ZONDAGSBLAD Elk kwartaal opruiming ■'■bgevonden voorwerpen Dagtaak voor twaalf employés Damrubriek PUZZEL VAN DE WEEN De kinderen van liet Boshuis VRIJDAG 2 OKTOBER 1964 JTEN GLAZEN OOG. rrpen die op het Bure de Nederlandse Spoorwegen belanden. Merkwaardige dingen die een plaatsje hebben gevondei als hoeden, paraplu*», tassen, handschoenen, dasse koffers. Dat alles achtergelaten i of op de stations. Om vergeetachtig de treinreiziger wel handschoenen gevonden: meer dan 9.300 paraplu's: 4000 i n: 2200 brillen: 8630 dassen en 6000 hoeden. Eet indrukwekkende Al tientallen jaren hebben de Nederlandse Spoorwegen een apart bureau, dat zich uitslui tend bezighoudt met het verlo ren en gevonden goed. Du bu reau ressorteert onder de Dienst ran Economische Zaken. Twailf employe's hebben er een flinke dagtaak aan om de ..vruchten" van de nonchalance van de rei zigers te verwerken. Een gigan tische loods kan al die voorwer pen nauwelijks onderdak verle nen. Als in een welvoorzien kle dingmagazijn rijen de jassen keurig op knaapjes zich aan een. Dagelijks neemt de voor raad toe, het aanbod overtreft de vraag verre. Zelfs in die mate dat er elk kwartaal een grote opruiming nodig is. Dat gebeurt door middel van een openbare veiling. De opbrengsten van die veilingen vertonen de laatste jaren een stijgende lijn. Ze schommelen nu zo rond de 10.000 per keer. Het record is 14.000. Deze gelden zijn be stemd om een deel van de kosten te dekken, die nodig zijn om het Bureau Gevonden Goederen te laten functioneren. De spoorwegen moeten jaarlijks een flink bedrag op deze dienst toeleggen: deze service aan de cliëntèle is uiteraard niet direct winstgevend. DIEREN Elk jaar blijft men met zo n slordige 60.000 voorwerpen zitten, die naar de veiling gaan Het komt nogal eens voor dat er dieren wor den gevonden, zij worden niet bij stations heeft rften speciale ruim ten voor gevonden voorwerpen ge creëerd. Hier blijven de spullen drie dagen. Op het spoorwegper soneel, dat van de „Wagons Lits" en andere bedrijven die nauw met de spoorwegen zijn verbonden, rust de verplichting tot aangifte. Heeft de eigenaar zich binnen drie dagen niet gemeld op de stations, dan wordt het gevonden voorwerp naar het centraal Bureau Gevon" den Goederen in Utrecht gestuurd. Uit dc statistieken blijkt dat maar 30 procent van de mensen die iets zijn verloren, hun spullen recht streeks op dc stations komt afha len binnen de vastgestelde termijn van drie dagen. opbod verkocht, maar worden zo snel mogelijk in een asyl onder- VERZUIM gebracht. In de cijfers die zojuist zijn opgesomd zijn ook de zoge naamde overbevonden artikelen begrepen. Onder deze categorie vallen bijvoorbeeld niet afgehaal de. verzonden fietsen en brom mers; koffers die in bewaring zijn gegeven en nooit zijn afgehaald en dingen die de geadresseerden heb ben geweigerd in ontvangst te ne men. Alles bij elkaar zorgt deze ..overbevonden" groep voor res pectabele aantallen. DRIE DAGEN Wat is de weg die een „verloren goed" zoals dit in spoorwegtaai heet, normaal volgt? Welnu, die ziet er als volgt uit: wordt er in een trein of op de stations iets gevonden (dit laatste komt natuur lijk In veel mindere mate voor) dan belandt dit allereerst op de stationskantoren. In de grotere Trouwens van het totale aantal goederen dat wordt gevonden, komt minder dan de helft weer bij de verliezer. De voornaamste oorzaak hiervan ligt in het feit dat de verliezers in kwestie verzui men aangifte te doen. Het invul len van een standaard-formuliertje of een briefkaartje is al voldoen de om de speurders van het ..BGG" aan 't werk te zetten. Een bijzondere handicap bij de op sporing van verloren voorwerpen is het slecht ..signalement" waar mee de NS'ers vaak. moeten wer ken. Het gebeurt maar al te dik wijls dat iemand die wat verlo ren heeft, de juiste kleur niet kan opgeven, zich het merk niet meer herinnert of andere waardevolle indicaties voor de opsporing niet kan verstrekken, simpelweg om dat hij zich nooit heeft afgevraagd wat voor merk hoed hij droeg of hoe nu eigenlijk precies het num mer luidde dat in de wand van zijn dure horloge was geslagen. De spullen die in Utrecht terecht komen, zijn dus afkomstig uit het gehele land. In een loods aan de Concordiastraat is de grote verza- melpost gevestigd, hier wordt ge registreerd. geïnventariseerd, ge deduceerd en (bij veilingen) ge reduceerd. Elk voorwerp van wat hogere waarde wordt in de boe ken opgenomen met een deugde lijke omschrijving, aangevuld met een opsomming van de vindplaats, data. naam van de vinder etc. Tassen en koffers worden geïn ventariseerd, men zoekt naar aan wijzingen die naar de identiteit van de verliezer kunnen leiden. Dat kan van alles zijn: brieven, betalingsbewijzen, regu'tjes van giro-stortingen. Vaak levert dit speurwerk resultaten op. Deze zo mer bijvoorbeeld trof men in een trein een koffer aan die van een Spanjaard bleek te zijn, die van Scandinavië naar zijn vaderland was gereisd. Hij had op zijn tocht Nederland niet aangedaan, maar zijn koffer was in Hamburg in een trein blijven steken die wel naar ons land koerste. Enfin, de man kreeg zijn koffer retour, waarop hij haastig met zuidelijk enthou siasme geschreven dankbrief aan de NS richtte, waarin hij en pas sant vermeldde dat hij op die be wuste reis nog veel meer was kwijtgeraakt- een tas. schoenen, jas en nog meer Het lukte de employé's van BGG" bijna alles terug te vinden! VREEMDE WEGEN Langs welke vreemde wegen voorwerpen soms op het bureau aan de Concordiastraat kunnen be landen. illustreert bet volgende voorbeeld. Onlangs werd er een koffer binnengebracht, een label vermeldde het adres van een da me in de Verenigde Staten, die Correspondentie voor deze rubriek te richten aan de beer A. J. Ivens, Frankenslag >9. Den Haag. nadat zij van de vondst in kennis was gesteld, liet weten dat zij al meer dan twee maanden naar de koffer zocht. Zij was hem kwijt geraakt tijdens een vliegreis van Londen naar Brussel Hun werk brengt de BGG-per- soneeisleden soms merkwaardige zaken op het spoor. Het is aan de orde van de dag dat er tassen en pakjes met etenswaren worden ge vonden. Het dagelijks brood wordt nogal eens aangetroffen en dit pleegt te verhuizen naar het ko nijnenhok van een bevriende re lt tie. Het is nog niet zo lang ge leden dat een opgewonden dame kwam informeren of er in die en die trein een pakje brood was ge vonden Zij deelde de verbaasde NS-ers mee dat de broodjes hor loges bevatten. Horloges voor de konijnen... De dieren bleken de broodjes nog niet te hebben ge consumeerd. GEBIT Voor vrolijke, maar enigszins onsmakelijke momenten zorgde een buitenman die bij het bureau kwam vragen of zijn gebit ook was gevonden. Hij wist niet pre cies meer hoe het eruit zag en paste daarom maar de reeks van zes, zeven stuks die op hun eigenaar lagen te wachten. Het geluk was niet met hem. geen enkele zat als gegoten. Derhalve keerde hij mummelend huis- Bedrijfsopvolging in de middenstand Bedrijfsopvolging in de mid denstand, door P. L. Dijk c.s. Serie Recht en Praktijk no. 1. Uitgave N.V. XE. E. Kluwer, Deventer. De bedrijfsopvolging, zowel bin nen de familie als tussen derden is voor het middenstandsbedrijf een gecompliceerd probleem ge worden. Mede daardoor bestaat voor dit vraagstuk onvoldoende aandacht bij de ondernemer. Veelal wendt men zich te laat tot een accountant, een vakorga nisatie. belastingconsulent, nota ris of advocaat om raad of bij stand. Een dergelijke gespeciali seerde aanpak is dan echter niet voldoende. Er is een bredere voor lichting nodig, zowel bedrijfseco nomisch. juridisch als fiscaal. Op voortreffeiijke wijze geeft deze publicatie een beeld van al deze facetlen. Ter sprake komen de bedrijfsopvolging door koop. huur en huurkoop, de mogelijkheden van de vennootschap, de proble men van het erfrecht, financie ringsmoeilijkheden. vestigings wetgeving en mededingingsrege lingen en tenslotte het begrip be drijfspand i Problemen 8. 10. 11. 12, 14. 15. 16, 17, SI. >2.' 23. 24. 27. 28. 30. 32 37. 30. 7 9. 12. 13, 17. 18. 22. 28. 30. 16. 21. 29. 33, 38. 39. 42. 44. 47. 48. w.: 1. 6. 7, 8. 14. 18. 20. 25. 37. •it: 16. 21. 26. 28. 29. 32. 33. 41. 44. w Si. 53 IBBL JL alles 29, 37. 42, 43', 44.' 48.' 10. 13. 14, 19. 20, 23, 24, 25. 26. Kruisu-oord-puzzel Horizontaal: 1. onveranderlijk (figuurlijk). 11. tocht, uitstap. 12. rivier in Italië. 13. boom. 14. viskorf met deksel. 17. boomloot, 18. voegwoord. 19. zonnescherm. 21. water in N.Brab.. 22. speel goed. 23. onbep. voornaamw.. 25. bloeiwijze, 26. grond die bij een hoeve behoort. 28. als 23. hor., 30. genade. 31. uitgave. 32. baan voor balspel. 33. ontkenning (spreekt.). 35. gravure. 37. laagvlakte, 39. voor, 41 maanstand. 43. losgeld. 46. soort onderwijs (afk.>, 47. uitroep. 49. stengel. 50 wolvlokje. 51. zwemvogel, 53. ontgonnen land. 54 tamboer. Vertikaal: 1. bestelling. 2. ontkenning. 3. zwemwiek. 4. boom. 5. koopmansgoed. 6. bloem. 7. foei. 8. vlaktemaat. 9. meisjesnaam 10. palmriet (Ind). 14 hoofddeksel. 15. akelig. 16. optelling. 19. deel van een huis. 20. plaats in Limb, onder Vaals, 22. bekend dier. 24. zuiver gewicht. 25. artikel (afk). 25. telwoord. 27. tover godin. 29. holte in een muur. 34. schermbloemige plant, 36. kalk stok. 38. niet vast, 39. schicht. 40. soort sleutel. 42 maal, 44 Zeeuwse hoeve. 45. tocht, uitstap. 46. manier van klederdracht. 48. myth, figuur. 50. bijwoord. 52. lengtemaat (afk>, 53. deel v. d. mast. steeds. 8. naaste. 9. peer 11. soep 16. opper. 17. einde. 18. ^erre, 19. enter. 21. Evert. 22. opeen 23. lee, 24. sar. 28. keu rig 29. Arnhem. 30. kets, 33. Isar 34. stilet. 35. keten. 36. stelt, 38. Alda. 40. Peel. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. nekton. 4. kar kas. 7. eenre. 9. Peet. 10. poes, 12. niet. 13. trade. 14. mode 15. Noren 18. sté. 20. Nepos 23. Leen» 25. panter. 26. taleke. 27. erker. 29 Arkel. 31. eer. 32. stins. 37. nota. 39. eerst 40. pa- li 41. slot. 42. ever. 43. engel 44. Milaan. 45. talent Vertikaal: 1. Nornen. 2. toet. S. nette, 4. keper, 5. roem. 6. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag 8-S- op ons bureau ver wacht Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart worden geschreven. In de linkerboven hoek vermelden: „Puzzeloplos sing." Er zijn drie prijzen: een van 5,en twee van 2,50. VOO* DÉ JEUGD - VOOR bt JEUGD - VOOR DE JEUGD - VQCR PE JEUGD Dag nichten en neven. Hoe is het met jullie allemaal? Hebben we verleden week zondag van het prachtige weer genoten? Heerlijk hoor! Het is allemaal zo mooi buiten in dc natuur. Wat boffen we alle maal dat het zolang zulk mooi weer blijft. We kunnen onze wintermantels en -jassen nog fijn in de kast laten hangen. Ze popelen natuurlijk dat we ze te voorschijn halen en eindelijk eens gaan dragen, maar dat doen we lekker nog niet hoor! Hebben jullie al eikels en kastanjes gezocht? Verschillende nichten en neven schreven dat ze het zo jammer vonden dat er nog geen sneeuw en ijs is. Verlangen we er al werkelijk zo naar? Tante Jos niet hoor. Brrrr! Om technische redenen kan tante Jos deze week niet alle brieven beantwoorden. Vol gende week krijgen de brieven die zijn blijven liggen het eerst een antwoord in ons hoekje hoor! wielcr, Schiedam. Heb je bet veel aangehad0 Fijn dat jij dc repetities zo goed hebt gemaakt. Nou dat is zeker jammer van die egel. Goed je best, blijven doen hoor. Marian. Waarom schreef Hannie niet Jannic Maasland, Hardinxveld-Gies- sendam? Wat zal ze deftig zijn met zo'n mooie nieuwe jurk. Hoe gaat het op school? Jij boft maar dat je nog geen huiswerk krijgt Ada Maat, Vlaardiugen. Dat wordt woensdag een ge wichtige dag hoor! Goed je best doen. Ada. Fijn dat ik weer een briefje van je kreeg. Alle- mensen wat ging jij laat naar bed op het feest. Is je kleine zus weer beter? Schrijf jij voort aan als je letter aan de beurt is Coi'rie Mans. Sommelsdijk. Je kan dan ook in aanmerking ko- We gaan eerst eens kijken den geweest zijn. Hebben jullie men voor een prijs. Wat ondeu-1 naar de oplossing van de puzzel, veel pret gehad? Prachtig dat gend van Jan om die kast op Hier komt ze* 1 hoort bii B het 20 8°ed gaat op school. Heb slot te doen Gelukkig dat je khn h!i r .r. a Kii a 3 ÜJ werkelnk al zoveel zin in jurk nog heel was. Fijn dat je - 5,IJ Dr 3 9: i, j V ,L - ijs? Leuk dat voor jullie de de Koningin zo goed heot ge- j De hoofdprijs krijgt thuis- klepperti;jd weer ]S aangebroken, i zien. Grappig dat jij een beer gestuurd Lenie Noordzij, Poor- Addie van Langeveldc, Goes, hebt gewonnen Anet Maris Wil- schreef Trudy Loópik, Alblasscr- dam. Wat ben jij verwend jack Nellian Luit je al slingers aan het maken voor 10 oktober? 'k Geloof best dat jij zaterdag tot je hemd toe nat was Jeanet Olree. Rotter dam. Jullie hebben niet veel aan die tocht gehad. Wat jam mer dat jouw vriendin verhuisd is. Heb je haar al eens opge zocht? Maken jullie de kleine Arie niet een beetje ondeugend? Jij boft maar dat je zo veel vrij krijgt van school Olphaert den Otter, Rotterdam. Nou en of dat mooi is als die pauwen aan het pronken zijn. Ja. zwa luwen zijn vlug hoor! Hoe gaat het op school? Bedankt voor je leuke tekening. Was jij De troosprijzen gaan n Anet Maris. Willemstad Janny Nobel, Meerkerk. Tante Jos deed het ook graag lemstad. Is hij werkelijk rhoor! Ik heb ze nog bewaard, j meter lang? Mmm. Heb jij het speldje nog gekre ",n"* "a" faa' hebben jullie van de taart gesmuld, gen? 'k' Geiool "bésTdat Tet g.» Jf gevonden' - I fruitcorso erg mooi was 41ie van F'ln dat nu van •,ullie ieder Langheide, g(^e. Wat ben ,"le.en brief kreeg. Klaziena Me.je- verwend met zoveel moois. Heieen Boelens, Lenv Buvs. wordt al een hele dame Gaat Jopie Huisman en Ada van der goed op school? Ji, benl Lang zullen ze leven 1 j-j j ring. Gorinchem. Geweldig dat -..Jije nu babyschoentjes mag brei- Wel van harte gefeliciteerd jullie verjaardag van de nich ten en neven. Nu krijgen de brieven een Wat kreeg ik van jou een kort briefje Nely de Laat. Piershil? Hoe komt dat? Wist je niet veel te schrijven? Gaat het goed op school? Volgende keer moet je een lange brief schrijven hoor! Vóór jou is het al gauw groot feest Miny de Laat. Piershil. Heb je al een lange verlanglijst gemaakt? Gaat Barendje graag naar school? Is het kussen mooi geworden0 Waar heb je het van gemaakt0 Allemensen wat ben jij verschrikkelijk verwend op je verjaardag Nico de Laat. Piershil. Wat ga je met dat zwaard doen? Leuk dat vlr7S;dk,geh£m,rtTe3cd dTjc niet vee! kis,au- r JSlMf'iünu»«t«nebvar0hne?enm: veel kSnSen rolschaatsen. Ge.! C»"'? Meijering. Gorinchem? weldig dat jij bloemen mochtWonen oma en opa dichtbij jul- aanbieden. Is alles goed gegaan? j '>e- Vind je de sommen moei- Waarom schreef jij niets Dick W Prachtig dat jullie de van Leeuwen. Rotterdam? Vol- d'a"s mochten zien Anneke Nelc- gende keer krijg ik een lange man. Capelle aan den IJssel. Is brief? Wat heb jij de brief UuUie meester weer beter? Leuk mooi gemaakt Leo van Leeuwen, dat jullie de meester zo hebt ver- Berkel. Hoe vind jij het op j wend met mooie kaarten. Nou school? Gaat het goed met Ad? en of dat fijn is als je ziek bent. Heeft hij het naar z'n zin? Schrik je niet wakker van al die Ik dacht werkelijk dat jij tante kastanjes? Jij boft maar met Jos een klein beetje aan het ver-zulke mooie nieuwe schoenen geten was. Addi Lodders. Wil- Tonnie Neleman Capelle aan den lemstad. Fijn dat ik nu een brief IJssel. Allemensen wat hebben van je kreeg. Geweldig dat je jullie al veel speldjes gespaard, zo'n lief klein broertje hebt ge- Leeft de ballon nog? Ja, ik heb kregen. Heb je hem al eens 1 '-;-J gen helpen? Renesse is hoor! Jammer dat jij zijn geworden Alie van Nieuwenhuyzen, Blaakse- dijk. Grappig dat jij alle": in een K35<S<*C**<*cSc*<*aScf<»<ScSc#cScW®CSc^^ schrift plakt Wat kreeg" ik" van jou een kort briefje. Volgende keer verwacht ik een hele lan ge hoor! Heb jij werkelijk al zo veel zin in schaatsenrijden Janny Nobel, Meerkerk? Brrr. ik nog niet hoor! Nee hoor. als jij schrijft als je letter Meisjes en jon gens, we hebben deze keer weer een gezellige kruiswoordpuzzel uitgezocht die he lemaal niet moei lijk is. Jullie zien bij de voorwerpen pijltjes staan en zij geven precies aan hoe we de hokjes moeten in vullen. Van boven naar beneden of van links naar rechts. De oplossing moeten jullie in zenden voor dins dag 6 oktober. jij het zo naar je zin hebt op school. Fijn dat ik nu een briefje van jc kreeg Lenie Noordzij, Pooriugaal. Wil jij een, nichtje worden? Wanneer ben jij I jarig? Heb je nog meer zusjes j en broertjes? Fijn dat diej spreeuw weer bijgekomen is. I Was hij van het dak gevallen? j Hij wilde natuurlijk niet naar| school en begon daarom zo te I krijsen. Allemensen wat ben jij verschrikkelijk verwend Jaap Nootenboom, Barendrecht. Jij wordt al een grote man. Leuk dat de juffrouw op school zo ver wend is toen ze jarig was. Wan neer ben jij jarig? Wat heb ben jullie een lange wandeltocht gemaakt Ineke Olree, Rotter dam. Fijn dat jullie toch nog een medalje hebt gekregen. Wat waren jullie wel nat. De tocht is letterlijk in het water geval len hoor! Wat zal jij deftig zijn met zo'n mooi nieuw pak. Ben tante Jos niet een klein beetje aan het vergeten, Marja den Ouden, Rotter dam? Fijn dat ik nu weer een briefje van je kreeg. Gaat het goed op school? Krijg je veel huiswerk? Heerlijk dat jij zo van de vakantie hebt genoten Marion Pols, Rhoon. Wat erg dat jij je been hebt gebroken. Gaat het lopen al weer een beet je? Tante Jos is 27 oktober ja rig. Wacht je niet meer zo lang met schrijven? Jij boft maar dat je een kamer alleen hebt Ilona Raams, Almkerk. Ga jij logeren bij Renata? 'k Geloof best dat jullie hebt genoten van het. feest. Adresseer jij je brief voortaan aan tante Jos? Dat is veel gemakkelijker bij het uit zoeken van de post. Wat hebben Ada en jij veel pret gemaakt. Kreeg je een hoog cijfer? Nou en of het in de Efteling leuk is. Prachtig dat jullie zo'n leuke meester op school hebben Elly Reijerkerk. Zuid-Beijerland. Hoe kom je nu zo dom om van de trap te vallen? Is je voet al beter? Leuk dat je een corres pondentievriendin hebt. Vond je het werkelijk zo moeilijk om een brief te schrijven? Je hebt toch een heleboel beleefd? Jij bent al gauw jarig Corrle Ruijer, Go rinchem. Heb je al een lange verlanglijst gemaakt? Komen je vriendinnen nog? Hoe komt het dat je zo weinig wist te schrij ven? Volgende keer verwacht ik echt een lange brief hoor! Hoe kan jij nu iets winnen als je nog maar een keer hebt ge schreven Corrie Noordam Ha- zerswoude? Weet je werkelijk niets te schrijven? Wat jammer voor jou dat je met griep in bed ligt Joke v. d. Lelie Den Haag? Gaat het al wat beter? Volgende keer krijg ik van jou een lange brief? Van harte beterschap hoor! Na tuurlijk mag jij een nichtje wor den Tijntje v. d. Lelie Den Haag. door M. VAM MUIS-ZUIDEMA dan het karrespoor een eind vol* gen..." ..Het karrespoor. wat is dat? ..Zo'n brede weg met diepe sporen waar de wagens langs gaan ..Kenne me daar wel fietsen? ,,Ja natuurlijk, er is een fiets pad naast." ,,Dus eerst het kronkelpaad je", begon Hen nog eens. ..dan het karrespoor tot het tweede wegje.." Hier viel Boudewijn hem in de rede. ..Als we hem eens weg brachten. dat zou veel gemak kelijker zijn. anders verdwaalt hii misschien nog." Daar was Hen wel voor te vinden. Dom. dat hij daar zelf niet aan gedacht had. en weg was hij al om zijn fiets te ha- .Moe. we gaan even een jon gen naar het knapenkamp bren gen. die verdwaald is!" .Goed hoor. maar denk er om. niet te lang in de regen blijven." „Dat vind ik effies aardig van jullie", zei de jongen, toen Hen weer terug kwam. ..Nou zelle me wel goed terecht komme!" „Hoe heet je?" vroeg Hen. ..Ik? Piet de Noot, en jullie?" „Hij heet Hen. en ik Boude wijn". verklaarde Boudewijn plechtig. (Volgende weck verder) (Vervolg) ..Nou. zo'n reisje had Hen ook wel fijn gevonden", dat bekerde hij eerlijk, maar de rest, die logeerpartij, daar voelde hij Even stonden de jongens nog bij het tuinhek te praten. Wat zouden ze doen, naar het Huis gaan of hier bij Hen blijven? Een schelle jongensstem: Kenne jullie me ook segge. hoe ik in het knapekamp mot kom me?" deed ze opkijken. ..Het knapenkamp!" deed Hen verwonderd, ..dan ben ie hele maal de verkeerde kant uitge gaan". en wat nieuwsgierig voegde hij erbij: ..Ben jc zopas met de trein meegekomen?" „Welnee, we benne d'r al een paar dagen. We- zijn helemaal op de fiets er naar toegegaan, en toen het laatste eind. zo'n lol lig bospaadje. En nu moest ik vanmorgen de post naar het sta tion brengen Eigehlijk mocht ik niet alleen, maar ik zei. toe meneer, laat me maar gaan. we zalle niet in seve slote tegelijk lope. Meneer zei. dat ik de straatweg moest nemen, dan kwam je er vanzelf. Maar bij het station dacht ik. twee keer dezelfde weg. dat doene me niet. ik kan best dat bospaadje weer neme, maar nou benne me toch verkeerd uitgekomme." ..Kijk", wees Hen. ..je moet eerst dat kronkelpaadje nemen. ;*esc*<»<scK®osc*<»<sc?cscSc?-csoscv<»o£c£<sas^^ 1 Hartelijk welkom bij de nichten en neven hoor! Hoe vind jij hel I op school? Is het een lieve juf? I Bedankt voor je tekening hoorl I Ben jij weer beter Lowicke j de Niet Den Haag? Waarom schreef jij niets over je verjaar dag? Volgende keer verwacht ik een lange brief van jou hoor! Wist jij niets te schrijven Nel- ke Nol Katwijk aan Zee? Al lemensen wat zijn jullie ver schrikkelijk verwend met zoveel moois Roelien den Ouden Den Haag. Wat zullen jullie deftig zijn. Dat was prachtig die elek trische rolschaatsen. Hoe gaat het op school? Bedankt voor je tekening hoor! Jij bent ook al zo verwend Nelleke den Ouden Den Haag. Heb je het al aan gehad? Dat is een mooi boek! Wanneer ben jij precies jarig? Schrijf je dat de volgende keer? Wat zal jij deftig zijn met zo- veels moois Marieke den Ouden Den Haag. Mamma heeft jullie erg verwend. Hoe gaat het op dej nieuwe school? Leuk dat jij een boekenbon kreeg Addy den! Ouden Den Haag. Was de puz zel moeilijk? Prachtig zo'n mooie pyama? Ga je nog weieens eeni strandwandeling maken en ge-1 nieten van de grote zee' j Waarom schreef jij niets Chris-1 tientje Preeman Den Haag? Volgende keer verwacht ik van, jou een lange brief hoor! Jaj de golven in de zee zijn groot hoor Johan Pijl Den Haag. Fijn dat je nu ook in een zwembad kan duiken. Ga je 'edere mor gen zwemmen? Prachtig dat jij zo hebt genoten van het feest op Rick zijn verjaardag. Hoe heet jouw broer? Fijn dat het zulk mooi weer was op die bewuste dag Margriet Rietveld Den dig dat je een rondvlucht bove: Amsterdam hebt gemaakt. Vond je het niet een beetje griezelig? Prachtig dat jij een boekenbon hebt gewonnen. Was de speur tocht moeilijk? Fijn dat het zo goed gaat op school. Wat kreeg ik van jou een mooie foto An- tontje Roos Den Haag. Tante Jos vindt hem erg mooi. Prach tig dat jij ook weieens mag bel len. Fiin hoor, dat jij zo'n lieve juf hebt op school. Heb je al veel versjes gezongen? Van har te heel veel sterkte mevr. Roos. Wat gaan jullie met al die bladeren, eikels en kastanjes doen. Thca Roos Den Haag? Nou en of de bomen al kaal begin nen te worden. Leuk dat jullie schooltje spelen met Anton. Ben jij echt weieens stout? Nou dat is gezond hoor! Fijn dat mam ma nog kan vlechten Jammer dat het nog niet zo erg gaat met Arie. Geweldig al die rails. Heb je er al veel mee gespeeld? Dat zou zeker fijn zijn als mam ma volgend jaar nog mee zou kunnen gaan met vakantie. Meisjes en jongens de brieven bus Is helemaal leeg. Zorgen jullie weer voor een volle? De letters S t/m Z zijn aan de beurt. Veel sterkte op school hoor en tot de volgende keer. de in diverse Holland, de grootste van ons land. is het grootste district. Toernooi

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 16