M. E. A. B. VLEET Alphenaar Van der Meent ridder Oranje-Nassau ƒ19.75 J. v. d. PLAS Noordwijks raad besprak drie agendapunten uitvoerig De officieel erkende middenstandscursussen ondprwijs-Ïnstituut 3w katwijk aan zee!! wie zeker zijn wil van succes, die neme bij de „m.e.a.b." les! Visserij nieuws bij de Alphense christenvrouwen en christelijke wellevendheid Raad van Ter Aar akkoord met bouw van nieuwe school Verkeer in Hillegom omgelegd .NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1964 Overzicht bloemenveiling l| Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN Het i voor de chrysantenkwekers dit jaar be slist geen weelde. Gezien de grote aan voer mag worden vastgesteld, dat ei veel werk wordt verzet, maar van eer lonende opbrengst is beslist geen spra ke. Veel troschrysanten kunnen ternau wernood een prijs van een kwartje per b06 halen. Een enkele apart kleurtje komt dan nog tot een notering van 0.70 per bos. en dan meestal nog uit de kas. Ook de geplozen stuks, chrysanten blijven laag geprijsd. Goede kwaliteit van 15 ct. per stuk, maar ook veel onder deze prijs. De laatste dagen worde zelfs flinke partijen doorgedraaid dat de minimumprijs van 8 ct. per bos of 5 ct. per stuk niet gehaald kan wor den. Bij deze lage chrysantenprijzen 5 sluiten ziich nu ook de Am. anjers aan. Voor 5 september waren de anjers be hoorlijk geprijsd, maar in de af-gelopeh week kwam de prijs voor de anjers in vele gevallen zo rond de 5 ct per stuk te liggen. Enkele extra kwaliteiten kw 1 in de Sim soorten tot 15 ct. zier, Orchid Beauty tot 23 ct. per In de rozensextor begint de han- jdel iets op te leven. Voorts blijven er nog veel buitenbloe- zoals asters, dahlia's fresia's en hogalum. Ook hiérvan zijn de prij- laag. Als oorzaak kan begrijpelijk den genoemd het zachte weer. Wat ïinder zachte temperaturen zal het Inkomen van vele kwekers ongetwijfeld goede komen, want bij lagere pperaturen krijgt men meestal een flfcehoorlijke stijging van het prijspeil.. Advertentie Meisjes winterjasjes Varkevisserstraat 191 Katwijk aan Zee NOORDWIJK De gemeenteraad hield zich gisteravond uitvoerig bezig [heid van het maken van winst door het met een drietal punten, namelijk de weigering van een kampeervergunning *rote inveate" aan mevrouw Koomen, de inning van de huren van de gemeentewoningen en, natuurlijk, de komst van het aardgas. Mevrouw Koomen vond een pa ladijn in de persoon van de heer Van Riemsdijk. Hij bepleitte bij het col lege en de raad wijsheid en soepelheid. De heer Van Riemsdijk had het gevoel dat. gezien het verleden in deze zaak, er een bepaald vooroordeel bestaat. Hij vond dit onjuist en bepleitte clementie „omdat vrouwen nu eenmaal wat peltur g zijn." De heer Van Riemsdijk en de heer De Geus uitten kritiek op het feit dat adressante langer dan een half jaar moest wachten op antwoord. De burgemeester zei. dat als aan de verordeningen en voorschriften voldaan wordt, ieder gelijke kansen krijgt. Gezonde regels „Wij hebben gezonde regels vastge steld. mede in het belang van de kam peerders, en hierdoor geniet het Lange- veld een bijzonder goede reputatie. Wat we met veel moeite hebben opgebouwd, zullen we handhaven." Dat er vertraging In de afwikkeling is ontstaan, is te wijten aan het feit dat adressante zelf de zaak zo Ingewikkeld gemaakt heeft. Ook het voorstel van B. en W. de huren van de gemeentewoningen als regel per maand te innen, zij het dan dat de mogelijkheid bestaat dit in weke lijkse termijnen te voldoen, ontmoette kritiek. De heer Bensohop had bezwaar tegen de alinea dat ernaar gestreefd wordt bij de nieuwe woningen slechts bij uitzondering betaling In wekelijkse ter mijnen toe te staan Tendens De heren De Geus en Van Riemsdijk betoogden dat er een duidelijke tendens is naaj de overgang op maandhuren, ge tuige het feit dat van de 657 huurders van gemeentewoningen reeds 360 maan delijks betalen. Deze tendens moeten we (Advertentie! examen 1965 en 1,966) o.l.v. M. VAN DER HORST Herengracht 4 Lelden Telefoon 017103066034784 (Dóór het I.M.O OFFICIEEL ERKENDE EN GESUBSIDIEERDE MIDDENSTANDSOPLEIDING) beginnen in: Beden woensdagavond om 7.30 uur in het leslokaal bij de Fa. van Rijn, I Se Straat 27. Telefoon 3819. Inlichtingen en inschrijvingen: dagelijks bij de ME/ B of vóór het begin DUITS EN ENGELS. leeds duizenden malen (dit seizoen zelfs is daadwerkelijk bewezen: Schriftelijke inlichtingen op aanvrage! IJMUIDEN. De haringvisserij leverde zeer uiteenlopende resultaten op. De dag italen liepen van 50 tot 200 kantjes. De VL 14 Margaratha was een van de fortuln- (jken met 200 kantjes. Maar schepen die dicht bij deze trellcr visten, kwamen nau welijks tot een kwart van dit totaal, wel een bewijs dat de visserij ondanks de nodemc opsporingsapparatuur nog altijd een ongewisse zaak ia. Voor de VL 114 'oorlicliter, die iets ten zuiden van Flamborough In actie was, liep de vlssefU mankement aar. dt moten ontijdig ten einde. De VI 34 Anita heeft de Voorlichter op meer aan de markt de KW 159 Marian eeptouw genomen en arriveerde om- Ellen mei 1000 kisten, de IJM 18 Gelria reeks negen uur behouden in de IJmui- met 350 kisten, de IJM 36 Jacoba Gezina Vissershaven waar de 650 kisten met 1270 kisten, 220 kleine kisten haring lie m.en in de ruimen had. ijlings en 30 stuks stijve kabeljauw, de RD 79 al gereedstaande havenarbeiders Drie Gebroeders met 360 kisten en 100 erden gelost. De Voorlichter is op de stuks stijve kabeljauw en de VL 34 Ani- Bephelling geplaatst. ta met 650 kisten. De visserij in de Noord bracht wel In Scheveningen werden aangevoerd el schelvis aan boord, maar hot groot- 459 kisten schelvis. 40 wijting, 30 gul en gedeelte van deze vangst bestond uit inen en braad, de grotere soorten •ten zich bijna niet .zien Ditzelfde ver- hijnsel deed zich om de zogenaamde >st bij de activiteiten van de grote kot- De kleinere loggers en kotters luren weer vergeefs naar de tong Af toe kwam er een paar kilo van deze scheep, maar er werden ook tkken genoteerd die amper vijf of zes IgetjeS boven water brachten. Als bij haalde men voornamelijk kleine schol wijting op. Wat er was de IJmuider markt verschenen 32 •tuigen. Zij zorgden voor een aanvoer 10.520 kisten, waarvan 1780 kisten 310 wijting. 220 gul en kabel w. 7200 haring. 260 makreel. 280 grote ikreel bonken 1. 140 kleine kisten ikreel, 240 kisten schol. 5 tarbot. 180 sen. 280 stuks stijve kabeljauw en kilo tong. Ook ditmaal verdwenen ite hoeveelheden verse haring naar de leelfabriek. De over het algemeen schelvis wend voor een zeer groot leelte afgevoerd naar fabrieken die bezighouden met de produktie van /nvoedsel. Meer in trek was de schol, k dik boven de zestig gulden per' kist ucht. r "W'e kn° kwam- /el zei Vandaag aan de markt itdekt4^an(*aa£ lagen ln IJmuiden onder kabeljauw. 3600 haring en 20 makreel. Veel haring Ook de Westduitse vissers vangen de laatste tijd veel haring. Sommige trei- lers kwamen na een paar dagen vissen met 4000 kisten in de ruimen op de thuis havens aan. Dit heeft men in de de eer ste plaats natuurlijk te danken aan de grote hoeveelheden haring die op hét ogenblik in de Noordzee ganwezig zijn, maar toch ook aan de verbeterde vang- methoden. Als belangrijkste hiervan mag wel het zwevende net worden genoemd. De ha ring zwemt, zoals bekend, niet altijd op dezelfde hoogte. Soms zit zij te laag voor de drijfnetten en dan weer te hoog voor de treil Maar met dit zwevende of pela- gische net kan men de haring op elke gewenste diepte ..achter de broek zitten" Ook dc Westduitse fabrieksschepen be lagen de haring. Zij vissen net zolang tot de ruimen vol zijn Dit duurt de laatste dagen overigens met lang. In een week maken sommige van deze schepen 8000 kisten haring buit. De hele vangst wordt ingevroren. Rusland De Sovjet-Unie kan de laatste jaren steeds meer vis aan West-Duitsland kwijt. De Bondsrepubliek nam in 1963 voor 35 miljoen mark aan kaviaar en krab van de Russische visserij af. stimuleren, want het is veel eenvoudiger, dus voordeliger, voor de gemeente Ook wethouder Sedclaar meende dat de bezwaren wel zouden meevallen en wethouder Vogelaar zei dat de soep niet zo heet gegeten zou worden als ze werd opgediend. Het voorstel werd ten slotte aangenomen. Langdurig werd ook gesproken over de kredieten ten ^hoeve van het aard- ga». Wethouder Den Otter gaf een toelich ting op het voorstel van B. en W. „Des tijds hebben we de raad medegedeeld dat het aardgas in 1967 in Noordwijk te ver wachten was. De ontwikkeling is echter van dien aard geweest, dat de mogelijk heid bestaat, dat dit reeds in het najaar van 1965 het geval zal zijn. Waarschijn lijker is echter dat de aansluiting in het najaar van 1966 een feit zal zijn en ook is een later tijdstip nog mogelijk". Ingenomen De heer De Geus toonde zlah met dit voorstel ingenomen. De heer Alkemade toonde enige bezorgdheid over het feit dat geen tijdstip bekend gemaakt was waarop de dienst, en hoofdleidingen zou. den worden vernieuwd. De heer Van Riemsdijk informeerde naar de mogelijk- Wethouder Den Otter kon de heer Alkemade gerust stellen: het herstel van de dienstleidingen komt tijdig gereed. Er is voorts een mogelijkheid dat na enkele jaren het bedrijf weer winst maakt. We krijgen 'n uitkering van f 50 .voor aansluiting vergoed en de inkoop- en verkoopprijzen liggen zodanig dat de afschrijvingen der annuïteiten behoorlijk kunnen worden opgevangen." Het voorstel van B. en W. werd aan genomen. Benoemd Tot ambtenaar van de burgerlijke stand werden de heren J. van der Put en H Valentgoed benoemd. De raad be sloot voorts tot aankoop van grond in het uitbreidingsplan Boerenburg tot her ziening van het krediet voor de bouw van boxengarages en tot een aanvullen de garantie in de geldlening Diaconessen, huis te Leiden. Bij het punt herziening krediet voor reconstructie Duindamseweg deelde wet houder Vogelaar op een vraag van de heer Van- Riemsdijk mede, dat zodra de goedkeuring van Ged. Staten binnen is met de werkzaamheden zal worden be gonnen BI) de rondvraag kwamen aan de orde een vliegenplaag als gevolg van stalling van paarden ln de Noorda^estraat, de slechte stroomvoorziening aan de Lage- weg en de plaatsing van verkeersborden ln combinatie met andere palen. ALPHEN Voor de ledenvergadering der afdeling Zuid van de Ned. Christen Vrouwenbond, die gisteravond ln gebouw NabU werd gehouden, was de belang stelling goed. De presidente, mevrouw R. Langeveld-Ferlnga, die eerst me. dlteerde over een gedeelte van Mattheus zei ln haar openingswoord, dat men bil) Is, dat weer begonnen kan worden met de maandelijkse vergaderingen, Als spreker was aanwezig ds. F. D. Emous, Hervormd predikant te Den Haag met het onderwerp: „Christelijke welle vendheid". Wellevendheid, aldus de pre dikant, is meer dan beleefdheid. Bij het laatste kan men spreken van een be paalde houding, die men zich aanmeet, waarbij het hart niet mee behoeft te spreken. Een vorm, een gebaar. Van de wellevendheid kan men zeg gen, dat het beleefdheid is, waar een hart aohter klopt. Wellevendheid is: leven volgens gestelde normen in blijde gehoorzaamheid aan die gestelde nor- Het woord analyserende, kwam ds. Emous tot de stelling: Wellevendheid houdt in: de ander een goed leven ge- normen wijzigen zich in de loop der tijden. De algemene wellevendheid geen vaststaand begrip. Vaststaande, >r alle tijden geldende -normen vindt in in de Christelijke we"evendheid. naar de eis van Christus, als uitvloeisel an het dubbelgebod der liefde: God bo en alles, de naaste als ziohzelf. Ds. Emous las ter illustratie een aan- Zwammerdammer Oskam aangereden ALPHEN De heer J. Oskam, beken de figuur in het gemeentedeel Zwammer. dam en op verschillende voetbalvelden in de Rijnstreek, is maandagavond op de Steekterweg aangereden door een auto. De rian stond langs genoemde weg, bi) de woning van de heer Wortman, in de berm. Er kwam een auto uit de rich ting Bodegraven, bestuurd door een 27- jarige automobilist uit laatstgenoemde gemeente. Deze moest, omdat een autc geparkeerd stond, remmen voor een te genligger. Volgens de verklaring van df Bodegaver weigerden zUn remmen er om een aanrijding te voorkomen stuurde hij naar rechts, waar toevallig Jan Os kam stond. Deze werd gegrepen en ern stig gewond overgebracht naar het acad ziekenhuis te Leiden. Gisteravond verna men we, dat de man bulten levensgevaar Geref. jeugdavond in Alphen a. d. Rijn ALPHEN In de grote Salvatorlzaal is gisteravond in het kader van de Jeugd- week een door de Gereformeerde Jcugd- centrale belegde bijeenkomst gehouden voor jongelui van 12—15 jaar. De zaal was vrijwel geheel bezet, toen de heer A. Pauw de bijeenkomst opende, namens de oudersvereniging. Het programma be stond uit een boeiende vertelling door de heer D. H. van Leeuwen uit Ter Aar, over het leven en werken van zendeling Hammensen. Het was voor dc verteller stellig een compliment, dat de Jeugd zo rustig naar hem luisterde. Bij het andere, dat werd gebracht, mocht men wel ln beweging komen. Dit was het optreden van de band „The big boys" met drie gitaren en drummer. Mu ziek die de Jongelui aanspreekt, waar voor ouderen als regel de oren dicht stoppen. Het viel niet mee, om de jeugd weer zo rustig te krijgen dat men de avond op de gewenste wijze kon sluiten. Deze avond vormde dan tevens weer de start van het clubwerk in het seizoen 1964-1965, tal pericopen uit de Bijbel: Matth. 523, 38: Matth 7: Matth. 18; 1 Tim. 1. 5; Titus 2. Het Nieuwe Testament staat er vol van, hoe we de Christelijke wellevend heid moeten betrachten. Als we in de ander de medemens zien, het schepsel van God, het mede-kind van Christus, dan betraohten we de Christelijke wel levendheid. Ds. Emous gaf ten slotte enkele richt lijnen voor de praktische toepassing der wellevendheid. Vier algemene, van mens tot mens, nl. -. Niet heersen, maar die nen; 2. De ander accepteren zoals hij is; 3. Het goede in de ander zien en culti veren; 4. sociale bewogenheid. En dan speciaal op kerkelijk terrein: 1. Naar elkaar klisteren; 2 Op Christe lijke wijze contact maken met de ander; 3. Het gesprek van de richtingen, ook als eis van Christelijke wellevendheid. ALPHEN Burgemeester Bruins Slot, vergezeld van secretaris A. Veen- huijsen, heeft gistermorgen in het kantoor van de N.V. Dakpannen- en Kleiwarenfabriek van D. van Oordt en Co. aan de directeur van dit bedrijf, de heer W. S. van der Meent, de versiserselen uitgereikt behorende bij zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer Van der Meent viel deze onderscheiding te beurt in verband met zijn veertigjarig dienstverband met het bedrijf en voorts vanwege zijn zeer vele functies in het maatschappelijk leven. De plechtigheid had plaats in aanwezigheid van de overige directieleden, het kantoorpersoneel en de bazen van het bedrijf. heeft Vervolgens speldde burgemeester Bruins Slot de heer Van der Meent de •selen op de In zijn toespraak tot de jubilaris en diens echtgenote wees burgemeester Bruin.* Slot er op, dat de heer Van der Meent van jongste bediende tot directer is opge klommen. In 1947 werd de heer Van der Meent benoemd tot procuratiehouder en in 1959 tot mede-directeur van dit grote bedrijf, dat een nam heeft tot ver over de grenzen. Voorts heeft u tijd gevonden 18 jaar deel uit te maken van de raad der ge meente en dit lidmaatschap heeft u ver vuld op een uitstekende wijze. Ook in het Nutswerk was en is u geen vreemde: lid van het bestuur en voorzitter van de bouwcommissie van de Nutsstichting Bo vendien was u ouderling van de herv. gemeente van Oudshoorn Met dit alles heeft u bewezen, niet alleen het bedrijf maar ook de gemeenschap te willen die- ieder grote waardering De heer J. Baksteen sprak namen: kantoorpersoneel en de bazen. Hij dankte voor de prettige samenwerking en bood een boek aan. Mevrouw Van der Meent Boot kreeg een tuil bloemen. Mede-directeur F. H. Nauta zei dat hij Prijs-klaverjaeeen Woubrugge WOUBRUGGE Aan de wedstrijd kla verjassen om de wisselbeker, dinsdag avond in Het oude Raedthuys gehouden, namen twintig personen deel. De uitslag 1 M Terhorst 5324 punten. 2 H Haak 5220. 3 C Koetsier 5184. 4 C Boer 4918, 5 J Wit 4881. 6 C Wijsman 4638 De volgende wedstrijd is op dinsdag september. TER AAR Gisteravond kwam de gemeenteraad van Ter Aar in open bar? zitting bijeen. De grondverkoop aan de heer Th. J. Lek te Papenveer was nog niet door G. S. goedgekeurd, omdat de prijs van f 12.50 per m2 verlies voor de gemeente kan opleveren. Tegen dit besluit van G. S. kan de gemeente in beroep gaan, maar B. en W. stelden voor te wachten tot de juiste prijs kan worden berekend en dan de verkoop te laten doorgaan, waarmee de raad het eens was. Tegen het besluit van G-S., genomen na het beroep van het bestuur van de c.v.o.-school gaat de gemeente ook niet in beroep. Net bestuur van deze school was het niet met de zienswijze van de raad eens geweest inzake de tweede aan vrage voor medewerking voor de bouw van een nieuwe school. De raad had de tweede aanvraag niet Ingewilligd, omdat men met de eerste (in 1958) was akkoord gegaan. Toen vroeg men een school van vier lokalen en nu wil men een school met drie loka len. Het bestuur van de school had ter zitting van G.S. verklaard van spraak op rechten krachtens de eerste verleende medewerking geheel afstand te doen. De raad verleende nu medewer king voor de tweede aanvrage. Over de plaats van de school wordt in nade: overleg gesproken. De heer P. J. Uyttewaal vond het tijd stip voor uitkering van de salarisver hoging van het gemeentepersoneel niet Juist gekozen, nu men van regeringszijde rust in de lonen wil. De huurcompensa- tie voor ditzelfde personeel werd naar rijksvoorbeeld gesteld op 1,3%. met minimum van f 8,70 per maand. Garanties Toen het Waarborginstituut voo: Tuinbouw voor Zuid-Holland werd op gericht, werd bij de statuten bepaald dat het bestuur de garantiebepalingen zelf mocht geven to» een hoogte van f30.000 per aanvrage. Nu was er een aanvraag voor een garantie die dit bedrag te bo> ven gaat en daarvoor moeten de garan tiegevers zelf een beslissing nemen, dui ook de raad. Het bestuur had, na overleg met d< commissie van advies en het bespreken van de rapporten over deze aanv: reedt in principe besloten de aanvraag goed te keuren. Dat was voor B. ei voldoende om nu de raad voor te len dete garantie te verlenen. De ge meente is sinds het ontstaan van dit instituut nog nimmer voor het betalen van gelden, voortvloeiende uit deze ga rantie, aangessproken. De heren Uyttewaal en v. Rijn wilden toch wel eerst weten wat ze deden voor dat ze hun stem gaven, misschien wa: dan bespreking in een geheime vergade ring wel noodzakelijk. Andere leden had den zoveel vertrouwen in het bestuur van het instituut, dat ze dit niet nodig vonden. De heer Uyttewaal zou daarom verhoging van de door het bestuur geven garantie willen zien door wijzigen van de statuten. De heer J. van Harten wees erop, dat sinds de oprichting (8 jaar geleden) de prijzen sterk zijn gestegen en dus de in vesteringen groter moeten zijn. De raad ging akkoord met het voorstel va en W. Uit de toelichting van de voorzitter over deze garantie bleek, dat bet bedrag waarvoor de gemeente garant is In to taal f53.370 bedraagt. Door het Waar borgjnstituut Zuid-Holland is nu voor in gezetenen van de gemeente in totaal f 230.000 aan krediet verschaft. Dorpshuis Om het Dorpshuis gebouwd en inge richt te krijgen, moet de Stichting Dorps huis nog een geldlening aangaan f44.000. Ze vroeg daarvoor garantie aan de gemeente, omdat er geen hypotheek kan worden genomen vanwege de sub sidiebepalingen. Aan eigen middelen be zit de stichting nu f36.000; de rest var de f250.000 bouwkosten wordt gedekt door subsidie en renteloze lening. Zonder stemming gaf da raad goedkeuring het voorstel van een maximum garantie van f44.000. Het Diaconessenhuis te Leiden heeft ook meer gekost dan indertijd raamd. De raad zag geen bezwaar tegen verhoging van de garantie. Van G.S. was een brief ontvangen over een onderzoek naar sportaccommodatie Men wil in 47 gemeenten «waaronder Ter Aar» een proefonderzoek laten in stellen. De kosten van het onderzoek zijn f 30.000. wat neerkomt op 12 cent pei Inwoner. De heer H. Egberts was er sterk voor hieraan mee te doen. maar de heer J. van Harten wilde wel wet deze plannen voor verbetering van sport terreinen hiermee niet kwamen stil te liggen. Dat is niet het geval en daarom wilde de raad wel het bedrag beschikbaar stellen. Het uitbreidingsplan Papenveer-Noord ln hoofdzaak werd vastgesteld. Hierbij kwam de weg van het Kcrkpad Geerweg, de „ontslultingsweg" bedrijven in deze polder, ter sprake Het oorspronkelijke tracé had enkele be zwaarschriften opgeleverd; nu was een nieuw verloop geprojecteerd en hierte gen waren geen bezwaren Ingebracht. De raad stelde het tracé vast. Verkeer Bij de rondvraag werd door de heer J. van Harten de verkeerssituatie op de Kerkweg ter sprake gebracht. Vooral de uitwegen uit de nieuwbouw vragen om regeling. Misschien de Kerkweg tot voor- rangsweg verklaren? De witte strepen die op deze weg langs de kanten zijn aangebracht vanwege de ophoging langs de wegkant, markeren heel goed en hij wilde meer wegen van deze witte strepen voorzien. Er ontspon zich hierover een kort debat. De voorzitter vertelde dat reeds vóór het tragische ongeluk op de Kerkweg in het college van B. en W. over verschil lende verkeerssituaties ln de gemeente was gesproken, vooral ook over de uit breidingsplannen Aardam en Langeraar en de driesprong LangeraarscwegGeer weg. Er is hierover advies gevraagd aan de ANWB. Het aanbrengen van witte strepen op de wegen zal een punt van onderzoek worden. Hazerswoude won van Koudekerk HAZERSWOUDE In het Hervormd verenigingsgebouw werd een vriend schappelijke schaakwedstrijd gespeeld tussen de schaakverenigingen Koude kerk en Hazerswoude. Vorig jaar was het resultaat een gelijk spel. Ditmaal sloeg de balans door tn het voordeel Hazerswoude. Er werd aan veertien bor den gespeeld. Gedetailleerde uitslag; (Hazerswoud* Koudekerk): J A VosW G Joustra 1414; L, van GorkumH van Vliet 10: Jac. HarkesN van Donselaar 10; J van der HavenH Boelee 10; J de Bruin—L van der Wulp 0—1; M J Ra vensbergJ Coljjn 10; P den Hertog— A J de Witte 0—1; B C Poot—D var Dorp 1—0; J van DorpG de Wit 0—1 P C HelmusA Scheer (4J P Cok E Dorrepaal 10: H MerbisJ vs Egmond 0—1; B Vreugdenih-il—A v« der Meyde 14—14; J J van der Neut- J Cok 1—0. Resultaat een 814514 zege voor Ha zerswoude. Zwembad Hazerswoude gesloten HAZERSWOUDE - Gisteravond is het zwembad gesloten. Dit zal vooral voor de Jeugdige zwemlustigen een te leurstelling betekenen. De vroeg begon nen en lang aanhoudende zomer heeft ertoe bijgedragen dat dit Jaar wel bij zonder intensief gebruik is gemaakt van het zwembad.. Vele zwemmers hebben het diploma weten te behalen onder lei ding van badmeester J. Vos. KATWIJK AAN ZEE - Vanavond om 8 uur vergadert de jongevrouwenvereni- ging .Ruth" in het Jeugdcentrum aan de Voorstraat. op 25 september nog nader op dit ju bileum hoopt terug te komen. Namens de directie feliciteerde hij zijn collega-direc teur reeds nu met de hoge koninklijke on derscheiding Ontwikkeling Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Dinsdag, avond 22 september om Jcwart voor acht wordt in hotel Toor een vergadering ge houden van de CPJO. afdeling Alphen den Rijn. De heer J. W. van Zwieten hoopt te spreken over: De ontwikkeling van Alphen. Wilde Aardbeien voor filmclub te Alplien ALPHEN Gisteravond draaide de Filmclub de film Wilde Aardbeien van de befaamde Zweedse regisseur Ingmar Bergman. In deze rolprent overziet een bejaarde zijn leven. Hij is wat men noemt geslaagd man, maar ondanks alle uiterlijke glans heeft er toch iets aan ontbroken. De conclusie dringt zich op. dat hij te egocentrisch heeft geleefd, dat de liefde en de medemenselijkheid vaak te weinig kans hebben gehad Bergman heeft de overwegingen van deze zijn le- overziende mens voortreffelijk in beeld weergegeven. Jeugdweek in Rijnsburg RIJNSBURG Zondag begint de „Jeugdweek 1964", waarmee de Gerefor meerde jeugd van RUnsburg het nieuwe seizoen wil inluiden. In alle Gereformeerde kerkdiensten zal aan dacht worden besteed aan het jeugd werk. Na de middagdlenst Is er een broodmaaltijd In „Concordia" voor de jeugd van boven de 16 Jaar. 's Avonds heeft, eveneens in „Concor dia". een gesprek plaats tussen de predi kanten en de jeugd over de preken van die dag. Het verdere programma is: maandag 21 september 6 uur: voetbalwedstrijd tus. sen de leiders van de kleine clubs en een jeugdelftal op het terrein aan de Noord wij kerweg: 8 uur: vertoning van de film „Bedriegers ln uniform" in de Petrakerk; dinsdag 22 september. 8 uur: propagan_ da-avond ln de Maranathakerk. Spreker: ds. J. C. van Egmond uit Tholen. orga nist Dirk Schoneveld, trompettist Harry Sevenstern Verder medewerking van het meisjeskoor ..Juliana" o.l.v. C. Kur- pershoek; woensdag 23 september. 8 uur: con tactavond voor de kleine clubs en de ouders in „Concordia". Het programma vermeldt o.a. het spel „De goede Her ders" Ook belangstellenden zijn wel kom; donderdag 24 september. 8 uur: opvoe ring door OBK van „Mag ik u voorstel len"; vrijdag 25 september, 8 uur: contact- avond tussen de jeugd boven 16 jaar en de ouderen. Voor de pauze houdt Anne van Veen een inleiding getiteld ..Da's Hollands", na de pauze: „Jodokus op glad ijs", zaterdag 26 september. 3—5 uur: biblio. theek in „Concord,a"; 8 uur: instuif in „Concordia", Tussen pond en diamant te RIJNSBURG RIJNSBURG In het bejaardentehuis Avondzon werd gisteren feest gevierd ter gelegenheid van het 55-jarig huwelijks feest van "het echtpaar C. Heemskerk - Berkheij, Beide echtelieden zijn 76 jaar oud en ze hebben 7 kinderen, terwijl dc familie verder 33 kleinkinderen en 5 ach terkleinkinderen telt. De bruidegom heeft 25 jaar in de tulpenhandel gewerkt. Spreekbeurt Katwijk KATWIJK AAN ZEE In het ge bouw aan de Re.nisestraat hoopt don derdagavond half acht ds. den Gier voor te gaan voor de Geref. Gemeente. HILLEGOM Wegens het leggen de rioolbuizen, die vla de Hoofdstraat van de Van den Endelaan naar de V< sevaart leiden, is het verkeer door de Hoofdstraat belangrijk gewijzigd. Vanuit dc richting Haarlem is de Hoofdstraat tegenover de St. Martinuskerk afgeslc ten en voor het verkeer, dat uit zuide lijke richting komt, is de Prins Bernhard- straat aangewezen om de stroom uit het zuiden te verwerken. Dit zal wel enige vertraging opleveren. Voor de bewoners vin de Van den Endelaan «Oostzijde) zal het een ademing zijn, dat het geraas en irriteren de getik van de hamer, het einde nadert. Ook dat er weer op een gemakkelijke wijze tot de woningen toegang komt. Zo gaat men, nadat de damwand uit de grond is verdwenen en de weg gelijk is gemaakt, over tot de aanleg van de vent- weg, zoals er ook aan de overkant van de Van den Endelaan een ventweg zal komen, beide afgescheiden van de grote verkeersweg in het .midden. Dit alles zal nog wel geruime tijd vor deren. Er moeten nog woningen worden gesloopt, die nog moeten worden ver kocht of onteigend, hekken en heggen moeten worden opgeruimd en dan moei nog een weg worden aangelegd, die h vele verkeer zal kunnen verwerken Voe de bewoners van de Van den Endeli is er nog een onaangename kant a deze verandering van de Van den End* - laan. de weg komt belangrijk hoger liggen dan de bestaande weg en da? - mede komen de woningen lager te I - gen: ook de voortuinen zullen moet worden verhoogd, evenals de toegang - paden tot de woningen. De Van den E - delaan was al verarmd, doordat de prac tige kanstanjebomen zijn gerooid in oorlog De toegang tot het parkeertc - rein. tussen Hoofdstraat, Molenstra Hoogeweerfstraat en Van den Endelaa- zal nu ook wel spoedig gereed ziin Dit grot® werk zal enige maanden duren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9