VLEET Sassenheim kan zittend kijken Druk weekeinde voor politie van Katwijk Matroos door bus geschept Voorschoten in ban van paard ALPHEN WIL GRONDEN KOPEN EN VERKOPEN lisse rij nieuws bij de Jï 4 DINSDAG 28 JULI 19< Enthousiaste voetbal-fans bouwden een mooie tribune SASSENHEIM Zaterdagmid- dag om 3 uur rullen de vlaggen in het gemeentelijk sportpark aan de Menneweg uitbundiger wap peren dan gewoonlijk. De tribune zal dan door de burgemeester ge opend worden. Op 26 mei werd de eerste spade in de grond ge stoken en sedertdien hebben de supporters van ..Ter Leedeen „Teylingen"' enorm veel werk verricht. Na het graafwerk moest er eerst een noodbrug worden aangelegd over een brede sloot, achter de plaats waar de tribune moeit verrijzen. Sjouwen Ove brug sjouwden en zeulden de enthousiaste suppor ters 200 betonblokken van 140 kg, 6!j ton ijzerwerk en 4'- ton eter- nitplaten naar de bouwplaats. Maar naast sjouwen en graven moest er ook worden getimmerd, moest er beton worden gestort (14 m3). gemetseld, geschilderd enz. Ruim 40 man werkten 738 uren belangeloos. Enkelen werk ten meer dan 70 uur. Dat waren Dirk Molema, Henk Perfors en Mifndert v. d. Voet, die men steeds op het werk kon aantreffen. Veel hulp Ook het bedrijfsleven Het rich niet onbetuigd Zo stelde de fir ma .4. G. J. C. van Breda tech nische apparatuur en adviezen gratis beschikbaar en Sikkens weer verf. Andere bedrijven ver leenden financiële bijstand. Verder assisteerde de heer Koenen, ter reinchef van het sportpark, op velerlei manieren. Van de zijde van het gemeentebestuur verleen de men eveneens alle noodzakelij ke medewerking op financieel 410 plaatsen Een prachtig staaltje van wat samenwerking vermag, is daar tot stand gekomen. Een tribune, 40 m lang, 5 m breed, plaats bie dend aan 410 personen. De ope ning wordt vooraf gegaan door een muzikale mars van „Crescen do" en „Adest Musica" door de gemeente. Na de opening een voetbalduel tussen „Ter Leede'' en „Teylingen''. De opbrengst van deze wedstrijd komt geheel ten goede aan het bouwfonds. KATWIJK De Katwijkse politie heeft een druk weekeinde achter de rug. Niet minder dan negen aanrij dingen moesten worden „verwerkt". De meeste liepen gelukkig zonder persoonlijk letsel af. Het ernstigste geval was wel dat van een 21-jarige zeemilicien van het vliegkamp, die -aangereden door een autobus op de Provinciale weg met een sche- delbasisfractuur in het Academisch Ziekenhuis te Leiden is opgenomen. Zijn toestand was gisteren nog zorg wekkend. Ook een 8-jarig meisjedat plotseling de Boulevard overstak, moest naar dit ziekenhuis worden gebracht ZATERDAG 8.20 uur. De 24-jarige T. V. uit Kat wijk viel tijdens het zemen van het dak van een rondvaartboot door een geopend luik in het schip. De man liep ontvel lingen en kneuzingen op. 15 35 uur: Doordat een wielrijder op het rijwielpad aan de Voorstraat te veel links reed, kwam hij in botsing met een bromfiets De wielrijder werd door dok ter Hagen behandeld. 16.25 uur: Op de hoek Boulevard- Seinpoststraat ontstond een botsing tus sen een personenauto en een bromfiets, doordat de bestuurder van laatstgenoemd voertuig geen voorrang verleende. De gevolgen bleven beperkt tot materiële schade. 20.00 uur: Door niet voldoende af stand bewaren ontstond op de hoek Varkevisserstraat-Drieplassenweg eec botsing tussen een personenauto en busje Beide voertuigen liepen schade oo. Te 22.05 uur werd de Kon. Mare chaussee op het vliegkamp Valkenburg gealarmeerd voor een ernstig verkeers ongeval Bü onderzoek bleek dat de 21- jarige zeemilicien B. Th J. B., afkom stig uit Schiedam en gelegerd in het Marine Vliegkamp Valkenburg door een autobus op de Prov. weg was geschept. Het slachtoffer had aan de verkeerde zijde van de weg gelopen, namelijk met het verkeer mee. Hij kreeg een sohedel- basiafractuur. De Marine-ambulance, die zeer 9nel ter plaatse was bracht hem naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Bij informatie bleek zijn toestand maan dag nog steeds zorgwekkend te zijn ZONDAG 15.00 uur: Doordat een der bestuur ders geen voorrang verleende, ontstond op de hoek Boulevard-Blommerstraat een botsing tussen twee personenauto's. De gevolgen bleven beperkt tot materiële 15.55 uur: De 3-jarige I. H. uit Kat wijk stak op de Boulevard bij de hoek van de Blommerstraat plotseling de rij baan over zonder op het verkeer te let ten. Het meisje werd aangereden door een passerende personenauto. Later is zij met schaafwonden en rugklachten- overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis tc Leiden. Dokter Hagen verleende eer ste hulp. 20.00 uur: De bestuurder van een bromfiets verleende op de Boslaan- Meeüwcnlaan geen voorrang aan een personenauto, waardoor beide voertuigen flinke schade opliepen 20.10 uur: Doordat niet voldoende afstand werd bewaard door een Zwit serse automobilist, ontstond op de krui sing Molentuinweg-Provinciale weg een botsing met een bestelauto. Ook hier bleven de gevolgen beperkt tot materiële Motorrijder in Katwijk gewond bij botsing KATWIJK Op de kruising Molen- tuinwegprovinciale weg werd vanmor gen omstreeks 7.25 uur een fietser aange reden door de 59-jarige motorrijder W. Z. uit Katwijk, De 21-jarige fietser uit Noordwijk wilde op het kruispunt links af slaan, verleende daarbij voorrang aan een personenwagen, maar had niet in de gaten dat daarachter nog een motorfiets reed. Bij het oversteken werd hij aange reden. De fietser kwam met de schrik vrij. doch de heer Z. moest met vrij ern stige inwendige kneuzingen en met schaafwonden nar het Academisch zie kenhuis te Leiden worden gebracht. Spreekbeurt in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Morgenavond om 7.30 uur hoopt kandidaat A. Berg man uit Benthuizen in het gebouw aan de Remisestraat een spreekbeurt te ver vullen voor de Gereformeerde Gemeente. Hoog en laag water Katwijk KATWIJK AAN ZEE. Woensdag 29 juli: hoog water om 6.07 en 18.29 uur; laag water 1.58 en 14.16 uur. Burgerlijke stand van Hazerswoude HAZERSWOUDE Geboren: Jose- phus Cornells Marinus, z v Th L Straat hof en J M van Leeuwen; Jolanda Jo hanna Maria Hendrika. d v L C G Moe- rings en J M A van Rijn: Ferdinand Jozef Maria, z v A A Heijker en E C Straathof; Patricius Johannes Theodorus, z v J Winnubst en M E Th Fles LISSE De ren- en tourvereniginfg „De Bollenstreek" komt ln vergadering bijeen op dinsdag 4 augustus in café-res taurant „De Beurs" Aanvang 8 uur WATERPOLO Competitie KNZB had gunstig verloop voor clubs uit Leiden LEIDEN De zo mercompetitie wa terpolo van de KNZB heeft voor de ..stilstand die deze week is ingetreden en duurt tot 10 au gustus een onge kend vlot verloop gehad. In de meeste afdelingen zijn de kampioen en de de gradant reeds bekend. In enkele klas sen wachten nog slechts beslissings wedstrijden. De Leidse zeventallen hebben het er over het algemeen niet slecht afge bracht. LZC promoveerde naar de eer ste klasse. De Zijl en De Sleutelstad wisten zich na een slecht begin goed te herstellen en eindigden in de mid denmoot Het Alphense AZC kwam in de derde klasse opnieuw enkele pun ten tekort, terwijl de vierde-klassers LWV en DKD zich met de nodige moeite hebben kunnen handhaven. De reserveteams van LZC en De Sleu telstad eindigden beide op de tweede plaats, terwijl De Zijl 2 en AZC 2 de kans op de titel nog in eigen hand hebben. Van de dameszeventallen gaat De Sleu telstad medio augustus een gooi doen naar de tweede klasse. LZC, LGB en De Zijl speelden geen vooraanstaande roL Het uit de kring Gouwe-Rljnstreek naar de Bond gepromoveerde Alphense AZC bleef daarentegen puntloos. De voorlopige eindstanden van de zo mercompetitie van de KNZB luiden; Heren tweede klas A DJK 10—16 31 Sta u 10—! DAW IvjA Z '70 9—f De Zijl H- DVZ 9—3 Ticeede klas B LZC Za Doifbn HZC HVCiB Res. ticeede klas A Res. tweede klas C Res. derde klas H Vierde klas G 7—11 LWV 7—DcAkyard GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatim VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lei. den brengen ter openbare kennis: I. dat de Raad heeft besloten: a. de Van Disselbrug gesloten te ver klaren voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen, uitgezonderd motorrijtui gen, welke niet sneller kunnen rijden dan 20 km per uur, en voor bespannen wa gens: b. de Zegersteeg gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij en trekdieren en vee, uitgezonderd rij wielen zonder hulpmotor of met uitge schakelde hulpmotor; c. gesloten te verklaren voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trekdie- 1. de Oude Rijn, zuidzijde, voor zover gelegen tussen de Hoogstraat en de Hoog landse Kerkgracht, in de richting van de Hoogstraat: 2. de Oude Rijn, noordzijde, voor zover gelegen tussen de Donkersteeg en de Hooglandse Kerksteeg, in de richting van de Hooglandse Kerksteeg. d. in te trekken de bij besluit van 19 december 1955 voor de Oude Rijn, noord en zuidzijde, voor zover gelegen tussen de Hoogstraat en de Hooglandse Kerk steeg/Hooglandse Kerkgracht vastgestel de gesloten verklaringen voor motorrij tuigen op meer dan twee wielen en be spannen wagens: e. in te trekken de bij besluit van 19 december 1955 voor de Huigbrug en de Huigstraat vastgestelde gesloten verkla ringen. II. dat zij hebben besloten: a een wachtverbod vast te stellen voor de Rijnsburgerweg. voor zover gelegen tussen de Johan de Wittstraat en de War- monderweg, aan de zijde der oneven b. een wachtverbod vast te stellen voor de Maredijk, voor zover gelegen tussen de Rijnsburgersingel en de Aloëlaan, aan de oostzijde van de rijbaan: c. voor de Oude Rijn. zuidzijde, voor zover gelegen tussen de Hoogstraat en de Hooglandse Kerkgracht: 1. een stopverbod vast te stellen vanaf de Hoogstraat over een lengte van 18 meter, aan beide zijden van de weg; 2. een wachtverbod vast te stellen aan de zijde van het water en een stopver bod aan de zijde van de bebouwing een en ander voor het overige deel van dit weggedeelte. Afschriften van deze besluiten zijn ge zonden aan de Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigingen, be hartiging van verkeersbelangen ten doel hebbende en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. VOORSCHOTEN De paardenmarkt van Voorschoten bloeit weer hele maal op. De eeuwenoude Voorstraat had vanmorgen te weinig bomen; touw werd plotseling ook een schaars artikel. Ruim tweehonderdvijftig paarden werden aangevoerd en organisator P. Kraayeveld lachte breed uit. Toch bezorgde de grote aanvoer hem enige moeilijke ogenblikken. Om tien uur waren alle touwen en bomen bezet met paarden en pony's en nog steeds kwamen er meer. De pony's waren in de meerderheid op deze stralende dag. Zo vol was de paardenmarkt, dat de kermis de attractie, die ieder jaar ter opluistering dient naar het voormalig M.O.C.-terrein moest wor den verplaatst. Op de Voorstraat was naast de kerk slechts plaats voor het rijdende carillon, dat de actie voor een carillon voor Voorschoten moest steunen\ De belangsstelling voor de paardenmarkt slechts zes dieren waren niet bestemd voor de handel, doch uitsluitend aangevoerd door Voorschote naren in verband met een te behalen premie was ook van de zijde van het publiek groot. Vooral daar waar twee handelaren al handje- klappend over een koop debatteerden, was de drukte enorm. Voorschoten was weer in de ban van het paard. Zelfs de kinderen, die met enorme zakken suikerklontjes de pony's een prettige dag bezorgden. Ook voor de stoere mannen was er heel wat te beleven. Al was het al leen maar het overbekende koekhakken op grote hakblokken. En na af loop van het hakken, eten. Enfin, de tandarts moet ook wat te doen hebben. Foto N. v. d. Horst. ALPHEN. De heer R. A. van Leeuwen. Korte Conradstraat 11, wenst een de Prinses Marijkestraat gelegen perceel bouwgrond ter grootte van onge-p 196 m2 van de gemeente te kopen. Het is dc bedoeling van de heer Van Lceui op genoemd perceel een bedrijfsruimte met bovenwoning tc stichten. LAC Shell (R) ter Dames Vierde klas H 6—12 DKD 6—6 RZPC Derde klas C Derde klas D 8—15 DWH 7-8 SNA Derde klas F 7— I OJtV 6—1 AZC Alp. Derde klas G 7—1 ZCR 6—10 LAC IJMUIDEN Zaterdag meldde de KW 15 op dc 59 N.B. een dagvangst van maar liefst 320 kantjes haring. Ook de VL 112 maakte 150 kantjes buit, maar deze schepen waren wel de grootste vangers. .Anders was het op de 57* N.B. Daar konden vele schepen aardig haring buit maken. De VL 153 had een dagvangst van 185 kantjes. De meeste schepen zijn alweer op weg naar huis Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 73 vaartuigen met een aanvoer van 10770 kisten waarvan 1880 schelvis. 410 wij ting 1140 gul en kabeljauw. 830 koolvis. 1050 haring, 380 kleine kistjes haring, 1320 makreel 2100 schol, 80 tarbot, 820 varia, 630 roodbaars, 210 blauwe heilbot, 860 stijve kabeljauw en 15.000 kilo tongen. De aanvoer in Scheveningen bestond uit 300 kisten schelvis 100 wijting, 60 gul en kabeljauw. 220Ó haring en 400 kisten makreel. Vandaag aan de markt Vandaag jagen onder meer aan de markt in IJmuiden de KW 98 met 135 kisten de IJM 221 met 400 kisten, VL 115 met 435, KW 32 met 450 KW 206 met 315, KW 215 met 400 KW 221 met 300 VL 84 met 340 KW 132 met 320, IJM 46 met 450. HO 79 met 340 IJM 56 met 450 KW 185 met 300. VL' 73 met 670. KW 196 met 360. SCH 261 met 560 en 265 kleine kistjes, KW 8 met 245. VL 131 met 555 VL 103 met 480 en de VL 7 met 220 kisten Mevrouw H. Brenkel-Schavemaker. wonende Jongkind Coninckstraat 60, wenst een achter haar woning gelegen strook grond van de gemeente aan te kopen. B. en W. hebben geen bezwaar, mits de gemeente een deel hiervan als overpad kan blijven gebruiken, zolang zij dit nodig heeft Gcbrs. J en N. J. van Scherpenzeel wensen ten behoeve van de vestiging van een magazijn voor oude materialen een perceel industrieterrein ter grootte van ongeveer 1125 m2. gelegen langs de Kalkovenweg, van de gemeente aa kopen. Met de kopers is overeenstem ming bereikt over een prijs van per m2. Aarkade In verband met de ontwikkeling de bebouwde kom is het gewenst dat de gemeente de beschikking krijgt over de woning Aarkade 61 met de daarbij be horende grond, eigendom van de firma J. van Wieringen. Onderhandelingen hebben tot overeenstemming geleid trent de aankoop van de woning met de daarbij behorende grond voor f 3000. Bij vorige grondverkopen aan R. Stokvis en Zonen N.V. te Rotterdam v: 47.050 m2 en 7000 m2 ten westen van i Industrieweg, werd aan deze N.V. ge- Proefvaart in Alphen gebouwde Verkenner I ALPHEN Woensdag hebtjen de technische proefvaarten plaatsgehad met Tuna-clipper „Verkenner I". bouwnum- mer 1317, gebouwd voor Afrikaanse re kening, op de werf „De Vooruitgang" te Alphen aan den Rijn. De proefvaarten werden gemaakt op de Nieuwe Water weg en de Noordzee. Alle onderdelen van het vaartuig, de koelinstallatie geleverd door Sabroe Nederland NV, de motorin stallatie 450 pk „Deutz" met 2 hulpdie sels 5 90 pk. de radarinstallatie, de echoloden, de radiotelefonie-installatie diepvriestanks met een totale capaciteit an 60.000 liter 'onderkoeld zeewater», ijn grondig beproefd. De snelheid bedroeg ruim 11 mijl, in geladen toestand. De lengte over alles van de ..Verkenner I" bedraagt 26 m. breedte 7 m en de holte 3.12 m. Er is ac commodatie aan boord voor 11 man. Het schip is gebouwd onder eisen van de Ne derlandse Scheepvaart Inspectie. Donderdagmorgen is het schip naar de Afrikaanse visgronden vertrokken onder leiding van schipper Hoogendijk. Een zus terschip, de „Verkenner II" bouwnum- 1318, zal in de komende weken even gaan proefvaren. durende maximaal 10 jaren een eerste recht van koop verleend op het aanslui tende. ten noorden van de Eikenlaan ge legen terrein, ter grootte van ongeveer 10.000 m2. De vennootschap heeft bij schrijven van 27 mei 1964 aan het ge meentebestuur bericht van dit recht ge bruik te willen maken en het college stelt de raad voor tot deze verkoop te besluiten. Het bestuur van de Ichthusschool voor ulo. Sint Jorlsplein 4. heeft mede werking gevraagd voor het aanbrengen van een naadloze vloerbedekking ln de lokalen 1 tot en met 4. De vloeren zijn door slijtage en krimpen splinterig ge worden. B. en W. stellen voor mede werking te verlenen. Bouw van 66 woningen in Alphen-Rijn ALPHEN Aan dc gemeente werd voor 1963 een bouwcontlngcnt va woningwetwoningen toegewezen. Ter be steding van een gedeelte van dit contin gent is in aanbouw het complex v: woningen aan de Prinses Marijkestraat. Ten aanzien van de bestemming van restant van de toewijzing besloten B. W. reeds in 1963 voorbereidende maat regelen te treffen voor de bouw complexen van 22 en 44 woningen de Frederik Hendrikstraat, volgens eerder in Den Haag gebouwd plan. dat evenals de aan dc Eikenlaan gebouwde en nog in aanbouw zijnde woningwetwo ningen is opgenomen in de serie „kcuzc- plan-woningcn". Tot dusver mocht het B. en W. echter niet gelukken met bouwondernemers overeenstemming te verkrijgen over voor de minister van volkshuisvesting bouwnijverheid aanvaardbare bouwsom, doch thans menen zij daarin te zijn ge slaagd De N V. Vapada te Amsterdam en het aannemersbedrijf J. van Wieringen N.V. te Alphen aan den Rijn hebben zich samen bereid verklaard de bouw van de complexen van 22 en 44 woningen op zich emen voor bedragen vrn respectie velijk f315.000 en f702.000. De totale stichtingskosten van de complexen den respectievelijk geraamd op: grond- kosten 22 won.) f76,608, (44 won.) f153.216, bouwkosten (22 won.) f370.286,38 44 won,) f740.572,76. B. en W. stellen de raad voor tot een en ander te beslui ten. Fietser geschept in Zwammerdani ZWAMMERDAM Op het kruispunt Rijksweg-Spoorlaan werd de wielrijder v. A. uit Zwammerdam aangereden door de bromfietser v. T. uil Bodegraven. Bei den kwamen uit de richting Alphen aan den Rijn. De heer v A die zich reeds bij dc oversteekplaats bevond en gehee! links reed, werd geschept door de brom fiets. Zowel de heer v A. als de broers v. T. op de bromfiets kwamen te vallen. De heer v. A. kwam er met de schrik en enige ontvellingen af De duorijder van de bromfiets was er erger aan toe: met een hersenschudding is hij op advies van de assistent van dokter Gill overge bracht naar een ziekenhuis. Dc politie heeft een nadar onderzoek ingesteld. Voor drainage Alplieii f 76.000 op tafel ALPHEN Binnen enkele maanden zal bet benodigde zand op de in het uit breidingsplan „De Bijlen" geprojecteerde voetbalvelden zijn gespoten. Daarna dient teneinde de ondergrond te doen inklinken, het spuitwater zo spoedig mogelijk aan het zand tc worden ont trokken. Na beëindiging van de opspui- tingswerkzaamheden zullen rond de com plexen een sleuf worden gegraven en ;n aantal openingen in de spuitkaden orden gemaakt. Een gedeelte van het ater kan bierdoor worden afgevoerd. Nadat het terrein enige tijd heeft ge- :gen zal de helft van het aantal drai- neerbuizen worden aangebracht. Het res- van het spuitwater zal dan spoedig zijn afgevoerd. In dit stadium moeten nazakkingen in het terrein worden ver wacht die uiteraard een nadelige in vloed op de ligging van de buizen heb ben. Met het oog hierop zullen eerst na verloop van geruime tijd, wanneer ver moedelijk geen verzakkingen van bete kennis meer zullen optreden, de overige drameerleidlngen worden aangebracht. Het drainagesysteem is opgesteld in overleg met de dienst publieke werken van de gemeente Amsterdam en de grondtechnische dienst der Kon. Ned. Voetbalbond De kosten van de eerste fase van de drainering van de voetbal velden worden geraamd op f 76.000. B. en W. stellen de raad voor tot de uitvoering van het werk te besluiten en het benodigde bedrag beschikbaar te stellen. Geslaagden Lisse LISSE Voor het middenstandsexa men zijn uit Llase geslaagd: M. Wasse naar, Arie Wassenaar en A. van Waveren. Kortebaandraverij in Voorschoten VOORSCHOTEN De kortebaandi verf) ln Voorschoten bracht 29 draverj aan de start. Na een zeer spannende strijd kwam als sterkste draver naai voren Antha Thalma, de 5-jarige bruint merrie met de rijder J. Doyeweerd uh de stal van P. F. Lemoine. De strijd wai volkomen open en voordat nog slechts vier paarden in de course waren, was het onmogelijk de toekomstige winnaar! aan te wijzen. Antha Thalma werd winnares Ln Voor-j schoten en kampioene van Zuid-Holland nadat de draver in de 1ste omloop Ar-j made Marijke had verslagen in de 2dt omloop Boy van Quick, in de 3de om loop Sammy Mars en tot slot Zelda Thej Saint. De volledige uitslag werd: 1 Anthj Thalma, eig. P. F. Lemoine, rijder J) Doyeweerd: 2 Blido, eig. H. Ruardy, rij der F. A. Bosveld; 3 X-Bond eig. mevr, A. G. M v. d. Oord-Wisker, rijder A. G| Heskes; 4 Zelda The Saint eig. J. H Maessen rijder J. H. E. Voncken. De belangstelling voor deze wedstrij was goed. Burgemeester De Kool reikt na afloop in „Het Wapen van Voorscho ten" de prijzen uit. Postduivennieuws Warmond j 1 WARMOND. De plaatselijke pos: J duivenvereniging hield een wedvluch voor jonge duiven van Vilvoorde af, aft T stand 142 km. In concours 261 duivep ze die zaterdag om zeven uur werden gv lost met sterke zuidwesten wind. Aait komst eerste duif 8 49 32, laatste 9.13 5a Snelheid eerste duif 1297.29 m.p.m., laalj hi ste duif 1061,49 m.p.m. Uitslag: J. dei; g< Dunne 1, H. van Dijk 2. 3, 9 en 10, Ai sc Ruitenberg 4, J. Diemei 5 en 8, A. Oost- dam 6, J. Kortekaas 7. Ook is er een vlucht voor oude duiver f1 gehouden van St Denis af, afstand 395 in km. In concours waren 77 duiven, die om st zes uur werden gelost Aankomst eerste duif 10.42.53 (1394.90 m.p.m.), laatste dui! 11.08.55 (1277,12 m.p.m.). Uitslag: dokte; w J. Venker 1, 2, 3 en 10; J. den Dunne en 8; A. v. d. Drift 5 en 7; J. Roest 6 ei H. van Dijk 9. D! Geslaagden Lisse LISSE. Van de Herv. ulo-school zijl de volgende leerlingen geslaagd voc examen: Geertje Capel (A), Jac. Dui venvoorde (A en middenstand), Ineki Faas (A eh middenstand), P, van dei Heiden (A), Elly van Loenen (A), Jaap Möhlmann (A en middenstand), Greet- je van Parijs (A en middenstand), Ce» van der Tang (A), René Turpijn (A middenstand), Arie Wijnhout (A middenstand). Raadsvergadering LISSE. De raad komt vanavond uur bijeen. Het woonschultenprobleen zal aan de orde worden gesteld. Voort' worden enkele zaken afgehandeld be treffende aanvragen van scholen leer- en hulpmiddelen. Veilingoverzicht Veel goede kwaliteit, maar weinig vraag in Ter 'Aar TER AAR Het is dc afgelopen week met de tomaten een droeve zaak geworden. Steeds verder zakte dc prijs, die toch al niet hoog was, omlaag. Hü kwam voor dc sortering C op het laagst mogelijke niveau te liggen. De aanvoer is nog wat groter geworden, omdat de vroege zomertomaten door het mooie weer wat vroeger aan de ftogst toe zijn. De kwaliteit is over hel algemeen heel goed, maar er Is geen vraag naar dit artikel, noch in binnen-, noch in buitenland. En als ze naar het buitenland gaan, moet de prqs ook laag zyn. Komkommers hebben zich in de loop de handel ïn de week weer wat uit het moeras is groot, in de lage prijzen weten los gen. Vooral vrijdag liep de prijs weer iets omhoog. Ze zijn nog wel niet duur, ze worden weer wat beter te ver handelen. Van dit produkt wordt de oer kleiner, de kwaliteit blijft heel goed. De betere prijzen werden uitge legd door de binnenlandse markt Snijbonen zijn ook wat in prijs ge daald en ook hiervan moet worden ge zegd dat de prijs laag ligt. De kwaliteit is goed. want de oogst van de koude grond begint goed los te komen. Wan- ze nog uit de kassen komen wil de handel nog wat meer geven. Toch is de handel ook voor dit produkt flauw. Bloemkool kon ook geen goed doea Over het algemeen heeft het warme de kwaliteit niet verbeterd. Er zijn goede partijen, maar ook hiervoor wordt geen hoge prijs betaald. Sla dat is momenteel een gevraagd artikel en dan komt de kwaliteit er niet eens zo erg op aan. Hiervoor betaalde goede prijs, de aanvoer is Waspecn deelde eveneens tn de alge mene slechte vraag en was dus ooi goedkoop, hoewel de kwaliteit prima was. De augurken hebben in de afgelopen week steeds meer belangstel ling ondervonden, vooral van het bui tenland, dat zelfs kleine hoeveelheden wilde afnemen. Vooral de kleinere teringen zijn zeer gezocht. De oogst is pas aan het begin en de kwaliteit is taeeJ goed. Andijvie was er niet veel. De kwali teit was behoorlijk, maar men schijnt het niet te lusten, want de prijs was laag. Kroten konden zich ook maar amper redden tegen een lage prijs. Er is weer vers fruit, waarvoor goede be langstelling bestond. TER AAR. Onze plaatsgenoot, d« heer C. P. van Zaal, slaagde bij d« V.A.M.-stichting te Scheveningen voor het diploma eerste monteur-autogarage* bedrijf.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4