Per bromfiets 24000 km in 5 maanden Wij maakten grandioze reis om de Middellandse zee pji m u V_A H I P"M a PUZZEL VAN DE WEEK l_ De kinderen van het Boshuis ZONDAGSBLAD ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1964 (Vin een onzer redacteuren) CER VAN HULST is terug in de ouderlijke woning aan de Haagse Theresiastraat. Met de heldere ogen, twinke- lend achter de brilleglazen, vertelde hij over de grandioze bromfietsreis, die hij zojuist heeft afgesloten. De 24-jarige Van Hulst nu weer als voorheen werkzaam als opti cien, maar uitkijkend naar een carrière in de publiciteit heeft in een vijftal maan den op een bromfiets van Ne derlands fabrikaat zo'n dikke 24.000 kilometer gereden. Hij maakte een uitvoerige tocht rondom de Middellandse zee en hij was niet voor een klein geruchtje vervaard, want toen hij in Tunesië aangeko men was, bleek hem, dat de Egyptische autoriteiten in Den Haag toch wel heel se rieus waren geweest bij de annulering van het aanvan kelijk wel aan hem verleende visum. Dat was een nogal vreemde ge schiedenis geweest. Eerst w?* het paspoort van Van Hulst levensgroot de jonge bromlietsreiziger. Het was tot dan toe zo voorspoedig ge gaan. Door België en Frankrijk was hij zuidwaarts naar Spanje gereden en daar had hij. na een bezoek aan de rots van Gibraltar de korte oversteek naar Marokko gemaakt. De jonge globetrotter had daar in Marokko wel wat meer zonne schijn verwacht op zijn tocht. ..Het regende er pijpestelen en we reden (hij spreekt graag in de majesteitelijke meervoudsvorm» vaak tot de assen in het water. Onze kleren raakten doorweekt in in de schamele hotelletjes, waar we toch nog vijf gulden per nacht moesten betalen, lekte het en bed 'èl bezoek aan het land van Nasser gestempeld, maar om geheimzin nige redenen, was daar kort daar na door een Egyptenaar weer een ander stempel met het woord „An- nulée" doorheen gezet. Bij zijn vertrek uit Den Haag had Ger van Hulst dat niet al te zwaar opgevat. Als hij eenmaal in Marokko of Tunesië, of Algerije zou zijn. was dat gemakkelijk bij een Egyptisch consultaat in orde te maken. Maar nee... dat bleek toch niet mee te vallen. Het vi sum bleef uit en Ger van Hulst kon niet via Egypte rijden. nemer bezig met de bouw van een bungalowdorp en omdat de be loofde cheque uit het vaderland niet kwam opdagen en een lichte geldnood de bromfietser belem merde in zijn verdere reispogin- lgen. kwam het werk als hulp bouwvakker" in de zomerse Ita liaanse hitte niet ongelegen. De muildieren, die hem trapten waar ze hem raken konden, nam Ger van Hulst op de koop toe. Met welgevulde beurs trok de onder nemende jongeman na gedane ar beid verder, gemiddeld 40 km per uur rijdend, zonder noemenswaar dige pech aan zijn voertuig, (slechts vijf lekke banden en twee maal een gebroken ketting op de hele tocht», richting Joegoslavië, daarna Griekenland, en Turkije. In Marokko had Ger van Hulst één der meest plezierige ontmoetingen. In een klein dorp werd hij door een Marokkaan gastvrij ont haald en hij moest niet de hele familie aan zitten aan de maaltijd en daarna werd ter her innering aan het bezoek dit plaatje van de \ederlandse gast, zijn brommer en zijn gast- gen takt. Regen Troepen In zijn niet-drogende plunje raasde Van Hulst met zijn veel be kijks trekkende brommer door regenachtig Marokko naar het zui den. over bergwegen, door dor pen met soms zeer hartelijke en gastvrije mensen. ..Marokko was ondanks het weer voor ons één der meest boeiende landen. Wij heb ben plannen in ons achterhoofd om dat land nog eens te bezoeken Dan kopen we een ezel voor vijf tig gulden op zo'n dorpsmarkt. want alleen per ezel kun je Ma rokko werkelijk bekijken." Na Marokko. Algerije en Tune sië (met overal mensen, die ..har telijk werden, zodra ze ontdekten, dat je geen Fransman was") kwam dus de teleurstelling van de visaweigering door Egypte. Daarmee kwam dan ook (en dat was nog wel een meevaller) de rit door de broeihitte van de Li- bysche woestijn naar het Nijlland Terug Tegenvaller Ger van Hulst keerde op zijn schreden terug, want hij had het besluit genoemen de tocht dan maar in omgekeerde richting te gaan maken. Opnieuw Spanje dus. Daarna Frankrijk en een maandje oponthoud in het Italiaanse dorp La Mortola bij Ventimiglia. Daar was een Nederlandse onder- Langs die eenzame, keislagwe- gen in het Grieks-Turkse grensge bied („je bent daar wel erg in je eentje") ontdekte Ger van Hulst grote troepenbewegingen op het Griekse grondgebied en betrekke lijke rust aan de Turkse kant en tevens hoongelach van Engels- of Duits-sprekende Turken, als hij hen vroeg of ze niet bang waren, dat Griekenland het land zou bin nenvallen in verband met de cri sis over Cyprus. ,.De Grieken zijn bang van ons en daarom hebben ze hun hele leger naar het grens gebied gehaald." was het steevas te antwoord. Istanboel. dat eens Constantinopel was. werd een be levenis voor Ger van Hulst. Dat was een onvergetelijke stad... Per boot. omdat Syrië en andere tot Nassers Verenigde Arabische Republiek behorende landen even eens een visum hadden geweigerd, voor de bromfietser van Izmir naar Haifa. Het bezoek aan Israël was een vast punt op het programma. Een bezoek aan de jonge staat had Van Hulst niet uit de reisroute willen schrappen. En daar was hij dan nu In Nazareth rolde een Arabier zijn portefeuille en opnieuw zat hij zonder geld. Hij leefde van en kele broodjes, die hij van wat los se muntstukken kon kopen. Hij verbleef twee dagen in een kib boets. kreeg een maaltijd aange boden van wildvreemde mensen en reed door de snikhete Negeb- in Israël en na woestijn, met hier en daar een nam hij dan de boot terug nederzetting, („hel is onvoorstel- Iskenderun. de meest-zuidelijke baar, dat daar mensen wonen"), haven van Turkije. Daar trapte hij bezocht de Dode Zee („idem") en zijn zware bromfiets opnieuw aan ontdekte, dat de Duitsers met hun en een tevreden brommende mo- auto's in alle landen, die hij be- tor („het was voor ons niet altijd zoch, tegenwoordig waren. Zelfs gemakkelijk om tweetakt te krij- men. „De bezoeker uit de West", door W. van Mancius. Uitgave N.V. Arbeiderspers. Amsterdam Men kan dit boek tot de goe de en onderhoudende lectuur re kenen: meer pretendeert dit werk Het interessante an dit boek is. dat men het verhaal eigenlijk tweemaal te lezen krijgt, doch dat precies dezelfde feiten door twee verschillende menser %'crteld een gans andere betekenis krijgen. De eerste verteller is de man uit de West Bob Heuveling, die zijn oude vriend en diens echtgenote. Geor ge en Annelies Berger mededeelt dat hij zijn 'rouw Suzy bij een opstand in Venezuela had verlo ren. nadat zij lange tijd in han den was gevallen van een zeke re Roberto Castillo. Van de laat ste had Suzy ook een kind. dat Bob in liefde had aanvaard en opvoedde totdat Castillo het op een goede dag had ontvoerd. Bobs gezondheid liet een terug keer naar Venezuela niet toe. Hij was naar Holland gekomen om te sterven, doch hij vroeg George en Annelies het kind te bevrijden. Daarop volgt de boeiende ont knoping, want als het echtpaar op reis gaat om Bob te wreken ontmoeten zij Castillo reeds op Curacao en daar gebeurt het wonder, als Castillo een voortref felijk gastheer en een gentleman blijkt te zijn en net verhaal van Bob uiteenrafelt en vertelt hoe de feiten zich werklijk hebben voorgedaan. Doch dat is de ver rassing die we de lezer willen laten. Het is een aardige roman om verloren uurtjes gezellig te Twaalf maanden bouw heer, door Gerhard Werkman en Ir. J. C. Teijlingen. Uitga» droge en theoretische manier dui delijk te maken wat daarbij alle maal komt kijken zijn de journa list Gerhard Werkman en de bouwtechnicus ir J. C. van Teij lingen samen aan tafel gaan zit ten. Wat zij beiden bespraken, is neergelegd in dit handige, over zichtelijke en zeer begrijpelijke boekje, dat vanzelfsprekend niet helemaal volledig kan zijn Correspondentie en oplossingen aan de heer H. J. J. Slavekoorde, Goudreinetstraat 125, Den Haag. Studie nodig tchter al enige i Daarom ditmaal drie eindspi il op gestudeerd moet compensatie da imng. dïe" echter tnïsschien niet K. A. L. Kubbel. Daar wachtten zijn ou ders, zijn werkgever en al dagen na een Paar dagen begon nen de plannen om volgend jaar weer te gaan (maar dan het liefst met een au to) vaste vorm aan te ne- i* B B B SS i B B B B EP SBB 8 M S? ara het detaillistisch ge- zichtelijk worden maar aat komstig huiseigenaar waardevols bevat. De toon van het gesprek is soms leraarachtig-didactisch geworden en er zijn nogal wat stadhuiswoor den gebruikt, die wij nooit in een gezellig gesprekje zouden gebrui ken. Meer de honderd-en-een tech nische bouwtermen, die voor het merendeel berusten op overleve ring en traditie de bouwnijver heid is. behalve als het industrië le bouw betreft en die is in het boekje niet aan de orde, een eer- K A. L. Kubbel abcdefgh Wit speelt en wint iiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiniimii biedwaardig handwerk zijn dui delijk verklaard, uiteengezet en waar nodig..vertaald". Een enkele maal. bijvoorbeeld als de voordelen van een pannen dak boven een plat dak uiteen wor den gezet, zullen er wellicht ar chitecten zijn, die het met de op vattingen van de schrijvers niet eens zijn. Een lift voor Linda, door M. A. Rcnes-Boldingh. Uitgave La Riviere en Voorhoeve. Zwolle. Linda van Laer moet na haar eindexamen kiezen tussen de weg die haar vader voor haar heeft uitgestippeld, en de weg die zij zelf wenst te gaan. 'Zij kiest de laatste, en dit houdt in dat zij als gouvernante in een jong gezin gaat werken. Zij leert een jonge student kennen, maar het schijnt aanvankelijk een uitzichtloze lief de te zijn. Een gezellige meisjes roman. waarin alles wat moeilijk is natuurlijk wordt opgelost. WJ A i i i - - A i ÜEO' (4) Partijstelling r H n g* gg «A i A a 4. "J i 5» I B 7" i B abcdefgh Zwart aan zet won. Hoe? Oplossingen Hieronder volgen de oplossingen der opgaven uit onze rubriek van 15 augus tus j]„ u voorgezet onder de titel .Vraag en antwoord 1. Torre—Lasker. Zwart kon winnen door 1. c3! dat een stuk wint. Na 2 Dxd6 cxd6 staan paard en loper en prise, en op dxc3 volgt Dxe5 enz. 2. Fairhurst—Reshevsky. Zwart had kunnen winnen door 1 Telt! (nog mogelijk in pla; Kgl •ukker. Ja. wit Kin winnen als hij de pionpromotie slim voorbereidt door 1 Txa4t! Kxa4 2 Tg6! (de pointe). Op 2. Lxg6 vlgt 4. g8D en na 2 Lg8 komt 2 Le8. Na andere zetten wint 3. Lxf7 h5' 3. Kf4 Dclt 4. Kruiswoord-puzzel Rei 5®. Ina OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. rok; 3 Peter: 7. in: 10. An; 11. dok: 12. ton: 14. ne: 15. leger: 18. Eeldc; 20 een: 21. ros: 23. tor; 24. are; 25. eisen; 27. nar. 29. lila: 31 maag; 33. Po: 34. eg; 35. Ta; 36. os; 37. ster; 39. lint: 41. ren: 43. regie: 45. roe: 47. men: 49 mok: 50. rum; 51 speer: 53 Reims; 55. Ie: 56. bus: 58. ooi; 59. el; 60. alm: 61. gagel. 62 .'OQR DE JEUGD - VOOR DÉ JEUGD - VOOR DE JEUGD -,;VCÜR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE Horizontaal: 1. koppelriem voor jagershonden: 5 rivier in Spanje en Portugal; 9 ijzeren pin; 14 vertegenwoordiger: 16. vreemde munt: 18. bijrivier van de Oker; 19. aangezicht: 21. bezinksel; 22. mak; 23. aardrijkskundige aanduiding (alk'; 24 getroffen: 26. voedsel; 27. zeeboezem: 29. nevens: 31. zijtak Moezel: 32. gesloten: 34. huisdier; 35. strak, stijf; 37. plaats in Limburg. 39. brede grove lat; 41. lidwoord; 42. niet dicht opeen staande: 43 plechtige gelofte; 45. achting: 46 vermoeid: 47. ontkenning (Eng). 48. gemeente in N. Holland: 50. water in Limburg; 52. koffiedik; 53. boom; 55. groente; 56 bakt men brood van; 57. invorderen van geld: 60. smal en diep water: 61. welwillende lezer iafk. Lat.); 62. onder aardse ruimte; 64. muzieknoot; 65. aardsoort; 66. laagte in de Sahara: 68. tijgerkat; 70. plaats in Z. Italië. 72. bijwoord: 74. ne vens: 75. stok mét voettrede; 76. zichtbare ader van een blad; 77. salaris tVlaams». Vertikaal: 1. stad in Brits Nigeria. 2. insekteneter; 3. niet dicht opeen staande; 4. draaiende trommel waarin wol los wordt gemaakt en gezuiverd: 6. in het jaar der wereld (afk. Lat. 7. oude vocht maat: 8. beleefdheidsbetuiging; 10. tot nader order (afk. Lat.); 11. offertafel; 12. titel van de vroegere vorsten van Rusland. 13. half (Lat1; 15 sap van run: 17. steen: 20 opgegeven werk: 25. moerasplant; 27. berrie; 28 Europeaan; 30. gebod: 31. zeezwaluw; 32. jongensnaam: 33. bijwoord: 35. socjéteit iafk>: 36. schor. 37 rode spaanse wijn. 38. koninkrijk in t midden van de Himalaya: 40 bloem; 41. meisjesnaam; 44 badplaats in Duitsland: 46. zuivel- produkt: 48. stad in Rusland: 49 telwoord. 51 vervoeging van een hulpwerkwoord: 52. gemeente in N Brabant: 54. vrucht. 56. ge meenschappelijke weide; 57. beroemd Noors toneeldichter: 53. mid dag; 59. wachtplaats; 60 gemeente in Zeeland. 61 viervoetig dier; 63. schop: 64. schijngestalte der maan: 67 gemeente in Gelder land; 69. jonge stier; 71. telwoord: 73. bijwoord. por; 4. e.k.5. et: 6. roe. 8. In- dra: 9. nee; 11 den: 13. net: 16. geel; 17. pos: 19. long: 21. Ria; 24. ampei25. elger: 26. natie: 28. risee; 30. iet; 32. aan; 37. rem; 39 lik; 40. trui; 42. Em- pel; 44 gom; 46. Ommen: 48. neb: 50. rei; 51. sta: 52. rug; 53. rol; 54. sla: 57. sa; 58. o.e. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don- ierdag a.s op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart worden geschreven. In de linkerboven hoek vermelden: ..Puzzeloplos sing." Er zijn drie prijzen- een van ƒ5.— en twee van ƒ2,50. Vertikaal: 1. ral; 2 Dag nichten en neven. Hoe maken jullie het allemaal? Gaat het goed op school? Zijn we het al een klein beetje gewend? Ja. voor de meisjes en jongens die naar een andere school gaan wordt het wel een héél gewichtige week. Zij moeten maandag of dinsdag weer aan de slag. Wat zal dat afvallen na zo'n lange vakantie. In ieder geval zijn we heerlijk uitgerust nu de zon ons zo fyn heeft verwend. Heel veel sterkte toegewenst hoor! We zullen hopen dat hij ons nog een poosje blijft verwennen. Wat zou dat fijn zijn! Hebben we Gijsbert de Jong nog een mooie kaart gestuurd? Toch niet vergeten? Fijn hoor, dat we allemaal zo goed aan hem hebben gedacht. Wat zal hij dat geweldig vinden. Denken jullie er goed aan om je naam rn volledig adres onderaan de brief en aan de achterkant van de envelop te schrijven. Tante Jos krijgt nog steeds brieven zonder naam Goed opletten dat het niet meer voorkomt hoor! We gaan eerst eens kijken naar de oplossing van de Hier komt ze: raak. ar. aar, kraan, ark, kar, rank. nar, naar en kan. De hoofdprijs gaat naar Elly van Elderen, Berkel. De troostprijzen krijgen thuisgestuurd Ina Jol. Scheve- ningen en Paula de Jongste. Ridderkerk. Lang zullen ze leven!!!!! Henk Akse, Ina Herwich en Elly Reijerkerk van harte ge feliciteerd met jullie verjaar dag van de nichten en neven. Waarom schreef jij niets. Piet van het EinJe, Almkerk? Volgende keer krijg ik een lan ge brief? Was jij tante Jos niet een klein beetje aan het vergeten Elly van Elderen Berkel? Fijn dat ik nu weer een brief van je kreeg. Hoe vond je het in Giet hoorn" Heb je deze week ook genoten" Dinsdag wordt een gewichtige dag hoor! Griezelig die kwallen Piet Feij- nenbuik Capelle aan de IJssel. Leuk hoor al die kleine huisjes, bootjes en kerkjes in Maduro- dam. Jammer dat het zo ver schrikkelijk regende. Geweldig die botsautootjes. Wat hebben jullie wel genoten. Heerlijk dat je toch nog naar het strand bent geweest Willem Fonteine Willemstad. Prachtig die hoge golven. Heeft opa het naar z'n zin gehad in Willem stad? Is bonen plukken een moei lijk werk? Hoe gaat het nu op school" Heb jij ook veel bonen ge plukt Jan Fonteine Willemstad? Vond ie het een leuk werk? Prachtig dat jij zo fijn met Hans hebt kunnen spelen. Heb je een aardige meester? Jammer dat jij niets schreef Hans de Fijtrr Rijswijk. Volgen de keer krijg ik een lange brief? Wil jij een nichtje worden An- ja Groeneveld Hardinxveld- G'dam?? Je moet dan echt de volgende keer een briefje schrij- Nou en of ik een mooie vakan tie heb gehad Rita dc Groot Bcrgsc-henlioek. Allemensen wat hebben Nel en Adrie een eind gefietst. Fijn dat jullie oma zo hebben verwend. Wat wordt de kleine Caroline al groot. Was ze blij met haar poppen? Bedankt voor je mooie tekening. Heerlijk dat jij zo van de va kantie hebt genoten Annie Hagen Reeuwijk. Jij bofte maar dat je zoveel mocht gaan logeren. Jij was dus deze week ook nog een klein beetje jarig. Wat ben jij verschrikkelijk verwend met zoveel moois. Heb je je nieuwe zwempak al aangehad? Dat is heel erg van dat jongetje. Heb jij nog gevaren op de plas" Fijn dat jij zo bruin bent ge worden aan het strand. Trud> Hagenaar Gorinchem. Geweldig dat jij al die grote vliegtuigen van dichtbij hebt gezien. Wat maakten ze wel een herrie, 'k Geloof best dat jij hebt geno ten van de rondvaart door de grachten. Waren het grote vis sen? Wat heb je allemaal op de handwerkles gemaakt" Prachtig die hoge golven in de grote zee Arie Heiningen. Alblas- serdam. Jij moest je vader wel heel goed vasthouden. Heb je veel vis gevangen" Hoe vond je de straaljagers? Heb je veel bootje gevaren? tloor M. VAN NUIS-ZÜIDEMA Meisjes en jon gens wat denken jullie wel, wat moet ik nu met zo'n puzzel doen? Ik zal het jul lie gauw vertel len hoor! We zien bij de tekeninge tjes allemaal nummers staan Nu gaan we pre cies opzoeken welk figuurtje bij de tekening hoort 'k Zal even een voorbeeldje ge ven: 1 hoort bij 13 De oplossing moet vóór dins dag 1 september worden ingezon den. Jij hebt de brief erg mooi ge maakt Ina Herwig Nieuw Lek- kerland. Mmm. wat heb jij ook al fijn met de hoge golven in de grote zee gespeeld. Nou en of het mooi is op de pier. Vandaag is het groot feest voor jou. Zijn al je verlangens in vervulling gegaan? Mmmm. wat zullen jullie van de pannekoeken smul len. Mamma gaat jullie maar verwennen hoor' Tante Jos is 27 oktober jarig. Stuur jij de volgende keer de oplossing in dan kan je ook in aanmerking komen voor een prijs. Veel ple zier vandaag hoor! Jij bofte maar met zo'n lange vakantie Jos Heijstek Alblasser- dam. 'k Geloof best dat jij zo bruin bent geworden. Geweldig dat je doffer en „duivin" zo goed groeien. Wat ben jij wel verwend door je oma's. Was het leuk op de veemarkt? Jij was dus eigenlijk een klein bakker tje. Prachtig, zo'n bus met een verdieping er op Nelly den Hond Rotterdam. Wat vond Bas het wel allemaal prachtig. Hoe gaat het op school? Is het schortje mooi geworden? Wat hebben de olifanten op jouw postpapier een lol Gcrda den Hond Rotterdam. Zitten er al veel tomaten aan de plant? Jullie kunnen de brief toch sa men in één envelop doen? Je komt alleen in aanmerking voor een prijs als je letter aan de beurt is hoor' Hartelijk bedankt voor jouw mooie kaart Janneke Janse Ro zenburg. Had jij echt geen tijd om een klein briefje te schrij ven" Heb je genoten in Zee land? Ik dacht werkelijk dat jij tan- Ie Jos aan het vergeten was Anneke de Jong. Lexmond. Fijn dat ik au weer een brief van je kreeg Woont opa dicht bij jul lie? Heb jij de baby al gezien" Leuk dat jij de kleine baby de fles mocht geven, Paula de Jongste. Ridderkerk. Wat heb jij een eind gefietst! Hebben jul lie veel pret gemaakt? Hoe vond je het in Domburg?Leuk plaats je vind je niet? Was jij tante Jos niet een klein beetje aan het vergeten Klara Kerkhof, Rotterdam? Heb je genoten in Rockanje? Heb je fijn kunnen spelen met de hoge golven in de grote zee? Schrijf je voortaan als je letter aan de beurt is? Geweldig dat jij zo hebt geno ten in de vakantie Ria de Kie vit. Rotterdam. Wat ben jij wel bruin geworden. Iedere dag naar het strand, wat wil je nog meer? Welke spelletjes heb je allemaal gedaan? Fijn dat jouw mamma en pappa zo verwend zijn. Wat waren ze wel blij! Is het vrij dag groot feest geweest? Nog van harte gefeliciteerd hoor! Heerlijk midden in de bossen Dickie Konijnendijk. Oud-Beijer- land. Prachtig zo'n nachtwande ling. Heb je veel gezien? Hoeveel kilometer moest je zaterdag lo pen? Wat wil jij later worden? Hoe vond jouw kleine zus het op de grote school Reinie Koole. Rotterdam? Fijn dat jij zoveel in de vakantie hebt kunnen zwemmen. Is Inge niet meege- weest? Prachtig dat jullie boven elkaar moesten slapen. Nou en of Madurodam leuk is Piet Koomans, Bergen op Zoom. Heb je de klokken nog horen luiden? Prachtig dat varen. Hoe vond je de pier? Jij kan nu ook nog heerlijk van de natuur ge- Waarom schreven jullie niets Thea Korte, Gorinchem en D. Koster. Streefkerk? Volgende keer krijg ik een lange brief" Hoe vond je het wel in Rot terdam Jan Kraak. Oud-Beijer- land? Geweldig zo'n grote stad. Jij boft maar dat je nog meer uit mocht gaan. Oma hartelijk gegroet hoor! Wist jij werkelijk niets te schrijven Corrie Krijger, Vlaar- dingen? Volgende keer verwacht ik echt een lange brief van jou (Vervolg) ,,Op flinke afstand nog kwa men een paar fietsers aan, die maar heel klein en nietig leken in deze wijde wereld. „Kijk. zie je daar dat toren spitsje boven dat donkere bos uitsteken?" wees Hen Boude- wijn. „dat is het torentje van °nSEn1 daar. wat zou dat zijn?" vroeg Boudewijn. die tegen een helling iets wits zag bewegen „O. dat is een kudde scha pen". Hen had al gezien, wat hij bedoelde. Als kleine, witte vlek jes krioelden ze door elkaar, zo dat je ze haast niet kon onder scheiden. Van de herder zagen ze niets, die zat misschien wel op de grond, in de schaduw van Han gen ze in. Wijl de witgewolde kudde Trouw bewaakt wordt door de hond. En al dwalend ginds en her. Denkt de herder, ach. hoe ver. Hoe ver is mijn heide. Hoe ver is mijn heide. „Alleen maar jammer, dat we de herder nu ook niet zien rond dwalen", vond Boudewijn, „dan was het nog veel echter." Een poosje bleven ze nog zit ten in de stralende zon. Han lag languit op haar rug. naar de lucht te turen. „Kijk eens, nog een kudde schapen!" „Waar?" vroegen de jongens tegelijk. „Daar!" En Han wees naar boven, waar drommen donzige witte wolkjes langzaam langs de lucht dreven. Een heerlijk plekje was het hier. De heide stond zo hoog. dat je er helemaal in verdween. Om hen heen was het gesjilp van de krekels en het gezoem van de bijen, verder was alles stil. Al leen heel in de verte hoorden ze flauw stemmengerucht. Al te lang konden ze hier ech ter niet blijven, het doe! van de tocht was nog een eindje ver der. Ze kwamen nu langs boerde rijen temidden van bouw- en ko renlanden, daarna volgden ze weer een bospaadje. Eindelijk, op een open plek in het bos. sprong Hen van zijn fiets en riep: „Hier is het!" Boudewijn keek eens om zich heen. Hadden ze daar nu zo n drukte voor gemaakt? Veel bij zonders was hier niet te zien, meende hij. (Volgende week verder) Geweldig zo'n glijbaan in het zwembad Theo Koelé, Den Haag. Dat was natuurlijk allemaal prachtig. Ben je nog op de Dom geweest? Wanneer moet jij naar school? Jij was tante Jos echt al aan het vergeten Henny Koersel- man. Koudekerk aan de Rijn. Fijn dat ik nu een brief van je kreeg. Het is voor jou al gauw groot feest. Heb je al een lange verlanglijst gemaakt? Allemensen. Wat ben jij ver schrikkelijk verwend op je ver jaardag Ruurd Kuipers, Capelle aan de IJssel. Heb je al veel vis gevangen met je nieuwe hen gel? Zijn je vrienden nog ge weest? Veel sterkte weer op school hoor! Geweldig dat jouw kleine broer ook naar de grote school mocht Rinie van Es, Leider dorp. Vindt hij het fijn? Fijn dat jij in de vakantie zo hebt genoten van de zee. Moest je een eind varen met de boot" Waarom schreef Wim niet? Be dankt voor je tekening hoor' Hoe heb jij het op je verjaar dag gehad Hanneke Glasbergen, Rijnsburg? Je schrijft er niets over. Zijn je vriendinnen niet ge weest? Dat wordt dinsdag een gewichtige dag hoor.' Wat wil je later worden" Fijn dat jij zo bruin bent ge worden in de vakantie. Willy Groot. Alphen aan de Rijn. Jij hebt grootse plannen hoor! Wat wil je later worden? Grappig al die spelen. Heb je geen prijs ge- Jammer dat jullie niets schre ven Jan de Groot. Lisse, Gerda en Jannie Hogewoiiing, Leider dorp, Gerard van der Heiden en Riet Hofland. Scheveningen. Vol gende keer krijg ik een lange Jouw vorige brief was te laat Cobie Jans, Den Haag. Natuur lijk mag jij een nichtje wor den. Hartelijk welkom! Wel moet je de volgende keer een lange brief schrijven hoor! Hartelijk welkom bij de nich ten en neven Jan Jans, Den Haag. Schrijf je de volgende keer een lange brief? Wanneer ben jij precies jarig? Ja. jouw brief was te lr at Ina Jol. Scheveningen. Heerlijk dat jij zo van de vacantie hebt genoten Tante Jos is naar Ka- rinthië geweest. Prachtig dat jij 1 dagboeken heb? gemaakt Jij hebt in ieder geval deze week nog heerlijk van het strand en kunnen genieten. Ben je Hier kom men brieve nog - nageko- Fijn dat jij in de vakantie aan het logeren bent geweest Arina de Graaf. Langerak. Jij boft maar hoor' Allemensen wat heb jij veel speldjes geverfd. Nou en of de St. Bavo-kerk mooi is Corien Hylkema. Willem stad. Hoe heb jij het in de va kantie gehad" Je schrijft er niets ov Volgende keer ver wacht ik echt een lange brief van jeu hoor!. Prachtig dat jij zo hebt geno ten in Rotterdam Hans Koen, Halsteren. Geweldig dat jij zulke grote zeeboten hebt gezien. Heb je grote vliegtuigen gezien? Aan welke spelletjes heb jij meege daan. Nee hoor, ik heb de balon- nen niet gezien. Meis' en jongens de brieven bus is helemaal leeg. Zorgen jul lie weer voor een volle? De let ters L t/m R zijn aan de beurt. Veel sterkte op school hoor en tot de volgende keer. bruin geworden" i Hartelijk bedankt •nooie kaart Eddie Klérks, i Rijswijk. Wat hebben jullie mooi weer gehad. Heb je genoten? '4+1 (OS

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 16