Yianda-personeel weigerde vanmorgen in bus naar Gouda te stappen Vanmorgen werd eerste Leidse vuil gestort in Zoeterwoude Leidse fabriek ligt stil Te kust en te keur Teidse jongeren genoten van het Scapino-ballet Traditionele tekenkunst in zaal aan Papengracht ITE LEIDSE COURANT MAANDAG 19 OKTOBER 1964 Maandag |ula Acad. Ziekenhuis, 8 u omstr. Ned. Roode Kruis, ;iking plaquettes en penningen Ons Honk, Rooseveltstraat - Telderskade, 7.309.30 uur Tuinbouw en Plantkunde, ichikken en -binden. Antonius-clubhuis, 8 uur: contact- ind Bond van Speeltuin-verenigingen Leiden, uitreiking aan enkele keituinvrienden van de NUSO-< r ^pEGSTGEEST Zeirdinlgshuis. 8 u Ifcmsweekavond. Thema: Gezin en wel- lart. Spreker ds. Harder uit Baarn. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u.: (agsche Comedie met „Kinderen Dinsdag ■gehoorzaal, 8 uur: Chr. orato- ivereniging Ex Animo, lustrum uitvoering van oratorium Judas ibaeus van G. F. Handel. Nelly der Spek sopraan, Wilh. Matthès Charles Holland tenor, Ruth Pos Max van Egmond bas, Hans man cembalo en Residentie- Lakenhal, 8 uur: K. en O.-studie- moderne beeldhouwkunst (met films) ition, trein 19.19 uur: afd. Leiden Chr. Reisvereniging, vertrek naar Haag voor bezoek aan tentoonstel van bijbelse diorama's in de Wil- ikerk, Nassaulaan 12. igperef. jeugdhuis, Breestraat 19, 7 tot spreekuur Chr. Emigratiecentrale, idhuis, 78 uur: zitting Bouwfonds Gemeenten. Mare 28a, 7.15 uur: ruilavond Philatelist. Centrum, Hooigracht 84, 8 uur: Grunnegerlaand, jaarvergadering, ition, 8.30 v.m.; afd. Leiden Ned. f. Reisvereniging, vertrek naar Ve- herfsttintentocht (vertrek Noordwjjk aan Zee om 8 uur). Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u.: ible met „De bruiloft van Figaro". Haag, Diligentia, 8 uur: Prager- r de Vereniging voor Ka- Woensdag ^ïdhuis, ingang Vismarkt, 8 uur: Jeugdparlement, debatavond n Volkenkunde, Steenstraat t uur: opening tentoonstelling „On- Brukking en verzet" door prof. dr. D. Kuenen, rector magnificus der uni citeit. shuis (achter Hoflaan 76), 7.30 tot - Herv. wijkgemeente Boshuizer- sociëteitsavond. louck Hurgronjehuis, Rapenburg 61. en O.-cursus „Moderne stro- de filosofie", leine zaal Gehoorzaal, 2.30 v d. Ver. van Huisvrouwen, ng over het bedrijfschap v ersbedrijf, bak- en braaddemonstra- eref. jeugdhuis, Breestraat 19, 8 u.: Leiden Tuinbouw en Plantkunde nvergadering. EGSTGEEST Zendingshuis, 8 i nsweekavond. Thema: Gezin en rt Spreker dra. H. M. de Lange uit i Haag. egstgeest, Rijnlands Lyceum, M. H nplaan 1, 8 uur: afd. Oégstgeest K J.-cursus „De situatie .achter ren Gordijn", a Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Comedie met „Een afgehouwen Donderdag jeref. jeugdhuis, Breestraat 19, 2. uur (gesloten van 6 tot 7 uur): chr. geref. vrouwenvereniging e van de kerkrestauratie, isgehoorzaal, 8 uur: K. en O- (Meesterserie)Residentie-Orkest Cath. Gayer, sopraan, Ernst Haef- !r, tenor, het Ned. Madrigaalkoor 'L Haags Matrozenkoor. Haag, Diligentia, 8 uur; Hans 4iter Haaser, piano. Vrijdag [Jalteref. jeugdhuis, Breestraat 19, 2.30 (gesloten van 6 tot 7 i Ufiar chr. geref. vrouwenvereniging ibate van de kerkrestauratie. 'annond: Huis te Warmond, 4 uur: bangst door het curatorium t.g.v. vol, de restauratie, est. Den Burcht, 8 uur: Stichting van bestuur Bouwbedrijf, uitrei vakdiploma's, cademiegebouw. 4 uur: inauguratie dr. J. Bastiaans, gewoon hoogle- in de psychiatrie, en Haag, Kon. Schouwburg. 8.15 u.: igsche Comedie met „Celeslina" en Haag, Diligentia, 8.15 uur: Haags ;aifdentencabaret. Zaterdag eref. jeugdhuis, Breestraat 19, 8 u.: Jeugdverband, filmavond, ver dij ng van „Zij waren allen schuldig" tjei tationsplein, 13.40 uur: afd. Leiden fj.-h Ned. Natuurhist. Vereniging, ver met bus 43 naar landgoed Rust er ugd te Wassenaar voor paddestoelen- rh Ursie' d erv. jeugdgebouw, Hooglandse Kerk- ^'cht 44, 8 uur: jongerensociëteit, 'j mpiade 1964 'en Haag. Diligentia, 2.15 uur: to- Igroep Arena met „De prins uit het 'el ien". (Van t onzer verslaggevers) LEIDEN Vanmorgen vroeg is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan de weinig rooskleurige geschiedenis van de N.V. vleeswaren- en conserven- fabriek Vianda te Leiden. Zoals we zaterdag berichtten, zou vanmorgen een bus gereed staan om een deel van het 62 man tellende personeel naar Goude te brengen, waar directeur W. Krüger werk had gevonden by de N.V. vleeswaren- en conservenfabriek Complaxo. De autobus stond er inderdaad maar niemand stapte er in, mede op advies van de aanwezige vakbonds bestuurders van CNV, NKV en NW. „Dit wordt beschouwd als werkwei- gering", deelde procuratiehouder De Boer de pl.m. 35 personeelsleden mee names directeur Krüger, met wie hy in telefonisch contact stond. Later gaf hy de mensen opdracht de fabriek te verlaten. Morgenochtend om half acht zou er weer een bus gereed staan. 17" 11 .99 drommende personeelsleden opmerkingen „IVOPpelDaaSStUllt als „Mensen zijn geen koopwaar" 1 1 heer Krüger speelt hier gewoon het spel De overigen van de 62 personeelsleden van een koppelbaas en daar trappen werkten vanmorgen nog op kantoor, doordat de produktie is gestaakt wegens financiële moeilijkheden, was er voor 35 man geen werk meer. En aangezien 'het gewestelijk arbeidsbureau nog geen ontslagvergunning heeft afgegeven, heeft directeur Krüger zijns inziens een aan vaardbare oplossing gevonden door zijn personeel naar Gouda te laten sturen. Het personeel zelf en de vakbondsbe stuurders dachten daar echter anders over en we hoorden vanmorgen, staande tussen de in de Rij ne veststr a at samen- Haarlemmerstraat 207 Onze zaak is gesloten vanaf maandag 19 oktober tot woensdag 28 oktober. Wij OPENEN ONZE NIEUWE ZAAK HAARLEMMERSTRAAT 181 (hk Hooglandse Kerksteeg) op donderdag 29 oktober 's middags om 3 uur. Haag, Diligentia. 8 uur: Albert >ei 'el voor de honderdste keer in zijn di one-man-show „Van en over Coupe- ff, cheveningen, Kurzaal, 8.15 uur: Re- !ntie-Orkest met solisten, cheveningen. Op Gouden Wieken, 6 Amsteltoneel met „Valstrik voor man alleen". Welke apotheek ieopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Centraal, Breestraat 74, telef. 20552, en de apotheek Van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp. De Oegstgeester- apotheek is op zondag 18 okt. gesloten van 8 tot 24 uur. De apotheek Voor schoten is op zondag 18 okt. gesloten in 8 tot 22 uur. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): donder dag: Het naakte eiland (a.l.)vrijdag en zaterdag: Amerika zonder masker (14) zondag en maandag: Orfeu Negro (18); dinsdag en woensdag: De Nacnt (18). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Mensen van morgen (14). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Te rijk om s te lopen (14). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Universo di notto (18). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): donderdag Het zevende zegel (18); vrijdag en zater dag: Als in een donkere spiegel (18); zondag en maandag: De avondmaalsgas- ten (18); dinsdag en woensdag: De grote stilte (18). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Veel liefs uit Moskou (18). Tentoonstellingen Rijksmuseum Volkenkunde: tentoon stelling „Onderdrukking en verzet", van 21 okt. tot en met 1 nov. (maandag tot zaterdag van 10 tot 17 uur en zondag 13 tot 17 uur, van 15 tot 15.45 uur vertoning van documentaire film over concentratiekamp Sachsenhausen, be- 1 alve op zondag). De Lakenhal: tentoonstelling Jonge Nederlandse kunst, van 10 okt tot 2 no vember. De Ruif, Janvossensteeg 59: tentoon stelling van tekeningen, etsen en schil derijen van Maronier (van 331 oktober, van 12—18 uur, vrijdag, zaterdag en zon dag van 1224 uur). De Lakenhal. Oude Singel: tentoon stellingen van schilderijen en tekenin- egen van Theo Lohmann (van 25 sept tot 26 oktober). Taveerne Tastevm, Beestenmarkt 14 tekeningen van Frans Pieck (van 26 sept tot 26 okt., dagelijks van 16.30—24 uur. bovendien vrijdags tot lu's nachts» Boerhaavezaal, Lange Vrouwenkerk- koorsteeg: tentoonstelling van schilde rijen en gouaches van Willem F. Bred- dels (geopend van 10 tot 24 okt-, dage lijks van 1417 en van 1921 uur, za terdag en zondag van 14 tot 18 uur). Benoemingen Leidse universiteit LEIDEN Curatoren van de rijks universiteit te Leiden hebben benoemd: Drs. C. J. den Otter, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de experimentele zoölogie, met ingang van 1 oktober 1964 tot wetenschappe lijk ambtenaar in vaste dienst; Mej. E. C. Rodbard, voor het tijd vak van 1 september 1964 tot 1 sep tember 1965 tot wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de psy chiatrie: Dr. C. den Hartog, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij het Rijksherbarium, met ingang van 1 oktober 1964 tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in vaste dienst; Drs. H. J. M. Duller, voor het tijd vak van 1 oktober 1964 tot 1 oktober 1965 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der so ciale wetenschappen; Drs. H. A. Wage, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren, voor het tijd- van 1 september 1964 tot. 1 sep tember 1965 wederom in deze functie; Drs. D. H. D. MacGillavry, tot we tenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst voor het tijdvak van 1 septem ber 1964 tot 1 september 1965, bij de psychod iagnost iek A. de Groot, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de bibliotheek, voor het tijdvak van 1 oktober 1964 tot 1 oktober 1965, we derom in deze functie: Dr. M. S. H. G. Heerma van Voss, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelij ke dienst bij de faculteit der letteren, met ingang van 1 september 1964 tot wetenschappelijk ambtenaar in vaste Dr. J. Voorhoeve, voor het tijdvak m 1 september 1964 tot 1 september 1965 tot wetenschappelijk hoofdambte- in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren; Drs. G. J. de Bruijn, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de algemene zoölogie, met ingang van 1 oktober 1964 tot wetenschappelijk amb tenaar in vaste dienst; Drs. G. J. de Bruijn, wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de algemene zoölogie, voor het tijdvak 15 april 1964 tot 1 oktober 1964 wederom in deze functie; Mevr. drs. E. Kraak-Cramer, voor het tijdvak van 15 augustus 1964 tot 1 augustus 1965 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de natuurkunde: Dr. J. van Thuijl, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Oraganische Chemie, voor het tijdvak van 1 oktober 1964 tot 1 okto ber 1965 wederom in deze functie; Jkvr. mr. M. H. Bas Backer. weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der rechtsge leerdheid, voor het tijdvak van 1 okto ber 1964 tot 1 oktober 1965, wederom i deze functie; Dr. D. P den Os, voor het tijdvak in 1 september 1964 tot 1 september 1965 tot wetenschappelijk hoofdambte naar in tijdelijke dienst bij de anorga nische chemie; De heer J. Kunnen, voor het tijdvak van 1 september 1964 tot 1 september 1965 tot wetenschappelijk hoofdambte naar in tijdelijke dienst bij de faculteit der rechtsgeleerdheid. neveststraat in en de chauffeur opende de deuren om eventuele gegadigden ge legenheid te geven in te stappen. Bedrijfs leider Th. van Dam nam heel optimis tisch in de deuropening plaats met een personeelslijst Niemand stapte echter in en de chauffeur kreeg ten slotte de op dracht maar terug te rijden naar Rotter- De heer De Boer deelde het perso- neell namens zijn directeur mee, het niet instappen als werkweigerlng zou worden beschouwd. Verder mentaar wilde hij niet geven, ook toen werd gevraagd of dit op „ontslag op staande voet" neerkwam. Twintig minuten later kregen de per soneelsleden, nadat de heer De Boer nog maals telefonisch contact had gehad met de directeur, opdracht de fabriek te ver laten. Morgenochtend om half 8 zou de bus weer gereed staan, zo werd gezegd Onzekerheid In overleg met de aanwezige vakbonds bestuurders besloten de -betrokken per soneelsleden vanmorgen om 10 uur weer in „Zomerzorg" bijeen te komen. Voor de personeelsleden, onder wie twee vrouwelijke, is de huidige situatie, uiteraard verre van prettig, Vorige week heeft men nog loon gekregen, maar men moet nog maar afwachten hoe dit deze week zal gaan. Wij spra ken personeelsleden, die al 17 jaar lang, sedert de stichting van Vianda, hier werken. Zij hebben bovendien gezin en ieder weldenkend mens be grijpt, dat zulke mensen thans zeer moeilijke tijd doormaken. Speeltuin Zoeterwoude wordt opgeknapt ZOETERWOUDE In de kantine van De Jongs machinefabriek verga derde de speeltuinvereniging Swieten. Omdat de voorzitter wegens een hem overkomen ongeluk in het ziekenhuis ligt, had de heer Turnhout de leiding. Het ledental beweegt zich in stijgende lijn. Er is een flink bedrag in kas, zodat kon worden besloten de speeltuin gron dig op te knappen. Mevrouw Van Kennen, die van de oprichting af deel uit maakte van het damescomité, vond de tijd gekomen haar functie neer te leggen. Zij werd harte lijk toegesproken. De dank van de vereni ging werd onderstreept met de aanbie ding van een b' «stukje. De plaats van Van Kempen zal worden inge- door mevrouw De Haan. 'Kind speelde met handgranaat LEIDEN Tot zijn gTote ontsteltenis ontdekte vorige week de Leidse hande laar In lompen en metalen G. van Vliet dat een van zijn kinderen met een „knots van een handgranaat" zat te spelen. Het projectiel bleek afkomstig uit het pak huis van de man, dat aan de Janvossen- De heer Van Vliet herinnerde rich dat hy de kist in de Loop van de week had afgehaald in Hazerewoude waar zij op de zoLder van de overleden oud-burgemees ter A. Smit stond. De kist was gevuld met een aan/tal handgranaten, een fonsforbom, enkele landmijnen en ander oorlogstuig uit de Tweede Wereldoorlog. In samenwerking met deskundigen heeft de polaibie voor het weghalen en vernietigen van de explosiev-e stoffen ge zorgd. Vola naar de Deltawerken LEIDEN Vrijdag hield de Vereni ging van oud-leerlingen der Ambachts school een excursie naar de Deltawer ken. De heer F. A. van Schie. water staatsambtenaar, gaf een duidelijke uit leg. 's Middags reed het gezelschap naar het begin van de Grevelingendam, aan de zijde van Overflakkee. De heer J. v. d. Veen van Rijkswaterstaat zorgde voor de toelichting. LEIDEN. De jeugd van Leiden kon zaterdagmiddag in de Stadsge- ballet. Voor deze balletmiddagen. die worden georganiseerd door de L.J.A., is altijd grote belangstelling. Dat zal nie mand. die zo'n middag meemaakte, verbazen. Scapino in de persoon van Tom de Graaf, die als gastheer de nummers inleidt en aan elkaar praat voor zijn jeugdig publiek, zowel als de hele groep in het dansen, spreekt een taal die het kind begrijpt. Niet neer buigend van uit de hoogte noch gefor ceerd leuk. In de loop der jaren heeft, mede door het werk van Scapino, de jeugd geleerd, ballet te zien en te waarderen. Dat daar vooruitgang en ontwikkeling in zit, blijkt uit het feit, dat men een grotere dosis zuiver ballet kan geven. Ook de vorm waarin het ballet wordt ge bracht behoeft niet altijd meer zo spel- achtig te zijn. Men heeft leren zien en begrijpen. Dat bleek zaterdagmiddag ook. Na de pauze gaf men een verhaal, het grotere ballet „strip" geheten, dat gaat over een jongen en een meisje, die in het land der „stripfantasie" belanden. Voor de pauze waren er kortere ballet ten en een Joegoslavische dans. De waar dering van de jeugd voor beide gedeelten was groot En terecht want deze groep levert uitsteke..d werk. We waarderen bovenal, dat men voluit bleef dansen ook al gleden sommigen door de gladheid van het toneel uit. De choreografie van de verschillende onderdelen is eenvoudig en spreekt di rect aan. 't Is leuk om naar te kijken, mede door de goede techniek van de danseressen en dansers. In Ine Rietstap, Elly Pijpers, Gemma Exman, Nino van Tijn, Willy Roemers, om er enkele te noe men, heeft men uitstekende krachten, die soepel in hun bewegingen en licht in hun sprongen zijn en bovendien zeer expres sief. Dat laatste is vooral voor kinderen zeer belangrijk. Het was een geslaagde miuuag met als resultaat een zeer opgetogen en mee levend publiek. A. C. Bouwman Gemeente moet aan '20 voorwaarden voldoen (Van een onzer verslaggevers) ZOETERWOUDE Vanmorgen is de pas ingrichte Leidse vuilstort- put in de Meerburgerpolder aan de Roomburgerweg te Zoeterwoude in ge bruik genomen. Reeds vóór achten stortten de eerste wagens hun vuil in de eerder gegraven sleuven van plm. 100 meter lengte en 2 meter diepte en daarna werd het steeds drukker langs de smalle Roomburgerweg. Per dag zullen hier voortaan 80 tot 100 vuilniswagens naar de stortplaats ry- den. Zoals wy hebben bericht, kon men met storten beginnen nu het ge meentebestuur van Zoeterwoude, na het horen van betrokkenen en allerlei instanties de vereiste hinderwetvergunning had verleend. Aangezien de vuilstortput zich tot nu toe in een grote publieke belangstelling heeft mo gen „verheugen", lijkt het ons interessant hieronder de 20 voorwaarden te publiceren, waaraan de vuilstortplaats moet voldoen. 1. De vergunning wordt verleend tot naar de omliggende poldersloten worden uiterlijk 31 december 1966. Vergunning houder is verplicht alle in de vergun ning genoemde kadastrale percelen vol ledig te dempen vóór 31 december 1966. 2. Dc verwerking van het dagelijks aan gevoerde huisvuil, alsmede de afdekking met grond, geschiedt conform het rap port van de Kon. Ned. Heidemaatschappij van 11 augustus 1964. 3. Uit de inrichting mag nimmer water Gedegen vakwerk van Sebo Detmers LEIDEN In het kleinemaar knusse expositiezaaltje Papengracht 6A op de hoek van de Langebrug houdt de in Soest wonende Groninger Sebo Detmers (54) een tentoonstelling van tekeningen, landschappen, dorps- en stadsgezichten en reisschetsen uit Luxemburg en Frankrijk. Det mers, die eerst op 30-jarige leeftijd begon met schilderen en tekenen, is behoudens wat incidentele lessen autodidact; academisch kunst onderwijs heeft hij niet genoten. Hij is aangesloten bij de Amersfoortse kunstenaarsgroep „De Ploeg", waar hij regelmatig exposeert. Detmers tekent, veelal ln conté, een enkele maal in houtskool of pastel, onge compliceerd en traditioneel. Het is vak werk in de goede zin van het woord. Een wat los. maar trefzeker handschrift is typerend voor deze tekenaar, die op klein formaat mooie prenten weet te produ- door de openheid en de weidsheid hij panorama's en landelijk schoon, maar ook pittoreske stadshoeken op het blad zet Zijn onderwerpen zoekt hij veelal in de ruigte van hei en bos, langs bospaden in zandverstuivingen, een enkele boom of dicht gewas, weidse luchten of zo maar een laaggedakt boerderijtje ln het Drentse land. Met enkele lijnen weet hy de sfeei in zijn objecten raak te treffen. Zijn kunst is gericht op het illustratieve, wat traditioneel weliswaar, hetgeen doet den ken aan de romantici, maar eerlijk. Toch dient Detmers te waken voor zoe tigheid, die nogal eens in zyn pastels tot uiting komt. Het grote gemak, waarmee hij blijkbaar tekent, houdt ook het gevaar in, dat zijn tekeningen wat onbezield raken en niet verder komen dan een leuk prentje, waarvan er dertien in een dozijn kunnen gaan. De veel herhaalde motie ven, die bos- en heidelandschappen nu eenmaal kenmerken, kunnen daar ook toe bijdragen. Al met al echter een aantrekkelijke ten toonstelling van een prettig aandoende, eerlijke en ongecompliceerde kunst, door de liefde voor het artistieke ambacht en het vakmanschap, die deze tekenaar ken merkt Ze is geopend tot 21 november a.s., dagelijks (behalve zondags) van 9 tot 6 uur, met uitzondering van maandag, dan van 2 tot 6 uur. Wpr. afgevoerd. 4. Het storten van afvalstoffen, waterige oplossingen reeds in geringe concentraties giftig zijn voor plantaardig en/of dierlijk leven, is verboden. 5. Op de vuilnisbergplaats mag uitslui tend aanwezig zijn het normale huis-, straat-, fabrieks- en landbouwvuil, bene vens as, puin en soortgelijk vuil, met uit zondering van rioolvuil en beer, slacht afval en cadavers of gedeelten daarvan. Bij brand 6. Op de vuilnisbergplaats mogen in de openlucht geen stoffen van welke aard ook worden verbrand. Indien door of andere oorzaak brand ontstaat, moet deze onmiddellijk worden geblust Maat regelen moeten worden getroffen waar door een begin van brand onmiddellijk kan worden geblust met eigen middelen. De te treffen maatregelen behoeven de goedkeuring van de commandant der Leidse brandweer 7. De vuilbcrging moet worden uitge voerd door het deponeren van het vuil in sleuven, te maken op het betrolcken per ceel. op de voet gevolgd door afdekkeD van het vuil met grond of modder. 8. Indien bij eventuele strenge vorst geen grond kan worden verwerkt, moet het gestorte huisvuil met andere materia len afdoende worden afgedekt, bijvoor beeld met zand. Afdekken 9. De voor vuilberging in gebruik te nemen oppervlakte moet zijn afgesloten door een (eventueel verplaatsbare) af scheiding. De afsaheiding moet zijn hetzij een houten of betonnen schutting, hetzij een afrastering van deugdelijk metaalgaas met een maaswijdte van niet dan 5 cm. en bevestigd aan palen het zij een andere tenminste gelijkwaar dige constructie. De afscheiding moet reiken tot een hoogte van tenminste 1.5 meter boven de blijvende hoogte tot waar, ingevolge de 11de voorwaarde, mag worden gestort. 10. In de afscheiding mogen niet meer dan twee toegangen aanwezig zijn, niet groter dan vier meter, welke toegangen, behalve ten tijde, dat personen of goe deren moeten passeren, gesloten moeten zijn door een beweegbaar gedeelte, waar. in geen grotere openingen mogen voor komen- dan in de aansluitende afschei dingen zijn toegelaten. Wanneer de vuilnisbergplaats niet in gebruik is. moet het beweegbare gedeelte met een slot zijn afgesloten. 11. Het vuil mag. met inbegrip van de hierna genoemde grondafdekking. geen grotere blijvende hoogte bereiken van 0.50 meter beneden N.A.P. en plaat selijk niet hoger worden gestort dan 0.50 boven de blijvende hoogte. Slechts een stortplaats 12 Op de bergplaats moet een hoeveel heid afdekmateriaal aanwezig zijn, toe reikend voor tenminste één week. 13. Op de vuilnisbergplaats mag nim mer meer dan één stortplaats tegelijk in gebruik zijn. 14. Het storten van vuil moet op zo danige en verantwoorde wijze plaats hebben, dat verspreiding van stoffen over en buitel, het terrein van de in richting zoveel mogelijk wordt voorko men. Bij het ledigen van een voertuig, dat vuil aanvoert, moeten daartoe zo nodig aan de lijzijde van de plaats van storting, op ten hoogste 3 meter hiervan verwijderd, verplaatsbare geheel dichte schotten aanwezig zijn, zulks ter hoogte van tenminste 1 meter en ter totale lengte van tenminste 5 meter. Eenmaal per week moeten de op de vuilnisplaats verspreid liggende afvalstoffen zorgvul dig worden verzameld en naar de eigen lijke stortplaats worden teruggebraaht. 15. Het gestorte vuil, waaruit geen voorwerpen mogen worden gesorteerd, moet zo spoedig mogelijk zijn afgedekt met een laag grond (of een ander gelijk waardig materiaal, ter dikte van ten mul ste 10 cm) tenzij op het gestorte vuil wordt gestort, met dien verstande, dat ner meer dan 25 m2 vuil onafgedekt mag zijn. Bovendien moet de aanvoer van vuil zodanig zijn geregeld, dat gelijktij dig kan worden gewerkt aan de afdek* king met grond. Ratten bestrijding 16. Ten minste eenmaal in de vier we ken moeten maatregelen worden getrof fen, welke leiden tot verdelging van de eventueel op de inrichting aanwezige rat ten. 17. Eenmaal per maand en zoveel meer malen als noodzakelijk mocht blijken, in de maanden mei tot en met sep tember het niet afgedekte vuil worden bespoten met een insecticide. 18. Er moet zorg voor worden gedragen, dat onbevoegden de vuilbergplaats niet betreden. 19. De gehele inrichting moet met de eventueel daarop aanwezige werken in goede en zindelijke staat van onder houd verkeren. De gemeente Leiden is verantwoor delijk voor het bewaken van de stort plaats, ook buiten de normale werkuren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3