mum HOEDEN GENOEG maar wie draagt ze nog? Speeltuin voor jeugd van woonwagenkamp [etherqolveir Vraagteken bij tv-spel voor vanavond Werknemer recht op aandeel in de winst? Champagnole 7 DONDERDAG 6 AUGUSTUS 196' Groen vilten hoed met zwart geborduurd en gevoerd met zu-arte jersey van Claude Saint- Cyr. (Van onze moderedactrice) TkE couturiers in Parijs mogen het moeilijk hebben iets nieuws te verzinnen, voor de modisten in dit we reldmodecentrum is de strijd nog zwaarder. Zij vechten niet tegen het gebrek aan inspiratie, maar tegen de vrouw zelf, die geen hoed meer draagt. Tegen de kappers, die de coiffures zo maken, dat er geen hoed meer op past, tegen de auto's, die geen torenhoge hoeden meer toestaan. Kortom alles zit ze teren. Hoeveel prin sessen verschijnen niet in het openbaar met een hoofddoekje om? En als een prinses dat doet. waarom dan niet iedere vrouw? En gaan ook wij niet dwars tegen de etiquette in wanneer we fraai gekapt weigeren een hoed op te zetten als we ter receptie gaan? Vroe ger was er een hele industrie in „kerk- hoeden", maar zelfs dat wordt minder omdat ook hier hoofddoekje of kanten sjaal dienst kunnen doen. Er blijft de modisten niet veel meer over dan hun best te doen de hoed zo ge makkelijk en draagbaar mogelijk te maken. Verleden jaar is de bonthoed een succes geworden, maar dat bont was in de haute couture alleen nerts en de klanten vonden het al mooi als ze er één hadden, waarmee de modisten niet veel opschoten. Er is dan ook menig huis gesloten. Al- bouy bij voorbeeld heeft ondtekt, dat de hoedenmakerij vergeefse moeite is en zijn kunstgalerij veel meer oplevert Patou kwam als eerste met ee collectie, maar het gekke was, dat toen hij zijn haute couturecollectie toonde geen van die aardige hoeden gedragen Over het algemeen heeft men kennelijk eens gepeinsd waarom de vrouw eer hoed draagt. Alleen als sieraad, ah kroon op haar verschijning of met prak tische overwegingen als: bescherming van de oren, tegen de wind of regen en daarbij lieftst ook ter opluistering? Het resultaat is een gevarieerde collec tie. Leuke vlotte muts-hoeden met oor kleppen, die gevormd worden door aan gezette banden, die om de hals of on der de kin gestrikt worden. Grote clo ches met de rand tot vlak boven de| ogen, leuke calottes, die geen rand heb ben en zowel voor als achter op het hoofd gedragen worden; de hoeden met opgeslagen rand, de relevé's, die dik. wijls een ietwat schuine ooglijn heb ben en natuurlijk turbans. Uiteraard kan geen hoedenkunstenaar het nalaten een romantisch bouwsel te maken van tule of zijde. Ze zijn groot en dikwijls luchtig en speciaal geschikt om er een hoog kapsel onder te bergen, maar er behoort wel een jong gezicht onder! Sommige kappers hebben aan deze hoe den meegewerkt en wel om de hoofd deksels ook geschikt te maken vooi haar, die een laag kapsel hebben. Er zijn dan haarwerken in gemaakt v door er lokjes op voorhoofd en gen vallen. Veel hoeden worden het materiaal van mantel of tailleur ge maakt: tweed, jersey, satijn of fluweel. Over het algemeen is het materiaal tege-j lijk de garnering, er worden geen bloe-1 men of veren, kwikken of strikken ge bruikt Melusine blijft een geliefd ma teriaal en veel daarvan is wit wat voor de winter geen gemakkelijke kleur is. Verder de modetinten dus veel tinten grijs, rood en hardgroen. Zandkleurige toque in satijn en fluweel van Rose Valois, bijou van Chaument. Turban van zwarte satijn ge ïnspireerd op de Chechia, model Paulette. 9 Baret van witte voilette van Lyon afgezet met zwart fluweel. Model Jeanne Lanvin. Weersverslechtering i IJsland naar Schot land is. getrokken veroorzaakte van morgen een algemene daling van de luchtdruk in West-Europa. Het kleine hogedrukgebied adt gisteren hier aan wezig was verdween daardoor vrijwel geheel. De oostwaartse beweging van 't front van de depressie werd ver traagd door enkele kleine golfvormige storingen die er langs in Noord-ooste lijke richting liepen Een hiervan ver oorzaakte veel regen in 't gebied rond de Ierse Zee. Aan de achterzijde van deze storing zal het front zich weer sneller gaan bewegen. Het is daarom te verwachten dat het gedurende het komende etmaal een verslechtering van het weer in ons land zal veroor zaken. Het zal enkele regen- of on weersbuien brengen, terwijl de tem peraturen lager zullen worden. Zon en maan Vrijdag 7 augustus: zon op 5.11, onder 20.20; maan op 4.12, onder 20.39. Vrijdag 7 augustus: nieuwe maan. HOOGWATER SCHEVENINGEN 7 augustus: 2.21 vjn.: 14.53 n.m. Straiidverwacliting Een koufront boven de Britse eilan den kan morgen hier en daar een bui veroorzaken met aanvoer van iets fris sere zeelucht. Tijdelijk meer bewolking. In de middag 19 a 20 graden, zeewater 18 graden. Vooruitzichten: wat onstabiel door een depressie bij Schotland, echter ook opklaringen, maar nog steeds zee wind. Rotterdam-Tapanoeli: De winst over 1963 (1962) bedroeg f 4452 (dank zij di verse baten f 10.039), waardoor het ver- liessaldo vermindert tot f 1078. Europese werkgroep in Amersfoort oudere jongeren" (meest afgestu deerden van 17-35 jaar), die vooral van zich deed spreken tijdens de ac tie Dousadj, heeft maandag twee projecten in ons land onderhanden genomen. In de woonwagenkampen in Amersfoort en Oss zijn groepen van ongeveer 20 jongeren bezig met de aanleg van speelterreinen voor de jeugdige kampbewoners. Op deze wijze hoopt de werkgroep een steentje bij te dragen tot haar doelstelling: in het kader van de toe nadering tussen verschillende bevol kingsgroepen in de vakanties werk zaamheden verrichten die anders moeilijk tot uitvoering komen. De aanleg van het speelterrein bij het woonwagenkamp in Amersfoort was zo'n object. Het gemeentebestuur dacht er a' lang over en had er zelfs geld voor ge reserveerd. Maar als het zou worden uitgevoerd, dan zou het een GSW-project moeten zijn. Voldoende GSW-krachten waren er evenwel niet en daarom bleef het plan in de bureaulade van de dienst gemeentewerken liggen. Contacten Het kwam er uit tevoorschijn nadat de Europese werkgroep bij het Amers- foortse gemeentebestuur had aangeklopt met het verzoek in de vakantie eens iets in Amersfoort te mogen doen. Het woon wagenkamp-project beantwoordde in ze kere zin aan de doelstellingen van de werkgroep, want daardoor kreeg zij im mers de kans'de wat geïsoleerd levende woonwagenbewoners (70 gezinnen) in aanraking met de maatschappij te bren- Maandag zijn 20 jongeren met het werk begonnen. De groep wordt elke het woonwagenkamp, verzorgen zelf hun eten en werken gratis. De gemeente heeft alleen gezorgd voor het egaliseren van het terrein, het werkplan en het toe zicht. Eind augustus moet het speelter rein klaar zijn. Er is dan onder meer een zandbak voor de kleintjes en mooie speelruimte voor de overige kinderen van de 70 in woonwagens levende ge zinnen. Modern Een woordvoerder van het Amers- foortse gemeentebestuur was niet alleen verheugd over het sympathieke gebaar van de Europese werkgroep, maar ook met de aanwinst van het speelterrein bij het thans hypermoderne woonwage- kamp, dat een paar jaar geleden nog een modderpoel was. Er werden na boze uitlatingen van het op kredieten wach tende gemeentebestuur van de Keistad zelfs vragen over gesteld in de Tweede Kamer. Er kwam toen geld op tafel en het gemoderniseerde woonwagenkamp werd in november 1963 in gebruik geno men. „Het wordt niet ten onrechte vaak het modernste van ons land genoemd", zei de woordvoerder van het gemeente bestuur met een zekere trots, Betogers doden politieman met ijzeren staaf In Ahmedabad, d ehoofdstad van Goe- jarat, is gisteren een politie-agent door een menigte betogers met een ijzeren staaf doodgeslagen. De betogers demon streerden tegen de stijgende prijzen levensmiddelen in het land. De staatspolitie is daarna hardhandig op getreden tegen de demonstranten. Zij opende het vuur op de betogers en ver wondde drie mensen. Ook werd later toen de politie de menigte niet in be dwang kon houden, traangasbommen ge bruikt Er zijn een veertigtal arrestaties ver richt. De ongeregeldheden gingen uit van door communisten gesteunde allian- ran linkse oppositie-partijen. 9 Kleine breton van witte melu sine, gedragen op een foulard die aan ae ene kant roze en aan de andere kant groen is. Model Marie Christiane. Het bijou is in dezelfde kleur van Boheems kristal. Crisis Z.O. Azië (Vervolg van pagina 1) McNamara zei, dat de resultaten van de aanvallen op militaire doelen zeer goed genoemd kunnen worden. De aan gebrachte verwoestingen betekenen een zware slag voor de toch al kleine vloot van Noord-Vietnam. Volgens de laatste gegevens beschikte dit land over 49 pa trouilleboten, waaronder 16 torpedoboten en 30 kanonneerboten. Geen van deze schepen zou een grote tonnage hebben. Ze zijn alle van Russische makelij. Intussen zijn talrijke versterkingen naar Zuidoost-Azië onderweg. Het zijn: twee vliegdekschepen, escadrilles, ja gers en jachtbommenwerpers (naar Zuid-Vietnam en Thailand), een smal deel van de Amerikaanse vloot, dat speciaal is uitgerust voor de bestrijding van onderzeeboten en een aantal uit gezochte Amerikaanse leger, en vloot- eenheden, dat in staat van alarm is ge bracht. Het Amerikaanse ODtreden is in de meeste westelijke landen begrijpelijk en aanvaardbaar genoemd. Wel is men bezorgd over de gevolgen, die de mili taire actie kan hebben. Belangrijk acht men vei'der. dat de actie beperkt en dat de zaak onmiddellijk aai Veiligheidsraad is voorgelegd. Tot de landen, die de Amerikaanse zaak steu- behoren Engeland. Australië. Japan, Thailand, de Philippijnen, Pakistan en Zuid-Korea. In Frankrijk neemt men een houding aan van ..We hebben het altijd wel gezegd", in India en „diep verontrust" over de ex plosieve toestand en in Bonn kan men begrip opbrengen voor het Amerikaan- ;e optreden. Rijksregeling subsidies revalidatie-instellingen Minister Veldkamp heeft besloten tot vaststelling van een voorlopige rijksre geling voor de subsidiëring van provin ciale revalidatie-instellingen. Als taak van de provinciale revalida tie-instellingen wordt gezien het op pro vinciaal en regionaal niveau coördine rend, stimulerend en voorlichtend werk- zijn, ten einde een zo goed moge lijke ontwikkeling van het revalidatie- werk in zijn onderlinge samenhang te bevorderen. Commentaar veelzijdig programma gisteravond nogal wat afwisseling gebracht in de huiskamers. Na een bijzonder aardige aflevering vap de teenagerrubriek „Top of Flop'' in het openluchttheater van Luyksgestel met de dorpskapelaan en Trea van der Schroot genoeglijk samen in de jury, kwamen we snel in India terecht. Hier mocht Herman Wigbold de pas- gearriveerde minister Luns ondervra gen over zijn Indrukken uit Indonesië. Er zullen onder de kijkers wel wenk- brouwen gefronst zijn bij het aan schouwen van Wigbold's nonchalante kleding tegenover de keurig gesoig neerde bewindsman. De inhoud van het gesprek vindt u elders in dit blad. Hierna kregen wij een wel verhel derende Nederlandse reportage uit Polen te zien. Daarin was het gesprek r.k. parlementariër een «tuk kritische studenten-cabaret, koos ook de staatsman zijn woorden zorgvuldig en bleven de verklaringen, ook al door taalmoeilijkheden, sum mier. Interessant was de reportage Osborn naar de beslist. De avond werd verder gevuld met een wat redelijker aflevering van ae Amerikaanse strip Happy, al komt het oproepen. „Als het je tijd is....*' Bi? het televisiespel dat de KRO begeleidt op zijn laatste schrede naar vanavond op Het bescherm 53? brengtzouden we een vraagteken oude man tegen de dood. een strijd duidelijker dan dat met de leider van willen plaatsen. ,Als het je tijd is...", die hij toch niet kan winnen, omdat symbolisch, sprookjesachtig het nu eenmaal zijn tijd is en hij zijn l aardse zorgen moet loslaten, blijspel m bet natuurlyfce Iepen ge- Het verh* „p zIch2d( t, situeerd, geschreven door Paul voudig. De kleine Pud (hij moet eigen- ,On borro- U)k 5 iaar zijn) woont bij zijn groot- een stuk dat mogelijk weerstanden ,pp,i en ll5 "hy dan ook nog silo grootmoeder verliest, blijft hem nie- r dan opa en een 2 Er valt over te twisten, of het schrij- "land anders c PHjjPverbeeldingen of sprookjes oude tante. onderhoudend muzikaal in- kan worden toegestaan, „de dood" als als altijd wat brave- «€nJ «*"*r te voeren. Niettemin jJe IUCHS werd het ra de verre oudheid al ge daan. In alle mogelijke personages is Als opa eens een goede aaad ver- „hij" al voorgesteld en gepersoniflceerd r'.c'1^ ze8* kleine Pud, dat hij nu eigen en geen lekespel of poppenkastverto- r rende, maar boeiende filmrubriek van Jan Blokker en tenslotte kregen we nog een van de tragische eenakters van Tennessee Williams voorgezet ning of hij komt Williams weet in die kleine brokjes mensenlevens onverbloemd en navrant mag doen en dan zal d' uitkomen ook. Onwillekeurig doet opa HP als hij een kwajongen in We kennen de populaire benamingen zÜn fPPelboom betrapt: psychologische karakter ontrafeling a]s „magere Hein" en „de man met de er niemand meer uit die boom kon spreiden, alle bewondering moet hebben. Dat i« ook het geval in „Mooney's jongen huilt niet'', een aangrijpend stukje menselijke uitzichtloosheid door on vermogen en heimwee gevoed, dat daar tillen we allemaal niet komen, voordat ik hem er uit liet". En zo zwaar aan. Dat is nu eenmaal ln- zi??.,ar: de. w.en' .vervulling geburgerd. Op die manier kijken we met de kinderen mee ook glimlachend het soortement skelet dat ln de pop- i Jules Croiset verdien- penkast „de dood" voorstelt mele voerden. de boom klimt kaïn uit, voordat opa hem verlost. En op die manier verschalken grootvader 1 kleinzoon „de dood", als die in de "kennen gestalte van „meneer Brink" aan de Eurovisie-jazz op tweede net doeld. vela verhalen, dwaas of ernstig be- deur verschilnt om opa te halen. Opa is er gelukkig mee. dat hij ..meneer Brink" kan tegenhouden, want hij wil niet heengaan, hij wil op zijn kleine Fud blijven passen en hem niet overlaten aan de nare tante Demetrla, die geen kaas heeft gege ten van het opvoeden van bijdehan te kleine jongens. Zo ontwikkelt zich een stil. maar „Als het je tijd verbeten gevecht tegen „meneer Brink" I» -I» de appeJboom mgar het is geen zegen, dat nu iedereen, wiens tijd he- is, in leven blijft: er wordt ook ver- ^vmhnliah langend uitgezien naur de dood- kj y IILUULlVn, u ziet: een wonderlijk, ja zelfs bizar De auteur Wattkin heeft In z|Jn ro- verhaal, rustig verteld, maar geladen man, waarnaar het spel Is geschreven, emoties en symboliek, dat men zijn lezers op zachte manier willen dul- kan appreciëren of niet. deliJk maken, dat de dood geen Vóór de oorlog heeft Louis Saalbom die „dood" als een min 01 meer menselijke figuur optreedt. En toch blijven er bij velen nog be zwaren bestaan tegen die voorstelling van zaken: men wenst geen grapjes, zelfs geen goedmoedige symboliek over het sterven van de mens. Wie er zo over denkt doet er beter aan, vanavond maar niet te kijken naar Osborn's spel „Als het je tijd is want „de dood", optredend als een vriendelijk heer, speelt De NTS zal de Eurovisie-uitzending van het 6e Internationale Jazzfestival in Combain la Tour (België) op de avond van zaterdag 8 augustus a a tus- sen 9.45 en 10.30 uur op het tweede trale'rof'irv televisienet relayeren. Het betreft een directe reportage, door de Waalse tv in de ether ge- U zult dan o-m, horen (en zien) de Zulu Swing Parade Jazzband (een Dixieland-groep, gevormd door Zuid- verschrikking,'maar een verlossing Is' dit stuk ln Nederland op het toneel Zwitserse musici), het ^ls het Je tijd is, zegt h|j, ls Je leven gebracht, nu heeft de Arnhemse to- '*>n op aarde voorbij en hei zou geen ge- neelgroep Theater het nog eens te voor- luk betekenen, wanneer dit dan toch schijn gehaald om het voor de televisie nog werd verlengd. in te studeren. De dood wordt daarom voorgesteld Een merkwaardige omstandigheid in als een vriendelijke man, die de mens de rolbezetting is. dat wij vanavond de „familie Tiemeyer" krijgen te zien Hans Tiemeyer zal de rol spelen van opa, zijn vrouw Tine Tiemeyer-De Vries treedt op als de gedienstige Mar- cia en hun veertienjarige zoon Hans is de kleine Pud. Voor hem zal het een hele opgave zijn, deze kinderrol, die beneden zijn leeftijd ligt, goed te hanteren. Veredr zult u o.a. Hertty Beek zien als de grootmoeder, Carla de Raet als tante Demetria en Siem Vroom als „meneer Bnink". afrikaanse Zbigniauw Namyslowski Quartet(een Poolse groep), Dany Doris en zijn Quintet (uit Frankrijk) en Johnny Dankworth and his Big Band (Enge land) Vragen van chr. werkgevers: (Van onze soc.-econ. redactie) aan de werknemers Deze vraag wordt gesteld van de zijde van het Verbond van Prot. Chr. Werkgevers in Nederland als eerste reactie op het rapport van de commissie van de drie werknemersvakcentralen over eventuele vermogensaanwasdeling. Het verbond betreurt het, dat deze principiële kernvraag in het rappor' niet dieper wordt uitgewerkt en ver dedigd, doch min of meer schuil gaat achter de techniek en uitwerking van de regeling. Daardoor dreigt het ge vaar, dat het debat zich te veel op de techniek en te weinig op het principe zal concentreren. vraag, of de werknemer rechl heeft op een deel van de winst doet zich niet alleen bij een eventuele mogensaanwasdeling voor, maar even zeer bij de reeds vele bestaande nen van winstdeling. Het Verbond van Prot. Chr. Werk gevers onderschrijft, dat de werkne- ners deelhebben ln de goede resultaten ran onderneming en bedrijf. De motl- •ering hiervoor acht het verbond van 55 Here! De vinger Gods, Socrates! Beticht niet ...ij u te hebben verschalkt, ik wist niet, dal het gangske ter markt leidde, alwaar uw von nis voltrokken wordt. Ik ben bedroefd. God zelve echter bestierde uw hoeven. God ontkomt geen schepsel. 'Laas, mijn vriend 'laas De ure van het eeuwig vaarwel luidt. Hoe kortstondig blijken onze vele jaren van te zaam- zijn. Hier verlaat ik uw lichaam. Pastoor Poncke steeg af. Kom. Tonen wy ons monter ondanks alle bitternis. Hij greep Socrates bij de teugel en ging hel marktgewoel tegemoet. Boeren brulden. Paarden hinnikten hoog van onrust. Wijs van u, Socrates-vriend, dat gij uw stem niet met deze dier rossen paart. Gij waart immer beschaafd en wijs alvorens g' onwijs wierd. Pastoor Poncke's stem verstrengde. Onwijs, herhaal ik. Met dwazen heb ik niets van doen. De dwaas sticht disorde en uit dis-orde spruit ramp voort. Gij'hindert mij. Ik ruk u uit. Pastoor Poncke drong met Socrates door het gewoel. Schier niemand lette op hem. Hij wilde een boer aanspreken, doch de man hief juisl de mispelaar als antwoord op een roep en rep te zich naar de roeper. Weer een andere boer handelde vrijwel op gelijke manier. Pastoor Ponce ging zich hulpeloos bevinden en hy sprak tot Socrates: Hoe nu? Ik krijg op geen ziel vat. Weet gy, hoe men het aanleggen moet, u te verko pen? Ik zou toch denken: een priester ziet men niet alle dagen op zulk een markt. Of ziet ;n uw waardeloosheid? Enige waarde zal men toch moeten toekennen. Ei, boer, zeg mij Alweer mis. Het is hier een woestijn. Uw klank vliegt verloren. En ei, ik spied al eens on der de hand uit naar een vervanger, Socrates, maar ik bemerk wijd en zijd slechts paarden: ruinen, hengsten, merries. Waaruit volgt, dat ik Dammewaarts zal dienen te wandelen, hetgeen mij, oprecht gesproken, niet lokt.... Héla, gij daar. De boeren van het Brugse zijn onhof felijke, gasten, halve blinden, wat gij, Socrates! Ha-maar ge bezit nochtans opmerkelijk goed LEVEN EN DADEN van PASTOOR PONCKE van Damme Id Vlaanderen door |AN H. EEKHOUT hoetiani^ntJCien. IK kan duiden op het verleen, hoe gij stipt dienstvaardig waart Ho, vriend! gelukte het pastoor Poncke een steltbenige kerel aan te klampen. Kunt g'uw hoofd niet ontbloten, ik ben pastoor Pon cke! De slungel zijn kop had overeenkomst met een rattesnuit frutselde vluchtig aan zijn hoedboord. Pront, knikte de pastoor Poncke van Dam me. Eh. (hij blikte de man vorsend in de pupillen) zoekt gij misschien een ezel? 't Is te zeggen: om te kopen? Neen-ik. Jammer. Heel jammer. Ge had u deze kunnen aanschaffen, mijn Sócrates. Tja, daar sta ik weer. Er sprong leven in de vent en gloed in diens ogen: Ge wilt uw ezel van de hand doen? Ik wil het, beaamde pastoor Ponce. Ik wil het, tot mijn leedwezen. Maar niemandhoort naar mij. Hoe eigenlijk verkoopt men zyn Socra tes, weet gij het? Zekerlijk, uitte de vent rap. Laat het maar aan mij over. eerwaarde. Efkes keuren. Meteen draaide hij rond Socrates, stompte hier, tastte daar, bezichtigde op een stap af- stands, onderzocht Socrates' gebit. Hij is op jaren. Ja, zegde pastoor Poncke en hij voelde zich vermoeid. Hoeveel verlangt gij ervoor? Twintig Hollandse daalders, zegde pastoor Poncke mat- Te veel, achtte de man. De prijs is door Jaak de groenseller ge schat. Geen solleke minder, zegde Jaak. Wij, priester, zijn ook enigszins k ooplieden, vriend. Niet voor niemendal wikken wij het geweten onzer parochianen. Dat zeg ik niet! beweerde de vent rap. Twintig Zonder zadel en zonder verder tuig, wierp pastoor Poncke er bars tussen. Ik ben zin nens mij een andere ezel te kopen. Gij wilt toch niet, dat ik met mijn eksterogen de mijlen huis waarts vóetlings meet? Zónder zadel, goed zegde de vent, mo gelijk maak ik nog een halve daalder meer. Die halve daalder is voor u. Bemiddelings- loon. Akkoord, sprak de man en greep naar de toom. Neen, patiëntie, zegde pastoor Poncke. -— Men neemt van een levensgezel geen afscheid zonder een woord uit de diepte der ziel. Héé, Socrates-vriend, ge hebt nog. niet gegeten. Ge krijgt mijn rantsoen. Ik zou geen kruimel kun nen doorzwelgen. Pastoor Poncke diepte een pak je boterhammen uit zijn toog maakte het open en bood Socrates uit de hand een der brood schijven. door Katrijne met schellekes kaas be legd. Socrates, voormaals mijn trouwste kame raad. dit is de laatste daad, welke ik jegens u vervul. Ge lijdt honger. Ja, ge waart een lek kerbek. een Lucullus zoals ik. Hier, de twéé de. Laat z' u eveneens smaken. Het is uw gal gemaal. Socrates, Socrates, waartoe sloot g'uw hart voor mij en Ons-Heer? Hier, de dèrde. Ja ren van wederzijdse genegenheid hadden zich nog kunnen aaneenschakelen. Ik beklaag en beklaag mij. Neen, de papierwikkel is leeg, mijn vriend, zie, hij fladdert naar de grond en ik klop de kruimels van mijn handen. Ai my, het ellendig moment is aangebroken. Socrates! Socrates! Duizend dingen zou ik willen zeggen en ik weet er geen één. Vaarwel, mijn vriend! Cura ut valeas. (Zorg, dat het u goed gaat.) (Wordt vervolgd) chr. werkgevers eveneens gelegen in het organische samengaan van kapitaal en arbeid. Het verbond vraagt zich echter af, of de in het rapport bepleitte regeling voor vermogensaanwasdeling zich wel verdraagt met het Nederlandse systeem van loonpolitiek. In ons loonpolitieke systeem is namelijk de gedachte van het organisch samengaan van kapitaal en arbeid reeds verwerkt. Het verbond betoogt, dat het delen in de goede re sultaten van de samenwerking tussen kapitaal en arbeid in Nederland en in andere landen in feite al 'plaats vindt, doordat b(J stijging van de produk'i- viteit ook de loonvoet omhoog gaat. Hieruit moet volgens het verbond ook verklaard worden, dat de winstdeling in Nederland in het algemeen niet zo best van de grond komt. Men zou kunnen stellen, aldus de reactie van het Verbond van chr. werkgevers, dat de loonvoet veel meer moet stijgen dan de produktivi- teit, maar er wordt op gewezen, dat de economie en ook de loonpolitiek worden beheerst door meer dan wen selijkheden- Bij overschrijding van bepaalde grenzen zullen de additio nele lasten, ln welke vorm dan ook gegoten, worden doorberekend in de prijzen. Het heeft 't verbond gefrap peerd, dat aan deze problematiek in het rapport van de vakcentralen wordt voorbijgegaan. (Vervolg van pagina I) Die eerste 32 uur waren wel het erg ste. Zij hadden geen eten en het vocht in de mijn doorweekte hun kleren- Licht hadden zij voortdurend omdat heel zui nig werd omgesprongen met de olie de lampen. De kou was ook zeer moeilijk te verdragen. Hun eerste vraag dan ook: „Geef ons dekens en te kleren". Later kregen zij rubber matrassen en nylon tenten. Martinet zei dait hij achttien jaar in de mijn heeft gewerkt en het labyrint als zijn eigen broekzak kent. Hij had nooit iets van gevaar gemerkt en had nooit gedacht dat een dergelijke grote instor ting mogelijk was. Volgens hem deed de' instorting zich zonder waarschuwing voor. „Plotseling een oorverdovend lawaai van vallend gesteente en de lucht was vol stof. Wij werden door een hevige lucht verplaatsing tegen de wanden van de galerij gesmeten". Pas na een kwartier begrepen zij dat zij volledig waren af gesloten. Daarna verzamelde Martinet om het verblijf ln te rich- schema op te stellen voor het geven van klopsignalen. Martinet zei dat hij nog niet had be sloten om weer af te dalen. Eerst zul- len z(j waarschijnlijk gaan genieten van j gratis vakantie aan de zuidkust van I Frankrijk. Daarna is de toekomst duls- i ter, want het is nog niet zeker dat het werk in de mijn zal worden hervat. I&aeiccf vanavonë HiUcrsum I, -102 m. 19.00 Sportparade 19.30 Lichte muziek 20.00 Nieuws 20.05 Stereofonische uitzending: Sopraan en pia no: klass liederen 20.50 Bondig bulletin: wekelijkse kunstnotities 21.00 Omroepor kest cn solist: Moderne en kiass muziek 21 45 Licht ensemble met zangsollsten 22 30 Nieuws 22 40 Actualiteiten 23.05 Pizzicato? nieuwsflitsen en actualiteiten uit de lichte muziekwereld 2355—24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. 19.00 Nieuws en w eerpraatje 19.10 Vocaal ensemble met zangsolist (gr): klass muziek 19 30 Radio- krant 19 50 Pianospel: lichte mziek 20.10 Lichte gram 21 40 Zet - Pé. licht program ma 22 00 Kerkorgelconcert 22 30 Nieuws en herhaling SOS-berichten 22 40 Avond- overdenking 2255 Boekbespreking 23 00 Platennleuws 23 55— 24 00 Nieuws. vanavond 19.30 De Fllntstoncs, tekenfilm (deel 31). NTS: 20 00 Journaal KRO: 20.80 Brand punt 20.40 Zomerwedstrijd. NTS: 20.90 Niet op z'n burgers, gefilmd programma over klederdrachten. KRO: 21.20 Als het Je tijd istoneelstuk 22.45 Epiloog. NTS: 22.55—23.00 Journaal, Experimentele uitzendingen op het twee de net (kanaal 27). NCRV: 20.40 Herrie om Harrie, TV-spel 21.20 Documentair programma over het polltle-apparaat 21 45 Drie maal negen. TV-film 22 10—2235 Dierenleven, documentaire film (II). Programma voor morgen de v 9 00 Te land e formatlef programma voor weg- terweggebruiker 9 35 Waterstanden. VPRO 9 40 Morgenwijding. VARA: 10 00 Trombo ne-kwartet: klass muziek 10.15 Klaas en moderne kamermuziek (gr) 10.45 Voor kleuters U.OO Nieuws 11.02 Zij die ensemble 1230 Meded i tuinbouw 123: >tct met zangsc de Europese r - "ren te Ameieraam. a 13.15 Mededelingen, Voordracht 14.50 Tot uw orders, ge- var programma voor de militairen (herha ling van 1 maart. 1964) VPRO: 16 00 Nieuws en: Plezierig pensioen, lezing (III) 16.13 Moderne gram 16.40 Voor de Jeugd 17 00 Muziekkalender 17.30 Oude muziek (gr) en sportprogramma 18.00 Nws 18.15 Amus muziek 18.30 Sportspiegel 18.40 Hllvrrvum II. 298 m. NCRV: 7 00 Nieuws 710 Dagopening 730 Lichte gram 7.45 Ra- ««tayrt 8 00 Nieuws 8 15 Lichte gram 8J0 Koorzang 0 00 Voor de zieken 935 Moderne Klass kamermi ver. programma 1200 Oud worden _JB herinneringen 1230 Meded" H tuinbouw 12.33 Licht 10.30 Morgendienst 11 00 -!"k (gr) 11.15 In -t zll- roor «odere luisteraars - Jong blijven, muzikalt t land- c 2 53 Gra sistot 5 45 Klass gram c bloeiende heester Duizendschoon: Zomer- lezing 16.30 Bariton. „«k.o.... y„ klass liederen 17 00 Voordracht 17 20 Vocaal ensemble 17 40 Licht Instrumentaal kwartet 18.00 Fanfare orkest 1820 Voor de Jeugd 18.50 Rege ringsuitzending: Bescherming Bevolking.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7