Olympisch vuur met brandglas ontstoken Nederlandse amateurs versloegen Belgen Belastingverlaging mag niet in gevaar gebracht A. DE WIT S HANDELSHUIS De N.V. NEDERLANDSCHEFRANKI MAATSCHAPPIJ a) MACHINISTEN b) PERSONEEL Fabrikaat „Indesit" KOELKASTEN Fabrikaat „Sigma" I NIEUWE LEIDSE COURANT 6 VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1964 Gerben Karstens won in België De Leidenaar Gerben Karstens, die de laatste weken voortreffelijk in vorm is, beeft donderdag in België de wegwed strijd Ongree-Aywaille-Ougree gewon nen. Karstens versloeg in de eindsprint een groep van achttien renners, die uit de hoofdmacht was ontsnapt. De tijd van de winnaar over de 111 km was 2 uur 11 min. en 48 sec. Behalve Karstens start ten ook nog enkele andere coureurs, die zijn gekozen in de ploeg voor het wereld kampioenschap. Achter Karstens finish te de Limburger Tummers als tweede terwijl Bart Zoet. die kort voor het ein de een lekke band kreeg, doch weer bij de koplopers kwam, als vijfde finishte- 'De uitslag luidt: 1 Karstens (Ned.) II] km in 2.11.48, 2 Tummers (Ned.), 3 Hae- ven (Belg.). 4 Spruyt (Belg.), 5 Zoet (Ned.). 6 Sprimont (Fr.). 7 e.a. Heuvel mans (Belg Beugels (Ned.). Cornelisse (Ned.), v. d Vleuten (Ned.) en Schepers (JïedJ. allen dezelfde tijd als Karstens. VOETBAL Fortuna won van Betis Fortuna '54 heeft donderdagavond in Geleen voor ruim 15.000 toeschouwers in een op hoog peil staande wedstrijd met 10 gewonnen van het Spaanse Betis Sevilla. Het winnende doelpunt werd 18 min. na rust gescoord door rechtshalf Beenen, die een voorzet van Van Rhijn feilloos inkopte. Voetbal Het Noorse voetbalelftal heeft donderdag in Trondheim met 20 van Finland gewonnen. Beide doelpun ten werden na rust gemaakt. Het vuur voor de achttiende Olympi sche Spelen is vrijdagmorgen vroeg op de aloude rituele wyze met een brand glas in de resten van de antieke Zeus- tempel in Olympia ontstoken. De 24-ja- rige Konstantijn, koning der Grieken en winnaar van het Olympisch goud, arri veerde samen met zijn zuster, de 23-ja- rige kroonprinses Irene (de eerste vrou welijke voorzitter van het Griekse Olym pische Comité) in alle vroegte per vlieg tuig in Olympia om de ceremoniële han deling door hun aanwezigheid luister bü Na zijn aankomst legde koning Kon stantijn een lauwertak op de grafzuil, die het hart bevat van baron Pierre de Cou- bertin in het woud van de internationale Olympische Academie. Baron de Couber- tin was degene, die in 1896 de Olympi sche Spelen tot nieuw leven wekte na een sluimering van meer dan 1500 jaar. De ceremoniële handeling van het ont steken van het vuur had plaats volgens het aloude rituele gebruik in tegenwoor digheid van Griekse officials, honderden toeristen en de delegatie van het Japanse Olympische Comité, die vanuit Tokio een speciale Olympische toorts meebrachten. JSaar Athene In estafette-loop wordt de Griekse fak kel langs de voornaamste steden in de Peleponnesus naar Athene gebracht over een afstand van ongeveer 300 km Zater dagavond laat zal de laatste estafette loper de fakkel het marmeren stadion WIELRENNEN IN AMSTERDAM Een Nederlandse amateur-wielerploeg heeft donderdagavond In het Olympisch stadion in Amsterdam een landenwed- stryd, die gold als voorbereiding voor het wereldkampioenschap en de Olympi sche Spelen met drie tegen zes punten gewonnen. Onze landgenoten zegevier den op alle drie de onderdelen. Zelfs Patrick Sercu kan zich niet alles straffeloos permitteren De Nederlandse sprintkampioen Piet van der Touw maak. te de ongelofelijk snelle wereldkampioen donderdagavond in het Olympisch Sta dion duidelijk, dat er ook voor hem gren zen zijn. Sercu, die tevoren „op een been" Ad de Graaff bad geklopt, bleef op kop vertrokken tegen Van der Touw zelfs na de 200 meter lijn rustig afwach tend boven in de baan rijden. De gespan nen Hagenaar profiteerde nauwelijks 150 meter voor de streep dankbaar van deze overmoedigheid, schoof onderlangs en bleef, in hoog tempo doorspurtend. Sercu tot de streep voor. De tijd over de laatste 200 m leek uiteraard nergens naar: 13,5 sec Piet van der Touw besliste daarmee de sprintwedstrijd, want zowel hij als De Graaff klopten de tweede Belgische ver tegenwoordiger, Vandenbergh. Hoopgevend Hoopgevend was het rijden van de Ne derlandse achtervolgingsploeg, die de Belgen met ruim 7 sec. verschil de baas bleef en de 4 km aflegde in de snelle tijd van 4 min. 41 sec. De prestatie krijgt nog meer reliëf, wanneer men weet dat Tie- men Groen ietwat angstig rijdend, steeds ongeveer een meter achter zijn voor ganger reed, en dat Cor Schuuring wel- Veertien landen op CHI0 Rotterdam Het int. concours hippique (CHIO Rot terdam). dat van 2 t/m 6 september in het Kralingsc bos wordt gehouden, krijgt een Olympisch tintje door de deelneming van de officiële spring landen-equipes van Duitsland en de Ver. Staten. Ruiters van veertien nationaliteiten hebben voor dit zeventiende CHIO inge schreven Duitsland wordt o.a. vertegen woordigd door Kurt Jarisinski. Heinz Opel. Heinz Schockemühle Hermann Schridde en Hans-Guenther Winkler; de Verenigde Staten o.a. door Frank D. Cha- pot en William Steinkraus. Engeland, dat vorig jaar de landenwedstrijd won, laat zijn Olympische ploeg thuis maar stuurt met George Hobbs, Valery Clark en Pat Carlsson Moss toch een sterke afvaardi ging. Ierland start o.a. met Tommy Bren- nan en Seamus Hayes. Bijzonder ingenomen zijn de organisa toren met de inschrijving van de Brazi liaanse ruiter Nelson Pessoa, die met drie paarden naar Rotterdam komt. De Nederlandse deelnemers zijn: Proetske Arts, Anton Ebben, Jos Ernst, ritmeester Gruppelaar, Lance Huet, Irene Jansen, Mady Koster Rob Kouwenberg, Warner Philips en Tineke Zwolsman. Voor het shownummer zorgen dit jaar de Djiguiten-kozakken. een groep van 19 ruiters, die acrobatische toeren te paard verrichten De groep staat onder leiding van baron Nicolai Osteletzky, die in 1920 uit Rusland naar West-Europa kwam. Voetbaltoernooi voor dove voetballers Morgenmiddag van 12 tot 6 uur zal op het terrein van de voetbalvereniging Wilhelmus aan het Oosteinde in Voor borg een toernooi worden gehouden voor voetbalverenigingen van dove spelers. Behalve de Haagse dovenvoetbalvereni- ging Ar entsburg. nemen aan de wedstrij denreeks clubs uit Amsterdam. Rotter dam en Groningen deel. Alle verenigin gen komen met twee elftallen uit De ste teams spelen om de KNDSB-beker. die vorig jaar door Amsterdam werd ge wonen. Het sterkste reserve-elftal had vorig jaar Rotterdam. Hockey Het Japanse hockey-elftal heeft donderdag in Surbiton voor een verrassing gezorgd door de Engelse Olympische selectieploeg met 20 te ver. slaan. Bij rust was de stand nog gelijk: 0-0. toch de indruk gaf wat beter te kunnen. De beide overigen, Gerard Koel en Theo Nikkessen draaiden zonder meer goed en konden het hogere tempo zonder forceren volgen. Zonder deze schoonheidsfoutjes moet het Nederlandse kwartet nog zeker twee drie seconden sneller kunnen en dat zal tegen de achtervolgingsmachine als de Westduitse en Russische ploeg zeker noodzakelijk zijn Doel bereikt Gangmaker Bertus de Graaf offerde in de stayerswedstrijd een zekere eerste plaats van zijn oppermachtige pupil Jaap Oudkerk op om de Nederlandse overwin ning veilig te stellen. Hij hield de achter Meuleman rijdende Belg Jean Wal- schaerts op minder sportieve wijze op. toen deze. met een ronde achterstand, bovenlangs wilde komen, hetgeen Meu leman vanzelfsprekend danig irriteerde. De tussen de beide gangmakers oplaaien de woordenstrijd ging zodanig ten koste van het tempo, dat de Belg Audrifet de leiding van Oudkerk kon' overnemen. tevens raakte Walschaerts zo ver achter dat Romyn en Neesman de derde 'ierde plaats konden grijpen. De Graaf had daarmee zijn doel volkomen De uitslagen luiden: le rit: 1 v. d. Touw (Ned.) 12.4, 2 v. d. Bergh (B,). 2e rit: 1 Sercu (B.) 12.4, 2 De Graaff (Ned.). 3e rit: 1 De Graaff (N.) 12.1. 2 v. d. Bergh. 4e rit: 1 v. d Touw 13.5. 2 Sercu. Ploegachtervolging: 1 Nederl, (Groen. Schuuring. Nikkessen. Koel) 4 km in 4 41.-: 2 België (Stevens. Robben. l'Heureux, Criel) 4.47.2. Stayers: 1 Audrifet fB.) achter v. d. Bosch 40 km in 31.52 2: 2 Oudkerk (N.) achter De Graaf op 250 m: 3 Romijn (N.l achter v. Roey op 300 m; 4 Neesman (N.) achter Koch op 350 m; 5 Walschaerts (B.) achter Meuleman op 550 m: 6 Declerck achter Walrave op 1300 m. van Athene binnendragen, waar 68 jaar geleden de eerste Olympische Spelen werden gehouden. De vlam zal dan het altaar verlichten, dat in het midden van het stadion is opgesteld. Koning Konstan tijn, omgeven door de leden van de Griekse en Japanse Olympische Comité's ontsteekt daarna de door de Japanners meegebrachte Olympische toorts, die ver volgens door een ere-escorte naar de vlieghaven van Athene wordt gebracht. De fakkel blijft gedurende de nacht op het vliegveld tot het vertrek van de spe ciale DC-6 van de Japanse luchtvaart maatschappij op zondagmiddag. Aan boord van het vliegtuig zal de fakkel worden bewaard in een speciaal gecon strueerde kap. De vlucht naar Tokio gaat via Istanbul. Beiroet. Damascus. Teheran, Lahore. New Delhi, Calcutta. Rangoon, Bangkok. Kuala Lumpur. Manilla, Hong Kong. Taipeh en Okinawa. Werkspoor wil in produktie-afdeling vrouwen plaatsen Werkspoor n.v. in Utrecht gaat vrou. welijk personeel in een van de produk- tie-afdelingen aanstellen. Dit initiatief is niet nieuw in de 137-jarige geschiedenis van dit bedrijf, want kort na de oorlog heeft ook vrouwelijk personeel in een produktie-afdeling van Werkspoor ge werkt, maar meestal bleven de vrouwen slechts voor een korte tijd in dit bedrijf. Het Utrechtse bedrijf denkt voorlopig aan tien of twintig (liefst gehuwde) vrouwen, die te werk zullen worden ge steld in de gisteren geopende nieuwe afd., waar met glasvezel gewapende kunst- stofprodukten worden vervaardigd. Het grote tekort aan arbeidskrachten ligt aan dit besluit ten grondslag. Zelfs door het aantrekken van buiten landse arbeidskrachten kon niet in de behoeften worden voorzien. Werkspoor meent dat de aard van het werk in de polyesterafdeling en de hiervoor vereiste persoonlijke eigenschappen de inzet van vrouwelijk personeel wettigen. Arbeids bureau en Arbeidsinspectie zijn met het voornemen van Werkspoor akkoord ge gaan en binnenkort begint een wervings campagne. De vrouwen worden wat da beloning betreft, gelijk gesteld met da mannelijke arbeidskrachten in deze af deling. Zij kunnen eventueel op part time-overeenkomst (bijv. halve dagen) in dienst treden. Bierbrouwerij: Weggooi fles niet om weg te gooien Het bedrijfsleven heeft gereageerd op de kritiek die is ontstaan op de zoge naamde „weggooifles", waarvoor geen statiegeld behoeft te worden betaald. Een grote bierbrouwerij heeft toege geven, dat de benaming van deze ver pakkingssoort te letterlijk kan worden opgenomen. Daarom heeft men onmid dellijk maatregelen genomen om deze verkeerde indruk weg te nemen. Op de verpakking wordt nu onder bet motto „opgeruimd staat netjes" duidelijk aan gegeven. dat de lege flessen uiteraard op de daarvoor bestemde plaatsen moeten worden gedeponeerd. Verder heeft de bierbrouwerij con tact gezocht met andere bedrijven, die zich bezighouden met verpakking, die „weggegooid" kan worden. Nagegaan wordt, hoe men gezamenlijk een anti- rommel actie kan voeren. SASSENHEIM Gistermiddag om half 4 werd op rijksweg 4 ter hoogte van Wasbeekviaduct een personenwagen on beheerd aangetroffen. De auto bleek om streeks 12 uur in Bergen (NH) te zijn gestolen. Behoudens een transistor die uit de wagen werd meegenomen en nog en kele kleinigheiden. kon de wagen in goede staat aan de eigenaar worden over gedragen. NOORDWIJKERHOUT In de nieuwe competitie is WSB ingedeeld bij de ploe gen SJC, Boskoop, Warmunda, Altior, Ar chipel, ZLC, SJZ, VEP, Concordia, Lisse Altior. OVERGORDIJNSTOFFEN keuze uit méér dan 100 exclusieve dessins GORDIJNVELOURS moderne kleurqn. TERLENKA VITRAGES Textielhandel en Woninginrichting W. J. ZIRKZEE van 't Hoffstraat 7—7A Leiden Telefoon 24610. MIDZA Chr. werkgevers'secretaris (Van onze parlementsredactie) Drs. H. TÏ. dé Klerk, secretaris van het Ncd. verbond van protestants-chr. werkgevers in Nederland, verschafte ons het volgende commentaar op de voorgestelde belastingverlaging. Ik verheug me over de indiening van deze wetsontwerpen, met name over het feit dat de belastingverlaging wordt ge zocht in de sfeer van de loon- en inkom stenbelasting. want deze is in Nederland inderdaad heel zwaar Ik verheug me ook over het feit dat déze verlaging gro ter is dan die anders mogelijk zou zijn geweest en wel omdat de belastingver hoging op benzine en sigaretten wordt gecontinuëerd. Dit betekent een ver schuiving van de directe naar de indi recte belastingen, een verschuiving waar. voor de voorzitter van het verbond, de Proftennis Noordwijk begonnen Teleurstelling Gonzales kost Max Croiset een bloedneus „Als ik in Nederland woonde zou ik gaan zwemmen of uitsluitend overdekt tennissen", verklaarde grootmeester Pan- cho Segura bü zijn laatste bezoek aan Nederland, toen regen en wind voor de zoveelste maal behoorlijk tennis onmo gelijk maakten. Daarna is Segura niet in Nederland geweest, maar acht proftcnnisspelcrs van de Kramergrocp be7,weken voor een duizendtal keiharde Amerikaanse dollars en tekenden voor het toernooi om de Internationale prof kampioenschappen tennis van Neder land. die zoals vorig jaar op de Casino te Noordwijk worden gehouden. Giste ren werden de eerste ronden verspeeld. Een grote teleurstelling voor de on geveer tweehonderd toeschouwers was het spel van de Australiër Lew Hoad. die geen schijn meer was van de Wim- bledonkampioen 1957, toen hij louter op kracht de titel behaalde. Duidelijk was te zien dat hij zjjn rug spaarde wat o a. tot uiting kwam in een vreemdsoortige service, waar zijn tegenstander de Span jaard Adres Gimeno geen moeite mee had. De laatste won met 6-2, 6-0 binnen drie kwartier, dankzij vooral goede veld- dekkiing en de onvoorstelbare mis sers van Hoad! Alex Olmedo en Rod Laver hadden de middag geopend met een partij die op hoger niveau stond. De Peruaanse speleT boód goed tegenstand, maar Laver was op alle fronten sterker. Olmedo ver traagde knap het tempo. Laver vond echter na 2-2 zijn cadans en met geva rieerd spel ..pakte" de Australiër zijn nerveuze tegenstander steeds op het ver keerde been. Met twee maal 62 zege vierde Laver Pancho Gonzales maakte voor het eerst a vijftien jaar zijn rentree op het Noordwijkse centre-court. „Toen" speel de hij als amateur de finale van de In ternationale kampioenschappen van Ne derland tegen de Zuidafrikaan Eric Stur- gess. Hij won ook het herendubbel samen met de kleine Felicimo van de Filippij nen. Nu was hij minder gelukkig. Met Olmedo verloor hij eerst met 7-5 de eerste set aan de roemruchte combi natie Hoad-Rosewall, omdat hijzelf op 55 zijn service verloor. Hoad, die in het begin zwaar onder vuur was geno men, kwam op stoom en vertoonde bij vlagen zijn oude spel. In de tweede set kwamen Gonzales en Olmedo snel op 42. Wederom verloor Gonzales zijn service, vooral omdat Olmedo's netdek- king faalde. (43). Uit zyn humeur sloeg Gonzales een bal naar achter met de bedoeling deze in het hek te slaan. De omrastering was echter te laag of Pancho mikte te hoog, hoe dan ook. de bal verzeilde over liet hek recht in het gezicht de broer van de actenr Max Croiset die zijn tennisenthousiasme onverwacht „beloond" vond met een bloedneus. Het incident was voor Gonzales m stens even uijnlijk, want nadat de ont hutste Amerikaan zijn excuses had geboden bleek hij dermate van slag, dat Hoad en Rosewall bijna zonder punt verlies gelijk kwamen en snel de set en de wedstrijd wonnen (75, 64). Vanmiddag volgden de enkelspelen: GonzalesBuchholz, RosewallAyala et de dubbel Laver-BuchholzGimeno- heer Wemmers, in zijn laatste Jaarrede heeft gepleit. Twee kritische opmerkin gen: in de eerste plaats, dat de grootte van de belastingverlaging te krap is be rekend. De regering wil de belastingdruk gelijkhouden en wil dus aan de burgers teruggeven hetgeen zij door de progres sie meer in haar zakken krijgt. Maar daarbij moet zij niet alleen rekening hou den met een reële groei, maar ook met de prijsstijging die zich vrijwel steeds voordoet. De regering doet dat voor het bijzondere jaar 1964 met een prijsstijging van 7 procent, zij moet dat ook doen, op zijn minst achteraf, voor de andere jaren, ook zal de prijsstijging dan, naar wij hopen niet zo groot zijn. Doet de rege ring dit niet, dan stijgt de belastingdruk toch en dat is nu juist de bedoeling niet. Een moeilijk punt is de inpassing van de verlaging in het geheel van het so ciaal-economisch beleid. Ik hoop met de werkgeversleden in de S.E.R dat het eerste deel van de verlaging zal sar vallen met het moment dat de a.< premie, waarschijnlijk fiks, omhoog gaat, zodat daarvoor een zekere compensatie komt. De regering sluit die mogelijkheid niet uit; ik hoop dat de omstandigheden dit ook mogelijk zullen maken. Het is zaak dat deze verlaging op een zo vroeg tijdig mogelijk moment niet in gevaar wordt gebracht. Voor een ieder in Ne derland is deze verlaging een bijzonder aantrekkelijke zaak. Een werknemer met een normaal loon en twee kinderen zal er al gauw f 200 mee vooruit gaan. Het zou jammer zijn, als deze verlaging, bij voorbeeld door wilde dingen op het loon- front in 1965 in gevaar zou worden ge bracht. Belastingverlaging is een reële zaak, terwijl loonsverhogingen in dit sta dium alleen maar tot verdere, sterkere prijsstijgingen kunnen leiden. En daar heeft niemand wat aan". Middenstand Mr. M. G. van der Kaa, secretaris de Christelijke Middenstandsbond, klaarde eveneens dat op zichzelf de be lastingverlaging een welkome zaak is, met name voor de lagere en vooi midden groepen. Tegelijk moet er ter op worden gewezen dat dit slechts een onderdeel is van het totale sociaal economische beleid. Dat totale beleid kan nu nog niet worden beoordeeld dat er nog onzekerheid heerst over aantal zaken. Mr. Van der Kaa dacht hierbij met name aan de verhoging van de A.O.W., Het staat nog steeds niet geheel vast wanneer deze zal worden gerealiseerd. Zoals bekend hebben de middenstanders zich in de SER met de werkgevers op het standpunt geplaatst dat de optrekking van de A.O.W. moet samenvallen met de eerste tranen van de belastingverlaging. De belastingverlaging is dan dienst baar aan de verhoging van de ouder domsvoorziening, die immers verhoging van de premie met zich brengt. Minder prettig vond mr. Van der Kaa het be richt, dat de tijdelijke verhoging van het bijzonder invoerrecht op benzine perma nent wordt gemaakt School voor analisten in Leiden LEIDEN Er is nu ook in Leiden :en officiële school voor Analisten. Tot dit doel besloten de Stichting VORNA Hugo de Grootstraat 25-27 en de Chemi sche School van de Leidsche Onderwijs instellingen, Oosterkerkstraat 11, hun af zonderlijke opleidingen samen te voegen 'én opleiding en deze te stellen onder toezicht van het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen. De we school „Het Leidse Opleidings instituut voor Analisten" zal per 1 sep tember a.s. beginnen met een gesubsi dieerde avondopleiding voor leerling analist (chem. en med- richting). De school is gevestigd Oosterkerkstr. te Leiden. Gouden ketting voor Leidse werkster te verleidelijk DEN HAAG Het zou een werkster uit Leiden er beslist niet om te doen zijn geweest zich geldelijk te verrijken, i ze vond de gouden ketting die ze aantrof in de slaapkamer van een meisje in gezin te Wassenaar waar ze werkte mooi, dat ze door de verleiding bezweek en de ketting stal. Daarvoor had ze voor de Haagse politierechter te verant woorden. Omdat ze nu de betrekking werkster er aan had gegeven, wilde de officier volstaan met een geldboete vi f 75, waartoe de rechter veroordeelde. Dodelijk ongeluk N oordwij kerhout DEN HAAG De Haagse rechtbank veroordeelde een 39-jarige autobestuur der uit Hillegom wegens het in gevaar brengen der veiligheid voor het verkeer tot f 300 boete, nadat de officier van jus- titie tegen hem f 500 boete en twee maan- den gevangenisstraf voorwaardelijk had geëist. Verdachte had op de Gooweg te Noordwij kerhout op 22 juli vorig jaar bij het passeren van een drietal voetgang sters te veel de rechterkant van de weg houden, zodat een meisje door het spat bord van de auto werd geraakt. Het meisje kwam zo ongelukkig terecht, dat het aan de gevolgen overleed. Personeel gevraagd 0 Werkvrouw gevraagd. I of 4 halve dagen per week van 9—12.30 uur. Klein ge zin van 2 personen. Haarl. straat 91. Telefoon 22456. 0 Jongen gevr. voor de bloemkwekerij, hoofdzake lijk glas. T. Ravensbergen, Voorhouterweg 14a, Rijns burg. Flinke werkster voor enkele ochtenden per week. Mevr. Spaargaren. Hoge Rijndijk 2, Leiden. Wij vragen een leerling- verkoopster voor onze schrijfwaren-afdeling. Leef tijd 16 a 17 jaar. Pers. aanm. N.V- Hema Leiden. Nette werkster gévr. voor enige halve dagen per week. De Bussystraat 3. Leiden (eind vijf Meilaan). Telefoon 31253. Gevr. in gezin met 2 schoolg. kleuters net zelfst. meisje voor hele of halve dagen. Modern huis. Aanm. 's avonds tel. 33023. Mevr. Somer, Klikspaanweg 1. Lei den (Bij Sterflat Haagweg) Werkster gevraagd voor de ochtend van maandag t.m. vrijdag. Telef. 01718- 2843 of 3587. In klein gezin met 2 kin deren resp. 15 en 2 jaar oud gevr. net meisje. Min. leef tijd 16 jaar. Intern of voor hele dagen. Tel- 01718-2843 of 3587. Te huur gevraagd Onderwijzeres zoekt per 1 sept. kamer met kookgel. te Katwijk aan Zee- Br. aan Julianastr. 12A, Oudehaske (Fr.). Te huur aangeboden Aangeboden slaapkamer voor één of twee meisjes (vriendinnen) met of zonder pension. Zuid-West. Brieven onder nr. 7455 bur. van dit blad. Te koop aangeb. Lerares N.O. zoekt ver dieping of flat in Leiden, Oegstgeest of Noordwijk. Br. aan dr. A. Notenboom, Dolfheze. Wolfhezerweg 25. of tel. 08308-397. Gevr. een tweeling- wandelwagen. Br bur. v. d. blad onder nr. 7454. Siamees, angora of an dere raskatjes te koop gevr. Br. aan Postbus 3045. Voor burg. Grammofoonplaten linguafoon-cursus te koop gevraagd. Br. aan Postbus 4010. Rijswijk. O In- en verkoopcentrale koopt alles, zoals radio's, motoren, televisie, fietsen, tevens zolderopruimingen. Jan Vossensteeg 20. Aangeboden: Citroën 2 C.V. pers .wagen '60. 1600. Tel. 02532-7427. 0 Schoolboeken voor H.B.S klas 4B en Chr. Lyceum, 's Avonds na 6 uur: Aca cialaan 1, Leiderdorp. Te koop aangeb. 1 zwarte piano en een oranje zonne scherm, 4 m. br. Te bevr. Leidseweg 164a Voorschoten 9 Aangeboden: Citroën 2 C.V. pers. wagen '61. 1550. Tel. 02532-7427. 0 Jonge hennen. Prima hennen Reds. Wit leghorn en zwarte en 2 weeks mest- haantjes, franko thuis. Waardhuizen, Valk Bouman- weg 18. Leiderdorp, telef. Aangeboden: Citroën 2 C.V. pers. wagen '57. 900. Tel. 02532-7427. 0 Gebr. bromfietsen in alle merken div. prijzen. Nu ook voordelig, enkele scooters w.o. Heinkel tourist zo goed als nieuw, N.S.U. enz. v. d. Mey, Middelweg 29. Aangeboden Citroën AMI 6 1962. 3100. Tel. 02531— 7427. 0 Ford Zephyr 1954 goed onderhoud. Volkswagen de Luxe 1952 met revisiemotor L. C. Otto, Herenweg 21-23, Noordwijk. Tel. 01719-2820. 0 Inruil koopjes: Ford Tau- nus 1957 15 M prima auto f 900. Hillman 1957 met nwe motor 1650. Citroën 2 CV nieuw gespoten 1500. Ga rage v. d. Meer, 'Hoge Rijn dijk 4a. tel. 25259. Citroën AMI 6 1961 2400. Opel Rekord 1961 f 3350. Skoda Octavia 1963 f 3500. Garage v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a, telefoon 25259. Opel Stationcar '59 2250 V.W. bestelwagen '60 f 2000. Opel 1957 inruil koopje 900. Voor de betere auto naar Garage v. d. Meer. Ho ge Rijndijk 4a, tel. 25259. Aerdalc Terrier m. stam boom. Jonge Schotse Collies Poedeltjes. Yackeltjes. Allen ingeënt tegen hondenziekten. Dierenhandel A v. d. Broek Leidsevaart - 3 Gebroeders Lisse. B.M.W. Isetta 1956. In prima conditie, 150, Normstraat 9, Tel. 24887. Wegens overcompleet van grotere naar kleinere wo ning enige Perzische tapijten oa. Kazak, Shiras. Afghan en Mamatan. Kanaalweg 45. Leiden, Tel. 30200. Wegens overcompleet 2 grote Pullman fauteuils, eni ge trappen en strijkplanken, van Berkel patent vleessnij machine. (Lage prijzen). Kanaalweg 45. Leiden. Tel. 30200. 0 Volkswagen. In prima staat 2200.Te bevragen zaterdag tussen 14-18 uur. Kanaalweg 45. Leiden, Tel. 30200. Diversen Zaterdagmarkt. Stretch damesslips 1,98, twee stuks voor een rijksdaalder. Grote badlakens. De laatste 2.98 twee stuks vijf gulden. Da messlips 0,69. Kindergoed 0,69. Nieuwstr. hoek Hoog landse kerkgracht. J a p i e 0 Zaterdagmarkt. Nog een keer super wit rib heren- sportgoed. Het goed dat zo mooi blijft in de was, nog alle maten 1,98. Nieuwstraat hoek Hooglandse kerkgracht Japie. Sinds 3 wk. vermist een zwart-wit gevlekt hondje pluimstaart. Rood hals bandje, reu. Roepnaam Rob- by. Gaarne bericht aan A. Bennekom, Weipoort- 33, Zoeterwoude, tel. 01715-231. Huur Phïlips-televisie f 25,95 per mnd bü u thuis? Bel dan 6 uur 010-120705 en 's avonds 070-863977. Theor., examen schrifte- Oud-examinator geeft iedere dinsdag 8 uur nam. verkeersles met dia's en examenvragen voor ieder een- Kwak's Verkeersinsti- tuut, Zoeterwoudsesingel 104 Telefoon 22803. Vamor rijschool Rem merswaal lest met Opeis Kadett. Leiden, Utrechtse jaagpad 16A, tel. 21966 Voor schoten, Essenlaan 5, telef. Kredieten tot f 40.000 r aanschaf meubelen en woningtextiel. Vraag gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam. Hü loopt weer puik met onderdelen van Struik. Tel. 01710-22026 Nog enige duurdere was machines met schoonheids foutjes. dubbelwandig, vol le garantie, vanaf 140,— 210.— 310,Langzaam.- wassers voor 3 en 5 kg was goed 200,— en 250,— Fir ma Dusoswa. Turfmarkt 2-3 Leiden Tel. 24409 Zwakte na ziekte? SCHIEFFER'S BLOED WIJN helpt bijzonder snel! Bevat aktief-Lecithine, vitaminen mineralen, werkt biovi- taal. By apothekers en dro- Balletschool Hendrichs. Aanvang nieuwe cursussen dinsdag 1 september. De in- schryving van nieuwe leer lingen, zowel beginnend als gevorderd, begint op maan dag 24 augustus a.s. Billijke condities. HoogL Kerkgracht 42. Tel. 30256. R.E.M.-antenncs 3 elem. 12,50; 4 elem. 13,95; 6 elem. 19,75; 8 elem. 23,75 De Radiobeurs, Hogewoerd no. 27. Deze week wegens va kantie gesloten. Fa. Leune, Janvossensteeg 67. Leiden. Plastic w.c.-bril f 3.98. Kieur lichtblauw. Zware kwaliteit plastic, geheel compleet Alleen eerste kwaliteit zonder fouten. Past op elke stenen w.c.- pot. IVA, Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, 0 Hij loopt weer puik onderdelen van Struik. Dus voor al uw motor-, scooter- en bromfiets-onderd. naar T. Struik. Groenesteeg 3, 6 en 8. Tel. 22026 0 Huisjestenten, tentdaken onderdelen v. tenten, fiets tassen. regenkleding, auto- en scooterparkeerhoezen. Brusse Zeilmakerij Middel weg 32 bij Kaasmarkt, Lei den. Tel. 25307 0 Markiezen. Rolschermen. Al. Jalouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkan toor van Melchers Markie- zenfabriek. C. E. Jedeloo. Juffermansstraat 35, Oegst geest. Tel. 01710-53105. 10 Koelkasten cadeau ge durende 10 weken. Ongelo felijk. Iedere koelkastkoper heeft de kans. Haal een wedstrijdformulier. Keuze uit 40 modellen vanaf f Koelkastenshow Garant Se vice Teske, Doezastraat, Leiden, tel. 26164. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver er juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle re paraties en uurwerken. Steenstraat 16. Tel. 26854. Rijschool „Irene" geeft de eerste 10 rijlessen voor 10,-. Nieuwe Beestenmarkt Leiden. Tel. 01710-26753, b.gjg. 01729-286. A Alle motoronderdelen heeft motorslopery Cor Bol- man, Hekkelaan 223, Den Haag. Tel. 600355. 0 Wy verzorgen al uw drukwerk tegen billijke pry- zen. O.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes. verlovings kaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening. Druk werk Service Halpa Haar lemmerstraat 64. Telefoon 24185. Naast Muziekhandel G. Hofcnk. 0 Gootstenen, aanrechtbla- den en keukenkasten, ge heel pasklaar, eerste klas materialen, zeer lage pry- Zaterdagsmorgens is bedrijf geopend. Jac. Arnoldus Zn., Minne broersgracht 9. Draagbare radio's. Unie ke aanbieding, 6-transistor slechts 29,75, auto-portable 49,50. Bij iedere portable 1 HandyBag (1 volleybal en badmintonspel) slechts 4,95 Keuze uit 50 modellen. Ga rant Service Teske, Doeza straat 5 Leiden. Tel. 26164. SSchoolpakket 50 cent. estaande uit grote maat schrijfbloc, schrift, kladbloc. opschrijfboekje, inktlap en 2 potloden met vlakgom. Al leen met deze advertentie I.V.A. Haarlemmerstr. 48. NOVA - Noordeinde - Leiden 0 Prachtige theebeurs f 4.98 Met luxe nikkelen sluiting, prima vulling en overtrek ken met fraai gebloemd plastic (afwasbaar) Ons sor timent theebeurzen bestaat uit wel 20 soorten. I.V.A. - Haarlemmerstr. 48 Nova - Nooredinde 43, Leiden. S Onze zaak in exclusief iswerk, porselein, kristal, koperwerk, enz. is weer ge opend van Levendaal 44 naar Hooigracht 47, Leiden. Te koop bromfiets H.M.W., stofzuiger, (wringer „Ac me"), wasmachinemotor, grasmachine, oude mahonie houten bidstoel. oude ko lenbak met schep, mooie oude tafels, oude kaasvaten, Kom eens kyken, hebt u iets te koop, wij komen op uw boodschap. Let wel: Hooigracht 47, Leiden. 0 Zaterdagmarkt. Dé laat ste keer Noors net heren- sportgoed. Alle maten 2,98, nu nog twee stuks vyf gul den. Grote Portugese bad lakens nu 4,98. Eenpers. - lakens 4.98. Nieuwstraat hk. Hooglandse kerkgracht. Japie. 0 Voor autoplaatwerk naar Blonk's Autobedrijf. Nieuw straat 33-41 Leiden. Telefoon 30600. Goedkope zeemlappen!!! Wij handhaven onze lage prijzen, flinke maat huiden f 1.49, f 2.25, f 2.99. Prima kwaliteit zeemleder van de bekende zeemleerfabriek ..Roorda". IVA, Haarlem merstraat 48. Nova, Noord einde 43. Leiden. Metalen strijkplank f 14,98 Luxe uitvoering, extra zwaar buismateriaal, crème gemoffeld. Afneembaar dek. Deze strijkplank is in ver schillende standen verstel baar. Bijpassend mouw plankje f 4,98. IVA, Haar lemmerstraat 48, NOVA Noordeinde 43 Leiden. Wandelwagentje f 5.98. Kinderwandelw. voor de Fliinxe maat, stevige metalen uitvoering, luxe afwerking, geheel opvouw baar. Voor deze prijs alleen bij: IVA. Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43, Lei- 0 Metalen boekenrek f 2.69. Extra grote maat 57 cm. breed, stevig plaatijzer en diverse fraaie kleuren. Dit boekemrek met 2 planken 4.98 en met 3 planken f 7.95. IVA Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Lei den. 0 Weerhuisje f 1,98. Luxe j uitvoering met thermometer. 1 Zeer mooi afgewerkt en verpakt in stevige doos. Vastgestelde prijs f 2.98. Alleen met deze advertentie f 1.98. IVA Haarlem merstraat 48. Nova,, Nöord- einde 43, Leiden. Vakantie-adressen Zomerhuisje nog vrij an 29 aug. tot 12 sept. W. Manenschijn, Rijsensestraat I 136,Nijverdal. Tel. 05486— Momenteel voorradige FIAT OCCASIONS in zeer goede staat van onderhoud. FIAT'S 500 bouwjaar 1962—'63—'64 FIAT 600 D bouwjaar 1962 FIATS 1100 bouwjaar 1957—'61—'63 FIAT'S 1300 bouwjaar 1962'63 FIATS 1500 bouwjaar 1962'63 FIAT'S 1800 bouwjaar 1962'63 GARANTIE FINANCIERING INRUIL KOREVAARGARAGE, FIAT-DEALER KOREV AARSTRA AT .1943 LEIDEN TELEFOON 23730—26372, 01710. Het kachelseizoen staat voor de deur waarom zult u langer wachten met het kopen van een KACHEL, HAARDKACHEL, O OLIEHAARD of -KACHEL DEELNEMER 1964 Onze nieuwe collectie is gereed en geëxposeerd in onze zaak. Vraagt vryblyvend Inlichtingen en demonstratie. OUDE VEST 111 te Capelle aan de IJssel, 's-Cravenweg 207 Telefoon (01804) 2633-2646-2647 4 vraagt: voor de bediening van Franki-heimachines voor opleiding tot heibaas bij een Franki-heimachine. Minimum leeftijd 18 jaar. Afwisselend en interessant werk. Bij gebleken geschiktheid opneming in vast dienstverband. Sollicitaties schriftelijk, mondeling of telefonisch aan bovenst, adres. De rollende koelkast met vlakke achterwand Inhoud 125 l299.- Inhoud 155 L399.- Inhoud 180 L499.- Tijdens yy N'euwe R'in 32 £en kosj. VQ| voor{je|en voor een j e N. Telef. 24244 lnhoud 125 L298 Loopt U ook eens bij ons binnen om deze nieuwe series te bekijken. Inhoud 135 Lj 353'. DEELNEMER het verplicht U tot niets. Inhoud 155 L458 1964 de verbouwing van ons bedrijf gaat de verkoop gewoon door

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6