Personeel is de dup e van inmenging vakbonden FEEST BIJ TEEKENS 33 ct. WILLEM II Vorm, kleur en geur fantastisch FANTASTICA louter lichte geurigheid I landa-directeur W. Krüger: Drie jongens van 17 in Leiden gearresteerd M. v. d. Velden verlaat Chr. metaalbedrijfsboiid Geen herfstopleving op goederenmarkten bleef te duur RUNDVLEES HALVE PRIJS aank. kantoorbediende (vrl.) bleekt, reinigt en ontsmet NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 20 OKTOBER Politie verwijdert het personeel van Vianua Leiuen LBIDÏN. Om te atmonetre'ren dat van wern weigering geen oyiaa.e ia, ver zamelde dei personeel vaa ue vlees- eu coaservemaorieit vianda zien vajuiiorge». opnieuw In de hal van het in Uquaidatie inline Deuryt. 'loen aeeit oirecicur aru- gcr, cile weer een hub hao laten komen om de mensen na^r ue Goudse vlees, en ooneervenfabriek te brengen, de politie gebeld en gevraagu, het personeel uu ue fabriek te verwyderen. Dat is zonder on regelmatigheden gebeurd. Mede op advies van de vertegenwoor digers der vakbonden heeft het personeel nu in ztjn geheel ontslag genomen. Het sal de direetle van de fabriek officieel in gebreke stellen omdat het van mening is dat overheveling naar een ander bedrijf in strijd is met de wettelijke bepalingen. De zaak is nu in studie bjj het juridisch centrum van de vakbonden. Automobilist pakte dame papiertje af LEIDEN De Leidse politie, afdeling verkeerszaken, verzoekt getuigen van een ongeluk (gistermorgen om negen uur op de Morsweg) die het kenteken van de daarbij betrokken auto hebben opgeno men, zich met haar in verbinding te stellen, tel. 22244. Het ongeluk betrof een vijftigjarige Leidse mevrouw, die op de fiets reed en tegen een autoportier reed. dat door een automobilist onvoorzichtig werd ge opend. De dame viel en liep verwondin gen op aan rechter arm en rechter been. Omstanders noteerden het kenteken van de auto op een stukje papier en gaven dat aan de gewonde. De automobilist verklaarde zich bereid de mevrouw naar een dokter te brengen, wat hij ook deed. Onderweg slaagde hij er echter in haar het papiertje met het nummer te ontfutselen en toen zij bij de dokter was. reed hij weg, hoewel hij had be loofd op haar te wachten om haar thuis te brengen. De politie is nu op zoek naar de betrokkene en vandaar haar verzoek aan de getuigen. Solglvtt-gasten op de thuisvaart LEIDEN Vanmiddag om half zes hopen de varende gasten van rusthuis Solglytt weer in Leiden te zijn. Het schip zal ligplaats kiezen aan de Roomburgcr- weg. Gisteren vertrok het gezelschap om half tien uit Arnhem. Het was stralend weer en dus genoot men dubbel Alle op varenden hadden het zo naar de zin. dat men het einde van de tocht eigenlijk met lede ogen zag naderen. Maar heel opti mistisch werden al plannetjes gemaakt voor de rei8 van volgend jaar. Om kwart over vier kwam men in Rot- terdam aan. Vandaar wordt vandaag naar Leiden gevaren. (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Vanmorgen heb ik een lang en prettig gesprek gehad met een momenteel zeer omstreden figuur: de in Amsterdam wonende Duitse zakenman W. Krüger (35), directeur van de N.V. vleeswaren- en conser- venfabriek Vianda te Leiden. Ik was er getuige van, dat een der perso neelsleden, de heer Visser, als vertegenwoordiger der anderen, met briefje in de hand zijn directeur kwam vertellen, dat het personeel gens dringende redenen" ontslag had genomen. Buiten stond, evenals gisterochtend, 'n autobus te wachten, die de 45 personeelsleden naar Gouda had moeten brengen, naar de vleeswaren- en conservenfabriek Compaxo, die momenteel al 250 personeelsleden telt en nog steeds verder uitbreidt. Ook stond er een patrouillewagen van de politie, op telefonisch verzoek van de heer Krüger gekomen omdat het personeel de fabriek niet wilde laten en er moeilijkheden dreigden, die gelukkig zyn uitgebleven. Ook de heer J. C. Versluys (22), personeelschef van Compaxo, woonde ons ge sprek by. Wie is deze heer Krüger en wat wil hij? Is hij inderdaad de man, die werk nemers als koopwaar behandelt en die een volkomen on-sociaal standpunt inneemt als het om de belangen zijn werknemers gaat? Laat ik hem eerst wat nader bij i troduceren. Hij stamt uit een oud geslacht van vleeswarenfabrikanten en begon als jongeman van 20 jaar voor zichzelf. Met niets begon hij, want het „volk Oost-Duitsland" had de particuliere eigendommen „genaast", om het netjes te zeggen. Hij woont nu met zijn vrouw in Am sterdam, bezit nog meer fabrieken >u over een tijdje in Londen kunnen onen. De heer Krüger is internationaal georiënteerd, wat ook wel bleek uit de vele telefoongesprekken, die hij van morgen voerde. Soms in het Duits, soms in zijn ietwat gebroken Nederlands. In 1961, toen Vianda failliet dreigde te gaan, nam hij de in 1948 gestichte fabriek over en dat hij nu tot liquida tie moet overgaan, is een gevolg van de, volgens zijn eigen woorden „vol komen juiste" economische politiek in ons land, met name wat de krediet restrictie betreft. Het draait erop uit, dat alleen zeer kleine en zeer grote bedrijven nog maar kansen hebben in dit land, Is zijn mening. Tragedie door bonden De heer Krüger heeft me vanmorgen, waar nodig gesteund èn aangevuld door de heer Versluys, zijn lezing gegeven /er de Vianda-tragedle. Het is een tragedie, die, volgens de heer Krüger, is gemaakt door de vak bonden, dat het personeel heeft be ïnvloed, zijns inziens dwars tegen de belangen van de 45 personeelsleden ln. „Wij hebben een overeenkomst met Cotnpaxo gesloten," aldus de heer Krü- „Juist om moeilijkheden voor de personeelsleden te voorkomen. Het vreemde is, dat het personeel er afgelo pen vrijdag nog mee akkoord ging. En waarom ook niet? Stuk voor stuk konden iensen in Gouda hetzelfde werk gaan verrichten, dat ze hier deden en speciaal de oudere werknemers is de over eenkomst met Compaxo bijzonder gunstig omdat zo daar als „unit" gaan werken, dan ls er altijd meer te bereiken dan wanneer iedereen voor zichzelf Iets moet gaan zoeken. Daar komt nog bij, dat Compaxo een hoger loon wilde gaan be talen en het verschil zelfs met terugwer kende kracht. Maar wat doen de vakbonden? Ze verzwijgen tegenover het personeel, Beroving en mishandeling LEIDEN De Leidse politie beeft driel nen af te ranselen. De man liep zeventienjarige Jongens gearresteerd, die «vond aan bet achterhoofd op. "Icb bebb'" Kl""d" "m"kl Na «ln aangifte konden de Jongens straatmaker. met mishandeling. De eerste keer. op 11 oktober, werd i een Inwoner van Lelden op de Lammer-1allen tonende te 1 markt twintig gulden afhandig ge- I Bij het verhoor kwam aan het licht dat maakt. In de nacht van zaterdag op zon- 'reeds eerder een beroving was gepleegd, dag Jongstleden gaf een aangesprokene De verdachten zijn in het politiebureau op de Beestenmarkt, een dertigjarige Lel-1 ingesloten. Het zijn goede bekeden denaar, echter geen krimp, waarop de de politie en zij zullen donderdag jongens hem met stukken hout begon- Den Haag worden overgebracht. dat het bij Compaxo meer kan gaan verdienen en ik betaalde al boven de c.a.o. Mijns Inziens hebben de bon den dat alleen gedaan om „stemming te maken". Het is een prestigekwestie geworden en wie zijn daarvan de dupe? Niet de vakbonden, meneer, maar onze werknemers, en dat betreur ik ten zeerste. Ik betreur het, dat ze zich zo hebben laten beïnvloeden. Stuk voor stuk zijn het aardige man nen. Er zijn familievaders bij met vijf kinderen en wat moeten die nu? Ze hebben zichzelf afhankelijk gemaakt van de vakbonden en dat is een ver drietige zaak. Waren ze bij Compaxo gaan werken, dan was er voor niemand een vuiltje aan de lucht geweest, ter wijl de werknemers er allemaal nog beter van waren geworden. Zelfs de reistijd dagelijks zou er worden „gependeld" per autobus zou nog worden uitbetaald. De vakbonden heb ben deze zaak voor hun eigen doel ge bruikt en dat ls triest. Werknemers de dupe Vanmorgen nog, nadat ik ze in de kantine had toegesproken, heb ik ze ge vraagd een delegatie van vijf mensen naar me toe te sturen. Ik had op een rustige wUze willen uiteenzetten, hoe de Weer 37 Leidse huizen onbewoonbaar LEIDEN De raad heeft op 10 februari 1964 besloten tot onbewoonbaarverkla ring van 32 woningen, welke deel uit maken van het bouwblok, gelegen tussen de Waardgracht, de Nieuwe Rijn, de Kaarsenmakersstraat en de Groenesteeg, dat bijde uitvoering van het plan voor sanering van het gebied Herengracht- Zijlsingol het eerst voor amovering in aanmerking komt. De Dienst van Ge meentewerken heeft thans eveneens een onderzoek ingesteld naar de toestand van het uit 75 percelen bestaande bouwblok, gelegen tussen de Waardgracht, de Nieu. Rijn, de Oranjegracht en de Groene steeg. Bij dit onderzoek is gebleken, dait 37 woningen, die van het bouwblok deel uitmaken, ongeschikt voor bewoning moeten worden geacht. Het betreft hier de 29 woningen Oranjegracht 7, 17, 17a, 19, 21, 21a, 23, 23a, 25a, 35 37 39 39a, 41, 45 en 49, Groenesteeg 81 Waardgracht 8, 20. 22. 24. 30, 32, 36. 46„ 48 en 52 en Nieuwe Rijn 116 (benedenwoning en bovenwoning) welke particulier eigen dom zijn en de 8 woningen Oranjegracht 1 en 11. Waardgracht 18, 26. 40 en 50, en Nieuwe Rijn 112 (benedenwoning en bo venwoning), welke eigendom van de ge meente zijn. Krediet voor verplaatsing van bedrijven LEIDEN Op 21 oktober 1963, besloot de raad tot aankoop van o.m de pan den met erf St. Jorissteeg 18 en Krau- welsteeg 7, van welke panden de ge meente inmiddels de eigendom heeft De huurder van deze bedrijfspanden, de heer A. Overmeer, wil het in deze panden gevestigde meubelbedrijf plaatsen naar het perceel Oosteinde 30 te Zoeterwoude en heeft in verband hiermee verzocht de aan deze bedrijfs- verplaatsing verbonden kosten, waaron der begrepen de kosten van het treffen van noodzakelijke voorzieningen aan het door de heer Overmeer te betrekken pand te Zoetermeer. teneinde dit voor de uitoefening van zijn bedrijf geschikt te maken, tot een bedrag van f 4.500.— voor rekening van de gemeente te ne- overeenkomst met Compaxo in elkaar zat en welke voordelen er voor hen vastzaten. Ze weigerden en daarna i heer Versluys naar de kantine gegaan om zijn lezing te geven. Daarna heb ik ze gevraagd de fabriek te verlaten en dat wilden ze niet. De mensen van valkbonden stonden voor de deur probeerden er zioh in te mengen „de spanning erop te houden". Daarom heb ik ten slotte de politie gebeld. Nu wordt het een puzzel voor de ju risten en de vakbonden zullen wel pro beren een vordering op mijn dak neei te laten. Ik ben tamelijk gerust, wat de afloop betreft, maar ik blijf volhouden, dat de werknemers de dupe van dit alles zijn. Ik heb het beste voor iedereen gewild en juist daarom ben ik zelf aan liquidatie begonnen. Dan zijn er voor alle partijen moeilijkheden te voorkomen. In al ons overleg hebben we het geweste lijk arbeidsbureau betrokken. En nu Denkt u toch eens aan die familieva ders". zei de heer Krüger nogmaals. Wij zijn wel wijzer! „Hebt u onze fabrieken in Gouda wel eens gezien?", informeerde de heer Versluys van Compaxo bij het weggaan. „U moet eens gauw komen kijken, vooral nu u de Vianda-fabriek hebt gezien- U zult versteld staan. En dacht u, dat wij met ons zich steeds verder uitbreidend bedrijf ons aan kwade praktijken zouden schuldig maken, zoals wel wordt gesuggereerd? Wij zijn wel wijzer!". ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 16 oktober Doet. ex. II: mej. DJie Kiok Nio (Leiden), mej. A M N Oudenhoven (Schiedam), I Burg, Te...::. i dam), J Jeekel IBreda); seml-i terdam), de heet staatsex. deel III: i (Den Haag): groc Gymlokaal Du Rieustraat bijna f 20.000 duurder LEIDEN Voor de bouw en inrich ting van het gymnastieklokaal aan de Du Rieustraat stelde de raad in totaal een krediet beschikbaar van f 321. Het bedrag van de eindafrekening o^ schrijdt het totaalbedrag van het verleen de krediet met f 19.484.72. De overschrijding van het krediet heeft in hoofdzaak de volgende oorzaken met de bouw van de u.l.o.-school aan de Van den Brandelerkade. waren geen kos ten voor toezicht geraamd. Door het uit- olijven van de ryksgoedkeuring bleek deze combinatie niet mogelijk, zodat afzonderlijk toezicht nodig werd. De kos ten daarvan hebben f 9,546.20 bedragen. Door dezelfde oorzaak en door de lange bouwtijd werd de post toezicht gemeen tewerken overschreden met f 3.156.58. Voorts had de architect bij de raming van zijn honorarium geen rekening ge- houden met de ko9ten van het berekenen en tekenen van gewapend betonconstruc ties, Hierdoor werd de post honorarium architect o.a. overschreden rhe^ f 3.208." Voor de inrichting van het gymnastiek lokaal bleek een bedrag van f 6.569.04 meer nodig dan was geraamd. Voorts werd op een aantal andere posten in ge ringe mate meer of minder uitgegeven. Gevonden voorwerpen LEIDEN. Tuinstoel, rijzweep, kin derschoentje, kinderjack, sleutels, dames- portemonnaie, sigarettenaansteker, he- renbril, badhanddoek, overhemd, ge dichtenbundel, slipover, rabiespennirg nr. 57234, gordijnstof, paraplu, bankbiljetten damessjaal, kinderporteroonnaie, tas (koffermodel), vest, damesriwg, land- ergereedschap, regencape, etui inh schrijfbenodigdheden, herenportemonnaie kindervestje, regenjas, pakken koffie, autostep, regenbroek, kind^rbril rijwiel tas (enkel), herenwindjack, 4-kleuren pot'ood, dekzeil, herenpolshorloge, regen zeiltje. leesboek, mondstuk van een stofzuiger, geldbedrag, medaillon, ak- s. bedrijföbril, jasje, mapje irth. post zegels, rieten tas inh. badgoed, turnpak, truitje, damespolshorloge, zegelring da mes japon, beurs, hanger met kinder tandje, fototoestel, sportkousen, hand schoenen, rekenllniaal. Terug te ontvangen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, in. gang poort op woensdagmiddag tvssen 14 en 17 uur. Telefonische inlichtingen ui.nen niet worden verstrekt. Gemeente-avond Luth. Gemeente LEIDEN Uitgaande van de zendings commissie van de Evang. Lutherse Ge- ite zal morgenavond om 8 uur een bijeenkomst worden gehouden in de consistorie van de kerk Hooglandse Kerk- gracht 28, waarin mevrouw F. W. Te- ding van Berkhout-de Meyere vertelt haar reis door Egypte. Zy zal haar voordracht illustreren met kleurendia's. Sinds 1928 „in rechte lijn" (Van onze soc.-econ. redactie) Tijdens een druk bezochte receptie heeft gistermiddag te Utrecht de heer M. van der Velden, gesalarieerd be stuurder en lid van het Centraal Be stuur van de Chr. bedrijfsbond voor de metaal- en elektrotechnische In dustrie, afscheid genomen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd (63). De heer Van der Velden heeft vyftig jaren van arbeid achter de rug, want zo als hijzelf opmerkte ging hy reeds op 12-jarige leeftyd de fabriekspoort in Vlaardingen binnen, waar hij werkte 's morgens 6 tot 's avonds 6. Geld een ambachtsschool was er niet. Normaal werd er 's avonds tot 7 uur gewerkt, maar omdat de jonge Va<n der Velden de burgeravondschool volgde mocht hij een uur eerder weg. Sinds 1928, het Jaar waarin hy belydc nis des geloofs deed en In het huweiyk trad, dateert ook zün lidmaatschap van de chr. vakbeweging, in casu de C.M.B. „Ik had toen de rechte lUn in myn leven te pakken en heb die al deze Jaren met overtuiging gevolgd," aldus de scheiden de C.MJJ.-bestuurder. De heer Van der Velden werd by zijn afscheid geëerd door de aanwezigheid van vele prominenten onder wie ir. K. v. d. Pols, lid van het bestuur van de F.M.E., de Organisatie van Werkgevers ln de Metaalindustrie, voorzitter van de bedrijfsvereniging en het bedrijfspen sioenfonds voor de Metaalindustrie en directeur van de Rotterdamse Droogdok Maatschappij Namens de werkgevers werd behalve door de heer Van der Pols ook het woord gevoerd door de heer M. van der Voet, voorzitter van de Vakraad voor de metaalnyverheid en van de Fe deratie van werkgevers in deze tak van bedrijf. SprekeTs waren voorts de heren C. Niemantsverdriet namens de CNV-bon- den, H. R. Plomp (CNV-bestuur), A. de Vries (ANMB-NKMB) en Jac. Alders, tweede voorzitter van het NKV, namens het G.A.K. De heer Bruggink voerde het woord voor het personeel van de C.M.B. De heer M. Peters, voorzitter van de C.M.B.gaf een korte levensschets van de heer Van der Velden en memoreerde zyn belangrijk werk in de sector van de sociale verzekeringen. Voor de leden van da C.M.B. was Van der Velden een pleit- zorger, vooral als het ging om de me- disch-sociale moeilijkheden. Hoewel zeer erkenteiyk voor de vele goede wensen en de talryke cadeaus be treurde de heer Van der Velden het toch, dat er by zyn afscheid nog geen bedrijfs pensioenfonds voor de beambten in de metaalnyverheid bestaat. Grote waarde ring had by er voor dat binnen de cbr. vakbeweging over alle kerkmuren wordt heengekeken. Alle christenen kunnen hier ln grote eensgezindheid samenwer ken. Een zaak, waarover de heer Van der Velden zich bU zUn afscheid harteiyk verheugde. De 55-jarige grondwerker J. S. uit Sittard is gisteren door de recht bank te Maastricht veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden waarvan drie voorwaardelyk en ver beurdverklaring van zeven koffiebonen, resp. van de buit die een inbraak hem opleverde. De buit had overigens meer bedragen: textielgoederen en verschei dene pakken koffie, die verdachte thuis reeds had gebruikt op die zeven bonen In september waren de wereldgoede renmarkten wat levendiger dan in augustus, aldus de Nederlandse Over- zeebank. maar de gebruikeiyke herfst opleving liet nog op zich wachten. Door het hoge rentepeil in de voornaamste Westeuropese landen waren kopers wat terughoudend, doch men is vrij mistisch door het gunstige conjunctuur- verloop in de meeste westerse landen, vooral de Verenigde Staten. De Amerikaanse staalindustrie blijft zich gunstig ontwikkelen. De stijging van de tinprijzen hield krachtig Koper was zeer vast. Lood en zink stegen De koffiehandel bleef bescheiden. Cacao was goed prijshoudend. Op de Amsterdamse termUnmarkt waren de omzetten 1895 (vorige maand 880, vo rig jaar 1560) ton. Op de internationa le theeveilingen heerste levendige koop lust. Theekringen verwachten handha ving van het prijspeil, suiker: prijspeil gedrukt. Op de overzeese wolveilingen Ir. C. Lugt benoemd tot bedrijfsdirecteur van Leidse A.Z. Curatoren der Leidse universiteit heb ben ir. C. Lugt te Eindhoven benoemd tot bedrijfsdirecteur van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Ir. Lugt was laat. stelyk directeur van de hoofdgroep pro- dukten voor industriële toepassingen by Philips' gloeilampen. C.C.O. schrijft: Varkensvlees Het Consumenten-contactorgaan heeft i een brief aan de minister van eco nomische zaken aandacht gevraagd voor de hoge consumentenpryzen voor varkensvlees. Deze pryzen hebben vol gens het CCO de daling van de markt- noteringen voor slachtvarkens. die sedert december 1963 ongeveer 24 pro- ïnt bedraagt, niet gevolgd. De betere vleessoorten het groot ste deel van het varken bleven op hetzelfde hoge niveau als december vorig jaar of bereikten zelfs een hoger peil. De goedkopere soorten, zoals spek. gaven een daling van 10 tot 15 procent te zien. Het verloop van de groothandelsprij- m vertoonde een betere aanpassing in de gedaalde marktnoteringen. De kleinhandelsmarge moet derhalve aan zienlijk zijn gestegen. Verwacht mag worden dat in de komende maanden belangrijk groter aantal slaohtvar- kens dan vorig jaar voor de consump tie beschikbaar zal komen. Van ver schillende zyden, met name door het produktsdhap voor vee en vlees, is reeds gewezen op Üe wenselijkheid om de consumptie van varkensvlees te sti muleren, - - Het CCO is van mening dat de enige doeltreffende stimulans is gelegen in aanpassing van de consumenten prijzen voor varkensvlees aan het ver loop van de markt- en groothandels- prijzen. Bejaarde doodt liefdesrivaal Een 76-jarige man uit Ukkel bij Brus sel is maandag gearresteerd op beschul diging van moord Op een 81-jarige lief desrivaal. Het slachtoffer werd het af gelopen weekeinde in zyn woning aan getroffen. met ingeslagen schedel. Vingerafdrukken bleken afkomstig van een 76-jarige dorpsgenoot, die het de laatste tijd herhaaldelijk aan de stok heeft gehad met het slachtoffer om de vriendschap van een 50-jarige Frangaise. Deze werd kortgeleden door de Belgische politie over de grens gezet omdat haar papieren niet in orde waren. Vermoed wordt dat de twee grijsaards zaterdagnacht een heftige ruzie om deze kwestie hebben gekregen. „De brief" van Vermeer veilig aangekomen ,De brief" van Vermeer, uitgeleend or de tentoonstelling „The orange and the ro9e" in Londen, is gisteren begeleid door motorpolitie overgebracht het Victoria and Albertmuseum. Het waardevolle schilderij werd door de Nederlandse torpedobootjager Am sterdam van Den Helder naar Londen gebracht. Het stuk Veimeer is eigen dom van het Rijksmuseum in Amster- werden aangeboden partijen rut en crossbreds vlot verkocht, zij het tegen het einde van de maand zich wat flauwere stemming aftekende] bedrijvigheid voor huiden, katoen graan en enigermate voor oliën en ten nam toe. Rubber: lichte stü voor natuurrubber. Op de Amstei^ se aardappeltermynmarkt was de zet 520 <vm. 7665. v. 8790» ton. Jhr. De Geer (ch\ Regeringsplannej zullen gewijzigd moeten worden „Met opgewektheid en vertroul zijn wij het tweede politieke jaar het kabinet Marijnen ingegaan, over enige voornemens van de ij ring is het laatste woord nog niet zegd", aldus jhr. mr. L. E. de van Oudegein. voorzitter van de Ij raad van de Christelijk-Historj Unie en lid van de Eerste Kame^ een causerie die hij gisteravond de radio hield. „Het overleg met beide Kamers kan nog wel wat v ging in de regeringsplannen bren| zo voorspelde jhr. De Geer. die 1 by speciaal noemde de regionale in trialisatie en het weggeld. De CHU is geneigd de bezwarei erkennen tegen de Nota inzake het gionale industrialisatiebeleid. Wat weggeld betreft zei de heer De van Oudegein dat deze speciale ha wel bijzonder onaantrekkelijk en verwerpelijk is. Als de regering aa melijk kan maken dat de algemene] delen onvoldoende zijn voor alle. w« bouwplannen dan geeft deze sen voorkeur aan een tijdelijke verhfl van de motorrijtuigenbelasting. Minister Bogaers schrijft brief aai bouwvakkers De minister van volkshuisvesting, P. Bogaers, gaat een persoonl brief schrijven aan ongeveer 255 bouwvakkers. De minister daarin de bouwvakarbeiders opwel tot een exitra krachtsinspanning einde voor het einde van dit jaaJ veel mogelijk woningen voor bewcj gereed te krijgen. Daarby wil minister Bogears alle dacht concentreren op de won die reeds bijna klaar zyn, maaï jaar wellicht niet kunnen woj opgeleverd omdat voor de lal loodjes onvoldoende mankracht sohdkbaaj- is. Een rol L „-ft daarbij gespeeld ook overweging dat door de zeer guni zomer vergeleken met voorgaand^ ren een aanzienlijk groter aantal ningen voor afwerking gereed ii De minister zal zyn persoonlijke J volgende week aan'die bouwvaka^ deus stu/ren. Landelijke acti voor behoud val draadomroep In Maarn is zaterdag opgericht landelijk comité-draadomroep. Het I zich ten doel actie te voeren tot beh van de draadomroep, die, zoals in Troonrede is aangekondigd, met ophel wordt bedreigd. Tot voorzitter is< kozen de heer J. F van der Aa Amsterdam. Secretaresse is mevrouvl Bouman uit Rotterdam; penningme] de heer A Couprie uit Rijswijk] technisch adviseur de heer P. C. Ccj uit Scheveningen. Via onder het laa lijk comité ressorterende plaatse! comité's en correspondenten wil j allereerst adhesiebetuigingen verzami Er zijn inmiddels al plaatselijke con] opgericht in Den Haag, Rotterdam Amsterdam. Het comité draadomroep is van J om over de technische aspecten varj draadomroep contact op te nemen I de centrale directie van de PTT. UiJ honderden adhesiebetuigingen, die all binnengekomen toen er bekend vl dat het comité zou worden opgeri blijkt volgens de initiatiefnemers I duidelijk dat men enthousiast is <1 kwaliteit, programmakeuze en ser^ van de draadomroep. Het comité wil dan ook, rekee houdend met de technische ontwikke gen op dit gebied (centraal anten systeem), al datgene doen wat het) houd van een storingvrije ontvangst bevorderen. Zodra de tijd daarvoor is zal het comité contact opnemen i de regering, en de Staten-Generaal. 15 Jaar geleden verlaagden wU in ons kleine winkeltje op de Mare enorm de prjjzen. Sindsdien zyn wij door de enthousiaste reacties van U uitgegroeid tot Leiden's grootste vleesleverancier. Hartelijk dank! WIJ TRACTEREN U Geef uw gezin 't beste en een stukje extra. Van alle soorten magere-, rib- en doorregenlappen, gehakt en hacheevlces krijgt U HET 2e POND VOOR DE IIlwW EN IEDERE WOENSDAG EXTRA KOOPJES DE REEKS ZONDAGAVOND-LEZINGEN VOOR DE NCRV IN BOEKVORM GESPREKKEN door Prof. Dr. A. F. N. Lekkerkerker OVER DE HEIDELBERGER N.V. GEBR. ZOMER KEUNINGS UITGEVERSMAATSCHAPPIJ Een kostelijk boek over de actualiteit en de rijke inhoud en historie van de Heldelbergse Catechismus, geb. f 9.50 Verkrijgbaar in de boekhandel. WAGENINGEN Op HANDELSKANTOOR te LEIDEN is plaats voor een Sollicitaties te richten aan het bureau van dit blad onder

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4