Geharden gingen heel vroeg op mars Indonesië rekent op samenwerking Donner werkt zich energiek omhoog Parlementariërs huldigen scheidende Sir Winston Michelotti is Tweemanschap verdedigt erfenis weer enige Italiaan Laat Moskou meedoen met kanaal door VS Feestvierders sliepen rustig verder NIJMEGEN, dinsdagmorgen Eindelijk was het vanmorgen zover. Het sinds zaterdag uitpuilende Nij megen keerde voor enkele uren zijn „normaal-toestand" terug. Want vanaf vier uur beten honderden op vallend luchtig geklede individuelen en duizenden in verenigingstenue aan de 48ste Vierdaagse deelnemen de wandelaars zich vast in hun af stand. Gretig maakten de geharde lopers van de langere afstanden, 50 en zelfs 55 kilometer, van de gele genheid gebruik als eersten op te stappen. Zij hielden er een even lo gische als juiste opvatting op na: „Iedere kilometer voor zonsopgang Ontvangst burgemeester Toonbeeld van verbroedering (Van een onzer verslaggevers) NIJMEGEN In het Frans, Duits en Engels sprak burgemeester mr, Ch. M. J. H. Hustinx de deputaties van de buitenlandse Vierdaagse- wanaelaars toe. De Trèves-zaal van het pittoreske stadhuis was een toon beeld van rust, verbroedering. Voor al door de wijze waarop een ieder zich over het gemeenschappelijk raakvlak, de internationale Vier daagse, uitliet. Als blijk van grote waardering voor de organisatie van een dergelijk massaal festijn bood Oberst-brlgadier Emil Lüthy leider van de geselecteerde Zwitserse militaire groepen, marsleider luitenant kolonel B. D. F. Breunese, de nationale officiersdolk aan. Een twintigjarige lui tenante van het Israëlische leger, Ephrath -Ravel, zinspeelde op de band van vriendschap tussen Nijmegen en de Is raëlische wandelaars. Zij bood een fraaie zilveren wandversiering aan. Opnieuw een van de voorlopers van de eigenlijke Vierdaagse, die door geen van de betrokkenen ooit zou willen worden Parool: Dienen (Van een onzer verslaggevers) Jaren achtereen drukte de heer J. N. Breunese zijn stempel op de Inter nationale vierdaagse afstandsmarsen. Jaren achtereen ook hield hij de teugels van de Koninklijke Neder landse Bond voor Lichamelijke Op- voeding strak in handen. Vorig Jaar overleed hij onverwachts. Zijn taak, zoals hij het leiden van de Nij meegse vierdaagse opvatte, kon door één man niet worden vervuld- In de boezem van het KNBvLO-be- stuur werd daarom besloten de alge mene en technische leiding aan twee personen op te leggen. De op 8 mei 1964 gekozen nieuwe voorzitter, mr. dr. J. P. G. Schmitz, nam op zich de algemene zaken te zullen behartigen, terwijl luitenant-kolonel B D. F. Breunese toezegde de technische lei ding te zullen verzorgen. Vastbesloten Samen zijn zU vastbesloten de erfenis van de heer J. N. Breunese met inzet van alle krachten te verdedigen. Reeds heeft de heer Schmitz op een perscon ferentie verklaard in het jubileum jaar (1966: vijftigste vierdaagse) 'e zullen streven naar een aantal deel nemers van vijftien a zestienduizend. Om dit te verwezenlijken hebben de organisatoren plannen ontvouwd, die met name in het buitenland „slacht offers-van-de-wandelsport" zullen ma- Op het oog heeft de heer Schmitz o.a. Amerika. Met behulp van een film, die behalve de vierdaagsemarsen ook de training en de voorbereiding zal laten zien, zal worden getracht de po- pulairiteit van de Vierdaagse te ver groten. In zijn achterhoofd zitten nog de Kennedy-marsen. die jong en oud aan het wandelen zetten De erfenis van de heer J. N. Breunese is in goede handen. Op dezelfde voet wordt de organisatie voortgezet, wat vooral blijkt uit het parool voor de 48ste vierdaagse: DIENEN. (Van een onzer verslaggevers) afgelegd, is er één". Een tropenerva- ring, die zij naar alle waarschijnlijk heid hadden opgedaan in het bom volle Goffert-stadion, waar gister avond de officiële opening plaatshad. Slechts een heel enkele loper miste de traditionele vlaggenparade. De tribunes raakten reeds ver voor het aanvangsuur (7 uur) geheel gevuld, doch de stroom belangstellenden hield aan. Terwijl de dienstdoende stadion wachters nog dringend verzochten een stukje op te schikken, marcheerden on. der een daverend applaus het Corps of Drums of the Royal Canadian Regi- ment onder leiding van drum major sergeant H. E. Lanzrath en de Stadt- miwik Biel onder leiding van director Wilhelm Kropf de grasmat af. Om plaats te maken voor het défilé, dat door W. J. van Oordt uit Schiedam werd geopend. Hoezeer zijn naam ook Nederlandse gedachtenassociaties op roept, het was niet het rood-wit- blauw, dat hij met een stralend gezicht omhoog hield. Het was de vlag van zijn tweede vaderland, Australië, dat voor die van de Belgen. Canadezen. Denen, Duitsers en nog elf andere nationali teiten uitging. Hij was er weer Ook dit jaar weer torste Michelotti, vriendelijk grijzend om al die uitzonder lijke belangstelling, de Italiaanse vlag. Opnieuw werd voor hem alleen het volkslied aan bijna 35.000 toehoorders ten gehore gebracht. Zo klonk zestien maal achtereen de eerste strofe van elk volks-1 lied door het Nijmeegse stadion. Daar tussendoor deden ook binnen- en buiten landse militaire bands een duit in het zakje. Een vlaggenspel besloot de voor- i avond van de eigenlijke Vierdaagse. Maar I als het spreekwoord „een goed begin is het halve werk" opgaat dan is een hechte 1 basis voor het welslagen van de met zoveel spanning tegemoet geziene Nij meegse vierdaagse gelegd. Na afloop zwermden de uit alle wind streken gekomen Vlerdaagse-gangers uit het centrum van de stad. Of als het serieuze wandelaar betrof. zijn onderkomen. Want de Vierdaagse blijft een sportief eveenment, dat gezond en goed voorbereid lichaam vraagt. Daarom naar bed. Opmerkelijk was het evenwel dat- slechts de vijftigers (in de terminologie de vierdaagse) er zo over dachten. Duizenden, van wie minder veeleisende verrichtingen worden gevergd (veertig, dertig kilometer) gingen zich amuseren. Ze hielden vakantie. Verslapen Vanmorgen echter waren de gevolgen van deze instelling reeds duidelijk merk baar. Tientallen hadden zich verslapen om de eenvoudige reden dat zij te lang de gezellige sfeer in de binnenstad hadden willen proeven. Zij behoorden niet bij de langgerekte keten, die vandaag richting Eist trekt De echte wandelaar, zoals de zeventig jarige heer P. J. van der Kaay, uit Arn hem, die voor de veertigste maal zich bij het startbureau present meldde, kijkt hen met de nek aan. „Zijn dat nou wan delaars", horen we hem al voor zich uit mompelen. Gisteravond waren het er nog bijna twaalfduizend, die zich heilig hadden voorgenomenhet Vierdaagse-kruis te veroveren. Om precies te zijn: 11.997. Maar met de verzengende hitte van bijvoorbeeld gisteren is er snel een bres geslagen Nee, een gedrang van jewelste was het niet bij de registratiebureautjes op het Vierdaagseterrein. Maar druk was het er wel. En wie staan er vooraan? Twee vrouwelijke politieagenten, die dringen uit den boze achten Luns: Industrie wil kredieten verstrekken ZOWEL Nederland als Indonesië trachten een zeer sterke sa menwerking te ontwikkelen. Zij zijn beide van mening, dat deze samen werking er zal komen als de zoge- noemdé psychologische aspecten op een behoorlijke wijze worden bena derd. Van Indonesische kant wordt in het bijzonder gestreefd naar Ne derlandse samenwerking ter bevor dering van plannen op gebieden als elektriciteitsopwekking, telecommu nicatie, scheepvaart, havenwerken Duizend tippelaars lieten verstek gaan Met dikke krijtstrepen stond het op het mededelingenbord voor „De Ver- eeniging", de massale startplaats van de Nijmeegse vierdaagse. In grote lijnen, zeker wat de temperatuur en het verfris sende briesje betrof, gold nog het weer bericht van de vorige dag, zo bleek. een zucht van verlichting namen de volgens officiële cijfers 11.997 wande laars er kennis van: iets koeler dan maandag. Dat houdt in dat de vier- daagselopers vandaag het fraaiste wan delweer hebben dat zij zich op de eerste maanden geleden reeds, zouden hebben kunnen wensen. Misschien hadden zij er wel op gere kend. Is het niet ieder jaar zo, dat wel het aantal wandelaars maar nauwelijks het weertype wisselt? Hoewel dus officieel vandaag 11.997 wandelaars de eerste moeilijkheden te overwinnen hadden, bestaat er de twij- over hun werkelijke aantal. Ieder opnieuw zijn er weer tallozen die zich na een verkwikkende kennisma- king-in-de-avond met Nijmegen prompt verslapen. De eerste uitvallers zijn dan feit, want pardon wordt niet gege- Aan het uiterste in starttijd voor de 55 km van kwart voor vier tot kwart vijf. voor de 30 km van acht uur tot kwart voor negen wordt streng de hand gehouden. Bij het bekend worden van het offici ële aantal deelnemers dat zich heeft aan gemeld. is gebleken dat niet minder dan duizend wandelaars verstek hebben laten gaan. liet precieze aantal deelnemers, het geen nog niet behoeft te betekenen dat ook zij allen zijn gestart, is 10.902. Het Nederlandse kwartet, dat ii jrste twee etappes van de ronde Canada to enkele fraaie verrichtingen i, heeft zijn leidende positie in de derde rit (Rimoutfki Montmagny: 241 km.) moeten prijsgeven. De etappe werd sprintzege voor de Fransman Cadiou, >r de Belg Julien de Locht, de Pool Pakoy, de Russen Kulibine en Kapitanov ;e Oostenrijker Schattelbauer. Zij maakten deel uit van een kopgroep van man, voor wie allen een tijd werd afgedrukt van 7.57.45. De sterke Bra bander Jos van der Vleuten klasseerde ich als elfde met een achterstand van bijna vijf minuten. Ad van Kemenade (21ste) en Eddy Beugels (23ste) kwamen uim tien minuten binnen en Jan Boog ten slotte arriveerde als 20ste met lim 19 minuten achterstand op de win- In het algemeen klassement nemen de Polen Palkoy en Staron de twee eerste plaatsen in. De Locht is derde. Fullbrights vreedzame coëxistentie Echt of niet echt, Zwitserse wan delbroeder, vragen deze Neder landse meisjes zich af. Een van hen ging zelfs op onderzoek uit. Het baardje bleek echt te zijn iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiitniiïrintiinnirnnnnnniniiiiin redevoeringen heeft gehouden betref fende de Amerikaanse buitenlandse poli tiek die in Rnsland nogal welwillend bc- oordeeld werden, maar in eigen land uit voerig werden bekritiseerd, heeft in een zojuist verschenen boek de idee gelan ceerd Rusland medezeggenschap te geven bü het beheer over een nieuw te graven kanaal door centraal Amerika. De de mocratische senator zegt niet dat dit de enige mogelükheid is om ontspanning te bewerkstelligen, maar het is volgens hem wel een gedachte die niet als ondenkbaar van de hand gewezen moet worden. Een nieuw kanaal groter dan het Panamakanaal, moet toch gegraven wor den Een consortium van landen, waar onder dus ook de Sow jetunie zou het beheer moeten voeren. Fulbright is van mening dat Moskou als lid van dit con sortium nauwelijks het beheer kan ver storen en evenmin een nieuwe basis voor subversieve activiteiten in Latijns-Ame- rüka verkrijgt. Rusland zou in positieve zin gesterkt kunnen worden in zijn „gebondenheid aan een vreedzame status quo". Deze internationale samenwerking bergt de mogelijkheid in zich van een versterking van de wereldvrede. Het grondthema van het boek is dat Neder] anders niet vooraan in Canada I.B.M.-toernooi Amsterdam de V.S. af moeten van de koude-oorlog- mentaliteit en zich moeten wijden aan een politiek van bevordering van ont wikkeling van vreedzame contacten met het communistische blok. De senator zegt niet te geloven dat de twistpunten tij dens ons leven verdwijnen, maar de mo gelijkheid moet gevonden' worden deze twisten te behandelen zonder direct de wapenen te grijpen. Fulbright behandelt in zijn boek de gehele wereldpolitiek. Over Cuba zegt hij: „De Amerikaanse blokkade-politiek is een mislukking gebleken als instru ment om Castro ten val te brengen. De enige mogelijkheid is het Castro-bewind te aanvaarden als een ontoelaatbaar ge vaar". Fulbright wil er niet van weten dat er nu nog twee China's bestaan. Er is één China, en dat is het communis tische China. De senator stelt zich vol ledig achter de Amerikaanse politiek in Zuidoost-Azië. Frankrijk is militair economisch niet in staat in dit deel van de wereld invloed uit te oefenen. Handel Fulbright pleit voor een soepele poli tiek ten aanzien van het communistische blok. Het is volgens hem een mythe te beweren, dat de communisten een on doordringbare eenheid vormen. Volgens hem is handel met deze landen eei strument om de wereldspanning te en tinmijnindustrie. Aldus verklaar de gisteren de Indonesische ministt van ontwikkeling, vice-premier Cha roei Saleh, na een gesprek met m Luns. Saleh zei voorts, dat de kwestie compensatie tussen Nederland en Indoni sië in de besprekingen niet zullen wo: den afgescheiden voor speciale behand- ling. Zoals men weet eist ook Indones compensatie, omdat Nederland onwetti een deel van Indonesië (Nieuw Guinea zou hebben bezet en Indonesië zou h ben gedwongen, veel geld te besteden bewapening om het gebied te verkrijgt Wat de schadevergoedingseisen van 1* derland betreft, schreef een dagblad Djakarta, dat de Duitsers tenslotte ma; een zeer gering bedrag aan de Nederlai ders hebben betaald. Een -uiteindelijk al koord met Indonesië zou dus ook gee moeilijkheden behoeven op te leveren. De minister verklaarde, dat de Nede landse zakenwereld opnieuw in Indont sië wil beginnen en dat zjj bereid is, li donesië kredieten te verlenen. Salt heeft in mei van dit jaar al een bezot aan Nederland gebracht, een maand het officiële bezoek van Soebandrio, Indonesische minister van buitenland; zaken. De besprekingen op Bali zulle niet door Saleh worden bijgewoond. W zullen enkele van zUn medewerkers het gesprek met mr. Luns deelnemer AMSTERDAM Het gaat er naar uitzien, dat grootmeester Donner toch nog een part krijgt uit de prijzenpot Hij won gisteren van de Deen Ene- voldsen, die net niet opgewassen lijkt tegen de spanningen van dit toernooi Met andere woorden: hij hielp Donner en handje om aan de winst te komen. Larsen mag ook niet mopperen over tegenslag. Barcza scheen regelrecht op de winst of te stevenen, maar was toen zo goed een zeer kostbare pion af te staan. Meer dan remise bood de stelling hem daarna niet meer. Hulde voor de Hagenaar Kuypers, die Lehmanns winstpogingen hardnekkig in de weg stond. Toen de tijd van afbreken daar was, had Frans zelfs licht voordeel. Wie weet, haalt hij een punt uit deze De uitslogen van de zesde ronde luiden: Larsen (Den)Barcza (Hong) Donner (Ned)Eneveoldsen (Noorw) 10, Pirc (Z SI)Van Scheltinga (Ned) 2, Kuijpers (Ned)Lehmann (W Did) afgebr, Dueckstein (Oost)—Van Geet (Ned) 1—0. Stand: 1. Larsen 4% pun t, 2. Lehmann !i en 1 afgebr, 3. Donner, Dueckstein, Pirc en Van Scheltinga allen 3^, 7. Barc za 2Vt, 8 Kuijpers 2 en 1 afgebr, 9. Ei voldsen 2, 10 Von Geet J,2. Geen Surinamers naar Tokio Suriname zal op de in oktober te hou den Olympische Spelen niet vertegen woordigd zijn. Dit in tegenstelling tot Rome 1960. waar Suriname met een ee n-mansploeg aanwezig was, namelijk de atleet Wim Esajas, die zou uitkomen op de 800 meter. Zou. want toen hij voor zijn serie aan de start moest komen.-ont brak hij op het appèl. Hij had zich ver slapen. 0 De Westduitse Lurgi Gesellschaft für Mineralöltechnik en de regering van communistisch China hebben een over eenkomst getekend waarbij de eerste de levering toezegt van een olieraffina derij met bijbehorende installaties. minderen. Bij zijn bespreking van de Atlantische problemen komt Fulbright tot de con clusie dat De Gaulle een reactionair in historische zin is. De Gaulle tendeert te rug naar het nationalisme dat zo lange tijd het Westen tegen zichzelf heeft ver deeld en dat de oorzaak was van twee wereldoorlogen. Kantoor Indonesische produkten naar Amsterdam Het kantoor van de Indonesische com missie voor nationale produkten dat tot 15 juni te Londen gevestigd was, komt naar Amsterdam. Voorlopig is deze com missie, die de afzet in Europa onder zoekt, gevestigd in de ambassade aan de Tobias Asserlaan in Den Haag. Deze moet volgens het Indonesische persbureau Antarra beslissen hoe de Indonesische thee zal worden verkocht. Over een verplaatsing Indonesische theemarkt van Antwerpen Amsterdam is nog niets bekend. De verplaatsing van het kantoor Amsterdam was reeds aangekondigd bij het bezoek van de Indonesische derde •premier en minister van basisindus trie Chaeroel Saleh, in mei aan Neder land. De commissie bestaat uit een i -legenwoordiger van de Indonesische gering, een van de Bank Indonesia, de bedrijfsorganisatie eneen lid het ambassadepersoneel. Voorts staf. De commissie heeft voorts kan toren te New York, Tokio en Beiroet. Verkoop jagers Walvisvaart definitief De Nederlandse Mij. voor de Walv vaart deelt mede dat de verkoop van twee motorjagers aan de Noorse Walv_ vaartmaatschappij Thor Dahl te Sai defjord thans definitief is. Vóór 1 noven ber moeten de jagers gerepareerd Kaapstad afgeleverd worden. De v koopprijs is f 3.250.000 bij oplevering contanten. Anneke Grönloh gaat trouwen Het 22-jarig zangeresje Anneke Gröi loh. die verschillende „toppers" „Brandend zand" en „Soerabaja" haar naam heeft staan, zal op 29 augu: tus in Amsterdam in hèt huwelijk trede met de heer W. J. van der Laan. mede werker 'van Radio Veronica. De bruide gom hoopt binnenkort voor de R.E.M. gaan werken. Het echtpaar gaat inwonen bjj Anne kes moeder tot hun nieuwe huis in Am stelveen klaar is. ,,De bruidsjapon maak ik zelf, ik wil dat Anneke er keurig uitzit Trouwen doe je ten slotte maar een kee Ik had liever gezien, dat Anneke na ha; huwelijk ophield met zingen, maar da; voelt ze niets voor", vertelde de moed de bruid. OIR Winston Churchill, gebukt onder ouder dom en herinneringen, heeft gisteren tijdens het vragenuurtje waar schijnlijk voor dc laat ste maal zijn plaats in genomen in het Lager huis. Bij zijn binnenko men werd een tekst ge publiceerd van een reso lutie welke het Lager huis vandaag zal aan nemen als een unieke hulde aan de vader van het Huis. Premier Doug- las-Home zal de resolu tie welke door alle par tijen is onderschreven, indienen. De diensten van de 89-jarige politi cus aan parlement en land worden er in ge loofd. Na de aanvaarding van de resolutie zal ter stond een commissie, geleid door Douglas- Home. worden be.noemd om Churchill de dank van het Huis te bren gen. huis. Dit is op te mer ken uit zijn uitlatingen zoals: „Ik beschouw twee dingen als belang rijker dan wat ook: God en het Britse Lager huis'' en ,.Ik heb bijna mijn hele leven doorge bracht in het Lagerhuis en geloof dat dit Lager huis de meest blijvende garantie is voor de Brit se vrijheden en de de mocratische ivijze van optreden". De gezondheid van Churchill is in de loop der jaren sterk achter uitgegaan. Het lid van het Lagerhuis van de La- bourpartij, Wyatt, zei: Het is voor allen die van hem houden een droeve ervaring geweest om hem gedurende de laat ste paar jaar gade te slaan. Soms leek hij niet te weten wat er om hem heen gebeurde en was hij verward. Het is wel zeker dat hij lang niet altijd kon volgen wat er werd gezegd of wie er aan 't woord was. Maar het feit dat hij verkoos hier te komen zitten be wijst eens te meer dat het Lagerhuis de eerste plaats heeft ingenomen in zijn hart. Gedurende de afgelopen jaren heb ben een viertal conser vatieve leden het op zich genomen sir Winston van dienst te zijn bij zijn bezoeken aan het Lager huis. De gang van zaken is vrijwel hetzelfde ge bleven. Sir Winston ar riveert zo tegen drie uur bij het parlementsge bouw in een auto die de standaard voert van de „Lord warden of the cinque ports" een ere titel van Churchill). Vanaf de ingang van het gebouw wordt hij in een ziekenstoel naar de deur van de vergader zaal gereden. Daar neemt dan één van de vier getrouwen de taak van de bediende over, omdat de laatste de zaal niet mag betreden. Het Kamerlid is Churchill dan behulpzaam, bij het bereiken van zijn ge bruikelijke zitplaats op de hoek van de eerste rij. Om ongeveer 4 uur, nadat de vragen achter de rug zijn en de minis ters hun verklaringen hebben afgelegd, helpt men Churchill naar de hal en vandaar wordt hij in de rolstoel naar de rookkamer gereden. Daar brengt hij een uur door met het lezen van dc avondbladen en daar drinkt hij een nooit meer dan één glas whisky soda. Daarna keert hij terug naar zijn woning in Hyde Park Gate. Wanneer het Britse parlement, dat vrijdag met reces gaat, in het najaar weer bijeen komt. dan zal de zetel op de eerste rij leeg zijn. Churchill zal er dan niet meer zijn, want hij heeft verklaard zich terug te trekken uit het openbare leven. Postzegels (opzicht) doorverkocht De 36-jarige Haarlemmer D. H. S. heeft zich bij de politie in Antwerpen gemeld met de mededeling dat hij zich heeft schuldig gemaakt aan verduistering postzegels. Hij had geschreven op advertenties in het „Nederlandsch maandblad van phila- telie", waarin handelaren postzegels te koop aanboden en enige zichtzendingen ontvangen. Een zending van een hande laar uit Loenersloot verkocht hij in Haar lem voor f 1600. een zending van een handelaar uit Bussum deed hij ln Ant werpen van de hand voor f400. Daarna meldde hij zich bij de politie De man zal naar Haarlem worden over gebracht. Woningbureau licht woningzoekende op De Amsterdamse centrale recherche heeft onder verdenking van oplichting van een woningzoekende jongeman, de 40-jarige exploitante van een woning bureau in Amsterdam, mej. G. K„ aan gehouden. Zij heeft volgens de recherche toegegeven een onwaar verhaal te heb ben verteld aan de jongeman. Deze heeft f 100 inschrijfgeld betaald en f 1500 voor overnamekosten voor een woning. Ach teraf bleek - zonder dat mej. K. dit wist - deze woning slechts tijdelijk niet be woond te zijn omdat de bewoonster in een inrichting wordt verpleegd. Haar broer, de voortvluchtige 35-jarige losarbeider W. van R. had de woning tegen f 500 overname kosten aan het woningbureau aangeboden. Mej. K. zegt f 500 te hebben gegeven aan een kennis, een 41-jarige chauffeur. Deze heeft dit tegenover de recherche toegegeven. Tamelijk koel rpEN NOORDEN van Schotland kwam vanochtend het centrum van eet diepe depressie aan. De depressie ver oorzaakte op het noordelijke deel van de Noordzee tijdelijk een zware wester, storm, maar op het zuidelijke deel wa ren de windkrachten aanzienlijk min der. Aan de achterkant van de storins stroomt koele lucht naar west-Europa, daardoor zal de temperatuur ook in Nederland de eerstkomende dagen beneden normaal zijn. Veel regen brengt de depressie echter niet, zoda\ het morgen waarschijnlijk op de meestt plaatsen droog weer zal zijn. ZON EN MAAN Woensdag 28 juli: zon op 4.55, onder 20.37; maan op 22.40, onder 8.49. Zaterdag 1 augustus: laatste kwartier, HOOGWATER SCHEVENINGEN 29 juli: 5.52 v.m.; 18.15 n.m. Strandverivachting Een stormdepressie trekt naar Noorse kust. Zwak koufront passeert ons morgen met op enkele plaatsen een buitje. Ook flinke perioden van zonne schijn. Een krachtige, tijdelijk harde zuidwestenwind. Hierdoor te fris aan het strand. Temperatuur in de middag 1820 graden, zeewater 18 graden. Vooruitzichten Vrij sterke westelijke luchtstroom geeft de eerste dagen fris en wisselvallig strandweer, waarbij ni«' veel neerslag wordt verwacht. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur Den Helder ■lngen Eel de De Bilt zw Twente zw Eindhoven Z.-Limburg z Helsinki Stockholm zw Oslo zw Kopenhagen Aberdeen zw Temper.! is 3-i !SJ4 i- Sl E- iü ii Grenoble Nice Aerlljn rankfurt Madrid Mallorca 28 21 05 32 17 0 34 18 2 31 17 25 31 16 2 windstil 32 12 "Windstil

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6