Katwijks corso hoogtepunt van stralende feestdag Te kust en te keur Klinkende symfonie van zomerse heerlijkheid Prof. mr. Fischer te Oegstgeest begraven Moncl-op-mond-beademing in Katwijk redt twee Leidenaars van de dood Dr. Holt (65) overleden NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 17 AUGUSTUS 1964 le Mare 28a, 7.15 uur: ruilavond De Filatelist. Koffiekamer Den Burcht, 6 uur nam: Kon. Ned. Fabriek van wollen Dekens, huldiging van vijf jubilarissen, I Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Station, 7.30 uur voorm.: afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, vertrek dag tocht naar Valkenburg Slenaken (ver trek uit Noordwijk om 7 uur). Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 7 tot 830 uur: spreekuur Chr. Emigratiecen trale. Den Haag: Evang. Luth. kerk, Luth. Burgwal, 8.15 uur: improvisatieorgel concert van Jean Langlais, organist van de Saint Clothilde te Parijs, kaarten aan de kerk van 7.30 uur af. Katwijk aan Zee: Nieuwe Kerk, Voor straat. 8 uur: orgelconcert Rutger van Mazijk, organist te Blaricum. Noordwijk aan Zee: Wilhelmina-boule- vard, 10 uur nam.: groot vuurwerk. Den Haag: Zuiderpark, 2.30 uur: Martin Vinjee's jeugdamusement met I „De nieuwe avonturen van Dik Trom". Den Haag: paleis Noordeinde, Binnen plaats, 8 uur: Nieuwe Komedie met „De knecht van twee meesters". Den Haag: Zuiderpark 8 uur: Haag se Operettezamgers met „Das Drei- madlerhaus". Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: stu- dentengroep Jong Israël uit Haifa met nieuwe Israëlische volksdansen. Woensdag Pieterskerk, 7.30 tot 8 uur: Avond stilte. Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: cir cus Pepino met „Fantasto en Nan Mil ler". Den Haag: paleis Noordeinde, Bin nenplaats, 8 uur Nieuwe Komedie met „De knecht van twee meesters". Den Haag: Nieuwe Kerk. Spui, 8.15 uur: orgelconcert door Piet Post. Donderdag Station, 7.30 uur voorm.: afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, vertrek dag tocht naar Valkenburg-Slenaken (ver trek uit Noordwijk 7 uur); Noordwijk aan Zee: tennisbanen Ca sino, wedstrijden van topspelers. Katwijk aan Zee: strandfeesten voor kleuters (9.30 uur) en lampionoptocht. Den Haag: Zuiderpark, 2.30 uur: ge zelschap Eddy de Valk met „De avon turen van Bartje Eenwiel". Scheveningen: Strandweg", 10.30 uur nam.: vuurwerk (bij gunstig weer). Vrijdag Katwyk aan Zee: Nieuwe Kerk, Voor- straat, 8.30 uur: uitvoering Urker Mannenkoor, 110 man in klederdracht. Noordwijk aan Zee: tennisbanen Casi- j no, wedstrijden van topspelers. Den Haag: Zuiderpark, 2.30 uur: Martin Vinjee's jeugdamusement met „Dik Trom en de ruimtevaart." Den Haag: paleis Noordeinde, Binnen plaats, 8 uur: Concert Zuidhollands or kest. Zaterdag Noordwijk aan zee: tennisbanen Ca sino, wedstrijden van topspelers. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 I uur: Haagsche Comedie met „Cléram- bard" (première). Den Haag: Nieuwe Kerk, Spui, 11 uur: orgelbespeling Gerard Akkerhuis. Den Haag: paleis Noordeinde, Bin nenplaats, 8 uur: concert Zuidhollands orkest Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: show met de Belgische-Italiaanse zan ger Adamo. DAGELIJKS IN DEN BAVG Kurhaus-paviljoen Scheveningen 8.30 uur nam.: Wim Sonneveld me* zijn nieu. we programma ,,Een avond met Wim Sonneveld". Op maandag geen voor stelling. Circusgebouw 8 u.: Rudi Carrel-saow (op woensdag en zaterdag ook 2 uur) Diligentia, 8 uur: ABC'-cabaret van Wim Kan en Coriy Vgink -net het nieu we programma „Wat een land wat een land" Op maandag geer, voorstelling. WELKE APOTHEEK? Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider-apotheek, Lammenschansweg 7, telefoon 23553. De dienst van de apo theek Van Breest Smallenburg te Lei derdorp wordt ook waargenomen door de Zuider-apotheek. De Oegstgeester apotheek is geopend. Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): De nacht van de koude neuzen, (alle leef- tijden). LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Onze dolle nichten (alle leeftijden). LUXOR (2.30, 7 en 915 uur): Wonder ful life (alle leeftijden). REX (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Helden commando „Calnis" (14 jaar); maandag tot en met woensdag: Das blaue Meer und du (alle Leeftijden). STUDIO (2-30. 7 en 9.15 uur): Dl. Vreemdelust, de man die de bom leerde liefhebben (18 jaar); 's morgens 10.30 u. Pietje Bell (alle leeftijden). TRIANON (2 en 8 uur): Irma la Douce (18 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling werken van Will H Tweehuysen, van 18 lull 31 augustus KATWIJK AAN ZEE kunstzaaJ Kruyt, Voorstraat 9: tekeningen van wijk ('van-Jan Peter Opheusden) en fiek van Andrè Ficus, Ria Exel, Ursula Dethleffs en Sylvia Melland, tot 1 sep- teiWASSENAAR: kunstzaal Heuff, Hof- laan 7 (dorp), eretentoonstelling van werken van J. C W Cossaar t.g.v. zijn 90ste verjaardag (van 1 aug. tot en 27 aug. dag. van 10 tot 5 uur. bovendien op vrijdagavond van 8 tot 10 uui zondag uitsluitend na afspraak). Vele duizenden op zonnige boulevard (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK Het was zomers goed zaterdag in Katwijk. Het bloe mencorso heeft er zeer toe bijgedragen van deze stralende dag een feest te maken, 's Middags op de Boulevard hadden duizenden een half uur om er een winter op te teren. Nee, dat is niet overdreven. Wat wil men nog meer: een heldere, ruisende zee, blijde muziek die uit de verte klinkt, aanzwelt en wegebt, wuivende vlaggen, een blauwe lucht, juichende kinderstemmetjes, een warme zon die soezerig maakt en dan al die kleuren, van diepblauw tot fel oranje, kunstig gemengd in rijke bloementoefen. Jazeker, anjers, chrysanten, gla diolen, dahlia's en welke bloemensoorten er verder ook zijn mogen, alles vloeide ineen tot een klinkende symfonie van zomerse heerlijk heid. Men heeft het in Katwijk getroffen met »t weer Wij herinneren ons vorig jaar jen de zon pas schuchter tevoorschijn kwam nadat een wolkbreuk het door gaan van de bloemenstoet onzeker had gemaakt Het corso Rijnsburg-Leiden dit jaar trof het evenmin Maar zaterdag was net fantastisch. De combinatie van bloe men zonnig weer, muziek en zee m de sfeer van een vakantiegemeenschap is een zo gelukkige, dat corso's van duur dere opzet en rijkere montage daar niet of nauwelijks tegen op kunnen. Bekoorlijk De VW heeft het altijd zo voorgesteld, dat het Katwijkse bloemencorso maar een aardigheidje voor de gasten is en dat het in de verste verte niet kan wedijve ren met de grote corso's, die elders wor den gehouden. Zich strikt tot de bloe menstoet beperkend is dat natuurlijk ook i Geen zinnig mens zal durven bewe en dat het Katwijkse corso op zichzelf zich kan meten met bijvoorbeeld het corso van de bloembollenstreek of hef Rijnsburgse. Maar in zijn totaliteit heeft Katwijks corso althans bij mooi weer een zeer bijzondere, een geheel eigen bekoring. Het is dan een droomcorso. Een droomcorso niet in de eerste plaats omdat er dromen van wagens in mee rijden maar omdat de zon en de zee en de bloemenkleuren aan het dromen zet ten. Ongeveer achtendertig wagens re den mee, voor hefr overgrote deel personenauto's. Voor de meeste toe schouwers zijn praalwagens het in teressantst. Wie met de bloemsier- kunst is vertrouwd, heeft evenwel vaak meer bewondering voor het bindwerk op de personenauto's. Hier bij immers komt het vooral op het vakmanschap aan. Hier geen specta culaire blikvangers, geen figurantjes die de aandacht afleiden, geen het publiek aansprekende, herkenbare vormen. Slechts de bloem staat in het middelpunt en alleen daarmee kan en moet worden gewerkt. Dat dit werken dan vaak meer op to veren lijkt, bewezen ook de resultaten in veiling Flora geboekt bij het opsieren van het Katwijkse corso. Van vrijdag middag tot zaterdagmorgen vroeg zijn de arrangeurs en binders onafgebroken in touw geweest. Parlevliet, Paauw. Chris Koomen, Cor de Koning, Jan van Iterson, het zijn zo maar een paar namen van mensen die weten, wat er bij de samen stelling van een bloemencorso komt kij ken en die zicb schitterend hebben ge* :rd. Royaal Men had dit jaar mee, dat de bloemen door het gunstige weer goed van kwali teit waren en niet zo duur als vorig jaar. De versiering kon daardoor wat royaler zijn hetgeen meteen een veel betere in druk gaf Echt kale wagens zag men niet. Eén van de rijkste wagens vonden wij die van assurantiekantoor H, Beek en Zn uit Wassenaar, waarvan de weelde van de zomer als het ware afstraalde De door juryleden H. Eradus, G. van der Heydeii. G. van der Klaauw en A. Zand bergen tot mooiste wagen van het corso uitgeroepen personenauto kenmerkte zich in zijn versiering vooral door een ma jestueuze eenvoud. Vele toeschouwers op de Boulevard stond men rijen dik zagen dit niet zo. Zij bleken vooral be wondering te hebben voor de auto van expeditiebedrijf Koelewijn, waarvan de overwegend zacht oranje versiering in derdaad zeer aansprak. Voor de jeugd waren de auto's van kledingmagazijn J. Haasnoot en Zn. en van boekhandel J. van der Lee het leukst. Haasnoot had een schatting bloemenhaasje laten maken en boekhandel Van der Lee liet een zwart beertje in een smaldeeltje le zen. Achter de berenwagen liepen bovendien twee levensgrote zwarte beren foldertjes uit te reiken. Dat was voor de kleintjes griezelig en in teressant tegelijk. Praalwagens waren er zes. De eersta prijs was toegekend aan die van N.V. melkinrichting en zuivelfabriek De Hoop uit Katwijk aan den Rijn. Elk jaar komt De Hoop met een verrassing voor de dag. Nu had men een heuse speeltuin ge maakt, bevolkt door witgekielde ma troosjes, die zich al wippend, schomme lend en draaiend in de draaimolen-met- bel voortreffelijk vermaakten. Heel goed Heel goed was ook de onderwaterrots partij van de firma De Koning met'mooi gekleurde vissen en een zeer blonde lief tallige zeemeermin. Op de praalwagen van VVV speelden een jongetje en een meisje op een bankje badgastje, de Kat wijkse watersportvereniging Skuytevaert voerde een luid signalen gevend vaartuig met.zich mee, de rijkspolitie uit Den Haag kwam met de zes wegduiveltjes die de meeste verkeersongelukken veroor zaken en d'Oranjeboom had vanzelfspre kend geen suikerwater op zijn wagen. Het reclame-element speelde be paald een grote rol in dit corso, maar toch over het algemeen niet zodanig, dat dit hinderlijk was. Vermakelijk was een brandweerauto uit 1911, door Pepsi Cola ingezet. Krakend en schor toeterend stotterde het vehikel over de weg. Schoenhandel A. Boe- saard had weliswaar ingeschreven met een personenauto, maar deze voerde een aanhangwagentje met in zilverkleurige pakken gestoken ruim tevaarders met zich. Een enorme ra ket wees omhoog. De zes muziekkorpsen K. en G. uit Leiden, UNI, Amicitia, Harmonie Kat wijk, drumband DVS uit Katwijk en drumband DWS uit Rijnsburg hadden het door de warmte zwaar tc verduren. Zij gaven echter geen krimp en zorgden voor een goed in het gehoor liggende omlijsting. Jammer was, dat een enkele wagen dié muziek uit luidsprekers pro duceerde, te dicht bij de muziekkorpsen was geplaatst. 's Avonds Het was allemaal eigenlijk te snel voorbij. Gelukkig was er 's avonds nog een kans het corso te zien. De belangstelling in de avonduren was zo mogelijk nog groter dan 's middags, doordat ook veel mensen uit de omgeving naar Katwijk waren gekomen. Aan de verlichting van vele wagens was grote zorg besteed, waardoor de stoet een sprookjesachtig karakter kreeg. De terrassen langs de Boulevard waren geheel bezet. Er werd druk ge filmd en gefotografeerd. De blonde zeemeerminnetjes voelden zich tussen de bloemen- vissen best op hun gemak. Foto D. Kruyt. De dag wend om kwart over tien af gerond met een sprankelend vuurwerk. Een grote mensenmenigte sloeg dit schouwspel gade. Uitslag* en Ten slotte de jury-beoordeling van het corso: Groep praalwagens: ere-prijs van het corso N.V. Melkinrichting en Zuivel fabriek ,,De Hoop" te Katwijk aan den Rijn; 2e prijs fa. De Koning, eiden, Kat wijk, Rijnsbung; 3e prijs Oranjeboom N.V. Verenigde Ned. Brouwerijen; 4e prijs: K.W.V. „Skuytevaert", Kabwijk; 5e prijs Rijkspolitie Veilig Verkeer, Den Haag. Groep bedrijfsauto's: !e prijs Schoen- handel v/h Kr Haasnoot, Katwijk; 2e pr. fa. P. Zuyderduyn, Katwijk; 2e prijs: Ver. Schipper-eigenaren, Katwijk; 3e pr.: Schoenhandel A. Boesaard, Katwijk; 4e prijs fa. Oudshoorn en Arend, Katwijk; 4e prijs Radio Caspers, Noordwijk. Brandweerauto van Pepsi Cola origi neelste wagen van het corso. Groep personenauto's zonder reclame: ere-prijs en mooiste wagen van het corso fa. P. Zuyderduyn, Katwijk; 2e prijs Aan nemersbedrijf G van Duijn, Katwijk; 3e prijs de heer Vos, Katwijk aan den Rijn. Groep personenauto's met reclame: ere-prijs Assurantie-kantoor D. J. C. Ver haar, Rijnsburg. Eerste prijzen werden toegekend aan: Ass. kantoor H. Beek en Zn, Wassenaar; Automobielbedrijf Van der Velde, Was senaar; fa. Noordermeer. Katwijk; 2e pr. Kamsteegs Automobielbedrijf, Katwijk. Oegstgeest; 3e prijs Garage „Modern", Katwijk; Korevaargarage, Leiden, kan toorboekhandel en drukkerij Van der Lee, Katwijk; 4e prijs fa. M Guijt Kat wijk; 5e prijs: Garage Dijksman, Katwijk, Kledingmagazijn J. Haasnoot en Zn, Kat wijk, Biermans automobielbedrijf, Leiden- Katwijk, fa. L. van Duijn, Katwijk; Se pr. exped. bedrijf Koelewijn, Katwijk. In de klingelende draaimolen van praalwagen De Hoop. Foto D. Kruyt. Een leven vol inhoud LEIDEN Onder zeer grote belangstelling is zaterdagmorgen op de be graafplaats bij de Groene of Willibrordkerk te Oegstgeest het stoffel^k overschot ter aarde besteld van prof. mr. II. F. W. D. Fischer, die woensdag na geruime tjjd ziek te zijn geweest, op de leeftijd van 55 jaar overleed. Prof. Fischer was gewoon hoogleraar in het oud-vaderlands recht aan de Leidse universiteit en buitengewoon hoogleraar met een gelijknamige leer opdracht aan de universiteit van Amsterdam. Naar schatting ruim driehonderd be langstellenden, orjder wie prof. mr. J. V. Rijppertta Wiierdsma, wnid rector magnificus, prof. dir. D. J. Kue- men, secretaris van de Senaat, prof. KATWIJK AAN ZEE Gisteren zijn In Katwijk twee Leidenaars, enkele uren elkaar, bijna verdronken en door mond-op-Diondbcadcming bijgebracht door een 37-jarige badgast uit Zwammer- dam, de heer Van Terniey. Beide dren kelingen moesten naar het academisch ziekenhuis te Leiden worden gebracht. Hun toestand was vanmorgen goed. Het eerste geval deed zich gistermiddag om 14.50 uur voor op het strandgedeelte van Fock de Best. De zestigjarige C .C Fu uit Leiden ging achter een bal aan, die door de oostenwind zee in dreef. De man kon niet zwemmen en toen hij achter de eerste bank kwam, raakte hij onder water. Een Duitse badgast slaagde erin hem naair het strand te brengen, waar de heer Van Termey onmiddellijk mon-op-mond-beademing toepaste. Na enige tijd kwam de drenkeling tot bewustzijn. Politiemannen dienden het slachtoffer zuurstof toe, waarna dokter Hueting adviseerde hemnaar het zie kenhuis te brengen. Ruim twee uur later, om 17 uur, torf- t'en Duitse badgasten een knaap in be wusteloze toestand drijvend in zee aan. C. Kralt (56) te Leiden overleden LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag is door een hartverlamming overleden de heer Cornells Kralt (56). Deze aan de Garenmarkt gewoond heb bende bloemenhandelaar heeft sinds 1940 met liefde en enthousiasme veel gedaan voor de Geref. Kerk van Lei den, eerst als diaken, later als ouder ling en lid van de commissie van be heer. Ook heeft hij zich met veel ener gie ingezet voor de stichting van het rusthuis Groenhoven. Donderdagmiddag om half 2 wordt in de Petrakerk een rouwdienst gehouden de heer Kralt was ouderling van wijkraad 2. Om 3 uur heeft de begrafe nis plaats op Rhjjnhof. Zij brachten hem ijlings naar de kant, waar de heer Van Termey weer mond- op-mond-beademing toepaste. Het duurde geruime tijd voordat de jongen, de acht jarige Robert Knaap uit Leiden, tekenen van leven vertoonde. De Katwijkse politie diende toen zuur stof toe en dokter De Jager liet hem naar het ziekenhuis brengen. Katwijkse schipper straf opgelegd AMSTERDAM. De Raad voo» de Scheepvaart te Amsterdam heeft schip per J. de Jong uit Katwyk aan Zee ge straft door hem voor vier maanden de bevoegdheid te ontnemen als schipp»r te varen op zcevlssersvaartulgen. Op 31 augustus 1963 was hij tijdens de reis van de visgronden op de Noordzee naar Hartlepool met de motorlogfer Maas" VI 79 gestrand Volgens de raad heeft de schipper elke maatregel achterwege gelaten om na te gaan of de vermeende positie van het schip met de werkelijkheid overeenstemde Hoewel hij wist, dat het echolood niet goed functio neerde, heeft hij verzuimd een diepte peiling met het handlood te doen ver richten. Na binnenkomst in Hartlepool heeft de schipper ondanks de stranding geen onderzoek van het schip door een deskundige doen plaats hebben en is hij met het schip weer naar zee vertrokken. Bovendien heeft hij in strijd met zijn wettelijke plichten het journaal vooruit voor de gehele dag ingevuld en heeft hij na terugkomst in Nederland de stran ding niet gemeld aan de scheepvaartin spectie. Burgerlijke stand van OEGSTGEEST GEBOREN: Jan P. zv C T v d Horst en G v d Meij; Ellen, dv W Salman en W Mieloo; Willem G zv J W Salomonson en K H Rupé. De belangstelling voor het Kat wijkse corso zaterdagmiddag was overweldigend. Op het Emma- plein zie foto stonden al veel mensen, maar op de Boule vard was het helemaal bar. Foto D. Kruyt. Successen voor Leidse konijnenfokkers Een aantal leden van de Leidse klein- dierensport vereniging „Rijnland" heeft met succes deelgenomen aan tafelkeu ringen in Den Haag en Lochem. Vooral de heren W. Blij leven en A H. Blom (Leiderdorp) behaalden in de afdeling konijnen enkele bijzondere derscheidingen, die getuigden van grote bekwaamheid in het fokken. Bij de Haagse keuring van in totaal lim 90 dieren behaalde die he ei- Blij - leven in de B-klasse met Tan zwarv (ram) het perd. 1 zzg (tevens beste dier in deze klasse) en met Tan zwart voedstei-) 1 x zzg en 2 x zg en in de C-klasse (dieren, geboren m mei t/m juli) met Tan zwart (ram) lx zzg (te vens beste dier in deze klasse en op na beste vam het geheel) alsmede met Tan zwart (voedster) 3 x zzg. In Lochem, waar ruim 125 dieren ter keuring waren gezonden,, boekte de heer Blom de volgende opmerkelijke succes sen: met Tan zwart (ram) lx zzg en zg en met Tan zwart (voedster) 2 x zzg Tevens smaakte de heer Blom het ge noegen, dat zijn Tanram zowel het predikaat „het beste dier van de kleine rassen" als het bes-te dier van de gehele tentoonstelling" verwierf. De kleindierensportvereiiigdng .„Rijn land" houdt op zaterdag 5 september a.s. in Samenwerking met de pluimvee- er konijnenfokkersvereniging "Nieuwkoop en omstreken" een tafelkeuring in de chr. Nationale School te Nieuwkoop. Verwacht wordt, dat er voor deze keuring in totaal, niet minder dan 350 dieren zullen worden ingeschreven, die door vier keurmeesters worden beoor deeld. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30.— en 40.—. Of het allerbeste van 200.— en 400.—. Horloger v. d, Water - Haarl.str. 207 heeft het Eterna - Certina - Prisma - Junghans - Ewe - Anker mm R. Feenstra, decaan van de juniüi- sahe faculteit, dir. E. H. Rlserimk, presi dent-curator, mr. N. F. Hofstee, secre- itaris der curatoren, prof. mr. J. T. de Smddit, afgevaardigde vam de Amster damse Universiteit, Leidse en Amster damse hoogleraren en oud-hooglera ren vam de onderscheidende facul- teiten^ burgsrneesber jonkheer meester F. H. van Kinschot, ds. D. J. Vossers, hervormd predikant, alsmedie de afvaa le digingen vam het L.S.C. en de V.V.S.L. volgden de met bloemen bediekte baar. In de kerk sprak prof. Rijpperda Wierdsma, mede namens de momenteel in de V.S. verblijvende rector magnificus prof. dr, W. de Boer, een kort herden- kingswoord. Hierin herinnerde spreker onder meer aam die grote verslagenheid, die het overlijden van prof. Fischer in de Universitaire kringen teweeg had gebracht en aan de vele functies, die die ovenledlene dermate actief en inspi rerend had vervuld, dat hij node zal worden gemist. Pref. Feenstra schetste prof. Fischer als een bijzonder begaafd jurist en ge boren docent, die zijn grote gaven jaren lang in dienst van de gemeenschap heeft gesteld. In het bijzonder releveerde spre ker onder meer nog het feit, dat de overledene een belangrijk deel heeft bijgedragen aan het tot stand komen van het Gravensteen ais Leids juridisch studiecentrum. In zün kwaliteit van ond-collega en vriend haalde mr. H. G. W. Worst, ad vocaat en procureur te Amsterdam, her inneringen op uit de jaren, waarin hij samen met de destijds weliswaar nog jonge, doch reeds opvallend begaafde doctor in de rechtsgeleerdheid Fischer de advocatuur in de hoofdstad uitoefen de. Met nadruk wees spreker er nog op, dat de overledene eerst bü zün be noeming tot hoogleraar zijn ware be stemming had gevonden en zich geheel kon ontplooien. Onder verwijzing naar de juridische veelzijdigheid van pref. Fischer wees prof. mr. J. Lamgemeijer op de beschei denheid en beminnelijkheid van zijn overlieden collega, mede waardoor deze zich ook in niet-wetenschappelijke kring een groot aantail vrienden heeft ver- Namens de Amsterdamse Universitai re gemeenschap sprak pnotf. mr. J. T de Smidit. Hij tekende prof. Fischer ah. een deskundig hoogleraar, die deson danks nimmer op de voorgrond wilde treden en door wiens wetenschappelijk werk de juridische kennis van velen wend verrijkt. Tot slot wijdde prof. dr. S. Dresden, oud-nector magnificus, woorden aan de nagedachtenis van de overledene, wiens grote juridische gaven het mogelijk had den gemaakt dat zijn leven zo vol in houd en dynamisch was. Bij het graf dankte de oudste zoon van de overledene voor hiet beoonde medeleven. Gisternacht ds de gynaecoloog en sexuoloog dr. J. G. H. Holt aan een hartaanval overleden. Dr. Holt was 65 jaar. Dr Holt verwierf in ons land en ook daarbuiten bekendheid door zijn on derzoekingen ter verbetering van de zg. termische methode van de periodieke onthouding. In 1960 publiceerde hij het boek „Het getij", waarin hij dieze termi sche methode uiteenzette. Vertalingen verschenen in het Frans, Duits, Engels. Italiaans, Spaans, Fins. Pools, Japan- nees en Arabisch. Dr, Holt werd in 1898 be Haairiem geboren. Na zijn eind examen aan het Ignatius College van de Paters Jezuïten te Amsterdam in 1915, studeerde hij medicijnen aan de ge meentelijke universiteit van Amster dam. In 1924 verwierf hij het artsen diploma. In 1930 werd hij benoemd tot onderdirecteur van de Vroedvrouwen school te Heerlen. Sedert 1945 woonde hij in Bilthoven, waar hij zijn landelijke praktijk uit oefende en laboratorium—onderzoek leid de. Bij zijn zilveren jubileum als sexuo loog, 25 september 1960, ontving dr. Holt de pauselijke onderscheiding van rid der in de orde van Sint Gregorius de Grote.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3