvoerhaven. Zij hebben in coöperatief verband een grote organisatie opgezet die van alle markten thuis is Maar hier wil men het niet bij laten Men wil de afslagaccommodatie vergroten en ook de haven uitbreiden Nu de regering de gemeente heeft gedwongen het wat zuiniger aan te doen. zal het niet gemakkelijk vallen de noodzakelijke goedkeuringen te verkrijgen De Urkse vissers zijn echter taaie rakkers, die wat zij in hun hoofd hehben niet meer prijs geven. Dinsdag bracht de minister van verkeer cn waterstaat, mr. Van Aartsen, een bezoek aan het voorma lige eiland. Hij was de eerste die met een dergelijk verzoek werd gecon fronteerd Nee. Urkers laten, als zij plannen hebben, er geen gras over Dat het Urk de laatste jaren behoor lijk voor de wind gaat. is aan de aan voer in IJmuiden duidelijk te merken. Vooral bij de tong. Nog niet zo lang ge leden werd van deze vissoort wekelijks een kilo of 250 000 in de markt gezet, nu komt men niet verder dan ongeveer 70 000 kilo. Steeds meer begint bij de verantwoordelijke mensen het besef door te dringen, dat door de vijfdaagse werk week IJmuiden een dolkstoot in de rug heeft gekregen, die zoal niet dodelijk, in ieder geval zeer pijnlijk zal blijken te zijn Het zal echter niet meevallen de werkers tot andere gedachten te bren gen. Zelfs over een vijfdaagse werkweek met daarin opgenomen de zaterdag wenst men niet te spreken. Amateurfotografen te Noordwijk NOORD WIJK. De Noordwükse ama teurfotografen vergaderden in het jeugd huis aan de Golfbaan. De jubileumten toonstelling trok bijna vierhonderd beta lende bezoekers en leverde een batig r«l. do op van f 50. Enkele leden drongen er op aan uit de bond te treden Deze kwestie zal in de 'oorjaarsvergadering ter sorake worden gebracht. De heer A. G. van Asten bleek de jaar prijs voor het vrije onderwerp te hebben •wonnen. De penningmeesteresse deelde ee f400 in Kas te hebben Uitslagen werkvergadering 20 oktober: Verplicht onderwerp watersport;.- 1 D. m Rijn 197,5 pt. 2 H. J. M. Hoogeveen 178 pt. 3 C. Jagtenberg 15'/ .5 pt. Vrij onderwerp. 1 H. J. M. Hoogeveen 194,5 pt. 2 A. G van Asten 186 pt. 3 N. Schmal 176,5 pt. Bij alle drukte voor en tijdens de ten toonstelling zijn de uitslagen van de laat ste vergadering van het vorige seizoen in het gedrang gekomen. Verplicht onderwerp (glas): 1 A G. in Asten 97.5 pt. 2 H. Hoogeveen 91.5 pt. 3 H. Braakman 86,5 pt. Vrij onderwerp: 1 N. Schm 97 pt. 2 A. van Asten 93,5 pt. 3 G. Prins 83,5 pt. De dia-wedstrijd vuilnisbelt) had de volgende uitslag: 1 D. van Rijn. 2 J. van Asten Christenvrouwen te Noordwijk-Binnen NOORDWIJK De afdeling Noord wijk-Binnen vim de Christen-vrou' bond vergaderde onder leiding van duw P. Krabbendam. Mejuffrouw G. Krijkamp uit Katwijk sprak voogdijkinderen. Aanvankelijk vangt dezen op in tehuizen, waarna mer in gezinnen probeert onder te bren gen. De opvoeding in het gezin heeft namelijk nog altijd zijn evenknie niet gevonden. Mejuffrouw Krijkamp. die maatschappelijk werkster is. lichtte het onderwerp nader toe met tal van i beelden uit de praktijk. Kantonrechter kende geen pari don LEIDEN De Leidse kantonrechter had gisteren weer een drukke dag. Van de verkeersovertreders. die de hoofdschotel op de deur waar dersrol vormden, bleek een 39-jarige aannemer uit Leiden het wel zeer bont te hebben gemaakt. Ondanks het feit. dat zijn rijbewijs was ingetrokken om dat ingevolge een vonnis hem voor een jaar de rijbevoegdheid was ont zegd. zagen twee per auto surveillerende agenten verdachte op 19 juli j.l. met zijn auto over het Lammenschansplein rijden. Dat beide politieman nen de aannemer en zijn auto direct herkenden was niet zo vreemd, daar hij al acht vonnissen op zijn naam had staan. Verdachte werd in Zoeter - woude ingehaald. Gezien zijn kennelijke minachting voor de opgelegde vonnissen werd zijn auto terstond in beslag genomen. Ter zitting ontkende hij in eerste stantie op genoemd plein te hebben gere den. Hij trachtte zich te beroepen op een fout in het proces-verbaal omdat hij niet op dit plein maar in Zoeterwoude was aangehouden. Daar beide verbalisanten, als getuigen gehoord, hem en zijn auto pertinent hadden herkend terwijl hij op genoemd plein reed, legde de kanton- Ernstig Warme keperflanel In frisse, vrolijke streepdesslns 2 Jaar VlO 41?' Alleen geldig 28 oktober Tn zijn requisitoir had de officier. N. J. Out. weinig goede woorden voor de betoonde minachting voo wet en het gevaar waarin de zijn medeweggebruikers steeds weer op nieuw liet verkeren. Hij onithultie hierbij dat verdachte onder meer al tweemaal veroordeeld was wegens het autorijden onder invtoed en ook nu wegens een zeer ernstige verkeersovertreding geen auto mocht besturen. Dat verdachte desondanks toch auto reed. noemde de officier een bijzonder ernstig feit waar slechts een zeer gevoe lige correctie tegenover kon worden ge steld. Hij eiste dan ook naast een boete van f 100 de verbeurdverklaring van de in beslag genomen auto. De eis tot verbeurdverklaring trok verdachte zich zichtbaar aan. „Ik moet auto rijden, omdat dit mijn broodwinning is. Vandaar ook dat ik die bewuste dag langs de weg zat". De aannemer vroeg teruggave van zijn auto. De kantonrechter wees dit verzoek echter van de hand. „Dan gaat u weer de weg op en gezien uw eerder getoonde minachting voor dc wet en de u opgelegde vonnissen, ken ik voor u geen pardon meer", al dus de kantonrechter, die dan ook conform de eis vonniste. Krijgertje spelen Een 26-jarige barkeeper uit Den Haag reed met zijn sportwagen op Rijksweg 4a onder Oegstgeest ruim 190 km,u omdat hij ..krijgertje" speelde met een bestuur- van een andere sportwagen. Alles mogelijk nog goed zijn gegaan, als hij miet op een bepaald moment te sterk had afgeremd. Hierdoor raakte zijn auto in slip en vloog dwars door de midden berm op de rijbaan van het tegenliggend verkeer Als daar op dat moment een tegenligger had gereden, waren de gevol gen niet te overzien geweest. .Mijn auto kan zonder enig gevaar 250 km/u halen en als ik niet had moeten afremmen, omdat verderop bij het iraha- 1 een auto teveel naar Links was geko- ïn. zou er niets aan de hand zijn ge- :est". verklaarde verdachte laconiek. De officier laakte in het bijzonder, dat verdachte genoemde rijksweg als een soort wedstrijdbaan had gebruikt zijn medeweggebruikers in r had gebracht. Hij eiste dan ook f 150 boete of 30 dagen en voegde er aan toe, dat hij verdachtes rijbe voegdheid ditmaal nog buiten het geding wilde houden, omdat hij voordien nog nimmer veroordeeld was voor een verkeersovertreding. De kantonrechter zag geen reden op het beroep op clementie in te gaan vonniste de barkeeper conform de eL. Een 39-jarige ohauffeur uit Leiden liet verstek gaan Niet aldus de twee brom- fietsers, dae ter zitting verklaarden, dat zij op z'n zachtst uitgedrukt niet best te spreken waren over diens gedrag op de weg. In de avond van de 5de april jl wilden twee bromfietsers op de Ripse- 1-aan onder Rijpwetering zijn auto inha len doch ze kregen hiervoor geen kans „Tot vijfmaal toe wilid'en wij hem inhalen, omdat hij zo langzaam reed en evenzo- NOORDWIJK Op een vergadering van de A.R.-kiesvereniging in de zaal van de geref. kerk te Noordwijk-Binnen sprak majoor G. C. Floor over problemen rondom de nucleaire oorlogvoering. De ontwikkeling van de schepping gaat steeds voort, steeds worden nieuwe uitvindingen gedaan en het criterium hierbij is dat deze dingen zowel ten goede als ten kwade kunnen worden aangewend. Als men ziet hoe allerlei uitvindingen voor militaire doeleinden kunnen worden benut, slaat ons de schrik om het hart. De atoomsplitsing die grote energie bronnen vrijmaakt kan als wapen on voorstelbare vernietigingen veroorzaken. Situatieschets De heer Floor gaf vervolgens een teke ning van de bestaande politieke situ atie. Er zijn een Oost- en eeh Westblok die vijandig tegenover elkaar staan. Zij heben gelijke machtsmiddelen en hou den daardoor elkaar in evenwicht. Beide zijn bang om deze te gebruiken. Zodoende is een situatie ontstaan die men vreedzame coëxistentie noemt. Dit is heel iets anders dan het christelijke begrip voor vrede, dal betekent de ver zoende relatie tussen God en de mens met als gevolg het liefhebben van de naaste, ook de naaste volken en naties. De christelijke vrede betekent vrijheid, gerechtigheid en verantwoordelijkheid jegens de ander. Als een overheid christelijk wil rege ren zal zij de ontwikkeling van de tijd moeten bijhouden ook ten aanzien van de moderne bewapening. Dit probleem is niet eenvoudig omdat wij hierdoor de zogenaamde massavernietigings wapenen accepteren Er zijn boven dien nog andere niet minder ver- verschrikkelijke wapens, zoals de bac teriologische oorlogsvoering. oorlog met virussen, met gassen enz. Dit mag heel erg zijn, maar e noemde de heer Floor de stelselmatige vérgiftiging van de geest die het gemunt heeft op de grond van de christelijke waarheden. Men kan allerlei acties ontketenen die jor het uiterlijk de vrede dienen i e in wezen vreemd zijn aan de bijbelse waarheid dat vrede slechts gevonden worden in de weg van gerechtig- Een volk kan worden vermoord zon der dat er een schot wordt gelost ei daarom moeten we ons verzetten tegen streven dat onze vrijheid gerechtig heid en vrede dreigt te verstoren. Na deze inleiding volgde een brede en indringende discussie. Garagebouw in LEIDERDORP LEIDERDORP Gisteravond vergaderde dc gemeenteraad. De meeste voorstellen waren hamerstukken. Het voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening van f 1.000.000 met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten deed de heer v. d. Sluys vragen of de looptijd van 25 jaar niet wat lang is. Dit houdt in dat zij die na ons komen nog met deze last zitten. Burgemeester Gallas antwoordde, dat er maar twee mogelijkheden zijn: de lening aanvaarden of wachten met de uitvoering van werken. Dit laat ste is natuurlijk niet wenselijk. Bovendien is deze lening de consequentie van eerder genomen raadsbesluiten. Intenvaarden naa beurs in novembei Aandeelhouders van de beleg^ maatschappij Interwaarden hebbei oorgestelde statutenwijziging go keurd. Hierbij is het maatschapj kapitaal verhoogd van f8 miljoer min. (Aanvankelijk was va steld f 15 min. doch dit is veraj verband met de snelle groei) raad van commissarissen is uitga es leden. De introductie zal schieden op 19 november of een later. Het geplaatste kapitaal is en het vermogen f 5,6 min, agioreserve waaruit een interij idend van 5 pet. in aandelen i uitgekeerd f 850 000 en de la iddelen zijn ruim 8 ton. Het j bedoeling het geplaatste kapitaal, nog nader vast te stellen grfc binden In de effectenportefeuill(| nietm eer dan 50 tot 55 foi Tien. Is deze grens bereikt' men kunnen denken aan een de portefeuille. ling komen, hebben een goede vraaj arnette kwam tot f 0,24 per stuk. uit de kas begint af te komen. De pa ijn nog klein maar het begin is er, bij de prijs voor deze overigens bosjes tot f 1,50 hoopgevend is. Een partijtje anemonen onder glas kwaï boven f 0,90 per bosje. Over het algemeen zijn de prij ing en de vraag naar bloemen aat kelijk beter dan in de voorgaande w In de commissie tot onderzoek van de begroting voor de algemene dienst ver den gekozen mej. v. d. Voord en de he rn Los, Evers, v. d. Sluys en De Groot. Het voorstel de personeelsverenigin- »n „Gemeentewerken" en „Gemeente secretarie" een subsidie te verlenen van f 360 per vereniging vond weerstand bij de heer Ebers (KVP). De subsidierege ling moet op de hellllng en gezien ons begrotingstekort moeten we zuinig zijn. De subsidie werd verleend met de heren Evers en Tieken tegen. De heer Poels vroeg hoofdelijke stem ming en het voorstel van B en W werd met 7 tegen 6 stemmen verworpen. Bij de rondvraag vroeg de heer R. Poels of het collge zich wil oriënteren omtrent de systeembouw, vooral nu door de minister grotere mogelijkheden in het vooruitzicht zijn gesteld. Die heeft de aandacht van het college, aldus de voorzitter, en wij zullen ook deze bouw bevorderen als blijkt dat het systeem voor een groot aantal jaren antwoord is. Discussie Uitvoerig werd gediscussieerd over het onderwerp beroepschrift tegen weigering van een bouwvergunning voor een rage in de Margrietstraat. B en W stelden voor dit beroep ongegrond te verklaren. Waarom gaan B en W nu weigeren wat in het verleden wel is toegestaan?, zo vroeg de heer Kleisz (KVP) zich af. Ook de heer Andrik was met dit voor stel niet gelukkig. De voorzitter zei dat uit de discussie duidelijk bleek, dat als een burger zijn recht zoekt hieraan grote aandacht wordt besteed. Wij zijn bij onze weigering af gegaan op het advies van onze stede- bouwkundige. Toestemmen betekent dat er verscheidene garages zullen komen, ook waar dit uit schoonheidsoogpunt ker niet gewenst is. Uitslag fotowedstrijd Leiderdorpse brug LEIDERDORP In het Dorpshuis zyn gisteravond de prijzen uitgereikt aan /innaars van de foto- en tekenwed strijd ter gelegenheid van de opening an de nieuwe Leiderdorpse brug. Mevrouw G. W. v. d. Sterre-Kat. die de kindertekeningen had beoordeeld, vond dat ze alle wel een prijs hadden verdiend. Op fotogebied viel eveneens veel te bewonderen. Mevrouw Gallas kon de prijzen (bonnen voor aankoop van foto materiaal) uitreiken aan leden Daquer- re (beginners) C. H. de Haas 32 pt. Eervolle vermelding J. Ph. v. d, Bosch 29 pt, gevorderden J. Bloemendaal 37 pt, eervolle vermelding A. F. W. Nijs 32 pt. Niet-clubleden 1 mevrouw v. d. Reyden 30 pt. Het was jammer, dat maar zo weinig foto's van niet-leden waren ingezonden. Tenslotte gaf de heer N. v. d. Horst als lid van de jury een bespreking van de ingezonden foto's. vele malen maakte hij een scherpe zwen king naar links, zodat wij moesten af remmen om niet in de wegberm terecht te raken of in botsing met zijn auto te komen" verklaarden de bromfietsers unaniem. Eis: f 75 of 15 dagen, voorwaar, delijke intrekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden, proeftijd 12 jaar. Het vonnis luidde conform de eis Voor Antwoord '64 Bijna zeven mille uit Nieuwveen NIEUWVEEN Protestants Niei veen heeft nu ook zijn antwoord op de landelijke kerkenbouwactie Actie '64 gereed. Gisteren werd bekend gemaakt 'dat dc telling bij Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk een bedrag van 6800 gulden te zien gaf. De Hervormden zorgden voor 3800 gulden. Chr. boeren- en tuindersbond: (Van onze soc.-econ. redactie) De kleine zelfstandigen zouden meer gebaat zijn by een vervroegde invoering van de belastingverlaging dan bü een verhoging van de by- drage uit de algemene middelen, als het gaat om een tegemoetkoming in de zwaardere premielast die het ge volg zal zijn van de verhoging der AOW- en AWW-uitkcringen tot een sociaal minimum. Aldus verklaarde de voorzitter van de Ohr. Boeren- en Tuindersbond, drs. R Zijlstira, gistermidda,g op een persconfe rentie. De C.B.T.B. heeft berekend, dai door een verhoging van de bijdrage uit de algemene middelen tot f 300 miljoen slechts een half procent van de meer- premie, die een kleine zelfstandige met inkomen van f 10.000 het volgend jaar moet betalen, zou worden gecom- Keuring in Haarlem HAARLEM De keuringscommissie kon gistermorgen op de wekelijkse keu ring in het Krelagehuls weer snel rechts, omkeert maken. Er stonden heel weinig bloemen, maar die er waren, bleken zeer de moeite waard om te bekijken. Harry de Leeuw Comp uit Sassen- heim liet nl. weer een mooie collectie amaryllis hippeastrum zien. De bollen waren uit Zuid-Afrika geïmporteerd en de 25ste september geplant. De stengels zijn iets korter dan we van Hollandse bollen gewend zijn, maar dat is absoluut geen handicap. Integendeel: als potplant wordt de waarde zeker niet minder als de bloemen wat minder hoog ter been staan. De teelt in Afrika maakt het ook mogelijk de bloemen reeds half oktober in bloei te hebben. En dat is met de bollen, die hier worden gekweekt, vol slagen onmogelijk Door een speciale preparatiemethode kan men de in West- Europa geteelde bollen wel omstreeks Kerstmis in bloei hebben, maar dat is wel het vroegste tijdstip. De fa. Van Meeuwen uit Heemstede en de fa. War- menhoven uit Hillegom hebben eerder fraaie vroegbloei-staaltjes laten zien op de zo populaire tentoonstellingen van Bloemlust in Lisse. De Sassenheimse firma toonde in hoofdzaak rode en oranjerode aanwin sten; vrijwel allemaal goed van bouw en proporties Tot de besten behoorden o.i. Bambara, Zanzibar en Afrika. penseerd, terwijl bij invoering van de belastingverlaging op 1 april 1965 df meer-premie geheel zou worden gecom penseerd Wat de ruimte in 1965 voor loonsver beteringen betreft gaf de heer Zijlstra te kennen dat het volgere de C.B.T.B nood zakelijk is, dat deze begrensd worden door de ontwikkeling van de nationale produktiviteit. Er is voor loonsverhogin gen het volgend jaar dan ook niet ruimte dan door het Cenitraal Planbureau is aangegeven, aldus drs. Zijlstra, die verband hiermee voorts verklaarde dat een „algemene loonronde" bij voorbaat niet als een oplossing mag worden uit gesloten, indien straks opnieuw dreigt, dat een variabele loonontwikkeling in de praktijk moeilijk in dc hand zal kunnen worden gehouden. ALPHEN Morgenavond zal de eer ste vergadering in dit seizoen worden ge houden van dc Chr Besturenbond. Aan vang half acht in „Concordia". De heer W. P. van Leeuwen uit Den Haag zal spreken over ..Vérmogensaanwasdeling'" Teleurope Voor de negende maal is „Teleui verschenen, het 2600 pagina's dikke a boek voor industrie en handel in Eu Al verschillende jaren hebben w aandacht op dit meertalige, in Darm (W.-Dld) verschijnende naslagwerk vestigd. Het lijkt ons onmisbaar iedere firma die op de een of ai wyze met im- en export te maken I Erg veel bloemen Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN Niet i de kweker maar ook de handel is i kelyk van de weersomstandighedei bleek zaterdagmorgen toen de we vloeden op de afzet merkbaar v want regen en hagel hadden blij vele kopers thuis gehouden doo angst dat de straatverkoop nadclii vloed zou worden. Maandag was er een goede vraaj el van binnenlandse zijde als va port. zodat de geplozen chrysante tot een notering van f 0.60 en de van deze laatste vooral het wit vat de komende R K. feestdagen, het t< prijsje van f 1.35 per bos brachtei Ook de Am. anjers, en vooral ro de Simsoorten, zyn bijzonder gevi zodat deze tot een hoogste noterini f 0.53, en de rose Sim tot f 0.40 pei kwamen. De aanvoer van de anji echter beduidend kleiner dan enkeli ken geleden. Ook de rozen, waarbij vooral tha Garnel'te in grote hoeveelheden tei Wordt water duurde in Hazerswoude HAZERSWOUDE De stijginf het kostenpeil de laatste jaren heel het 'waterleidingbedrijf niet onbt gelaten. De opbrengsten zullen mc gévéèf f' 10.000 móéten stijgen o voorkomen, dat het waterleidingt verlies gaat Lijden B. en W. achte tariefsverhoging noodzakelijk met ii van 1 januari a.s. Schoolbouw Hazerswoi HAZERSWOUDE De rijksgoedk< voor de bouw van ten r.k. ulo-i kan thans op zeer korte termijn w verwacht. Het schoolbestuur heel werk inmiddels aanbesteed en z het verlenen van de rijksgoedk< overgaan tot gunning van het wer de laagste inschrijver, de fa F. de te Hazerswoude. Het benodigde k wordt besomd op f 611.360. HAZERSWOUDE Woensdag 2 tober spreekt op uitnodiging va Herv. mannenverenigitvg „Onderzoc Schriften", 's avonds om half acht i herv verenigingsgebouw ds. A. den tog uit Bodegraven. Leidse woonar gezonken LEIDEN Gisterochtend is Haarlemmertrekvaart waarsch door een lek in de bodem, een wo gezonken. De brandweer heeft het weer boven water gehaald en le pompt en met staalkabels veranke Het gezin, bestaande uit man. en een kind van twee jaar heeft de in het politiebureau doorgebracht, ALPHEN Op 11 oktober 1963 werd door een chauffeur van het expeditiebe drijf Willems ie Beuningen op de Van Foreestlaan een lichtmast van de ge meente aangereden. Schade f 261.30. Ge noemde firma is niet bereid gebleken dit bedrag aan dc gemeente te vergoeden. B. en W. stellen de raad voor de firma Willems door de kantonrechter te doen dagvaarden. De heer W. T. C. D. Cornet, arts te Alphen, wenst ten behoeve van de bouw van een woning een perceel bouwterrein ter grootte van ongeveer 420 m2, gelegen ten westen van de President Kennedy- laan, van de gemeente aan te kopen. De prijs is f 18.960 De heer I. van 't Wout wil ten behoeve van de vestiging van een winkelinstalla- tiebedryf een perceel industrieterrein ter grootte van ongeveer 1675 m2. gelegen aan de Prinses Margrietlaan. van de ge meente kopen. De prijs is f 20 per m2 B. en W. stellen de raad voor van het recht een gedelegeerde te benoem het bestuur van de lnterkerkelilke ting voor bejaardenzorg gebruik ti ken en hiervoor aan te wijzen de J. de Ruiter Winkeliersactie in Alp ALPHEN Tjjdens een glsterm in hotel „Centraal" onder leiding de heer P. Houweling, voorzitter v Alphense Middenstandsvereniging, houden vergadering is o.m. beslok jaar weer een Sint Nicolaasactic te den. Bij aankoop tot bepaalde bedrage: len de winkeliers aan de klanten fersdoosjes verstrekken waarin zie waardebon bevindt. De belangstelling bij de wink voor deze verkoopactie is goed. T: de actie zullen de voornaamste wi straten weer zyn versierd en zullen zenden lichtjes de stra'?n 's avond feestelijk aanzien geven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4