LEXINGTON Neerlands kleinste school gesloten r de beste..de eerste! SKODA slechts 5 leerlingen Samengaan moet niet worden geforceerd Hoogste punt gebouw voor Radio-City NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 17 JULI 19fr Kleverskerke verliest cachet (Van onze speciale verslaggever) Vandaag was het zo ver; het was vrijdag van Kleverskerke. Dit leine gehucht, dat onder de Wal- se gemeente Arnemuiden rteert, verloor vandaag een stukje achet door de sluiting van nige schol. Het is de tachtig 5 een beetje droef te moede, et zijn vijf leerlingen mag hun hooi weliswaar de kleinste van Ne erland zijn, er wordt een hoofd- an de eens zo rijke plaatselijke schiedenis afgesloten. Het kleine leverskerke zal nóg kleiner, nóg nbelangrijker worden. „Ja", verzucht burgemeester A. van Arnemuiden. „Het doet pijn, het kon niet anders. De wet op et lager onderwijs geeft een school een bestaansgrond meer als het antal leerlingen tot beneden de tien gedaald. We hebben diat aantal in ren niet gehaaldi De gezinssamen stelling in Kleversikerke geeft voor de Jaaste toekomst evenmin weinig hoop. (let is een verlies, het is jammer, maar la, u begrijpt wel. De hele kwestie ran subsidiëring is er nauw mee ver- „Ik sta er vrij nuchter tegenover"', legt de 60-jarige heer I. J .de Bert, die inds 1955 schoolhoofd en enige leer kracht is, hoewel hij het vak nuttig landwerken aan een paar vaardige frouwenhanden heeft overgelaten. ..Ik al straks m'n schooltje missen, de rust 'ooral die er heerst. Van Vlissingen at, waar ik woon, rijd ik dagelijks heen n weer. Kijk eens naar buiten is et niet prachtig hier? Tarwe- en vlas telden zo ver het oog reikt. Nog een pstiek hoekje, dat Kleverskerke, op het an alle kanten door het toerisme be- tormde Walcheren". We kijken niet alleen naar buiten. Kir ook om ons heen. Drie rijen ken, een kaart van Nederland, een essenaar, een schoolbord het ziet er ut als in elke klas. Alleen is het aantal feerlingen net zo groot als het aantal iinderen van een middelgroot gezin. Iet zijn er vijf: drie jongens en twee peisjes. En met elkaar vormen ze drie dassen: de tweede, de vierde en de tesde. Piet Baayens zeg maar: de zesde :las is de laatste leerling, die z'n igere schoolopleiding in Kleverskerke oltooit- Na de zomervakantie gaat hij aar de christelijke lagere landbouw- »hool in Middelburg, waarvan de „sky- tae" door de ramen is te zien. Het deert Bern niet wat er na hem met het pooltje gebeurt. Hij lacht een beetje. Tijdelijk afkoeling IIET hogedrukoebied dat het weer in ons land beheerst, is boven de oordzee aangekomen met een lucht- i het centrum van ongeveer 28 mb. Het trekt nu langzaam in rdoostelijke richting. Boven Frank- k is bij Bretagne een kleine warm- oring tot ontwikkeling gekomen iet een onweershaard die de komen- |e nacht Nederland zal bereiken, Ach- Ëde storing gaat de wind van zee aïen en treedt een tijdelijke afkoe- g op, maar het temveratuurniveau prstelt zich daarna weer, In verband hiermee wordt de ko- lende dertig uur onweer verwacht, \orgen overdag echter ook zonnige erioden. Aanvankelijk zal de wind zuidoos- ilijk zijn maar daarna, met afkoeling raaien naar westelijke richtingen. Zon en maan Zaterdag 18 juli: zon op 4.41 onder lan op 15.24. onder 00.39. 24 juli: volle maan HOOGWATER SCHEVENINGEN 8 juni: 10.01 v.m.; 22,31 n.m. Strand verwachting Het hogedrukgebied boven de Noord- blijfit zonnig en warm strandweef engen. Morgen zwakke oostenwind, mperaturen 24 tot 26 graden. Zee- iter 18 graden. Plaatselijk in de mid- zwakke zeewind. Vooruitzichten: Het warme weer duurt »ort waarbij tijdens het weekeinde de Bns op warmte-onweer iets groter tordt. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur findstil 23 13 0.1 ndstil iw 4 windstil windstil 28 als men hem er naar vraagt, 't Kan ook bijna niet anders .Piet heeft nog een heel leven voor zich; hij is nog te jcmg om de traditie en het verlies van stuk ervan emotioneel te ervaren. Fietsen En de andere kinderen? De tweede de vierde klas. in elk waarvan Piet :n broertje heeft zitten? Het wordt fietsen naar de provinciale hoofdstad: vijf kilometer heen en vijf kilometer terug. Weer eens iets anders vooi jongens en meisjes, die tot nog toe arcadische stilte werden grootge bracht. Heel anders is het voor de oudste, nog levende leerling van de school, de ""'-jarige landbouwer in ruste Ko Kos ter. Hij gaat wél iets missen; hij zal straks door de ramen in een „dood' leslokaal kunnen kijken, waar hij, met vele anderen, een groot deel van z'n jeugd doorbracht. Voor hem is een ere plaats gereserveerd, als straks, in het hervormde kerkje van Kleverskerke, officiéél afscheid zal worden genomen het schooltje en van meester De Bert. „Mij is het hier reuze goed bevallen", verklaart de laatste. ,.En ik heb 't ook nooit eenzaam gehad. Herhaaldelijk kreeg ik bezoek van hospitanten: leer lingen van de kweekschool, met wie ik interessante gesprekken heb kunnen ren- Op andere, grotere scholen, is dikwijls weinig contaot. De onder wijzers gaan hun eigen weg; de hospi tanten ook". Exotisch Over de einders heen reikt het onder- wijzersbestaan van de heer De Bert. Hij leerkracht in het voormalige Neder lands Oost-Lndië geweest. Hij gaf jaren lang les in Sorong in het tegenwoordige Irian Barat. Voor 't laatst deze week kunnen die van Kleverskerke zijn exotische verzameling schelpen en koraal bewonderen die hij uit de tropen heeft meegebracht. „Van geboorte ben ik Zeeuw", beweert hij. „Vandaar dat ik me op Walcheren bijzonder thuis voel. Les geven op de kleinste school van Nederland bracht bijzonder aardige dingen met zich mee. Ordeproblemen heb ik nooit gekend. Onderricht geven vijf leerlingen uit drie klassen in het zelfde leslokaal betekende weliswaar dat de leerstof nog wel eens verschil lend was. maar het betekende ook dat ik eigenlijk particulier onderwijs gaf". In de kerk van Kleverskerke geeft meester De Bert vanavond een kort exposé van de geschiedenis van de reeds uit de zeventiende eeuw stammende, unieke school. Daarna gaat hij „op wachtgeld", wat overi gens niet betekent dat hij het bijltje er bij neer legt. Ofschoon zijn carrière drie keer door omstandigheden bui ten zijn schuld werd onderbroken, bezit hij nog moed genoeg voor een vierde, waarschijnlijk weer geheel anders gerichte termijn. GEëINDIGD FAILLISSEMENT (Opgegeven door Van der Graaf Fa Gebr Jansen en venn A. J. Ja: boekhouder. Hardei uit de zuiverste tabakken 5 -m Mr. Beernink op zomer conferentie C.H.U.: (Vervolg van pagina 1) samengaan van a.r. en c.h. in een r prot. chr. partij. Als de tijd er r is, zal iedereen deze vraag wel met „ja" willen beantwoorden. Maar de is er nu eenmaal nog niet rijp voor, aldus mr. Beernink. In het vervolg van zijn rede sprak de Unievoorzitter zich uit tegen verzor ging van de televisiereclame door de dagbladpers, waartoe de pacificatiecom missie naar zijn verwachting in meer derheid zal adviseren. Als argument zijn opvatting voerde mr. Beer nink aan, dat van genoemde oplossing het vraagstuk geen verbetering van de programma's te verwachten is, aan gezien de baten van de televisiereclame compensatie zijn voor het verlies aan advertentie-inkomsten. Niemand juicht deze vorm van reclame in de televisie en daarom lijkt het beter daartoe niet over te gaan. Persoonlijk ben ik van mening aldus spr., dat de oplossing, die verleden jaar door staatssecretaris Schol- ian de hand werd gedaan, verkies lijker was, maar ik ben realist genoeg 2Q00m 20% 825k9 Cijfers die getuigen van de enorme trekkracht van de Skoda Super Combi Een ideale wagen voor caravanners Vraag het officiële overzicht van trek-: krachtgegevens bij uw Skoda-dealer. H. ENGLEBERT N.V. - VOORSCHOTEN om daarop op het ogenblik niet terug te komen. Ten aanzien van het zg R.E.M.-wets- ontwerp zei mr. Beernink dat het zeer de vraag is of de hierin neergelegde be palingen waterdicht zijn. Wanneer dat inderdaad niet het geval is loopt de Nederlandse staat de kans, dat hij bij een eventueel proces in het ongelijk wordt gesteld „Vandaar dat ik er niets voor voelde het in een vloek en een zuaht af te handelen. Ik heb het van de regering erg verstandig gevonden, dat zij, nadat in het voorlopig verslag van de Kamer allerlei opmerkingen van ver strekkende aard zijn gemaakt, tijd wil hebben om dat alles rustig te bestude ren". Aam de goede trouw van minister Scholten mag niet worden getwijfeld. Sociale verzekering Vanmorgen sprak de heer C. J. van Mastrigt over het stelsel der sociale ver zekering dat z.i in één wetboek moet worden samengevat. Wat de financiering betreft, is er maar één interessante vraagstelling: premiebetaling of alge mene middelen. Het samen betalen door werkgever en werknemer heeft geen enkele praktische betekenis. De loongrens in de sociale verzekering heeft slechts een niet gerechtvaardigde scheidslijn getrokken tussen de werk- Sprekende over de kinderbijslag, be pleitte spr. de totstandkoming van één wet waarin de kinderbijslag voor allen is geregeld De kinderbijslag moet voor allen vanaf het eerste kind gelden. Be taling uit de algemene middelen is een verdedigbare zaak. Vervolgens aandacht schenkend aan de wet op de arbeidsgeschiktheid, be toogde de heer Van Mastrigt dat moet worden onderzocht of er bij invaliditeit van zelfstandigen niet iets moet worden geregeld. Een speciale regeling moet worden getroffen voor hen die als in valide zijn geboren of het zijn gewor den alvorens zij de leeftijd hebben be reikt, waarop anderen aan het werk gaan. Ten aanzien van de werkloosheids verzekering zei spr., dat de loongrens moet verdwijnen, de totale uitkerings duur moet worden verlengd en er een derde soort uitkering moet bijkomen, namelijk bij zeer langdurige werkloos heid. De ziektekostenverzekering moet een volksverzekering zijn, waarbij ech ter ook voor een overheidsbijdrage Het stelsel van pensionering moet ge heel worden herzien, doch zover zijn we nog niet. Eerst moet de A.O.W. wor den gebracht op een sociaal minimum, waarvoor een overheidsbijdrage van 40P tot 500 miljoen gulden nodig is. Het eerste jaar van het kabinet-Marij- nen overziende kwam mr Beernink tot de slotsom dat in het algemeen een goed beleid is gevoerd. Gebleken is wel, dat het veel moeilijker zou zijn geweest om met de PvdA dan met de WD te rege ren. Dat de lberalen enkele malen uit de regeringsboot zijn gevallen, kan de Unievoorzitter onmogelijk ernstig vin den. Ook was hij het niet eens met de KVP'ers, die menen dat de liberalen te weinig sociaal gevoel hebben. Wat de minister-president betreft, was spreker van oordeel dat deze in de Irene-affaire staatsmanswijsheid aan de dag heeft gelegd. Ook weet hij aan een team leiding te geven. Het lijstje minis ters afwerkende, zei mr. Beernink met betrekking tot minister Bogaers, dat deze wel met groot enthousiasme is begonnen maar met de oplossing van het woning vraagstuk toch nog niet erg is opge schoten De situatie is slechter dan in welk jaar na de oorlog ook. „Ik ga de toekomst werkelijk als benauwend zien", aldus de heer Beernink. In een bepaalde streek zou eens een proef met volledige bouwvrijheid moeten worden genomen. Wanneer er in 1965 ruimte is voor loonsverhoging dan zullen in de eerste plaats de laagstbezoldigden daarvan moeten profilteren. Het belangrijkste vond spreker belastingverlaging aan de voet: verder zal vooral gedacht moeten worden aan de middengroepen en aan de vrijgezellen. Een applaus ontlokte de voorzitter van de CHU aan conferentiegangers toen hij hulde bracht aan (de aanwezige) minis ter Scholten die hij als het juridisch ge weten van het kabinet betitelde. Woorden van lof richtte hij ook aan het adres van minister Andriessen, die eveneens de avondvergadering bij- woonde. Hij noemde hem een harde werker en een bekwaam econoom, die een uitstekend economisch beleid voerde. Speciale aandacht vroeg hij voor de middenstand, waarvan de be wegingsvrijheid niet verder moet wor den belemmerd, maar juist gestimu leerd. Ten aanzien van de onverbin dend verklaring van de individuele vertikale prijsbinding drong hij aan op een „voorzichtig en casuïstisch be leid". Sprekende over het buitenland se beleid noemde mr. Beernink sena tor Goldwater een extremist, die wel licht talloze mensen achter zich zal krijgen. Ook Hitler is zo begonnen Daarom is er reden tot grote zorg. Trotse dag voor de omroep Het was gisteren, naar drs. A. J. J. van der Made, commissaris voor economische zaken van de Ned. Ra dio Unie, „een trotse dag voor de omroep", want op het terrein voor Radio City werd in de bouw van de Mufotheek het hoogste punt be reikt. Aangezien men bij de moder ne betonbouw een werk niet meet „onder de kap" krijgt rekent men nu met het hoogste punt voor de Kan men het bouwwerk nu alleen nog bereiken wanneer men bereid is door een rommelige woestijn te toe ren en te sjouwen, dan zal er ook een behoorlijke toegangsweg en een echt parkeerterrein zijn aangelegd. Met enige plechtigheid, gevangen in korte toespraakjes van de heer Van der Made, een der architecten en de aannemer, werd nu echter in de hete ochtend van 16 juli 1964, terwijl de vlag op het bouwwerk stond, aan de 90 man bouwlieden de kapfooi (twee tientjes voor de komende vakantiewe ken) plus het „painnenbier" uitgereikt. De stemming was warm in tweeërlei opzicht Over de betekenis van de bouw van deze Mufotheek vertellen wij u morgen Ach, het strekt u tot profijt, dat gij allen boe ien zijt, min of meer. God kan een boer veel vergeven. Vergelijkt Ons-Heer in het Boek van de Bijbel Zich Zelve niet met een akkerman? De boerenarbeid is heilig, zeg ik u. Keizer Diocletaan wist zulks en wijdde zich, na de scepter te hebben overgegeven, puur aan de landbouw, en eender handelde de Perzenkoning Cyrus. De schrandere Seneca verwijlde nergens liever dan op de boerenhovingen en eigenhandig groef hij er grachten voor de waterafloop. En Varius, de poëet, verheerlijkte uw arbeid en Maro. (Virgilius.) evenzeer een voortreffelijk dichter, diens eerste wens luidde, zich een goed boer te mogen betogen. Isidoor, een Spaanse boerke, werd heilig en de engelen ploegden hem zijn voren terwijl hij in gebed verzonken lag. En wie waagt er te zeggen, dat de boeren dom zijn? Ik bied u daar een historie van, luister. Een boer en een edelman kwamen gebeiden over het kerkhof en langs het knekelhuiske Daarbinnen ontwaarden zij een geduchte stapel beenderen. Toen vraagde de edeleman de boer of deze vermocht te onderscheiden welke been deren stamden van édellieden en wélke van boe ren. De boer vond geen antwoord. De edelman zegde hem: Wat zijt gij, boeren, toch ganzen; weet gij niet, dat de witte de edel- ,n kenbaar maken en de zwarte en grove ue boer? De boer en de edelman nu wandelden verder, verlieten het kerkhof en bereikten de galgplaats, alwaar een menigte van witte kno ken op een hoop geworpen waren. En de boer zegde, wijzend: Heer, ge waart in uw recht thans zie ik helder, dat de witte beenderen zui ver de edele luyden toebehoren. Beminde parochianen, was dat niet loos ge sproken van die boer? En leep gelijk hij hadt de duivel 't bos in dienen te zenden. Maar uw pastoor, reken u zelfs méér dan leep Dwazelingen, gij gij zijt wijs! Ik, Póncke, zal u dit bewijzen. Columella zegt bereids: De landbouw is de naaste gebuur der wijsbegeerte en Varro voegt eraan toe, dat de grondregels van de landbouw dezelfde zijn LEVEN EN DADEN van PASTOOR PONCKE van Damme in Vlaanderen door JAN H. EEKHOUT als die der vier elementen. En heeft de Romein se redenaar Cicero niet verklaard, dat er een opmerkelijke overeenkomst bestaat tussen de boer en de filosoof? Welnu? En, buitendien, zijl gij van adel, want het allereerste adellijk wapen is een ploeg geweest op een ploegbaar Beminde parochianen, ik heb u overstelpt met faam en loog ik ooit? Daarom keer wéér tot God en uw priester. Zijt vroom gelijk vroeger. Zijt boer, wijs en nobel. Vergeet nimmer: de helse vijand beloert u gestaag, zint op subtijl bedrog. Belach hem, vermits gij van God zijt. Dan zult gij in vrede blijven in al uw doenin gen. En de heilige Geest zal tót u komen, mijn kinderen in Christo, en u vervullen en in u handelen. En laat ons de Heer-God inniglijk binnen, opdat gij deze, mijn lering totterdood in het hart drage. Amen. „Pastoor Poncke sprak buiten de door hem beleden eerste en laatste Waarheid zich zel ve duizendwervcn tegen en alle duizend keren had hij nochtans het grootste gelijk van de we reld." Baljuw Hemerijck aan mijnheer Laresse, rechts kundige binnen Gent in Vlaanderen. TWEEDE BOEK WINTER Na een korte milde herfst sloeg, hard en on verhoeds, de winter over het land. Twee weken duurde de vriezing en bevloerde, tot drie mansvuisten dik, wateringen en kreken. Het Damse volk schaverdijnde: zelfs de bedaagden snoerden de ijzers onder en streken over de banen, want die van Damme zijn vanouds befaamde rijders geweest. Op de kreken vierde men lijk foor. Alom wa- ren er kraamkes verrezen, alwaar men warme dranken sleet en reepkoek en moppen. Brugge lingen kwamen de vaart langs geschoten, meng- den zich onder pastoor Poncke's parochianen, joelden en joolden en zochten de minne der meidekens, hetwelk somtijds bloed deed vloeien j daar de Dammenaren de waanwijze Bruggelin gen geen goed hart toedroegen. Deze haat stamt 1 van eeuwen her, toen Damme de Brugse ste de naar de kroon stak en zij zal blijven muikeren tot het einde der tijden. Hel blauwden de dagen. De zon poogde ge niepig te priemen met haar leste kracht. De nachten fonkelden. En dag en nacht trokken, ijl krijsend, wiggen noordganzen over en der oudste boeren profecije behelsde vele onheilen. Maar wie hoorde ernaar? Er viel geneucht te oogsten bij schepsels, de ijzers zongen over het l zwarte ijs en uw bloed zong mede en iedere j winter immers schouwt en verneemt men vogels! Pastoor Poncke evenwel hechtte zw geloof aan het boerenorakel. Het veelvuldig zuid- waarts vlieden dier ganzen achtte hij een alles- zins curieus omen, en tot Katrijne sprak hü J ernstig: Katrijne-dochter, grijzen zijn wijzen, de ouderlingen hebben het bij het rechte er zullen donkere dagen komen, ik voel het aan mij zelve hóe, kan ik u niet uiteendoen en vergeet niet, dat de baljuw geen lid te roe ren vermag wegens het flericijn en vloekt van zeernis gelijk een ketter vloekt, dochter Ka- trijne, lijk hij nooit nog vloekte. Zet niet zulke ogen op, mijn kind dat vloeken van de bal juw is niet zo'n geduchte zonde: wanneer men vloekt uit pijn, heft het lijden de vloekschuld op. Evenwicht is alles in het leven en de mens is een wrak vanaf de wieg tot aan het graf een kruisdrager, Katrijne! Peins op mijn te- nen en op uw tanden van tegenwoordig. (Wordt vervolgd) uitreiking van het „pannenbier" en dat gebeurde gisterochtend. Het betreft hier het eerste echte radiogebouw in het omroepkwartier aan de Insulindelaain, waarop ook de NTS druk aan het bouwen is. Wel heeft de NRU er alvast een energie- gebouw (van tijdelijke aard) neerge zet, maar dat komt tot nu toe geheel ten goede aan de voorzieningen welke de bouwactiviteiten vergen en aan de grote NTS-decorhal. in gebruik als studio A. De NRU echter is sinds 3 april 1963 (de bouwvergunning kwam op 25 fe bruari af) bezig met de bouw van een muziekbibliotheek-fonotheek, waaraan dringend behoefte bestaat en dat wordt het eerste definitieve gebouw op het terrein Radio City. Dit „city" Is wel een stout woord, dat in 1952, toen de radio-omroep nog alleen aan het woord was en er nog weinig telcvisieactivitelten waren, werd geboren. Want de „city" zal. wat de radio betreft, voorlopig niet meer gaan omvatten dan deze ruime Mufo theek (samentrekking van de woorden muziekbibliotheek-fonotheek). plus gro te administratiegebouwen, een tech nisch centrum annex laboratoria, een concertzaal en een nieuw energiecen- De Mufotheek zal archief- en berg ruimten, werkkamers voor plm. 60 man personeel van administratieve diensten, grote centrale werkvertrekken, diri genten- en afluisterkamers en ruimten voor programmasamenstellers bevat ten. Dit alles aangevuld met de nodige garderobes, toiletten enz. Bovendien komt er een klein studio complex m. met commentaar- en spreekstudio's en bijbehorende regel en controlekamers, waarvan de con touren al duidelijk zichtbaar zijn. Dit studiocomplex maakt het mogelijk, platen- en bandenprogramma's recht streeks uit de Mufotheek in de uitzen ding te brengen. De bouw van de Mufotheek kost plm. 6 miljoen gulden, en wordt ge financierd door de NRU met een bij drage van het rijk- Men hoopt tegen het einde van 1965 het gebouw in ge bruik te kunnen nemen. Dirigentencursus NRU afgesloten Gisteravond is in het Hilversumse raadhuis de twaalfde internationale dirigenrtencursus van de NRU offi cieel besloten. Burgemeester J. J. G. Boot sprak de cursisten toe en mr. A B. Roosjen, voorzitter van de NRU hield eveneens een korte waarderende toespraak. De elf werkende cursisten, die tot de cursus werden toegelaten, legden deze week een laatste proeve van bekwaam heid af voor een beperkt aantal geno digden. Maandagavond dirigeerden drie van hen het Promenadeorkest, dinsdag avond leidden vier cursisten het Om roeporkest en gistermiddag stonden vier deelnemers achtereenvolgens voor het Radio Filharmonisch orkest. De cursus is opnieuw succesvol ge weest en werd door de deelnemers hogelijk gewaardeerd. vanavond Hilversum I. 402 m. 19.00 Kiosk: bespre king van artikelen uit zojuist verschenen weekbladen 19.10 Moderne kamermuziek (gr - stereofonische uitzending) 19 30 Orde of structuur III, gesprek 19.50 Lichte gram 19 55 Eerste kolom, dagelijkse dingen vrij zinnig bekeken 30 00 Nieuws 20 05 Kam peren. vakantie, ontspanning hier, woon- kultuur daar. lezing 20 20 Klass gram 20 55 Boekbespreking VARA: 21.00 Pro- gelspel 23 00 Aetualit 22 40 Licht 3.45 Socialistisch nieuws in Espe ranto 23.5524 00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. 19.00 Nieuws 19 10 Actualiteiten 19.25 Verzoekprogramma v d militairen 20 30 Holland Festival 1964: Strijkkwartet: moderne muziek 21 10 Klankbeeld 21.30 Muziek kent geen gren- 40 Utrechts stedelijk or- 20 20 Capriolen, l ma 21.00 Attentie 21.40 Geheiir. TV-film 22 30 Dagsluiting. NTS: 22.35— Programma voor morgen vakantie- en snipperdagen 8 40 Strip voor de kinderen 8 50 Lichte gram 9.35 Wa terstanden VPRO: 940 Met het oog op de bijbel, lezing 9 55 Belevenissen van een ijscoman. praatje VARA: 10 00 Buitenlands weekoverzicht 10 15 Z O 135, gevar pro gramma (1100—11 02 NieuwsJ 12 30 Me dedelingen ten behoeve van land- en tuinbouw Aansluitend: postduivenberlch- ten 12 33 Actueel sportnieuws 13 00 Nieuws 13 15 VARA-Varia 13 20 Radio Jazzclub 13 50 Voor de twintigers 14 25 Metropole- iek 15.06 Geprokcn por- mentaar 18 21 tronisch orgelspel Hilversum II 298 m. KRO: 7 00 Nieuws 7J0 Morgengebed 7.15 Klass gram 7.45 Gewijde muziek 7.55 Overweging 8 00 Nieuws 8.15 Djinn, gevar programma 12 00 Angelus 12 04 Katholiek nieuws 12.10 Lich te gram (12 30—12 33 Meded ten behoeve van land- en tuinbouw) 12.50 Regerings uitzending Geven en nemen. Tips voor en van luisteraars 13 00 Nieuws 13.15 Markt- tuinders 13.18 ving erende dileMan i door de Gro Hel 1340 eisbeschrij- de jeugd 15 00 Klass gram en voordracht 16 Oo'Voör de jeugd 16.15 De Springplank: jonge ar- tistcn 17.00 Lichte gram (17.30—17 40 Boek- basprektng) 18 00 Lichte gram 18.30 Volks muziek (gr) i8.50 Lichtbaken, lezing. TELEVISIE VARA: 15.00_Rawhide - een echtpaar Neef is een half miljoen waa*rd, TV-fllm" NTS* 20.00 Journaal. VARA: 20 20 Ach-' ter het nieuws. NTS: 20 45 Les Surfs, - i„ Perry Mason - NTS? 2245—22 50*Jot

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9