Ruimtelaboratorium komt toch in Noordwijk nu Te kust en ft te keur EEN STERK STAALTJE POLYETHER MATRAS - ƒ39.90 - EEN STERK STAALTJE - 89,- - KREYWIBORG-TIP Leidse judoka W. Luiten zorgde voor uitzending Leidenaar gooide mes naar politiemannen Zeldzaam programma voor K. en O.-leden EEN STERK STAALTJE - 17.25 - leidse couraist vrijdag 23 oktober 1964 Vrijdag jjeref. jeugdhuis, Breestraat 19, 2.30 uur (gesloten van 6 tot 7 uur): chr. geref. vrouwenvereniging bate van de kerkrestauratie. Den Burcht, 8 uur: Stichting van bestuur Bouwbedrijf, uitrei- j vakdiploma's. Jetrakerk (Surimanestraat. 8 uur: Ikavond wijk II Geref. Kerk. fo'-um jbijdragen van G.J.V. „Petra" e.a l Koningskerk (hoek Koningstraat- i de Zwijgerlaan), 7.30 uur: ruil- verzamelaars. ,g. Kon. Schouwburg. 8.15 u.: sche Comedie met „Celestina". Haag, Diligentia, 8.15 uur: Haags «ntencabaret. Zaterdag Éijkgebouw De Goede Herder. Oude Tt 13, 7.30 uur; Herv. C.J.V. De Valk, mifavond. (tationsplein, 13.40 uur: afd. Leiden h Ned. Natuurhist. Vereniging, ver- I met bus 43 naar landgoed Rust en fugd te Wassenaar voor paddestoelen- jeugdgebouw, Hooglandse Kerk- 44, 8 uur: jongerensociëteit, ^juipiade 1964. 7.30 uur: K. en O.-school. Srstelling, The Man of Destiny en A. oenix too Frequent, fan Vollen hovenkade, 230 uur: ope- speeltuin van buurt- en spee'tuin- inig De Professorenwijk door bur- leester jhr. mr. F. H. van Kinschot, lur bijeenkomst in au a van Oranje, tuschool. Asserstraat 1 iref. jeugdhuis, Breescraat 19. 8 uur: ;ef. Jeugdverband Leiden, toneelgroep rium voert enige middeleeuwse ten op. i Haag, Diligentia. 2.15 uur: to- Igroep Arena met „De prins uit het 'erd ten Haag, Diligentia. 8 uur: Albert Eongeiel voor de honderdste keer in zijn heei one-man-show „Van en over Coupe ren Vheveilingen, Kurzaal, 8.15 uur: Re- Sntie-Orkest met solisten, cheveningen, Op Gouden Wieken, 8 minimin'Amsteltoneel met „Valstrik voor man alleen". S QfM Welke apotheek 7 •"^"■Cropend voor spoedeisende gevallen: btheek Centraal, Breestraat 74, telef k|52, en de apotheek Van Breest Smal- Iburg te Leiderdorp. 'tido (2.30, 7 en 9.15 uur): Mensen van rfgen (18). Jmxor (2 en 8 uur): De langste dag (14) 'ïex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): From here ette 9.15 uur): Marmie 9.15 uur): Veel liefs phen jnanon (2.30, 7 to ge! Moskou (15). ddingl Tentoonstellingen over «jksmuseum Volkenkunde: lentoon- Autolling „Onderdrukking en verzet", var lachtol°kt. tot en met 1 nov. (maandag tol ihuis erdag van 10 tot 17 uur en zondag j 13 tot 17 uur. van 15 tot 15.45 uur toning van documentaire film over rirU^entratiekamp Sachsenhausen, be- ve op zondag), van >e Lakenhal: tentoonstelling Jonge idekeijlerlandse kunst, van 10 okt tot 2 no- nber. Ruif. Janvossensteeg 59: tentoon- 'i-ling van tekeningen, etsen en schil- van Maronier (van 331 oktober den B 12—18 uur, vrijdag, zaterdag en zon- van 12—24 uur). S< Lakenhal: tentoonstelling tekenin- aquarellen en grafiek van Abr H. Yakin-vqn Kuist (van 30 tot 30 nov.). kunstzaal Heuff, Hoflaan 7 instelling van schilderijen en teke- m van Cees van IJsseldijk en kera- van Ravelli (van 17 okt tot en met v., dag. van 10 tot 1 7uur, boven op vrijdagavond van 8 tot 10 uur I zondag alleen na afspraak). (Van r redacteuren) PARIJS Het Europese ruimtevaartlaboratorium wordt in Noordwijk gevestigd. Deze beslissing is gisteren in de Esro-vergadering te Parijs ge vallen. Het is goed nieuws voor Noordwijk, maar slecht nieuws voor Kat wijk, dat zich zijn uitbreidingsmogelijkheden grotendeels ziet ontgaan. Het Europese technische centrum voor ruimte-onderzoek, zoals het officieel heet, komt op een terrein aan de Zwarteweg achter de Mr. dr. Van den Berghstichting. Aanvankelijk was er sprake van, dat het laboratorium in Delft zou komen. Bij een nader onderzoek bleek eveniwel, dat de grond daar niet geschikt is voor hét weaken met uiterst fijne preoisie- instrumenten, De regering stelde daarop Noordwijk als plaats van vestiging voor, omdat zij het op hoge prijs stelt het centrum in Nederland te hebben. De ge meenteraad van Noordwijk verklaarde zioh op verzoek van de regering bereid medewerking te verlenen, waarop op 28 juli door de Esro een beslissing zou wor den genomen. Chauvinisme De beslissing bleef evenwel uit. omdat een paar zuidelijke landen, naar het heet uit dhauivinisme, bezwaren tegen Noord wijk opwierpen. Zeelucht en zeewind zouden het instrumentarium aantasten En de gemeente Ka twijk, fel tegenstand- vestiging in Noordwijk. kwam met mededelingen over de slechte ge steldheid van de grond. De meerderheid van de Esro-vengade - ring besefte wel dat de tegenstand van de betrokken landen voortvloeide uit het feit dat zij het centrum liever in eigen regionen zagen verrijzen, maar om ge voeligheden te ontzien, werd besloten een technische commissie in te stellen voor een onderzoek ter plaatse. De uit komsten van dit onderzoek waren zeer gunstig voor Noordwijk als plaats van vestiging, zodat de goedkeuring gisteren ndet tegen te houden was. Wanneer alles verder naar wens ver loopt zal het laboratorium er binnen drie jaar staan. Het ligit in de bedoeling de constructie van het eerste gebouw reeds tegen het eind van dit jaar aan te beste den, waarin als voornaamste onderdeel de .vacuümkamer" wordt ondergebracht In dé laboratoria zullen onder meer de satellieten worden getest, die de Europese organisatie voor het ruimte-onderzoek gaat lanceren. De rijksgebouwendienst heeft al een be gin gemaakt met de grondverwer ving. In totaal is 37 hectare tegen de duinrand nodig. De begroting van de organisatie bedraagt voor de eerste acht jaar anderhalf miljard Franse francs. Onlder de organisatie ressorteren on der meer een lanceerstation in het Kiruna, een computercentrum Darmstadt een wetenschappelijk cen trum in Nederland en een reeks volg- stations voor satellnetvludhiten tussen noord- en zuidpool, waarvan er één komt in de buurt van Brussel. De begroting voor de bouw van het technisch centrum in Noordwijk is afhankelijk van de me dewerking van de industrie. Het ligt in en zoveel mogelijk van de apparatuur bij het bedrijfsleven te laten ontwikkelen en vervaardigen. In hef Noondwijkse laboratorium en de daarbij behorende kantoren komen ruim aehitlhon'derd mensen te werken. Een pro bleem vormt hun huisvesting. De rege ring heeft de omliggende plaatsen reels medewerking in dit opzicht verzocht. Ook de gemeente Katwijk is aangesohre- de brièf is daar met hoonge lach ontvangen. Het gemeentebestuur Katwijk heeft verklaard: geen man geen huis voor dit laboratorium, dat komt in een gebied dat Katwijk dringend nodig heeft voor zijn uitbreiding. Het gemeentebestuur van Katwijk begon een felle tegenactie. Burge meester Duiker verklaarde: Wij kun nen met onze sterke bevolkingsaan was nergens meer heen. Aan de ene kant de zee, aan de andere kant het vliegveld, aan een derde zijde het waterwingebied en aan de laatste kant nu het ruimtelaboratorium. Wij worden volledig ingesnoerd". Maar de krachtige actie van Kat wijk heeft dus geen resultaat gehad. Het gemeentebestuur is erg boos. Het acht het op zijn zachtst gezegd een psychologische blunder, dat de rege ring nu net een terrein heeft uitge kozen, dat dringend nodig is voor de volkshuisvesting. Het Noordwijkse gemeentebestuur zit ook wel een beetje met het huisves tingsprobleem maar men rekent hier op de medewerking van de regering. On- meer hoopt men, dat t/hans de tot jf purf Puzzelpromfoienten r van J j G Zandbergen, Burg. Hermans- te geWstraat 27 Rijnsburg: 2 A. Blok, Parklaan 13, Katwijk aan Zee: 3 IP. W. Oerhoorn, Hoge Rijndijk 213, jZoeterwoude. Ki Kurujerlijke stand keer f n I van Leiden ban en M A Schakenbos: Maria A. jv P A Voortman en M A Schaken- los; Maud, dv J de Ru en H Ver- Ichoor; Neeltje, dv A Nijgh en E v ieelen; Petra, dv D Koper en S ichmitz. i GEHUWD: G M Laros en B A M Suilliet; W C Beurze en W F v d Post; J H v Es en M J de Cler; A IER 'w'rboon en J C Stoof: F Daalmcijcr !n H Franse: C P de Groot en D J E I Oostveen; J A v Leeuwen en E Stikkelorum; A R J v d Helm en W M Castelein; J G LO tto en H P botgaar: R E Samuels en W Schilt- ber. vcbuizen; J J Klein en F Hartevelt; P Philippo en L J Vinkesteijn^ W Jlartkoorn en A Leupe; P Boon en MP C P Donders; L H Palm en M M I Bergers OVERLEDEN: P F Lelie, 9 jaar, z. 1 pers. 9 cm dik OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ Haarlemmerstraat 172-174-179 Herenstraat 9 (Alleen voor textiel) MIDZA 1 pers. POLYETHER RAWI MATRAS bestikt met wollen deken bijzonder mooi tijk OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ Haarlemmerstraat 172-174-179 Herenstraat 9 (Alleen voor textiel) MIDZA nog toe afgewezen uitbreiding Noordwijk in noordelijke richting kan worden gerealiseerd. Overeenstemming De gnondonderhandelingen, de laatste weken gevoerd, hebben tot overeenstem ming geleid. Er behoeven geen onteige ningen plaats te hebben. Eigenaren Esro zijn het eens gewonden over prijzen. Met de Van den Berghstichting heeft een grondruil plaats. De technici van de Esro hebben reeds tot de terrei nen en men kan dus bij wijze van spre ken zo beginnen. Per 1 december den de grondwerkzaamheden worden aangevat. Thans moet zo spoedig mogelijk het streekplan aan de nieuwe situa tie worden aangepast. En verder zul len stappen worden ondernomen om de hulsvesting van het personeel te regelen. Het gaat om een internatio nale staf. De raad van de Esro was gisteren sa mengesteld uit afgevaardigden van dc negen aangesloten landen (België, Dene marken, West-Duitsland, Engeland, Frankrijk, Nederland, Spanje, Zweden en Zwitserland) en hij vergaderde onder leiding van sir Harrie Massey. Tevens woonde een delegatie van Italië, welk land de conventie van Esro al heeft getekend doch nog niet geratificeerd de vergadering bij. CEMPFNTÉLflDPN OFFICIËLE PUBLIKATIE Voetgangersoversteekplaats LEIDEN Burgemeester en wethou ders brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten als voetgangersover steekplaats aan te wijzen het aangelegde oversteekpad op de Haarlemmerweg, bij de uitmonding op de Maresingel. Afschriften van dit besluit zijn ver zonden aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de minister van verkeer en waterstaat aangewezen verenigingen, be hartiging van verkeersbelangen ten doel hebbende en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. OVERHEMDEN 2 STUKS „1975 Bel-O-Fast in pasteltinten. Ook in uni wit met boordmodel rondo of punt. Tricotnylon in uni en streepdessins. Diverse mouwlengten. Per stuk 11.90 2 st.J&QCTnü 19.75 Stille Rijn tegenover de Hartebrugskerk Invalide Veldhuis toch naar Tokio (Van onze sportredactie) LEIDEN De invalide boogschutter Harmen Veldhuis uit Rheden gaat toch naar de Paralympische Spelen, die op 4 november in Tokio beginnen. Dit heeft hij te danken aan de Leidse sportschoolhouder W. Luiten, die het geld voor de uitzending van Veldhuis met een bliksemactie voor de televisie inzamelde. Nauwelijks twee uur na de uitzending kon gisteravond na het Olympisch journaal worden bekendgemaakt, dat de actie was geslaagd. De judoleraar Luiten (vijfde dan) zou oorspronkelijk zelf als scheidsrech ter naar de Olympische Spelen gaan. Voor zijn uitzending was echter geen geld beschikbaar. Via een eender gehou den uitzending van de televisie werd hieraan enige aandacht besteed, waarop enkele mensen de heer Luiten geld toe zegden voor zijn uitzending. Er kwam helaas niet genoeg en de heer Luiten bleef in Nederland. Dezer dagen werd hij geconfronteerd met de Nederlandses Invaliden Sport bond, waarvan hij nog nooit had ge hoord. Nog minder had hij gehoord, dat ook voor deze mensen Olympische Spe len worden gehouden. Hij werd enthou- „Ik ga in hoger beroep," zo luidde de repliek van een 29-jarige spinner uit Leiden op de eis van vier maanden ge vangenisstraf waarvan twee maanden, door de officier van justitie by de Haag se rechtbank gesteld ter zake van poging tot zware mishandeling van twee Leidse politiemannen. Wanneer de man onder invloed van drank verkeert blijkt hij moeilijk han delbaar te zijn en dat was ook het geval LEIDEN. Een programma zoals en O. gisteravond zijn leden aan bood, krijgt men hier ter stede zelden te horen. Des te groter is onze dank, men de moed heeft gehac. een uiterst modern werk zoals Nono's Canti dit Vita e d'amore te doen uit voeren. En nog wel in gezelschap van een'ander, zij i.et gematigder opus, te weten Debussy's visie op het lijden van de heilige Sebastiaan. Degenen die dit alles misschien wat te ongewoon voor kwam, konden zich troosten met Mon- teverdis Sonata sopra Sancta Maria en Vivaldis Beatus vir. Nono's Canti bestaan uit een trits, die achtereenvolgens het vallen van de atoombom in Hiroshima en de trieste ge volgen hiervan, alsmede een waarschu wing voor het gebruik van dergelijke af schuwelijke wapenen inhoudt (gesymbo liseerd door de robot op de brug). Daarna de gevangenschap en de hoop op een be leven. En ten slotte het zegevieren de liefde (Tu) to'. uitdrukking brengt. Nono schreef deze cantate twee Jaar geleden voor het Edinburgh-festival, bij die gelegenheid hebben wc er ken nis mee gemaakt. Dc uitvoering door het Residentie-Orkest onder Bruno Maderna, met als solisten Catherine Gayer, sopraan, en Ernst Haefllger, tenor, deed voor die te Edinburgh stel lig niet onder. Goede uitvoering Het opvallende in Nono's cantate is, dat hij met succes gepoogd heeft een canta- bele, expressieve zangstijl te verenigen met een zeer geavancheerde seriële tech niek en een heel ongewone wijze orkestratie. Niet ieuereen zal bij Nono terug vinden wat hij zich voorstelt bij het woord muziek We menen dat, indien men bereid is deze voorstelling ietwat te herzien, deze cantate een positieve be tekenis kan krijgen. De teksten, vooral die over de brug van Hiroshima, zijn wat schreeuwerig en het verband tussen tekst en muzikale vormgeving ontgaat ons nog al eens. Maar als een drieluik van klank suggesties hebben we het werk zeer ge waardeerd. De merkwaardige orkestbehandeling in het eerste en derde deel, waar het toon materiaal behandeld schijnt te worden als ging het om kleurenvlakken, stelde het orkest voor een moeilijke taak, die e wel schitterend werd volbracht. Veel lol past ten aanzien van Catherine Gayer en Ernst Haefliger, die de seriële solo partijen ongelofelijk moi interpreteer- den. Dit geldt misschien vooral voor de sopraan in het tweede deel, waar zij de -steun van het orkest n Slordig Maderna toonde zich vooral in Nono een groot dirigent, in de andere werken bleek dat niet steeds zo duidelijk. Zo vonden we zijn verklanking van de symfonische fragmenten uit de prach tige, mystieke muziek Debussy by het mysteriespel Le martyre de Saint Sébastlen van d'Anunzio schreef ln 1911, nogal slordig en weinig geraffi neerd. Monteverdi's Sonata sopra Sancta Maria uit 1610 is een fraai specimen van vroege Barok-kerkmuziek die het vooral van instrumentale en ruimtelijke con trastwerkingen moet hebben. We misten hier enigszins de milde klank van de oude klaroenen, hier vervangen door mo dern en nogal luid koper, en we vonden de hele uitvoering, ondanks hét goede streven van het Haags Matrozenkoor in de elfmaal herhaalde gregoriaanse frase, wat onzeker en ongenuanceerd. Dez mu ziek heeft kerken met balkons nodig en veel echo, en dat kon in ue Stadsgehoor zaal ondanks de gesplitste opstelling der uitvoerenden natuurlijk niet benaderd worden. op de avond van 18 apriL Er onitstond een woordenwisseling met de schoon.- moeder bij wie de man met zijn gezin inwoont. De schoonmoeder sloeg met een bord. Het een haalde het ander uit en op een gegeven moment vond de schoonmoeder het gewenst de politie te alarmeren. Twee hoofdagenten ver schenen en kwamen de woning binnen. Verdachte had inmiddels enkele mes sen van de tafel genomen en zou vol gens het verbaal, een groot mes naar de agenten hebben gegooid. „Mag ik me zelf verdedigen? Die agenten mochten niet in mijn huis komen," aldus ver dachte, die overigens ter zitting weer ontkende met een me6 te hebben ge gooid. De verklaring van de agenten leverde echter, naar de mening van de officier, voldoende bewijs: aanvankelijk had de man ook erkend, dat hij - het mes naar de politiemannen had geworpen. De president adviseerde de Leidenaar eerst het vonnis van de rechtbank af te wachten, alvorens hoger beroep aan te tekenen. Uitspraak op 5 nov. Feestelijk Een feestelijk slot vormde Vivaldi's psalm Beatus Vir, waarbij de beide solis ten weer schitterende prestaties leverden terwijl het Ned. Madrigaalkoor. Ingestu deerd door Herman Strategier, de koor partij voor zijn rekening nam. Het geheel klonk wel wat recht toe recht aan, de koorklank was grof en vibrerend. Dc mu zikaal niet bijzonder oorspronkelijke compositie kreeg daardoor weinig reliëf. Maderna is meer een geestdriftig dan een verfijnd dirigent. Ondanks deze bedenkingen wes dit toch een zeer bijzondere avond wegens het uitzonderlijke programma en we zijn K. en O. dan ook zeer dankbaar. De talrijke aanwezigen hebben lang durig van hun geestdrift bly.c gegeven. Dr. J. v. J. Veen ATTFMTIE W Haarlen.inejsi.iaat 207 Onze zaak is gesloten vanaf maandag 19 oktober tot en met woensdag 28 oktober. Wij OPENEN ONZE NIEUWE ZAAK HAARLEMMERSTRAAT 181 (hk Hooglandse Kerksteeg) op donderdag 29 oktober 's middags om 3 uur. siast. Maar bovenal werd hij getroffen door de mededeling, dat Harmen Veld huis niet meekon. Nederland kan slechts Olympische kandidaten in woonwagenkamp LEIDEN Gisteravond zaten vele bewoners van het Leidse Woonwagen kamp in hun kantine gespannen toe te kijken naar een tafeltennisdemonstratie die daar werd gegeven door leden van de Nederlandse Invaliden Sportbond. De tafeltennissers Yap Soem LI (Amster dam) en Cor Prins (Lelden), die bel den naar Tokio worden uitgezonden, He ten zien tot welke goede prestaties in validen in staat rijn. De demonstratie werd geleid door politie-sportinstructeur Joop Westbroek, die binnenkort als trainer-coach van de Nederlandse Invaliden Sportploeg naar Tokio vertrekt. De heren D. J. Verzijden. E. de Vos en J. C. Ham van de Leidse Politie Sportvereniging brachten voorts een gave sahenmdemonstratie. Tot slot lieten zestallen van Leiden en Gouda van de Invaliden Sportbond zien. dat zitevolleybal is uitgegroeid tot een volwaardige tak van sport. De invaliden demonstreerden naast een groot enthou siasme ook technische kwaliteiten. Lei den won deze ontmoeting. Zeer spontaan stelden zes kampbewo ners zioh beschikbaar als tegenspelers van de invaliden voor een zitvolleybal- wedstrijd, hetgeen door de laatsten bij zonder op prijs werd gesteld. Dat de woonwagenmensen werden overspeeld, was in deze natuurlijk niet belangrijk. De heer J. Thorn, voorzitter van de Stichting Wboniwagemwerk, dankte de invaliden en de heer Westbnoek voor het gebodene, hetgeen door de aanwezi gen met een gul applaus werd onder: Deze demonstraties lieten weer eens duidelijk zien. dat ook in dc sport een plaats voor de invaliden is ingeruimd. Gelukkig wordt dit steeds meer ingezien. Meisje gewond bij het oversteken LEIDEN Gistermiddag om tien over half zes is een achttienjarige hulp in de huishouding uit Hazerswoude op de Rijnsburgerweg ter hoogte van de A Pauwstraat tegen het wegdek gesmakt toen zij aarzelend bij het oversteken werd geraakt door de duo-passagier van een passerende scooter. Zij liep een zwa re hersenschudding en mogelijk zelfs een schedelbasisfractuur op. De EHD ver voerde haar naar het Academisch zie kenhuis. Leidse huiseigenaren schrijven aan raad LEIDEN Naar aanleiding van het door B. en W. gedane voorstel tot ver hoging van de straat-, respectievelijk rioolbelasting van 10 tot 13 procent voor woonhuizen en van 45 tot 58 procent voor de percelen, waarin per jaar meer dan 1.000 kubieke meters water voor bedrijfsdoeleinden worden gebruikt, heeft de Leidse Bond van Huis- en Grond eigenaren te Leiden een brief geschreven aan de gemeenteraad, waarin men de raad adviseert niet met het voorstel van B en W. akkoord te gaan, aangezien de geheel voor rekening van de eigenaren komende straatbelasting voor die per celen indertijd reeds is verhoogd van 6 tot 10 procent De huiseigenaren zijn ondanks de huurverhogingen nog niet in de gelegen heid gesteld een redelijke afschrijving toe te passen voor de vervangingswaar de van hun onroerende goederen. Ook de loonsverhogingen hebben de huis eigenaren zware onderhoudslasten be zorgd. Aldus schrijft de Bond aan de gemeenteraad. geld opbrengen voor de uitzending tien invaliden. De elfde, Harmen, moest thuisblijven. Hij was reeds gekeurd, had alle inentingen al gehad, maar het kon eenvoudig niet. Toen hy dat hoorde, rypte bij de heer Luiten het plan om de mensen die hem destyds geld hadden toegezegd, via de televisie te vragen alsnog dat geld be schikbaar te stellen, maar nu voor de aanzyin rolstoel gebonden boogschutter. De Int. Invaliden Sportbond verleen de snelle medewerking door een van de vijftig Ingeschreven Engelse Toklo-gan- gers met een ander vliegtuig naar Tokio te laten sturen zodat er in de KLM- machinc voor de Nederlandse ploeg een plaats vrijkwam. Hoogheemraadschap van Rijnland Leiden In verschelde districten van het Hoogheemraadschap van Rymand werden verkiezingen gehouden voor het ongebouwd eigendom. In het 2e district (hoofdplaats Haar- lemmerheide en Spaarnwoude) werden hoofdingeland D.J. van Schie it haar- .emmerheide c.a. en noofdingeland- pla jtsvervanger F.W.M. Baron van Hö- vell tot Westerflier te Halfweg, beiden per 1 jan. 1965 periodiek aftredend als zodenig herkozen. In de bestaande vacature van hoofd ingeland-plaatsvervanger m net 7e dis trict (hoofdplaats Haarlemmermeer Nieuw Vennep) werd gekozen de heer A.P.W. Stokman te Abbenes. In het 11e district (hoofdplaats Reeu- wijk) hadden verkiezingen plaats ter vooiziemng in de vacature van hoofd ingeland ontstaan door het overlilden van de heer P. van der Linde en ter voorziening in de vacature van hoofd ingeland. plaatsvervanger, die per 1 januari 1965 zal ontstaan Joor de perio dieke aftreding als zodanig van de heer M.D.D.L. van Leeuwen te Waddmxveen De heer C. Lafeber zag zien gekozen tot hoofdingeland en tot noofd.nge'and- plaatsvervanger. Daar de^e eerstgenoem de functie wèl ,n laatstgenoemde functie nie: aanvaardde, leverde de verkiezing voor hoofdingeland o'aatsvervanger geen resultaat op. Een nieuwe verkiezing zal plaats hebben op 4 november a s Ia het 16e district (hoofdplaats Zot ter mer) werden hoofdingeland J.C. Groe- newegen te Zoetermecr en hoofd.nge- land-plaatsvervanger C.J, van Swieten te Stompwijk, beiden per 1 januari 1965 periodiek aftredend, herkozen. Eenrichtingverkeer op Zijlpoortbrug LEIDEN Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling, volgende week voor mo torrijtuigen op meer dan twee wielen en voor bespannen wagens eenrichtingver keer in te voeren op de Zijlpoortbrug, arna dan eindelijk de verkeerslichten gebruik kunnen worden gesteld, die hier al geruime tijd staan. Het zal voor genoemde voertuigen dan verboden zijn, komend van de Lage Rijndijk, in de rich ting van de Haven te rijden Momenteel worden nog besprekingen gevoerd met de busonderneming Maarse en Kroon. Het' betreft hier een proef, die zal moe ten uitmaken of op deze manier een be vredigende- oplossing kan worden ge vonden voor ait drukke kruispunt, waar bij vooral de smalle brug een hinderpii Quick Boys-Noordwijk KATWIJK Morgen speelt Quick Boys een vriendschappelijke wedstrijd tegen Noordwijk. Het duel op Nieuw-Zuid begint om drie uur. MODERNE HEREN SPORTTRUI OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ Haarlemmerstraat 172 - 174 - 179 Herenstraat 9 - MIZA - Vragen aan minister over Leidse kikkers DEN HAAG Het Tweede Kamerlid P. A. Burggraaf (P.S.P.) heeft de minis ter van OnderwUs, Kunsten en Weten schappen vragen gesteld naar aanleiding van de proeven met kikkertjes voor eer ste jaarsstudenten in Leiden, we vorige week schreven. siologisch laboratorium van de Leidse universiteit op onverantwoorde en onver schillige wijze met dieren voor het ne men van proeven wordt omgesprongen Hij vraagt verder, of de minister bereid is bij instellingen, die proeven met die ren moeten nemen, erop aan te dringen deze proeven tot het strikt noodzakelij ke te beperken en waar mogelijk deze te laten vervangen door instructieve films

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5