VLEET Begrafenis te Katwijk A. Wassenaar aan den Rijn Te kust en te keur Gepoogd het Ja Ds. W. J. H. Hubeek te prediken nam afscheid van Leiden en Oegstgeest Tomaten weer op prijs op veiling van Ter Aar Alphen aan den Rijn bereidt zich voor op het aardgas Visserijnieuws bij de NIEUWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG 31 AUGUSTUS 1964 Maandag Stadsgehoorzaal, de hele dag: Leidato, Z;e ook tentoonstellingen; 's avonds: Johnny Lion and his Jumping Jewels, Imca Marina. Scheveningen. Kurzaal, 8.15 uur: Pro menade Orkest o.l.v. Benedict Silbennan m m.v. Marilyn Tyler (sopraan) en Josef T.-axel (tenor); Weense operettemuziek Delft. Markt, 's-avonds 9 uur Tantoe Delft. Dinsdag Den Burcht, 2.30 uur: vertrek wande ling door het oudste gedeelte van ..ei- den onder auspiciën van de Vereniging Oud-Leiden. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitüng Bouw fonds Ned. Gemeenten. Stadsgehoorzaal, de hele dag: Leidato. Zie ook onder tentoonsteltngen; 's avonds Leidse Sleuteltjes o.l.v. Henk Franke, The Three Jaoksons, Ger (grijze haren) Timmermans. Christelijke Emigratiecentrale Eree- straat 19, 7 tot 8.30 uur: spreekuur. Stadhuisplein, van 's middags 5 tot avonds 11 uur: os aan he' spit. Vóór een kwartje krijgt men een stukje os. Opbrengst voor Rode Kruis. Oegstgeest: Zendingshuis, streekdag met gasten uit Egypte en Ghar.a, geor ganiseerd door de provinciale commissie Hervormde Vrouwendienst (vao 's mor gens 10 tot 's mdidags 3 uur. toegang vrij voor iedereen). Delft. Markt, 's-avonds 9 uur- Taptoe Delft Woensdag Koor Pieterskerk, 7.30 tot 8 uur- avondstilte. Stadsgehoorzaal, de hele dag: Leidato. Zie ook onder tentoonstellingen; 's mid dags 3 uur: optreden Pipo de Clown: avonds: Heintje Davids, Herman Tho- len. Willy Alberti, Joop de Leur. Station Leiden, 2 uur: aankomst Pipo de Clown. Scheveningen, Kurzaal, 315 uur: Con certgebouworkest o.l.v. Igor Marker itch m m.v. Thea Bruins (piano); werk vaD o.a. Franck en Berlioz. Delft. Markt, 's-avonds 9 uur: Taptoe Delft Donderdag Stadsgehoorzaal, de hele dag: Leidato. 7ie ook onder tentoonstellingen; 's avonds The Mounties. de (Leidse) Zangeres zon der Naam. Den Haag. Evang. Lutherse kerk Lu therse Burgwal 9, 8 uur: Feike Asma (orgel); strand, half elf: vuurwerk (be houdens ongunstig weer. Delft. Markt, 's-avonds 9 uur Taptoe Delft Vrijdag Stadsgehoorzaal, de hele dag: Leidato. 7ie ook onder tentoonstellingen; 's avonds Corry Brokken, Jacques Schutte, huldi ging Johny Jordaan i.v.m. diens zilveren artiestenjubileum. Lakenhal, 8 uur: opening ere stelling W. H. van der Nat door wet houder Sannes. Inleiding door de neer W. H. Mühlstaff. Den Haag, Koninklijke Scnouwburg 3.15 uur: Haagsche Comedie: Célestine. •Besloten voorstelling); Goede-Vrij dag- kerk. Bezuidenhoutseweg 361, 8 uur; Na- ;mnaal orgelconcours voor amateurs; deelnemersconcert Scheveningen, Kurzaal, 8.15 uur: Con certgebouworkest o.l.v. Bernard Ha.link m.m.v. Vladimir Askhenazy (piano): werk van Beethoven en 3ruckner. Delft. Markt, 's-avonds 9 uur: Taptoe Delft Zaterdag Stadsgehoorzaal, de hele dag: Leidato. 7-e ook onder tentoonstellingen: 's mid dags: De Selvera's, De Spelbrekers, pia nist Nel Kok; 's avonds: Conny van den Bos. Guus Jansen aan het elektronisch jrgel, Dutch Swing College Band Leiderdorp: Mauritsingel-Lage Rijn dijk (eindpunt buslijnen 1 en 5), 1.30 vertrek wandeltocht Vereniging Oud- Leiden. Den Haag, Koninklijke Schouwburg 8.15 uur: Haagsche Comedie; Célestine. Goede-Vrijdagkerk, Bezuidenhoutseweg 351, 1.30 uur: nationaal orgeiconcoure voor amateurs; interpretatie- en improvi- satiewedstrijd. Delft. Markt, 's-avonds 9 uur: Taptoe Delft Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Moord in galop (14 jaar) Lido (2.30, 7.30 uur): De val van Rome (14 jaar) Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Een ver rukkelijke idiote (14 jaar) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Yeah, Yeah, Yeah, hier zijn we (alle leeftijden) Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De koning is geschift (alle leeftijden): tot en met vrijdag 's morgens om half elf voor de jeugd: Pietje BelL Trianon (2 en 8 uur): Irma le Douce (18 jaari. Tentoonstellingen Stadsgehoorzaal tot en .-net 5 septem- her (behalve op zondag) LEIDATO. Ge opend van 10 tot 12.30 en -an 2 tot 6 en 's avonds van 7 uur tot 11 uur Elke avond speelt het orkest var. Freddy Hull Voor artiesten zie onder dagaanduiding Voor de tieners elke avond en "p zater dagmiddag dansfeest op binnenplaats Lu cas van Leydenschool. Elke avond muzi kale rondgang door de stad. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steen- tiaat 1: Indianententoons'elling ..Bizon- jnger en Bleekgezicht" (tot 10 oktober, op werkdagen van 10 tot 17 uur. op zon dagen van 13 tot 17 uur). De Lakenhal: ere-ten-.oonste'.Iing W H van der Nat (tot 5 oittober) Ratwjjk aan Zee KuostzaaJ Kruyt, Voorstraat 9: tekeningen vin Katwijk (van Jan Peter Opheusden) en graliek van André Ficus, Ria Exe.. Ursula Eth- Icffs en Sylvia Melland, tot 1 september. Dagelijks in Den Haag Koninklijke Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Cléramtard (tot en met 31 augustus). Kurhaus-paviljoen, 8.30 uur: donderdag aanvang 8 uur: Wim Sonneveld mm la rijke Merckens ..Een avond met W; Smneveld" (tot en met 31 augustus» CTcusgebouw. 8 uur (woensdag zaterdag 14 uur) Rudi Carrell Show (tot on met 3 september). Diligentia, 8 uur: ABC-cabaret LEIDEN De verwisseling van standplaats is te vergelijken met een boom, die wordt ontworteld en elders herplant. Men moet het resultaat afwachten. Toch moeten wij deze zaak niet dramatiseren, maar in ernst en eenvoud bezien. Er is in mijn periode van ambtsbediening hier wel iets gebeurd: wij hebben samen gewerkt, gestreden, gebouwd. Het is moei lijk nu verantwoording af te leggen en te beseffen wat ons door elkaar is ge schonken. Maar vergeet niet: een gemeente leeft niet bjj de aanwezigheid an een voorganger, maar bij de genade van God. Aldus ds. W. J. H. Hubeek gistermid dag in het Leidse Volkshuis, waar hij afscheid nam van de afdeling Leiden— Oegstgeest van de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden met een predikatie Corinbhiërs 1 1820. „Bij de trouw van God: ons spreken tot u is niet: ja en neen! Immers, de Zoon vau God. Christus Jezus, die in uw midden verkondigd is door ons. door mij. door Silvanus en door Tbimotiheus. was niet: en neen. maar in Hem was het: Ja" Mijn opdracht was het Evangelie te verkondigen: het stond centraal in al mijn werkzaamheden. Voor sommigen was dat, wat ik te prediken had, ja. anderen was het: neen. Ik heb echter serieus gepoogd het „Ja" te pre diken. Of die pogingen zijn gelukt, Is slechts aan één maatstaf te toetsen: „bij de trouw van God". Zijn openbaring is altijd de toetsteen. Aldus ds. Hubeek. .Elke preek krijgt vanzelfsprekend een persoonlijk stempel van de prediker", vervolgde ds. Hubeek. „Onze vrijzinnig heid in de prediking was niet de ver kondiging van een bepaalde theologische zaak. maar alleen de getuigenis van het nuchtere en conarete Woord, dat ons aanspreekt in eigen leven". Integratie Ds. Hubeek heeft geijverd voor integra tie in zijn eigen omgeving omdat hij door het Evangelie gegrepen en bewogen werd. „Wij moeten de moed hebben het in deze wereld door alle schotten heen samen te wagen. Wij hebben immers, ondanks alle verschillen in de wereld Zijn lichaam te vertegenwoordigen? Het gaat om Zijn „Ja" in ons persoonlijk le ven en in ons leven met elkaar", aldus ds. Hubeek, die zijn gemeente aanmoe digde voort te gaan met Hem. „Weet u geroepen om Zijn gemeente in deze we reld te zijn". Na de preek, die werd aangehoord door onder anderen vertegenwoordigers van de Hervormde Gemeenten van Lei den en Oegstgeest, de Evangelische Lu therse Gemeente, de Remonstrantse Broe derschap, de Gereformeerde Kerk van Oegstgeest, de oud-voorzitter van de vereniging, mr. Siderius en de burge meestersechtparen Van Kinschot en Du Boeuff van Leiden en Oegstgeest. richt ten velen het woord tot ds. en mevrouv; Hubeek. Teleurstelt Zo bedankte dr. D. Ruiter, voö^™" van de vereniging, de heer en mevrouw Hubeek voor wat zij voor de gemeente zijn geweest, waarna ds. P. Kloek mens de Centrale Kerkeraad van Hervormde Gemeente van Leiden de scheidende predikant dank bracht de volharding, waarmee deze de weg van de integratie heeft bewandeld. „De teleurstelling dat deze bij uw heengaan nog geen beslag heeft gekregen, moet voor u en vele anderen groot zijn. Het zal voor u prettig zijn nu eens in een gewone gemeente te komen", aldus ds Kloek. Ds. G. F. Callenbach (namens de Her vormde Gemeente van Oegstgeest) xei dat het voor een groot deel het werk van ds. Hubeek, dat men in Oegstgeest in een ander klimaat leeft dan zo'n tig jaar geleden, „U hebt vaak moeten zeggen omwille van het Ja. Dik wijls hebt u tussen de wal en het schip moeten zitten, waar je de meeste kneus- Na de dienst, waaraan het koortje en levrouw Barnard (die zong „Nobody kwons the troubles Ive seen") mede werking verleenden, namen velen per soonlijk afscheid van ds. en mevrouw Hubeek. Ds. Hubeek doet, zoals bekend, vol gende week intrede in zijn nieuwe ge meente te Zwolle, terwijl ds. M. Wagen voorde uit Zwolle op dezelfde dag in Leiden-Oegstgeest wordt bevestigd Elf jaar jes oploopt. Desondanks bent u geen kneusje geworden", aldus ds. Callen bach, wiens toespraak werd gevolgd door woorden van waardering en dank tot het echtpaar Hubeek van dr. J. L. Springer als Hd van het provinciale bestuur van de vereniging en als studievriend. Ds. L Meijer sprak ten slotte namens de Gereformeerde Kerk van Oegstgeest. „Wij hebben elkaar onmoet in het Her vormd-Gereformeerd Contactorgaan, nu drie jaar geleden. Dank zij uw begrip heb ik veel leren begrijpen van de oecu- e. Door de manier waarop u bij ons Ruim elf jaar geleden kwam ds. Hu beek, als opvolger van dr. K. H. Boer sema, naar Leiden-Oegstgeest. Hij vierde hier zijn zilveren ambtsjubileum. Op 10 mei 1936 werd namelijk de toen 28- stadt a d. Eider (Duitsland). In 1938 werd hij predikant van de Remonstrantse Ge meente te Vlaardingen; van mei 1942— januari 1944 was hij als gijzelaar geïn terneerd in St. Michielsgestel. In de hon gerwinter fungeerde hij als secretaris penningmeester van het interkerkelijk bureou voor noodvoedselvoorziening te Vlaardingen. Bij de bevrijding werd hij plaatselijk voorzitter van Volksherstel en H.A.R.K., alsmede gewestelijk voorzitter. Van 19501955 redactielid van Kandelaar, orgaan van de Nederlandse Vereniging van Vrijzinnige Zondagsscho len, en hoofdbestuurslid. Prof. dr. W. Banning bevestigde in mei 1953 ds. Hu beek tot predikant van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden Leiden; in 1955 kwam daarbij de bijstand in het pastoraat in de Hervormde Gemeente van Oegstgeest. In Leiden was ds. Hubeek voorzitter van de afdeling van de Nederlandse Pro testanten Bond en sinds 1958 lid van de commissie voor afdelingen met eigen voorganger van de landelijke Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. In Oegst geest was de predikant lid van het Ge reformeerd-Hervormd Contactorgaan, jarige predikant bevestigd in de Re monstrantse Broederschap te Friedrich- Gaande en komende man, Woubrugge WOUBRUGGE Ingekomen: W C Davits, Daslaan 12 Waalre; C H Gule- moiid, a/b Karei Doorman, Rotterdam; J Polderman Tuinstraat 22. Leiderdorp; W Jacobi, Formosastraat 13. Leiden; Y M den Os Kloksteeg, Leiden; K Kasteel, Doeswerf 3, Leiderdorp; B Kattestaart, Lage Rijndijk 33. Leiden; M Schijf, Kaar. senmakersstraat 7, Leiden; M E J Turk, Schenkelweg 26. Zoeterwoude: J van Tol Eng Previnaireweg 31 Haarlemmermeer; S Broekhuizen. Divoualaan 41. Hillegom. Vertrokken: D Kastelijn Krugerlaan 18, Gouda; C M van Tol. Noordeindseweg 55, Berkel en Rodenrijs; G van Leeuwen Zuideinde 71. Alphen a/d Rijn: A Roose- malen Zuideinde 237, Nieuwkoop; Th E G Hoogendoorn, Rijndijk 358, Hazers- woude; A H de Wit, Woubrugseweg 34, Alphen a/d Rijn; M S van den Berg, Veunse Achterweg 133 Leidscfhendam. TER AAR Na verscheidene weken van depressie zijn de tomaten ui de afgelopen week weer op prijs gekomen, een prijs die ook lonend ge-| noemd kan worden, omdat ze tussen de 50 en 60 cent per kg kwam te lig-| gen. De vraag naar dit produkt van het buitenland uit is toegenomen, zodat de steeds groter wordende aanvoer graag van de hand ging. De kwaliteit blijft heel goed. Komkommers hebben ook een goede week gehad, de prijs stijgende lijn en was vooral aan het eind van de week goed, maar; de aanvoer hiervan neemt af. Augurken zijn ook over net hoogtepunt heen. wat de aanvoer betreft. De v-.aag was in de agelopen week maar matig, waardoor de prijs steeds meer neiging had tot dalen. De export wilde wel ko pen, maar tegen een lagere prijs Daar door kwam het dat de binnenlandse in dustrie een betere prijs ra het hoofd had. MEN SCHRIJFT ONS: De kwaliteit van de bonen van de naj tuur wordt minder, de aanvoer eveneens! Snijbonen werden behoorlijk betaald er,| prinsessenbonen blijven binnen ieders be reik. Witte pronkbonen krgen in de lood van de week wat meer aftrek, zelfs vaij .ie export op Engeland, waardoor de priji opliep tot boven de 50 cent per kg. Deze prijs in nog maar matig, maar in ieder geval al weer wat beter dan voorheen Spekbonen van goede kwa.'iteit brachten' behoorlijke prijs op. IJMUIDEN In de afgelopen week stond de haring in de IJmuider vis- hallen verreweg aan kop. Met een totaal van ruim 20.000 kisten werden alle andere soorten op een grote achterstand gezet. Het grootste gedeelte was afkomstig van de treilers, maar ook de spanvissers namen een aardige portie voor hun rekening. Over het geheel genomen viel de vraag niet tegen, hoewel er natuurlijk af en toe partijtjes naar de vismeelfabriek werden verwezen. Op de tweede plaats kwam de schelvis met 6800 kisten. Deze enorme aanvoer kwam niet in zijn geheel in de menselijke consumptie te recht. Grote partijen gingen voor een appel en een ei naar fabrieken voor dierenvoedsel en ook naar nertsfokkerijen en dergelijke. Dat is uiteraard niet de bedoeling van de visserij maar als deze bedrijven niet in de markt waren, zou de kostelijke schelvis helemaal geen bestemming krijgen. De vissers zullen zich troosten met de gedachte, dat door hun werk vele wel gedane honden en katten in ons land rondlopen en dat schone vrouwen zich in glanzende nertsmantels kunnen hullen. De derde plaats was voor de schol met 3600 kisten. Voor deze vissoort Duits meisje (16) op strand aangerand KATWIJK AAN ZEE Vrijdagmor gen omstreeks acht uur heeft jarige Duitse badgaste op het strand tus sen Katwijk en Wassenaar enkele be- nauwde ogenblikken beleefd. Terwijl zy op zoek was naar schelpen, werd zij plot seling door een onbekende jongeman aangevallen. Het meisje verzette zich he vig. Juist toen haar krachten dreigden uit geput te raken, kwam er hulp opdagen voorbijganger greep de aanrander die trachtte te ontvluchten vast, en slaagde er met de hulp van twee andere burgers in de jongeman te De 23-jarlge aanvaller werd naar politiebureau te Katwijk gebracht. Toen bleek dat het gebeuren zich op grondge bied van Wassenaar had afgespeeld, bracht men hem over naar de Wasse- naarse politiepost KATWIJK-ZEE De jaarlijkse zee prestatietocht voor leden van de Kat- wijkse Reddingsbrigade wordt bij gun stig weer gehouden zaterdag 5 september. KATWIJK-ZEE De algemene leden vergadering van de schaakvereniging „Katwijk" zal worden gehouden op 7 september in het jeugdhuis «aan de Voor straat. Aanvang 8 uur. door de geringe aanvoer kon niet van een lonende exploitatie worden ge sproken. De 3000 kisten makreel trokken een goede belangstelling. De 1600 kisten wij ting stonden in de schaduw van de grote schelvisaanvoer en hadden bijna geen aftrek. De prijs schommelde voortdurend rond het minimum. Alleen een paar par tijtjes gestripte wijting kwamen hier bo- Er werden 1200 kisten gul en kabel jauw aangevoerd, die vlot van de hand gingen evenals de 1100 kisten koolvis. De tong kwam met slechts 27 000 kilo op de laatste plaats. Een uitzonderlijk ge ringe hoeveelheid, die wel bewijst, dat het met de visserij op deze platvis maar treurig was gesteld. Voor de loggers en kotters die zich hiermee bezig hielden, was geen lonende besomming wegge legd in tegenstelling tot hun soortgeno ten die achter schelvis aanzaten. Welis waar werd hiervoor niet veel betaald, maar de grote vangsten zorgden ervoor dat men in de meeste gevallen de week met winst kon afsluiten. Denemarken Ofschoon de Deense visuitvoer in 1963 zowel naar hoeveelheid als naar waarde Wim Kan en Corry Vonx met het ni> we programma ..Wat een land wat land". Op maandag geen voors'elling. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen- apotheek Tot Hulp der Mecschheid. Hooi gracht 48. tel. 21060. De dienst van apotheek R. var Bieest Smallenburg te Leiderdorp wordt eer.s waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgeestse Apotheek en Apotneek Voorschoten zijn geopend Kotters aan markt in Duitsland IJMUIDEN Verscheidene kotters die met de spanvisserij in de afgelo pen weck goede resultaten boekten, hebben hun vangsten niet in IJmui- den aan de markt gebracht. Daar was de aanvoer zo groot, dat zjj een uitwijkmogelijkheid in Westduitse aa.nvoerhavens zochten en ook von den. Bovendien bleek, dat de prijzen daar hoger lagen, zodat men van deze noodsprong geen spijt heeft gehad. Anders lag het bU de groothandel die er niet zo mee in z'n nopjes was. West-Duitsland neemt al minder verse haring af dan in vroeger jaren en deze rechtstreekse Nederlandse aanvoer zal de belangstelling niet groter hebben gemaakt. KATWIJK AAN ZEE - september: hoog water 10.0£ laag water 5.32 en 18.06 uu nieuw record heeft gevestigd, men om een aantal redenen toch niet erg gerust. De prijzen voor de belang rijke haringexporten daalden, de kosten stegen en de uitvoer naar het Sowjet- blok verminderde. Men i3 algemeen van mening, dat alleen een marktbevorde- ringsprogramma een voortzetting van een lonende handel in visserijprodukten mogelijk zal kunnen maken. Alleen de financiering en de uitvoering een dergelijk programma is het niet eens. De Deense Vereniging van Visexpor- teurs is nu een campagne begonnen ten behoeve van de uitvoer, hetgeen zal w den gefinancieerd door haar leden andere belanghebbenden. Behalve het verder ontsluiten van de bestaande af zetmarkten wil men proberen duurdere n heet Midden-Oosten te introduce- Ook wil men de afzet naar Oosten rijk ontwikkelen. Bij het adverteren zal de nadruk worden gelegd op de kwali teit. Bovendien wil men de hulp pen van de Afzeteommissie vooi Landbouw, die succesrijke ervaringen heeft opgedaan op het gebied van dc afzetbevordering van landbouwproduk :n in de gehele wereld. Teneinde ook de Amerikaanse markt tot ontwikkeling te kunnen brengen, denkt de Deense regering erover opnieuw een visserij-attaché aan te stellen in New York en wellicht een Deense visweek te organiseren in het Deense paviljoen oji de wereldtentoonstelling. ALPHEN. Na een periode van Inter ne voorbereidingen komen nu de „aard gasperikelen" meer in het daglicht te staan. Op verscheidene plaatsen in onze gemeente heeft men al werkzaamheden aan de kasleidingen kunnen zien. Dit zijn noodzakelijke voorzieningen om het gas net te verdelen in sectoren teneinde later op efficiënte wijze om te kunnen bou wen. Zeer binnenkort zal ed bouw van het ontvangststation een aanvang nemen, waarschijlijk op het terrein van de Wa tt Lichtbedrijven. Waar In onze ge meente net aardgas binnen zal komen, is nog niet bekend. Volgens de verwachtingen hopen we het aardgas in 1966 te kunnen leveren, met alle voordelen hieraan verbonden. Als eerste is nu de wetenschap nodig welke gasverbruiktoestellen aanwezig zijn bij de verbruikers. Op vele plaatsen een vóórenquêtte gehouden. Tevens moeten de binnenleidingen beproefd worden op lekverliezen, meters omge wisseld, kranen vernieuwd enz. Teneinde onze verbruikers zo weinig mogelijk overlast te bezorgen, zullen al deze werkzaamheden in één keer wor den uitgevoerd. Vooraf zal in de betrok ken sector een circulaire worden bezorgd waarin wij onze verbruikers verzoeken de meest mogelijke medewerking, door vroegtijdig de meterkast te ontruimen, en onze mensen niet onnodig op te houden. Onder deze werkzaamheden behoort ook het kenmerken van de gasappara- welke door ons zal worden geregi streerd. Uitdrukkelijk wijzen wij e dat niet door ons gekenmerkte toestellen nooit voor eventuele inruil of bijdrage aanmerking zullen komen. Omtrent dit laatste kunnen wij nog geen inlichtingen verstrekken, daar dit te zijner tijd nog in de gemeenteraad behandelu zal worden. Dit kenmerken houdt vanzelfsprekend niet in. dat het publiek tijdens deze pe riode geen nieuwe gasapparatuur mag kopen. Wél stellen wij het op prijs dan de verbruiker het kenmerk, dat het oude toestel bevestigd is, terug te ontvangen aan ons loket. De erkende gasfitters in ons gebied verkopen nu alleen de zgn. norm voeringen, die te zijner tijd heel simpel aardgasgeschikt te maken zijn. In dit stadium valt verder nog weinig nieuws te vermelden. Pers, radio en houden ons regelmatig op de hoogte het gigantische project wat „operatie aardgasleiding" wordt genoemd. De bedoeling van de Water- en Licht bedrijven is. zodra de tijd rijp is, door middel van voorlichtingsavonden, inrich ten van een tijdelijke toonzaal, enz. de verbruikers alle inlichtingen te gaan ver strekken. Mocht het publiek bijv. nieuwe Schoolhoofd verliet Leiderdorp LEIDERDORP. Vanmorgen hebben de leerlingen van de Hervormde school afscheid genomen van de heer E Slee boom. die vandaag de school als hoofd heeft verlaten. Namens de leerlingen boden Margriet Gallas, Tronie van Spij ker en Sylvia van Rooyen de heer Slee boom een dia-projector aan. Het schei dende schoolhoofd toonde zich zeer ver rast Na een korte toespraak nam de lieer Sieeboom van elk kind persoonlijk af scheid. Andijvie apparatuur willen aanschaffen (want ook vooral op het gebied van verwarming komt door net aardgas een zeer voordeli ge tijd) dan staat onze voorlichting oor de verbruikers klaar, als deze een briefje zenden of even bellen 01720—4991. toestel 57. W. J. NIEUWLAND, directeur Water- en Lichtbedrijven. Alpheuse bromfietser gewond bij val ALPHEN. Zaterdag kwam de 18- jange mej. M. J. A. E. in de Raadhuis straat met haar bromfiets *e val en door- da* zij tegen het voorwiel van een an dere bromfiets reed. Zij liep r-en her senschudding op en enige hoofdwonden. Gereformeerde jeugd Hazerswoude begon nieuw seizoen HAZRSWOUDE De geref. jeogd van Hazerswoude is zaterdag, ter opening van het nieuwe seizoen, uitgeweest. Alle club leden van 10 tot 16 jaar, hun leiders leidster en de bestuursleden, stapten terdagmorgen omstreeks half tien in twee autobussen, die hen naar Katwijk brach ten. De groep maakte een strandwandeling naar het Wassenaarse slag, waar opnieuw de bussen klaarstonden. Men reed Duinrell en daar genoot men na de lunch van de omgeving. De middaguren gingen 1 met spelen en ravotten voorbij en om streeks 6 uur kwam het gezelschap moe en voldaan in Hazerswoude terug. Het bestuur en de leiders en leidsters houden woensdagavond om acht uur een vergadering achter de geref. kerk. Afdelingsfunctionaris Boekhoven zal dan spreken over hoe men zich ln de bonds- kringen heeft voorgesteld het jeugdwerk dit seizoen te laten functioneren. Intussen komen de clubs weer weke lijks bij elkaar. S.V.O.W. 1 won van Koudekerk OUDE-WETERING, Zaterdagmiddag speelde S.V.O.W.-l tegen Koudekerk dc laatste oefenwedstrijd voor de competitie. De wedstrijd Is er een geworden om gauw te vergeten. Van beide kanten werd er slecht gevoetbald, maar toch was het verschil in klasse goed te merken. Kou dekerk speelde eerst vóór de wind, die nogal wat Invloed op het spel bad, maar het heeft de wind (die recht op het veld stond) niet benut. Wel wist S.V.O.W. tegen de wind nog enkele gevaarlijke aanvallen op te bou wen, die echter door de slordige afwer king geen doelpunten veroorzaakten. Ook door goed ingrijpen van de keeper van de gasten kon het doel tot de rust aan beide kanten schoon blijven. Na de rust speelden de gastheren voor de wind. maar nu gig de bal meestal te hard om er in de voorhoede nog een doelpunt uit te scoren. En als de bal goed werd geplaatst, was de voorhoede te slecht om er een doelpunt uit te maken. Het enige doelpunt uit deze wedstrijd werd gemaakt een kwartier na de rust, toen Vreken (S.V.O.W.) -een corner nam die door Van Dool werd ingekopt. KATWIJK AAN DEN RIJN Onder zeer grote belangstelling had zaterdagmiddag op de algemene begraafplaats de teraardebestelling plaats van het stoffelijk hulsel van wijlen de heer A. Wassenaar, die j.l. woensdag plotseling is overleden. In de oude hervormde dorpskerk had, alvorens de dodenakker werd betreden een rouwdienst plaats. ging waarvan de heer Wassenaar jaren lang voorzitter en bestuurslid ls geweest sedert zijn aftreden erelid, afgevaar digden van de A.R. kiesvereniging, van de Gereformeerde schoolvereniging en Hier merkten we op het voltallige col lege van B. en W. van Katwijk, (de heer Wassenaar was jarenlang lid van Kat- wijks gemeenteraad, waarin hij zitting had voor de A.R.). oud-gemeentesecre taris D. C. O. Boekhoven, vele raadsle den en oud-raadsleden, vele commissaris sen van de stichting gemeentespaarbank, van welke stichtimg de overledene secre taris wa en 45 jaren commissaris, be- struursleden van de Chr. Katwijkse In dustrie. en huishoudschool met de direc trice, mejuffrouw H. Z. van der Weerd. Verder waren in het kerkgebouw het dagelijks bestuur van de Oranjevereni- het voormalige Verzetsman Ten slotte waren ook enkele personen aanwezig uit de verzetsbeweging, zowel uit Katwijk als Valkenburg. De over ledene behoorde tijdens de Tweede Wereldoorlog ook tot deze beweging en heeft van 1911 tot aan het einde van de grote strijd zijn krachten en arbeid ge geven aan hot werk ten behoeve van de onderduikers en aan andere ondergrond se activiteiten. Toen de oorlog afgelopen was werd hij commandant van de bhr- nenlandse strijdkrachten ter plaatse. Hij nam deel aan het werk van volksherstel en werd lid van de noodgemeenteraad. Alvorens ds. A. C. van Beek gerefor meerd predikant ter plaatse de kansel betrad, werd gesproken door een tweetal aanwezigen. De familie had verzocht, indien er gesproken zou worden, dit op sobere wijze te doen. Namens dc direc tie van de R V.S. sprak de heer C. P J. van der Meijden uit Utrecht, directeur van het bijkantoor Utrecht van de maat. schappij en verder sprak nog dr. G. W. Overdijkink. voorzitter van de Chr. Kat- (Wijksc Industrie- en Huishoudschool. Deze laatste noemde de grote activiteit van de overledene, een man, die de pas siviteit schuwde en het offensiel lief had. Een leugen Nadat ds. Van Beek had gelezen Jesaja 40 vers 1 tot 11 hield hij een korte predikatie over het achtste vers van Jesaja 40 „Het woord van onze God houdt eeuwig stand". Wie wijlen de heer Wassenaar op zijn weg ontmoette, ont moette een bescheiden mens waarvan rust uitging, die trouw was in dc dienst aan God en de naaste. Onrecht kon hij niet zien; als een terrier beet hij zich vast aan de zaken, die hij op zijn weg ontmoette; hoe heeft hij gewerkt in d* oorlogsjaren. De vele gaven, die hij mocht ontvangen heeft hij 73 jaren lang mogen gebruiken. God spreekt nu maar Hij spreekt tot levende mensen, tot ons En Hij zegt, dat Zijn woord zal stand houden. Er wordt wel gezegd, dat de dood het laatste woord heeft, maar dit is een leugen, want Gods woord, het woord van genade houdt ecuwig stand. De predikant bad tot slot het „Onze Vader". Bij de geopende groeve las ds. Van Beek nog de twaalf artikelen des Ge- loofs waarna de oudste zoon van de overledene, de heer P. Wassenaar, na mens de familie dank bracht voor de belangstelling. In het kerkgebouw was er gelegenheid de weduwe en haar kinderen nog de hand te drukken. Andijvie moest het weer met de laags mogelijke prijs doen. Er schijnt geen ani mo te zijn voor dit produkt, hoewel di kwaliteit toch heel goed is. Postelei: kwam er wat beter af, maar hiervan wal Ie aanvoer klein. Op waspeen, waa.va.' de tuinders maar mondjesmaat ter ve ling brengen, slaat men amper acht A: lpen wanneer de kwaliteit heel goed i wil men er nog wel een pjrijsje vooi ge ven. Groene kool is er nog weinig en z wordt goed betaald. Uien kunnen het er ook best me doen, de aanvoer is nog niet grooi Sla heeft weer eens een vlucht ge nomen naar hogere prijzen, zo zei dat ze duur genoemd kan worde ij Wanneer de kwaliteit goed is dai gaat de prijs boven de 30 cent pei stuk, maar goede kwaliteit is do) ook schaars. De zware regen en zelji hagel van de laatste weken hebbe hun sporen op dit produkt achterge laten. Het is de binnenlandse handi die deze stijging veroorzaakt. Bloemkool loopt op haa- laatste bene minder goede kwaliteit en toch goec prijzen. Spruiten, die nog maar slap zijn, bre: gen een hoge prijs op omdat men over de grens blijkbaar erg graag w hebben. Goed fruit wordt goed betaal Hoe de Alphense duiven vlogen ALPHEN De Alphense Vriende: club heeft zaterdag deelgenomen aan et wedvlucht vanaf Roosendaal. In co- cours 209 duiven. Gelost om 8.10 uur mi matige noordwesten wind. Afstand 68 ki Aankomst eerste duif 9.10.29 uur, laats: duif 9.31.10 uur. K. Vergunst 1, 30. 5 A. Th. Rooda 2, 4. 23. 34; A. v. d. We ken 3, 5; A. Groeneveld 6, 7. 18, 33; l van Es 8. 13, 25, 44. 52; A, Groenendi.i 9, 19; J. Spierenburg 10, 36; Jac. Verkai 11, 14. 17, 29, 46;; D. van Eijk 12, 20, 2 45. 47, 49; J. Domburg 15, 35, 33' 39 4 42. 50; G. Bergshoeff 16. 21, 43; A Haa noot 24. 28, 31; C. Verdell 26, 41, 48; v. Bas 27, 32; H. Hogerdijk 37. Ook werd deelgenomen aan een Natii nale vlucht van Parkerstone (Engeland Afstand 234 km. Duiven gelost om 9 ui met westenwind. Eerste duif 11.31.55 uu laatste duif 12.43,25 uur. W. Boone 1 G. v. d. Werff 2. 13; D. van Eijk 3, 5; Spierenburg 4. 14, A, v. d. Werken 6. 7,1 K. Vergunst 8, 12; Jac. Verkade 10: I Boot 11. Koudekerkse jongen gewond KOUDEKERK Zondagavond on streeks acht uur zat de 12-jarige Herms Schellingerhout op de bagagedrager va een fiets die over de Hogewaard ree: Gekomen bij de begraafplaats sprong i jongen van de fiets; hij stak plotselin de weg over, waarbij hij werd gegrepe door een personenauto, bestuurd do: C. v V., wonend te Hazerswoude. M» een bloedende wond aan het rechteroB derbeen werd hij op het trottoir gewo' pen. Per ziekenauto is hij overgebract naar het academisch ziekenhuis te Le den. Koudekerkse duiven vlogen KOUDEKERK, De postduivenverenj ging „Ons genoegen", nam met 120 du ven deel aan de wedvlucht van Duffel i De afstand bedraagt 116 kilometer. E duiven werden gelost om 7.30 uur. E eerste duif bereikte het hok om 9.11 ui en de laatste prijswinnende duif keeré om 9.25 op het hok terug. De uitslag vJ deze vlucht is: Gebroeders De Wit 1 2 3 4 6 7 8 9 16 17 19 21 27; C P de Keijzer 5 10 11 25 26 28: G. van Klaveren 13 15 18 23; 1 van Vegten en Co 20; C. Blesheuvel 2 G Jansen 24 29 20. Katwijker (36) op bromfiets om het leven bekomen KATWIJK Een 36-jarige inwon' van Katwyk.vts zaterdagavond om het I ven gekomen, doordat hij met zijn bror fiets op de weg van Wassenaar na Noordwiik nabii zijn woonplaats froi taal in botsing kwam met een personei Het slachtoffer, de heer H. Ouwehari reed omstreeks negen uur. komend v de richting Wassenaar, op de hoofdvei keersbaan, hoewel aan weerskanten e< secundaire weg ligt. Bovendien reed h aan de linkerkant van de weg, waardo een botsing niet te vermijden was. was vrijwel op slag dood. De personenauto vloog ln brand. De b stuurder wist zich echter in veiligheid brengen Zowel de auto als de bron fiets brandde geheel uit. De heer Ouw hand was gehuwd en vader van drie kli deren Op de foto: de auto waarmee de hel Ouwehand in botsing kwam De b«-aij werd door de Katwijkse brandweer gj blust. De auto is naar het politiebures te Katwijk gesleept. Oranjefeesten Noordwijk NOORD WIJK In verband met Oranjefeesten zijn de gemeentesecret rie en de kantoren van de gemeentelijl bedrijven en diensten donderdag 3 se< tember de hele dag gesloten. RIJNSBURG De woningeommiss zal in september voor het publiek ge- zitting houden

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4