in Mode-estafette begint Parijs met nare grapjes Bruin maar teleurgesteld Fiestareizigers terug Na vijftien onvergetelijke dagen Ned. Reiskamer voor een „veilige vakantie DINSDAG 28 JULI 1964. Met een Friendship van Schreinel Airways is gistermiddag op Zestien hoven de tweede groep vakantiegan gers aangekomen, die met het Rot terdamse reisbureau Fiesta een 15- daagse vakantie in Spanje had door gebracht. Bruinverbrand stapten z< uit het vliegtuig, maar dat was dan ook het enige dat herinnerde aai „droomreis" van de Fiesta-folders, want unaniem waren de 36 ontgoo chelde toeristen het er over eens: dat nooit weer! Hoewel ze geen van allen een grote financiële strop heb ben gehad waren him „15 onvergete lijke dagen" wel voor een groot deel i het water gevallen door de zorgen. Die waren al begonnen direct na aankomst in Barcelona. Daar hoorden de vakantiegangers, die twee weken terug vol verwachting waren afge reisd, dat er iets mis was. Toen zij bij hun hotel aankwamen bleek de eige- r in vele gevallen helemaal niets weten van de reserveringen, die Fiesta zou hebben gemaakt. Voor zo- ïr kamers vrij waren wilden de hoteliers de gedupeerde gasten (op hun kosten) wel onderbrengen, maar in vele gevallen moesten de vakantie gangers een ander hotel zoeken. Die eerste nacht was het ergst, vertelden Janny Werkman en Cyntia Timmer uit Rotterdam. Midden in de nacht zijn we, zeulend met onze koffers, op een hotel uitgegaan, dat nog ka mers vrij had. We zijn er allemaal in geslaagd iets te vinden, maar we wa ren doodop. Die eerste paar dagen hebben onze hele vakantie vergald, zegt ook het Haagse echtpaar Rozeman, dat even eens een ander hotel vond. Een finan ciële strop hebben ze er echter geen van allen aan gehad. Want al spoedig kwam een vertegenwoordiger van Fies ta een zekere Antonio (die nu in Barcelona in hechtenis is genomen) met het geld over de brug, waardoor Hoteliers wisten soms niets vah reserveringen (Van een onzer verslaggevers) kon blijven tot enkele tientjes. De va kantiegangers kwamen allen van de Costa Brava. Nog even leek de terug reis opnieuw moeilijkheden te veroor zaken. De vakantiegangers hadden in hun hotel het bericht gekregen, dat er maandagmorgen om vijf uur een toe van Schreiner Airways uit Perpig- zou vertrekken om hen naar Zes tienhoven te brengen.Door vertragingen kon het vliegtuig echter pas gistermid dag om 12 uur vertrekken, zodat de reizigers, die de avond ervoor al uit hun vakantieoord naar Perpignan vertrokken, de hele nacht in stationsgebouw hadden zitten wachten, trachtend te slapen op de harde ban ken. Dat was het slot van onze vakan tie, zegt mevrouw Rozeman, met nau welijks verholen teleurstelling en ver- twaardiging. De hele nacht hebben niets gegeten en niets gedronken. Gelukkig had men daar in het vlieg tuig op gei-ekend. We werden er wer kelijk vorstelijk onthaald. Ondanks het sombere nieuws dat de terugkerende vakantiegangers brach ten, vertrok gistermiddag tóch weer nieuwe groep Fiesta-reizigers naar Spanje. Eveneens met een toestel van Schreiner Airways, een DC-3, gingen 24 toeristen aan boord voor een vlucht Perpignan, vanwaar zij verder zouden reizen naar de plaats van be stemming aan de Costa Brava. Na drukkelijk deelde de heer B. A. M. Schreiner, die zelf bij het vertrek aan wezig was, de passagiers mee dat hij alleen de verantwoordelijkheid voor de op zich kon nemen. Wij weten niets van wat er na aankomst voor u geregeld. Wij kunnen u er alleen ar voor waarschuwen, dat de mo gelijkheid niet is uitgesloten dat u voor niets naar Spanje gaat. De wachtende Na debacle van Fiësta Tours: (Van onze speciale verslaggever) osj TZ AN een débacle als dat met het Rotterdamse reisbureau Fiesta Tours voorkomen worden, beter ge zegd: kunnen vakantiegangers tegen malafide organisaties worden be schermd. wie ze hun belangen in handen hebben gegeven of willen geven? In de meeste gevallen wel: in sommige gevallen niet. Wat het laat ste betreft: zelfs zaken, die als bona fide te boek staan, kunnen plotseling in de afgrond van het faillissement storten. goede naam, zowel binnen als buiten de grenzen. Toch zijn er na de oorlog bij bosjes reisorganisaties verdwenen, eigenlijk even snel als ze verschenen zijn. Tot werkelijke rampen is het overi gens zelden gekomen. Slechts een keer het is al weer enkele jaren geleden is een grote groep toeris ten, welke klaar stond om naar hun vakantiebestemming te gaan, ontgoo cheld en ook bedrogen uitgekomen. Om in Nederland een reisbureau te be ginnen zijn slechts enkele formaliteiten nodig. De aanvrager dient een midden standsdiploma te bezitten, terwijl hij voorts moet bewijzen f 4000 op een bank te ihebben staan. Duidelijk is dat zowel met (het een als met het ander kan wor den geknoeid, of de hand worden gelicht. In 1954 is in Amsterdam (Damrak 90) de Nederlandse Reiskamer opgericht, die als doel heeft enige orde in het reisbu reauwezen te scheppen, zomede het vesti gen van malafide reisorganisaties tegen te gaan. Honderd firma's met in totaal tweehonderd verkoopkantoren zijn hier van op het ogenblik lid. Een van de voorwaarden van het lidmaatschap is dat het bewijs geleverd dient te worden dat de aanvrager gedurende tenminste drie jaar een goed geleid bedrijf heeft gehad. Overigens wil dit beslist niet zeggen, dat reisbureaus, die geen lid van de Ne- Oostenrijks militair bij Nijmegen verdronken Het Oostenrijkse detachement militai ren dat deelneemt aan de Vierdaagse in Nijmegen, rouwt over het overlijden van de 25-jarige wachtmeester Joseph Kohl- De milita!r ging zondagmiddag, samen met zijn kameraden, zwemmen in de Waal. Toen hij zich een poos later niet meer bij zijn vrienden voegde, werd aan? genomen dat hij een tochtje door de polder was gaan maken. Zondagnacht om twee uur, toen hij nog niet in de kazerne was teruggekeerd, werd alarm geslagen. Rivierpolitie en marechaussee zijn in alle vroegte begon nen met dreggen. Tot nif toe echter zon der resultaat. Wel is op de oever de kle ding van de vermiste Oostenrijkse mili tair gevonden Voor zover bekend, kon Kohlhuber niet zwemmen. De 42-jarige B. Bouman is bij het zwemmen in de Waal bij Tiel verdronken. De man laat vrouw en twee kinderen achter. derlandse Reiskamer zijn, als onbetrouw baar moeten worden aangemerkt. Er zijn organisaties genoeg, die buiten dit or dende lichaam willen blijven, en toch be trouwbaar en kredietwaardig zün. Twijfelt een vakantieganger aan de verwezenlijking van de aanbiedingen, welke hem worden gedaan, voelt hij zich tekort gedaan, of, zoal6 bij Fiesta Tours, bedrogen, dan kan hij zich voor informatie of klachten tot de Neder landse Reiskamer wenden. Dat dit, ter voorkoming van een financiële strop, voor de storting van de reissom (of een deel daarvan) moet gebeuren, spreekt wel voor zichzelf. De Neder landse Reiskamer kent uiteraard niet de verplichting bedragen, welke wer den afgestaan en waarvoor geen ge noegdoening werd verkregen, te ver goeden. reizigers lieten zich door deze waar schuwing echter niet ontmoedigen. De meesten namen alles nogal laco niek. Het zal zo'n vaart niet lopen, vonden ze. Trouwens, verscheidenen hen verklaarden die morgen nog zün opgebeld door het reisbureau, waarbij werd gezegd dat alles normaal zou doorgaan. Voor hotels was gezorgd. Alleen op Majorca, waarvoor verschei dene vakantiegangers hadden geboekt, was geen plaats meer. Maar voor hen was plaats gereserveerd aan de Costa Brava. We hebben goede hoop dat al les nog terecht zal komen, zeiden do dames R. Roset' en C. van Hassel uit Roosendaal. We hebben betaald (f450) en we zul len onze vakantie hebben. Nee, we hebben geen extra geld meegenomen voor het geval er iets mis gaat. Vol goede moed was ook de jongeman, die samen met de andere 23 reisgenoten al 24 uur hadden moeten wachten voordat ze nu eindelijk konden vertrek ken. De nacht van zondag op maan dag hadden ze doorgebracht in de wachtkamer van Schiphol. Er was ons meegedeeld, dat we allemaal (72 toe risten) per DC-7c, die Schreiner in derhaast zou hebben weten te charteren, zondagmiddag naar Perpignan zouden vertrekken. Het vliegtuig kreeg echter pech, zodat een ander toestel een Friendship moest worden ingezet. Daarin konden echter slechts 48 passa giers: de rest zou met de DC-3 van Zestienhoven vertrekken. Met de Friend ship, die zondagavond vertrok, ging ook de Fiesta-vertegenwoordiger L. Fa- nee. Op Schiphol verklaarde deze tas vol geld bij zich te hebben, alles in Spanje zou kunnen worden geregeld (waarschijnlijk het geld van vakantiegangers, die voor volgende reizen hadden geboekt). In Spanje zou hij op het ogenblik echter spoorloos zijn. Dat verklaarden althans de passagiers, die gistermiddag terug keerden. Volgens ooggetuigen was hij aankomst in Perpignan ijlings vandoor gegaan, achtervolgd door een dochter van de heer Schreiner, die hem met een taxi probeerde terug te halen. Deze poging zou echter niet ge lukt zijn. Heviger strijd De hele Fiesta-affaire heeft intussen de strijd tussen de beide fel concurre rende Nederlandse charter-maatschap pijen wel verhevigd. Zoals bekend was het Martins Air Charter op Schiphol, die het transport voor Fiesta naar Spanje verzorgde. Toen MAC-directeur Schroder echter vernam van de finan ciële moeilijkheden, waarin het reis bureau was geraakt, weigerde hij ech- meer vluchten uit te voeren. Hij alleen bereid in Spanje gestrande reizigers terug te halen (wat hem ten minste f20.000 kost). Op dat moment sprong concurrent Schreiner in de Na benaderd te zijn door Fiesta, waar voor hij het transport naar Zuid-Sla- vië verzorgt, besloot hij het vervoer van de reizigers naar Spanje te rege len, althans voor de groep die zondag moeten vertrekken. Ik wil hier- voorkomen dat de reputatie van het luchttoerisme wordt aangetast, al- heer Schreiner. Concurrent Schroder zegt hierover echter (kwaad): dit ingrijpen gaat de normale concur rentie ver te boven. Grote woorden, de hoofden van teleurgestelde vakantiegangers zullen zijn heengegaan, ar die wèl duidelijk maken dat de- onverkwikkelijke Fiesta-affaire ook miniatuurluchtoorlogje opleverde De Parijse modekoning Esterel heeft gisteren zijn nieuwe herfst- en wintercollectie getoond. Bibelot, voor deze gelegenheid met kaal geschoren hoofdshowt hier een avondjapon. Radio-dagsluiting uit Seedorf In de serie „Woensdagavond-dagslui tingen", die de NCRV in de vakantie maanden juli en augustus via de radio uitzendt, komt die van woensdag 29 juli uit het protestants militair tehuis Seedorf bü Hamburg. Omdat zich in deze omgeving veel Nederlandse militairen bevinden, werd korte tüd geleden dit tehuis gesticht. Hoe het daar nu is, kan men in de uit zending horen. De samenkomst wordt geleid door de legerpredikant ds. A. Heuzevelt. Het koor van de Ev. gemeente in het nabij gelegen dorpje Zeven en het 42e batal jon Limburgse Jagers zullen voor muzi kale bijdragen zorgen. Seedorf is het zestigste prot, militaire tehuis van Pro Rege, de vereniging die dit jaar 90 jaar bestaat. Het huis werd op 2 juli jl. officieel geopend door de minister van defensie. Geen Hollywood, maar atletiekwedstrij d Amerika—Rusland In Los Angelos zijn de vorige week atletiekwedstrijden gehouden tussen Amerika en Rusland. Wedstrijden die met het oog op de komende Olym pische Spelen van groot belang wa ren. Zoals bekend wonnen bij de he ren Amerika en bij de dames Rus- De VARA is in staat hiervan een cn ander op het beeldscherm te laten zien en wel vanavond tussen kwart voor ne gen en tien over half tien. De aange kondigde documentaire „Hollywood, het einde van een droom" za' daardoor ver vallen en óp een later tijdstip worden uitgezonden. NTS bij aankomst van vierdaagse Der traditie getrouw zal de NTS aan wezig zijn bij de aankomst van de deelnemers op de vierde en laatste dag van de Vierdaagse te Nijmegen^ voor het geven van een directe reportage van dit evenement. Dat valt dit jaar op vrijdag 31 juli a.B.. en de camera's gaan 's middags om half drie draaien. Koos Postema en Kees Buurman zorgen voor de gesprokeD toelichting. Els Beers nieuwe KRO-omroepster Morgenmiddag zal een nieuwe om- roepster het televisieprogramma van de KRO aankondigen: wie op tijd aan de beeldbuis zit, kan haar thuis ver welkomen- Bet is mejuffrouw Els Beers uit Amsterdam, nu nog stewar dess van beroep en Haagse van ge boorte. Els (E.M.M.) Beers heeft al heel wat van de wereld gezien. Nadat zij in 1955 haar einddiploma M.M.S. had ge haald, studeerde zij een half jaar En gels aan de universiteit in Cambridge, stapte toen over naar de Sorbonne in Parijs waar zij een poosje Franse kunst geschiedenis studeerde, om. in haar vaderland teruggekeerd, cursussen in psychologie, jounalistiek en publiciteit te volgen. In die tijd maakte zij in een Haags reisbureau als leidster trips met Amerikaanse toeristen door zuid-Euro pa. Van het reizen op de grond had zij toen genoeg en dus zocht zij het in letterlijke zin hogerop: in 1960 werd zij stewardess bij de K.L.M., eerst op de continentale en daarna op de inter continentale lijnen. Op 1 november loopt haar contract bij de K.L.M. af. Na al dit zwerven komt Els Beers nu eens kijken, hoe het wel bij ée tele visie toegaat. Zij maakt het team TV omroepster van K.R.O. voltallig. Als collega's krijgt zij mevrouw A- Elde- ringVan Tetering, mevrouw I. Loe- berDen Deken en (Hannie) ScholtenLips. vanavoné jef (c.o.) 20.00 Nieuws 20.01 Parijs, dinsdagochtend (Van onze moderedactie) PARIJS heeft de grote dag weer achter de rug. Het startsein voor de premières der grote mode huizen is gegeven. Een week lang zal de estafette duren en de mode pers van heel de wereld holt van huis tot huis en probeert te ont dekken, wat de „nieuwe" mode wel zal zijn. De eerste dag heeft op modegebied nog weinig sensatio neels gegeven. Het algemene beeld is: rokken dezelfde lengte, veel zwart, nog meer stoffen met goud of zilverdraad o.a. nu ook tweeds, de taille aan de voorkant duidelijk aangegeven, rechte ruggen en heel bescheiden klokkende rokken. Maar loch is die eerste dag emotioneel geweest. Nu de inspiratie, welke eens een Jacques Fath en een Christian Dior tot het scheppen van een werke lijk nieuwe mode leidde, ontbreekt, zoeken de ontwerpers het in opval lende grapjes. Maar de grapjes schij- Jacques Esterel presteerde het om één van zün mooiste mannequins, Bibelot genaamd, te doen versohijnen met. een als een biljartbal kaalgeschoren hoofdZe zal er wel dik voor betaald zijn om deze behandeling te onder gaan en de show was nog niet afge lopen of ze had al een pruik op, maar dat iemand zoiets onder de naam mode durft te doen, is wel heel bedenkelijk. Als verklaring werd verkondigd, dal door het kale hoofd, de ogen beter tot hun recht kwamen en de aandacht meer op de kleren viel. Het tegendeel is waar, iedereen keek gefascineerd en geshockeerd naar de kale schedel en vergat de eventuele nieuwe mode- lyn te bekijken. By Louis Féraud, een Jonge mode kunstenaar, die heus wel wat kan, moest de mop gelanceerd worden door een ander. Een Amerikaanse ontwerp ster, die enige modellen in de collec tie mocht tonen. Ze had een variant op de monokini bedacht. Er was een bovenstuk aan de japon, maai had vóór een mdddensplit tot aaa taille. Over mooi behoeft niet eens ge- 47 Geloof van mij, dat op de pastorij de kelder kaal is aan vlezen en dat Katrijne erover jere- mieert. Vrouwen zijn zo. Het is evenwel aldus, dat men de hemel wint. Valete. En pastoor Poncke reed heen, naar de volgen de hof. En ook hier bevocht hij de victorie. En eveneens op de andere hoven. En op de laatste hoeve snoerde hij zich het rugmandeke op en deed het de slotbuit behelzen. En als men hem aldaar ried, het rugmandeke eveneens op Socra tes te bevestigen, zegde pastoor Poncke: Héé, hoe kunt ge zo scheef peinzen! Hoeft Socrates al niet genoeg te dragen! Na veel moeiten troonde hij opnieuw in het zadel en ging het op Damme aan, langs de kortste weg, door het Geeraerdsbos, en pastoor Poncke bemijmerde het, hoe de Heer-God zijn tocht had gezegend. De armen zouden dansen en de ingetogen susterkens van Sint-Jan kirrelen. Het priesterschap bevond hij, is knechtschap èn koningschap Tal van diergelijkheden overdenkend trok hij blij gezind het bos door. Vreugde maakt argeloos. En daarom kon het geschieden, dat pastoor Poncke, in het hart van het bos gekomen, beminnelijk als immer het zestal verlompte zwarte venten, dat rondom een hoogbrandend houtvuur geschaard zat, zijn groet bood en onverwonderd passeerde. Op hetzelfde moment trad een zevende haveloze vent van achter een eikstam en snakte Socrates bij de teugel. Pastoor Poncke's vreugde wankelde niet. Hij dacht enkel:Héé, waarom doet die man dit nu? En in toegenegen verwijt uitte hij: Héé, vriend laat Socrates toch met rust Doch de vent hij bezat slechts één oog scheen dit niet in het minst van zin te zijn en hij hief de rechterhand nog wat hoger van on der zijn voddige mantel en pastoor Poncke zag zich de loop van een pistool op de borst gemikt en ontwaakte enigermate naar een onvermoede werkelijkheid. Héé, zegde hij zacht vermanend, doe dat toch weg, mijn vriend, het moest eens losbranden, ge kunt nooit weten. En Socrates ik ervoer het, kan niet tegen de klank van een schot. Héé, zijt gij een móór?Héé, zijt gij LEVEN EN DADEN van PASTOOR PONCKE van Damme (n Vlaanderen door JAN H. EEKHOUT allen munanen? vroeg hij er subiet aan zich omringd ziende door zeven, allen met pistool gewapende kerels, daar de verlaten hadden. Ik bid Socrates geen schrik krijgt! Geld of leven! snauwde de één-ogige, de vinger aan de trekker. Pastoor Poncke zuchtte. Vriend, hoe komt ge erbij, geld te vergen? Een pastoor van Damme pas toch op, dat niet rijk, Damme is Parijs niet. Pastoor Poncke's woord stokte, want hij zag een rabauw de gore klauw uitsteken naar één der met een baal overdekte manden. Afblijven! zegde hij zo scherp, dat de vent de arm weder introk. En zich weer tot de één ogige wendend: Damme is geen Parijs, gelijk ik u ver klaarde. Geld, mijn vriend. Mocht ik op gèld bogen, gij ontwaardet mij op dit tijdstip hier niet vermits de reis van heden door mij nooit zou zijn ondernomen. Uw beurs! eiste de één-ogige vervaarlijk. Héé, gij zoudt kikvorsen scheren, bevroed ik, antwoordde pastoor Poncke. Maar gij kunt schéren, en komt geen haar af. Ha, ha, gij doet mij lachen met u zo dom te gedragen. Damme's herders zijn sedert een eeuw arme hoeders. Gij hadt u tweehonderd jaar vroeger te mijnent moeten melden. Toen bloeide Damme Antwerpen te boven. En buitendien ben ik dan nog pastoor Poncke. Vernaamt ge nooit van mijn bestaan? Neen? Eilieve, dat zijt gij slecht onderricht, want ik ben befaamd tot in de abdij van Eecloo. Laat Socrates toch vrij, alstublieft Ik begin haast te geloven, dat gij tot het rovers- rot behoort Het zij zo. Maar het verleent u nog niet het recht, een geestelijke te belagen. Koestert gij geen eerbied voor mijn kleed? Neen? Voor twee soutanen dan? Zie, ik heb er twee aan vanwege Katrijne heur zusterlijk in zicht Neen? Voor mijn getonsuurde persoon? Evenmin? Voor twee togen en mijn gewijde per soon? Neen? Dat versta ik niet, dat versta ik niet hoofdschudde pastoor Poncke. Saucijzen! zegde een der rovers, die zich in weerwil van pastoor Poncke's verbod verstout te, de inhoud van een mand ontbloten. Hèsp! zegde een ander. Zwijnskarbonaad! ontdekte een derde ver lekkerd. Afblijven, afblijven! sprak pastoor Poncke. Eerst praten. Mijn vriend bad hij de één ogige, gij, die natuurlijk de hoofdman zijt. Of hèbt ge als overste geen macht Afblijven! beval de roversleider bondig. Danke, vriend. Ge hebt er de breidel in, bespeur ik. Tucht is wijsheid. Ik kan zeggen, dat wij beiden wijs zijn elk in de hem ge- eigende stiel. Nochtans, mijn vriend, ben ik een marodeur gelijk gij De één-ogige grijnsde. ...gelijk gij, voer pastoor Poncke welge vallig voort. En betaamt het kameraden el kander de oogst te betwisten? Nee, duizendma- len: neen. Zwijg, het woord is aan mij. Gij zegdet het éérste, ik, nu het twééde. Socrates dat is mijn ezel een dier vol zachtmoe digheid, evenals ik draagt mij en mijn roof naar Damme. Ik heb namelijk de boeren be- roofd.Mijn vriend, vrienden: gij hebt er pistolen en ponjaarden bij nodig mijn pistool en pon jaard is simpel mijn tong hetgeen ik bereids uitlegde aan Socrates. De spraak van mijn tong doemt gesprakigen tot sprakeloosheid. Ik heb mijne schamelen binnen Damme, weet ge! „Laas, ze verkeren, mijn schamelen, in hache lijker toestand dan gij. Ik, als hun hoofdman, mocht dit niet langer dulden. (Wordt vervolgd) sproken te worden, over leuk nog min- Jacques Esterel brengt tailleurs mei iets langere jasjes, waaronder de rok wyd uitwaaiert. Die wijdte wordt ver kregen door plissee of door een klok - kend snit. Bij klokkende rokken is het jasje iets korter. Het silhouet van deze pakjes is jeugdig en vief. Dat is het enige wat er van te zeggen valt, de rest ging te loor, want het optreden van de kale mannequin Bi belot onrbnam elke lust deze collectie verder nog serieus te nemen. Made leine de Rauch hield het rustiger. Zij heeft geen bepaalde lfjn aangehouden, maar meer een collectie van „elk wat wils" gemaakt. Goede kleren, perfect gemaakt, maar toch met een zekere matheid, niet sprankelend nieuw. De mantelpakjes bij de Rauch hebben ceintuurtjes van het materiaal van de tailleur, die echter niet strak worden aangehaald. De jasjes hebben zijsplit- ten of een split middenachter. De rok ken vallen reoht, dikwijls in porte- feuillevorm. De overslag zit óf voor, óf achter. By de tailleurs worden mouwloze blouses gedragen van mous seline of kant. Bij de korte jasjes is de voorzyde getailleerd, terwyl de rug licht klokkend valt. Die Frau ohne Schat 1 23.55—24.00 Nie vanavond Zijsplitten Ook de mantels hebben lange zysplit ten. Ze vallen recht en hebben ronde schouders, die echter niet naar bene den aflopen. Of er een kleine vulling in zit werd niet verteld, maar men zou het haast vermoeden. De mantels hebben ronde, tegen de hals opstaande bontkragen en een dubbele rij vrij grote knopen. Het is wel zeker, dat de knoop weer een voornamere functie gaat krijgen in het nieuwe modebeeld. De mantels zün vóór enigszins aange sloten en maken een ietwat statige indruk. De japonnen zijn zeer eenvoudig, meest mouwloos, de sluiting in de rug. Het faux deux-pièces had de overhand, terwyl zwart bijzonder veel getoond werd. Voor de avond heel veel mate rialen met goud. of zilverdraad, maar bescheiden in het geglinster. Op de zwarte zijden toiletjes versieringen van strassknopen. Voor de avond wer den lange rokken van wol getoond met een glad lijfje van lamee of kant. De rokken zijn niet bepaald wijd, maar lopen naar onderen wel iets uit. Soms wordt over de blouse een mousseline overblouse gedragen met een lage V-hals. Behalve het zwart veel wit en gebroken wit, de kleuren van specerijen zoals mosterd, saffraan, en kerrie, verder grijs, beige van kameelhaar, mosgToen en wat paars. Als materialen vele soorten tweed, wollen gabardine en veel double-face stoffen. jOUIS Féraud Louis Féraud is een jong ontwerper en het begin van zijn collectie was fris en interessant. Na een aardig sportief- gekleed ensemble van een jasje van witte wollen quipurekant op een witte pantalon kwam er een serie uitsteken de tailleurs. De manteltjes zün vrij kort en hebben een klein ceintuurtje, het figuur is aan de voorzyde door een mooie naadverwerklng aangege ven. De rokken zün nauwelüks klok kend. maar toch wel met enige ruim te. Heel mooi Waren sommige met vele heel smalle baantjes, die slechts enkele milimeters naar onderen uit liepen. Bij de mantels was aan de voorzüde de redingotestül overheersend, in de rug viel de rok van de heup af enigs zins klokkend, door een schuingeknipt aangezet pand. Als het helemaal goDd is behoort de vrouw zich consequent in één kleur te hullen, maar dan ook werkelük van top tot teen. Zo zagen we een mannequin in het rood hoed mantelpak, wollen kousen en schoe- VARA: 19.30 Vrije nieuwsgaring - Dora Meivin. TV-film. NTS': 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws 20.45 Hol lywood, het einde van een droom, docu mentaire film 21.40 Dick Powell - Kelly, de onoverwinnelijke, TV-film. NTS: 22.30 —22 35 Journaal. Programma voor morgen Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws 7.10 Och tend gym 7.20 Socialistisch strijd lied 7,23 Lichte gram 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied 8.18 Lichte gram 8.40 Kinderstrip 8.50 Gym voor de vrouw 9 00 Kookpraatje 9 05 Klass gram 9.35 Water standen VPRO: 9.40 Twee boeken - één (II). VARA: 10.00 Lich- m 11 00 3>" Licht orkest met zanigso vocaal ensemble 11.45 Pianorecital (opn): moderne muziek 12.05 Stereofonische uit- zertding: Ritmisch strijkorkest 12.30 Meded ziekgescb ieder bezoek bij nieuwe 15.00 Verzoekprogran (om 16.00—16.02 Nie /s) 16.30 Voor 7 50 Regeringsuitzending: Geven en Tips voor en van luisteraars 18.00 18.15 Stereofonische uitzending: kest met zangsolisten 18.50 Lichte diokrant 8.00 Nie de 9.30 Lichte .10 Klass kamer- ).30 Morgendienst 11.00 Mo- 12.00 Licht derne gram 11.15 Lie instrumentaal trio 12.30 Meded hoeve van land- en tuinbouw 12.33 Klass gram 12.37 Nederlands Hervormde kerk dienst 13.00 Nieuws 13.15 Licht instrumen taal kwintet 13.40 Transistor.-. licht pro gramma 15.00 Moderne gram 15.20 Strjjk- verteüing voor de jeugd 16.00 Voor de kwartet: moderne muziek 15.50 BUbel- Jeugd 17.00 Licht instrumentaal trio 17.15 Jazzmuziek 17.45 Accordeonorkest 18 05 H mi :stelijke liedi Het Spektrui TELEVISIE NTS: 18.45 Nie De Verrekijker. naai jeugdjournaal. NCRV:' 17.10—174! Voor de kinderen. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP ar" (Darin) Orkest Dick Jacobs; The vll- Joncs Quartet; Yoi Orkest Ray Martin: Ring a ding a di (Charles) Tommy Sands, The man w the golden arm (Bernstein) Jonah Joi Honeydripper (Ligginf en Garden blues Quartet; Lisa (Condon) Or- Nobody's Jonah Jones kest Bud Fi (Kahn) idem; China boy (Boutelje) Id« ■P (Mitchell) i Orkland I Paul Smith Septet; Have you net Miss Jones (Rodgers) Idem; Outra 'ez (Jobim) Charlie Byrd, Keter Betts. lene Byrd, Bill Reischenbach. Buddy Stahl, Franz Vlasbek. Mo rls Klrshbaum, (Jobim) idem: idem; Soeega- rag&-

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5