a Britse luchtvaart leeft tussen hoop en vrees Zwemexamens m Oegstgeest Monteur reed 4 mensen dood: eis van een jaar VDSM ontslaat Handtekeningen ouders niet noodzakelijk NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1964 Tienduizend deskundigen op Farnborough Achttien vliegtuigfabrikanten, drie fabrikanten van vliegtuigmotoren, evenzoveel produkten van geleide wapenen en 389 fabrikanten van ap paratuur (instrumenten, elektronika, enz.) aangesloten bij de Vereniging jran Britse vliegtuigconstructeurs, zullen in de komende week hun tij delijk domicilie opslaan op het vlieg veld Farnborough. Zij allen tezamen zullen dan laten zien hetgeen de Britten als tweede luchtvaart-pro ducerende natie op dit terrein te bieden hebben. Tienduizend lucht vaartdeskundigen van 116 verschil lende landen zal men er in de komen de week kunnen treffen. Wereldberoemde testpiloten zullen de lan hen toevertrouwde vliegtuigen zo iroordelig mogelijk demonstreren. De me talen vogels paraderen, na een gracieuze ltart) over het veld in langzame en snelle /luchten. Het gehele vliegprogramma, dat Irie uur zal duren, wordt besloten door jen grote variëteit van hefschroefvlieg- .uigen die op rustige wijze hun kunnen onen en die dan na enige tijd plaats noeten maken voor een tweetal stunt- eams van de RAF. Met veel geraas zul- en zij een staaltje van precisie-vliegen onen. waarvoor men reeds weken heeft jetraind. pomp per Even..oorgaande jaren is ook deze sxpositie weer aangcaondigd als de trootste show, die er ooit heeft plaatsge vonden. Veertig verschillende vliegtui- [en, waaronder zes nieuwe, zullen er te •ieu zyn. De voornaamste zyn het straal- lassagiersvliegtuig de One-Eleven en het 'iermotorige transportvliegtug de Belfast, foorts naar men hoopt de TSR-2, een 'erkennings- en aanvalsvliegtuig waar. tan de Britten veel verwachten. De laat- te maanden heeft men echter nogal wat egenslag ondervonden en tot op dit mo- aradepaardje aan het geheel zal deelne. oen. Men heeft in ieder geval al wel be- ;endgemaakt dat het toestel niet op de rond geëxposeerd zal worden. De ma- hine zal daarom één of meermalen over- liegen vanaf het testcentrum Boscombe own, waar het ook naar zal terugkeren. Hoe groot deze expositie ook aangekon- gd mag zijn, reeds voor de show heb- ;n de Britten diverse dompers te ver erken gekregen, die uiteindelijk resul- n in een vermindering van de export, laatste exportcijfers die bekend zijn ver de maand juli bewijzen dat in ver- 2 680Ciijking tot het voorgaande eerste half _iar een export-teruggang is te constate- in van ruim 11 miljoen. Mede met het oog op de naderende erkieahigen in Engeland roert men in 3 luchtvaartwereld dan ook danig zijn aartje. De buitenwacht heeft dat kun- Jn merken, toen de BOAC bekendmaak- dat zij de dertig door haar bestelde iper VC 10 straalverkeersvliegtuigen tver niet wilde afnemen. Daarvoor had en eohter al in Amerika verschillend! langrijke orders geplaatst voor d> chtstrijdkraohten, terwijl men ii 'ankrijk binnen afzienbare tijd ook eei fitse order hoopt te ontvangen. Volgende week grootse show (Van onze luchtvaartmedewerker) dinig genomen. Zoals bij de ontwikkeling van de luchtkussenvaartugien, waarvan er twee op Farnborough te zien zullen zijn. Als wij de na-oorlcgse ontwikke ling bekijken komen we tot de conclusie dat zij de eerste bruikbare straaljager gebouwd hebben, die op r:jn beurt weer werd opgevolgd door 's wereld eerste straalpassagiersmachine. Ergo leven de Britse luchtvaartmen sen tussen hoop en vrees. Want on danks de verschillende dompers die zij dit jaar al te verwerken hebben ge kregen, is er toch nog hoop voor hen. Zo wordt er thans hard gewerkt aan een opvolger van de Viscount, in de vorm van de One-Eleven. Dit is Enge- lands hoop en glorie op he gebied van de civiele luchtvaart. De Viscount is een bijzonder succesrijk vliegtuig ge bleken: in totaal werden er ruim 430 gebouwd voor 150 verschillende maat schappijen (w.o. de KLM). Ter ver vanging van dit vliegtuig heeft dezelf de fabriek nu een driemotorig straal- verkeersvliegtuig ontworpen. Bijzonder opvallend bij de One-Eleven is, dat van de 65 tot nu toe bestelde machines er 45 voor Amerikaanse maatschap pijen zijn. De Amerikaanse tegenhanger zal volgend voorjaar voor het eerst in de lucht komen en na de ingebruikneming altijd nog zo'n twee jaar later zijn dan zijn Britse concurrent. Export Een tweede belangrijke inkomstenbron is de export van vliegtuigmotoren en de licentiebouw daarvan. Sedert de oorlog verdiende men op dit gebied al voor z'n slordige 500 miljoen. Tot de gebruikers van Britse vliegtuigmotoren behoort ook Fokker, die voor de Friendship Dart- en voor de Fellowship Spey-motoren zal gaan gebruiken. Vooral op het gebied van de moton- ontwikkeling hebben de Britten zich re pikeurs getoond, die heus niet onder hoeven te doen voor hun vliegtuigen producerende collega's met hun 55-jarige ervaring. Gedurende de tweede wereld oorlog b.v. bouwde Rolls-Royce mee: dan 150.000 Meriin-motoren, een formi dabel aantal dat nog nimmer in de his torie van de lucfhtvaant is herhaald Be kende namen uit deze periode zijn de Hurricane en Spitfire jagers en met te vergeten de Lancesfcer bommenwerpers. Verder zal men op het tentoonstellings terrein ook nog elf ondernemingen kun nen aantreffen die zich bezighouden met de ontwikkeling van geleide wapenen en radarstels, zodat al met al de gehele lucht- en ruimtevaantwereld vertegen woordigd zal zijn. Diploma A: Hanke Kamsteeg, Aranta Karssiens, Cdbie Eradus, Frank Baland, Elly Poldervaart, Jan v d Haak Cobie v d Voet, Annie de Vroomen, Rik Hoeing, mevr H M Langelaan-v d Meer. Wim den Hollander, Thea v d Poel, Michiel de Vijver, Dick Mulder, John Vliegent- hart Jannette Vliegenthart, Dick v d Poel Jette v d Hulst, Liesbeth Hakken berg, Hanna v Mameren, Joy Donk, Roland de Kier, Ruud Nonhebel. Gonny Lagas, Cathrien v Driesten, Marion Diemei, Carla v d Werf Jannie Ravens- bergen, Henk Los, Piet Sohrier, Janneke Hartog, Hugo v Driei, Johny v Reissen, G v Starkenlburg. Diploma B: José Westgeest, Thijs Hak kenberg, Jacoline Oostdam Arie Stier man, Jaap Zwaan Katelijne Kapteijn-, Jaap Kapteijn, Nelly Duiker, Tonny Dui. ker, Albert Duiker, Frans Noort, Ciska Vroomhof, Rob Lut, Jaap v Driest, Paul de Wolf, Willemien Karssieno, Arnold Zoel, Anne Vree ken, Elly v Reisen. Diploma C: Anneke Buters Kees Jelier, Peter Doffenhoff, Arie Vreeken, André de Kier, Emile de Kier, Bert Boland, Jan v Duin, Annie Thorn Lermeke Thorn, Annette v Reisen, Antoinet Smit, Dick Boland. Thea Huiberts, Jaap Brou wer, Bert v Noort Kees v Noort, Marion Sprünken Marian' v Dam. OEGSTGEEST Aan het gebouw Geversstraat 5, waarin de rijkspolitie is gevestigd, moeten enkele herstel werkzaamheden worden uitgevoerd. De totale kosten worden geraamd op ƒ800. B enW stellen voor dit bedrag be schikbaar te stellen. OEGSTGEEST. Aan het postkantoor te Oegstgeest werd in augustus aan spaargelden ingelegd f 134.718,38 en uit betaald f 130.205,18. de Haarlemse rechtbank heeft gis teren tegen de 19-jarige monteur J. C. W. een jaar gevangenisstraf met ^ftrek van een maand voorar rest en intrekking van het rijbewijs gedurende vijf jaar geëist. Dit we gens het veroorzaken van een aanrij ding met dodelijke afloop door grove schuld, waardoor vier leden van een gezin uit Santpoort om het leven zijn gekomen. Het tragisahe ongeluk gebeurde in de vroege avond van zaterdag 17 maart. De monteur reed op de rijksweg of Am sterdamse Vaart in de richting Amster dam en even naibij de grens van Haarlem week zijn auto naar links uit. Tezelfder tijd naderde uit de richting Amsterdam een personenauto bestuurd door de 41-jarige boekhouder D. G. van Benne- kom uit Santpoort, naast hem zat zijn 36-jarige echtgenote die het 2-jarige dochtertje Catharina op schoot had Achter in de auto zaten twee zoons, de 5-jarige Joost en de 13-jarige Rob. Bij de frontale botsing die volgde waren vrouw Bennekom, haar dochtertje ei jongste zoontje op slag dood. Ook de heer Bennekom kwam om het leven. Rob is enige tijd verpleegd geweest met een hersenschudding en een hoofdwond. en in botsing kwam met de auto van het Santpoortse gezin. Twee automobilisten gaven een andere verklaring. Een van hen merkte op door verdachte gepasseerd te zijn. Daarna reed de monteur voor hem en week deze onverwachts naar links uit. De auto met het Santpoortse gezin was de enige tegenligger en deze reed volgens de getuige aan de rechterkant. Een andere automobilist verklaarde eveneens dat er niemand op de middelste baan reed. De raadsman van verdachte, mr. J. H. Luijken, merkte op dat het niet is uitgesloten, dat verdachte de Santpoortse auto op de middelste baan zou hebben gezien. - Overdracht grond aan Geversstraat OEGSTGEEST In verband met do toekomstige reconstructie van de Ge versstraat dient de gemeente de be schikking te krijgen over een strook grond, gelegen op een afstand van één meter uit de voorgevel van het pand Geversstraat 50, ter grootte van plm, 85 m2. De eigenaar van de grond, de heer A. Remmert, is bereid deze strook gratis aan de gemeente af te staan on der voorwaarde, dat de gemeente: een erfafscheiding plaatst in de vorm van een laag stenen muurtje, waarin een dubbel en een enkele draaihek worden opgenomen; een gedeelte van de niet over te dragen grond betegelt. De kosten van het muurtje met hek ken, betegelen, overdracht enz. worden geraamd op 5.800,B en W stellen voor tot overneming van de strook grond onder de gestelde voorwaarden te besluiten. Cognac Voor de rechtbank verklaarde de monteur twee glaasjes cognac te heb ben gedronken op een feestje. Hij voelde zich echter bekwaam om te rij den. Hij vertelde een auto te hebben willen passeren waardoor hij op de middelste baan kwam. Volgens hem zou uit de richting Amsterdam een auto op dezelfde baan hebben gere den. waardoor hij naar links uitweek Het driemotorige straalverkeers vliegtuig van het type One- Eleven is momenteel Engelands hoop en glorie op het gebied van de civiele luchtvaart. loop Desondanks zouden wij niet graag wil- 1 beweren dat de Britten niet veel esteren op het gebied van de lucht- art Integendeel zelfs, want op ver lillend gebied hebben zij zelfs de lei. directie van Nederlandse Dok- en heepsbouwmaatsc happy te Amsterdam "|6ft vier arbeiders, die de leiding heb- gehad van op dinsdag en woensdag het terrein van de N.D.SJW. gehou- i demonstraties van arbeiders ontsla- ■et zijn: de heren A. G. Meester OPN- --jenteraadslid en J. Herders, die dag tevoren in afwachting van 3 beslissing waren geschorst en e? I?as van Bennekom, die ensdag de leiding van de toen gehou- i demonstratie op zich hadden geno- ii. De twee eersten waren lid van de ememingsraad bij de N.D.S.M. De zü11 „weegeng dringende redenen" dagen. ieuwe olieboringen >ij Westduitse kust 6 Preussag heeft meegedeeld, dat rschijnlijk deze herfst zal worden be ien met nieuwe boringen naar olie en Igas in het continentaal plat van de rdzee voor de Westduitse kust in aan- ing op de nieuwe boringen van het ■eiland Mr. Louie. Preussag is een de tien maatschappijen van het rdzeeconsortium dat het booreiland Louie heeft laten bouwen. Met de ■i—we boringen zal 83 kilometer ten den van Borkum worden begonnen. Gouden echtpaar in Sassenheim SASSENHEIM Op 17 september zal het 50 jaar geleden zyn, dat het echtpaar II. J. de Groot-Wassenaar te Sassenheim in het huwelyk trad. De bruidegom werd op 8 angustus 1891 te Warmond geboren en de bruid op 27 juli 1894 te Sassenheim. De bruidegom, die nog goed gezond is, begon zyn loopbaan in het bolienvak tot 1919, waarna hy overging in de bouw. In 1942 begon hy een eigen bedryf in bollen en ging telen op een stuk land Noordwykerhout, waar liy nu nog zyn bedryf uitoefent. De bruid is altijd in de huishouding werkzaam geweest, eerst in Oegstgeest en later in haar eigen gezin, dat uitgroeide personen, daar het huwelijk werd OEGSTGEEST in Oegstgeest OEGSTGEEST In maart in mede werking verleend voor de verbetering van bouwplan I van de woningbouw vereniging Buitenlust: verstrekking van 50.000 uit het gemeenschappelijk fonds en van 85.543 op annuïteits basis. Daar de betreffende begroting reeds een oud oud was, kon verwacht wor den dat bij aanbesteding zou blijken dat een hoger bedrag nodig zou zijn. Het bedrag van 85.543 blijkt te moeten worden verhoogd tot 121.172. In juli heeft de minister bericht dat het voor het aanbrengen van lavets in 16 van de 27 woningen wordt inplaats van 0,55 per week 0,70 per week en die voor de overige verbeteringen in alle 27 woningen 0,65 in plaats van 0,50 per week. Op dat de inschrijvers hun prijzen ep vloog ddaat om uit bocht gekomen 9teren is op de weg tussen Alk- en Bergen een militaire jeep uit ■ocht gevlogen, gekanteld en in een terecht gekomen. De 20-jarige sol- J. Broere uit Den Helder, die het tuig bestuurde, is daarbij om het i gekomen. Vermoedelijk is soldaat verdronken De 22-jarige Collecte Warmond VRMOND Morgen wordt een col gehouden voor het Koningin Wil- dnafonds (kankerbestrijding). Van aanbevolen natuurlijk SSENHEIM Bij de rijkspostspaar- werd in de maand augustus "*470,73 ingelegd en £73.589,91 uitbe- gezegend met 4 kinderen. Er zijn 16 gestand zouden kunnen doen, is reeds i"!"™!"""1 gjjoa f" op 12 juni in overleg met het ministe rie van volkshuisvesting en bouwnij verheid aan de woningbouwvereniging bericht, dat het werk kon worden ge gund. B en W stellen voor de te verstrek ken verbeteringskredieten nader op 50.000 (gemeenschappelijk fonds) er 121.272 (als bouwvoorschot) te be- Verkeersborden Oegstgeest OEGSTGEEST Op de begroting 1964 is voor de aanschaf schuwingsborden en wegwijzers een bedrag geraamd van 10.795. In de loop van dit jaar is een aantal besluiten genomen tot instelling, eenzijdig parkeren in verscheidene gedeelten van de gemeente. Bovendien zijn de Leidsestraatweg, de Geversstraat, de Rijnzichtweg gedeelten van de Rhijngeesterstraat- de Dorpsstraat aangewezen als voorrangsweg. Een en ander heeft tot gevolg, dat een groot aantal waar schuwingsborden moest worden aange schaft. Een verhoging van de post met 17.000 zal hiervoor noodzakelijk zijn. W stellen voor hiertoe te beslui- kleinkinderen. Zij allen hopen de heug lijke dag te vieren in restaurant ..De Oude Post". Gevonden in Sassenheim SASSENHEIM Gevonden: paar ny lonkousen: hoorapparaat transistorradio; inebril met donker montuur; sleutel 7322; halsketting: ring met sleutels: bankbiljet van f 10: herenrijwiel met hoog stuur; houten step; kinderportemonnaie inhoud f 1,01; groene jongensfiets; kin derportemonnaie, zwart leder: portemon- inhoud f7; bos sleutels; platte zak lantaarn; huissleutel; hondje zwart 6 wk. oud; kasregister metaal groen; portemon- inhoud f35; zadeltas inhoud gereed schappen; damesvest; sjaal, donkerblauw met oranje noppen: portemonnaie; week endtas roodzwart inhoud regenjas en bos sleutels; bruine regenjas; medaillon met afb. O.L.Vr.: bankbiljet van f 10: dames handschoen blauw; kinderfiets; ste] voetrem rood; bankbiljet van f 10. Benoeming Sassenlieini SASSENHEIM De heer H. Arentshorst te Sassenheim is vanwege het ministerie van justitie benoemd tot bij zonder, lid van het college van beroep voor het bedrijfsleven. Burgerlijke stand SASSENHEIM Geboren: Adrianus Maria z.v. S L J M v Reisen en A J Eist, 27 augustus, Angelenhorst 6; Jacobus Johannes z v J Stehouwer en J C de Pijper. 27 augustus. Wilhelmi- nalaan 5a: Alida d v Bergman en C van Tol, 30 augustus. Parklaan 36; Ma ria Greta d v G A Kom en L L A Smit, 30 augustus, Postwijkkade 1: Jolanda Christina d v C P v Eiik en E P Vonk, 24 augustus. Kastanjelaan 2. Ondertrouwd: H L Oosting, Gratama- straat 47b, Groningen en M de Jong, Tijlloosstraat 16. Gehuwd: C G A d Wagt, Willem War- naarstraat 6 en Y I A de Greef, Sport- hoflaan 29; C J J van Haastregt, Nor- remeerstraat 64, Warmond en E P C Nederstigt, Hoofdstraat 308; J P de Prie, Zuideinde 55, Roelofarendsveen en M E Herruer, Bernhardstraat 1. Geen verkoop hulzen Javastraat Oegstgeest OEGSTGEEST In april is in han den van B. en W. om preadvies gesteld verzoek van een tiental bewoners de gemeentewoningen aan de Ja vastraat hun deze woningen te ver kopen. Op een eerder gedaan verzoek hebben zij geantwoord, dat zij niet voornemens waren te bevorderen dat tot de verkoop van deze woningen werd overgegaan. Het betreft hier 19 wonin gen, die de gemeente in 1948 in verband met de moeilijke woningtoestanden heeft doen bouwen. Betrokkenen motiveren hun verzoek als volgt: de wonigen worden momen teel bewoond door al wat oudere ge zinnen, die toch niet voornemens zyn reserveren voor beambten van de ge meente, politie, enz., in deze gevallen niet van kracht is; in de de afgelopen 15 jaar hebben de verzoekers min of meer kostbare nivesteringen gedaan inzake onderhoud en verbetering van woning en erf, zodat zij het op prijs zouden stellen in de gelegenheid ge steld te worden om te zijner tijd eige naar van de woning en het erf te den. Het laat zich aanzien dat de „r lijke woningtoestanden", die aanlei ding tot de bouw hebben gegeven, nog verescheidene jaren zullen duren. In de gegeven omstandigheden achten zij het niet juist tot verkoop over te gaan, waardoor de gemeente de zeggenschap over de woningen kwijt raakt. Het komt meer dan eens voor, dat B en W voor de vraag gesteld worden op korte termijn voor een dringend ge val woonruimte te vinden. Wanneer dan een van de woningen aan de Java straat leeg is, is het eenvoudig een op lossing tc vinden. Het is dus niet 20, dat deze woningen in de eerste plaats ambtenaren van gemeente of po litie worden gereserveerd. Ook het tweede motief is volgens en W geen reden tot verkoop. Het komt tegenwoordig in bijna alle huur woningen voor, dat min of meer kost bare inevsteringen door de huurders plaats hebben. Hier staat tegenover, dat zij huurbescherming genieten, zo dat de gemeente slechts in bijzondere gevallen tot huuropzegging kan over- Proef kunstmatig hoornvlies Drie Amerikaanse geleerden, de oogarts dr. William Stone, de scheikundige dr. Hirotsugu Yasuda en dr. Miguel Refojo, hebben op een vergadering vau het Ame rikaanse scheikundig genootschap in Chi cago mededelingen gedaan over een uit kunststof vervaardigd hoornvlies waar mede zij zeggen met succes proeven op apen en konijnen te hebben genomen en nu ook proeven op mensenogen willen gaan doen. Zoals bekend is een bescha digd of vertroebeld hoornvlies het venster van het oog een veel voor komende oorzaak van blindheid. Het kunstmatige hoornvlies van de ge noemde geleerden is schijfvormig en nog geen centimeter groot an wordt van opzij in het oog gebracht waarvoor een inge wikkelde chirurgische ingreep nodig is. R.K. kleuterschool in Oegstgeest OEGSTGEEST By brief van 11 augustus zond het r.-k. kerk- en schoolbestuur alsnog een 20-tal ondertekende verklaringen in van ouders, die zich bereid verklaren hun kinderen op de nieuw te stichten kleuter school te plaatsen. Eén van de kleuters blykt reeds op de verklaringen van de eerste aanvrage voor te komen. Samen met de 21 geldige verkla ringen van de aanvrage van 1 juni zyn thans 40 verklaringen aanwezig, die aan de wettelyke eisen voldoen (de kleuters hebben op 1 september 1965 de leeftijd van 4 jaar bereikt en die van 5% jaar niet overschreden). Voor de stichting van een school zijn ten minste 30 kleuters in genoemde leef tijd vereist, zodat de aanvrage kan wor den ingewilligd. B. en W. stellen (in het onderwijs) voor de medewerking voor de bouw van een 2-klassige kleuterschool in het noordelijk deel van de gemeente te verlenen. In verband met het in de vorige raads vergadering besprokene merken B. en W. op, dat gebleken is, dat het schoolbe stuur oorspronkelijk was uitgegaan van 1 januari 1965 als datum van opening van de school. Met deze datum klopten de eerder overgelegde ouderverklaringen. Er is zo veel tijd gemoeid geweest met de voorbereiding der aanvrage, dat de da tum van 1 januari 1965 later moeilijk meer als datum van opening van de school kon worden aanvaard. Verzuimd was de ouderverklaringen daaraan aan te passen Verklaring Voorts merken B en W. op, dat vol gens de jurisprudentie t.a.v. stichting van lagere scholen, die ongetwijfeld ook kan worden toegepast in verband met de pas van 1956 daterende Kleuteronder wijswet, in bijzondere gevallen kan wor den volstaan met de enkele verklaring van het schoolbestuur, dat de school door het wettelijke aantal kinderen zal wor den bezocht. In het k.b. van 10 maart 1949, nr. 7, staat: dat weliswaar een van de handtekeningen van de ouders voor zien stuk niet alleen als de meest voor de hand liggende en meest gebruikelijke vorm voor bedoelde verklaring be schouwd moet worden dat dit echter geenszins uitsluit, dat in bijzondere ge vallen, in verband met andere zakelijke gegevens, welke aan het gemeentebestuur bekend zijn, of bekend moeten zijn, een verklaring voldoende bewijskracht kan hebben, ook indien zij geen namen en adressen van aanstaande leerlingen ver- Zowel voor de bouw van een nieuwe Drie hoofdprijzen voor Leidenaar SASSENHEIM Op de in D Paauw nabij de Warmonderlaan te Sassenheim ingerichte dahlia-ten toonstelling zijn ded rie hoofdprijzen toegekend aan de firma Ballege en Zonen te Leiden. Met Smarty men de beker voor de beste dahlia van Nederlandse oorsprong, met Maitre Royer de beker voor de beste dahlia van buitenlandse origine, en met Brunette de plaquette voor de beste kleinbloemige dahlia. Op de foto: Maitre Royer. Grond Kempenaerslraai aan gemeente OEGSTGEEST De heer E. Oosten dorp. eigenaar van het pand De Kern- penaerstraat 77. heeft zich bereid ver klaard een voor dit perceel gelegen strook grond, groot plm. 17 m-, gratis aan de gemeente af te staan, onder voorwaarde dat de strook door de ge meente wordt betegeld en onderhou- en dat vrijstelling wordt verleend eventueel te heffen precariorecht wegens gebruik van de grond of- in dien precariorecht mocht worden ge heven- een gelijk bedrag wordt terug betaald. Verkoop watering Oegstgeest-Leiden OEGSTGEEST Teneinde de plan- ?n voor de bebouwing van het Mors- kwartier door de gemeente Leiden te kunnen realiseren heeft deze gemeente verzocht om het gedeelte van de wate- ting, gelegen op de grens van de ge meenten Leiden en Oegstgeest, groot j2# te mogen kopen, en W. heben hiertegen geen be zwaar en stellen de raad voor tot ver koop te besluiten, onder voorwaarde dat de kosten van de overdracht voor rekening van de gemeente Leiden ko men. De prijs ware te stellen op 0,30 ped m2. Montessorikleuterschool als voor een nieuwe christelijke kleuterschool aan de Hoge Morsweg heeft de raad gunstig be slist zonder dat een lijst van handteke ningen werd overgelegd. De enkele verklaring van het school bestuur kon destijds aanvaard worden, omdat het in beide gevallen ging om ver vanging van oude, niet geschikte gebou- Het aanwezig zyn van een wachtlijst van kleuters by de bestaande R.K. kleu terschool te zamen met de verwachting dat een school in een nieuwe wyk stel lig aanstonds het door de wet verlangde aantal kleuters zal hebben, zon voldoen de motief geweest kunnen zyn de aan vrage reeds in de vorige raadsvergade ring in te willigen. Of al dan niet een lyst met handtekeningen dient te worden overgelegd, is overigens in laatste in stantie ter beoordeling van de raad. OEGSTGEEST. In januari 1963 werd een krediet verleend van f 29.820 voor de aankoop van onderhoudsmachines voor sportvelden. De Grontmij N.V.. onder wier directie de nieuwe voetbalvelden zijn aangelegd, adviseert grotere machi nes aan te schaffen, die meer efficiënt zijn, waardoor het onderhoud goedkoper wordt. B. en W. stellen voor het krediet met f 4.800 te verhogen. Raadsagencla Oegstgeest OEGSTGEEST De gemeenteraad van Oegstgeest komt woensdag 9 sep tember om 7.30 ur in openbare ver gadering bijeen. Op de agenda staan: beëdiging x installatie van het nieuw benoemde lid drs. J. W. de Graaf; be noeming van een lid van de commissie voor openbare werken ter voorziening de vacature prof. mr. P. J. G. Kap- teyn en een lid van de commissie van georganiseerd overleg ter voorziening in de vacature G. Blansjaar; benoe ming van leden van de commissie van advies der woonruimtewet tot 1 ok tober 1965;voorstel inzake het verzoek van enige huurder van gemeentewo ningen aan de Javastraat tot verkoop van deze woningen; overname strook grond bij het perceel Geversstraat 50; ruiling van grond met de Staat der Nederlanden; verkoop van een gedeel te watering aan de gemeente eLiden; overname van grond by het perceel de Kempenaerstraat 77; vaststelling van de grenzen der bebouwde kom in gevolge de Boswet; vaststelling van de rekening 1963 van het Heilige Geest Armbestuur; verhoging van de garan- het Diaconessenhuis; verbete ring van de woningen van bouwplan I de woningbouwvereniging „Bui tenlust"; krediet voor herstelwerk zaamheden aan het politiebureau; aan vullend krediet voor de aankoop van onderhoudsmachines voor de sportvel den; aanvullend krediet voor de aan koop van waarschuwingsborden; ver hoging subsudies voor de kraamcentra; wijziging van de legesverordening; medewerking voor de aanschaf van aardrijkskundige methode ten be hoeve van de Montessorischool; verbe tering van de verlichting van de R.K. jongensschool; stichting van een R.K. kleuterschool; medewerking voor de aanschaf van sets ten behoeve van de .g.l.o.-school „Duinzicht". Woningcommissie Oegstgeest OEGSTGEEST Op 1 oktober tre den de leden van de commissie van advies der woonruimtewet periodiek af. De samenstelling van de commissie als volgt: mevr. G. Bouma-Voetberg, mevr. G. A. Kramers-de Vlaming Pleysier, en de heren F. L. Stenfert Kroese en J. J. Thorn. B en W stelen voor deze leden tot oktober 1965 te herbenoemen. Ter voorziening in de vacature G. Blansjaar doen zij de volgende aanbe veling: 1. W. Handgraaf, Soembastraat 17; 2. W. Versteeg, Haarlemmerstraat- weg 4. Grondruil Oegstgeest met het rijk OEGSTGEEST In 1961 is van de staat in gebruik aanvaard een perceel grond langs de afrit van de rijksweg naar de Rijnzichtweg teneinde dit te gebruiken voor de zich daar bevin dende speeltuin. Daarby is bepaald, dat dit gebruik zou duren tot het tijdstip waarop de grond door het rijk aan de gemeente in eigendom zou worden overgedragen. Deze overdracht kon toen nog niet plaats hebben maar moest wachten op ruil van grond langs de oostzijde de rijksweg. Voor de verbreding van de oprit zou aan het ryk grond worden afgestaan waartegenover de gemeente in verband met de aanleg van de sportvelden een gedeelte sloot eneen „overhoek" in eigendom zou krygen Uit de ontwerpactie blijkt, dat de gemeente een bedrag van 3.273 zal moeten toebetalen. B en W stelen voor tot ruil van ge- rsvac b"e

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9