Nieuwe Lekke Courant Protest van Zwolsman afgewezen Gevecht kandidatuur vandaag begonnen Stad in met gestolen koe Oproer woedende studenten Saigon Partijconventie Atlantic City Alabama en Mississippi toch vóór Goldwater? Drie doden bij ongeluk onder Kortenhoef Drie satellieten met één raket Gevecht met stropers Zeven personen verdronken Commentaar Maandag 24 augustus 1964, 45?te jaargang Directeur: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD ^Stantvastigli n gheblevea mijn hort m teghenjpoet" Veel bewolking Veel bewolking en plaatselijk enige lichte regen of motregen Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. (Zie voorts pagina 7) Een vriendelijk (namaak)-ezeltje, symbool van de Amerikaanse democratische partij, kijkt over de balustrade van de grote conventiezaal in Atlantic City, waar vandaag de grote bijeenkomst zou be ginnen. De betogingen van de Zuidviet- namese studenten tegen het regime van president Ngoejen Khan dreigen ernstige vormen aan te nemen- Ver scheidene honderden studenten van de universiteit van Saigon hebben gisteren het gebouw van de nationale radio omroep en alle studios en an dere ruimten vernield. De radio had naar hun mening het valse bericht verspreid dat zij tevreden waren met hun resultaat van besprekingen mef de regering. Met electrische megafoons schreeuw den de studenlten „dood aan de dic tatuur". In de redevoeringen van de studentenleiders viel een sterke anti- Ameni'kaanse toon op te merken. Een Leider riep: „Amerika moet met de handen van Vietnam afblijven". Andere studenten verbrandden in te genwoordigheid van verscheidene hoog leraren een exemplaar van de onlangs door de revolutionaire raad aanvaarde grondwet. In een motie eisten zij de vorming van een nieuwe regering van jeugdige en eerlijke mensen en de ver kiezing van een wetgevende vergadering bij algemeen kiesrecht. De generaals zou den zich uitsluitend aan hun militaire taken moeten wijden en strijden tegen het communisme, neutralisme en de overblijfselen van het regime van Ngo Dinh Diem. Ook de boedhisten hebben „Pierprijsaf faire" De Haagse rechtbank onder presidium van mr. A. H. Lycklama, eheft vanmor gen het protest in depierprüs-affaire af gewezen. De voorlopige maatregel, die de officier van justitie, jhr. mr. Th. W. van den Bosch op vrijdag 14 augustus trof en tengevolge waarvan de pierprüs van' een gulden tot 55 cent werd ver laagd, blijft gehandhaafd. De drie verdachten, tegen wie de voor lopige maatregel was bevolen, (de N.V. Exploitatiemij Wandelhoofd Schevenin- gen, de president-commissaris van de EMS, de heer R. Zwolsmans, en de direc teur 'van de Scheveningse Pier, de heer A. G. B. Onstenk), hadden, zoals bekend de rechtbank verzocht het direct ingrij pen van de officier van justitie ongedaan te maken. De officier van justitie greep in omdat geen gevolg was gegeven aan de' minis teriële beschikking, waarbij de toegangs prijs voor de Scheveningse Pier werd bepaald op ten hoogste 55 cent per per soon. De EMS heeft ook beroep aangetekend tegen deze beschikking bij het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. De EMS had vanmorgen nog geen gronden voor het protest het zogenaamde ver zoek ten gronde bij de griffie van lift college ingediend. De zeventienjarige L. Molthoff uit Amsterdam kwam gisteren om het leven nadat hij op het rijwielpad naar Monni kendam door onbekende oorzaak van zijn bromfiets was gevallen. De zeventienjarige M. Roubos uit Nieuwendijk (NB) is zaterdag met zijn bromfiets uit de bocht gevlogen en in het water terecht gekomen. Toen men hem op de wal had gemaald, bleek hij al te zijn overleden. Om half twee vanmiddag (Ned. tyd) zijn de vijfduizend afgevaardigden naar de partijconventie van de democraten in Atlantic City (ongeveer 150 kilometer ten zuiden van New York) bijeengekomen voor de volgens de traditie vier dagen durende vergadering, die als belangrijkste agendapunt heeft de aanwijzing van een kandidaat voor het presidentschap en het vice-presidentschap. Na de opening konden de verte genwoordigers van de Amerikaanse staten allereerst „genieten" van een film, die de titel kreeg „Het volk spreekt" en waarin de vorderingen op binnenlands gebied door toedoen van de democraten worden belicht. Voordat de commissie voor de ge loofsbrieven verslag uit brengt zou se nator John Pastore van Rhode Island een rede houden over de politiek van de partij. Morgen zullen de afgevaardigden zich moeten uitspreken over het pro gram van de partij, waarvan de lei dende gedachte is „Rede voor alle na ties en vrijheid voor alle volkeren". Volgens dit program moeten de Ver. Staten ,,om ce vrede te vestigen" a. de sterkste mogendheid van de we reld blijven b. deze macht slechts gebruiken in het volledige bewustzijn van hun ver antwoordelijkheden, c. de controle op de kernwapens ii Het mooie weer heeft dit weekeinde weer velen naar buiten gelokt en de verkeersongelukken bleven dan ook niet uit. Een zeer ernstig ongeluk vond in de nacht van zaterdag op zondag plaats onder Kortenhoef. De auto van een Rotterdams echtpaar, de 32-jarige hotelhouder J. de V. en zijn 29-jarige vrouw, kwam op een gegeven moment frontaal in botsing met een auto die links van de weg reed. Het echtpaar en de bestuurder van de andere auto, de 24-jarige ongehuwde kruidenier C. F. uit "Loosdrecht, waren op slag dood In de auto van het Rotterdamse echtpaar be- vonden zich nog hun anderhalfjarig kind dat geen letsel opliep en een zestienja- rige neef, die een hersenschudding kreeg De Sowjetunie heeft zaterdag nog drie satellieten gelanceerd, in de Kosmos- reeks. zo meldt het Russische persbureau Tass. Het zÜn de Kosmos 41. 42 en 43. De Kosmos-reeks omvat een explora- tieprogramma dat volgens westerse v nemers ten doel heeft ten slotte een be- »+e mande vlucht naar de maan uit te ren. Tass meldde dat de drie Kosmossen werden gelanceerd vanaf een enkele raket. In Hoogeveen reed een auto met vier inzittenden gisteren bij het nemen van bocht tegen een stapel stenen en kantelde. De 75-jarige mevrouw M Perton-Bakker uit Franeker was op slag dood. Haar 20-jarige kleinzoon, die de stapel stenen te laat had opgemerkt, kreeg een shock en twee andere inzit tenden liepen lichte verwondingen op. Op Rijksweg 12 (Arnhem-Utrecht) bij Renswoude gebeurden gisteravond enkele kettingbotsingen, waarbij in totaal twaalf personen verwondingen opliepen, twee in levensgevaar zijn en :ig zijn verwond. eerste kettingbotsing ontstond, doordat een Duitse auto door de mid denberm schoot en frontaal in botsing kwam met een personenauto. Bij dit ongeval werden zes mensen gewond. Door de opstopping die hierop volgde ontstonden nog vele botsingen. De ravage op de rijksweg was zo groot, dat streeks elf uur slechts een rijbaan, dan nog gedeeltelijk, voor het verkeer openstond. Zaterdag is de 16-jarige Janny Plas uit Wildervank om het leven gekomen. Zij raakte met haar fiets klem tussen een vrachtauto en een geparkeerde gen. Op de Ringbaan-zuid te Tilburg bij het kruispunt met de Broekhovenseweg is gisteravond de 63-jarige F. Heerkens uit Tilburg door een personenauto uit Eindhoven gegrepen. De man was op slag dood. De man stak de weg over, terwijl het voetgangerslicht op rood stond. de handen van de eerste magistraat, de president van de V.S., houden en d. nimmer onderhandelen „uit vrees", doch ook „nooit bang zijn om te onder handelen. Wü naderen langzaam maar zeker het ogenblik waarop doeltreffende internatio nale akkoorden op de controle van kern wapens kunnen worden gesloten teneinde de last van de bewapening die de vólke rn van de wereld dragen, te verlichten. De democraten menen dat het Moskou- verdrag inzake een beperkt verbod op het nemen van kernproeven de bewa peningswedloop heeft beperkt in 'n mate die verenigbaar is met de veiligheid de V.S. In het programma wordt voorts ge pleit voor een nauwere band met de Atlantische bondgenoten van de V.S. Al le verplichtingen tot handhaving van d( vrijheid van Berlijn en Zuid - Vietnam zullen de democraten eerbiedigen, z< loven zij. Andere punten uit het partijprogram zijn handhaving van de hulp aa onderontwikkelde landen in Azië, Afri ka en Latijns-Amerika, het verlenen van voorrang aan het particulier ii tiatief bij ontwikkelingsleningen, hand having van het streven naar 't vesti gen van de vrede in het midden-oosten door te verhinderen dat het militaire evenwicht daar wordt verstoord en door het beginsel van een vreedzame rege ling van de geschillen tussen Israël er de Arabische staten te steunen, uitvoe ring van het besluit van de organisatie van Amerkaanse staten tot verdere i: lering van Fidel Castro en het herstel van de vrijheid op Cuba, het aanmoedi gen van de „onderdrukte volkeren' om hen In staat te stellen zich op vreedzame wijze te bevrijden var communistische juk en aanmoediging van de uitbreiding van de economische banden met de andere landen va deze zin uitgelaten toen hij verklaarde, dat de afstand tussen de democraten en de republikeinse te klein is. Om de 6000 publiciteitsvertegenwoordi- gers niet te veel op de proef te stellen zal alleen in de avond (Amerikaanse tijd) worden vergaderd. Normaal komen de af gevaardigden 's middags of zelfs 's mor gens al bijeen maar in Atlantic City be ginnen de zittingen om half negen. De democraten hebben hierdoor echter het voordeel, dat zij vanaf half zes in de na middag op de televisieschermen aan de westkust verschijnen. De kandidaten voor het presidentschap het vice-presidentscliap zullen woens dag worden aangewezen. Zoals bekend maakt senator Hubert Henry Humphrey uit Minnesota de meeste kans voor het presidentschap. Hij zal alleen worden gekozen na goedkeuring door president Johnson. Volgens de laatste opiniepeilingen zal 67 procent van de Amerikanen op Johnson stemmen op 3 november en 28 procent op de republikein B-rry Gold- waiter. Deze peiling is verricht in op dracht van de NBC. de National Broadcasting Company. (Voor de resultaten van vier jaar de mocratisch bewind zie elders in dit nummer.) Pn 'ogram Het partijprogram wijst er tenslotte op. hoe belangrijk het is .n de politiek zich door een gevoel van verantwoordelijk heid te laten leiden. „Een impulsieve daad. een niet eerst overdachte beslis sing een onbeheerste reactie kan steden in rokende puinhopen en landerijen woestijnen veranderen" Intussen hebben de afgevaardigden Alabama geweigerd zich onder ede te verplichten de door de partijconventie te kiezen kandidaten te steunen. Zij wilden de eed van trouw aan de partij niet teke- nen. Eerder had de commissie voor dc geloofsbrieven besloten alleen geloofs brieven van deze vertegenwoordigers te erkennen als zij zouden hebben getekend. Men verwacht nu dat de delegaties Alabama en Mississippi, die geheel uit blanken bestaan, na de conventie hun steun aan Barry Goldwatei zullen geven Nieuwe partij Ook is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat na de verkiezingen een nieuwe partij zal worden opgericht. Gouverneur Walla ge van Alabama heeft zich tenminste ir zich gekant tegen het nieuwe regime. De dagbladen in Saigon publiceerden gis teren een tekst van een brief, van een hoge boedhistische leider TLtj Tan Tsjau, waarin deze een klacht tot gene raal Klian richt over hernieuwde ver volging van boedhisten door de regering en door militaire autoriteiten. Volgens hem waren 24 onschuldige mensen ge dood en waren 254 huizen in brand ge stoken, terwijl duizenden boedhisten wa ren gearresteerd en mishandeld. Titsj was voorzitter van het boedhistisch ac- ticomité dat vorig jaar tegen het bewind van Ngo Dinh Diem ageerde. Hij be schuldigde thans de regering-Khan er van niet voldoende maatregelen te heb ben genomen om genoemde incidenten te voorkomen. Het moreel van het Zuidvietnamese leger, vooral van soldaten die met pa trouilles belast zijn, is sterk achteruit gegaan door de nederlagen van de af gelopen dagen. Vorige week kwamen 200 soldaten om het leven nadat in een communistische hinderlaag :n gevallen. Meer dan 1000 man speciale en ongeregelde regeringstroepen zijn in de omg. van Vietcong-stellingen verzeild geraakt mede door gebrek aan coördinatie. In Washington is een rap port vrijgegeven over de toestand in Zuid-Vietnam. In dit rapport dat opge steld werd door een officier van de Amerikaanse inlichtingendienst wordt verklaard te betwijfelen of een over winning in dat land behaald kan wor den, In dit rapport wordt ook gezegd dat er een kans bestaat dat de ontwik kelingen zullen leiden tot een schikking op basis van neutralisatie, zoals door de Franse president De Gaulle is voor gesteld. Zaterdagmiddag is in het bos nabij Borgharen tijdens een vechtparty met twee vermoedelijke stropers de 47-jarige jager J. B. uit Borgharen door een schot hagel getroffen. De man werd zo ernstig gewond dat in het ziekenhuis St. Annadal te Maas tricht zijn linkerarm moest worden geamputeerd. Tussen de 34-jarige L. G. en dc 24-ja- rige H D.. beiden uit Borgharen en de jager bestond reeds geruime tijd onenig heid. Toen het slachtoffer, dat in zijn jachtgebied met hagel op schadelijk wild joeg, zijn beide tegenstanders ontmoette, ontstond een woordenwisseling, die uit liep op een handgemeen. Daarbij tracht ten beide mannen het geweer uit de handen van de jager te rukken met het gevolg dat een schot afging, dat de jager vol ln de linkerarm trof Het hevig bloedende slachtoffer werd door de vrijwel onmiddellijk ter plaatse zijnde wegenwachter Claassens van een knevelverband voorzien en met zijn pa trouillewagen zeer snel naar het Maas trichtse ziekenhuis gebracht. Volèens de politie is het zeer waarschijnlijk dat het slachtoffer zonder de hulp van de we genwachter aan bloedverlies zou zijn overleden. Twee jongens van ongeveer dertien jaar, die getuigen waren van de vechtpartij, maar wegliepen toen het schot viel, worden door de Maastrichtse recherche' verzocht zich te melden voor het geven van nadere inlichtingen. L. G. en H. D. zijn door de politie gearresteerd en ingesloten. Gistermiddag speelde het tienjarig zoontje van de heer A. Verkees met twee vriendjes bü sluis twaalf van de Zuid- Willemsvaart. Op een gegeven ogenblik raakte het jongetje te water. Een passerende schipper, die dit zag, dook de drenkeling onmiddellijk na, evenals een zoon van een wachtmeester. Zij slaagden er echter niet in het ventje te vinden. De inmiddels gealarmeerde rijkspolitie verscheen met een dreg en haalde het kind al spoedig uit het water. Direct werd mond op mond beademing toegepast en deze werd tijdens het trans port naar het ziekenhuis in Helmond voortgezet, echter zonder resultaat In het ziekenhuis paste men nog hartmas sage toe, maar ook dit mocht niet baten. Zaterdagmiddag is de bijna drie jaar oude Fokke Posthumus uit Middenbeem- ster spelenderwijs in de sloot langs het kerkhof aldaar gevallen en verdronken. Badgasten hebben gisteren in de Rijn bij Liedolsheim bij Karlsruhe het lijk aangetroffen van de 17-jarige Harry J. Th. Evers uit Arnhem. De jongen, die matroos was op het motorschip Schelde- kade, was zaterdag van boord gevallen. De zeventienjarige H, G. Theunisse uit Stampersgat is zondagmorgen vroeg in de rijksvluchthaven te Dinteloord verdron ken. Eerst tegen het middaguur miste men hem. Na drie kwartier dreggen vond men het stoffelijk overschot van de jon gen. Niemand heeft he+ ongeluk zien ge beuren. Volgens de politie is hij van de trap van een aanlegsteiger gegleden, toen hij vanaf een zandbak wilde gaan vissen. In de nacht van zaterdag op zondag is de 26-jarige J. M. Dekker uit Nieu wendijk (NB), toen hij aan boord van een in de beneden-Merwede bü Slie- drecht liggende baggermolen wilde gaan te water geraakt en verdronken. Gisteravond is in de Gassp bij Drie mond (gem. Weesperkarspel) de vijf jarige Wimpje Brouwer verdronken. De jongen speelde met zijn broertje van twee jaar bij een loswal aan de Gassp. Een vijftienjarige jongen, Tijs de Groot die vanuit zijn ouderlijk huis aan de over kant van he twater het tweetal zag spe len, waarschuwde, de kinderen van de plek weg te gaan. Toen hij even later weer uit het raam keek, zag hij het kleinste jongetje weglopen en Wimpje in het water spartelen. Hij dook daarop in de Gassp om te trachten het kind, dat inmiddels was verdwenen, te redden. Al spoedig volgden zijn zusje en een broer hem in het water, maar ze slaagden er gedrieën niet in Wimpje te vinden. Twin, tig minuten later werd het kind opge haald. doch toen bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Zaterdagmiddag is het driejarige meisje Nicole Spree uit Blaricum in een particulier zwembad achter een woning aan de Noolseweg gevallen en verdron ken. Met een vriendinnetje was het kind de tuin van de nog leeg staande woning binnengegaan. De woning zou binnen kort door de eigenaar betrokken worden Tweede slachtoffer in Oosterschelde gevonden Nabij Krabbedijke is zaterdag het stof felijk overschot van bakker G. Koster uit Rilland Bath gevonden. De heer Kos ter was dinsdag met zijn vriend de heer J. L. Blok uit Den Haag en diens. 13- jarig dochtertje Connie op de Ooster schelde gaan vissen. Wijlen de heer Blok werd vrijdag gevonden en werd van daag op Oud Eik en Duinen begraven. Naar het meisje wordt nog gezocht. j\TET een gestolen koe aan het lijntje heeft de 59-jarige J. N. uit Amsterdam zaterdagnacht een ongeveer 20 km lange voettocht gemaakt van Uitgeest naar zijn woonadres. De man was van mening dat dc koe, die in het weiland in Uitgeest graasde, niet voldoende te eten had en besloot het dier mee naar huis te nemen om er zelf beter voor te zorgen. Van het dorp Uitgeest toog de dierenvriend via de provinciale weg, Hembruglimmen in de richting Amsterdam. Met het dier stak hij de Hcmbrugpont over en liet liet daar grazen. Pas in het centrum van Amsterdam, in de Haarlemmerstraat, werd de man door de politie gesignaleerd. Agenten volgden hem tot zijn woonadres, waar al spoedig een aantal nieuwsgierige Amsterdammers kwam kijken. Voor de deur werd het beest, dat langzamerhand pijn begon te krijgen, gemolken door een omstander. Daarna probeerde de heer N. het dier de trap op te krijgen, maar dat lukte toch niet zo best. Man en koe werden naar het bureau War moesstraat gebracht, waar tegen de eerste proces-verbaal werd opgemaakt. De koe is enkele uren later door een transportbedrijf uit Uitgeest uit Am sterdam gehaald en naar zijn eigenaar teruggebracht. Deze, de veehouder J. Duinmeyer, verklaarde toen hij zijn koe terugzag dat het dier erg was afge vallen. De koe was voor de slacht bestemd. De koe uit Uitgeest kwam ook nog even op het politiebureau in de Warmoesstraat in Oud- Amsterdam. Daar kreeg de ont voerder een proces-verbaal en tevens werd van hier uit het brave beest op transport gesteld naar de eigenaar. Slaapziekte eist veertien doden In Houston (Texas) en omgeving zijn binnen korte tijd veertien mensen aan slaapziekte, een vorm van hersenontste king, gestorven De ziekte wordt door muskieten overgebracht. De gezondheids dienst van Houston verwacht dat het aantal doden als gevolg van deze ziekte zal stijgen. "jlTET de indiening van de ontwerp- wijziging van de Werkloosheids wet en de wet Werkloosheidsvoorzie ning heeft de minister van sociale za ken, dr. G. M. J. Veldkamp, opnieuw een flinke hoeveelheid elementen aangedragen, die moeten dienen om het imposante gebouw van onze soci ale voorzieningen verder te voltooien. Een van de belangrijkste verbeterin gen, die de bewindsman voor ogen staan, is het voorstel om ook de on geveer 220.000 werknemers, die geen aanspraak op werkloosheidsuitkering kunnen maken, omdat hun inkomen hovende loongrens ligt, onder de wer king van de werkloosheidswet te brengen. Weliswaar loopt het middelbare en hogere personeel in tijden van eco nomische moeilijkheden in het alge meen minder kans op straat te wor den gezet dan het lagere personeel, doch de ervaringen van de beste dingsbeperking rondom 1958 en de meer recente gebeurtenissen, die zich ten aanzien van een aantal bedrijven voltrokken, hebben niettemin nog eens heel duidelijk gemaakt, dat het spook van de werkloosheid er niet voor terugdeinst zo nu en dan, bui ten hun schuld, ook hoger gesalari- eerden in de kraag te grijpen. En deze werknemers zijn niet bij machte dit risico te dekken, omdat een dergelijke verzekering eenvoudig niet bestaat. In het verleden is reeds dikwijls ge wezen op de noodzaak van het tref fen van voorzieningen door het be drijfsleven zelf, maar hiervan is, en kele uitzonderingen daargelaten, nooit iets gekomen. Het lijkt ons thans echter niet over bodig erop te wijzen dat deze nood zaak blijft bestaan. Immers, de werk- •loosheidsuitkeringen zijn gebonden aan een maxium, nl. 80 pet van f 8.451 per Jaar. Ten aanzien van dit maxi mum, staan de minister geen princi piële wijzigingen voor ogen, hetgeen betekent, dat de regeling, die hij straks in de Staten-Generaal zal ver dedigen, moet gezien worden als een basisvoorziening voor allen, die meer dan f 8.451 verdienen. Wij geloven dat op dit moment van de overheid nauwelijks meer kan worden ver langd en liever dan aan onze onte vredenheid over hetgeen nog man keert willen we uiting geven aan onze dankbaarheid voor hetgeen straks weer zal worden bereikt. Daarbij zien we op dit punt nog on vermijdelijk een taak liggen voor het bedrijfsleven zelf. dat het zich door minister Veldkamp nu een stuk ge makkelijker ziet gemaakt. Wij hopen, dat deze toegestoken hand wordt aan gegrepen. Omvangrijke handel in gestolen brommers in het Zuiden In Noord-Brabant en Limlburg is een uitgebreide handel in gestolen brom fietsen ontdekt. De politie vermoedt, dat hierin één bende de hand heeft. Hoe groot het aantal bromfietsen is dat na diefstal is verhandeld, valt nog niet te zeggen De recherche van de gemeente politie in Eindhoven, die de zaak in han den heeft gekregen, omdat de meeste tot nu toe achterhaalde bromfietsen in Eind hoven gestolen blijken te zijn verwacht zeer binnenkort al tot arrestaties te kun. nen overgaan. Dat zou het einde moeten betekenen van de bende, die, voor zover het de diefstallen betreft, vooral in oos telijk Noordbrabant opereert, maar die. wat betreft de verkoop van de gestolen bromfietsen, veel verder gaat. tot in West-Brabont en Noord-Limburg. De zaak kwam aan het rollen, toen in Oisterwijk twintig bromfietsen die van diefstal afkomstig bleken te zijn, in handen van de politie kwamen. Toen de eerste waren ontdekt, kwamen ver scheidene inwoners die pas een brom fiets van een onbekende verkoper had den gekocht, zich bij de politie melden, omdat ze vreesden er ingelopen te zijn. Nederlander in Zweden in arrest gesteld na verkeersongeluk Een 35-jarige Nederlandse vraohtauto- ohauffeur is zaterdag in Malmö (Ziyeden) gearresteerd wegens het veroorzaken van een dodelijk ongeluk. Volgens de Zweed, se politie heeft hij de maximum snel- head overschreden. De Nederlandse vrachtautochauffeur en zijn broer waren op weg naar Ne derland, toen het ongeluk gebeurde. De wagen raakte een fietser, de chef-oho- reograaf van het stedelijk theater in Mal mö. baron Carl Gustaf Kruuse. die zo ernstig werd gewond, dat hij ter plaatse is overleden. De vrachtwagenchauffeur remde wel onmiddellijk, doch de wagen kwam pas na dertig meter tot stilstand. (De naam van de betrokken Chauffeur wordt in Zweden pas bekend gemaakt, als hij officieel in staat van beschuldi ging is gesteld). „Ik ben het er nog steeds niet over eenswat ik zal gaan breien".

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 1