'mm Gezagvoerder van Doris altijd goede leerling Muziek- en dansgroep uit Indonesië naar ons land Marathonloop in klankspel verbeeld Documentaire of hoorspel FUST VRIJDAG 16 OKTOBER 196t Posttarief wordt buitensporig voor de pers De vereniging De Nederlandsche Nieuwsbladpers heeft in een brief aan de minister van verkeer en waterstaat verontrusting uitgesproken over het voornemen om het reeds met 30 pet ver hoogde posttarief voor nieuwsbladen binnenkort opnieuw te verhogen. Zij ducht schadelijke gevolgen van deze bui tensporige stijgingen voor de voorlich ting door de pers. De regering heeft on langs in haar nota van de dagbladpers verklaard zich bewust te zijn van de bij zondere taak van een gezonde pers voor de samenleving en de vereniging ver trouwt dat de regering nu daarvan blijk zal geven Gistermiddag zijn de drie enige passagiers van het bij Napels ge zonken K.N.S.M.-schip Doris op Schiphol aangekomen. Op het drijfnatte platform v.l.n.r.: dr. S. Verweij uit De Meern, oud-direc teur van de Zeevaartschool in Amsterdammevrouw Verweij en dr. F. A. Melchior, internist uit Delft. Een van de passagiers kon met gezag als oud-leraar spreken: „Angstig is te veel gezegd, maar het 3891 ton metende schip van de KNSM spannend was het wel" vertelde in het vaderland dr. S. Verwey gister middag bij zijn terugkeer uit De Meern, een van de drie passagiers van het woensdagochtend bij Napels gezonken Nederlandse vrachtschip Doris. Met zijn vrouw en met de 61-jarige Delftse internist dr. F. A. Melchior, kwam hij in een Alitalia- vliegtuig op Schiphol aan. Als oud-directeur van de zeevaart school te Amsterdam maakte hij zijn va kantiereis van vier weken aan boord van VOOR het eerst sinds Indonesië een I souver cine staat is geworden, zal 1 culturele groep ons land bezoeken. Deze zal dansen en muziek presente- l ren afkomstig uit bepaalde landstre- ken van Indonesië, n.l. uit Midden- Sumatra, uit West-Java (Socnda-lan- ]den), Midden-Java en Bali. Momenteel treedt dit uit 66 perso- I nen bestaande gezelschap op in het In- I donesische paviljoen op de wereldten- I toonstelling in New York en na de sluiting komt het naar Europa, van waar het via ons land naar Indonesië zal terugkeren. De groep arriveert op 3 of 4 november n Nederland, houdt even rust en dan zal I het eerste optreden plaats hebben op 9 Inovember in Rotterdam (Rotterdamse ISchouwburg), op 10 november in Den Haag (Kurzaal), op 13 november in Am- I sterdam (Stadsschouwburg) en op 16 no- I vember in Eindhoven (Schouwburg). Expositie Ter gelegenheid van dit eerste cultu rele bezoek zal in het Kon. Instituut van de Tropen te Amsterdam een Eali-expo- sitie worden gehouden, waarop bij de opening op 6 november een Balinese dans zal worden uitgevoerd. De groep uit Midden Java laat de klas sieke hofdansen (de wajang-wong) zien. waarbij een gamelan-orkest komt, (het Instituut van de Tropen leent instru menten). Uit Bali worden de tempeldan- sen getoond, uit West-Java komt een Soendanese groep mèt een ankloeng- orkest en uit Midden-Sumatra zullen het de gangbare dansen (als die van de Pa- jung of parasol) zijn. Het optreden in Nederland geschiedt A.r. bezwaren tegen de stemmachine (Van parlementsredactie) voorzitter van de a.r. Tweede- K>merfractie, de heer J. Smallenbroek, voelt weinig voor invoering in ons land de Amerikaanse stemmachine, mee onlangs in Den Haag een proef is genomen. Hij vreest, dat zo'n machine het stemmen ingewikkelder zal maken en dat de bediening ervan voor al invalide en oude mensen in moeilijk heden kan brengen. Een ander bezwaar de heer Smallenbroek is dat bij een mechanische verkiezing de uitsla- zo snel bekend zullen zijn, dat de spanning van de verkiezingsavond te loor gaat. ,,En ik vind die verkie zingsavond nog altijd een heerlijke avond zo zei de a.r, fractie-leider deze week in de openbare begrotings vergadering van de Tweedeïkamèrcom- missie voor binnenlandse zaken, waar deze aangelegenheid ter sprake kwam. Minister Toxopeus meende de heer Smallenbroek gerust te kunnen stellen. Het is niet de bedoeling het bestaande systeem af te schaffen. „De regering zou alleen via een wijziging van de Kieswet het gebruik van de stem machine per gemeente mogelijk willen maken nadat die machine wettelijk is goedgekeurd. Het gebruik wordt dus niet voorgeschreven". De bewindsman somde nog eens voordelen van de stemmachine op. maakt telfouten onmogelijk en berekent de verkiezingsuitslagen inderdaad veel sneller dan nu het geval is Vooral gemeenten die moeilijk aan een bezet ting van stembureaus kunnen komen, zullen van het apparaat veel profijt kunnen hebben. Dat de bediening inge wikkeld zou zijn, wilde er bij de nister niet in. „In Amerika gebruiken ze al jarenlang veel gecompliceerdere machines, met goede resultaten." onder de gezamenlijke auspiciën van de Ambassade van de Republiek Indonesia het ministerie van O. K. en W., ter wijl de Stichting Jong Nederland-Indo- nesië samen met de Indonesische Studen ten Vereniging (de P.P.I.) een werkco mité hebben gevormd om de organisatie van he(. bezoek mede ter hand te nemen. Dit werkcomité staat onder gezamenlijks leiding van de heren G van Tijn en Hilman Moechtar. Men zou, aldus de heer R. M. Wijarto, ambassaderaad voor pers en voorlichting, dit kunnen zien als een begin van uitwis seling tussen beide landen op gebied van wetenschap en kunst. Ook BBN: Neen! Het bestuur van de Bond voor Be- drfjfsautoverkeer in Nederland kan in stemmen met het voorstel om over te gaan tot het instellen van een Rijkswe genfonds. Het voorgestelde weggeld wijst de BBN af. onder leiding leerlingen, de kapitein van het schip J. C Schootemeyer. „Eigenlijk weten wfj niet hoe het pre cies is gebeurd en ik zou niet durven zeggen of er door de gezagvoerder fou- ten zUn gemaakt Hij was een goede leer- ling", aldus de reeds jaren gepensio neerde directeur. Om half vijf in de ochtend, terwijl het nog donker was, waren de passagiers wakker geworden door een luid gebonk. Toen lag het schip al op de keien van de pier, waarvoor het dinsdagavond voor anker was gegaan omdat er in de haven Napels geen plaats was aan de kade. Onmiddellijk daarna werden zij door de eerste stuurman gewaarschuwd dat ze van boord moesten. Door de hevige branding en de sterke windkracht werd het vrachtvaartuig flink heen en weer geschud. De heer Verwey gaf hiervan het bewijs door op enkele blauwe plek ken op zijn hoofd te wijzen. Per broek Terwijl het schip steeds meer over helde werd een lijn naar de pier ge schoten. die daar werd opgevangen door inmiddels te hulp geschoten bemannings leden van de Amerikaanse torpedoboot- jager Shenandoah. Met een zogenaamde „scheepsbroek" werden de schipbreuke lingen een voor een aan wal gebracht. Rond zeven uur was iedereen van boord en verdween het schip in het on geveer 30 m diepe water. „Zowel aan de goede geest onder de bemanning als aan de Amerikaanse marinemannen hebben wij het te danken dat alles zo goed is verlopen", zei de heer Verwey. Niets gered Van de persoonlijke bezittingen der drie passagiers, die met de Doris een vakantiereis maakten langs de kusten van de Middellandse Zee, is vrijwel niets overgebleven. „Wat ons voor de hand lag hebben we aangetrokken", vertelde de echtegenote van de heer Verwey, „ver der hebben we alles achtergelaten". Het enige wat dr. Melchior nog had kunnen redden was een aantal filmpjes, die hij zijn tocht had gemaakt. Het grootste gedeelte van de reis. die op 19 september Rotterdam was begonnen, hadden de passagiers al achter de rug. De bijna lege vrachtvaarder, die in Napels en Genua en in enkele plaatsen in Spanje Portugal zou laden zou daarna naar West-Indië oversteken. In Genua zouden de drie opvarenden van boord gaan. Stel agenten vrij van dienstplicht De r.k. Politiebond is voorstander van vrijstelling van militaire dienstplicht voor politiepersoneel om in de tekorten aan mankracht te kunnen voorzien en de grote geboortegolven van na de oorlog een kans bij de politie te kunnen bie den. De heer G. J. van Bavel, hoofdbe stuurslid van de bond pleit in een open brief aan de volksvertegenwoordiging, die is afgedrukt in „De katholieke politie ambtenaar" voor een forse aanpak van de werving. De feiten en omstandigheden van nu en in de naaste toekomst wijzen volgens de heer Van Bavel duidelijk op een groei van een anarchie, een toenemende agres siviteit en uitbreiding van de criminali teit De Katholieke nolitiebond wil deze verschijnselen niet dramatiseren maar hij meent dat ook de rechtsorde beslist niet mag worden verzwakt. Zelfs de discussie over het wapengebruik speelt volgens de heer Van Bavel in de kaart van asociale elementen. Relletjes Staphorst Aozemrel had niets te maken met folklore De nozemrel die onder het mom van een volksgericht door 50 jonge Stap- horsters op touw is gezet, heeft niets met Staphorster folklore te maken. Uitsluitend het leeftijdsverschil tussen de 49-jarige weduwnaar T. en het 24- ïarige meisje R., die vrijdag in het huwelijk traden, heeft de jeugd tot baldadigheid aangezet. Dit zegt wet houder Kuiers van Staphorst. Hij zei voorts te weten dat de meeste ouderen het optreden van de jongeren afkeuren. Op de man noch op de vrouw is ook maar iets aan te merken. De man is vertegenwoordiger en doet zijn zaken vaak af met de vrouwen als de mannen op het land werken en zo komen de praatjes in de wereld. Volgens burgemeester Haverkamp is de diepere oorzaak van de baldadig heden dat er letterlijk niets wordt ge daan om de jeugd in Staphorst bezig te houden. Aangezien het hier een kerkelijke samenleving betreft, zou de kerk het jeugdwerk moeten aanpak ken, maar ze doen hier niets voor de jeugd, aldus de burgemeester. Aanhoudend buiig jyONDERDAG EN vrijdag heeft het in ons land veel geregend. Binnen een tijdsverloop van 24 uur viel er op een aantal plaatsen aan de kust onge veer 40 mm, terwijl op tal van plaatsen in het binnenland omstreeks 20 mm regen werd gemeten. De regen werd veroorzaakt door een depressie, die donderdag in een regelmatig tempo over otis land naar het noorden trok, maar die nabij het Waddengebied vrij wel stationair werd. De wind. rondom de depressie nam in onze omgeving geleidelijk in kracht toe. In verband met de geringe verplaatsing van de depressie zal het weer ook morgen geen belangrijke verbetering kunnen onder gaan. De buiigheid duurt voort. De wind zcM later in kracht afnemen. De temperatuur handhaaft zich op onge veer hetzelfde niveau. ZON EN MAAN Zaterdag zon op 7.08, onder 17.42; maan op 16.54, onder 1.55. Op 21 oktober volle maan. HET ff EER ll\ EVROPA Rapporten hedenmorgen zeven nut Het antwoord van Velasques op dc vraag naar een betere kleine sigaar Eindhoven Zd.-Llmb. Helsinki Berlijn Frankfo; Müncher windstil 10 1 1 14 3 10 Samengesteld uit 27 gesel» dc overzeese tabakken. Heer lijk licht van trek. 10,3 cm, dus: niet te lang, niet te kort, nèt goed. De enige senoritas die zo'n kwaliteit voor AVRO zendt Japans werk uit Krijg een kleur, krijg nu een kleur", smeekt ze zonder woorden. Ze kan 't ook niet anders dan zacht en aarzelend vragen. Ze heeft haar jeugd gehad in die beschermende tijd, toen er nog onomstreden heiligdommen bestonden. Eén van de meest onaantastbare heligdommen was de echtelijke slaapkamer. Nu moet ze een diep geschonden, ontluisterd heiligdom benaderen. Ze r bijna onmachtig toe. Ze wéét, dat die er zijn, dat de naoorlogse wereld er vol van is. Ze weet, dat deze, in hun ontluistering aanvaar de heilidommen de vloek zijn voor de jeugd, aan wie ze zioh opdringen in film en boek en gesprekken. Ze weet, dat dit als een ban drukt op de hele maatschappij. Ze weet; wie weet dit niet! Toch kost het haar altijd zelfoverwinning geschonden heiligdom te rekennen, het te naderen, er zelfs binnen te gaan. !n 's nachts, Kit?" Want 't kind heeft nog niet geantwoord en de afgesmeekte schaamte blos blijft uit. Opeens komt 't antwoord, cynisch en bruut als een vuistslag. „Voor wat, hoort wat! Zo is 't nou eenmaal de wereld. Dat weet u net zo goed als ik." „Dus je weet niet eens, wie de vader is van „Vader-van-me-kind?!" 't Is een noodkreet, met verwilderde ogen ge slaakt. Nu komt ook de deur, brandend heet. nu toe heeft Kitty alleen gedacht aan dc moeiten van haar toestand en aan haar angst over wat er gebeuren zou. als „ze" 't thuis merkten. De rest is haar vrij wazig gebleven. Nu staat ze voor een realiteit waar niets wa zigs meer aan is. Ze zal een kind krijgen, 't is onafwendbaar. Dat kind heeft een vader. Maar wie? Hoe kan iemand na zoveel dierlijk dolle nachten daar nog achter komen? Bovendien, de jongens zijn verdwenen, verder gegaan ze wil den België nog in. „Ja Kit. de vader van je kind. De beste op lossing zou toch zyn, dat je met hem trouw de?" „Trouwen? Ikke? Met een van die knullen? Met een van die smeerlappen? Niks hoor! Dat in de Mussenstraot door M. A. M. Renes-Boldlngh doe ik nooit! Ze zijn toen met andere meiden België ingetrokken!" „Maar wat dan. Kit' Over een maand of zes. zeven, kan je kindje er zijn!" Mevrouw Brouwer zegt 't dodelijk vermoeid Een schouderschokken is weer 't enige ant woord. „Weet ik veel! Misschien slaat me vader me wel dood, dan is alles meteen van de baan. Dat heeft-ie me zusje ook bijna gedaan, toen die een kind moest krijgen." „Is er dan al zo een bij jullie, Kitty?" „Nou vanzelf! Gerdien! Ze is nou een dame. maar ondertussen!" Weer dat pijnigende, ge raffineerde loensen. „En je moeder?" Here God, er moet toch één woord zijn, dat deze zonde breken kan! Een flauwe glimp van kinderlijk erkennen glanst even over 't gehavende masker. „Me moeder, mevrouw? As me vader me wat doen wil, dan gooit me moeder zich ertus sen. Dat heeft ze toen met Gerdien ook ge daan, ik heb 't zelf gezien. Zó is me moeder, mevrouw!" Halftwaalf slaat de pendule. Mevrouw Brou wer staat op, ze voelt zich geradbraakt. En toch een klein weinig overwinnaar. Door dat laatste word. Door de genade van de moeder naam. „We gaan nog wat werken, Kit. Nu ik weet. dat 't een gezonde ziekte van je is, gaan we dens de Olympische Spelen de marathon wordt gelopen, dat is dus op donderdag 22 oktober a.s. zendt de AVRO 's avonds een hoogst merkwaardig Japans radiowerk uit. Het is een klankspel, getiteld „Marathon", waarin de gigantische wedstrijdloop over 42 km en 195 m. fascinerend wordt verbeeld. Naoya Uchimura, de auteur van dit spel (in 1909 in Tokio geboren, na zijn economische studie toneelschrijver ge worden) heeft het een hoorspel ge noemdmaar dit in 1959 geschreven en direct voor de Prix Italia ingezonden werk werd in Italië niet als hoorspel geaccepteerdde jury noemde het een documentaire en zo viel het uitermate knap.geschreven en puntgaaf uitge voerd werk tussen wal en schip. Uchimura heeft niettemin met zijn klankspel enorm en welver diend succes geoogst. Niet alleen viel hem nog in datzelfde jaar de door de Japanse omroep ingestelde Radio-cultuurprijs toe voor zijn grote verdiensten in de ontwikke ling van de radio, maar het spel werd naar zeer vele landen ge ëxporteerd en beleefde bijv. in de Bondsrepubliek zes uitvoeringen vla de verschillende radiostations. AVRO-vertegenwoordigers hoorden het drie jaar geleden in Zwitserland en konden er de hand op leggen. Met opzet bewaarde men het voor de unie ke gelegenheid van de Olympische Spelen in Tokio, en Nederland is niet het enige land waar „Marathon" in deze weken is te horen. Onvertaald Het opmerkelijke van dit spel is, dat het niet wordt* vertaald, hoewel de tekst wel apart verkrijgbaar is. Het spel is in feite onvertaalbaar, want woord en geluid zijn zo sterk met el kaar verweven, dat er een onlosma kelijk geheel is ontstaan dat men pre cies zo zou moeten namaken en wie het Japanse werkstuk hoort, zal be seffen dat hier een staaltje van uit- zondèriyke radiokunst is geleverd, dat men niet of nauwelijks kan namaken. Wij hebben het spel van tevoren mogen beluisteren en zijn er diep van onder de indruk gekomen. De uitvoering, welke juist drie kwartier duurt (maar wordt voorafgegaan door een toelichting van 20 minuten, waarin het verhaal wordt verteld), begint met de voorbereiding tot de start van dc marathonloop en ein digt op het moment dat de winnaar over de finish gaat. Daar tussen in loopt men als het vat werken, 't Ramen zemen laat je We willen nu eerst samen de dekens en de matrassen kloppen. En dan dragen we ze bij de kleine partijtjes naar binnen. Kom op, Kit, we doen alles samen vanmorgen." Nog aarzelt Kitty in de rustige, smaakvolle zitkamer, die haar een aards paradijs lykt. „Help u mij, mevrouw? Met u-weet-wel?" „Ik zal »ioen, wat ik kan. Maar nu praten we er niet meer over. Ik moet er eerst nog eens over nadenken." „U vertelt 't niet aan meneer, hè? En hele maal niet aan meneer Jaap, Dan schaam ik ik me dood, hoor." „Nee, 't blijft helemaal tussen ons." i,Ze zullen 't gauw genoeg merken", denkt ze er bitter achteraan. Tijdens het kloppen en borstelen cirkelden haar gedachten om dit ene simpele feit,, dat ze als vaststaand aanvaardt. „Dc moeder moet 't weten. En ik moet 't haar vertellen." En daarbjj nog dit; „Vandaag moet 't ge beuren, heet van de naald. Morgen kan ik *t niet meer." Heet van de naald. Dat is de leus en 't geheim van haar werkzame leven. En al ligt 't nu als een steen op haar maag, vanmiddag zal ze zonder pardon naar moeder Appelaar gaan. Deze morgen, om halfzeven, loopt het wek kerklokje van Corrie Appelaar af. Dat is in 't noorden, in Leeuwarden en 't begint te ratelen een half uur vroeger dan gewoonlijk, vanwege de grootheid van de dag. 't Was niet nodig ge- weest.Corrie ligt al veel meer dan een half uur klaarwakker te luisteren naar de geluiden van de ontwakende binnenstad. Een vrachtwagen, be geleid door 't regelmatig geklos van zware paardehoeven dendert langzaam voorbij over de bobbelkeien van de smalle straat. Menige mor gen hoort Corrie dit en iedere keer is 't haar, alsof de wereldklok een anderhalve eeuw is te ruggezet. Maar ook woNlt er met veel geraas een onwillige motor aangezet en dan is "t met de tijdrekening opeens weer in orde. Een helde re, Friese morgengroet weerklinkt een paar jongen fluiten eendrachtig het hoogste lied. (wordt vervolgt) ware met de winnaar mee. Deze jon geman is Honda, die met twee anderen al direct de kopgroep gaat vormen. Men hoort het ritme van z(jn voetstap pen en zUn ademhaling en deze com binatie, soms vergezeld van een hit send „één, twee" (Itsch, nivormt het basis-motief van het gehele werk. Honda was vroeger mijnwerker en is nu stoker op een locomotief; zijn traimer Sasabé was vroeger zelf ma» rathonloper, een man die met de over winning in zicht tweede werd. Stemmen Alle geluiden, welke een grote wed strijd vergezellen, hoort men als be geleiding van de lopergeroep, ge juich, de kreten van omroepers, hel geluid van de begeleidende auto's, ver beeld in koor en spreekkoor aparte stemmen, muziek en electronische mu ziek, sirenes en claxons Maar al deze geluiden worden ge domineerd door voetstappen en adem haling van de loper en telkens weer maken zich twee stemmen uit het geheel losdie van Honda zelf en die van Sasabé, welke hij in zijn ge dachten hoort. Want heel de enerverende loop door spreekt en vecht Honda in zijn al verwarrender wordende ge dachten met zijn trainer, die hem aanmoedigt, tenslotte opjaagt en. zoals Honda zich, als hij dreigt op te geven van uitputting, verbeeldt, zelfs slaat. Ook aan de Britse verkiezingen werd aandacht besteed, zodat het een wel rommelige maar behoorlijk informa tieve televisie-avond werd. Op net Nederland 2 kwamen de jour- naalberichten met vrijwel dezelfde fre quentie door, maar de NCRV zag toch kans het forum over verantwoorde ge zinsvorming gaaf te laten doorgaan. Het grootste gedeelte van dit gesprek onder leiding van prof. Diepenhorst werd be steed aan het aanvoeren van algemeen bekende en dikwijls behandelde neven onderwerpen, maar in de laatste minu ten werden man en paard genoemd in de juiste vorm van openhartigheid. Pech deed zich voor in de bericht geving aangaande de Olympische Spe len: de televisie kreeg gisteravond geen Syncom-programma door en vanmorgen om half zeven kon de radio niet uit de weg omdat bij Hawaii een storing is in de kabelverbinding met Tokio. De radio nieuwsdienst viel echter met korte be richten in. De NCRV besteedde direct na zeven uur vanmorgen reeds volop aandacht aan de Britse verkiezingen en de Radiokrant was actief ingesteld op ed gebeurtenissen in de Sowjetunie en de laatste berichten uit Engeland. De Olympische Spelen zijn op het ogenblik even naar het derde plan verdreven, omdat de internationale politiek van twee zijden de belangrijkste plaats in het nieuws inneemt. Zelfs de KRO was gisterochtend in haar programma-ouverture in Hoogvliet om de gunstige stand van zaken bij de snelle bouw van de Antwoordkerk te melden. zingen 19.33 Stereofoni- leder Con» Nederlandse folkloristische n t (i) 1 ETHERCOLVEN zijn locomotief en naar zijn gelukkige kinderjaren, maar ook naar de nacht tevoren, toen h(j, outsider op de wed- strijdbaan, plotseling angst had en Sasabé hem moed insprak. Dit alles is in het spel te horen. Na het keerpunt echter wordt Honda plotseling vermoeid en dan komen angstige gedachten hem bespringen, o.m. die aan een mijnongeluk dat hij meemaakte. De herinnering hoe hij na drie vreselijke dagen als enige over levende kon worden gered omdat hij niet zoals de anderen toegaf aan de slaap, helpt hem over het dieptepunt heen. Zijn scheurende adem wordt rustiger, zijn voetstappen raken weer in cadans en in een geweldige climax bereikt hij als overwinnaar de eind- Geen woord van alles wat wordt gesproken in dit spel, kan men ver staan (tenzij men de Japanse taal machtig is), en toch is het spel vol ledig verstaanbaar door de klankuit drukking. Wie op de avond van 22 oktober tussen 9.25 en 10 30 uur gaat luis teren, moet er echter wél rustig voor gaan zitten en niet onderhand afleidend werk doen. Men moet goed het verhaal dat vooraf tot in details wordt verteld, in zich op nemen, liefst enkele aantekeningen maken om de volgorde van de ge- dachtengang en de gebeurtenissen op de baan tijdens dc loop aan te houden. Dan zal men volop kunnen genieten van een zeer apart en groots kunst werk, dat het beluisteren volop waard is en de toehoorder een ware belevenis biedt. rkbouwactle 30.00 Gees telijke liederen 20.30 Antwoord '64: impres sies van de Kerkbouwactle 20.40 Pianore cital: klass muziek (gr) 21.10 Antwoord '64; impressies van dc Kcrkbouwactie 21.30 Oude kamermuziek 22.03 Antwoord '64: kerkbouwactle 22.15 Gram 22.30 Nws 22.40 Wijd als de Hilversum II, 298 m. 19.00 Kiosk: actuele artikelen 19.10 Gitaarspel 19.30 Om de welvaart van de streek, reportage 19,55 Eerste kolom, praatje 20.00 Nieuws 20.05 Omroeporkest: moderne en klass muziek 20.50 Boekbespre Commentaar Er was veeI informatie Beter dan ooit heeft de televisie gisteravond de onverwachte gebeur tenissen in de Sowjetunie verwerkt, al was dat niet al te moeilijk. Het NTS-journaal bleef tot laat in de avond de berichtgeving goed bijhou den in talrijke programma-onder brekingen. De VARA wijzigde on middellijk haar programma, zich terecht bedenkende dat men een televisiespel niet steeds moet onder breken. Dr. L. de Jong gaf enkele malen politieke beschouwingen, er waren gesprekken met buitenlandse correspondenten die uiteraard weinig konden zeggen en men vertoonde nogmaals de onlangs verschenen documentaire over het politieke leven van Chroesjtsjef. 2.15 Liedjes 22.30 Nieuws 22.41 vanavond Televisie. Nederland I: 19.30 De Beverly Hillbillies. TV-film 19.55 Antwoord '64; Kerkbouwactle NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Pa Pinkelman en Tante Pol- lewop. beeldverhaal 20.25 Attentie 20.50 Stiefbeen Zoon. TV-spel 21.20 Mensen van morgen, gesprek 21.45 Nou JIJ weer, amus programma 22.20 Zesdaagse, repor- :,.cc kerkbouw.-,cue. NTS22 25 Journal 22.30 Olympische Spelen te Tokio. NCRV. 23.30—24J09 Zesdaagse, reportage kerk- Zonder gramma. AVRO: 20.30 Danny Kaye show 21.20 Parlementaire spiegel. NTS; 21.40— 22.10 Slipgevaar: reportage van een bezoek aan een Anti-Sllpschool. TV-Noordzee: 18.30 uur: Mijn drie zo nen: „De Bloemen en Bijtjes"; 19.00 uur: Tekenfilm Starronte; 19.28 uur: Hollvwood star playhouse: „Het winnende nummer" met Taliulah Bankhead; 21.00—22 30 uur Gitaren der liefde. Vico Torriani in mu ziekfilm. Programma voor morgen 102 m. KRO: 7.00 Nieuws e Jeugd 8.20 Dj Inn, gevar programma. Tussen 8.45-9.15 Even tuele onderbreking voor rechtstreekse uitzending uit Tokio (10.30-11.00 Olympisch journaal) 12.00 Angelus 12.04 Katholiek nieuws 12.10 Country and Wester Express (gr) 12.30 Meded ten behoeve van land en tuinbouw 12.33 Olympisch journaal 13.00 Nieuws 13.15 Marktberichten 13.18 Voor de eugd 14.10 Musicerende dilettanten 14.30 Voor de kleuters 14.40 Franse le* 15.00 Lichte orkestmuziok en zangsolisten ,100 Lichte gram 5.30 Olympisch j 16.30 Spiegelbeeld 17.00 Lichte gra Kunstkroniek 18.00 Dansorkest 18.20 Lich te gram 18.50 Lichtbaken, lezing. Hilversum II, 298 m. VARA: 6.30 Olym pisch journaal 7.00 Nieuws 7.10 Ochtend- gym 7.2o Socialistisch strijdlied 7.23 Llchta gram (7.30 Van de voorpagina, praatje» 8 00 Nieuws, postduivenberichten en socia listisch strijdlied 8.18 Balletmuziek (gr) 9.00 Loon naar werken, praatje 9.10 Ste- reofonische uitzending: klass gram. VPRO: 9.40 Hoe kennen da mensen de wil van God?, lezing 9.55 Gezin en welvaart le zing (II). VARA; 10.00 Buitenlands week- ""15 Z.O. 135: gevar programma 16.00 Nieuws 16.02 Boekbespreking 16 20 Amateursprogramma 16.45 Stereofonische zending. Tango rumba orkest en zang- Televisie. Nederland I: NTS: 15 00 Week- journaal. NCRV: 15 .25 Postzegelrubrl* 15.45 Alles draait om moeder. TV-film 16.10 Antwoord "64 kerkbouwactle 16.45 Attentie 17.0017.45 Voor de kinderen NTS: 18.15 Olympische Spelen te Tokio.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7