Moderne bedrijfskleding ook is ft. Blad EENS? Uw ervaringen in de vakantie Telefoonorderbedrijf VLOERBEDEKKING I 0pen briej Alles over wuift ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1964 Een nylon wrkjasdie achter in de hals met een ttrikje sluit en verder met de ceintuur. De toom is breed doorgestikt. De jas heeft praktische grote sakken. Bedrijfskleding betekende tot voor kort een saaie stofjas, rechttoe-rechtaan voor de vrouw in het bedrijf. Soms kon er een witte jeans jas op overschieten. Bedrijfs kleding voor de vrouw thuis was een bonte boezelaar, een schort-zonder-meer. Er zaten banden aan of een ritssluiting in het midden die haperde op de meest onver wachte momenten. Af en toe dook een half schortje op met borduursels en dat waren de mooiste. Van een restje keukengordijnstof werd een half schortje gefabriekt, af gezet met een bies en dan had je het wel zo ongeveer gehad. Vrij snel heeft zich nu een mode-revolutie voltrokken in bedrijfskleding. Het ging geruisloos: de kapster verscheen in een zwierige jasschort, de bediendes in de supermarkt droegen opeens allemaal leuke werkjassen". De moderne huisvrouw is aarzelend aan het volgen: zij wil er ook wel graag fleurig uitzien ook al is ze aan de was en heeft ze een paar kleine peuters met kleefhandjes om zich heen bij het werk. Het kan tegenwoordig alle- 1 maal anders. We hoeven er niet zo degelijk en praktisch uit te zien om tóch degelijk en prak tisch te z ij n. Zo'n boezelaar met veel blommen die door de vele wasbeurten gauw vaal werd of verschoot van kleur riep het beeld op van een zwoegende moeder en „ijzeren plichten", de sleur lag er duimendik bovenop. Dat laatste past niet meer in onze tijd. Het zou ook een schuldgevoel geven aan onze gezinsleden die van de vijfdaag se werkweek genieten. Moeder het sloofje thuis. Nee, wij wil len met een bepaalde zwier aan onze taak gaan en arbeidsvreug de beleven aan de gewone dage lijks weerkerende bezigheden. Pionier Het is nu een jaar of vijf ge leden dat een Nederlander, de heer Jostmeyer in Amsterdam met een verziende blik de be- drijfskledingsituatie opnam. Hij lanceerde bedrijfskleding met een modieuze tendens. Leuke jas- schorten van gekleurde poplin, no iron, niet te opvallend en goed wasbaar. Dat waren immers de eisen die de moderne vrouw aan haar bedrijfskleding stelt. Hij was een pionier op zijn e keukenprinses vindt ruiter f. De arbeidsvreugde staat, oi gezicht en haar „joster" It Hij is hoe kan het anders nog een jonge man. Naast zijn werk heeft hij een hobby die ook met schoonheid te maken heeft: reizen en speuren naar antiek. „Trouwens, het bedrijfskleding- stuk vraagt om specialisatie, als bij-artikel is het minder ge- Bij de kopper De Nederlandse vrouw wordt mode-mlnded. Zij gaat veelvuldi- ger naar de kapster dan haar moeder dat deed zij ziet op de beeldbuis goedverzorgde vrouwen en waarom zou ze zelf achter blijven? Bij die kapster werden de nieuwe „werkjasjes" voor het eerst gedragen. Zij. braken een lans voor de minder-cOnventione- le en meer-modieuze kleding die je draagt tijdens je werk en zij zagen er allerleukst mee uit. Met een „uniform" had het niets uit- dieuze staande. Ook de vrouwen die in fabrieken en bedrijven werken begonnen er naar te vragen. Snel droog In het begin werd als mate- riaal no iron-poplin verwerkt. De HHiMdedb^estuk' modellen waren een soort „vogel- HuVdeliik verschrikkerspakken" aldus de streepje door loopt. Ruitjes gaan daarentegen heel goed. Voor de naiaarscollectie wacht ons een originele stof: no iron katoen met ingeweven randeffect. Of pastel- kleurige stoffen in drie opeenvol gende tinten die in elkaar over gaan. We staan er gekleurd op als de uithaal gaan! Het be- 9 Hebt u wel eens vakantie gehouden zonder de kin deren? Er zijn verschillen de lezeressen die het als iets heel plezierigs ervaren: je ziet je man (en hopenlijk hij jou) weer eens op een ande re manier, bent onbezorgd wat het kroost betreft. Weer anderen vinden dat vader die dikwijls op pad is, juist in de vakantie zich eens wat aan zijn kroost kan wijden. Mevrouw B. J. de R. - van A te R. eet van beide vakantie walletjes. Je kunt het éne doen en het andere niet nalaten. Daarbij weet ze de kinderen goed bezorgd, leest u maar: „Ik ga altijd met de kinde ren, een jongen van zes en een meisje van twee naar de Velu- we, waar mijn ouders wonen. Mijn man brengt daar de over gebleven dagen door, die nog over zijn van de vakantie, die we samen doorbrengen in het buitenland. Vindt u het niet fan tastisch dat ieder jaar mijn schoonzussen weer aanbieden om op onze kinderen te passen? Hoewel het niet makkelijk was voor ze. drongen ze er echt op aan dat we toch zouden gaan. We houden ervan zoveel moge lijk steeds weer wat anders te zien. Wat hebben we genoten van Parijs met z'n prachtige palei zen en kerken en van de sfeer die er hangt, waarvan we dach ten, dat dat wel een beetje over- mevr. de R. „maar je kunt nu eens genieten zonder je aan dacht tegelijk bij de kinderen nodig te hebben. Want dón moet je ze waarschuwen voor gevaar. Even later zitten ze er gens aan wat niet mag. Ook el kaar leer je weer op een ande re manier kennen, juist omdat je zo vrolijk en onbezorgd bent. Wat we op de Veluwe doen: oude stadjes bezichtigen, de bossen in, naar de speeltuin. Iets anders, iets nieuws", is de essentie van haar ervaring. Mevr. J. M. E. S. - S. te L. was met haar dochtertje op stap in de vakantie. Ze wilden naar Hebt u wel eens....gekampeerd? Mevr. G. v. d. D. - V. in B. is er een warm voorstandster van. Haar vier kinderen vari eren van tweeëntwintig tot vier jaar. „Wij kamperen en hebben een flinke tent met luifel en stormpunt. Wc kamperen wel eens een paar keer in één zo mer. Vorig jaar in Italië, dit jaar zouden we in Duitsland blij ven." Door de regen zakten ze toch maar naar Italië af, want, lezen we „als je daar eenmaal geweest bent, dan ben je ver kocht. De temperatuur daar ia heerlijk." Via Piona aan het Co- ging de familie door de Wat beleefde U met uw HUISDIEREN? Kent u nog dat verhaal in ons Zondagsblad van de ganzen die een militair kampement bewaakten en daardoor schild wachten uitspaarden? Zo hier en daar kom je ook van dat soort verhalen tegen in bladen en tijdschriften, er zyn zelfs schrijvers die, om met een lezeres te spreken „er een boek over kunnen schrijven" en dat ook deden. Nu is onze vraag. „Hebt wei eens zoiets met uw huisdieren meegemaakt? De pientere vogeltjes, de kat die aan het huis hechtte en kilo meters liep, de hond die een kind redde, sommen kan ma ken, schrander iets opmerkte. Ja.... wat is uw ervaring met huisdieren? Dat mag in het grijs of recent verleden zijn gebeurd, ais het maar over dieren gaat. We hebben zo'n idee dat dieren soms bijna menselijk reageren. In de prak tijk is het soms wonderlijker dan in een boek. Het geeft niet, ais uw stijl of hand van schrijven niet zó geweldig is, daar letten we niet op. het komt keurig in de krant. Ons onderwerp in de maand oktober: uw ervaring met huisdie ren. Mag ik weer op flink wat schrijvende lezers rekenen? Huisdieren, dat doet me denken aan... ja, pak uw pen en schrijft jns. het strand, maar het was geen St- Gotthardpas. Ze reden wel weer, jammer genoeg. Het is te een uur lang door een dik be- begrijpen dat ze vol spanning sneeuwd landschap: „Het stad- luisterden naar het weerbericht je Andermatt lag helemaal on- van de volgende dag. „Morgen der de sneeuw. Daar heb ik nog dreven zou ziin 't Is al vier iaar droog en warm" klonk er uit de even met Jan van twaalf jaar re en jn. I r j luidspreker. Ria. zes jaar, zei: gesneeuwbald, maar het was zo „Ma, zet het nu wat harder koud dat we gauw weer in de aan. dan hoort de Here Jezus het auto doken, om een paar uur in de hemel. Dan weet Hij ook later... in het Italiaanse zonnetje wat Hij morgen moet doen". Ik ijs te zitten eten. Dat kun je je geleden maar we genieten nog dikwijls na. Wat voel je je in de bergen op een wandeling ook heerlijk vrij en onbezorgd. Ik geloof dat dat het voornaam ste is, dat je helemaal onbe zorgd vakantie houdt, even een wzi tT;iV ZïjV heel ander leven leeft zonder God de Bllt nodl® plichten en zorgen." Ja maar die kinderen dan? denken vele le zers misschien. „Als we weg gaan is het niet zo leuk de kin deren achter te laten" bekent schrijft ha; Kamperen de vakantie. land opmars. Maar de bui- Si; <9 hu is werk jassen uit scheidenheid van mate modellen. De heer Jost- geld o'n hypermodern SrZJ ,iin mnHÏ«.7* i.V Merkjasje. Het staat niet alleen ït maar geeft ook de nodi- I™ van ifeve jiuïd ruitjes, blokjes en streepjes. Tri- ff tal werkkrachten in zijn bedrijf P tot tachtig gestegen. Wel een be wijs, dat de „bedrijfskleding- I markt" er gekomen is inmiddels. I „Van het begin af hebben we ons I huisnaaister. Intussen is het exposn rd dit gevalletje get iniscuul schortje, dat bij wacht bezoek in één hand weging is af te knopen. Misschien wilt u voordat de kachel aangemaakt wordt over gaan tot de aanschaf van nieu we vloerbedekking. Hadden de woninginrichters vroeger altijd piekmaanden in het voorjaar, met alle nadelen van dien: lan ge wacht- en levertijd, minder aandacht; langzaam maar ze ker gaat een deel van de huis vrouwen er toe over vernieu wingen aan de stoffering aan te brengen in de herfst. Dan gaan de kinderen naar school en is er geen inloop meer van vuil en zand. De uit-de-stad- vluchters zoeken meer de in timiteit van de woning en ber gen tent en caravan voor een winter op. Als er iets nieuws op de vloer moet komen, kunt u dan keus maken? Het moet mooi zijn en sterk, makkelijk in onderhoud en aangepast zijn aan de huis houdbeurs. Uw ideaal is niet te vinden, want alle materiaal heeft voor- en nadelen. Ga voor u zelf eens de leefgewoonten en buur-geluiden na. Hebt u kleine kinderen, knutselt manlief graag of naait u veel zelf? Dan is een gladde vloerbedekking op zijn plaats in uw gezin. Hebt u luid ruchtige buren, maken uw ge zinsleden muziek, dan zult u ter demping van het geluid omzien naar een ruwe vloerbedekking. Veel plezier kunt u beleven aan de vloerbedekking-documentatie van de Stichting Goed wonen te Amsterdam die u pe. giro kunt bestellen op rekening 401900 voor ƒ1.25. Aan de hand van prak tische overwegingen, als samen stelling van het materiaal, ma ten, merken, prijzen, onderhoud, verhuisbaarheid en toepassings mogelijkheden kunt u voor uzelf een verantwoorde keus maken. Wist u dat een goede en gladde ondervloer een eerste vereiste is? Dat parket-op-hardboard aan leiding tot klachten kan geven, dat cocos aan twee zijden te ge bruiken is. dat de dure soorten bouclé niet altijd de beste be hoeven te zijn? Dit alles en nog veel meer komt u aan de weet door de brochure. Synthetische tapijten van ny lon en andere thermoplastische vezels zjjn nieuw, maar hebben ook al bezwaren: moeilijk schoon te maken, stof aantrekking en een I laag smeltpunt, lastig met si garettenrokers. den ruik, dat spul, want he makkelijk te wassen en snel droog. Nadeel is nog altijd het brandgevaar. De heer Jostmey er kijkt dan ook uit naar de ex perimenten in Amerika met vlamvrije nylon. „Voor ons doel is Amerika toch al interessant" meent de jonge fabrikant. „De research daar is wat praktische bruikbaarheid betreft een eind verder dan hier. Neem nu de nieu we „blends". Dat zijn gemengde stoffen: katoen met kunstvezel, waarop hete-vetvlekken geen schijn van kans hebben. De pop lin is er nog niet uit. De ver houding is ongeveer veertig pro cent nylon, geweven, tricot, uni en bedrukt, twintig procent ter- lenka en katoen, de andere veer tig procent poplin. Een groot ge deelte van het materiaal voor de josters komt uit het buitenland. „Zend u mij tweemaal ters en andere moderne appa- 33J33663F". Dit is niet de een ratuur, een vliegtuig als trans- maman zich "tijde», de" hui»hou- andere mysterieuze bood- delijke bezigheden beweegt. Want schap van een inlichtingen- gers. Winkelen per telefoon het nadoen van grote zit ook Franse kinderen bloed. Ruitjes UIT! GOED VOOR U Uit! goed voor u, dat staat te lezen op de rand van een asbak. Het persbureau H. P. de Boer uit Bussum decoreerde zjjn as bakken met de (bestaande) slag- nin. Rook wat minder, zegt het nldüs tegen hun bezoekers, en i:o'n vriendelijke wenk binnen handbereik helpt prima vertel- flen ie erbij. dienst die per telefoon gewis- zonder in de rij te staan in een seld wordt, maar het betekent dru^e,allParm?rk.ct,-,.Per d9e gaan 120.000 bestellingen de dat de spreker aan de andere deur uit De catalogus bevat al_ lijn van de telefoonkabel een- le bijzonderheden omtrent het voudig twee overhemden wenst aangebodene met een makkelij- Ik ijs HHH schattig naïef, niet voorstellen als je het "niét moeder. „Net alsof meegemaakt hebt. Als je door "ben.." die reusachtige bergen gaat dan voel je jezelf zo ontzettend nie tig tegenover Gods almacht", schrijft deze lezeres. „Onderweg zagen we nog hier en daar een herder mot hele kudden koeien, schapen en paarden. „Ik heb hem wel zitten knijpen want de weg was slecht en niet goed be veiligd. Ik vertrouw maar op de stuurmanskunst van mijn man. Hij is nu touringcar-chauffeur van beroep. Vroeger hadden we een boerderij en konden we nooit met vakantie. Soms heb ik nog wel eens heimwee, maar als ik aan de vakantie denk, nee. Met z'n allen op vakantie is ons de vies....of anders niemand. We halen vakantieherinneringen op en na nieuwjaar beginnen we weer plannen te maken voor de volgende." Incidentje die in de catalogus van een postorderbedrijf van dit code nummer i: ke codering. Ze tellen honder den bladzijden en zijn alleen voor een klant, die eens per zes maanden vijftien dollars HHlHi HHHHIiHHH- steedt. Automatisering contro- De postorderbedrijven in ieert dat, eens per halfjaar Amerika nemen een grote zjet de catalogus het licht. Te- vlucht, dank zij de telefoon, levisie-telefoon zal binnen vijf- Dit brengt vergaande automa- tien jaar het kopen op deze ma- tisering mee: de centrale geeft njer n0g doen toenemen: dan de boodschap zonder verdere kan de klant een telefonische menselijke inmenging door aan demonstratie van het gewenste de afdeling waar het codenum- artikel verlangen en krijgen, mer wordt verwerkt en de be stelling wordt prompt uitge- voerd. Snelheid is je winnaar, zeggen ze in Amerika. Compu- VOOR ik doorpraat over het on derwerp van de vorige keer en weer een paar intussen gearri veerde brieven in het gesprek be trek, moet ik een klein misver stand uit de weg ruimen. Of mis verstand.. iemand heeft een paar zinnen van mij geïsoleerd en daarom verkeerd gelezen. Het staat er wel zoals zij bet aanhaalt maar het staat er in een zeker verband, cn dat is haar ontsnapt. HET GAAT over de jongeman die, met mij een heer van mid delbare leeftijd nakijkend, een op merking over die heer maakte. Een opmerking die ik tot schrik van mijn briefschrijfster beant woordde met een hard woord. Met het woord „zonde" en „vuur van de hemel". „Is dan de hoo- sexueel zondaar bij uitstek?" vraagt zij mij. En nu moet ik di rect zeggen dat een „ja" op die vraag nergens bij mij staat. Zón de is een verschrikking, heb ik ge zegd. Zonde is geen avontuur, geen zielige bedoening van een stel zie lige mensen. En dat juist nam ik hem een ietsje kwalijk, dat mee warig kijken, dat soort ontferming er op nahouden ontferming die niet door het besef wordt ge steund dat Eén een vreeslijke dood voor ons mens-zijn is gestor- I Zoals mijn buurvrouw die haar portemonnaie verloor iedereen op het trottoir voor dief aanzag, zo ziet menig jongmens van heden (en dat was ons onderwerp) een ongehuwd iemand aan voor homo- I fiel, gehuwde mensen voor echt brekers, scheren ze alle verloof- I de jongelui over één kam met jon- I gelui over wier verloofd-zijn ze wel eens een en ander hoorden i en achten ze. van zoveel wetend over zoveel lezend, door de hoe I veelheid niets meer „erg". Ze 1 hebben, kort en goed. elk normbe I scf verloren. EN NU zal ik wel onduidelijk ge weest zijn. dat direct van mijn 1 kant erbij, en met spijt, want na uw ontzettend fijne brief zou ik i het allerlaatst pijn willen doen maar daartegen, tegen die hou I ding van welwillendheid zonder 1 achtergrond, zei ik: „vuur van de hemel vragen, dat is het enige dat erop zit". Vragen om reiniging, staan in de dood van Christus, dat FEEST IN ZICHT lijk mantelpak, kleine stola, du re handschoenen, enzovoort, die dingen waarmee wij v wen elkaar „meten", in een an dere richting denken dan moe ders? Dan moeders vroeger? Dan moeders nu? En is het komend week-end uit ding van: als ze allemaal anders zijn dan ze schijnen is het ook zo erg niet meer. Alsof de hoeveel- keurige dame. heid verkeersfouten zou moeten j bewerken dat we minder hard over verdriet, pijn en nasleep van die fouten zouden gaan denken iedereen maakt fouten DÜS kijken we met wat meer ontferming om ons heen! En hiertegenin juist ge bruikte ik dat harde woord. Het gaat hier om de schrik, de veront waardiging van de oudere die de jongere een norm moet voorleven, die moet tonen welke achtergrond zijn mildheid, zijn begrip heeft. Die moet tonen in zijn leven hoe zijn oordeel over mensen Gods oordeel kent: dat voor de zonde, elke zonde is betaald. Wij mogen onze jongeren niet Kwalijk nemen dat door de hoe veelheid gebeurtenissen die zich aan hem voordoen in lectuur, in net dagelijks leven en door een zekere „mode" in gesprekken, zijn schrik enigszins slijt, zijn ver bazing niet meer met grote schok ken óp en neer gaat. Maar wij moeten het wel onszelf kwalijk ne men als wij de jongere onze be zorgdheid, onze aandacht, ons voortdurend gesprek, onthouden. Een briefvriendin schreef me dat zij met een buurmeisje in een winkel stond; juist verliet jonge vrouw de za; u haar? vroeg het buurmeisje. Wat bedoel je, zei briefschrijfster. Nou, zij amuseert zich goed hè? zei het buurmeisje weer. Of ziet u 's ochtends als haar man weg is. dat autootje niet langskomen? Briefschrijf ster protesteerde, en met recht, zo te zien. Het kon toch best mevrouws broer zijn? Haha. broer! zei de jongere. Maar is het soms een wonder? Bij de zelfde pöst kreeg ik een briel van iemand die in het buitenland woont en eenmaal per jaar, twee jaar, enige tijd in ons land komt logeren, zo van mei tot augus tus, bij haar hier studerende kinderen. Haar man probeert al tijd een week of vier van de par- i onze grote steden een etage het huis van een weduwe, Toen zij geïn stalleerd was, kwam deze laat ste al gauw eens een kopje thee drinken en vertelde dat zij het zijn. Kinderverjaardag op til? De al jarige zal het volgende '|j' jaarsmenu vast wel waarderen, vooropgesteld dat hij niet mag „kiezen" op zijn feest of geen wonder dat zij als wij wegblij- keuze heeft., ven met ons gesprek, met ons aanhouden, met onze schrik en Schil en halveer grote stoofpe- onze verbazing, het zo langza- ren, haal het klokhuis er uit zo- merhand allemaal gewoon en dat een mooie uitholling ontstaat, wat navrant en zielig, of wie Stoof de peren halfgaar, vul de weet ook moppig en nog-zo-gek- uithollingen met kleine balletjes niet gaan vinden? gehakt die even aangebraden zijn. Dat. eerste briefschrijfster, be- Laat de gevulde peren op doelde ik met vuur van de he mel. Er moet iets grondigs met ons gebeuren en daarna n' ge God ons alle mildheid gev die onze medemens behoeft. acht vuur of in de oven verder gaar worden. Versier elk gehakt balletje dan nog met een halve geconfijte kers en dien de „feest- peren" op met aardappelpuree die u desnoods uit een pakje kunt klaarmaken. Wie de pudding of Ja, voegde zij er vrolijk aan toe in het bijzijn van de doch ters, die resp. aan de V.U., op 3een school voor maatschappelijk dé" zaak. Hoe vindt werk en op een kweekschool studeren, anders kan Bruin het niet trekken, u begrijpt wel: mijn kleding, de kapper, het wo nen op deze stand... dat zou ik van mijn pensioen niet kunnen volhouden. En zo ga ik nu en dan een week-end uit met een nette man, weet u, zo iemand die te beschaafd is om met een jong juffertje in een hotel te verblijven... Verdient u daarmee dan iets? ton mijn „groene" briefvriendin niet nalaten te vragen. O ja, per week-end drie- a vierhonderd gulden. Is het, en nu herhaal ik, trouwd. Je hebt het goed gehad, £an verzekerd zijn je bent dol op elkaar geweest. u Je hebt kinderen gekregen. Je had wel eens zorg, ziekte, maar alles kwam als het ware van bui ten. In zekere zin waren toch al de jaren, laten we zeggen: tien, zorgeloos, wolkeloos, mis schien ook wel gedachtenloos. Over elkaar dacht je zoveel niet, dat was geen onderwerp. Maar nu is het tweede tiental jaren aan de beurt. Je ziet elkaar meer voor wat je waard bent. Jij, vrouw, blijft hier op je flat. Jan. je man, klimt niet meer zoveel hoger op de maatschap pelijke ladder. Je zegt bij je- - ligt dat aan. dat ik Bloemstukken om de aardbol Het staat bij menige bloemist op de raam: wereldbloemen ex presse Fleurop. Dit betekent dat de goede man deel uitmaakt van blijf die ik ben. dat Jan. ook de wereldorganisatie van bloe- innerlijk, ook tegen de kinderen, grenzen kent waar hij niet overheen stapt? Je gaat pieke ren. Dat moet je wel, want je wilt voort Daar laat ik je even. briefschrijfster. Maar niet alleen. Want misten „Fleurop-lnterflora"De laatste jaren wordt vooral door het bedrijfsleven van de dien sten dezer instelling gebruik ge maakt. Een goede relatie die ja rig is of een jubileum viert, dit aanhoren, zo af en toe als zij een dametje zien met keurig blauwgespoeld haar, onberispe- den die piek. en velen kwamen wordt zó met een bloemarran- "7 voorbij. Tot horens. gement verrast. Het aantal bin nenlandse orders werd in tien jaar twee en een half maal zo groot: 545.000 in 1963! Dertigdui zend bloemisten over de hele we reld zorgen er voor dat van el ke minuut van het etmaal vijftig bloemstukken „om de aarde vlie gen", snelle geschenken die de vriendschap onderhouden. Mevr. R. J. N. - M. in R. was deze zomer ook op reis. Ze was op de bromfiets, met haar zoontje van tien achter op, en slipte in de bocht. Even bleven ze liggen. Het *s avonds vijf uur en er werd hard getoeterd. Ze krabbelden overeind. „Kees, mijn zoon. had schaafwondjes en ik beefde van de zenuwen. De bestuurder sprong uit de auto, nam ons met liefdevolle zorg mee. We hadden best zelf weer kunnen brommen. Maar onderweg begon het te onweren en te plenzen. God heeft overal zijn beschermengelen in de vorm van onze medemensen" meent mevr. N. en om dit inci dentje kan ze glimlachen, het Is allemaal goed afgelopen. zijn. Daar weet ik ook van! evenals mijn man. Maar wij hebben het altijd bij de He- re gezocht in gebed en dan komt het goed. want je wordt zelf zo anders" zo besluit deze lezeres haar reis-verhaal. En dat is dan meteen het besluit van deze week. Nu ben ik benieuwd in onze kring wel ïs alleen op is. Als de i dansen dan de schrijft? U weet het, op de en velop in de linkerhoek vermel den „Hebt u wel eens...", op de graag brief ook het boekje van uw keuze bij eventuele plaatsing: De dokter zegt 1, De dokter zegt 2, en Tip- parade. UIT DE KINDERMOND a! niet „Het is vcrhazei in kleine kinderhersentjes omgi scchryft mevrouw J. S,K. in L. Ze heeft twee zoons en over de oudste kan zo wel een boek schrij ven (doen, mevrouw!). De familie S. dan zou een dagje naar Oma gaan. „Ik had gezegd nog twee nachtjes slapendan gaan we. i we nu al naar oma?", k. „nu nog één nachl Zegt Bert: „O, luut ■aagt ert vier jaar is mag hij naar Herschool. Ik krijg als hij altijd een zoen van hem ezc keer niet. „Bert, krijg Bert antwoordt: „Nee Bert iddel ijf geworden. Hij denkt diep over de dingen van de grote nien-rn na. maar mo. ilgk is het wel. Op ren middag heeft inoeder uit de kinderbijbel gele zen en Bert vraagt: „Hoe kan dat dat de Here Jezus alles kun?" Moeder tracht het hem zo goed rnogelyk uit te leggen. Ze vertelt, dat God denkt hij ni

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 15