Nieuwe Leidse Courant RIJNREIS EINDIGT IN DRAMA Blanco volmacht voor Johnson r J Tanker ramt Nederlandse plezierboot bij Düsseldorf Twee vakantiegangers worden vermist Vraad nodigt Vietnams uit Turken klaar voor Cyprus Inkomsten wegenfonds uit benzinerechten Auto reed in op scooter: zes gewonden Commentaren 30 km per ezel: 50 gulden 5 19* Zaterdag 8 augustus 1964, 45ste jaargang Enkele buien De Bilt verwacht tot hedenavond: Ver anderlijke bewolking met plaatselijk en kele buien. Overwegend matige wind in hoofdzaak tussen zuid en west Iets koe- f. DIEMEf Moofdr«d*ct«<m Dr. E. DIEMEf CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD „Stantvastigh ia ghablavaa mijn hort in teghenipoat" (Zie voorts pagina 7) E39 (Van een onzer verslaggevers) T7EN aanvaring op de Rijn in de omgeving van Düsseldorf tussen de Duitse tanker Rhcintank II en de Nederlandse plezierboot Ahoy heeft aan twee Nederlandse vakantiegangers het leven gekost. De klap was zo hevig, dat tientallen opvarenden van het Nederlandse schip een uit 65 personen bestaand gezelschap van de (vrijgemaakt) Gereformeerde Reis- vereniging uit Kampen overboord sloegen en tussen beide schepen te rechtkwamen. Op twee na konden allen vrijwel onmiddellijk uit het water worden gehaald. Tot vanmorgen had men echter nog geen spoor gevonden van de 22-jarige Arie den Hollander uit de Koekoekstraat in Gouda en de 20-jarige N. van den Dool uit de Bermweg in Capelle aan de IJssel. De 65 jongelui tussen de 18 en 23 jaar hadden hun vakantiereis van zeven dagen op de Rijn bijna be ëindigd. De Ahoy, een vrachtschip, dat 's zomers wordt omgebouwd tot plezierboot, had juist de haven van Düsseldorf verlaten om koers te zetten naar Arnhem, toen het schip bijna midscheeps werd geraakt door de Duitse tanker, die uit tegenover gestelde richting kwam. Hoewel de oorzaak nog niet kon worden vast gesteld, neemt men aan, dat de stuurman van het Duitse tankschip een navigatiefout heeft gemaakt. Paniek Op het moment van de aanvaring be vonden vrijwel alle jongelui zich op het dek, veelal hangend over de railing om nog een laatste glimp van Düsseldorf op te vangen. Gillend en schreeuwend hebben zij na de aanvaring een goed hee nik omen trachten te zoeken enige tientallen sloegen echter door de'gewei dige klap van 't schip overboord en kwa. men tussen beide boten tereaht Ondanks de paniek die aan boord uitbrak, slaagden de nog aan boord zijnde jongelui e door middel van scheepshaken handreiking de meest* drenkelingen uit het water te vissen. tilings werden. zU naar ziekenhuizen vervoerd, waar ze van droge kleren wer den voorzien. Na een eenvoudige be handeling konden ze op twee na allen weer worden ontslagen. Mej. J. Ouwinga uit de Sumatralaan in Groningen en mej Hanna de Vries uit de Noorderweg in Noordhorn bleken verwondingen te héb ben opgelopen en moeten voorlopig nog in het ziekenhuis worden verpleegd. Zij hebben onder meer een éhock. Overstuur EN Intussen stonden de overige passagiers op de kade te wachten op berichten hun gewonde vrienden Vee] vreugde heerste er toen de eerste lichtgewonden uit het ziekenhuis zich weer bij de groep voegden. Deze blijdschap bleek echter van korte duur te zijn: de reisleider de heer Kanten uit Kampen, kwam met de onthutsende mededeling dat twee vrien den nog werden vermist. In allerijl werd een bus gecharterd, die hen naar „Touringhotel*' bracht, waar hen warm onthaal ten deel viel. Met slaap middelen, spuitjes en kalmeringsmidde len en volkomen overstuur kropen zij reeds tegen tien uur gisteravond in bed De waterpolitie te Düsseldorf heeft vanaf het moment van de aanvaring omstreeks vier uur in de middag to het invallen van de duisternis naar d< vermiste jongens gezocht, echter zonde' resultaat. Zwij. ijgen De bijzonderheden over deze ramp zijn eerst laat op de avond bekend geworden. Herhaalde malen hebben wij telefonisch contact gezocht met het hotel in Düsseldorf. maar hier wei' gerde men ook maar één inlichting te geven. Bovendien had de heer Kanten alle leden van zijn gezelschap spreekverbod opgelegd. De inlichtin- gen waren zelfs zo schaars, dat de directeur van de Reisvereniging. de heer Wilschut, tot wie wij ons ten einde raad wendden, zelfs tot zijn spijt moest mededelen zelf nog niets (officieel) van het ongeluk af te Inéén oogopslag Eigen samenzijn in Frank fort. pag. 2 Calvinisten willen vaste Paasdatum. pag. 2 Kerken reorganiseren pag. 2 Soekarno voor t.v. pag. 2 Wat is er in Suriname gaan de pag. 2 Rode mandarijn in moeilijk parket. pag. 5 Soumaliot: geld van Peking. pag. 5 „Rijks"-opera in Amster dam pag. 7 en 6 pagina's ZONDAGS BLAD. fen. Hij was alleen nog maar gealar meerd door ongeruste ouders. Ook de directeur van het reisbureau uit Hil versum, onder wiens superuisie de vakantietochten met de Ahoy worden gehouden (het schip zelf wordt ge pacht door „De varende vakantie- vloof' van een rederij in Rotterdam) heeft de reisvereniging niet gewaar schuwd. De directeur is tegen de avond, per auto naar Düsseldorf ge reisd De heer Wilschut noemde het achterwege blijven van informaties een „bevreemdende zaak". Ook de Nederlandse consulair-ambte- naar in Düsseldorf, de heer Melis, kon De plezierboot Ahoy is op de Rijn bij Düsseldorf in aanvaring ge komen met de Duitse Rheintank- 11. Op de foto liggen de Ahoy (links) met de pólitieboot langszij en de Rheintank-11 tegen elkaar op de rivier. Bombardement dreigt Er dreigt een Turks bombarde ment van Cyprus. Een lid van de Turkse regering zei na een kabi netsvergadering: „De toestand is nu zo, dat een Turkse actie elk ogen blik mogelyk is". Griekenland heeft al zijn strijdkrachten in staat van paraatheid gebracht, nadat Turkse straaljagers waarschuwingsvluchten boven Cyprus hadden gemaakt. In Ankara wordt vernomen, dat Tur kije alle bevriende landen van tevoren van de waansahuwingsvluohten op de hoogte heeft gesteld. Van Grieks-Cypri sche zijde werd gemeld, dat de vliegtui gen de stad Polis zouden hebben bescho ten en dat een Italiaans schip door kogels zou zijn geraakt Dit wordt van Turkse zijde ten stelligste ontkend. Intussen heeft Griekenland laten weten te hopen dat het optreden van de Turkse vliegtui gen niet het begin betekent van „de krankzinnig daad" van een invasie oj Cyprus. In het noordwesten van he' eiland zijn weer gevechten uitgebroken, hi hetzelfde gebied woedde donderdag een zware strijd tussen Griekse en Turk se bewoners van het eiland. Uit Pakhy- amos trokken Grieks-Cyprische pantser wagens op en ten zuidwesten van het dorp Moepohilesd werd van beide kanten mei mortieren gevuurd. De spanning in nog gestegen doordat Turks-Cyprioten twee Grieken en een Griekse Cyprioot gevangen hebben ge nomen. De VN-bevelhebber in dit ge bied probeert hen vrij te krijgen. Ook in Nicosia, de hoo&tad van Cyprus, werd geschoten. Een woordvoerder van het VN-leger verklaarde ernstig bezorgd te zijn over de toestand van de „groene zone", die Griekse en Turkse Cyprioten van elkaar scheidt. Een vijftigtal mili tairen van het Turkse contingent zich in de Turks-Cuprische sector Nicosis in de buurt van de groene bevinden. In allerijl wordt een brancard aangevoerd voor een Nederlands meisje, dat tijdens de botsing overboord sloeg en werd opgepikt door de bemanning van een poli- tieboot. ons niets omtrent het gebeurde delen. Lange tijd heeft hij geprobeerd mensen aan de telefoon te krijgen ech ter zonder succes. Het Nederlandse schip kon na de aan varing op eigen kracht de wal bereiken, terwijl de tankiboot bij de lage water stand aan de grond liep, zonder echter lek te slaan. De Ahoy werd vrij ernstig beschadigd en zal ter plaatse op de hel ling moeten. Autobussen De 65 jongeren die afkomstig zijn uit alle delen van het land, waren eind vo rige week met de Ahoy uit Keulen ver trokken voor een Rijnreis die onder langs Rüdesheim voerde. Zij zouden vanmorgen in Arnhem van boord zijn gegaan om de reis naar huis te aanvaar den. Drie autobussen zijn vanmorgen, op initiatief van de heer Wilschut van de Geref. Reisvereniging. uit Groot- Ammers vertrokken om de jongelui in Düsseldorf op te halen. Alle mensen zullen naar hun woonplaats worden ge- Geen spionnen bij Benny Goodman Mevrouw Muriël Zuckman heeft gis teren in New York, als vertegenwoor digster' van de Amerikaanse dansor- kestleider Benny Goodman, de juist heid ontkent van de donderdag in het officiële Russische regeringsblad Izves- tia gepubliceerde beschuldiging, volgens welke een viertal door de Amerikaan se geheime dienst ..ondergeschoven agenten" deel hadden uitgemaakt van het orkest waarmede Goodman in 1962 een reis door de Sowjes-utnie had ge maakt. „De heer Goodman kende al zijn mu sici persoonlijk, de vier orkestleden waar de Isvestia het over had. hebben twee tot drie weken in Amerika in zijn orkest gespeeld, voordat dit zijn Russische reis begon". Het Tweede-Kamerlid Van Helvoirt (kath. v.) heeft de minister van volks huisvesting schrifteük gevraagd of h(J het niet gewenst acht de premie, en bjjdragebeschikking woningbouw 1960 te herzien in verband met de sterk ge stegen rentevoet. President Johnson, die vandaag naar zijn boerderij in Texas is ver trokken, heeft gisteren van beide huizen van het Amerikaanse i gres „blanco volmacht" gekregen tot het nemen van alle maatrege len, die hij noodzakelijk acht om het hoofd te kunnen bieden aan de ontwikkelingen in Zuidoost-Azië. De uitslag van de stemmingen was: senaat 88 2 en huis van afgevaar digden 414 Een van de twee tegenstemmers in de senaat was Wayna Morse, de „eeuwige rebel", die vroeger republikein is weest naar de democraten is overgelo pen en zich nu ook weer tegen democratisch president keert. Hij er tegen dat Johnson blanco volmacht zou krijgen om oorlog te voeren. Vrijwel niemand luisterde naar zijn redevoering, Deze maand aanbieding nota (Van onze verkeersredacteur) De Nederlandse wegverkeers- vervoersfederatie Centraal Overleg (o.a. FNOP, NOB, EVO, KNAC en ANWB) zal nog deze maand een nota aan de minister van verkeer en waterstaat overhandigen met het doel tot instelling van een wegen fonds te komen. Het uitvoerige ge schrift, hetwelk overwegingen, zo mede ramingen voor de toekomst behelst, is min of meer tot stand ge komen op verzoek van de bewinds man zelf. Een van de bijlagen is voorontwerp van wet, welks re gels departementaal haalbaar zou den zijn. Wat dit laatste betreft, heeft Cen traal Overleg in contact gestaan met de ingenieurs Nap en De Man van Rijkswaterstaat, die, intern, specia le opdrachten ten aanzien van de eventuele instelling van een we genfonds hebben ontvangen. Men wilde uiteraard geen voorstellen doen, welke buiten de werkelijkheid, met andere woorden: buiten de be reikbaarheid, zouden liggen. In het voorontwerp van wet komt duidelijk naar voren dat niet alleen het Rijk, maar ook de provincies en de ge meenten van een wegenfonds zullen profiteren. Ten behoeve van de aanleg de verbetering van wegen zouden te ts aan andere publiekrechtelijke lichamen rentedragende, of renteloze voorschotten kunnen worden verstrekt. De inkomsten van het wegenfonds worden als volgt gezien: 1. De zuivere opbrengst van de mo torrijtuigenbelasting. Een bepaald percentage van de zuivere opbrengst van het bijzonder in voerrecht op benzine. 3. Een (jaarlijks) minimum bedrag, it ten laste komt van de begroting an het ministerie van verkeer en wa terstaat. Aan het fonds zouden verder rente dragende voorschotten uit 's Rijks kas moeten worden verleend, onder voor waarden, welke door de ministers van verkeer en waterstaat en van financiën worden gesteld. De aanleiding tot de instelling van een wegenfonds is de groeiende ver- keersnood en de onvoldoende middelen, welke voor de bestrijding ervan be schikbaar zijn. Van vele zijden wordt reeds jaren op het aambeeld gehamerd dat de uitbreiding en de' verbetering van het Nederlandse wegennet met kracht ter hand moet worden genomen. Indien wordt voortgesukkeld in het tempo van het ogenblik, zal over enke le jaren de verkeerschaos compleet zijn. Commercieel Een andere groep, welke voor de in stelling van een wegenfonds ijvert, be vindt zich meer in de commerciële sfeer. Het zijn onder andere de Rai. de BOVAG, de Nederlandse Vereniging van Wegenbouwers, en enkele grote ben zinemaatschappijen. Het zou in de be doeling liggen binnenkort een stichting te creëren, die moet gaan ijveren voor het ter beschikking komen van ruime middelen, ten einde met de alle prog noses overtreffende groei van het ge motoriseerde verkeer in de pas te kun nen blijven. Op het ministerie van verkeer en waterstaat is men thans rijp om met een wegenfonds te beginnen, niet in 't minst omdat dit instituut in verschillen de andere landen reeds met succes Ook minister Van Aartsen zou er geen tegenstander van zijn Een van de knelpunten ligt bij het ministerie van financiën, hoewel prof. Witteveen vóór het aanvaarden van z'n huidige ambts termijn. fervent voor een wegenfonds heeft gepleit Waar het op neer komt en dit is een zaak van de ministerraad en ook het parlement is een principiële wijziging van de begrotingstechniek. Er moeten namelijk bestemmingsheffingen worden gedaan, welke tot nog toe in Nederland taboe waren. (Voor inhoud nota zie elders in dit nummer). die twee uur duurde. Op een bepaald ogenblik waren slechts twee senatoren i de zaal: de voorzitter en de leider an de democraten: Mike Mansfield. Intussen is de Veiligheidsraad ook eer even bijeen geweest. Besloten werd de beide Vietnamese republieken uit te nodigen afgevaardigden naar de raad te sturen ter behandeling van de Ame rikaanse klacht tegen Noord-Vietnam. Verwacht wordt dat dit land de uitno diging niet zal aanvaarden en dat Zuid- Vietnam in dait geval evenmin een afge vaardigde zal sturen. Nadat de afgevaar digden van Tsjechoslowakije, de Ver. Staten, Sowjetunie en Frankrijk korte verklaringen hadden afgelegd, waarir niets nieuws werd gezegd, werd de zit' ting voor onbepaalde tijd verdaagd. Vermelden we nog dat Cabot Lodge, de vroegere Amerikaanse ambassadeur in Zuid-Vietnam, op verzoek van presi dent Johnson de hoofdsteden van een aantal met de Ver Staten verbonden landen zal bezoeken. Daar zal hij uiteenzetting geven van hetgeen Amerika in Zuid-Oost Azië wil bereiken. Hij zal ook naar Parijs gaab- Botsing bij Harmeien Zes personen zijn gistermiddag gewond bij een ongeluk op de rijksweg Utrecht Den Haag bij Harmeien. Een grote per sonenwagen, reed een scooter aan, omviel en ruim twintig meter ove weg schoof. Een achterop komend bestel, autootje moest een uitwijkmanoeuvre maken, sloeg daarbij over de kop en kwam 25 meter verder ondersteboven in de berm terecht. De twee passagiers van de scooter, de 21-jarige J.C. Overeem uit Hoenkoop en de 18-jarige mej. D. Oef uit Bodegraven, hebben beide zwaar hersenletsel opge lopen. In de bestelauto zat het gezin Heijm«- riks uit Rotterdam. De heer P. Heijme- riks (41) kreeg een hersenschudding, evenals zijn vrouw, de 37-jarige A. Heij- meriks timmerman. Hun twaalfjarige dochter liep een ernstige hersenbescha- deging op. De 55-jarige mevr. L. H Sloot, jes. die ook in de auto zat, kwam er met enkele snij- en schaafwonden het beste af. Brand in R'dams Groothandelsgebouw In nog geen kwartier tijd Is gisteren kort voor middernacht een groot gedeelte van een meubelopslagplaats op de vierde verdieping van het Groothandelsgcbouw Rotterdam uitgebrand. Hoewel de toestand zich aanvankelijk vrij ernstig liet aanzien, kon de Maas- stedelijke brandweer, die met vrij veel materieel was uitgerukt, het vuur spoe dig onder controle krijgen. De schade is aanzienlijk. G.S.: Ermelo moet gaan verdwijnen Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben aan de gemeentebesturen van Harderwijk, Ermelo, Elburg, Doorn spijk, Oldebroek en Hatten voor de derde maal sinds 1959 een plan voorge legd betreffende de gemeentelijke her indeling van de noord-west Veluwe. Het belangrijkste onderdeel van het pla nis de opheffing van de gemeente Ermelo Het dorp Ermelo zou aan de gemeente Harderwijk moeten worden toegevoegd, de rest van de gemeente Ermelo zou samen met het dorp Nun- speet de nieuwe gemeente Nunspeet moeten gaan vormen (het dorp Nun speet maakt nu deel uit van de gemeen- Ermelo) Poolse president (65) overleden Alexander Zawadski, sinds 1952 pre- lecftijd in zijn woning te Warchau over- sident van Polen, is gisteren op 65-jarige leden- Volgens onofficiële berichten leed Zawadski aan kanker. De overleden president, die lid van het centrale comité van de Poolse commu nistische partij, heeft op 16 april een zware operatie ondergaan.. De overleden president werd in het zuiden van Polen geboren. Hij werd mijnwerker en sloot zich reeds op Jeug dige leeftijd bij de rode garde aan. Hij vocht mee in de Russische revolutie en rn na een stormachtige carrièere de top van de communistische be weging. In Polen werd hij tweemaal gearresteerd en gevangen gezet. nL in 1925 cn in 1934. Later vestigde hij zich in de Sowjet— nie, waar hij in 1937, tijdens een grote zuiveringsactie onder leiding van Stalin, werd gearresteerd en naar een dwang arbeiderskamp werd gezonden Hij werd echter spoedig losgelaten en nam ln 1941 deel aan de verdediging van Stalin grad. Na afloop van de jongste oorlog werd Zawadski lid van het centraal comité vam de Poolse communistische partij, om in 1952 tot president van de Poolse republiek te worden benoemd De benoeming is te verwachten van ~i. baron van Heemstra, ambassadeur te Mexico-stad, tevens tot ambassadeur de Dominicaanse republiek. Benoemd tot ridder in de orde vaD Oranje-Nassau C. G. H. Burger, voorheen directeur van de NV Wasserij Burger te Zeist UR ZAL binnenkort een algemeen veiligheidsvoorschrift van krachl worden, waarbij eisen van veiligheid en deugdelijkheid worden gesteld aan alle elektrotechnische materialen en produkten. Het is toe te juichen, dat deze maatregel wordt genomen, het is te betreuren, dat zij niet veel eer der is getroffen. Eind juni kwam in de Noordoostpolder een jongen van achttien jaar om het leven als ge volg van een aanraking met een uit volstrekt ondeugdelijk materiaal be staande toevoerkabel, die onder stroom stond. De kabel bleek niet goedgekeurd en uit mededelingen van de inspecteur van een elektri citeitscentrale moest worden afge leid, dat 't met de kwaliteit van in gevoerde en niet gekeurde kabels en andere elektrische materialen vaak niet al te best is gesteld. De elektrici teitsmaatschappijen stellen wel be paalde voorwaarden, maar die zijn moeilijk te hanteren, aangezien zij geen kracht van wet hebben. In het Elekfriciteitsbesluit zullen dan nu voorschriften worden opgeno men, welke de garantie zullen moe ten bieden, dat al het elektrotechni sche materiaal deugdelijk is en geen gevaar voor de veiligheid oplevert Daaronder valt uiteraard ook het in gevoerde materiaal. Het zal waar schijnlijk in de praktijk niet mee vallen wat dit laatste betreft tot een „waterdichte" controle te komen. Daarvoor zal een internationale re geling noodzakelijk zijn. Voorlopig is het in ieder geval verheugend, dat aan de vreemde sitnatie in het eigen land een eind wordt gemaakt. Het zal mensenlevens kunnen sparen. Koninkrijk, ls op een wat min der aangename wijze in het nieuws gekomen. Uit de berichten, die wij gisteren publiceerden, moet de con clusie worden getrokken, dat velen in dit overzeese gebiedsdeel niet al te veel vertrouwen in Nederland hebben voor wat betreft de econo mische ontwikkeling en het nu maar eens met de Duitsers willen probe ren. Het blijkt, dat de Surinaamse premier, de heer Pengel, bij het in schakelen van een Westduits Inge nieurs- en adviesbureau een belang rijke rol heeft gespeeld. Het is ons niet bekend, of hij Den Haag van zijn voornemens op de hoogte heeft gesteld en men kan zelfs de vraag stellen welke bezwaren aangevoerd kunnen worden tegen het betrekken van dit bnreau bij de voorbereiding van Surinaamse ontwikkelingspro jecten. Als die bezwaren er niet mochten zijn. dan is toch op z'n minst de wijze, waarop in deze zaak de naair. van Nederland wordt genoemd, niet prettig. Zij wijst op het bestaan van een vertrouwenscrisis: een Suri naams blad schreef het een gezonde, ja een noodzakelijke politiek te vin den de blik van Nederland af te wen den. Het Nederlandse bedrijfsleven wordt in gebreke gesteld, het zou zich van Suriname maar bitter wei nig aantrekken en men neemt aan, dat dit nog minder wordt, nu er in Indonesië voor dit bedrijfsleven gro tere kansen liggen. Het is nog te vroeg voor het trekken van conclu sies. Niemand weet of het Westduitse bureau, als zijn voorstudies beëin digd zijn, beter dan de Nederlanders in staat zal zijn de Surinaamse eco nomie omhoog te (doen) brengen. Wij kunnen alleen hopen, dat Suri name zich niet in avonturen gaat storten. Onze indruk is beslist niet, dat zijn belangen in Den Haag niet voldoende aandacht krijgen, laat staan verwaarloosd zouden worden. Vier miljoen voor walvisrechten De Nederlandse Mij. voor de Walvis vaart bevestigt dat de varrgstrechtea de Willem Barendsz voor f 425,9000 of f 4,25 miljoen aan Japan verkocht zijn. Uiterlijk over een week zal zij het schip overdragen. Formeel is met de aankoop f 15 miljoen gemoeid. Het verschil tussen deze verkoopprijs en de opbrengst van de vangstrechten zal echter over twee jaar weer met de te rugkoop van de Willem Barendsz ge moeid zijn. Veel astronomen naar Utrecht Van maandag tot en met vrijdag tal en zeventigtal sterrenkundige specialis- en van vele nationaliteiten ln Utrecht bijeen ziin om in een symposium van gedachten te wisselen over de scheikun dige samenstelling van sterren. Op de laatste dag van de bijeenkomst komt de vraag aan de orde door welke kernprocessen de scheikundige elemen ten zijn anitstaan tijdens de geboorte i ons heelal of tijdens het leven van sterren. „WH Je 25 gulden verdienen?" vroeg op de Leeuwarder veemarkt de veehandelaar G. Postma nit Buitenpost aan zijn 18-jarlge dorpsgenoot je Berna Nlenhuis. „Oh jawel." zei Berna. „Dan moet Je deze ezel voor mjj naar Buitenpost brengen i als je hem goed verkoopt onderweg, krüg je er nog eens 25 gulden bü Berna Nlenhuis nestelde zich op de rug van gronwtje (de enige ezel, die op de Leeuwarder veemarkt was aangevoerd) en ging op stap naar Buitenpost, een af stand van dertig kilometer. Zij deed er tien en een half nur over. Gisteravond om negen uur arriveerde zjj in het dorp, waar zfl de ezel prompt verkocht aan de veehouder Fokklnga. Berna had vijftig gulden verdiend. KIT A „Er hebben een stuk of zes jon gens gebeld, maar ik heb alleen het nummer genoteerd van de prettigste stem, die er bij was."

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 1