MATIGE PREMIÈRE VOETRALSEIZOEN Gemiste strafschop kostte Ter Leede een gelijk spel Quick Boys en DOVO kregen loon naar lusteloos werken Rijnsburgse B. maakte nogal tamme rentrée in 2A bij Zwaluwen Noordwijkhad nog de beste doelcijfers Noordwijk startte met duidelijke zege op Amsterdams N.D.S.M. WilmS floet Drie clubs verlies in nog zonder le divisie NIEUWE LEIDSE COURANT 6 MAANDAG 31 AUGUSTUS 1964 Tegen het einde van de wedstrijd tegen DOVO kreeg Quick Boys nog een kans, maar het schot van de linksbinnen (8) ging toch nog net Geen arbiters aangewezen (Van onze sportredactie) Gejaagd door de wind. Zo Is de voetbalcompetitie 19641965 van start gegaan. Niet de warmte van de voorgaande dagen, maar de stormachtige wind uit het westen heelt de voetballers in de topklas sen van het zaterdagvoetbal op de eerste dag parten gespeeld. Dat deed echter geen afbreuk aan de vreugde, behoudens in klas 2C waar maar liefst drie scheidsrechters verstek lieten gaan. In twee geval len kon een noodoplossing worden gevonden, maar WHCUrk ging niet door. Een bedroevend begin, daar naar verluid de fout te wijten was aan de KNVB, die geen arbiter zou hebben aangewezen Duits voetbal De uitslagen van de zaterdag voor de Duitse Bundesliga gespeelde wedstrijden luiden: Hertha BSCHamburger SV 00, VFB StuttgartFC Nuernberg 31, Borussia NeunkirchenBorussia Dortmund 12. Hannover 96FC Koeln 20, Schalke 04 Karlruher SC 11, Muenchen 1860 Eintracht Frankfurt 0—1, Werder Bremen Eintracht Braunschweig 51, Meide- richer SVFC Kaiserslautern 31. (Van een onzer verslaggevers) TVERVEELD zaten de amper vijftienhonderd toeschouwers zaterdagmid- dag rond de door de regen glad geworden grasmat van Nieuw-Zuid in Katwijk toe te kijken. Het was slaapverwekkend wat de efltallen van Quick Boys en DOVO voor hun premières hadden bewaard. Onder de bezie lende regie van fluitist Van Heyst slaagden de tweeëntwintig soms stun telende spelers er niet in, het gerecht dat competitievoetbal heet smakelijk op te dienen. Verre van dat zelfs! Het was pover, bijzonder pover voetbal zonder echte hoogtepunten. Met de 1-1 eindstand kregen beide elftallen eigenlijk nog te veel De Veenendalers waren nog de enigen, le er af en toe Iets van terecht brach ten. De rood-witten hadden In rechts buiten Nico Diepenveen een speler van goede klasse, maar hij werd veel te weinig in het spel betrokken. Links achter Verdoes had zijn handen meer dan an Diepeveen en omdat ook de ove. rige steunpilaren van het vaak zo hechte verdedlgingsblok van de Katwijkers wan kelden, mocht Quick Boys dik tevreden met het gelijke spel. Wanneer DOVO, vooral In de eerste helft wat minder non. chaiant met de kansen was omgespron gen. had het er voor de blauwwltten minder rooskleurig uitgezien. Direct 1-0 Toch zag het er in het begin nog niet naar uit dat het een oninteressant tref- :ou worden. Nauwelijks had arhiter Van Heyst voor het eerst gefloten of WIE zei er, dat Zwaluwen dit seizoen mee gaat doen in de strijd om de bovenste plaats? Welnu, dan zal dat toch de onderste plaats moeten worden, let op mijn woorden". Dat zei een rasecht Zwaluwen-lid ons na de rust. Eerlijk gezegd konden wc hem in zyn pessimistische verwachtingen geen ongelijk geven. Niet, dat nu reeds vaststaat, dat Zwaluwen zich niet zou kunnen handhaven, maar gezien de vry goede resultaten na de oefen wedstrijden en gezien het feit, dat een (wederom) debutant tweede klas- ser als tegenstander fungeerde, viel de 12 nederlaag velen toch tegen. En wat te zeggen van de Boys? Hebben zij met deze overwinning een da verende rentree gemaakt in de tweede klas? Ook dat kan niet worden ge zegd, want van beide zjjden werd zeer matig gespeeld en uiteindelijk bleef er maar één uitblinker over in deze wedstrijd en dat was scheidsrechter J. de Vries uit Den Haag. Nu dient gezegd, dat alle 22 spelers hel deze rustig leidende arbiter niet moei lijk hebben gemaakt en dat zij elkaar Sportief partij gaven. De Vogels hadden de pech dat zij ter elfder ure hun hard werkende linkshalf Van Ree moesten missen wegens een klein ongeval dat deze speler overkwam, maar Van Bom mel verving hem uitstekend. Verdiend Dat de Boys er hard voor hebben ge werkt is een ding dat zeker is. En daar door is de zege wel terecht gekomen bij die ploeg, die hem het meest verdiende. Dat neemt niet weg, dat er ook over d« geel-zwartcn weinig schokkends is te schrijven. Wanneer het gevaar nog steeds van „veteraan" Cees Heemskerk moet komen, dan zegt dat tooh eigenlijk al genoeg. Rechtsbinnen De Mooy, die voorlopig de geblesseerde Wolters nog zal moeten vervangen deed af en toe wel aardige dingen, maar hij ondervond te weinig steun van Den Heyer en De Hoed. waar door doelman Schras geen onoplosbare problemen te verwerken kreeg. Wanneer we daarbij rekening met het feit houden, dat de Boys tweemaal in de week trainen (waarvan dinsdags verplicht! dan mag toch echt wel een beter spel worden ver wacht. Doelpunten Er zijn nog doelpunten gemaakt ook. Dat waren ln feite de enige hoogtepun ten uit deze zeer matige wedstrijd. In de 17e minuut leidde een foutieve terug speelbal van spil Sloots het doelpunt in, dat De Mooy op zijn naam kon brengen (0—1), hoewel Heemskerk het laatste tikje hieraan gaf. Tien minuten later Juichte de grote supporterschare weder om. Nu na een treffer van v. d. Kwaak (02). In de laatste minuut kopte De Korver een hoekschop van Simons in (12'. maar dat zette geen zoden meer Katwijk en Rouwkoop speelden in ivare vakantie stemming Katwijk cn Rouwkoop hebben zaterdag een gezellig spelletje vakantievoctbal op de nieuwe grasmat in de Hoornespolder gelegd. De Oranjehemden kregen al snel een opkikkertje, toen een achterspeler van de gasten zijn eigen doelman pas seerde. Het is uiteindelijk 51 voor Kat wijk geworden. Aanvankelijk zou de zondag-vierde klasser ASC uit Oegstgeest zijn gekomen. Maar dit team moest 's avonds ook spe len, dus stuurde men het tweede. En dat heeft bet opgenomen tegen de Katwijk reserves. Deze vriendschappelijke strijd werd echter een kwartier voor het einde gestaakt omdat men er niet zoveel meer in had. Veel eer viel er overigens niet te behalen want bij de Oegstgeeste- naren stond Katwijk-doelman Kleinhout onder de lat, omdat de ASC-ers geen doelverdediger in hun arsenaal hadden meegebracht. Quick Boys stond met 10 voor. De Kat- wijkse defensie onderschepte een aanval de Veenendalers en op de lange dieptepass had Andries van Leeuwen (Leo Pluimgraaf stond met een blessure langs de kant) staan waditen. Hij sprintte langs zijn directe belagers Rebergen en Van Laar, en schoot var tien meter hard en laag langs de nog vertwijfeld springende doelman Stomp- rst. Er was toen nog geen anderhalve inuut gespeeld. Het publiek ging er ns even goed voor zitten en staan. Dat kon wel eens wat worden! Het bleef ech ter bij het goede begin. Ongeïnteresseerd Het frisse, open spel met goed laag ge plaatste ballen, ging plaaits maken voor nonchalant en ongeïnteresseerd voetbal. DOVO kreeg de kans het Initiatief over men en greep deze kans met beide handen. Aanval op aanval golfde op het door Arie Verdoes -uitstekend verdedigde Quick Boys-dool af. Rechtsbinnen Vis- scher en middenvoor Schoeman misten enige fraaie kansen, terwijl rechtsbuiten Nico Diepeveen dè grote onruststoker Drie minuten voor de hervatting zou DOVO eindelijk loon naair werken krij gen Diepeveen mocht op ongeveer vijf entwintig meter van het Boys-doel een vrije trap nemen. Hij schoot de bal in eens door de Katwijkse muur in de rech ter benedenhoek. Arie Verdoes was machteloos: 11. Dat was het laatste wapenfeit, want na de wisseling daalde het spel peil nog verder. Dat het Quick Boys het laatste kwartier toen de Katwijkers er eindelijk eens iets aan gingen doen niet gelukte een tweede treffer te produceren, kon zelfs de meest verstokte Boys-sup porter niets meer doen. Ze verdien den niet meer OPVALLEND goed is de start geweest van de drie debutanten. Zowel Rijns burgse Boys als Pelikaan kwamen met overwinnin gen voor de dag. Vooral de cijfers van Pelikaan spra ken aanook al was de de fensie van het voor het eerst in het Westen opererende DOSK bijzonder zwak noemen. SSC. gehandicapt door twee invallersmaakte een beste beurt met een on beslist tegen GVVVzodat de club uit Sprang met moed en vertrouwen de toe komst kan ingaan. Overigens was het opvallend dat de meeste punten bij de thuisclubs bleven, nameliik negen overwin ningen. Twee behaalden een geliik spel. Alleen Spakenburg. Zwart Wit en Rijnsb. Boys wisten in klas A op vreemd terrein te winnen. Bij dit al bleven de socres aan de gematigde kant. Met name bij Kozakken Boys- HCSC, Q. Boys-Dovo en IJsselmeer- vogels-SSS hadden we meer schut- tersgeweld verwacht op deze eerste wedstrijddag. Bijten Naast de debutanten kwam een uitstekend resultaat op naam van Hoogvliet dat het in 2A klaarspeelde de eerste twee punten te oogsten tegen CSCA dat met een verjongde ploeg voorlopig weinig hoge sprongen zal maken. Noordwijk beet keurig van zich af met winst op NSDM. Die punten zijn het eerste verdiend. Zwart Wit deed het beter dan we hadden verwacht met een ze ge op een voor eigen publiek opere rend Zuidvogels. Ook Koz. Boys kwam bij de eerste win naars omdat HCSC in Brabant klop kreeg, terwijl Spakenburg met goede cijfers ZCFC duidelijk maakte dat er nog altijd een verschil is tussen kov en Rijnsb. Boys had een goede start door te winnen van Zwaluwen dat de eerste nederlaag met kleine cijfers dus al weer te pakken heeft. Matig De beste score in 2B was voor de 's-Grav. SV die overigens met gematigder cijfers dan vorig jaar de Genemuider Sport club terugstuurde. Een tegenvaller, hoe wel toch weer niet geheel onverwacht was het gelijke spel van Quick Boys tegen DOVO. Minder prettig was het feit dat er bijzonder matig werd gevoet bald. Veel beter ging het bij Pelikaan, dat eenmaal op gang geholpen goed werkte tegen een falend DOSK. Behalve Quick Boys bleek ook IJsselmeervogels nog niet in grootse doen. Goed. de landskampioenen wonnen, maar de cij fers 21 tegen SSS waren allesbehalve overtuigend. Een leuk succes noteerde SHO op de eer ste dag door Huizen te kloppen, iets waartoe wij de witzwarten niet in staat hadden geacht daar er met invallers werd gespeeld. Apeldoorn bleef wat on der de maat met een krappe winst op SDCP. NOORDWIJK Toen een kwartier voor het einde van de wedstrijd Noordwyk-NDSM Piet van der Lippe met een daverend schot een penalty benutte, betekende dit de genadeslag voor een dapper vechtend NDSM. De stand kwam hierdoor op 3-1 en de Amsterdammers misten de technische kwaliteiten om deze achterstand weg te werken, ondanks het feit dat zij in de tweede helft de halve storm in de rug hadden. Noordwijk benutte het windvoordeel in de eerste helft beter. Met twee gave doelpunten werd de basis voor de zege gelegd. uit te buiten door te verzuimen hem met dieptepasses aan het werk te zet ten, maar na een half uur spelen liep de score toch tot 31 uit. Keeper Fagh beging op grove ma nier obstructie tegen de doorgebro ken Piet van der Lippe, iets dat de attente arbiter Bos niet ontging. Ondanks het feit dat Fagh zich bij zfjn manoeuvre blesseerde, wees hij resoluut naar de penaltystip. Van het beginsignaal af was de thuis club in de meerderheid Reeds na vijf minuten leek het of de openingstreffer kon worden genoteerd. Kees Marijt benutte de kans echter niet, maar schoot naast. Het was even wel uitstel van executie. combinatie op de grasmat Deze keer faalde de Noordwijkse aanvalsleider niet. maar met een bekeken sohot gaf hij doelman Fagh het nakijken. Paniek Ook daarna bleef Noordwijk in het offensief. Vooral de zeer actieve links buiten Piet van der Lippe zaaide tel kens paniek in de Amsterdamse gelede- Het duurde toch tot 33 minuten _e eerste helft, voordat het 20 werd In die tussentijd werden diverse goede Noordwijkse aanvallen afgeremd wegens vermeend buitenspel. Toen had scheidsrechter Bos de te as en te onpas vlaggende grensrech- „•r van ND.S.M kennelijk in de peiling, want hij negeerle hem daarna. Na 33 minuten werd het 20 toen Diok Heemskerk een afstandsschot loste, dat vlak onder de lat als een granaat insloeg. De aanvallen van N.D.S.M hadden in deze periode vrijwel niets te betekenen Jaap van der Niet kreeg enkele ver dwaalde ballen te verwerken, zodat de rust inging met een 2—0 voorsprong oor de thuisólub. In de tweede helft Het de Noord- wifkse defensie zich even overrom pelen. In de allereerste minuut sne den de Amsterdammers door de Noordwijkse verdediging en links binnen Kaars schoot onhoudbaar voor Jaap van der Niet In: 2—1. Dit doelpunt schudde de roodbroeken wakker Debutant Klaas Reudering, die de geblesseerde Arend van der Wiel ver ving. paste zich goed aan en langzamer hand kreeg men meer vat op de overi gens niet imponerende ND.S.M.-t hoede. Slotfase De Noordwijkse voorwaartsen drongen ,.i de slotfase hun tegenstanders geheel terug. Weliswaar begingen zij de fout de grote snelheid van hun midvoor niet De NDSM-doelman steekt nog wan hopig een been vooruit, maar Kees Marijt weet voor Noordwijk de stand vrij gemakkelijk op 10 te brengen. Van der Lippe voltrok zelf het vonnis met een ziedend schot. De resterende tijd was de thuisclub overheersend en nog eenmaal werd de bal over de doellijn gewerkt. De scheids rechter had echter al voor het einde ge floten Overigens een verdiende overwinning op een N D.SM., dat duidelijk aan kracht heeft ingeboet Rest nog te vermelden dat de de butanten Piet van der Luyt en Klaas Rendering in de Noordwijkse gele deren zeker een voldoende haalden. Voetbalschoenen SPQRTHUIS Haarlemmerstr. 182-184 Leiden Harderwijkers trokken met 2-1 aan langste eind EEN nog niet imponerend Ter Leede ('zonder middenvoor Molenaar) heeft zaterdag in Harderwijk een kleine nederlaag geleden tegen het met vijf invallers optredende VVOG. Voor rust genoot Ter Leede alleen maar van het windvoordeel, men maakte het echter niet produktief. Na vijf minuten keken de Sassenheimers zelfs al tegen een achterstand aan, toen deg loednieuwe doelman Van Nierop een inzet niet onder controle kreeg cn doelman De Boer er als de Harderwijkse kippen bij was om te scoren. Over het geheel genomen lieten de Ter Leedc-mannen aan de Zui derzeekust geen grootse indruk achter. De beste spelers waren linksbinnen Van Biezen en rechtsbuiten Van Zuylen, dé nieuwe aanwinst. Voor de rest leek het er veel op of men nog wat stijf in de ledematen zat. af zodat deie fraaie kans teloor ging. Na 25 min. kwamen de partyen op ge lijke voet. Op een voorzet van Zandber gen volgde een fraaie kopstoot van links binnen Van Biezen en daartegen had kee per Kassten geen verweer (11). Eigen lijk had Ter Leede deze speelhelft met een voorsprong moeten afsluiten, want in de 44ste minuut werd de bezoekers een strafschop toegewezen. Van Zuylen zou het vonnis voltrekken, maar hy schoot de bal recht op doelman Kassen Gesteund door de straffe wind begon VVOG de tweede helft sterk aanvallend. Hoewel de achterhoede van de gasten wel enkele kansen weggaf en trouwens die van de thuisclub evenzeer bleef de stand voorlopig toch op 11 gehand haafd. n de lat. Ontkwam Ter Leede hierdoor aan een achterstand, het betekende uitstel van executie, want twee min. later schoot linksbinnen Pfrommer de bal onhoud baar voor de tweede maal 'n deze match langs doelman Van Nierop (21). Gevaarlijk Hoewel de gastheren het meest in de aanval bleven, betekende dit toch niet dat Ter Leede zich zonder meer bij de nederlaag neerlegde. Integendeel, de Sassenheimers persten er nog een slat offensief uit, dat voor WOG een zeer gevaarlijk karakter droeg. Met wat kunst, cn vliegwerk kon men echter stand houden. Het betekende tevens, dat alles wat zich Harderwijker noemde na afloop dolgelukkig was met de overwin ning Ln een over het algemeen zeer ma tige wedstrijd die door scheidsrechter Smit goed werd geleid. Drie clubs i eerste divisie de Engelse league hebben na hun 3e wedstrijd nog tyd geen punt loren. Everton, En gels kampioen —1963, heeft wel de beste start achter de rug. Na in twee duels geen doel punt te hebben ge kregen versloeg de „Bank van Enge land" zaterdag de roemruchte Spurs met 41, cijfers die geen commentaar behoe ven. Het werd de toeschouwers in de rlge havenstad Liverpool tevens duide- iyk, waarom de Everlon-directie Blackbnrns doclpuntenmachine Fred Pickering zelfs 800.000 gulden wilde i tellen. Pickering produceerde namelyk een puntgave hat-trick in dit belangrüki duel. Chelsea, eveneens met een score var 100 pet tot de koplopers behorend, kon ook zonder de begaafde Bobby Tambling de weg naar het Sunderland-doel wel vinden. De Londense club bezit voldoende talentvolle vervangers en een van de 19-jarige George Graham, smaakte het genoegen in zijn allereerste wedstrijd voor het hoogste elftal een doelpunt te De derde club die tot dusver alleen maar met overwinningen genoegen nam is ietwat verrassend Leeds United. Tegen Wolverhampton maakte het een in de eerste helft opgelopen 1—2 achterstand goed, waarvoor hoofdzakelijk rechtsbin nen Jim Storrle (twee treffers) aanspra kelijk was. Dennis Law heeft voor Manchester Uni ted al heel wat belangrijke doelpunten gemaakt. Tegen Leicester City scoorde de blonde Schotse magiër twee minuten het einde het doelpunt, dat de Ma ns nog juist een gelijk spel ople verde. De sensatie in Engeland is momenteel het optreden van Coventry City in de tweede divsie. Het pas gepromoveerde Coventry-team, dat bij uitwedstrijden enkele duizenden fans meeneemt, is na drie duels nog zonder verliespunten cn aert daarmee alleen de ranglijst aan. Bolton Wanderers ondervond ditmaal de kracht van Coventry, dat in linksbin- George Kirby (twee doelpunten) zijn pro- duktieve r had. Villa 3—1. m City-Stoke City 1—2, Blackburn 'erpool 3—2, Blackpool-Sheffield r 1—0, Chelsea-Sunderland 3—1. >ttenham Hotspur 4—1, Leeds Uni- hampton Wanderers 3—2. Leices- lanchester United 2—2, Sheffield divi lolton s-Covc try City 1—3. Derby County-Bury 3—1, Ips- "'lch Town-Preston North End 1—5, Man- hester City-Northampton Town 0—2, Mid- lcsbrough-Huddersfield Town 0—0. New- astle United-Southampton 2—1, Plymouth Argyle-Cardiff City 3—1, Portsmouth-Charl ton Athletic 2—3. Rotherham Unlted-N( !ity 2—1. Swindon Town-Leyton On Palat Tweede klas A Noordwyk-NDSM 3—1 GVVV—SSC 1—1 Hoogvliet—CSCA 3—1 ZuidvogelsZwart Wit 02 ZCFCSpakenburg 24 Koz. BoysHCSC 31 ZwaluwenRijnsb. Boys 12 Zwart Wit 110 0 Hoogvliet Koz. Boys Noordwijk Spakenburg Rijnsb. Boys GVW SSC Zwaluwen ZCFC CSCA HCSC NDSM Zuidvogels 110 0 2 3—1 110 0 2 3—1 110 0 2 3—1 110 0 2 4—2 110 0 2 2—1 10 10 11—1! 10 10 11—1 10 0 10 1—2 10 0 10 2—4 10 0 10 1—3 10 0 10 1—3 10 0 10 1—3 10 0 10 0—2 Tweede klas B Quick Boys—DOVO 1—1 GSVGenemuiden 30 Pelikaan—"DOSK 6—3 IJsselmeervogelsSSS 21 SHO—Huizen 2—1 ApeldoornSDCP 10 VVOG—Ter Leede 2—1 GSV 110 0 •ldoorn 110 0 Pelikaan 110 0 SHO 110 0 WOG 110 0 IJsselmeervogels 110 0 DOVO 10 10 Quick Boys Ter Leede DOSK SDCP Genemuiden 10 0 10 1—2 10 0 10 1—2 10 0 10 1—2 10 0 10 3—6 10 0 10 0—1 Tweede klas C Be QuickHeeg 5—1 ONSHark. Boys 41 DESVoorwaarts 23 WT—Oranje Nassau S— WHC—Urk s.n.o. DETO—Excelsior 1—1 SVZW—Blauw Wit 5—1 WT Be Quick SVZW ONS Voorwaarts DETO Excelsior 1—2 1—2 DES Hark. Boys Blauw Wit Heeg Or. Nassau

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6