Te kust en te keur Weer veelbelovend programma van K. en O. te Leiden Dr. De Meyïer officier O.-N. BINNEN VIJF JAAR: Zuid-Holland krijgt 100 nieuwe kerken Al 15.000ste op de Leidato Os aan t spit in Leiden Leidse kleuter verdronken MEUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1964 Woensdag Koor Pieterskerk, 7.30 tot 8 uur- Avondstilte. Stadsgehoorzaal, de hele dag: Leidato. Zie ook onder tentoonstellingen-; 's avonds Heintje Davids, Anidiré van Duin, Willem Alberti, Joop de Leur. Station Leiden. 2 uur: aankomst Pipo de Clown. Antoniusclubhuis, 3 optreden Pipo de Clown. Scheveningen, Kurzaal, S15 uur: Con certgebouworkest o.l.v. Igor Markevitch m.m.v. Thea Bruins (piano); werk o.a. Franck en Berlioz. Delft. Markt, 's-avonds 0 uur: Taptoe Delft Den Haag, Gebouw Nobelstraat 21, 7 uur: Ruilbeurs De Verzamelaar. Donderdag Stadsgehoorzaal, de hele dag: Leidato. Zie ook onder tentoonstellingen; 's avonds The Mounties, de (Leidse) Zangeres zon der Naam. Den Haag, Evang. Lutherse kerk Lu therse Burgwal 9, 8 uur: Feike Asma (orgel); strand, half elf: vuurwerk (be houdens ongunstig weer. Delft. Markt, 's-avonds 9 uur Taptoe Delft Vrijdag Stadsgehoorzaal, de hele dag: Leidato. Zie ook onder tentoonstellingen; 's avonds Corry Brokken, Jacques Schutte, huldi ging Johny Jordaan Lvm. oiens zilveren artiestenjubileum. Lakenhal, 8 uur: opening ere-tentoon- stelling W. H. van der Nat door wet houder Sannes. Inleiding door de neer W. H. Mühlstaff. Den Haag, Koninklijke Schouwburg 3.15 uur: Haagsche Comedie: Célestine. 'Besloten voorstelling); Goede-Vrijdag- kerk, Bezuidenhoutseweg 361, 8 uur; Na tionaal orgelconcours voor amateurs; d eelnemersconcert Scheveningen, Kurzaal, 8.15 uur: Con certgebouworkest o.l.v. Bernard Ha.link mm.v. Vladimir Askhenazy (piano)' werk van Beethoven en Bruckner. Delft. Markt, 's-avonds 9 uur: Taptoe Delft Zaterdag De Ruif Janvossensteeg 59, 2 uur: ope ning tentoonstelling tekeningen en aqua rellen van Rie van Goor. Boerhaavezalen, 3 uur: opening expo sitie tekeningen en schilderijen van Jan Juffermans. Stadsgehoorzaal, de hele dag: Leidato. 7.ie ook onder tentoonstellingen; 's mid- "Ugs: De Selvera's, De Spelbrekers, pia nist Nol Kok; 's avonds: Conny van den i9os, Guus Jansen aan het elektronisch urgel, Dutch Swing College Band. Leiderdorp: Mauritsingel-Lage Rijn dijk (eindpunt buslijnen 1 en 5), 1.30 uur, vertrek wandeltocht Vereniging Oud- Den Haag, Koninklijke Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie; Célestine. Goede-Vrijdagkerk, Bezuidenhoutseweg 261, 1.30 uur: nationaal orgelconcours voor amateurs; interpretatie- en improvi. satiewedstrijd. Delft. Markt, 's-avonds 9 uur: Taptoe Delft Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Moord in galop (14 jaar) Lido (2.30, 7.30 uur): De val van Rome (14 jaar) Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Een ver rukkelijke idiote (14 jaar) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Yeah, Yeah, Yeah, hier zijn we (alle leeftijden) Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De koning Is geschift (alle leeftijden); tot en met vrijdag *s morgens om half elf voor de jeugd: Pietje Bell. Trianon (2 en 8 uur): Irma le Douce 118 jaar). Films van donderdag af Camera (2.30, Y en 9.15 uur): Moord in galop (14 jaar). Lido (2.30 en 7.30 uur): De val van Rome (14 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur)) Dat ogen blik van liefde(18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De Sabijn- se maagdenroof (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Liefde zon der uitzicht (18 jaar). Trianon (2 (18 jaar). LEIDEN Zoals ook uit het gisteren gepubliceerde overzicht bleek, heeft de Leidse Volksuniversiteit Kunst en Ontspanning voor het komend seizoen een veelzijdig programma samengesteld. Het ledental blyft onder tussen stijgen: het aantal houders van groene kaarten steeg met 1224 tot 5550 en het aantal houders van gele kaarten nam toe met 465 tot 6745. Het totale aantal leden bedraagt nu dus 12.295. Vi lrtlS „Louisiana story", een aangrijpende I 11 Ulo film over de olieboring in de jaren dertig van Robert Flaherty met daarnaast ee moderne korte Shell film; Een Western-programma; Een film, die het vraagstuk van d reïncarnatie in alle hevigheid voor on opwerpt: „The search for Bridey Mur- phy"; Een avond, gewijd aan opmerkelijke documentaires met als inleider vermoede lijk Jan Blokker: Een moedig en waardevool filmdo cument van het na-oorlogse Polen „As er diamant" van de regisseur Ladislao Vajda De voorstellingen van de filmkring worden gegeven op de dinsdagavonden 27 oktober. 17 november, 15 december, 19 januari. 23 februari, 16 maart en 27 april. l 8 uur)r Irma la Douce Tentoonstellingen Stadsgehoorzaal, tot en met 5 septem ber LEIDATO. Geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 6 en 's avonds van 7 uur tot 11 uur. Elke avond speelt het orkest van iF-eddy Huil. Boerhaavezalen Expositie tekenin gen en schilderijen van Jan Juffermans (van 5 tot en met 13 eptember, elke dag van 3 tot 5 en van 7 tot 9 uur), 'oor artiesten zie onder dagaanduiding Voor de tieners elke avond en op zater dagmiddag dansfeest op binnenplaats Lu leas van Leydenschool. Elke avond muzi- 'vde rondgang door de stad. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Stcen- kiaat 1: Indianententoonsielling „Bizon ipger en Bleekgezicht" (tot 10 oktober, ip werkdagen van 10 tot 17 uur op zon dagen van 13 tot 17 uur) De Lakenhal: ere-tentoonstelUng W H van der Nat (tot 5 oktober) De Ruif, Janvossensteeg 59: Tekenin gen en aquarellen van Rie van Goor (van 5 tot 26 september). Dagelijks in Den Haag Koninklijke Schouwburg, H.15 uur Haagsche Comedie met Clérambard (tot en met 31 augustus). Kurhaus-paviljoen, 8.30 uur: donderdag aanvang 8 uur: Wim Sonneveld mm.v Marijke Merckens „Een avond met Wim Sonneveld" (tot en met 31 augustus» Circusgebouw, 8 uur (woensdag en zaterdag 14 uur) Rudi Carrell Show (tot en met 3 september). Diligentia, 8 uur: ABC-cabaret van Wim Kan en Corry Vonx met net nieu we programma „Wat een land. wat een and' Op maandag geen voorstelling. Welke apotheekT Geopend voor spoedeisende gevallen- De Leidse Volksuniversiteit K ei besteedt op twee manieren aandacht de film in haar programma voor het 1964—1965: een serie „films var maand" in het Cameratheater en de a^ van de filmkring in de filmzaal der rijksuniversiteit. De eerste drie films van de maand zijn thans bekend: op woensdag 14 oktober wordt vertoond Romeo en Julia, in de re ran Renato Castellani en met hoofd rollen van Susan Shentell en Laurence Harvey. Op woensdag 18 november de Poolse film „Moeder Johanna van de Enge- en op woensdag 9 december „De kampioen Leugenaar" met o.a. Heinz Rühmann in een hoofdrol. Het doel van de andere filmactiviteit sn K en O, de Filmkring, is het tonen van de films, die in Leiden niet of niet meer in openbare vertoning komen, maar die om artistieke, historische of an dere redenen warad zijn gezien te wor den. Bij de meeste films of filmprogra- ma's zorgt K en O voor een inleider. Is dit niet het geval, dan krijgen de leden van de filmkring tijdig een uitvoerige bespreking van het te vertonen program ma toegezonden. De films worden betrokken van het Ne derlands Filmmuseum, van buitenlandse filmarchieven, van de Ned. Federatie van Filmkringen en van filmimporteurs. Voor deze winter zal een keuze worden gemaakt uit: een belangrijke film van Elia Kazan, die zich tegen bepaalde misstanden in Amerika keert (commerciële televisie „A face in the crowd": ..Ivan's jeugd" var gisseur Tarkowsky, eer misch experiment dat e realiteit, droombeeld e de Russische re- opmerkelijk, fil- :n mengsel is van poëtische inval- LEIDEN Gisteren ontving dr. K. A. de Meyïer, wetenschappelijk hoofdamb tenaar by de Universiteitsbibliotheek te Leiden, een hoge koninklijke onderschei ding. Hij werd benoemd, wegens grote wetenschappelijke verdiensten, tot officier in de orde van Oranje Nassau. De bibliothecaris mr. J. R. de Groot spelde de tekenen op in tegenwoordig- Muziek Wim Sonneveld zal het komende sei- len behalve voor de leden-werknemers ik voor de gele-kaarthouders optreden. Hij komt met zijn nieuwe programma: „Een avond met Wim Sonneveld" op het einde van maart 1965. Voor balletvoorstellingen heeft K en O Rectoraatsoverdracht LEIDEN De rectoraatsoverdracht heeft plaats maandag 21 september. Op die dag om 3 uur zal prof. dr. W. den Boer een rede uitspreken in de Pieters kerk en vervolgens het rectorale ambt overdragen aan prof. dr. D. J. Kuenen. heid van mevrouw I. A. de Meyïser-de Meyïer. moeder van de onderscheidene prof. dr. G. I. Lieftinck, tijdens een besloten bijeenkomst van de naaste col lega's. Dr. De Meyïer. sinds 1 mei 1939 werk- lam bij de afdeling Westerse Hand schriften, heefit tot taak de wetenschap pelijke besohrij-ving van de Griekse en Latijnse manuscripten, een werk, dat een zeer grote kennis en nauwgezetheid ver eist. Elk te catalogiseren handschrift vraagt een soms wekenlange individuele studie. Van de hand van d-r. De Meyïer ver soheen in 1946 de catalogus: Codices Ma- nuscripti IV, Codices Peri-zoniani. een beschrijving van de handschriften die Jacobus Perizonius in 17-15 aan de Uni versiteitsbibliotheek vermaakte en van de handschriften die uit het fonds Peri zonius konden worden aangekocht: ten dele waren deze codices nooit beschre ven. In 1955 versoheen: Codices Manus- cripti VI. Codices Vossiani Graeci et Miscellanei. De collectie Vossius was sinds 1713 niet meer beschreven. Een derde uitgave Codices Manuscripti VII, ter perse. In 1947 promoveerde d-r. De Meyïer op •n proefschrift, getiteld: Paul en Alexandre Petau en de geschiedenis van hun handschriften; de handschriften be vinden zich te Leiden. Bovendien publi ceerde dr. De Meyïer, die internationaal onder vakgenoten bekend is als een groot geleerde op zijn speciale gebied, vele nieuwe gegevens betreffende de manuscripten uit de Leidse Universiteits bibliotheek. apotheek Tot Hulp der Mecschheid. Hooi gracht 48, tel. 21060. De dienst van apotheek R. var Bieest Smallenburg te Leiderdorp wordt e^en eens waargenomen door apotheek Tot Hulp dei Menschbeid. De Oegstgeestse Apotheek en Apotneek Voorschoten zijn geopend. O maakte in mei van dit jaar reeds bekend welke orkesten, dirigenten en so listen zullen optreden in de „meesterse- an zes concerten in het volgende i. Thans is ook definitief geworden welke werden worden uitgevoerd. We la ten hieronder het volledige programma m de meesterconcertserie volgen: Donderdag 22 oktober 1964: Het Resi dentie-Orkest. Bruno Maderna, dirigent; Catherine Gayer, sopraan en Ernst Haef- liger, tenor; Nederlands Madrigaalkoor en Haags Matrozenkoor. Programma: Debussy: Le Martyre de Saint-Sébastien, symfonische fragmenten Nono: Canti di vita e d'amore. Monte- -di: Sonata sopra Sancta Maria. Vivaldi: Beatus Vir. Donderdag 19 november 1964. Het Rot terdamse Philharmonisch Orkest. Franz Paul Decker, dirigent; Adolf Scherbaum, trompet. Programma: Strawinsky: Concerto in D. Haydn: Trompetconcert. Tschaikowsky: Vierde symfonie. Donderdag 28 januari 1965. Les Solis- :s de Zagreb; Antonio Janigro, dirigent. Programma: Vivaldi: Vioolconcert in C-dur. Boccherini: Concert voor violon cello en orkest in B-dur. Rossini: Sonate D-dur voor strijkers. Hindemith: Trauermusik. Schostakovitch: Scherzo opus 11. Mozart: Divertimento in D-dur KV 136. Donderdag 18 februari 1965. Het Resi dentie-Orkest. Willem van Otterloo. di rigent: Tila en John Montes, pianoduo Programma: Mozart: Symfonie KV 425, Concert voor 2 piano's, KV 365. Brahms: 2e symfonie. Donderdag 11 maart 1965. Het Rotter dams Philharmonisch Orkest. Franz Paul Decker, dirigent, Johanna Martzy, vi- Programma: Bartok: Deux Portraits. Brahms: Vioolconcert. Mendelssohn: 5e symfonie. Donderdag 22 april 1965. Het Resi dentie-Orkest. Willem van "Otterloo, diri gent. André Tschaikowsky, piano. Programma: Verhaar: Priamel vooi symfonie-orkest Schumann: Concerto kl. t. op. 54. Berlioz: Symfonie Fan- tastique. contact opgenomen met het Nederlands Danstheater en het Nationaal Ballet. Bei de groepen zullen zeer waarschijnlijk eer uitvoering voor de leden van K en O ge ven. Het is nog niet zeker of de voorstel lingen in Den Haag, dan wel in Leiden plaats zullen hebben. Ten slotte dient om vergissingen te voorkomen, nog te worden opgemerkt, dat het Tsjechisch Folkloristisch En semble zowel voor gele- als voor groene- kaarthouders zal optreden. Leidse aquariumvrienden openden nieuwe seizoen LEIDEN De vereniging „De Leidse Aquariumvrienden" heeft gisteravond in de kantine van de H.C.W. het seizoen geopend met een goed bezochte leden bijeenkomst. Tot het welslagen daarvan droeg vooral by de heer A. van Hunen- steyn, bondskeurmeester von de N.B.A.T. die onder het motto „100 procent liefheb berij" een lezing hield over inrichting en onderhoud van aquaria. Voorzitter M. van Dijk deelde mee dat de verenigingsbiblioiheek met enkele in teressante -boeken is verrijkt. Zaterdag middag 12 september wordt een exour- gemaakt naar de Hortus Botanicus, waar de heer J. H. Smit een deskundige explicatie zal verzorgen en het bestuur de leden in de gelegenheid stelt kosteloos cfirsus -te volgen in de micro-biolo- gie. Uitstapje bejaarden Haagwegkwartier LEIDEN Ruim 200 bejaarden en in validen uit het Haagwegkwartier hebben gistermiddag met drie autobussen en ze ventien personenauto's een prachtig uit stapje gemaakt. De tocht begon bij speel tuin Westerkwartier. Via Gouda deed men Haastrecht aan voor de thee. Langs Soestdijk ging de tocht tot de Anna Hoe ve in Hilversum, waar men de lunchpak ketten aansprak. Over Aalsmeer en rijks weg 4 bereikte men het Haagse Schouw. De intocht werd opgeluisterd met mu ziek van Concordia. In het zaaltje van de speeltuinvere niging heeft men er daarna nog een ge zellige avond van gemaakt. Voorzitter Sliggers bedankte tijdens de koffie voor al de dames Ravensloot en Schreuder, die het financieel beleid van penningmeester Pommer voortreffelijk hebben gesteund. Met muziek van de heren Sohroef en Franken en goochelen van Antonio heeft men zich geruime tijd nog vermaakt. Toen mevrouw De Cler namens bejaar- en invaliden het comité had bedankt, werd iedereen weer naar huis gebracht Voorlichting over handel met Frankrijk LEIDEN Drs. J. L. Lagro, directeur van de Nederlands-Franse Kamer van Koophandel te Parijs, zal voor belang hebbenden bij de handel met Frankrijk, gevesfigd in het district van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land (Leiden en omstreken, Rijnland en de Bloembollenstreek), een zitdag hou den ten kantore van dé Kamer, Stations weg 32 te Leiden, op woensdag 16 sep tember a.s. VASTE VLOERBEDEKKING op de LEIDATO stands 16—17—li ADR. van 00Y Jr., BREESTRAAT 39, LEIDEN HET HUIS VAN VERTROUWEN. DAT VERTROUWEN GEEFT. (Van een onzer verslaggevers) In Zuid-HollanR moeten binnen vijf jaar meer dan honderd kerken wor den gebouwd. Dit is ruim een kwart van het aantal in het gehele land te bouwen kerken, dat 396 bedraagt Sinds de bevrijding zijn in onze pro vincie 234 kerken gebouwd. Voor de nog te bouwen kerken zal van 11 tot 18 oktober de reeds ingeluide kerk- bouwactie „Antwoord 64" worden ge voerd door negen samenwerkende kerken, namelijk de Nederlands Her vormde Kerk, de Gereformeerde Kerken, de Remonstrantse Broeder schap, de Doopsgezinde Gemeenten, de Evangelisch Lutherse Kerk, de Christelijke Gereformeerde Kerken, de Bond van Vrije Evangelische Ge meenten, de Unie van Baptisten ge meenten en de Oud-Katholieke Kerk. Deze negen kerken hebben in Zuid- Holland een ledental van 1.277.400. of 29.5 pet. van het landelijke totaal. Het is ook bekend, hoeveel kerkge bouwen er in Zuid-Holland moeten wor den gebouwd voor de onderscheidene kerkgemeenschaopen, namelijk 41 Her- Sonneveld LEIDEN Even na negenen passeerde gisteravond de 15.000 ste bezoeker de controle van de Leidato. Het was de heer J. J. Lardee van de Vierde Binnenvest gracht. die met vrouw en dochter naai de gehoorzaal was getogen. Hy kreeg onder meer bloemen aangeboden. Het avondprogramma had een bijzon der ordelijk verloop Het was gezellig druk maar toch weer niet zo, dat ieder een iedereen in de weg stond. De Leidse Sleuteltjes oogstten veel succes met hun optreden en Gert Timmermans deed dat, blijkens de enthousiaste reacties uit de zaal ook. In zijn tweede optreden kreeg het publiek hem zelfs zover, dat hij een toegiftje gaf. Zijn jonge vrouw en baby woonden de avond ook bij- Gevestigde en vertrokken personen In de week van 19 tot 26 augustus Schaap en fam Woonwagenkamp; A Ossewaarde-Plaizier en fam Swee- lincklaan 7; D A Grevelink en fam Jacob Romansstraat 9;M B Lagaaij fam Boerhaavelaan 14 R Gallé Vliet 5a; A C de Wit Rijnsburgerweg P van Wandelen Noordeinde 2a; L L J M van Veen Lammenschans- weg 269 P M Miedema Lijsterstraat 8: A Cuperus Houtlaan 55; M M Brou- Vermeulen Haagweg 166: H L A Ecke Haagweg 22; A A F I van de Pol Witte Singel 27; F C Wester hof Rijnsburgerweg 10; W Dreef Ja cob Catslaan71; M J P Schrama-van Dam Floresstraat 39; D J Jongedijk Noordeinde 2a; P M M Schuffelen Klikspaanweg 11; F G B H van Hoog- straten-Hirschfeld Hoge Rijndijk 278; M Muylwijk Fagelstraat 11; P G B Groenewegen Utrechtse Veer 3; F A K&uijvenhoven Rijndijkstraat 66; M W der Gugten Vijf Meiplein 166; Hospes Hogeword 27; J R van Ruiten Vollenhovenplein 71; J Betting J van Goi jen kade 37; T W Mulder Pieters- kerkhof4; R P Kluwer Vijf Meilaan 85. VERTROKKEN de Haas en fam, Brandewijns gracht 4. Noordwiik. Hyacinthstraat 56; G Geerts en fam, Boerhaavelaan 132, Warmond, Beatrixlaan 5; P C de Boer fam, Lusthoflaan 13, Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 431; P Drommel en fam v Campenlaan 17; Rijssen, H J v Opsallstr 69; C J T Bos Zouterwoudse- weg 110 Canada; A J W Huisman Sta tionsplein 156, Libanon; J E Swanson P J A Jollie v Vollenhovenplein 87 Jutphaas, Prof. Dr. Hesselaan 29; J Gerin en fam. v. Vollenhovenplein 15, Canada; J. Lepelaar en fam. Tromp straat 75 's-Gravenhage, Rederijkerstr. A. van Trigt en fam. Mulders straat 12 Voorburg, Haasburgstraat 14; in Doorn en fam Valeriusstraat 140 Urecht, Ridderplantsoen 23 I) B F van den Bosch en fam. Repenburg 12 Hil- im. Rozenstraat 79; W. J. Wolff Kaiserstraat 36 Gouda, Kon. Wilhelmi- naweg 347; Wang Ting Chan Kloksteeg 15 's-Gravenhage, v. Ravesteinstr. 271; F. J Hakkaart Oranjeboomstraat 4 's-Gravenhage, Paramaribostr. 2e; C. van der Boon-v. Leeuwen Janvossen steeg 19 Wassenaar, Oostdorperweg 162; E. C Bakker Houtlaan 55 Rotterdam, Statensingel 175a M F E Verheij-Kes- sels Lopsenstraat 18 's-Gravenhage, Dirk Hoogenraadstraat 106; I K P Ba- rendrecht Nieuwe Rijn 46, 's-Gravenha ge. v. Trigtstr. 96: F AM de Jongh, Herensingel 31 Rottedam. Oudedijk 195a W. Baerts Fagelstraat 5 Brunssum L. Wieënweg 26; W Loek Bachstraat 532, Vlaardingen, le v. Leyden Gaelstraat 85;M M AM Warnar Nic Beetsstraat 1 Zaandam, Czarinastraat 29; H J M van Zundert Valeriusstraat 180 Den Helder Buitenhaven 5 T N H van Leeu wen Franchimontlaan 68 Apeldoorn, Frankenlaan 70; P A Baum Rijnsbur gerweg 10, Bloemendaal Joh. Verhulst- weg 30) E. C. Wolff-Dinsbach Rijns burgerweg 10, Alkmaar, Lorreinenlaan 59; P. Verhulst Vreewijkstraat 16 Am sterdam, Prinsengracht 681 E. Nieu- wenhuijsen Pr. Hendrikstraat 30 a 's-Gravenhage, Columbusstr 102; T A Sieswerda Rapenburg 51 Rotterdam, Statensingel 119a L. van Hilst Oude Vest 97. Zutphen, Vliegendijk 29; B S. Gans Huizingastraat 14 Oegstgeest, Em- malaan 26; A W M Rekers de L. de Kanterstr 30a Utrecht, Stationsplein 16 A H J T Genemans Lorentzkade 59 Rotterdam, Avenue Concordia 93c; J W A Verburg Moddermanstraat 2 Alphen a. d. Rijn, v. Dijkstr 5 H. Ellis-De- nijs Zoeterwoudsesingel 55 Duitsland J M P Kempen P. Paaltjenspad 3 's-Gravenhage, Nwe Parklaan 179; U Rijnsdorp Houtlaan 55 Oegstgeest, Wil- hclminapark 32; M C W Kroon Leeuwe rikstraat 8 Groot-Brittannië; M P van den Heuvel Rijnsburgerweg 10 Tilburg Edisonlaan 248; A van Walsum Rijns burgerweg 10 Texel, Dorpsstraat 44; J C. Mulder Warmonderweg 45 Amers foort, F van Blankenheymstr 2; M. Ga lante Tesselschadestraat 32a 's-Graven hage. Snijdersstraat 2 W. A. Rijsdam Boshuizerkade 41 Apeldoorn. Amers- foortseweg 37 N M van Roon- de Rui ter Muldersstraat 12 Voorburg, Haas burgstraat 14 D. Rubingh Hooigracht 71 Zuid-Afrika. C J E Aalbersberg Koninginnelaan 43 Groot-Brittannië M Mulder-van derVeen Tesselschadestraat 5 Sassenheim. a.b. Hellegaatspolder B E Vermunt Groen- hovenstraat 6 Zeist, Huis ter Heide, Duinweg 18. LEIDEN Een hele os aan 't spit midden in de stad. Het was een spec taculair gezicht en duizenden hebben dan ook in de loop van gisteravond een kijkje op het Stadhuisplein geno- Omstreeks zes uur werd een muur tje gevormd van opgestapelde stenen. Het vuur werd daarna met houtskool, spiritus en steenkolen ontstoken en de aan de stalen frame hangende, ontvel de os begon langzaam bruin te rooste ren. Ijverige slagers van de firma, die in het kader van de Leidato het Leid se publiek dit spektakel aanbood, lie pen „in groot tenue" transpirerend heen en weer. Urenlang waren zij hard aan het werk om het dier bruin smakelijk te krijgen, totdat omstreeks negen uur de eerste stukjes os konden worden verkocht. Helpsters van het Rode Kruis, afd. Leiden, maakten intussen slaatjes klaar op schaaltjes van aluminium folie, waarop de hete stukjes ossevlees kwamen. Dc lekkernijen werden op grote dienbladen langs het talrijke pu bliek gedragen en voor een kwartje (ten bate van het Roode Kruis) ver kocht. De hele os was tegen elf uur op. Vermoeid, maar zeker voldaan ruim den de mannen op het inmiddels rustig geworden Stadhuisplein hun spullen LEIDEN De 2-jarige Leidse Nico- laas Bink, gewoond hebbend Suriname- straat 160, is gisteren door verdrinking om het leven gekomen. Omstreeks vier uur gistermiddag werd de jongen vermist. Aanvankelijk werd in de buurt gezocht totdat een 17-jarig meisje kwam vertrellen, dat zij de kleu ter bij de vijver in de Surinamestraat heeft zien spelen Gisteravond om half 10 heeft de politie het lichaam opge haald uit genoemde vijver. Bij de zoek actie werd de politie geassisteerd door vele hungers. Nut en Genoegen gaat exposeren LEIDEN Zaterdag 5 september hou den de leden von de Leidse volkstuin- dersvereniging „Nut en Genoegen" in het clubhuis van speeltuinvereniging „Ons Eiland" (ingang Kortenaenstraat) een tentoonstelling van zelf gekweekte bloe men, groenten en fruit. De officiële ope ning zal om tien uur worden verricht door wethouder P. S. Harmsen, waarna de expositie tot 9 uur 's avonds toegan kelijk is voor het publiek. Daar voor do Inzenders aan deze ten toonstelling tevens een onderlinge wed strijd is verbonden, zal een jury zowel de kwaliteit van de produkrten ols de in richting van de stands beoordelen. De tentoonstellingscommissie kon door di verse schenkingen een aantal fraaie prij zen voor deze wedstrijd beschikbaar stel len. op. Slechts een enorme hoeveelheid door het publiek op de grond gegooide papier en andere rommel wees nog op het feestelijke gebeuren, dat had plaats gehad De opbrengst voor het Roode Kruis bedroeg f 200. (Foto N. van der Horst) Benoemingen aan de Leidse universiteit LEIDEN Bij onderscheiden beslui ten van curatoren der rijksuniversiteit te Leiden zijn Drs. P. van Gijzel, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij het Rijksmuseum van Geologie en Mineralo gie, voor het tijdvak van 1 augustus 1964 tot 1 augustus 1965, wederom in deze functie benoemd; Drs. C. van de Merwe, voor het tijd vak van 15 juli 1964 tot 15 juli 1965 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de sociologie benoemd; Drs. D. de Jong, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de pe dagogiek, tot wetensahappelijk ambte naar le klasse in vaste dienst benoemd; Dr. K. Mechelse, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst by de kli nische neurologie, met ingang van 1 augustus 1964 tot wetenschappeiyk hoofdambtenaar in vaste dienst be noemd; Dr. R. Roelvink, wetenschappeiyk hoofdambtenaar in tydelyke dienst by de bibliotheek, voor het tydvak van 1 september 1964 tot 1 september 1965, wederom in deze functie benoemd. Jonge-dierendag van pluimvee en konijnen LEIDEN De Leidse pluimvee- en konynensportverenlglng houdt zaterdag 8 september In het clublokaal van speel tuinvereniging „Oosterkwartier" (Ingang Borneostraat) haar Jaariykse tafelkeu- ring voor jonge dieren, fok 1964. In totaal zullen de Goudse keurmees ters B Remeüer sr. en B. Remeijer jr. 170 dieren keuren n.L 130 konijnen en 40 stuks puimvee. De keuring begint om 10 uur en is jor belangstellenden gratis toeganke lijk ANTWOORD '64 lilrïl vormde kerken, 35 Gereformeerde, 13 Chr. Gereformeerde, 4 Lutherse, 3 Doopsgezinde, 3 Remonstrantse, een kerkgebouw voor de Vrije Evangelische Gemeenten, drie voor de Baptisten en een voor de Gud-Katholieken. Het aantal te bouwen kerken is fei- teiyk nog hoger, want er zyn er ook, die door de eigen gemeenten worden gefinancierd en waarvan de financiering rond blykt te zyn. Hieronder geven wy de plaatsen, waar mede uit de opbrengst van de actie de bouw van kerken zal' worden gefinan- Binnen vyf jaren zullen Hervormde kerken moeten worden gebouwd in Loosduinen (twee), Ryswylt, Voorburg, Leidschendam (twee), Leiden (twee), Noordwyk aan Zee, Hoogvliet (twee), Spykenisse (twee), Charlois, Rotterdam- vreewyk, IJsselmonde (drie), Kralin gen, Ridderkerk, Dordrecht, Delft (twee) Bodegraven, Dubbeldam, Den Haag, Hillegersberg (Pr. Alexanderpolder), Kralingen (Pr. Alexanderpolder), Ca- pelle aan den IJssel (Pr. Alexanderpol der), Leiderdorp, Maassluis, Nieuwkoop, Schiedam, Zoetermeer (twee), Vlaar dingen (twee), Wassenaar, Katwyk aan Zee, Voorschoten en Waddinxveen. Gereformeerde kerken moeten worden gebouwd inAlblasserdam, de Prins Alexanderpolder (twee), Capelle aan den LJssel, Delft (twee), Gorinchem, Gouda Den Haag (twee), Hazerswoude, Hoogvliet, Krimpen aan de IJssel, Leer dam, Leiden, Maassluis, Nieuwerkerk de IJssel, Naaldwyk, Ridderkerk, Sleeuwyk, Spykenisse, Vlaardingen, IJsselmonde, Waddinxveen, Zoetermeer, Zwyndrecht-Groote Lindt, Dubbeldam, Voorburg, Alphen aan den Ryn (twee), 's-Gravenzande, Rynsburg, Barendrecht, Rotterdam-Lombardyen, Rotterdam- Hillegersberg. Christelijke Gereformeerde Kerken in Den Haag-Mariahoeve, Noordeloos, Pa- pendreoht, Ridderkerk, Rotterdam-Zuid, Rotterdam-Overschie, Rofaerd am-Kra lingen, Rotterdam (vyf) en Vlaardingen- West. Lutherse kerken inDen Haag (kerk i gemeentecentrum), Leiden en Rot terdam. DoopsgezindDelft, Dordrecht. Den Haag. Remonstrants Rotterdam, Sommelsdyk en Dordrecht. Vry-Evan- gelisciiRotterdam-Zuid (er is ook een plan .voor Zwyndrecht). Baptist: Den Haag, Hoogvliet en Scheveningen. Oud- Katholiek Schiedam. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatic GEMEENTEBEGROTING 1965 Burgemeester en wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in de artikelen 228 en 253 der gemeentewet, dat de begroting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1965, als mede de begroting voor dat dienstjaar van 'de takken van dienst, aangewezen krachtens artikel 252 der gemeentewet, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zyn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijg baar zyn gesteld. Leiden, 31 augustus 1964. Ds. Van Treestwijk naar Noordwijk NOORDWIJK Morgen komt ds. W. I. Doude van Treestwijk uit Doorwerth- Heelsum naar Noord/wijk aan Zee om kennis te maken met de Hervormde Ge meente, die hem een toezegging van be roep heeft gedaan in verband met het aanstaande vertrek van ds. W. Hoekstra. Om acht uur wordt in het jeugdhuis aan de Golfbaan een gemeente-avond gehouden, waarvoor alle Gemeentele den, jong en oud, hartelijk worden uit genodigd. Ds. en mevrouw Doude van Treestwijk ziulilen op deze avond over allerlei facetten van het gemeentewerk worden ingelicht. UB IC A MATRASSEN - SOLE MIO - AaBe en van WIJK WOLLEN DEKENS op de LEIDATO in de stand van ADR. van OOY jr stand 16.17.18. van 's morgens 10 tot 's avonds 11 u. ADR. VAN OOY jr BREESTRAAT 39 LEIDEN HET HUIS VAN VERTROUWEN, DAT VERTROUWEN GEEFT

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3