LIGTVOET LIGTVOET ZORGT DAT U HET MEEST GENIET van met PHILIPS TELEVISIE Ook in de korfbalwereld - scheidsreehterstekort Volgende week gaat spel van korf en bal starten DE SPECIAALZAKEN VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Tumult rond CKB-titel li aar einde Velocitas heeft nu mooie promotiekansen Zal Fiks het in hoofd klas wel redden Samenstelling twaalftallen NIEUWE LEIDSE COURANT 18 SPORTBIJLAGE, AUGUSTUS 1964 Doet uw voordeel en vraagt vrijblijvend alle gewenste inlichtingen over TELEVISIE bij KRAAIERSTRAAT 10 - Telef. 22356 GANGETJE 12 - Telef. 23005 MET DE GROOTSTE SORTERING EN DE BEKENDE PHILIPS SERVICE NIEUWE LEIDSE COURANT 7 SPORTBIJLAGE, AUGUSTUS 1964 (Van onze korfbalmedewerker) JiV het landelijk orgaan van de C.K.B. d.d 20-8 verdedigt Pernix zich inzake de moeilijkheden rond de titelstrijd ran de C.K.B. van het af gelopen seizoen. Bovendien staat een antwoord aan D.K.O.D. afgedrukt op een door D.K.O.D. in het vorige num mer gepubliceerd artikel. Aan de kwestie D.K.O.D.-Pernix menen wij geen aandacht te moeten beste den. omdat D.K.O.D. wel belangheb bende was. maar on deze zaak geen tegenpartij was. Bovendien hebben de Heetsummers naar onze smaak teveel een dubbele rol gespeeld om daar veel ruimte aan te wijden, terwijl hel zich in het openbaar via het bondsorgaan een oordeel aanmatigt, waarvoor men zich in kerkelijke krin gen wel enige tijd zou willen gunnen om alles eens rijpelijk te overwegen. Genoeg hierover. Het papieren bonds- kanipioenschap 1964 is D.K.O.D. van harte gegund, omdat de ploeg zeker in aanmerking komt voor deze titel. Of deze titel na het gebeurde een fe- licaiie waard is. laten we dan maar buiten beschouwing. Overigens staat in L O van 20-8 een foto ran de kampioenen, zij het in „burger" en dan nog wel „een tien tal" Uit het onderschrift blijkt, dat drie speelsters/ers niet op de foto staan, waaruit wij niet de conclusie trillen trekken, dat D.K.O.D. steeds 7iiet dertien spelers en speelsters in de competitie heeft gespeeld. Het ge heel geeft nogal een geforceerde in- druk. Het artikel Waarin Pernix zijn stand punt uiteenzet behelst een aantal vra gen. Het is gericht aan de bondsvoor zitter. de heer J. Kuilman. Deze had ziin antwoord zoals gewoonlijk al direct klaar in een naschrift. Het artikel had niet aan hem moeten worden gericht, zo schrijft hij, maar aan het bondsbestuur Dat is dan een kwestie ran smaak, want steeds meer krijgen wfj de indruk, dat het bondsbestuur niet altijd de heer Kuil man is. maar het gevaar wel bestaat van een omgekeerde situatie. Wij wil len overigens niet opnieuw op alle onderdelen van beide „geschriften" ingaan. De belangstellende insider kan via L. O. alles aan de weet ko- Pernix schrijft onder andere dat het rtict begrijpt waarom het Pemix-ter- rein wel gevaar zou opleveren voor de spelers/sters in die ene kam pioenswedstrijd. terwijl negen ploegen in de competitie, waar onder V.E.S., Excelsior. Rotterdam-Zuid enz. enz. wel op dit terrein moeten en mogen spelen. De bondsvoorzitter weet in zijn naschrift daarover met geen woord te reppen. Conclusie: Men neemt wel het risico voor negen wed strijden. maar niet voor één! De gewraakte brief van 2 juli 1963 werd op verzoek van Pernix door de technische commissie geschreven in overleg met Pernix. ..Doet niet ter zake". schrijft de bondsvoorzitter. Voor en na die datum was en is het standpunt hetzelfde als in de brief omschreven. Het is wel typisch dat Pernix dan al vele kampioenswedstrijden op dit veld heeft gespeeld en zelfs enkele malen als C.K.B.-kampioen tegen een bonds- t waal ft al! In verband met bovenstaande doet toch wel heel vreemd aan. dat in hetzelf de nummer van L. O. onder het hoofd: „Van de technische commis sie" de volgende publikatie staat: Spelen op terreinen met te kleine af metingen. In haar laatste vergadering heeft het BB. in overleg met de T.C., beslo ten verenigingen die op te kleine fielden spelen wel toestemming te verlenen de gewone competitie-wed strijden te spelen op die velden, maar voor mogelijke kampioenswedstrijden een veld te eisen van maximale af metingen. Ons inziens een overbodige publikatie, want dit was altijd al van kracht. Maar het heeft na het gebeurde wel tot gevolg, dat naar schatting 50 pet van de toekomstige kampioenen geen „thuiswedstrijd" als kampioen zullen spelen. Over een veld van maximale afmetingen beschikken niet zo gek Belangrijker vinden wij persoonlijk de „gevaarlijke situaties", zoals obsta kels of sloten vlak naast de lijnen. terreinen met kuilen enz Kennelijk leek men het beter te vinden om mét (Van korfbalmedewerker) T~\E NIEUWE COMPETITIE, dus ook die in afdeling; Zuid-Holland-noord, begint zaterdag 5 september onder competitieleider W. de Zoete, die kort geleden deze taak overnam van de heer B. van Oosterhout. We hopen het wel en wee van de strijd weer op de voet te volgen in de hoogste klassen in de omgeving van Leiden. Ook ditmaal gaan wij ons niet te buiten aan voorspel lingen. Dat is vooral in de lagere klassen met mogelijk grote krachtsverschui- vingen volkomen onmogelijk. Van de hoofdklasse West en de eerste klas A durven we wel enige voorzichtige prognoses te geven. Overigens lijkt het ons in de eerste plaats van belang de twaalftallen op te roepen tot een sportieve strijd. Eerst dan zal een behaald kampioenschap een bekroning van de strijd worden. dat. Zeker V.E.S. is weer een minstens gelijkwaardig kandidaat en mogelijk Ex celsior. We geloven niet dat meer ploe- gooi kunnen doen. Met Fiks en Pernix zyn de twee hoofdklassers ui( Oegstgeest en Lei den genoemd. Met vooropgezette be doeling Fiks het eerst, want vele ma len is geblelSen, dat een naar de hoofdklasse gepromoveerd team al soms heel snel degradeert. Weet Fiks dat te voorkomen" Want hoger zal Fiks momenteel toch niet durven mikken Wij verwachten handhaving van Fiks in de hoofdklasse. Niet om dat de Oegstgeesters sterker zijn dan bijv. het gedegradeerde V.EO maar meer om de grotere u>il om te win nen en een waf forser speltype. Ook Fiks zal echter spoedig ontdekken dat het verschil tussen hoofdklasse en eer ste klasse groot is. Pernix ook kansrijk Bekijken we zuiver de kansen van Pernix hel kampioenschap van de hoofdklasse West vorig seizoen had een heel tumult tot gevolg, waarover el ders iets meer dan zijn die kansen weer zeer reëel, maar niet méér dan pEN flits uit de thuiswedstrijd van DKOD In Heelsum. waarin de thuisclub vorig jaar zegevierde over Pernix, de laatste hindernis op weg naar het CKB-kampioen- schap dat dit jaar niet kon door- de heer Kuilman dit punt maar te omzeilen. Mede omdat het Pernix-ter- rein wat dat betreft bepaald niet de slechtste is van de bond? Tenslotte vermeldt de heer Kuilman, dat alleen D.K.O.D. nog gelegenheid krijgt om in L. O. op het antwoord wan Pernix te reageren. Hij kan ge rust zijn. Pernix heeft daar geen be hoefte meer aan en voor hemzelf U het een wijt besluit. Rotterdam-Zuid, Vriendenschaar en Bolnes handhaven zich ongetwijfeld. Weet Fiks zich te handhaven dan blij- strijd over H.KCP.K.C en de Even eens nieuwe hoofdklasser Snel uit Dor drecht. Zowel voor kop als staart ver wachten we minstens evenveel span ning als in de vorige competitie. Deze start met Fiks-Pernix! Velocitas of Ons Eiland Nu Fiks de eerste klas A vaarwel heeft gezegd en nu bij voorbaat vast staat. dat ploegen als V.E.S. 2, Per nix 2 en Excelsior 2 als tweede teams niet kunnen promoveren, wordt de strijd om promotie bijzonder inte ressant. Op papier is dan het Lei- derdorpse Velocitas een der favo rieten. Maar ook het Leidse Ons Et- Groot is echter de kans dat het Voor- burgse V.E.O. zich opnieuw als hoofd klasser gaat aanmelden. Maar vooral van Velocitas verwachten we wel iets. D.E.S. en Tonego zien wc weer geen hoge ogen gooien. Het Noordwijkso Fluks is naar deze klasse gepromoveerd evenals de Haagse Ijsvogels. Beide teams hopen uiteraard op handhaving van hun plaats in deze klasse, maar zullen er zeer zeker moeite mee heb- De christelijke korfbalbond kent even- sis andere takken van sport het pro bleem van het scheidsrechters-tekort. Nog onlangs deed het bestuur van de afdeling Zuid-Holland-Noord weer een (hernieuw de) poging de verenigingsbesturen ervan Pernix Voor de komende competitie zijn bij de meeste verenigingen de twaalftallen samengesteld of Is men er druk me» doende. Vrijwel overal zijn wijzigingen aangebracht. Bleef het zestal dames van Perc.x 1 ongewijzigd, het herenze3tal onderging •wee wijzigingen De ploeg ziet er 'al thans voorlopig) als volgt uit: Dames: Agnes Boter, Nel van Dalsen, Toos Goslinga. Wiy van Hove Alice van der Kwaak. Mery Stolp. Keren: Fred Breed veld. Peter van Duyn, Dick Ottevangcr. Keer de R.'oy. Ton Ticleman. Gé van Zwieten. Fiks Het juist tot de hoofdklasse west door gedrongen Oegstgeester Fiks heeft een veertiental spelers sters geselecteerd, waaruit na enkele wedstrijden in de competitie het definitieve twaalftal wordt samengesteld. Het 14-tal ziet er als volgf uit- Dames: Bis Heybroek. Lies Oudshoorn Herma Tobé. Ellen van Tonge-en, Joke van Tongeren. Yvonne van Tongeren Wil Vahrmeyer. Heren: Hans de Gruil, Jan Karstens Ben Mekking. Paul Mekking, Ab Mul der. Koos den Os, Gerrit Schaap Ons EiUtnd Bij Ons Eiland draagt de samenstelling van het eerste team zo deelde men ons mee een voorlopig karakter en wijzigingen na enkele weken zijn be paald niet denkbeeldig. Het voorlopige team heeft de volgende sa-nenstellini Dames: Lies Beekman. Nellie de Jong. Rita van Leeuwen. Gerda v d. Meeberg- de Vrind. Olga van Staden Beb Zand vliet. Heren: Charles Arnoldus. Paul v d Meeberg Rinus v d Meeberg. Cees Phi- lippo, Martien van Staden. Bed van We zel. Velocitas Het Lciderdorpse Velocitas 1 Is iets ge •.viizigd en bestaat nu uit: Dames: Adrie v. d. Ende, Diny v d. Ende, Coby van Giffen, Greet Meerburg. Marijke v. i. Reyden. WilKe v. d Rey- den. Heren: Dick Boelee, Rob Elgersma Arie Meerburg, Wim Huizinga. Rik Riet veld en Nico de Wolf, te doordringen, dat ten slotte via de ver enigingen de scheidsrechters beschikbaar moeten komen. Het afdelingsbestuur deed een dringend beroep op de clubbesturen om met name onder de oud-leden personen aan te trek ken, die zich als niet-spelend scheidsrech ter moeten ontwikkelen via de daarvoor bestemde cursus. Maar vooral ook de spelende leden moeten zich maar be schikbaar gaan stellen voor het leiden van wedstrijden op vrije zaterdagen. Uiteindelijk is het in het belang van de vereniging zelf dat het schcidsrech- terswezen goed marcheert. Bovendien is duidelijk, dat bij het huidige aantal be schikbare scheidsrechters een kwantita tief goed schoidsrechteskorps moeilijk ls op te bouwen. Ongegrond Het is te hopen, dat de verenigingen hieraan iets gaan doen. want elke kritiek op scheidsrechters wordt haast bij voor baat ongegrond wanneer men aan de hand van de cijfers ziet hoe de situatie in het district Zuid-Holland-Noord is. Men oordele zelf: Aantal competitiewedstrijden per zater dagmiddag. Gemiddeld aantal beschik bare niet-spelende scheids rechters 13 40 Gemiddeld aantal beschik bare spelende scheidsr 10 23 Maximaal tekort Noodk reet 17 40% Hierbij moet dan nog worden opge merkt. dat de aspiranten-wedstrijden bui ten beschouwing zyn gelaten! Het is te hopen dat de „noodkreet" van het afde lingsbestuur er zal toe leiden, dat ecu verbetering op korte termijn in zich komt. Bepaald geen overbodige luxe! Uitslagen in nieuwe com petitie 's avonds meteen doorbellen /NDIEN de verenigingen van de C.K.B. uit Leiden en om geving in Lichamelijke Opvoe ding (L.O.) geen andere pu blicatie aantreffen, dan dienen de uitslagen van de gespeelde ivedstrijden op dezelfde zater dag tussen 7 en 8 uur te wor den doorgegeven per telefoon. Men draaie 33193 (01710).

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 19