VLEET FERD NAND Zwemprestatietocht Katwijk met 125 deelnemers M. E. A. B. fa -J9 VISSCRIJNIEUWS BU DE Skelters snorden door Katwijk Bloemkool op Katwijkse veiling beter in prijs Koudekerk won met 3-1 van Woubrugge NIEUWE LEIDSE COURANT 8 MAANDAG 24 AUGUSTUS 1964NI1 KATWIJK AAN ZEE Zaterdagmiddag werd de eerder uitgestelde zee- prestatietoch verzwommen. De omstandigheden hiervoor waren ideaal: een kalme zee, weinig wind en een stralende zon. Reeds lang voor drie uur hadden vele deelnemers zich aangemeld, onder wie een vijftal Duitsers. Er waren er uit Boskoop, Utrecht, Waddinxveen, Alphen aan den Rijn, Wassenaar, IJmuiden, Leiden, Gouda en vele andere plaatsen. Om drie uur hadden zich 125 deelnemers aangemeld, minder dan vorige jaren, moge lijk doordat het weer van de laatste dagen vele trouwe deelnemers had weerhouden naar Katwijk te komen. Ook het vergevorde seizoen zal van invloed zijn geweest. De start had plaats 1500 meter bezuiden d.e zuiderpoort. De voorzitter de Iheer S. Wouda, wees de deelnemers voordat zij zee kozen erop, dat dit geen wedstrijdtodht was. Het gaat om de prestatie, niet om de snelheid. Schelf Receptie ds. Pijlman in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Zoals we heb ben bericht, hoopt ds. F. Pijlman donder dag 27 augustus zijn zilveren ambtsjubi leum te vieren. Ds. en mevrouw Pijlman herdenken dan tevens hun 25-jarige echt vereniging. Er is gelegenheid het echtpaar te feliciteren donderdagmiddag van vier tot zes uur en 's avonds van acht uur tot half tien in de zaal van de Triumfator- kerk, Piet Heinlaan 7. Zangavond Katwijk KATWIJK AAN ZEE De bijbelkiosk- vereniging houdt woensdag 26 augustus een zangavond in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat De bekende radiozanger Kees Deenik zal enkele liederen zingen en de samenzang Leiden. Verder werken mee een groot koor gevormd door het het Gerf. kerkkoor, het Herv. Evangeli satiekoor en het Herv. kerkkoor „De Molenwijk" uit Leiden o.l.v. de heer Bram Zaalberg, organist Hans Boelee, trompet ter Harry Sevenstein en de predikanter ds. J. de Vos en ds. R. de Vries. Toegang vrij. pen zoeken voor zieken in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Een aantal Jongens en meisjes heeft zijn vakantlc- tijd een heel mooie bestemming gegeven. Zij gingen schelpen verzamelen en maak ten hiervan leuke figuurtjes, die vervol gens door hen werden verkocht. Vorige week hadden ztf al f 100 bjj elkaar. De opbrengst van de verkoop is bestemd voor de patiëntjes van het Rotterdamsch Zeehospitium. KATWIJK AAN ZEE Donderdag avond wordt door do jongemarnnenstu- dieverendging „Bogerman" om 8 uur in de Kapel een bijzondere samenkomst ge houden. Ds. G. Boer uit Huizen zal spre ken over het onderwerp: ,,De jeugd en de jonkheid zijn ijdeliheid", KATWIJK AAN ZEE Dinsdagavond wordt weer een openluchtsamenkomst gehouden op de Boulevard bij de Oude Kerk, bij ongunstig weer achter de Oude Kerk, Aanvang 8 uur. Ds. W. Vroeginde- wey, hervormd predikant te Katwijk aan Zee. zal spreken over het onder werp „Mag ik even?". Het Gereformeerd kerkkoor verleent medewerking. KATWIJK AAN ZEE Hedenavond spreekt in de Umi-zaal aan de Weth Ouwehandstraat voor de evangelisatie kring Katwijk de heer Jb. Klein Hane- veld van Bodegraven over: Vleselijk Christendom in de eindtijd: Aanvang 8 uur. KAWIJK AAN ZEE Dinsdag: hoog water 4.33 en 16.57 uur (springvloed), laag water 0.31 en 12.45 uur. Belangstelling Uiteraard was langs de kustlijn veel publiek aanwezig. Er stond een behoor lijke onderstroom, zodat er flink aan ge trokken moest worden. De eerste die die laatste buitenboel passeerde was de heer M. Geurs uit Boskoop, gevolgd door de heren C. Koeman uit Utrecht en C. Sep- per uit Aliphen aan den Rijn. De wijzer van de klok wees juist vier uur aan toen de eerste zwemmer zijn me daille in ontvangst mocht nemen. Even later volgden de anderen twee van hen de heer Arie Ouweland en Truidie van der Plas beiden uit Katwijk, kregen om dat beiden voor de tiende maal de tocht heeft weer een predikant WOUBRUGGE De kerkeraad va Gereformeerde Kerk kreeg bericht, de beroepen kandidaat J. Dethmers uit Amsterdam het op hem uitgebrachte be roep aannam, waarbij hij tevens voor andere beroepen bedankte. De nit predikant is 30, jaar oud en gehuwd; hij studeerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Als zodanig volgt hij ds. G. van Bleek op, die in maart 1963 vertrok naar de Gereformeerde Kérk van Marken. Uitstapje n.v. Luling WOUBRUGGE Begunstigd door fraai weer maakten personeel en directie van de N.V. Aannemers Mij v/h Gebr E. van Luling met hun dames een ge slaagd uitstapje per bus. De tocht Ring eerst via Wassenaar naar Scheveningen, waar Madurodam werd bezocht. In Hoek van Holland was de lunchpauze, waarna men nog een leerzaam boottochtje maak te langs het Botlekgebied. Via Rotterdam ging de tocht verder naar de uitspanning Drievliet te Rijs wijk. Hier genoot het gezelschap niet alleen van de thee. doch ook van de grote speeltuinattrakties. To.t slot was er nog een gezellig afscheidsdiner in restaurant Treslong te Hillegom. Alphens duivennieuws ALPHEN De Alphense Vrienden club nam zaterdag deel aan de wed vlucht van Creil uit. afstand 335 km de duiven werden gelost om 6.45 uur met kalme oosten wind. Aankomst eerste duif 13.3.46; laatste duif 13.49.32 uur Uitslag: A Groeneveld 1—11; D. van Eijk 2—6—7; A v d Werken 3—8—12; M van Es 4914; D Verkade 5; A Haasnoot 10; J. Domburg 13 (Advertentie) De officieel erkende middenslandscursussen van het ONDE RW IJS-INSTITUUT Herengracht 4 Leiden (Door het I.M.O. OFFICIEEL ERKENDE EN GESUBSIDIEERDE MIDDENSTANDSOPLEIDING) beginnen de volgende maand in: KATWIJK AAN ZEE Inlichtingen {vragen staat vrij in KATWIJK AAN ZEE, heden, woensdagavond van 79 uur bij de firma Van Rijn, Princestraat 27, telefoon 3819, waar U zich ook kunt opgeven voor de cursussen: DUITS EN ENGELS (voor beginners en gevorderden) Reeds duizenden malen is daadwerkelijk bewezen: WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES, DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B." LES! Schriftelijke inlichtingen op aanvrage hadden gezwommen de ..gouden" me daille. Degenen die vijfmaal hadden mee gedaan, kregen een „zilveren". Het viel ons op. dat er deze keer weinig deelnemers waren va nde zuster verenigingen Noordwijk en Wassenaar. Mogelijk is er de laatste tijd wel wat te veel geoefend. Jammer was, dat vele deelnemers aan de zwemtocht een grote omweg moes ten maken daar de toegang in verband met de skelterwedstrijd was afgesloten. Hiervoor was zeker een regeling te tref fen geweest. Dit was er dan ook de oor zaak van dat zich nog deelnemers voor de todht kwamen melden, toen deze al begonnen was. Voorweg Hazerswoude afgesloten HAZERSWOUDE Het dichtmaken van de grote sleuf, die moest worden gegraven voor het aanbrengen van de nieuwe duiker in verband met het nieu we bemalingsplan, is nu ziver gevorderd dat men deze week de door de genie gebouwde Baleybrug kan laten verwij deren. Tevens kan men dan beginnen met het herstel van het wegdek. Daar toe zal de Voomveg van morgen af en kele dagen voor alle verkeer gesloten zijn. Voethal in Hazerswoude HAZERSWOUDE Zaterdagmiddag speelden enkele elftallen van Hazers- woudse Boys nog een oefenwedstrijd voordat de competitie een aanvang neemt. Uitslagen: ARC IIiHaz. Boys I 11; Boskoop IHaz. Boys II 4r—5; Bos koop II—Haz. Boys 4 60; Boskoop III Haz. Boys 3 22; Boskoop 4Haz. Boys 5 12—2. De wedstrijd Boskoop 3 tegen Haz. Boys 3 Werd bij de stand 22 gestaakt wegens een beenbreuk van de Boys- speler J. Francken. Het was een heel gedrang bij de start van de zeeprestatietocht in Katwijk. Foto D. Kruyt. Meer tomaten aan veiling Ter Aar TER AAR De aanvoer van toma ten is in de afgelopen week groter en de handel is iets beter geworden. De prijs kwam iets hoger te liggen, maar de depressie is nog niet geheel voorbij. Komkommers, waarvan de aanvoer kleiner werd, vonden ook wat meer vraag. De aanvoer van augurken was vrijwel gelijk, maar de prijs ging wat omlaag. De buitenlandse vraag was minder; de kwaliteit is nog steeds behoorlijk goed- Snijbonen komen er weer wat minder, de kwaliteit wordt er niet beter op maar de prijs was stabiel. Stokprinsessebonen waren wat minder gevraagd, waardoor de prijs wat optrok. Stambonen van goede kwaliteit hadden ook een beter onthaal, maar hierin kwam veel ziek Pronkbonen kunnen niet op slag ko men, de prijs blijft laag. Alleen de beste partijen weten een wat hogere prys te bedingen. Spekbonen zijn er niet veel, de kwaliteit en de prijs zijn goed. An dijvie moest het opnieuw met een lage prijs doen, omdat de vraag nog steeds niet groot is. De kwaliteit is heel goed. Er is niet veel postelein en de vraag kon het net hebben, waardoor de prijs behoorlijk was. Waspeen, waarvan de kwaliteit goed is, moet ook met een lage prijs genoegen nemen; uien wisten zich te verkopen tegen een redelijke prijs. De aanvoer van bloemkool was niet groot; de kwaliteit was niet best, maar de prijs ging omhoog. Er was fruit van goede kwaliteit, dat behoorlijk werd betaald. Bfj de appelen waren James Grieve en bij de peren Claps Favorite soorten die men graag wilde kopen IJMUIDEN In de IJmuider vishallen was in de afgelopen week de haring de meest voorkomende vissoort. Er werden niet minder dan 14.000 kisten aangevoerd. Niet alleen door de treilers, maar ook door de span- vissers. Natuurlijk haalde niet alles de opvangprijs, maar er was toch niet al te veel werk voor de vismeelfabriek aan de winkel. Daar de meeste trei lers ook nog een behoorlijk aantal kantjes aanvoerden, kan over een vrij goede week voor deze sector worden gesproken. De tweede plaats was met 6200 kisten voor de schelvis, die vooral wat de kleine soorten betreft weinig opbracht. De 14.000 kisten wijting die in de loop van de week werden aan gevoerd, werden mee omlaag getrokken. Alleen de gestripte wijting kon nog een beetje genade in de ogen van de handel vinden. Vandaag aan de markt Vandaag lagen ongeveer 100 vaartuigen aan de IJmuider markt, onder meer de VL 121 Willem me tl070 kisten, de VL 131 Petronella met 745 kisten, de VL 115 Voor de 4200 kisten makreel bestond ;n redelijke belangstelling evenals voor de 3600 kisten schol_ die iq het bijzonder tegen het einde van de week zeer goede prijzen boekten De 1200 kisten gul en kabeljauw konden bij lange na niet in de behoefte van de handel voorzien en brachten dientengevolge stevige prijzen op. De 28.000 kilo tong was een druppel op een gleoiende plaat. Nu de handel toch niet aan zijn trekken kon komen, was de interesse vrij gering, zodat de prijzen ondanks de schrale aanvoer niet eens meevielen. Noorwegen In het eerste kwartaal van 1904 be droeg de Noorse visaanvoer 464.607 ton tegen 209.078 ton in dezelfde periode van 1963. Deze belangrijke stijging werd ver oorzaakt door de gunstige resultaten bij de winterharingvisserij. De produktie van deze visserij bereikte het totaal van 286.854 ton tegen 61.509 ton in het eerste kwartaal van 1963 Groot-BrlUannlë Tussen Groot-Brittan naë en Rusland kwam een handelsverdrag tot stand, dat voorziet in de uitwisseling van goederen in de periode augustus 1964 tot en met december 1965. Ln totaal zal door Groot- Brittannië voor een waarde van 4.970.00G pond aan verbruiksgoederen mogen wor. den geleverd, waarvan 640.000 pond aan visserljprodukten. Aan gezouten haring zal voor 750.000 pond mogen worden ver zonden en aan zeevis voor 490.000 pond. De Russische invoer zal een waarde mo gen bereiken van 5.465.000 pond; hiervan mag voor een waarde van 1.710.000 pond bestaan uit visserljprodukten onder meer kraiboonserven en zalmconserven. Blijkens het verslag van de White Fish Authority was de aanvoer van de Britse vissesrvloot in 1963 slechst weinig hoger dan in 1962. De aanvoer steeg van 805.090 ton voor een waarde van 59.3 miljoen pond tot 806.497 ton voor een waarde van 61.6 miljoen pond. De Britse verre- visserijvloot bestond op 31 december 1963 uit 207 eenheden tegen 227 op dezelfde datum van 1962. De produktie van de verre visserij bereikte in 1963 het totaal vare 386.448 ton tegen 353.690 ton in 1962. ■mHi LEIDEN Met snelheden, die rond de 80 a 100 kilometer lagen, hebben de skelters van de skelterclub „Hoeksche Waard" onder auspiciën van de VW zaterdagmiddag onder grote belangstelling een stratenrace te Kat wijk aan Zee verreden. Het 400 meter lange circuit was uitgezet aan het eind van de Zuid-Boulevard en bevatte twee bochten. Het gehele parcours was afgezet met stropakken en hekken. Er waren 35 deelnemers. De baan werd door de heer Chr. Ver- plancke, directeur van de VW, en de heer Jan van Rijn, rijdend in een'skelter, geopend. Winnaar werd de heer Jan van Rijn. Hierna gaf de heer J. Piket het start sein voor de trainingsronden een spec taculair gebeuren. Iedere coureur komt dan in de baan en probeert alvast de mogelijkheden, die er in zijn skelter schuilen. Vervolgens begon het eerste deel van de race, waarin vele mooie poules wer den verreden. Zo konden de kijkers een felle strijd zien. De dreunende motoren, de duizelingwekkende snelheden, waar mee de bochten werden genomen, en het wiel-aan-wiel rijden van de coureurs, die geen duimbreed voor elkaar wilden wij ken, lieten niet na indruk te maken op het publiek. En er zat spanning in de races, die langzaam maar zeker naar een hoogtepunt voerde, naarmate het aantal ronden groter werd 's Avonds kwamen de finalisten aan bod, waarna het publiek aan een achtervolgingswedstrijd kon deelnemen over 10 ronden, waarvoor een medaille door de VW beschikbaar was gesteld. De jury bestond uit de heren C. F. Oly en L. Bos. Na afloop kwam de heer J. Piket, die Skelters in de bocht op de Kat- wijkse boulevard. Foto D. Kruyt. lUlllllllllllllllllllllMIUIJIIlllllilllUlllllllllllllilllllllillllllllIl de gehele middag en 's avonds aan de ..speaker" had gestaan, naar voren: hij reikte met een toepasselijk woord de prijs uit aan de heer Jan van Rijn. Vervolgens richtte de heer Jan van Rijn namens de VW woorden van dank aan de medewerkers, leden van de jury, de heer J. Piket en de politie. Hij sprak Vooraan met 1030 kisten, de VL 34 Anita j| met 1310 kisten. Volgens de opgaven de schippers bestond de aanvoer uit 04 I kisten tarbot, 260 kisten tong, 2775 kisten j| schol, 2750 kisten schelvis 500 kisten g gul en- kabeljauw, 125 kisten makreel, 6500 kisten haring, 890 kisten wijting, 500 I kisten diversen 1000 stuks stijve kabel- j jauw en 200 kleine kisten haring. Te water Voor de derde maal binnen betrekke-'j lijk korte tijd is een perosnenauto 1 de kop van de haven in de IJmuider j Vissershaven getuimeld. De eigenaar, een Haarlemmer, had vergeten de hand rem in te schakelen. De auto is door het bergingsbedrijf van Van Duijvenbode, dat langzamerhand vertrouwd raakt met dit werk, op het droge gebracht. Gevraagd EEN MEDEWERKER in strandbedrijf wegens oproep militaire dienst van oude medewerker. Liefst met vak bekend. Jaarbetrekking. Brieven onder no. 7466 bureau van dit blad. KATWIJK AAN DEN RIJN De prijsverbetering voor bloemkool, die j zich in de voorafgaande week aan de Katwijkse groenteveiling inzette, handhaafde zich ook in de afgelopen week. De noteringen konden zelfs J tot een iets hoger niveau oplopen. Men is hiermede in tuinderskringen erg jj bly, omdat over het algemeen deze zomer de resultaten zeer slecht zyn ge- I weest. Men hoopt thans nog een lonend gemiddelde te kunnen hereiken, j Er zijn verschillende oorzaken voor de verbetering aan te wijzen. In de eerste plaats loopt, landelyk gezien, het aanbod terug. Vooral in het West- land wordt thans niet veel bloemkool meer aangevoerd. Verder is de bin nenlandse belangstelling, dank zij de vraag van de verschillende vakantie- j centra, bevredigend, terwijl ten slotte de exportvraag, vooral van de Duitse Bondsrepubliek, behoorlijk levendig was. Hierbij komt dan nog de zeer goede kwaliteit van het produkt. De aan aan de Katwijkse veiling was nagenoeg gelijk aan die in de voorafgaande pe riode en bedroeg 154.000 stuks. Per 100 stuks waren de noteringen voor de ver schillende soorten en kwaliteiten als volgt: A-extra f 34 tot f 83 (f 39 tot f 68), Al f 26 tot f 86 (f 15 tot f 70), A2 f 12 tot f 63 (f 12 tot f 48)BI f 15 tot f 44 (f 37 tot f 42), B2 f 15 tot f 29 (f 14 tot f 16) en C2 f 20 tot f 22. Verwacht wordt dat deze week, zowel ten aanzien van het aanbod als va: prijzen, weinig wijziging in de situatie zal optreden. Helaas moeten onze schouwingen ten aanzien van het hoofd- produkt, de waspeen, nog steeds in neur gesteld blijven. Er was wel Iets meer belangstelling, ook voor export, doch de aanmerkelijk grotere aan zorgde ervoor, dat de prijzen zich op het oude en zeer lage peil handhaafden Er werd in totaal 336.000 kg aangevoerd," te- gen 278.000 kg in de voorafgaande pe- De B-kwaliteiten werden nog iets be ter gevraagd dan de A-sortering en trok ken nog iets op in prijs. Voor wat de A-sortering betreft, was bet de fijne soort A2, die nog de meeste belangstel ling had, omdat hiervan nog iets door da fabrieken werd afgenomen. Per kist van 20 kg werden de volgen de prijzen betaald: Al f 2,40 tot f L20 (f 2,40 tot f 4.50), A2 f 2,40 tot f 5.10 (f 2.40 tot f 4.50), B-extra f 4,10 tot f 4.50, BI f 1,80 tot f 6,10 (f 2,60 tot f 4.50), B2 f 1,90 tot f 3'20 (f !,80 tot f 2,40) en B-grof f 1.80 tot f 3.20 (f 1,80 tot f 2,80). Voor september, wanneer wellicht de industrie wat meer belangstelling zal gaan tonen, is er weinig verandering in de omstandigheden te verwachten. Het aanbod van bospeen liep terug, terwijl bovendien het loof kwalitatief achteruit gaat waardoor de peen minder geschikt wordt om te worden opgebost. Als ge volg hiervan liepen de noteringen wat terug doch bleven redelijk: f 16 tot f 18 (f 18 tot f 56) per 100 bos. Het aanbod van uién nam iets toe, met als gevolg iets gedaalde gemiddelde prij zen. Per kist van 20 kg varieerde de prijs 'van f 2,80 tot f 4,80 (f 3,10 tot f4). De noteringen voor andijvie bleven, ondanks geringer aanbod, laag: f 10 tot f 20 (f 10 tot f 24) per 100 kg. Tomaten kwamen weliswaar iets hoger dan in de voorafgaande periode, doch bleven desalniettemin onder het lonende niveau met f 1,65 tot f 4 if 1,65 tot f 2.50) per bakje van 6 kg. Ook komkommers werden slecht betaald met f 10 tot f 27 (f 10 tot f 34) per 100 stuks. Voor sluitkool bleef de belangstelling gering. Groene kool noteerde f 7 tot f 15 (f 6 tot f 15) en rode kool f 10 tot f 18 zijn bewondering uit voor het sportieve rijden. Uitslagen: klasse a normaal clubskel ter: 1. A. Boender. 2. J. Lucas, 3. F. Ver verzee, 4. K. Rosmolen; klasse a normaal particulier: 1. K. Weert, 2. H. Wijne, 3. J. Piket, 4. Boele; klasse sport: 1. P. van 't Hof, 2. L. Klein, 3. N, Troeleman en 4. B. Vijfhuizen. KOUDEKERK In een matige wedstrjjd wist Koudekerk 1, dat met vier invallers speelde, van Woubrugge 1 te winnen. Reeds kort na het be gin kon de rechtsachter van Koudekerk R. Dissel door de verdediging van Woubrugge lopen en onhoudbaar doelpunten. kort, want rechtsbinnen Geerlof van Woubrugge bracht met een goed schot de partijen op gelijke voet. Weer nam Koudekerk de leiding, toen linksbuiten Kees Dissel gebruik maakte van de goe de voorzet van Alb. Zweeris die de rechtsbuitenplaats bezette. Een door Kees Paling goed ingeschoten bal kon geen genade vinden in de ogen van scheidsrechter Hogervecht. Na de rust nam Koudekerk het spel aanvanke lijk geheel in handen, maar het duurde nog geruime tijd voordat Jaap Paling, toen de verdediging van Woubrugge bleef staan, de voorsprong kon vergroten tot 3-1. Woubrugge kwam weer in de aanval, maar tot doelpunten kwam het niet meer. Kort voor het einde bracht Bert Colijn de stand op 41 bij een worste ling voor het Woubruggedoel. BURGERLIJKE STAND (f 7,90 tot f 19) per 100 stuks Prinsses- senbonen en snijbonen werden respectie velijk verhandeld voor f 30 tot f 82 (f 30 tot f 75) en f 30 tot f 103 (f 44 tot f 96) per 100 kg. Per 100 bosjes waren de prij zen van de verschillende keukengroenten als volgt: selderie f 4 tot f8 (f 2 tot f 7), peterselie f 2 tot f 7 (f2 tot f 5) en krul- peterselie f 9 tot f 12 (f 2 tot f 5). Haagse oud-wethouder C. H. W. P. v. d. Oever (70 jaar) overleden In het ziekenhuis, waar hij reeds se dert februari vaar dit jaar werd ver pleegd, is in de nacht van zaterdag op zondag de Haagse oud-wethouder C. H. P. W. van den Oever overleden. Hij is zeventig jaar geworden. Carel -Hendrik Pieter Willem van den Oever, die 28 augiustus 1893 in Den Haag weid. gebo- j ren, is lid geweest van de S.D.A.P. en later van de Partij van de Arbeid. Met de verkiezingen in 1962 sloot de heer Van den Oever „als socialist in hart en nieren" zijn politieke carriëre af. Hij was 27 jaar lang Cmet uitzondering van de bezettingstijd, toen hij actief be trokken was bij verscheidene illegale organisaties) lid van de gemeenteraad en zestien jaren achtereen wethouder van sooiale zaken, personeelszaken en volks gezondheid. Voordat hij in 1946 wethou- 1 der werd, maakte hij deel uit van het hoofdbestuur van de P.T.T. Met zijn werkkracht en zijn doorzet tingsvermogen, gepaaid aan eenvoud en beminnelijkheid, heeft de heer Van den Oever bergen werk verzet. Hij maakte Den Haag op maatschappelijk en gezond heidsgebied tot een voorbeeld voor me nige andere stad. Zijn tact en overredingskracht toonde hy met name als locoburgemeester in het interregnum tussen het burgemees terschap van mr. Schokking en mr, Kolf schoten tijdens de Hongarlje-kwestie in 1956 en een demonstratie van Ambo nezen in Den Haag op het Plein 1813. Zijn optreden daarbij dwong bewonde- ring af en vond mede erkenning in zijn j beoemlng tot ridder in de orde van de i Nederlandse leeuw. Faillissementen (Opgegeven door Van der Graaf Co N V.. Amsterdam) Uitgesproken: 12 augustus: M C Meesters. Singel 385. Dordrecht, cur mr O J L van tage Kerkla; J I Sanders Snijder, schil G Rood, Amsterd; Glnkel Jr.. h/o Trs kei Jr.. Copernicus 12 augustus: K 'rnrC H^Brui hooi op ar-leidekker. Komeet- iir W r van Os handela; appen, land bouwwerktul- Dorpsplein 39. Koudeker- Middelburg: 12 augus- e. Ca'dzandseweg 3? Nieuwvldet Le Mair. Sluis; 13 augustus: M i caféhouder, v/h te Opmeer. Oudorp 107. Alkmaar, cur. mr. cevcld. Alkmaar aan de NV Vipro. Nederlandse 12 l H J Most,. JS ■hines. gereedschappen, touv s een ontwerp van akkoord Mutatie. In het faiWlsseme Joras. hotelhouder Warmoe: sterdam. Is tot curator bene plaats B subgang. handelaar ln iouwmachines en onderdelen ilenweg io, St. Isedorushoe-

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 8