BIEFSTUK van Cabaret is de kunst niks in 'n paar woorden Modelvliegsport werkelijk fascinerende bezigheid ■P Wim Kan in Dili gentia JURIDISCH ADVISEUR BIJ ONDERSTAANDE MESSEN KONT JF0QQR S JAPANSEJAMERASHOW '64 EN GE Wtt ZIEN NTEUWE LEIDSE COURANT 6 DONDERDAG 30 JULI 1< In Diligentia heeft Wim Kan zaterdagochtend een korte pers conferentie gehouden in verband met het nieuwe programma van het ABC-cabaret ..Wat een land. wat een land", dat donderdag 30 juli z'n première zal beleven en dan de maand augustus in Dili— gentia blijft. DE KAAG Gedurende de Kaagweek had het actiecomité een verkooptent. waar souveniers werden verkocht. Maar het voornaamste van deze stand was het bakken van stroopwafels die door de va kantiegangers zeer gewaardeerd werden. Ze kwamen maar liefst over de 5000 heen. De opbrengst was f 565.68. Dit bedrag is bestemd voor een garde robe met keuken in het verenigingsge bouw. De heer Van Egmond te Leimui- den bood een gaskomfoor met leidingen ter waarde van f 500 aan. Inspelen in Den Haag zoiets als Jammer dat ik geen lessenaar heb. Zo'n grote met een schuin blad en treedjes, waar je boven op staat met een bril en een grote stapel papieren. Maar wat ik nou vertellen moet, ik héb gewoon niets te zeggen. We zijn de hele dag aan het werk en we kij ken zo'n beetje of het wel leuk is en het gaat fijn, dat is zeker. We hebben ditmaal een heel jong en semble met Jenny Arean, Jzcco van Re- nesse en Frans Halsema. En van Carry Tefsen en Celia Nufaar verwacht ik ook heel veeL Een jonge groep, maar talent vol. Ik zei. ga ietsje minder fel en scherp optreden. Dat laat ik zo langzamerhand aan de jongere generatir over. Het is Ik noem ze natuurlijk wel, maar ik wil het wat breder zien. Het is iets, laten we zeggen, minder per soonlijk geworden. Maar je krijgt bij voorbeeld toch nog v 1 even Luns. Ik lach me gek om Luns. Die halve ernst met die humor erachter. ,s Avonds spelen v:c stiekem hier in Diligentia en dst vind ik zo heer lijk. Ik ben een oer-riagenaar en dat thuis bevallen je je auto hier niet kwijt kan. Vind ik ook zo heerlijk. Dan moet je dat Voorhout wel over wandelen en dan geniet ik hè. Die hele sfeer vind ik zo fijn en die vind je ook hier in Diligentia. Dat behangetje dat zo'n beetje oud en donke. is en die ietwat sombere stemmin„ die van dat ge bouw uitgaat. Ik voel me dan zo echt gezellig. Ik ben nou eenmaal een traditieman. Als Diligentia ooit zou afbranden, kan het beslist nooit meer opgebouwd worden. De mensen vra gen wel eens, vind je dat nou fijn. dat inspelen in Den Haag. Maar dat hebben we een leu. Zwitsers scène gekocht. Het is heel prettig om met te werken, want zijn al een hee. eind en beginmensen kan je toc'i werkelijk niet te veel te doen geven, anders valt evenwicht 250 gram, heerlijk zacht 1 kg. stooflappen 2.98 4 grote tartaars 0.98 1 kg. magere lappen 3.58 150 gr. gebr. rosbief 0.89 DE NIEUWE LEIDSE PAARDENSLAGERIJ - Hogend 135 Personeel gevraagd dagtaak. Gehuwd geen be zwaar. Aanm. Uitzendbu reau de Koning, Apothe- kersdijk 13, tel. 31710. 0 Verpleegster worden? En dan liefst in een moderne gezellige stad? Onze eerst volgende cursus vangt be gin september 1964 aan Inlichtingen: Directrice Dia conessenhuis, Parklaan 95a. Eindhoven. 0 Wij vragen voor direkt vaste verkoopster en leer ling-verkoopster. Leeftijd boven 16 jaar. Aanm. Het Emaillehuis, Princestraat 13 of Noordeinde 7 Katwijk aan Zee. Gevr. flinke hulp in de huishouding voor enige da gen per week van 92 uur Mevr. Schouten, Boommarkt Personeel aangeb. Woningruil ruil Hillego of omg. Aang heel huis" bevatt: kamer woonkeuken, 1 slaapkamer en grote zolder. Huur f 7.40 per week. Gevr.: dergelijk huis in Leiderdorp of omg Brieven onder nr. 7378 bur van dit blad. Te huur aangeboden 0 Huur Philips-televisie voor 25.95 per maand zon der vooruitbetaling maar met recht van koop. Morgen al bij u thuis Bel dan vóór 6 uur 010-120705 en des avonds 070-863977 0 Kamers aangeboden voor jonge echtparen z.k. of 2 dames, grote gestoff. kamers op le stand te Leiden. C.v Eigen keukens. Br. bur. v d. blad onder no. 7379. Te koop aanaeboder» 0 Boxer. 2 mnd Kamp afst. 65.-. Tel. 070-725793. Te koop. Kinderwagen. uitneembaar 70,- Aqua rium 64 x 45 x 55. goed ge vuld met vis en planten. T.L.-verlichting 127 Volt 35.-. Prinsenstraat 80a. Leiden. 0 Kredieten tot 4.000, voor aankoop meubelen en woningtextiel. Vraag gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen Postbus 1083. Rotterdam. 0 Grasmachines, zeisen kantsnijders. hegscharen spaden, rieken, gieters sproeiers, tuinbanken, tuin stoelen. tafels en alles voor Uw tuin. Hartwijk's ijzer handel. Nieuwe Beesten markt 7-9-4, Leiden, telef 26627. 0 Duitse herder te koop Heel lief voor kinderen. Met stamboom. p.a. Woonark Ons Begin, Katwijkerweg Rijnsburg. 0 Te koop prima onder houden kinderwagen (wit) en grijze Terlenka positie jurk. (38-40) de Waal Ma lefytstraat 167. Katwijk aan Zee. Diversen 0 Viswedstrijd. Zaterdag 1 augustus a s. houdt de vis club V.V.V. van Zoeter woude haar jaarlijkse vis wedstrijd tb.v. een uitgaan voor de Ouden van Dagen Kaarten verkrijgbaar bij J Hulsbos. Vrouwen weg 45 1,25. Zaterdag 1 augustus 1.50. 1ste prijs een nieu we sierlijke ijzeren visboot En meerdere prijzen. Het Bestuur 0 Uw matras don? Dar overtrekken en eventueel bijvullen. 1 pers v a. 19.50 2 pers. v.a 26.50 De Kleine Winst. Haarlemmerstraat 51 Leiden. 0 Plastic zakken, zakken. juw, gebakdozen, apparaat, ollen. luxe inpakpapier. ilastiek, fruitschalen enz Papierhandel Dane. Haarl. Uraat 27 Leiden. Tel. 26631 Feestartikelen, liedjes, juirlandes. lampions, fop- irtikelen, munten enz Pa- lierhandel Dane. Haarlem- nerstraat 27 Leiden. Tele- 00 n 26631 1 Gebroken ruiten, glas-ln- ood-reparatles worden door mij met spoed hersteld Jlasreparatiebedrijf D Gal- iaard. De Sitterlaan 76. Tel. .10. 32916 0 Paraplu reparatie (ook voor opvouwbare), wandel stokken, invalidestokken. ,-ubberdoppen. Paraplu-ma- jazijn Van Oerle. Haarlem- nerstraat no. 95 9 Attentie. Door auto-on- *eval, tijdens de vakantie jverkomen ,zal de groente man U enige tijd niet aan huis kunnen bedienen. Ver- rouwend op Uw medewer king. E. A. Th. Vermond, .vleerburgkade 21 Leiden. j uagvochten. Grote Keuze üt nieuwe tochten per luxe utobus. Vraagt speciale older of inlichtingen. Reis bureau Metaal, Stadhuis- dein 3. Leiden, tel 25070 0 WU geven nog steeds f25 voor Uw oude stofzuiger by iankoop van een nieuwe Vloerwrijvers, 3 borstels 195.-. Firma Dusoswa. Turfmarkt 2-3, Leiden, tel 14409 0 De laatste opruimings restanten enkele maten: kin- der schoenen v.a. 3.95. Meis jesschoenen v.a. 5.75. Pumps v.a. 9,-. Steunschoenen v.a. 12.50. Linnen slipper 1.50 Linnen loafer 4 95 Flatjes Houten gezondheids sandalen 27/35 6.95: 36/43 7.95. Schoenhandel Brabant. Noordeinde 36. Leiden. 0 Cilinder bureau. Zware eiken tafels, mahonie secre taire. ovalen mahonie tafels en mahonie kasten. Mechel- se leeuwenkop dressoir, ta- kastje en div. kabi netten. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D. bij Hoogstr.. Tel. 23261. 0 Zonnehoeden van ge vlochten stro, voor kinderen en volwassenen, reeds vanaf 1,60. Witte linnen zomer- petten 0,50. Reuze zonne brillen f 0,60. Strandvlag gen f 0,30, Zandvormpjes met schepje f 0,25. Vlieger papier. Papierhandel Pad denburg, Nieuwe Rijn 11 0 Onze bekende RYAM schoolagenda's 1964/'65 zyn weer binnenDe inhoud is rijker dan ooit. Maar vlug kopen, de voorraad is niet onbeperkt f 1,15 of 2,- Papierhandel Paddenburg Nieuwe Rijn 11. 0 Onze alombekende prima speelkaarten zijn belangrijk in prijs verhoogd. Door vroegtijdige inkoop leveren wij nog voor oude prijzen Ook geldt nog: zes spel ha len. vijf betalen. Papier handel Paddenburg. Nieuwe Ryn 11. 0 Nieuwe anto's zonde' chauffeur. Nieuwste mode1 len o a. Taunus 17M, Ope Rekord, Volkswagenbusje 0 Verhuur zonder chauf feur van Citroen 2 CV-Ami- o. Idéal 19 Bakker's Auto mobielbedrijf. Sassenheim, tel. 02532-7427. Leiden, tel. 01710-33861. 0 U kent ze toch, onze prima speelkaarten met Hol- amdse plaatje/razen 33 stuks f 0,60. 53 stuks 0.70. 3ovendien: zes spel halen, vijf betalen. Zolang de voorraad strektPapierhan del Paddenburg, Nieuwe tijn 11. 0 Opleiding rijbewys pers. wagen met V.A.M.O.R. ge- dipl. instructeur. Autorij school Bakker, Herengracht '9. tel. 01710-33861. 0 10 Koelkasten cadeau ge- iurende 10 weken. Ongelo felijk. Iedere koelkastkoper heeft de kans. Haal een wedstrijdformulier. Keuze uit 40 modellen v.a. 268,- Koelkastenshow Garant Ser vice Kromhout, Vliet N.Z. 32 lijnsburg. Veel geld voor Uw ge bruikte meubelen bij aan koop nieuwe, rechtstreeks •an fabriek. Enorme keuze, zlke prijsklasse, eerste klas ifwerking, betaling in zes laanden rentevrij. Vraagt vrijblijvend catologus, Post- his 538. Den Haag. 2 Jonge katjes, gezond ioor Felix, zoeken goed te huis. Meidoornstraat 24. Leiden. dige indiensttreding: CHAUFFEUR (voor de wasserij) COMMIS DE RESTAURANT Prettige werkkring. Goede verdiensten. Gunstige arbeidstijden. Voor inlichtingen kan men zich dagelijks wenden D'rect'p on bnvens'aand adres Het CHRISTELIJK NATIONAAL VAKVERBOND IN NEDERLAND (C.N.V.) zoekt een die voornamelijk belast zal worden met het adviseren en het mede voorbereiden van beleidsbeslissingen op gebie den als die van de bedrijfsorganisatie en het arbeidsrecht d-- boel om. Nu ls e- Ik ben als de dood uitsluitend tv-ervaring. Ze zyn dan wel bekend, maar niet zo bekwaam hè. Jonge mensen bereiken by d» tv c. met een grammofoonplaat een verzadigingspunt. En dan kryg je een ster binnen. Sterren Kunnen niet meer beginnen. Daarom is het zo prettig dat Jenny en Jacco bij on^ begonnei. zyn. En daar komt nog dn bij: Als de .nensen werke lijk wat kunnen en willir en er ook ple zier in hebben, dan un je ze leiden. En met hun eigen éeën krijg je ook die wisselwerking die ik zo belangrijk vind en waardoor je wat bereikt Zo'n one man show van Toon vind ik ook heerlijk, i..aar ik zou het zelf niet kunnen geloof ik. Ik vind het lollig om gewoon mee te doen. Het liefst zou ik zo graag steeds een voorbijbanger zijn D'r bij zijn en meedoen. Wat er straks precies gebeurt wil ik nog een verrassing laten blyven, maar voor de nauze ga ik dit keer in ieder geval niet ln de stad wandelen. Ja Toon, de machtige Toon, zou if haast willen zeggen, Kwam op een ge geven moment met drie nummers voor n tjn vrouw. Zo maar. Hij zei: „Ik heb nog wel wai en een week later kwam hij met een keurig mapje, echt Toon, merkwaardig hè? Hij tjes ook zelf regisseren ledereen dan de zaal uit, niemand erbij. Ik heb toch wel eens stiekem gekeken hoor. zonder dat hij het wist. maar hij het niet. Hij wou er niets eens voor betaald worden. Niks En toen dat ge val met die stoel. Er was een stoel ir een van die nummers en die beviel hem opeens niet. Wie heefi die stoel bedacht?" vroeg hij plotseling op een keer „Een zekere Toon Hermans", zei den wij voorzichtig, ,,'t Is niet goed' zei hij en hij wilde iets anders. Nou wist ik wel iets. waarvan if dacht dat hij het leuk zou vinden en wij kijken. Naar de winkel en ducr stond een stoel. Ook niet goed. 'laar een bankje, dat er in de buurt stond, beviel hem wel. Het kostte ongeveer duizend gul den. Toon wilde dat betalen. Da' hoor de erbij vond hij. Hij dacht gewoon, dat gaan we nou eens leuk doen Ja, hij is onvermoeibaar Hij heeft geweldige energie en plezier in z'n werk en dat werkt zo lekker aar - ekelijk. Ik is het hem nou juist. Ik zou niet an ders willen, het is net zo iets als thuis bevallen. Esj kol: Oder-Neisse enige oplossing De Israëlische premier Esjkol heel vandaag verklaard dat de Oder-Neiss< grens moet worden aanvaard als ee permanente oplossing omdat iedere pc ging om die grens opnieuw te verand* ren het meest kostbare goed van all volkeren in gevaar brengt: het instand houden van de vrede. Esjkol zei dit op een persconferenti :oen hy antwoordde op een vraag va een journalist van ..Kolha'am", het oi gaan van de communistische partij va Israël die vroeg of de Israëlische rege ring de huidige grenzen van Polen goed keurt, in het bijzonder de Oder-Neisse grens. Esjkol wees er in een voorzichtig ge formuleerd antwoord op dat de Israëli scbe regering vasthoudt aan het princip dat er geen territoriale problemen me geweld mogen worden opgelost Ee principe dat ook betrekking heeft op d Pools-Duitse grenzen. Hij vervolgde ..Elke eis tot grenswijzigingen in dit ge j vaarlijke gebied in het hart van Europ kan de politieke stabiliteit en de wereld vrede in gevaar brengen". In ons land 1700 bouwers De heer W. van Dorp met het model, waarmee hij het duur- en hoogterecord op z'n naam hoopt te brengen. Afkloppen Ze vragen ook wel, w; opeens weer zo beginnen. No dat komt omdat Toon en Wim (Sonneveld) nou volledige one man show hebben en het leek me toch aardig om daar tegen- iets met een ensemble te stellen. En het voorprogramma wordt met jonge mensen vas een groot succes, r dat zal ik maar gauw afkloppen, want je weet nooit natuurlijk. Jenny en Jacco zij een jaar of zes ;eleden bij ons bego- er. Jenny Kwam lan de haue van haar noede: binnen, dat weet ik nog goed. Ze zijn allebei een tijd weggeweest en Ik heb gemerkt d:' heel stuk verder zijn gekomen. En zij en Frans komen echt wel aan hun tre..ken. Frans Taisema komt bijvoor- goec. auet, dat hij zelf heeft gemaakt en ooi Jenny en Jacco Carrell is een ouderwets idee. Het is vroeg hem eens wanneer hij toch tijd vond die liedjes te schrijven. „In de hy. Hy zal nou ook wei ergens zitten schrijven. Maar je ziet natuurlyk wel dat die kreet van Rudy Carrell onzin is met de grote drie die eikaars bloed wel kunnen drinken. We rr.ogen elkaar graag. Toon, Wim en ik hebben veel aardering voor eikaars werk. Zo'n kreet alleen maar aardig dat je met elkaar ple- je vak hebt. Ik zou zoiets met Toon echt missen. We hebben veel aanbiedingen gehad van jonge krachte: de laatste lijd. zo'n dertig en dat is veel, want we adver teren helemaal niet of zo. Ik kijk eerst naar de brief, dat is belangrijk. Dan komt de auditie, maar ja, het zegt toch allemaal niet alles, want iemand heeft brief van me dat ik er niks n ik zou haar nu wel terug willen kopen. Maar ze vraagt zoveel geld. Maar als je één op tien loopt vind ik het zelf al mooi. En we hebben er toch wel gehad die het fijn hebo^.i gedaan kostschool, zoals i' het altijd maar noem. Want er word. toch min of meer gedisciplineerd gewerkt bij Ze mogen niet alles doen, wel alles zeggen als ik het ook mag. maar niet alles doen. alles zeggen kom je een heel „Het is een ontzettend fascine- rende sport, vooral het werken met radiografisch bestuurbare modellen''-, zegt Wil B. van Dorp (42) één van de ruim 1700 mo delvliegtuigbouwers in Nederland. Hij is helemaal teeg van deze sportwaarmee hij al op zijn acht ste jaar is begonnen. De heer Van Dorp. die nu voorzitter is van de 's-Gravenhaagse modelbouwers- vereniging „De vrije lijntrekkers", ver- eind Daar heb je weer die wisselwerking waar ik hei net over had Samen kom je dan tot iets. Een cabaret kun ,'e i.iet meer in je studeerkamer in elkaar zet.en. daa: heb je een telefoon voor nodig, zodat je op ieder moment kan zeggen wat vind jy daar i t je luister* Publiek Ze zeggen tegen mij ook wel eens „Nee. zo niet. dat is te oud, of zo en dan vraag ik waarom en dan probeer ik net weer eens anders. En ze komen ook zelf met ideeën, die we d bekijken, dat is veel beter. Een soort democratie zou ik zeggen Ik ben nou eenmaal geen dicta- en ik zie er de heilstaat ook niet van Je moet het same- doen. Al zet Je nog zoveel snorren en.pruiken op •noet ten slotte iets fran de figuur die eronder zit uitkomen. Het publiek voelt zoiets. Je kunt nu wel spreken van een domme massa, maar publiek luistert zuiverder dan een individu. Lachen en lachen Ls twee Je hebt kort lachen en lang e. hard en zacht ik hoor aan het publiek hoe het valt Een lach kan verkeerd zyn, te hard of te hoog of zo. Daarom gaan we by het repeteren ook altijd heel prec.es te werk. Ik ben eenmaal ook een in. van levens- ziekteverzekeringen. Behalve wat betreft m'n conference. Dan moet Ik de laats halve seconde kunnen beslissen wat Ik wel of niet ga zeggen Anders kom je in een harnas te zitten. Corrle had laatst een stuk van mij op de band opgenomen zonder dat ik hei wist. Die wou ze af draaien, maar ik wijde het niet horen „Ga weg", zei ik, „ik wil er niks van weten". Nee ?en conference kan ik niet van te voren vaststellen. Liever maar wat modderen Ik heb er wel over nagedacht of ik nog iets zou doen. Want er is zoveel Maar ik vind het leuk dat ik het gedaan heb. We hebben nou zeer talentvolle mensen ook met het pennetje, zoals Seth Gaikema en Ru van Veen. Di< dingetjes van Seth zijn ook zo leuk en zo speels en dat gaat zo gemakkelijk Een woordje eraf of erbij. Hy zit dan zelf i- de zaal egt hij wat e het klopt eigen lijk altijd. Dat is fijn want het cabaret is de kunst van niks in een paar woorden Iemand die het ziet moet kunnen denken: „Kijk, daar is niets aan. dat kan ik ook". Met zoveel gemak moet het gebracht worden. Dan is het goed. Maar de sherry wordt koud. Proost. Hoe noem je dit ook alweer? Oh ja. een social drink. telt hoe hij als kleine jongen al zat te prutsen met stukjes bamboe en papier, waarmee hij dan heel zorgvuldig vliegen de modelletjes in elkaar flanste. „Steeds ingewikkelder werden de mo dellen. Later werden zij van een rubber streng voorzien. „Je draaide de propellor zo'n vijf minuten met de hand, zodat de rubbermotor flink onder spanning kwam te staan. Dan even een aanloop, een worp, en daar ging zo'n gammel geval. Door de snel terugdraaiende rubberstreng steeg zo'n ding soms tot een flinke hoog te," vervolgt de enthousiaste modelbou wer. Nu houdt hij zich niet meer met dergelyke modellen bezig, maar bouwt hy kisten, die soms een romplengte van ruim een meter hebben. Kort geleden heeft hy een zweefvliegtuig gebouwd, dat een oppervlakte beslaat van ruim anderhalve vierkante meter. „Ik zou nog wel een grotere willen bouwen, maar als ik dat doe ben ik verplicht een goedkeu- ringsbewijs aan te vragen bij de Rijks luchtvaartdienst". Met deze „zweefkist", die aan het pla fond van zijn zaak aan de Weimarstraat hangt, wü hij proberen het duurte- en hoogterecord te breken. „Het mooie van dit vliegtuig is. dat het eerst niet een lier tot ongeveer 200 meter wordt opgetrokken, daarna wordt losge koppeld en dan geheel radiografisch be stuurbaar is. De heer Van Dorp is zeer enthousiast over zijn sport. Trots toont hij de vele fotoboeken, die hij in de loop van de jaren heeft verzameld. In 1962 was hij stuntkampioen en ook het daar op volgend® jaar schaalkampioen van Nederland. Tweemaal is hij reeds de Europese kampioenschappen uitgezon den. Zijn vrouw en z'n 15-jarige zoon T"" assisteren hem altijd bij zijn vluchten. Wil jr. bouwt zelf onder de deskundige leiding van zijn vader vele modellen, na tuurlijk wat eenvoudiger, maar toch vliegtuigjes met 6611 motortje, waarmee hij heel aardige kunstvluchtjes kan ma- Eenmaal per week nl. op vrijdagavond gaat Van Dorp sr naar het clubgebouw van „De vrije lijntrekkers" aan het Ca- tharinaland in Mariahoeve. Daar be spreekt hij dan met de andere clubleden de problemen, die zich tijdens de proef vluchten hebben voorgedaan. Op vliegbasis Enveloppe met tien mille naar de vuilnisbelt Hoe juist en nuttig het is om geld bedragen die niet onmiddellijk nodig zijn, naar een bank te brengen hcefi voor de zoveelste maal een geval van een zoekgeraakte enveloppe-met-in- houd aangetoond. Ditmaal in Zaan dam. Daar had de 67-jarige mevrouw Teunlssen haar in de loop der jaren opgespaarde geld ten bedrage van on geveer tien mille in een enveloppe gedaan, die zij weer *in een ijzereD geldkistje placht te bewaren. Dezer dagen wilde zij de enveloppe door een nieuwe vervangen, omdat de oude er zo vies uit was gaan zien. Ze verrichtte deze handeling en dat was meteen de laatste keer dat zij haar geld zag. Toen zij namelijk dezre dagen haai geldkistje opende, bleken enveloppe in clusief de tien mille te zijn verdwenen. Het gehele huis werd overhoop gehaald, 't nu toe echter zonder resultaat. Vermoed wordt dat het geld met een oude krant in de vuilnisbak terecht is gekomen Zoeken op de mestvaalt helpt al niets meer omdat pas grote hoeveel heden vuilnis door de reinigingsdienst tot compost zijn verwerkt Mevrouw Teunissen neeft ten slotte het enige verricht wat nog kon worden gedaan: de vermissing aangegeven bij de De proefvluchten mogen alle leden van deze modelbouwersvereniging maken op de militaire vliegbasis Ypenburg, waar zij dan in de uiterste hoek tegen Noot dorp aan met hun modellen oefenen. We werden uitgenodigd om ter plaatse te zien hoe de modellen vliegen en worden bestuurd Voor de demonstratie op Ypen burg koos de heer Van Dorp een van zijn grootste radiografisch bestuurbare motormodellen gebouwd uit balsa hart en bespannen met uit. Dit model, met een motor van byna 1 pk, heeft een vliegtijd van ongeveer vijf minuten. De bouwtijd was slechts twee weken. Er komt. zo bleek ons, heel wat kijken voor dat het vliegtuig hoog in de lucht rond- snort. Nadat het model helemaal goed met strengen elastiek in elkaar is gezet, wordt het zorgvuldig uitgebalanceerd. Dan wordt het met een handworp ge test. Bij de eerste worp week de kist sterk naar links af. Dit euvel was echter weer gauw verholpen. Bij de tweede worp bleef het model keurig recht zwe ven en maakte het een uitstekende lan ding. Ook het vullen van de brandstof tank vergt handigheid. Er moet vooral niet teveel brandstof in de tank, want als de besturing dan defect raakt, loop je kans dat het vliegtuig vele kilometers verder pas als alle brandstof op is, te recht komt. Geassisteerd door zijn zoon start de heer Van Dorp het fraaie model. Hier voor zet hij een klem op de gloeiplug van de motor en draalt hy een paar maal de propellor stevig met zijn vinger. Er klinkt een oorverdovend lawaai als het motortje aanslaat. Wil jr. moet het toe stel stevig vasthouden om te voorkomen dat het er plotseling vandoor gaat. Op het teken „veilig" van zyn vader laat hij de kist los. Na een korte aanloop stijgt het toestel snel naar een veilige hoogte. Elke start is weer een avontuur. Als het fout gaat. zijn het toch altijd nog zo'n kleine 500 gulden die in één klap verspeeld zyn Gelukkig gaat alles Het model maakt bocht na bocht en maakt ten slotte een perfecte landing. In één dag waren we enthousiast voor de model vliegsport! De heer Van Dorp heeft gelijk; het is fascinerend. Gevato onderhandelt over Zadelhoff De Vleeswarenfabriek Gevato te Drie bergen, onderhandelt over een voort- etting van de vleeswarenfabriek N.V. Gebroeders Zadelhoff te Doetinchem die geliquideerd zou worden doch dat de onderhandelingen nog niet zyn afgesloten. |»SANKYO TOPCON KOWA Amsterdam, Foto Kino van Buuren, Bos en Lommerweg 219, tel. 020-86311; 1e Constantijn Huygensstraat 78. tel. 020-80746; Jan Evertsenstraat 79. Foto Cine Centrum Ma* Drukker, Prinsengracht 673, tel. 020-235570. Capi Lux foto-cinéspecialisten sinds 1893, Scheldestraat 26, tel. 020-790207. Swank Shot Studio's, Rokin 22, tel. 020-244000; Spui 4, tel. 020-36926. Foto Klein, Reguliersbreestraat 47, tel. 020-231527; de Clercqstraat 81, tel. 020-83992. Alkmaar (zuid), Voor Alkmaar en Omgeving: Fotohandel J. de Does, Rippingstraat 1, tel. 02200-14936. Almelo, Foto Boom, Grotestraat 78. ELMO OLYMPUS FUJICA Deventer, Foto Hakeboom, Zwolse- weg 33, tel. 06700-14548; Broederen- straat 24, tel. 06700-14400. Enschede, Foto Film Gobo N.V., van Loenshof 10, tel. 05420-5271; Oliemolen- ingel 37. tel. 05420-6118. MAMIYA Foto en Filmbedrijf L. J. van Puffelen, Oranjelaan 22: Laan van Meerdervoort 864, Postbus 1096, tel. 070-606820. Foto Film Cohen, Fred. Hendriklaan 190, tel. 070-541112; Laan Meerdervoort 1d, tel. 070-635776. Sanders Foto Stationsweg 8 tel. 070-182745*. Ciné speciaalzaak, KONICA Hilversum, Foto Neeteson, Jan van Campenlaan 115, tel. 02950-10976. Heerlen, Foto Velox, Geleenstraat 19a, tel. 04440-4420. Leeuwarden, Fötë Plantinga, Jacobsstraat 16, tel. 05100-25688. Foto Jan Wolfslag, Breestraat 123, tel. 01710-21851Haarlemmerstraat 102, tel. 01710-32778. Langstraat Brillen Foto Film, Gruttostraat 33, tel. 010-76042/ 71757; Putselaan 37, tel. 010-74093; plein 28, tel. 01804-3669. Venlo, Foto Pellens, Parade 61.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6