VLEES IN BLIK HANDIG THUIS EN OVERAL Adèle wil je een stuk STEDEN GAAN SOMBERE TOEKOMST TEGEMOET Erhard verwerpt nogmaals Adenauers Europa-politiek :1 115 doden bij West-Duitsland herdacht \yerere vaart noodweer in mig]ukte aanslag Hitier fel uit tegen Japan [11 Menselijke prestaties Zes deden te weinig tegen inflatie V.S. lanceren met succes ion "-motoren Adzjoebei wil meer kontakt Westerse pers Chroesjtsjef in Warschau eea &ojute Kif .5 DINSDAG 21 JULI 1964 Gezondheidsorganisatie waarschuwt: Plattelanders Conferentie in Cairo stenmaier keerde zich 'egen ..buiten- ~j\| 1-r- n T-| A Knnjnnn cl n ff ltinost landse stemmen" die zeggen dat van i 1 Ivl UCIllClll de landen is luchtvervuiling één i 0( Opmars rebellen in Kongo niet te stuiten Ongeveer 80 Oostkatangese gewapen de politiemannen zijn per vliegtuig naar het grensgebied Maroengoe overgebracht om te trachten de opmars van de opstan delingen vanuit Albertstad te stuiten. Zij werden ongeveer 64 kilometer van Boudewijnstad, 560 km ten noorden van Elisabethstad, aan de grond gezet. Bou dewijnstad zou in handen van de opstan delingen zijn gevallen nadat de natio nalistische troepen tijdens het week einde zich uit deze stad hadden terug getrokken. In Soejoendoera, in het buurland Boe- roendi, zijn maandag betrouwbare be richten ontvangen volgens welke de standelingen in Albertstad i gehouden hebben ter viering van Boudewijnstad. Voorts zcu Kongolo door de regeringstroepen opnieuw bezet zijn. De opstandelingen zyn daar niet ge weest. Over de radio werd uit Albertstad ver nomen dat een plaatselijk leider de re- geringsverliezen op 88 Joden en gevan genen schatte. De opstandelingen zouden bij de verovering van Boudewijnsiad 14 mensen verloren hebben. ongeschikt belangrijkste problemen die de ontwikke ling verhindert van de gezonde, effi ciënte en mooie steden, die de stede bouwkundigen voor ogen stonden. Het gebruik van auto's is een belang rijke factor. Behalve dat auto's onge lukken veroorzaken, vormen de giftige uitlaatgassen een gevaar voor de ge zondheid van de stadsbewoners. De deskundigen noemen de normen die in Rusland worden aangelegd voor nieuwe stadsontwikkeling een stap L goede richting van de strijd tegen de Industriële luchtvervuiling. Deze nieu we maatregelen verdelen alle indus triële ondernemingen in 5 klassen oy< r- eenkomstig de schadelijke stoffen welke zij de ruimte insturen. De meest scha delijke categorie fabrieken moet van de woongebieden gescheiden zijn door ?en beschermde zone groen van 1.000 tot 3 000 meter, voor de minst schadelijke categorie zijn de afstanden 40 tot 150 drastische verlaging van het gezondheidspeil dreigen steden van onze wereld te ondermijnen, indien de tegenwoordige toevloed I 7 van de mensen van het platteland voor stadsleven naar de steden voortduurt, aldus waarschuwt de Wereldgezond heidsorganisatie (V/GO) in Gene ve. Een commissie van deskun digen van deze organisatie dit vraagstuk heeft bestudeerd spreekt van één der kritiekste uitdagingen van onze tijd. Zij voorspelt dat de toevloed van mensen van het land naar de steden steeds groter zal worden door het feit dat tegen het einde van deze eeuw de landbouw zo gemechaniseerd zal zijn, dal slechts 10 procent van de bevol king op het land zal werken. blijven. Toepassing van bepalingen Terwijl de hele wereldbevolking tus sen 1900 en 1950 met 50 procent is toe genomen, bedroeg in die periode de toeneming in de steden van n 5.000 mensen, 230 procent. De ver wachting is dat de wereldbevolking voor het jaar 2.000 het dubbele zal zijn van nu en ruim 6.000 miljoen zie len zal bedragen. De commissie ii van mening dat vele mensen die het platteland verlaten om in de steden te gaan werken niet klaar zijn voor het stadsleven en de steden zijn niet klaar om hen te ontvangen Wat de behuizing betreft, de zelfwerk zaamheid welke de gebruikelijke manier is om de dingen in de dorpen te doen. leidt tot uitbreiding van de achterbuur ten. De dorpsgewoonten om zich van hel vuil te ontdoen leiden dikwijls tot ge vaarlijke gezondheidstoestanden bij gro te bevolkingsdichtheid, zo meent de wereldgezondheidsorganisatie. Tot de maatregelen die de commissie aanbeveelt om luchtvervuiling tegen te gaan behoren: de bouw van satelliet steden waarin geen vervuiling veroorza kende brandstoffen worden gebruikt; groene gordels en grote open ruimten i de vervuiling te verdunnen en kwijt raken; minder verkeer in de steden; centrales om de hele wijken van warm- heet water te voorzien; apparaten voor automotoren om luchtvervuiling te gen te gaan. Het rapport zegt voorts dat lucht als een hulpbron moet worden gezien, die eeuwig moet worden bewaard en ge- Druikt. Een beleid om de lucht te zien als een open riool is gedoemd om tot rampen te leiden. De deskundigen dringen aan op ver mindering van het lawaai in de ste den en bepleiten dat zware industrie, vliegvelden buiten de stadsgrenzen blijven. Toepassing van bepalingen waarbij het lawaai dat een burger mag maken beperkt wordt is ook van de aanbevelingen. Het individu heeft meer uitzicht nodig in de euve len van de moderne metropolis welke zijn fysieke als zijn geestelijke ge zondheid kunnen ondermijnen, zo be sluit het rapport. De Japanse politie heeft gisteren be kendgemaakt dat er voor zover bekend 115 personen zijn omgekomen en 21 men sen worden vermist na de onweersbuien en stormen waarmee Midden- en West- Japan in het afgelopen weekeinde werd geteisterd. De prefectuur Sjimane, op ongeveer 640 kilometer ten westen van Tokio, werd het zwaarst getroffen. Daar zijn 100 men sen omgekomen en worden er zeventien vermist. Volgens de politie zijn de meeste slachtoffers gevallen tengevolge van overstromingen en aardverschuivingen. Soekarno zal Luns ontvangen Minister Luns zal tijdens zijn bezoek aan Indonesië worden ontvangen door president Soekarno. Ook zijn ontmoetin gen voorzien, behalve met zijn ambt genoot en eerste vice-premier dr. Su- bandrio, met de 2e vice-premier dr. Leimena en de 3e vice-premier Chairul Saleh. De Nederlandse minister van buiten landse zaken vertrekt vrijdag 24 juli per KLM naar Djakarta, vergezeld van me vrouw Luns en enige ambtenaren. Hij zal zaterdag in de Indonesische hoofd stad arriveren. Het vertrek uit Indonesië is vastgesteld op 2 augustus. Zoals be kend maakt minister Luns de reis naar Indonesië op uitnodiging van minister Subandrio, die enkele maanden geleden een bezoek aan Nederland bracht. Bomaanslag moest Nazi-dictatuur op r lumen JN West-Duitsland is gisteren het feit herdacht dat twintig jaar geleden een mislukte bom aanslag op Hitier werd gepleegd. In West-Berlijn legde president Heinrich Lübke een krans op het kerkhof van het voormalige legerhoofdkwartier, dat bij de aanslag op 20 juli 1944 door de samenzweerders werd bezet. De president van de Bondsdag, dr. Eugen Gerstenmaier, die zelf een der samenzweerders is geweest, zei in een toespraak dat niet meer bewezen hoeft te worden dat de bomaanslag niet bedoeld was om Duitslands vijan den te helpen, maar om meer bloed vergieten te voorkomen en om de Na zi-dictatuur op te ruimen. Hij zei voorts dat de Westelijke genclheden ..de opstand der Duitsers te gen de nationaal socialistische over heersing aanmerkelijk hadden gehinderd door het eisen van een onvoorwaarde lijke overgave van Duitsland". Dr. Ger- van financien van de EEG zijn in Amsterdam bijeen om over de bestrijding van het inflatiegevaar te spreken. De foto geeft een overzicht met links van achter naar voren: de Duitse minister Dahlgrün, de Fransman Giscard d'Estaing, de Italiaan Stammati en twee leden van de EEG-commissie. Rechts van voren naar achterenStolz (Luxemburg), Dequae (België), Witteveen en Van Lennep, bei den uit Nederland en de Frans man Marjolin. vice-president van de EEG-comniissie. De Nederlandse consul-generaal Genève, mr A. Furnee, is in de leef tijd van 63 jaar onverwacht in Genève overleden. We geven onmiddellijk toe, dat de dan niet aan vaste regels zijn ge- mens in vele gevallen niet van een bonden? Toch wel. Dit bleek, toen zekere dosis zelfverheerlijking is vrij Rubner het warmteverlies in ver te pleiten. Maar aan de ander» kant band bracht met het lichaamsopper- is hij weer veel té bescheiden wan vlak, dus met de huid van de dieren, neer zijn formidabele vermogens ter Toen vond hij voor de vier onder- sprake komen. Te pas en te onpas zochte honden ongeveer dezelfde lezen en horen we van ,,de zwakk» waarde per vierkante meter buidop- mens", terwijl ieder van ons, stuk pervlak. Hierdoor kon de stelling voor stuk. een krachtbron is. tot de worden geponeerd, dat dieren van meest opzienbarende prestaties 1». verschillend lichaamsgewicht per staat. De lichaamswarmte, vaar eenheid lichaamsoppervlak in gelijke over we in het normale verkeer niet tijden ongeveer evenveel warmte al te druk spreken, moge ons hier liezen. Dat is tot voorbeeld strekken. warmteverlies Vergelijken we de energie, die bij ver schillende dier soorten door warm- te-afgifte van het lichaam vrij komt, dan komen zeer uit eenlopende cijfers aan het licht. Het konijn blijkt in de kaloriemeter die we de vorige maal hebben bespi ken in één uur tijds 7,3 kal. af geven. Wordt deze waarde gedeeld gevonden, liggende door het lichaamsgewicht, dan blijkt kal. per kg lichaamsgewicht per uur één kilo levend konijn 2.86 U»l Voor iemand van 70 kg zou dit per warmte af te staan. etmaal geven: 70 x 24 x 1,3 2184 Bij een grote hond vond de Duit- kal. se fysioloog Rubner een warntev®r Dit getal op zichzelf zegt ons na- lies van 1,5 kal. per kilogram/uur, tuurlijk niets. Maar rekenen we het bij een kleiner exemplaar was hel om tot mechanisch arbeidsvermogen, 2 kal., bij een nóg kleiner 2.75 kal. dan geeft dit een waarde van bijna en bij een mormeltje van ongevet 3 kg. lichaamsgewicht was de waai de zelfs 4 kal. per kg. per nu Hieruit volgde, dat het warmtevd TOCH IS HET ZO! begrijpelijk, omdat oppervlakte van het lichaam plaats vindt en wel voor deel door straling en voor deel door verdamping (voor normale gevallen, wel te verstaan). zien. hoe het met de mens staat. Voor oed gevoed, rustend mens beb- ie meeste onderzoekers waarden 1,3 tot 1,37 Dat wil en rustend armte vol- in de 1 miljoen kilogram m zeggen, dat de door mens voortgebrachte doende Is om een gewicht rhoudingsgewijs groter wordt, kg maar liefst 1000 metei naarmate het lichaamsgewicht af- hoogte te heffen! Ziet u. dat we wer- necmt. kclijk niet zo bescheiden over onze Van een regelmatig verloop der vermogens behoeven te denken, waarden was hier echter geen spra- En weet u, dat na lichamelijke ke. want wanneer de lichaamsge- prestaties de intellectuele prestaties wichten van de honden daalden van 30 op 3 kg en zich dus verhielden als 10 1, steeg het kalorlegeUl per kg/uur slechts van 1.5 tot 4, dus van 1 2,5. Zou het energieverbruik Daarover een volgende keer. Nadruk verboden. hebben te weinig gedaan om de inflatie in Europa te bestrjj-l den. De ministers van financiën1 van de landen hebben dit gisteren J te horen gekregen tijdens hun conferentie, die in Amsterdam wordt gehouden. Deze belang rijke bijeenkomst werd. ook bijge woond door de directeuren(gou- erneurs) van de nationale ban ken. In april van dit jaar warer E.E.G.-landen overeengekomen volgens een. stabilisatieplan binnen een periode van 15 maanden het budgettaire en mo netaire evenwicht in de Gemeenschap te herstellen. De vice-president van de uitvoe rende commissie van de E.EG. Marjolin, verweet de zes ministers gisteren echter, dat zij te weinig hadden gedaan. Hij waarschuwde dat de maat regelen, die in het in april aan vaarde plan zijn vervat, absoluut voorrang moeten hebben. Deze maatregelen zijn belangrijker dan het eventuele probleem van werkloosheid. Volgens Marjolin was België het ge land. waar de economische toestand niet zorgwekkend is. Vooral had hij kritiek op Italië, dat alleen maar monetaire maatregelen hai genomen. West-Duitsland werd kwalijk geno men. dat het de belastingen wil veria gen. De Westduitse minister van finan ciën werd duidelijk gemaakt, dat ook zijn land op den duur door de inflatie zal worden beslopen. De bijeenkomst van de ministers van financiën is informeel. Het is in de eerste plaats hun bedoeling inlich- I tingen over de economie van hun lan- j den uit te wisselen. Besluiten zullen zij niet nemen. Dat zal de raad van ministers 29 juli Alexei Adzjoebei, schoonzoon va Chroesjtsjef en hoofdredacteur van d Izwestia. heeft zich op een persconfe rentie in Düsseldorf voorstander ge toond van meer ontmoetingen tussen Russische en Westduitse journalisten. Adzjoebei kwam gisterochtend in Düs seldorf aan uit Parijs, met zijn vrouw Rada en enkele leden van zijn redac tiestaf. om op uitnodiging van enige Westduitse kranten West-Duitsland twee weken te bezoeken. Op het vliegveld werd Adzjoebei door de hoofdredacteur van de Dortmunder Ruhrnachrichten, Robert Schmelzer, de Russische ambassadeur Smirnow en an dere leden van de Russische ambassade begroet. Adzjoebei noemde de uitnodi ging een „interessante stap". Op ver scheidene vragen antwoordde hij ont wijkend: of hij in Duitsland politieke gesprekken met Bonn zou voeren, of hij actief aan de politiek zou gaan deelne men en of hij ter voorbereiding van een bezoek van Chroesjtsjef kwam. Moro stelt bezoek V.S. weer uit De Italiaanse premier, Aldo Moro, heeft voor de tweede keer een doorge nomen officieel bezoek aan de Ver enigde Staten uitgesteld. Een woordvoerder van het Witte Huis heeft bekendgemaakt, dat Moro presi dent Johnson heeft meegedeeld, begin augustus niet naar Washington te kun nen gaan in verband met de ontwikke ld/ van de Ital'aanse regeringscrisis. (Moro is op het ogenblik bezig met de vorming van een nieuwe regering be staande uit centrum- en linkse groepe ringen). President Johnson en de Italiaanse premier hebben beiden de hoop uitge sproken dat zij alsnog een samenkomst zuilen hebben. Er is evenwel nog geen nieuwe datum vastgesteld. stenmaier keerde zich 'egen ..buiten landse stemmen" die zeggen dat van Duits verzet pas iets bleek toen de oor log reeds verloren was. In Bonn legden kanselier Erhard. zijn voorganger Adenauer en generaal Trett- ner, inspecteur-generaal van de West duitse strijdkrachten, kransen op het nieuwe gedenkteken voor de oorlogs slachtoffers en de slachtoffers van dictatuur. De Westduitse minister Kai-Uwe Hassel. zei tot een groep militairen de kazerne te Sigmaringen van Graf Stauffenberg, dat de officieren de moei lijkste en belangrijkste rol in de misluk te aanslag hebben gespeeld. Zij moesten de aanslag voorbereiden en tegelijker tijd hun plichten tegenover hun kamera den aan het front vervullen. Graf Klaus von Stauffenberg werd onmiddellijk door de Nazi's terechtgesteld n£ mislukte aanslag. van die jonge Edammer, belegen Goudse of oudeLeidse De president van Tanganjlka en Zan zibar, dr. Julias Nyerere, heeft giste ren een scherpe aanval gedaan op pre sident Kwame Nkroemah van Ghana op de Afrikaanse topconferentie In Cai ro. Hij verweet Nkroemah elke kans op een Afrikaanse eenheid te vernielen. rere vreemd veel aandacht a het enige 1 ele bijdrage heeft geleverd aan het uit negen landen bestaande comité, sinds dat werd opgericht, zei Nyerere. Ghana doet dat niet omdat de. „onvergeeflijke misdaad" begaan is Ghana geen lid te maken en omdat Dar-es-Salaam geko zen is als hoofdkwartier van het comi té. Wie niet actief meewerkt aan de bevrijding van Angola en Mozambique, de taak die het comité op zich heeft fenomen, moet op zijn minst nalaten e doeltreffendheid van de bevrijdings beweging te ondermijnen, aldus Nyere re. Hij wekte de conferentie op niet al leen over de bevrijding van de niet on afhankelijke staten in Afrika te praten, maar tot daden over te gaan. „Afrika is sterk genoeg om Portugal uit Afrika te verdrijven". VN-leger voorkomt bloedig treffen op Cvp rus n De Verenigde Staten hebben gister ochtend vroeg een eerste proeflan- ceriug uitgevoerd met twee prototy pen elektrische „ion"-motoren. De i ketmotoren die zouden kunnen w< den gebruikt voor de aandrijving v interplanetaire voertuigen werden met een viertraps „seout"-raket gelan ceerd. Het is de bedoeling van het Ameri-I kaanse bureau voor lucht- en ruimte-j vaart (NASA) dat de motoren in een uur een hoogte van 4000 kilometer zul len bereiken, waarna ze in de atlan- tische oceaan moeten terechtkomen. De directeur van het project verklaar de later dat alle gestelde technische doeleinden van de lancering zijn be reikt. De twee motoren zijn na een uur ten oosten van de Bermuda-eilanden, 3600 km van het vertrekpunt, op aarde teruggevallen. Tijdens het eerste half uur van de vlucht heeft een der twee motoren zijn vlucht herhaaldelijk vol gens plan gewijzigd. De Amerikaanse Senaat heeft r dag zijn goedkeuring gehecht aan voorstel om de bezoldiging van de leden van de strijdkrachten te verhogen- Deze verhogingen variëren van drie dollar per maand voor een gewoon soldaat tot 49 dollar voor een generaal. Zij betekenen een extra-uitgave van 207 miljoen dollar per jaar. In Rome heeft de anti-lawaai-afdellng van de politie in de eerste week van haar bestaan ruim 600 mensen geverbali seerd. De boeten bedragen 90 tot 150 gulden in Brussel moeten doen, wanneer de nieuwe aanbevelingen voor betering van de economie v de orde komen i de Zes „Er is indertijd een Amerikaanse zakenman gc-weest die op zich bad ge men voor een bedrag van ruim vijf mil joen gulden uitstekende textielwaren aan Perzië te leveren. Hij leverde inderdaad, doch het werden lompen, ter waarde een 140.000 gulden aldus verklaarde senator Williams maandag in de Ameri kaanse Senaat. Hij vervolgde: ..Er waren nog andere schuldigen dan deze zakenman. De man kwestie werd in 1961 wegens bedrog staat van beschuldiging gesteld. Er echter nog geen proces tegen hem aangespannen. Bovendien heeft hij sinds- dien nog zaken met de regering gei" terwijl hem ook werd toegestaan aanvrage in te dienen voor een regerings subsidie aan zijn scheepvaartmaatschap pij". aldus senator Williams. De stafchef van de Indonesische ma rine. vice-admiraal Eddy Martadinata. heeft gisteren in Djakarta gezegd dat binnenkort uit de Sowjetunie raketten en met raketten uitgeruste oorlogssche pen in Djakarta zullen aankomen, al dus het officiële persbureau Antara. Dit jaar zullen uit Frankrijk en de Sowjet unie tevens 58 hefschroefvliegtuigen voor onderzeebootbestrijding aankomen, zei Martadinata. Griekse en Turkse Cyprioten rond het dorp Temblos aan de \oet van het Kyrenia-gebergte op Cyprus heb ben gisteren een overeenkomst van de V.N aanvaard voor een volledige terugtrekking van hun troepen uit het gebied. Dit heeft een dreiging van 7 dagen afgewend van een grootscheeps treffen waarbij zeker artillerie zou zijn gebruikt, hetgeen sinds december vorig jaar nog niet is voorgekomen. Ook Canadese troepenversterkingen die naar het gebied waren gezonden om een buffer tussen de beide partijen te vormen, werden teruggetrokken. Een woordvoerder van de Verenigde Naties heeft verklaard dat er alleen nog nor male patrouilles van de VN-macht in het gebied opereren. Premier George Papandreou van Griekenland is gisteren in Londen aan gekomen voor besprekingen met Britse leiders over de toestand op Cyprus. Voor vandaag staat overleg met pre mier sir Alec Douglas-Home en Labour- leider Wilson op het programma. De Griekse premier zal morgenavond naar Athene terugkeren. Diezelfde avond zal in de Britse hoofdstad aankomen V.N.- secretaris-generaal Oe Thant, eveneens voor overleg over Cyprus. President Makarios van Cyprus heeft intussen in een telegram aan Oe Thant gezegd, dat de versterking van het de- fensiepotentieel door de Cyprische re gering „onvermijdelijk was geworden door de openlijke dreiging van een in vasie door Turkije". Hij antwoordde daarmee op het telegram van de secre taris-generaal van 17 juli, waarin deze zijn bezorgdheid uitte over de toevoer van wapens naar het eiland. Premier Chroesjtsjef is vandaag per vliegtuig uit Moskou in Warschau gearri veerd, vergezeld door zijn echtgenote. Hij zal daar de feestelijkheden ter gele genheid van de 20e verjaardag van de Poolse volksrepubliek bijwonen. Men neemt in Moskou aan. dat Chroesjtsjef het conflict met de Chine zen zal bespreken met de Poolse leider Gomoelka. President Novotny van Tsje- cho-Slowakije en de Oostduitse partijlei der Ulbricht zullen eveneens in Wai schau zijn. DE éénmaking van Europa vormde gisteren het middel punt van discussie in Bonn tussen de Atlantische" en „Gaullisti sche" groeperingen van de West duitse christen-democratische partij. Kanselier Erhard en zijn minister van buitenlandse zaken, Schroder, vormden de .Atlanti sche" kant tegenover oud-kanse lier Adenauer en Strauss, diens voormalige minister van defensie. De „Gaullisten" willen onmiddel lijk aan de éénmaking van Europa beginnen en steunen de Franse wena van een federaal systeem, waarmee indien nodig door Frankrijk en West- Duitsland tezamen zou kunnen wor den begonnen. I Een dertigjarige Ame rikaanse korporaal heeft zaterdagnacht een ge vaarlijke plaats uitge zocht om te slapen. Na een overvloedig gebruik van alcoholische dranken beklom hij de kerktoren van het Beierse dorp Stettenhofen en legde zich daar te rusten. De volgende ochtend werd hij dankzij zijn luid ge snurk ontdekt door de pastoor, die de Ameri kaanse brandweer alar meerde. De man werd veilig op de grond gezet. Hij zei zich niets van zijn klimpartij te kunnen herinneren. I In Miami, in de Ame rikaanse staat Florida, is gisteren de 78-jarige mevrouw Regina Sovner overleden, nadat twee dagen tevoren op bevel van een rechter haar een been was geamputeerd. Zij leed aan gangreen, maar wilde zich niet la ten opereren. Nadat een chirurg had varzekerd dat zij zonder operatie zou sterven, bepaalde een rechter dat het been moest worden afgezet. De doodsoorzaak kon nog niet worden vastgesteld. I In Parijs zijn gisteren 3 inbrekers een juwe lierszaak bij de Are de Triomphe binnenge drongen. Zij forceerden juwelenkistjes en maak ten zich uit de voeten met een buit waarvan de waarde nog niet is vast gesteld. Het was de der de roofoverval in de win kel. De grootste buit houd Verenigde Staten. Na een bijna drie uur durende ver gadering werd een verklaring uitgege ven waarin geen aanwijzingen omtrent concessies tussen de ..Atlantische" en ..Gaullistische" groeperingen te vinden „voorstellen spreking nauwkeurig zulïen worden be studeerd in de context van het uit werken van de Duitse voorstellen voor voortzetting van de Europese politiek. De federale regering 2al. zoals reeds weggehaald door het kabinet is besloten, een plan 962 loenllf,t,ï.erken dat van één miljoen nieuwe jke professor E rhard beloofd" he eft frank werden ontvreemd. Frankrijk te doen Het kabinetsbebïit I In Baroda, in het wes- steunt de opvatting van Erhard over ten van India, is een 150 Ijjfl f meter lange hangende brug ingestort, hetgeen aan vier personen het le ven heeft gekost, terwijl er zeventig werden ge wond. Overbelasting van de brug als gevolg van de aanwezigheid van te veel personen heeft tot de instorting geleid. perkte .gaullistische" De Amerikaanse luchtvaartmaatschap pij ..Trans World Airlines" heeft 20 twee- motorige straalvliegtuigen van het type DC_-9 besteld, met een optie voor nog twintig toestellen. De aflevering van deze eerste 20 vliegtuigen voor korte afstonden zal in de aanvang van 1966 beginnen en een jaar later zijn voltooid. Met de transactie zal een bedrag van 86,2 miljoen dollar zijn gemoeid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5