Schiphollijn kost 350 miljoen gld. Twee topprogramma's vieren 3e lustrum VtjèbM 55 Aansluiting op het Haagse Bezuidenhout Drie blanken in Mississippi gearresteerd Jeugd gaat met het dier ridderlijk om FEEST AIEÜWE LEIDSE COURANT 6 VRIJDAG 2 OKTOBER 1964 (Van onxe speciale verslaggever) In het Spoorwegmuseum te Utrecht hangt thans de kaart van het tracé van de nieuw aan te leggen Schip- hollen, die van Amsterdam naar Warmond zal gaan lopen, een afstand van 36 kilometer. By Warmond krygt deze lyn een aansluiting op het besaande spoor, dat gevolgd wordt tot de Haagse halte Laan van Nieuw Oost-Indië. De laatste afzwenking is die naar het nieuw te bouwen station in het Be zuidenhout, dat het Staatsspoor zal gaan vervangen. Voor de Haagse wijk Mariaboeve is een halte geprojecteerd. Het 350 miljoen gulden kostende pro ject zal niet minder dan 27 kunstwerker, krijgen (tunnels, bruggen en viaducten). De langste tunnel is die onder de lucht haven Schiphol meer dan vijf kilome ter. Gelijkvloerse wegkruisingen zijn er niet. Van Warmond af tot bij Abbenes ligt het tracé van de Schiphollijn even ter oosten van rijksweg 4 (Den Haag—Am sterdam). op de smalle strook tussen De Kaag en de Haagseweg. Na met eer viaduct over de rijksweg te zijn go voord, zal de lijn ten oosten van Nieuw Vennep en Hoofddorp door de Haar- ermeer gaan. Een nieuwe boven grondse kruising met rijksweg 4 wordt gebouwd. Vlak tegenover Schiphol zal het spoor onder de grond duiken, waar het over de totale breedte van de luchthaven blijft. Op de plaats, waar thans het Natio naal Lucht- en Ruimtevaartlaboratorium taat, zal de Schiphollijn de ringspoor- baan gaan volgen. Een nieuwe duik on der de grond voert hem naar het Am sterdamse Museumplein, waar het be ginpunt komt. Ook in Amsterdam is een halte geprojecteerd, namelijk aan de Minervalaan in Zuid- Uitspraak Kroon: Geen vergunning voor bouw van zomerhuisjes De Kroon heeft bepaald dat voor bouw van zomerhuisjes in het park Lommerbergen te Beesel rijksgoedkeu- ring vereist ia. Zoals bekend had de gemeenteraad van Beesel beroep aange tekend tegen een beslissing van Ged, Staten van Limburg om goedkeuring .te onthouden aan enige raadsbesluiten, strekkende tot verdere uitvoering van de bouw van zomerhuisjes in het ge meentepark Lommerbergen te Beesel. De coöperatie Lommerbergen had een meerjarenplan voor de bouw van 120 zomerhuisjes van eenvoudige makelij De gemeente Beesel werd tijdens het bewind van mr, Van Aartsen gemach tigd voorlopig tien vergunningen voor zomerhuisjes af te geven boven het nor male jaarvolumc voor objecten beneden de stichtingsprijs van 10.000 gulden. Op grond hiervan diende de coöperatie .aanvragen voor vergunningen in. De in middels aan het bewind gekomen minis ter Bogaers wenste uit beleidsoverwe gingen de toezegging van zijn voorgan ger niet te effectueren. De beide wet- houders van Beesel, in tegenstelling tot de burgemeester meenden dat op more le en juridische overwegingen de ver gunningen verleend moesten worden- De raad was het daarmee eens. In fe bruari werd daarop aan Beesel de be voegdheid ontnomen bouwvergunningen voor kleine objecten af te geven. De Kroon heeft zich nu op het stand punt gesteld dat de bouw van het park Lommersbergen een totaal object is )or rijksgoedkeuring noodzakelijk Aanhoudend droog JOOVEN Scandinavië komt een nieuw en krachtig hogedrukgebied tot ontwikkeling. Het droge weer in onze omgeving houdt daarom aan. De wind blijft oostelijk en zal in de komende nacht, evenals in de afgelopen nacht het geval was, waarschijnlijk vol doende sterk zijn om nachtvorst te kunnen voorkomen. De middagtempe- raturen zullen morgen gelijk zijn aan die van vandaag of iets lager. Boven Frankrijk bevindt zich een lagedruk gebied, dat vrijwel niet van plaats verandert. Het brengt er onweer plaatselijk veel regen. ZON EN MAAN Zaterdag 3 oktober: zon op 6.44. onder 18.13; maan op 3.31, onder 17.59. Zondag 4 oktober: zon op 6.45, onder 18.11: maan op 4.50, onder 18.17. Maandag 5 oktober: zon op 6.47, onder 18.09: maan op 6.06. onder 18.34. Maandag 5 oktober: nieuwe maan. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur ill! is i# li Vlissingen onbew De Bilt onbew.' Zd.-Limb. mul Stockholm I. bew Kopenhagen onbew Amsterdam onbew. Bruaael onbew, Luxemburg onbew. Parijs 1, bew, Bordeaux iw. bew Grenoble regen Berlijn onbew frankfort nuat MUnchen motregen Z Uriel 22 17 14 windstil 20 15 istll 27 13 1 '5 24 15 15 vlndstil 23 15 In de Amerikaanse staat Mississippi zijn drie blanke mannen gearresteerd in verband me; bomaanslagen die on langs gepleegd zijn op woningen van negers nabij de stad Mccomb. Bij de oetrokken aanslagen werd niemand ge wond. In de auto en het huis van een der arrestanten werden verscheidene vuurwapens, munitie, acht houten knup pels en een aantal boksbeugels ge vonden. In de afgelopen maanden zijn in Mis sissippi talrijke bomaanslagen voorge komen. Niet alleen woningen van ne gers maar ook kerken moesten het ont gelden. I"/" ONINGIN Juliana zal op vrijdag, 1\9 oktober, een gedeelte van de ochtendzitting bywoncn van de ju bileumbijeenkomst ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Ne- derlandsche vereeniging tot bescher ming van dieren in het Kurhaus te Scheveningen. De officiële jubileum- datum is 4 oktober: „Werelddieren- Op deze jubileumbijeenkomst, wordt o.m. het woord gevoerd door prof. dr. S. Hofstra, voorzitter van de vereniging, prof. B, A. M. Barendse O.P., hoogleraar Thomistische wijsbegeerte aan de univer siteit van Amsterdam, prof. mr. dr. I. A. Diepenhorst, hoogleraar strafrecht en strafvordering aan de Vrije Universiteit "d van de Eerste Kamer en drs. L. J. an de Laar, staatssecretaris van O., i W. 's Middags zal er van kwart over tot zes uur een receptie worden ge houden. De dierenbescherming is in bijna ge heel Europa een begrip geworden, de be scherming van het dier is immers een aanvaarde „zede-eis", zei prof. Hofstra gistermiddag op een persconferentie. Vooral in het begin van deze eeuw is de gedachte om het dier te beschermen sterker geworden. Op aandringen van de vereniging werden in 1886 twee artikelen in het Wetboek van strafrecht geplaatst over de bescherming van dieren. Men begon met de wettelijke bescherming van slechts enkele soorten, maar in de loop der jaren werden dit alle huisdieren. Het hoofd van de propaganda-afdeling van de vereniging, de heer G. Nieuwen- huijsen vertelde, dat de vereniging in ds loop der jaren al op verschillende punten min of meer zijn doel heeft bereikt. Hij noemde bijvoorbeeld een dierenbescher mingswet, de inschakeling van het onder wijs, de daadwerkelijke aandacht van alle kei-ken in Nederland en de dieren beschermingsgedachte. die bij velen in gang heeft gevonden. Vooral over de Jeugd was de heer NteuwenhuUsen erg tevreden. Hij was van mening, dat er op het ogenblik een jong geslacht opgroeit, dat ridderlijk met de dieren omgaat. De jubilerende vereniging telt thans 126 afdelingen in Nederland met circa 70.000 leden en heeft tevens een inspectie afdeling onder leiding van de heer K. Visser, die is belast met bijvoorbeeld de toezicht op veemarkten, slachthuizen enz. Voorts zijn er een propaganda-afde ling o.l.v. de heer Nieuwenhuijzen, een filmdienst en vele asiels. ..Een groot pro bleem is altijd het vervoer van dieren geweest", aldus de heer K. Visser, hoofd inspecteur van de vereniging. Per jaar worden er zo'n 13.000.000 huisdieren in Nederland af- en aangevoerd. De vereniging heeft het voor elkaar ge kregen, dat er vele voorschriften voor het vervoer kwamen en stelde paal en perk aan dc soms gruwelijke veeverschepingen uit het buitenland waarbij honderden dieren reeds onderweg stierven. Voor onze kleinere huisdieren, zoals honden en katten zal het bestuur van de vereniging binnenkort maatregelen gaan treffen voor de handel. Het komt maar al te vaak voor, dat iemand in een hon denwinkel een hondje koopt, dat later ziek blijkt te zijn. Dat onze Nederlandse dierenbescher ming wel naam heeft, blijkt wel uit het feit, dat vele buitenlandse dierenbescher mers in Nederland zijn geweest om te zien hoe het hier in de slachthuizen en met het vervoer gaat. De radio komt niet achteraan Wie wil beweren, dat „de goede oude radio" maar kampjes voortdobbert op een zee van 40 jaren er varing, is blijkbaar geen echte luisteraar. Want bij de radio heerst zeker niet minder activiteit bij het maken van goede programma's dan bij de op het ogen blik meer populaire televisie. Een bewijs, hoe sterk radiorubrieken kunnen zijn is zeker wel het tweevou dig jubileum dat op I oktober in de omroepwereld werd gevierd: zowel „Vandaag, Radiokrant voor Nederland" (NCRVals „Moeders wil is wet" (KRO bestaan dan 15 jaren. Beide rubrieken behoren volge ns recent luisteronderzoek tot de topprogramma's, die telkens weer miljoenen luisteraars trekken, ook al zijn ze totaal verschillend geaard. En wat meer zegt: beide programma's zijn springlevend en worden nog altijd direct voor de microfoon gepresenteerd. Toen op de avond van woensdag jaar bij de radiokrant), Goos Kamp- 30 september een van de redacteuren huis, Jan Zindel en Jaap van der van de Radiokrant precies om half Zwan, terwijl achter de schermen nog acht aankondigde: „15e jaargang, num- in actie is de chef van de nieuws- mer 181", waren daarmee de vijftien lienst en commentator Sam Mol. jaren vol. Er volgde dan geen feest- Zo, bij dit eendrachtig samen op- krant, wel opende de hoofdredacteur trekken, blijft de Radiokrant levendig de heer G. H. Hoek (op wiens ini- en fit, ook al door de gewaardeerde tiatief de „krant" werd opgericht, medewerking van tal van binnen- en maar die nu alleen nog af en toe een buitenlandse correspondenten, die heel hoofdartikel schrijft en presenteert) wat steentjes aandragen voor de uit- de uitzending met een kort woord, zendingen en de actualiteit daarvan aan dit derde lustrum gewijd. mede verhogen. Een belangrijke re- De derde mijlpaal in de geschiedenis dactionele „aanwinst" is ook dr P. J. van de „avondeditie", en tegelijk de Korteweg. die optreedt als reizende eerste van de ochtendeditie, die deze reporter en het nieuws van heinde en dag dan 5 jaar is verschenen. ver in huis brengt. Een van de buiten- Wij spraken over „Vandaag" met laijdse correspondenten, mr. Ernest Herman Felderhof. de chefredacteur, Kuyper, heeft deze gehele periode van die vertelt dat er eigenlijk maar wei- 15 jaren aan „Vandaag" meege- veranderd in de radiokrant. De werkt. Hij deelt dus in het jubileum. tijdsduur is altijd 20 minuten geweest, al is het tijdstip van verschijning wel eens gewijzigd. Dat was op 1 oktober ook weer het geval, toen verscheen „Vandaag" voor het eerst om 7.10 uur, aanslui tend dus op dc uitzending radionieuwsdienst. Men hiermee de luisteraars i Van de talloze reportages is vrijwel alles bewaard, vooral, sinds er (van 1958 af) met geluidsbanden wordt gewerkt. Deze gaan allemaal compleet in het archief en leveren dikwijls prachtige „historische" stof ,-an de v00r nieuwe (andere) programma's gelooft OP- n ge- „Vandaag". ochtendeditie komt nu tussen 7.45 en 8 uur in de ether. Gezicht en strekking van de radio krant zijn, ook zal wisselden in de loop der jaren de redacteuren, hetzelf de gebleven. Het karakter van de krant is mede bepaald door de hoofd artikelen van de heer Hoek, welke de radioru- i de om- Van totaal eigene allure is het KRO-vrouwenprogramma (dat ook zo veel en graag door mannen wordt be luisterd) „Moeders wil is wet". Met het feit dat deze uitzending, eerst ze venmaal. nu vijfmaal in de 14 dagen 15 jaar lang door één vrouw is ge maakt en gepresenteerd en dat nog de microfoon, kun- ETHERGOLVEN brede luisterkring worden aangehoord. a^Üd direct Volgens de juiste gehouden enquête nen we sPreken stemt zeker 23 pet. van de NCRV-le- de, radiowereld den regelmatig af op de Radiokrant, Voegt men daarbij dat de nog niet en 14 pet van het totaal der luiste raars, d.w.z. dat er zo'n goede 1,2 miljoen toestellen dit nieuws in de huiskamers brengen. „Vandaag", zegt Herman Felderhof. „heeft geen bepaalde „kleur", wij zijn niet van een bepaalde kerkelijke of politieke richting, niet van vakver bond of werkgevers, wij zijn alleen een protestants christelijke verschijning in de ether en op dat punt principieel, zij het aan niets en niemand gebon den, dan aan de geest van de NCRV. Ons werk is team-work, de krant draagt niemand» naam of stempel, maar is een produkt van hechte sa-, menwerking". Als we nog eens in vogelvlucht de hoogtepunten van al die duizenden foi 15 jaren verschenen radiokrariten nagaan, komen er vele prettige, maar ook zorgelijke herinneringen boven: die keren dat er, vanwege plotseling actueel nieuws een halve, soms wel een hele krant moest worden „weggegooid" om heet van de naald binnen- of buitenlandse re dacteuren aan het woord te laten, vol spanning mikkend op de tyd, want bij de radio denkt men in on derdelen van minuten. Die buitenlandse lijn, die maar niet doorkwam dat hoofdartikel, waar mee de heer Hoek on het laatste mo ment nog binnenstapte, die telexbe richten die het nieuws in een actue le uitzending nog achterhaalden O ja, dat gebeurt dikwijls genoeg. Vanzelfsprekend zijn bepaalde repor tages of beschouwingen al van tevo ren klaargemaakt en met behulp van steeds vernuftiger uitgedachte geluids- apparaturen tot een lopend geheel ge monteerd maar geen krant gaat de ether in zonder dat er ten minste twee redacteuren bij staan om tijdens de uitzending de berichtgeving nog te kunnen wijzigen of aanvullen, mocht dat nodig zijn. Leden van de vier-mans-redactie (de hoofdredacteur niet meegeteld) zijn altijd in touw. hetzij voor de ochtend-, hetzij voor de avondeditie. Zij slapen met de telefoon naast het bed. zoals het een goed verslaggever betaamt, en toch doen zij er allemaal nog an der reportagewerk bij. U hoort ze vaak genoeg ook in andere program ma's: Herman Felderhof (nu al 13 eens gepubliceerde opiniepeiling van recente datum heeft uitgewezen dat dit programma telkens zeker twee miljoen luisteraars(sters) trekt, dan is het wel te begrijpen dat de KRO van dit jubileum een feestelijkheid heeft gemaakt die klinkt als een klok. Mia Smelt is het middelpunt van de ze viering, die vorige week donder dag al is begonnen met de opname van de jubileiimuitzending, welke op 1 oktober 's morgens om half 9 de i©ther. is ingegaan. Uit alle delen van het land waren luisteraarsters samengestroomd naar de studio, om dit festijn mee te ma- Mia werd duchtig in de bloemetjes gezet en kreeg hoogst waarderende woorden te horen van mr. Wagenaar. programma-directeur Radio. „Ik ben zelf wol een» verlegen met de stromen brieven vol loftui tingen die over „Moeders wil is wet" binnenkomen, en zelfs een vrouw die volledig van ydelheld ge speend is. zou hier wel heel trots op moeten worden. Bovendien: vijf tien jaren achtereen alleen zulk een programma te maken, dat een van de hoogst-genoteerde bU de hele omroep is, moet een bijzondere prestatie worden genoemd. De en quête heeft uitgewezen, dat dit pro gramma nooit mag worden stopge zet... en dus krijgt Mia Smelt '„levenslang" hiermee." Misschien is 't wel het uizonder- lijkst van al, dat Mia Smelt toch niet ijdel is: „Het zijn de luisteraarsters, die het programma door haar brie ven en al wat zij vertellen zo leven dig houden, het is niet mijn, maar haar programma", zegt zij volkomen oprecht. Maar het geheim van Mia's pro gramma is: het contact dat zij legt en onderhoudt en waaraan de vondst, de uitzendingen te verbinden aan al lerlei beroepen, zo schitterend tege moet komt. 31 tot „Ja, kijk es. vóór de splitsing hoorden mijn wijk, dus iets weet ik ervan. Zij zijn geen van beiden lid van een kerk. De man werkt op de gasfabriek en schijnt daar gewaardeerd te worden. Ze hebben een heel gezin grootge bracht, maar buiten kerk en geloof om. De iw is geloviger dan ze zelf weet, ze is wat je noemt, een persoonlijkheid. Als je contact met haar kunt krijgen, zal je misschien verrast zijn. Ze is een wijze vrouw. Wijs geworden door veel moeite en lijden; ik heb wel eens 't ge voel gehad van een verborgen, zorgvuldig be waakte tragedie. Ik adviseer je heel sterk er heen te gaan. Als die vrouw haar hand in de handen van Christus kon leggen! Maar mis schien heeft ze dat al gedaan en vertelt ze 't ons alleen maar niet". „Wanneer is 't dc beste tijd, denkt u?" „Nu met koffietijd. Of vrij vroeg in de mid dag. Niet vanavond, want dan is men hier ge woonlijk als familie bij elkaar." „Dan zal ik meteen maar gaan. Ik dank u voor uw raad. O ja. hoe betitelt u deze soort mensen? De Mussenstraat is een volksbuurt, niet waar? By ons in Drente was 't altyd nog: „Maar hier ben je in Tervoorde. Ik heb als vaste regel aangenomen om iedere getrouwde vrouw met mevrouw aan te spreken. Neem dat van me over, dan doe je nooit iemand te kort." ,.U hebt gelijk, dank u. Verslag bij gelegen heid? Graag! Dag, dominee Harmsen." Hoorn op haak. Stem naar de tuinkamer, waar baby ligt: „Ik ga er even uit, Bepl" „Jóé-óé!" Dominee Fijnaert is nog heel jong. Zijn wer kelijk goede redenaarsgaven hebben hem dit beroep naar 't kieskeurige Tervoorde verschaft, nadat hij hier, als vakantieganger, een paar maal had gepreekt. Hij heeft het met dankbaar heid aangenomen, maar innerlijk kan hij da overgang van zijn minuscule Drentse dorpje naar de zoveel grotere plaats met zijn uiterst gemengde bevolking moeilijk aan. Missohien in de Mussenstraat door M. A. M. Renes- kan hij zijn ambtelijke situatie nog wat moei lijk verwerken, zodat zijn mens-zijn en zijn do minee-zijn nog niet tot een gaaf geheel zijn vergroeid. Hij meent nog altijd dat hij de du re plicht heeft, een zwarte flambard te dra gen, die 't wat vreemd doet bij zijn heel lichtblonde jongenskop. Hij meent ook. dat hy in min of meer kop. Hij meent ook. dat hij ln min of meer statige gang moet fietsen en verder houdt hij er nog enkele afgodjes op na, waaraan hij zijn jonge mens-zijn offert. Al voortpeddelend door de prachtige septem- ber-morgen overdenkt hij de situatie Appelaar. Toch mooi: veertig jaar in de echt verbonden; veertig jaren van trouw; veertig jaren steeds inniger naar elkaar toeleven. Een groot gezin, zei Hai'msen. Nu natuurlijk met de nodige kleinkinderen erbij. Misschien wel achterklein kinderen. Familiefoto's uit zijn geïllustreerd lijf blad springen hem voor ogen. Een lachend bruidspaar, omringd door een krans van eveneens lachende nakomelingen. Bloemetjes op de voorgrond, bloemetjes in 't knoopsgat, de snoeren zijn in lieflijke plaatsen gevallen. Hoe goed kan de Here het toch ma ken met zijn mensenkroost. En wat zou het schoon zijn wanneer hij, de pas over gekomen pastor, het rechte woord mocht vinden, dat deze oude, afgedwaalde schapen zou terugbren gen tot de kerkelijke kudde. Harmsen is 't niet gelukt, misschien zal het hem gegeven zijn. Naarmate hij zich verder verwijdert van zijn telefoontoestel in de gang van zijn pasto rie, raakt hij ook verder af van de weg, die hij voor zich heeft gezien, terwijl dominee Harmsen tot hem sprak. Hij merkt dit, maar aanvaardt het. Er zijn wel meer verwijderingen tussen hem en Harmsen, onder andere een niet onaanzienlijk richtingsverschil. Nu leest hij de vogelnamen af. Mussenstraat. Nu opgepast. Aha, een erepoort, aandoenlijk be wijs van de genegenheid der buurtbewoners. Delen in eikaars vreugde en in elkanders smart. Waar vindt men dat nog, cerderop in de samen leving? Daarkent men dikwijls zijn naaste bu ren niet eens. „Hulde Aan Het Bruis Paar". Wel, wel! Zelfs de zonderling dooreengegooide hoofdletters en de zo vreemd ontbrekende d verhogen de aandoenlijkheid van 't geheel. Ge laden met goede wil en patriarchale theorieën stapt de jonge Fijnaert af. Hij heeft zyn woor- dan bij de hand, niet voor niets heet hij een geboren redenaar. „Er komt een meneer hierheen, met een idiote grote hoed op z'n hoofd", zegt Joke. „Hij be studeert 't nummer of de erepoort. Kent u hem, moeder? Toe, kijk eens even voorzichtig om 't hoekje van 't gordijn." „Onbekend. Kan 't iets van de belasting zijn? Of wat kan er anders wezen." Een onbekende met een merkteken boezemt haar altijd enige zorg en afschuw in. Ze heeft teveel ondervonden met Toon, met Aart, om on bevangen tegenover onbekenden te staan. „Nooit gezien, wat zou-d-ie-willen. Wat kan-ie hier nou moeten, kind?" „O, dat merken we direct wel, als-ie gebeld heeft". Met verwondering aanschouwt Joke de zenuw achtige onrust van haar schoonmoeder. Hoe gevangen moet ze zijn in achterdocht en zor gen om zó te reageren op een vreemdeling. ,,'t Kan wel een vergissing zijn, moeder. Ik zal wel opendoen." (wordt vervolgd) „Be heb dat uitgedacht, omdat het beroep zo bepalend i« voor de ge zinssfeer. Ik wil dat wij al» Neder landse huisvrouwen elkaar allemaal leren kennen in onze vreugden en zor gen en ik ben er dikwijls klein onder als ik lees, wat mijn luisteraarsters mij. ook privé, allemaal toevertrou- Onvermoeid (zo zegt men dat, maar het wordt dikwijl» laat in de avond en dan is dat „onvermoeide" maar beeldspraak) trekt zij, als het studiowerk van brieven lezen, nóg twee vrouwenprogramma's én een programma voor bejaarden maken, compleet met reportage», vraagge sprekken en het leiden van discussie», van opnames en monteren haar maar even tijd laat, het gehele land door. „Ik kom altyd onverwacht by myn briefschryfsters, ik wil haar laten praten in haar eigen huis. in haar eigen sfeer, dan pas is het echt en komen »y lo»." Zij neemt ook geen technicus mee ophaar vele en vaak verre tochten, die haar in kleine en grote huizen, in winkels en woonwagens, op sche pen en in bedryven brengen: zy heeft opnameapparatuur in haar auto by zich en doet alles verder alleen. En zó bewerkstelligt en behoudt zij heel persoonlyke contacten, die alles waard zyn voor zulk een van-hart-tot- hart-programma. waarin talloze vrou wen van Nederland delen. Het is allang geen nieuw» meer, dat het niet alleen KRO-luisteraar- sters zijn, die tot Mia's vaste kring behoren: zij heeft in haar program ma al de oecumene ingevoerd toen er nog praktisch niet over werd ge sproken. In „Moeder» wil is wet" wordt meermalen een protestants geestelijk lied ten gehore gebracht en in haar verzameling ansichtkaarten uit de tijd van „de gemeenten" heeft zij haast net zoveel afbeeldingen van protestantse als van r.k. kerken. Niemand is daar verbaasd over, geen luisteraarster heeft daar ooit aanmerking op gemaakt: „En reken maar, dat ze. me schrijven, wat ze van het programma denken!" Tijdens het studiofestijn werd er èen fraai bloemstuk van de NCRV voor haar gebracht en „de slager" uit het programma die haar kwam complimenteren is een gereformeerd man. Bij Mia Smelt kan dat alle maal. dat wekt sinds lang geen op- „Mijn programma is voor alien, voor iedereen." zegt zij nadrukkelijk, en wat meer is: zij handelt ernaar en dat heeft haar zowel in het ge hele land bij „haar" luisteraarsters als onder haar collega's populair en bemind gemaakt. ranse les 15 00 Muziek kent geen i 15.30 Syncope: muziek van gis- irandaag en morgen 16 00 Voor de 16.13 Jazzmuziek 16 30 Lichte gram itafr ldassMuziek 18 00 Kunstkro- 3.30 Dansmuziek 18.50 Lichtbaken. rsum II. 298 m. VARA: 7 00 Nieuws :h tend gym 7.20 Socialistisch strijd- 3 Lichte gram (7 30 Van de voor praatje) 8 00 Nieuws, postduiven- en en socialistisch strijdlied 8.18 gram 9.00 Loon naar werken, 9 10 Lichte gram VPRO 9.40 Hoe dé mensen de wil van God?' over-! 9.55 Gezin en welvaart' I: Alge- lezing VARA: 10.00 Buitenlands erzicht 10.15 ZO 135, gevar, pro- a (om 11.00 Nieuws) 12.30 Meded ïoeve van land en tuinbouw 1,2 33 euws 13.00 Nieuws 13.15 VARA- 1.3 20 Radio Jazzclub 13.30 Uitlaat, nma voor de twintigers 14.25 Licht icntaal trio 14.45 Stereofonische ing: kinderkoor 15 05 Student, po en samenleving, toespraak 15 20 epreking 15.40 Pianoduo: lichte 16 00 Nieuws 16.02 Operette-frag- (gr) 1710 Stereofonische uitzen- Lichte orkestmuziek 17.40 Stereofo- uitgzendixig: Instrumentaal trio en istejazzmuziek 18.00 Nieuws en VARA 17,00—17.41 kaal spelletje Wereldoorlog I. docu- ind Gala du Dis 20 45 Theater thuis, licht programma 21.15 Zo is het toevallis ook nog 's een keer, satirisch programma NTS: 22.00 Journaal 22.06 Grand Gala du Disque Populaire - 2e gedeelte. Nederland II. NTS: 20.00 Journaal NCRV: 20 01 Detectivebur Lynx TV-feuil- 20 01 Detectlevebureaux Lynx. TV-feuille- leton. NTS: 20.25 Grand Gala du Disque Populaire - le gedeelte. NCRV: 21-45 Ac tualiteiten 22 0022.10 Dagsluiting. TV Noordzee: 18.30 uur Rin Tin Tin ah „Kunstlicht op Eerenb t film. P, den Eerenb eemt: Mont( Programma voor zondag Hilversum I, 402 m. NCRV: 8.00 Nleuwi en weerovorzicht 8 15 Geestelijke liederer (gr) 8 30 Morgenwijding 9.00 De Platen- bijbel 9.45 Nieuws en waterstanden. KRO 10.00 Inleiding Hoogmis 10.05 Hoogmis 11.1.' Klass gram 12.10 Boekbespreking 12.20 Gi- taarspel (gr) 12.30 Koorzang en instru kinderen 14.00 Pro solist: Operamuziek 15.00 De hant ploeg, lezing 15.05 Lie' Mass'nv. Concilie bekeken vanuit de wtndelgange: CONVENT VAN KERKEN; 17.00 Gerefor meerde kerkdienst. NCRV: 18.00 Negro- Spirituals (gr) 18.10 Blokfluit en klave cimbel: gewijde muziek 18.30 AntwooR '64: klankbeeld Kerkbouwactie 18.45 Kerk orgelconcert: klass muziek (gr) 19.15 Alle daags geloven, lezing (1) 19.30 Samenzang geestelijke liederen 20.00 Nieuws 20.07 Re flex, meditatie. KRO: 20.15 De Zilvervloot l 23.55—24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA: 8.00 Nwi sportmededelingen. postduivenberichten ei 9.45 Geestellj! 10.30 Hervormde kerkdienst 11.30 Vra Schip. AVRO: 12.30 Lichte orkestmuzie' Vlaamse tv. won Italia Prijs Een van de Italia Prijzen 1964 is toegekend aan de Vlaamse televisie en wel voor de opera „Willem van Saeftüige", speciaal voor televisie ge schreven door Freddy Devreese. Dit is een bewerking van een grotere opera op tekst van JeaiT Francis. Het is de eerste maal, dat België een Prix Italia heeft gewonnen. De prijs voor het beste televisie spel ging naar de Duitse tv voor „Orden für die Wunderkinder" en Zweden ging stryken -met de prijs kend aan „Het boek van een eiland jÈÊÊÊLIbk, Hilversum I. 402 m. 19.00 Nieuw* en weerpraotje 19 10 Van horen zeggen en zingen 19.15 Licht instrumentaal trio 19 30 Radiokrant 19.50 Lichte orkestmuziek 20 00 Radio kamerorkest en solisten: klass mu ziek 20 45 Geestelijke liederen 2120 K,,m- mentaar of diskussie 21.30 Orkesten-Gala: lichte muziek 22.00 Klass gram 22 30 Nws 2.40 Wijd ais de wereld; internationale oriëntatie In kerk. zending en oekumene 23 00 Klarinet en piano: moderne muziek 23,35 Lichte gram 23 55—24 00 Nieuws Hilversum II. 298 m. 19.00 Kiosk: bc- ïsel, licht progra jeugd 17.50 Nieuws en sportuitslagen 18.tf Sportjournaal 18.30 Stereofonische uinzen ding: Walsorkest 19.00 De kleine vossen een gesprek over gebeurlijkheden in he dagelijks leven 19.35 Vrij entr hoorspel 22 05 Joodse liederen 22.30 Nf Filharmonisch orkest i.30 Car 54. leton 20.55 Cabaretkroniek 21.30 Neder lands Kamerkoor 21.55 Oorlog en vredi programma over de moderne oorlogsvoe ring 22.25 Ruimten voor bezinning en wer praatje. NTS: 22.3022.35 Journaal. Nederland II. NTS: 19.30 De Tijdscap de jeugd 19.J sule, TV-feuilli Slapstick Uit de oude doos 20. 20.05 Tom Ewell show, famili inde oger 1 medi stögrafTe 21.00 Vrienden al wolven. TV-spel 22.00—22.10 Sport in bee) TV Noordzee; 18.30 uur De Valstrik. Rt bin Hood: 18.59 uur Tekenfilm en tc musical-programma van Albert Mol; 19.5 uur Helpmate, Stan Laurel en Oliver Hat dy. Pauze; 22.0023.00 uur „Een dutl Programma voor maandag Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nieu* en SOS-berichVen 7.10 Dagopening 7.J Lichte gram 7 35 Sportuitslagen van zt terdag 7.45 Radiokrant 8.0o Nieuws 8J gelijkse dingen vrij zinnig bekeken 20.( Nieuws 20 05 Beelden gaan stuk, wat blijft er over. lezing 20.25 Utrechts ka- mermuziek-ensemble: klass muziek 20 55 Boekbespreking VARA: 21.00 Metropole orkest: amus muziek 21.36 Olympische Spelen XII. klankbeeld 32 05 Stereofoni sche uitzending: Ball room orkest 22 30 Nws 22 40 Elektronisch orgelspel 23 00 Balans actuele kroniek 23 15 Lichte gram 23 45 Socialistisch nieuws in Esperanto 23.55— 24 00 Nieuws woord: theoloL Lichte gram 12.25 V. 12.30 Meded ten behoe- tuinbouw 12.33 Stereofoi 5 Waterstanden 9.40 Voor d .10 Gram 10.20 Rondom hl •Iherleergang 11.1 :e orkestmuziek 13.35 Lichte gra' Schoolradio 14.35 Moderne kame ek 15.00 Amus muziek (gr) 16,30 Mi Rooster: programma voor de tieners NTS: 20 00 Journaal en weeroverzicht AVRO: 20.20 AVRO's Televizier 20.40 Danny Kaye Show 21 30 Voor de vuist weg. NTS: 22 40 —22.43 Journaal. Nederland II. NTS: 20 00 Journaal KRO 20.01 Paul Anka 20.50 Engelam 21.20 Reportage ope ning schouwburg te Eindhoven NTS: 21 30 chtikapel. KRO: 22.00 Concllle- i": 7.30 Gevar progr., o.n serie „Mijn drie instructie van dc Aloha) stuwdam in Suriname. Tekst: Henk Coi sen 18.00 Koninklijke Militaire Kapel 18J Uitzending van de Christelijk Historisc) Unie. Parlementair commentaar. Door f Tweede Kamerleden H Kikkert en Scholten 18.30 Gewijde muziek (gr). Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nieu» :ndgym 7.20 Gram voor de kil Nieuws 8.15 Amus muziek <g 00 De groenteman 9.05 Gewiji 1 9.40 Morgenwijding 10,00 A' oeiasvuaminen (gr) 10.50 Voor de kleute 11.00 Nieuws 11.02 Voor de vrouw 12.» Licht instrumentaal ensemble 12.30 Medl ten behoeve van land. en tuinbouw 12 Voor ons platteland 12.40 Lichte voorbehouden). Programma voor zaterdag 13.15 Med edcllngf eventueel actueel of gram 13.25 Beurslr richter. 13.30 Metropole-orkest; lichte m' ziek 14.00 Klass kamermuziek (gr) 15) Voordracht 15.45 Lichte gram 16.00 Ni 16.02 Stereofonische uitzending: Pianot» cital: klass en moderne muziek 16.30 P 7.00 Voor de padvind# I, 402 m. KRO: 7.00 Nieuws

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6