Eindelijk BRONS voor Nederlandse zwemploeg OP 4x 100 METER VRIJE SLAG DAMES Dames-wisselploeg zwom zich in finale Langerhorst niet geplaatst Wielrenner Tiemen Groen als snelste naar finale 1 km Nederlandse volleyballers versloegen Brazdië: 3-2 Charlie, de duif, mascotte van Tokio.... VRIJDAG 16 OKTOBER 1964 Nieuws van vandaag Radio en t.v. Zaterdag 17 oktober Radio: Hilversum 2 6.30 Reportages en beschouwingen. 8.45 Idem Hilversum 1: 10.30 Samenvatting van gebrachte programma's. 12.33 n.m. Reportages en beschou wingen. 3.30 Idem. 8.00 Samenvatting van gebrachte reportages. TV: Nederland I: 6.15 n.m. Hoogtepunten van de vo rige dag onderbroken door recht streekse reportages. 10.30 Via satelliet Syncom III laat ste nieuws uit Tokio. I Kabel bij Hawaii verbroken VERBINDING MET TOKIO 4'/2 UUR J VERBROKEN De kabelverbinding tussen Tokio S tft centrum van de 18e Olympische ^Zomerspelen en Europa is donder- dag ruim viereneenhalf uur verbroken j,geweest. Daardoor kon geen van de \i radiostations, persbureaus en dagbla- j; den op het Europese vasteland berich tten over de Spelen meer ontvangen, li De televisie ontving weliswaar via de Amerikaanse sateliet Syncom 3 nog de actuele beelden uit Tokio, maar iiirimoest het zonder geluid stellen, om- ■ilij-dat men wat dat betreft eveneens op de Ij kabel verbinding is aangewezen. Later werd uit Tokio meegedeeld, dat de kabel bij Hawaï gebroken was. Van Tokio uit begon men berichten per ..telex-over-radio" door te seinen naar San Francisco, waar deze dan via de kabel naar Europa werden gerelayeerd. Men hoopt nu algemeen dat het ge deelte van de weg naar Tokio dat via Ie „telex-over-radio" loopt, tenminste :o goed is als de kabel. Naar verluid zou de reparatie van de gebroken kabel een dag of vijf du- Japanse schoolkinderen dachten dat weltergewicht boksen Issaka Dabore de staat' Niger zich als enige deel- ;r van zijn land eenzaam moest voelen. Zij stuurden hem 1000 gevouwen papieren ooievaars, in dit deel der we- een gelukssymbool. De boodschap, die zij er bij deden luidde: „U moet u wel eenzaam voelen, als enige van Ni ger. We staan achter u. Wilt u alsje blieft een gouden medaille winnen?" I De Olympische Spelen zijn voor de politie en sommige ouders een grote lorg, wegens van huis weggelopen kna pen. De politie heeft 220 jongelingen, die uit verschillende delen van Japan naar Tokio waren gereisd om de Spelen by te wonen, in bewaring gesteld. WIELRENNEN 1 KM Van der Touw net niet in prijzen De Hagenaar Piet van der Touw kwam in de tijdrit over 1 km met staande start vanmorgen een goede kwart seconde te kort om in de prijzen te vallen. Hij werd vierde, achter de Belg Sercu, die bet goud won, de Italiaan Pettenella. die zilver veroverde en de Fransman Trentin, die op het brons beslag legde. De lange, forse en blonde Van der Touw heeft het dus weer net niet ge haald. De 23-jarige Nederlandse sprint kampioen werd 4 jaar geleden verslagen door de „gouden" Italiaan Santé Gaiar- doni, dé Duitser Dieter Gieseler en de RusRene Vargashkin. Het pikante van de zaak is,-dat Van der Touw's tijd in Rome nu zelfs voldoende zou zijn ge weest voor een gouden plak Van der Touw heeft door zijn presta tie overigens blijk gegeven weèr de juiste vorm te pakken te hebben. Dat is verheugend omdat Van der Touw nog maals en met een redelijke kans op succes de Nederlandse kleuren moet verdedigen in het tandemnummer, sa men met de Rotterdammer Aad de Graaf. Verrassend was de achtste plaats van de in Europa volkomen onbekende Ro ger Gibbon uit Trinidad, de eerste niet- Europeaan. 1. en Olympisch kampioen Sercu (Bel gië) 1 min. 09.59 sec; 2. Pettenella (It.) 1.10.09; 3. Trentin (Frankrijk) 1.10.42; 4. Piet van der Touw (Nederland) 1.10,68: 5. Pecka (Tsj. Slowakije) 1.10.70; 6 Claesges (Duitsland) 1.10,86; 7. Latocha (Polen) 1.11,12; 8. Gibbon (Trinidad) 1.11,19; 9. Logunof (Rusland) 1.11,36; 10. Sato (Japan) 1.11,68; 1L Mikkelsen (De- Eindelijk een medaille voor de Nederlandse zwemploeg! Eindelijk vreugde in de Oranje-hoek van het machtige Olympische zwemstadion! Maar wat een spanning was er aan die vreugde voorafgegaan. Wat hadden de Nederlanders, de zwemmers en zwemsters, de waterpolospelers, de hockeyers, de roeiers en wie er ook allemaal naar de estafettefinale waren komen kijken, hem zitten „knypen", voordat bekend werd gemaakt, dat het Nederlandse viertal Pauly van der Wildt, Toos Beumer, Winnie van Weerdenburg en Erica Terpstra derde was geworden achter de onver slaanbare ploeg van de Verenigde Staten en het Australische kwartet met de opper machtige Dawn Fraser als „sluitstuk". Pauly van der Wildt, onze startzwem ster, vertrok op baan 2 tussen de Cana dese Stewart en de Hongaarse Turoczy in Naast Turoczy zwom de Australische Thorn en daarnaast op baan 5 de jonge Amerikaanse Sharon Stouder, die 2Vz uur tevoren als snelste uit de halve fina les vlinderslag was gekomen. De Schiedamse zwemster, die spierwit van nervositeit op het startblok was ge stapt, kon het enorme tempo van de kop. loopsters niet geheel volgen. Zij gleed minder goed dan zij tijdens de training had gedaan, maar er bleef, zij het in vijfde positie, toch nog aansluiting be staan. 61.2 voor Stouder, 63,2 voor Turoc zy, 63,8 voor Thorn en 64.6 voor Pauly in der WUdt. Zaanse Toos Toos Beumer deed het als tweede zwem ster iets beter en terwijl de Amerikaanse meisjes, nu met Donna de Varona in het water, een steeds grotere voorsprong namen, liep Zaanse Toos iets in op de Hongaarse zwemsters. Donna de Varona wisselde met Pokey Watson na 60.9 sec met ongeveer vier lengten voorsprong op Australië en Hon garije. Daarna startte voor Nederland Winnie van Weerdenburg. Voor Toos Beumer was de tussentijd 63.8. Ook de ZIAN--zwemster ranselde in haar hoogste armtempo 0.4 sec van de achterstand op Hongarije weg. Toen de laatste zwemsters in het water lagen was de situatie: 1. Ver. Staten 3.( (Watson 60.7), 2. Australië 3.08.3 (Bell 61.7), 3. Hongarije 3.10.4 (Takacs 63) en Nederland 3.11.0" (Van Weerdenburg 62.6). Geweldige race Voor Erica Terpstra, die uiterst scherp van Winnie had overgenomen, was dus zaak op Csilla Dobay 0.6 sec i lopen. Het werd een geweldige race, waarin de 21-jarige Haagse studente nog eens blijk gaf van haar sprintcapacitei ten, maar vooral ook van haar enorme vechtlust. Centimeter voor centimeter slonk de Hongaarse voorsprong. Op de banen 4 en 5 was intussen de strijd al zo goed als beslist. Dawn Fraser mag dan een zwemster zijn, zoals de wereld nog niet eerder heeft gekend, de achterstand, waarmee zij achter Kathy Ellis als tweede startte, was te groot Dawn Fraser deed er slechts 58.8 sec. over, Kathy Ellis 61 sec rond. Amerika finishte in 4.03.8, een nieuw fantastisch wereldrecord (oud: Ver. Staten in 4.07.6) en Australië werd tweede in 4.06.9 even eens dus onder het oude record. Fraai werk Erica Intussen was Erica Terpstra, adem halend aan beide kanten om haar rivale niet uit het oog te verliezen, op tien me- /oor de finishwand pal naast Csilla Dobay gekomen. De Hongaarse reageerde een tegenaanval, die haar ritme echter niet ten goede kwam. Nóg vijf me ter, nog vier, nog drie en toen lag Erica neuslengte voor. Vlak achtereen, nauwelijks waarneembaar; flitsten de handen van beide meisjes tegen de wand onder de startblokken. Alleen 'voor hen, die vlak by de finish zaten, was het dui delijk dat Nederland derde was gewor den. Voor de Nederlandse kolonie op de tribune, onder wie zich ook onze ge trouwe, Olympische supporter ambassa deur De Voogd en zijn echtgenote be vonden, kwam de zekerheid pas toen de uitslag op het elektronische scorebord verscheen 3. Nederland in 4.12.0, 4. Hon garije in 4.12.1. Recordverbetering Het Europees record, met 4.12.3 al in ons bezit, was als extra premie op de prach tige prestatie met 0.3 sec verbeterd. Voor de zoveelste maal klonk het volks lied van de States door de ruimte, voor de zoveelste maal werden hoog in de nok van de zwemarena de stars and stripes aan de middelste mast gehesen. Maar nu ging, voor het eerst, ook het rood, wit en blauw omhoog. Het was een derde plaats, meer niet, maar de Nederlandse Olym pische afvaardiging en haar aanhang was er dolgelukkig mee. En zodra de tonen van het volkslied waren verstorven, stroomde het platform voor het ere. podium vol Nederlanders. Pauly van der Wildt liet de storm ge laten over zich heen gaan, alsof zjj nog niet besefte, dat de kleine kans benut was en dat zij het fraaie lint met de bron zen plak om de hals had hangen. Toos Beumer kon het ook nog niet verwerken en stond met vochtige ogen temidden de uitgelaten groep landgenoten. Erica Terpstra, die als de laatste en de snelste de heldin van het viertal was, praatte haar zenuwen weg met allemaal gekke onzin en Winnie van Weerdenburg huil- De uitslag luidt: 1 Ver. Staten (Sharon Stouder. Donna de Varona, Pokey Watson, Kathy Ellis) 4.03,8 (nieuw wereld- en Ol. record). 2 Australië (Robyn Thorn, Janice Mur phy, Lynn Bell, Dawn Fraser) 4.06,9 3 Nederland (Pauline van der Wildt, Toos Beumer, Winny van Weerdenburg, Erica Terpstra) 4.12,0 (nieuw Eur. re- 4 Hongarije (Judith Takacs, Eva Eder- lyi, Katalm Takacs, Csilla Dobai) 4.12,1. 5 Zweden (Ann Charlott Lilja, Lotte Anderson, Ulla Jafvert, Ann Christine Hagberg) 4.14,0. 6 Duitsland (Martina Grunert, Traudi Beierlein, Rita Schumacher, Heidi Pech- stein) 4.15,0 7 Canada 4.15,9. 8 Italië 4.17,2 Zoals te verwachten was, heeft daag het Nederlandse dameskwartet op de 4 x 100 meter wisselslag estafette met gemak de finale gehaald. Overigens behoefde slechts een van de negen ploe gen af te vallen en dat werd de Austra lische ploeg, die met Duncan, Ruygrok, McGill en Fraser de minst snelle tijd maakte van 4.52.3. De Nederlandse i jes werden in de eerste serie derde met een tijd van 4.44.1, hetgeen duidelijk langzamer was dan op 28 juni in Gro ningen, toen onze ploeg een nieuw Euro pees record vestigde met 4.39.1. Dat cord van Oranje werd in het Olympische zwemstadion geëvenaard door de Russi sche ploeg die de eerste serie won in de nieuwe Olympische recordtijd var 4.39.1. Tweede werd Japan en derde Nederland, waarna de Amerikaanse ploeg de tweede serie won met 4.41.6. - Het Nederlandse wisselslagteam w; evenwel niet' op zijn sterkst in het wi ter gebracht. Adri Lasterie zwom a derde de vlinderslag om Ada Kok rust te geven. Ria van Vclscn was voorts vervangen door Corrie Winkel. Klenie Bimolt zwom de schoolslag en Erica Terpstra tenslotte de laatste 100 meter vrije slag. Met de totaaltijd van 4.44.1 nestelde Nederland zich op de vijfde plaats met een goede kans op een daille, wanneer Ada Kok van de partij zal zijn, ook al kan de Amerikaanse ploeg ook sterker zijn omdat' nu Stouder ontbrak. Vlinderslag heren Eerder op de morgen was de enige Nederlander die deelnam aan de 200 m. vlinderslag kansloos naar de kant ge schoven. Dick Langerhorst liet de te leurstellende tijd van 2 min. 22,5 sec. voor zich afdrukken. Hjj bereikte daar mee in de serie de zevende en laatste Langerhorst kon zich alleen meten met de Oostenrijker Deckart, die voor hem als zesde aantikte. Hij bleef ruim vijf seconden boven zijn eigen Ned. re cord van 2.17.6. Maar zelfs al had hij die tyd geëvenaard dan nog zou er geen plaats in de halve finale voor hem zijn weggelegd. Daarvoor ging het ook op dit onderdeel te snel. Records gebroken Onder aanvoering van de beide feno menen Robie (VS) en Berry (Austr.) werden er weer records gebroken. Oud- wereldrecordhouder Carl Robie verpul verde in de eerste serie het Olympische record van zijn landgenoot Mike Troy met een tijd van 2 min. 10 sec. Hij plaatste zich daardoor als eerste voor de halve finale, gevolgd door Berry en Sato (Japan). De Russische Europese recordhouder Kuzmin bleef evenals Langerhorst ver beneden zijn recordtijd van 2.11.2 en kon zich ternauwernood plaatsen bij de laagste zestien. Voor de halve finales plaatsten zich: Robie (VS) 2.10.0; Berry (Austr.) 2.11.0; Sato (Japan) 2,12.4; Riker (VS) 2.12.6; Hill (Austr.) 2.12.8; Sherry (Canada) 2.12.9; Schmiat (VS) 2.13.3; Kadonage (Japan) 2.14.5: Nicalao (Arg.) 2.15.0; Obayashi (Japan) 2.15.1; Stark (Austr.) 2.15.3; Kuzmin (Rusland) en Jenkins (GB) 2.15.5; Gerrard (Nw.-Zeeland) 2.16.3; Freitag (Did.) 2.16.9; Fossati (It.) 2.17.2. Het overwicht van Australië, maar bovenal de Amerikanen ls geweldig, hetgeen nu toch duidelijk is gebleken. De Europeanen mogen in het zwembad slechts hier en daar een korreltje mee- In de kapsalon van kapper Otto in De Lemmer, die ook Tiemen Groen onder zijn klanten telt, zijn de- prestaties van de Friese wielrenner het onderwerp van gesprek. Geen wonderals er ook een grote plaat van Groen bij de spiegel hangt. Op de wielerbaan van Hachioji is vanmorgen een begin gemaakt met het Olympische baanprogramma. Als eerste onderdeel werd de individuele achtervolging over 4 km gehouden. In de eerste serie reed de Nederlandse wereld kampioen Tiemen Groen tegen de Engelsman Hugh Porter. Terwijl de tijd van de Engelsman 5.03.16 was, bleef Groen onder de 5-minuten-grens naar later bleek als enige van de 24 rijders met een tijd van 4.57.48. De eliminatie van de Belg Herman van Loo, te Parijs tegenstander van Tiemen Groen in de eindstrijd, is de grote verrassing geweest in de series. De stroef draaiende Belg kwam niet verder dan 5.07.22 sec., waarmee hij acht concurrenten voor moest laten gaan en dus juist zijn klas sering voor de kwartfinales misliep. De Tsjech Daler benaderde Tiemen nog het dichtste met 5.00.55. waarmee hij echter nog altijd drie volle se conden te kort kwam. Als eventuele concurrenten dienden zich voorts de Italiaan Giorgio Ursi en, volgens de ver wachtingen, de Deen Preben Isaksson aan met tijden van resp. 5.01.41 en 5.01.88. Het feit, dat Tiemen Groen de snelste was in de series, brengt voor de Fries het voordeel mee, dat hij in de kwartfinales mag aantreden tegen de langzaamste van de acht, de Rus Stanislaf Moskvin. Deze laatste, finalist bij de wereldkampioenschappen te Rocourt in 1963. finishte in zijn rit tegen de Fransman Varga na 5.05.67, maar gaf daarbij de indruk zich nog enigszins te sparen. Hetgeen voor Tiemen Groen alleen maar een waarschuwing kan betekenen. De indeling voor de kwart-finales luidt: Tiemen Groen (serietijd 4.57.48) tegen Moskvin (Rusland 5.05.67); Daler Tsj echoslo wakij e 5.00.55) tegen Jozefowicz (Polen 5.05.01); Ursi (Italië 5.01.41) tegen Spiegelberg (Duitsland 5.04.60); Isaksson (Denemarken 5.01.88) tegen Porter (5.03.16). In de kwartfinale, die later op de dag werd verreden, was Tiemen Groen opnieuw de snelste en de enige, die onder de grens van 5 min. bleef. Ditmaal reed hij tegen de Rus Moskvin in een tijd van 4.59.59; de Rus liet 5.02.27 voor zich afdrukken. Voorts won Daler van Jozefowicz, Ursi van Spiegelberg en Isaksson van Porter. In de halve finale komt Groen uit tegen Ursi en Daler tegen Isaksson. Gesprek Het aftreden van Chroesjtsjef was vanmorgen het allesbeheersende gesprek in de Olympische stad Tokio. In het pershuis, waar 800 journalisten logeren, gingen de extra-edities van hand tot hand en aan het ontbijt riep men elkaar het nieuws toe. Ook in het Olympisch dorp werden tydelyk de records en me dailles vergeten. De laatste berichten uit Moskou werden er druk besproken. Het Nederlands volleybalteam heeft zijn eerste wedstrijd ln bet Olympisch toernooi gewonnen. Volgens de verwach tingen werd Brazilië verslagen, doch het werd maar een zeer benauwde vijf sets overwinning, waarin de laatste set zelfs pas na de 15-punten-grens door onze landgenoten kon worden gewonnen. In fedite stonden twee ploegen tegenover elkaar, die maar heel weinig voor elkaar onderdeden Dat bleek al direct in de eerste set. toen om beurten werd ge scoord en Brazilië pas na een 1414 stand de winst met 1416 kon grijpen. In de tweede set waren de Nederlan ders iets sterker, hoewel het verschil ook nu niet groot was. De Oranje-jon gens wonnen met 15—12. Aangemoedigd door dit succes werd aan de derde set begonnen waarin onze landgenoten wederom een klein over wicht hadden. Ook deze set werd een Nederlandse zege, al was het cijfer al minder overtuigend: 1512. In de vierde set lieten d-> Nederlanders het echter volkomen afweten. Brazilië greep zijn kans en sloeg toe. Met G15 schreven de Brazilianen deze set op hun Er was dus een vijfde. Deslissende set nodig en gelukkig hadden onze landge noten zich hersteld van hun inzinking. Morele steun van prinses Beatrix Prinses Beatrix heeft vandaag morele steun gegeven aan de Nederlandse da- mesploeg op de 4 maal 100 meter wis selslag estafette. „Ik dacht dat u mij misschien nodig zoudt hebben", zei de Prinses tot do Nederlandse meisjes, toen zy als vyfde bleken te zijn geëindigd onder de acht geklasseerde ploegen. Sieb Bolman, de leider van de Ned. zwemploeg, begroette de Prinses met „Wy zijn erg blij dat u hier bent, hoog heid. Wy hopen dat n getuige zult zijn van een goede prestatie van onze ploeg". „Daar ben ik voor gekomen", antwoord de de Prinses glimlachend. „Ik dacht dat mijn aanwezigheid voor u van nut zou kunnen zyn". De kroonprinses stel de vragen over de plaatsing van de ploeg en de kansen in de finale. De estafetteploeg voor de finale zal wor den samengesteld uit Corrie Winkel (rugslag), Klenie Bimolt (schoolslag), Ada Kok (vlinderslag) en Erica Terp stra (vrye slag). VOETBAL Acht landen voor kwartfinales zijn nu bekend Na de wedstrijden van vandaag konden de eindstanden van de voorronden wor de opgemaakt, waaruit blijkt, dat de acht landen, die in de kwart-finales zullen uit komen zijn: Duitsland, Roemenië, Hon garije, Zuid Slavië, Tsjecho Slowakije, Egypte, Japan en Ghana. Egypte kraakte in C Korea met et minder dan 100, doch leider Tsjeoho Slowakije had met Brazilië de grootste moeite en bracht het sleohits tx>t rn magere 10 zege. In groep D moesten de Japanners een 32 overwinning toestaan aan Ghana, hetgeen overigens niet meer van belang was. In het andere geval hadden beide landen zich ook geplaatst. De eindstanden luiden: Groep A: Duitsland Roemenië Mexico Groep B: Hongarije Zuid Slavië Marokko Groep C: Tsj. Slowakije Egypte Brazilië Korea Groep D: Ghana Argentinië 3 2 1 0 5 7—1 3 2 1 0 5 5—2 3 0 12 1 2—6 3 0 12 1 1—6 3 1113 12— 2 12— 6 5— 2 1—20 2 1 1 0 3 4—3 2 10 12 5—5 Wederom waren de partijen, evenals in de eerste set, aan elkaar gewaagd Om beurten wisten zij te scoren. Harde smashes van De Vink en Pieter Swieter en de befaamde molenwiek van Dinco v d. Stoep zorgden voor de Nederlandse punten. Toch konden onze landgenoten gfeen beslissende voorsprong nemen, doch toen het eenmaal w»er 1414 was geweest, namens zij geen enkel risico meer en sloegen de set uit. De eerste zege was verdiend. Resultaten De uitslagen luidden: NederlandBra zilië 32; RoemeniëBulgarije 32 (15—6, 11—15, 5—15, 15—13, 15—8); Rus land—Korea 3—0 (15—7, 15—5, 15—6) TsjechoslowakijeJapan 31 (915, 15—13, 15—12, 15—13), Amerika—Hon garije 0—3 (12—15, 13—15, 8—15). Stand na de wedstrijden van gisteren: 1. Rusland 2. Tsjechoslowakije 3. Hongarije 4. Roemenië 5. Ver. Staten 6. Bulgarije 7. Japan 8. Nederland 9. Zd. Korea 10. Brazilië 0 6 9—0 3 0 0 6 9—5 2 0 1 2 0 14 6—5 2 0 14 6—7 10 2 2 7—6 10 2 10 2 2 3—8 0 0 3 0 2—9 0 0 3 0 2—9 VAN DOMSELAAR niet verder dan veertiende plaats Hoewel onze enige schutter in Tokio de heer Jan van Domselaar in het derdeel klein geweer liggend het Olym pisch record van Rome, dat met 590 punten op naam stond van de Duitser Peter Kohnke, met één punt overtrof, eindigde hy met zyn 591 punten van morgen toch niet verder dan een veer tiende plaats. Het goud op dit onderdeel was voor de Hongaar Hammerl. die met 597 pun ten een nieuw wereld- en Olympisch record vestigde. Ook de Amerikaan Wigger, die het zilver won, behaalde 597 punten, terwijl het brons werd ge wonnen door de Amerikaan Pool, die 596 punten schoot. Van Domselaar startte zwak met twee schoten van 97 punten, doch herstelde zich toen, schoot éénmaal 99 en maal zelfs 100 punten om zijn serie tweemaal 99 te beëindigen. De beste zestien van de 74 schutters 1. Hammerl (Hong.) 597, 2. Wigger (VS) 597, 3. Pool (VS) 596, 4. Boa (Ca nada) 595, 5. Rotaru (Roem.) 595, 6. Rin- zaki (Japan) 594, 7. Wenk (Did.) 594, 8. Cogut (Roem.) 593. 9. Jakosits (Hong.) 592, 10. Hristof (Buig.) 592, 11. Vogt (Zwi) 592, 12. Jensen (Den.) 592. 13. Si- monet (Zwi) 591, 14. Jan van Domse laar (Ned.) 591. 15. Enrico (Ven.) 591, 16. Marucha (Polen) 591 pt. De Amerikaanse sprinter Bob Hayes heeft een soort record gevestigd in het Olympisch dorp. Hy heeft by kleerma kers negen Japanse costuums besteld. Het oude record stond op vijf. Prins Harald ligt overhoop met Zwitser Ramelet Voor het eerst in zijn zeilloop- baan heeft de Noorse kroonprins Harald een protest ingediend. Zijn protest werd door de inter nationale jury gisteravond toe gekend. Deze besliste dat de Zwitserse boot Alain IV de 578 punten ontnomen zal worden welke z(j ln de wedstrijd in de 5,5. meter-klasse gewonnen had Prins Harald diende liet protest in nadat h(J reeds drie dagen overhoop had gelegen met de Zwitserse stuurman Paul Rame let. In het tlegekende protest wordt Ramelet ten laste gelegd het jacht van Harald bij de startlyn te hebben weggedrongen. Steef Blaisse (links) en Ernst Veenemans met zilver omhangen, nadat zij gisteren op zo'n voortref felijke wijze de tweede plaats bij het roeien Twee-zonder-stuurman hadden weten te bereiken. Programma voor zal terdag SCHERMEN: floret dames equipes eliminatie en finale. BASKETBAL: acht wedstrijden ln le ronde. SCHIETEN: laatste serie klei duiven. PAARDESPORT: samengestelde wedstryd dressuurproef. SCHOONSPRINGEN HEREN: 2e en 3e ronde torenspringen. ZWEMMEN: series 400 meter vrjje slag dames (met Ineke Tigelaar) series 4 en 200 meter vrije slag heren (met Bontekoe, Kroon. Oudt, Langerhorst en Sitters) halve finales 200 meter vlinder slag beren; finale 1500 meter vrije slag heren; finale 400 me ter wisselslag dames. GEWICHTHEFFEN: licht-zwaar- gewicht. HOCKEY NederlandHongkong, IndiaMaleisië, BelgiëCanada, DuitslandSpanje. WIELRENNEN: sprint series, her kansingen en achtste finales (met Van der Touw en De Graaf); halve finales en finale achtervolging. ATLETIEK: series 110 meter hor den; kwalif. kogelslingeren; kwalif. en finale kogelstoten heren; event, extra series 1500 meter; finale polsstokhoogsprin gen, verspringen en 200 m. (fi nale) in vyfkamp dames (met Lia Hinten)halve finales en fi nale 200 m. heren; series 400 me ter heren; finale 400 meter da mes; finale 3000 meter steeple chase. VOLLEYBAL HEREN: Japan— Egypte, TsjechoslowakijeVer. Staten, BraziliëZd.-Korea, Ne derlandRoemenië, Hongarije Rusland. VOLLEYBAL DAMES: Rusland- Ver. Staten. WORSTELEN: Grieks-Romeins. WATERPOLO: twee wedstrijden finale-poule; twee wedstrijden troost-toernooi (5e t/m 8e plaats) BOKSEN: voorronden. Olympisch metaal en puntentelling Op de vyfde wedstrijddag van de Spelen werd kwistig met medailles ge strooid. Er waren 19 gouden, zilveren en bronzen „plakken" te verdienen waarvan de Nederlandse ploeg één zil veren en drie bronzen voor zich opeiste De verdeling van de medailles luidt. goud zilver brons totaa'. Ver. Staten 15 9 10 34 Rusland 7 6 9 22 Japan 4 0 3 7 Duitsland 2 8 3 13 Australië 2 2 3 7 Bulgarije 2 2 15 Hongarije 2 2 15 Gr.-Brittannië 2 2 0 4 Polen 2 12 5 Turkije 13 15 Nederland 113 5 Tsjechoslowakije 112 4 Canada 10 12 Denemarken 10 0 1 Finland 10 0 1 Roemenië 10 0 1 Frankrijk 0 3 14 Italië 0 2 13 Cuba 0 10 1 Zuid-Korea 0 10 1 Tunesië 0 10 1 Iran 0 0 2 2 Zweden 0 0 11 Zwitserland 0 0 11 Puntenklassement Op de vijfde wedstrijddag zijn dc Ver Staten weer verder uitgelopen op hue grote rivaal Rusland. Nederland staal .lende. De stand ziet er nu als volgt uit1 Ver. Staten 231, Rusland 145, Duits land 87, Japan 61, Polen 39, Gr-Brit- tannië 36, Australië 36, Hongarije 32 Bulgarije 32, Nederland 31, Turkije 29 Frankrijk 28, Tsjechoslowakije 25, Italië 20, Iran 17, Canada 16, Zwitserland 13 Zweden 13. Korea 10, Roemenië 10, De nemarken 9, Tunesië 5, Cuba 5. Ethiopië 3, Brazilië 3, Afghanistan 2, N.-Zeelanó 2, India 1, Ivoorkust 1, Oostenrijk 1. Er is niemand die meer van reisje naar zyn thuishonk, Charlie nam eens een kijkje toe by de verrichtingen van ontwaardigd kirrend vloog hy de Olympische Spelen geniet want hij streek snel neer op bij de TV-camera's. Officials de Engelse Mary Bignal. weg. dan Charlie, de nieuwsgierige de groene grasmat en gaf zijn in zwarte jassen probeerden duif, die vorige week tijdens ogen goed de kost. hem weg te jagen, maar Char- Toenzy in haar trainingspak Hy wordt inmiddels de mas- de openingsplechtigheden van Hij keek verbaasd naar de lie gaf geen krimp. Wat dek- stapte, fladderde Charlie naar cotte van Tokio genoemd Een de Spelen samen met 7999 an- vele sportlieden, die op nog seis, zo'n kans kreeg hy toch de start van de 10.000 meteren Amerikaanse atleet wildé niet dere vogels van gelijksoortige geen zes meter afstand van nooit meer Tot nu toe is hij verroerde geen vin, zolang er starten omdat Charlie nergens pluimage werd losgelaten om hem stonden, pikte hier en het enige schepsel althans spanning was. Hy wacht zich te vinden was. Maar Charlie in de wijde omtrek melding te daar een worm uit de grond voor zover dit te controleren echter voor gewaagde wande- was er wel Hii had zich alleen maken van de start der Spe- en keek naar de tribunes alsof ls dat zonder kaartje dage- lingen op het middenveld, verdekt opg9;ld. Wat denk len. Maar Charlie voelde ken- hy de duizenden toeschouwers Rjks by de wedstrijden te Gisteren werd hfl byna ge- je, zo'n kanr* krijgt hij nooit neljjk niet voor een enkel wilde tellen. vinden is. Hjj keek gespannen troffen door een speer. Ver- weer. Zo'n duif toch

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 13