IDENTIKIT spoort misdadigers op jDe tuinkabouter PUZZEL VAN DE WEEN De Idnderen van het Boshuis ZONDAGSBLAD ZATERDAG 11 JULI 1961 TTTT*m»imn»»T»fi AAAAAAAAAAAAAA*A A.« QNLANGS werd een juwelier In een Californi- sche stad tegen sluitingstijd be zocht door een man, die zich nog even voor het val len van de avond van een trouw ring wilde voor zien. De juwelier Uet de man een serie ringen zien. Op vrijwel het zelfde moment staarde hij in de loop van een re volver. Nadat de verbaasde juwe lier in zijn eigen brandkast was opgesloten, zocht de dief op zijn gemak juwelen ter waarde van ongeveer 70.000 gulden uit, scha kelde het alarm systeem in, voor de politie het teken, dat de winkel werd ge sloten en verliet zonder haast te maken de zaak. Drie uur later werd hij in een plaats, vijfenzeventig kilometer verderop, door de politie gear resteerd. De man was sprake loos, want hij had tijdens zijn daad handschoenen gedragen en dus geen vingerafdrukken ach tergelaten. Verder had hij een blanco strafregister, zodat poli tiefoto's ontbraken. Hoe was het mogelijk, dat de politie hem bin nen zo n korte tijd vrijwel zon der een enkel gegeven had kun nen grijpen? Er is weinig bekend omtrent de nieuwste vinding op het gebied van het opsporen van misdadigers De sleutel van dit geheim schuilt in een simpele doos. de zogenaam de Identi-Kit, welke thans door ongeveer 600 politiegroepen in de Verenigde Staten en daarbuiten wordt gebruikt. Met veel succes overigens, want opsporingen, wel ke vroeger maanden tijd vergden, kunnen thans in enkele dagen, of zelfs enige uren tot een goed einde worden gebracht. In de doos bevinden zich 536 Correspondentie voor deze rubriek te richten aan de beer A. J. Ivens, Frankenslag 69, Den Haag. De strijd is gestreden en dc nieuwe wereldkampioen is be kend. Het is de 23-jarige W. Tsje- golev, die voor de tweede maal in zijn jonge leven en korte dam mersloopbaan de hoogste titel wist te bemachtigen. Op overtui gende wijze mogen wij wel zeg gen. het 'res Vrijwel onmiddellijk hierna kwa men er twee telefoontjes binnen bij de politie, die terstond alle ge gevens controleerde met informa ties uit haar archieven. Het klop te en zonder moeite kon daarna de man worden gearresteerd. Kostbaar De Identi-Kit is een uitvinding van Hugh C. Mc Donald, die zich als 29-jarige rechercheur bij het Identificatie Bureau van de Ame rikaanse politie afvroeg, waarom men niet precies zoals bij het vin gerafdrukkenarchief, een archief inridhte bestaande uit hoofden en gezichten. Het maken van teke ningen, tot dan toe gebruikelijk, bleek kostbaar, tijdrovend en daar door alleen mogelijk bij zeer be langrijke zaken. Aangezien het idee hem niet los liet, hield hij zich jaren lang bezig met het se lecteren van gezichten en het uit eenrafelen van de verschillende componenten hiervan en het weer onderbrengen in groepen. Door een vriend financieel ge steund, werd aan een meer pro fessionele aanpak van zijn idee begonnen en nadat fotografen in de Verenigde Staten en daarbuiten 50.000 portretfoto's hadden verza meld, begon men met het uitzoe ken van opnamen, welke werden verdeeld in groepen neuzen, kin nen, ogen, lippen, wenkbrauwen en kapsels, waarmee men vrijwel eik gezicht kon samenstellen. Na uit gebreide proefnemingen bleek men te kunnen volstaan met 536 dia positieven, waarmee de Identi-Kit was geboren. Thans wordt Mc Do nalds uitvinding niet alleen ge bruikt door de Amerikaanse poli tiekorpsen. doch eveneens door Scotland Yard en Interpol. Zelfs misdadigers, die bij hun aktivl- teiten een nylonkous over het gezicht trekken, kunnen met be hulp van de Identi-Kit worden opgespoord. verslaan. In elk geval moet bij er veel meer voor doen. Ook Baba Sy heeft niet geheel aan de verwachtingen beantwoord. Welis waar was hij de enige die Tsjegolev ln ernstige moeilijkheden wist te bren gen, doch hij verspeelde teveel pun ten aan de mindere goden. Het was voor de eerste maal dat de F.I.D. de Italiaanse dambond een toernooi om de wereldtitel or- ganiseerde. Het was gelijk raak ook. Zwierig en met grandeur gelijk de Italiaanse volksaard - heeft men. zonder enige ervaring overigens, voor een grandioos festijn zorggedragen, dat naar meer :maakt. Sportieve en veelal gefinanci overkoepelend lichaai tuigende wijze de ti- Dat gebeurde hem reeds eerder in 1960, doch hij slaagde er in 1961 in zijn revanche-match (een speciale gunst van de werelddambond) te win nen. Nog vers ligt in het geheugen, dat de Senegalees Baba (L'Hollandais) kreeg zijn rechten te oefenen vorig onder bioscopen. Niet re rd als challenger diapositieven van tien bij der tien centimeter. Zij bevatten 130 verschillende kapsels. 37 soorten neuzen, 102 paren ogen, 52 kin nen en 40 paren lippen. Verder zijn er talloze wenkbrauwen, rimpels, baarden, snorren en brillen en dergelijke. Door deze verschillende karakteristieke onderdelen van het gelaat te combineren, kan vrijwel elk ge zicht met grote nauwkeurigheid worden samengesteld. De ver schillende onderdelen dragen alle codenummers. Wanneer nu een slachtoffer slechts een zeer vaag signalement kan opgeven, kan de Identi-Kit uitkomst brengen. Hjj begint dan uit de verschil lende diapositieven bijvoorbeeld de haardracht te kiezen, zoekt ver volgens een paar ogen en een neus uit, net zo lang tot hij het gezicht bij elkaar heeft „gepuzzeld", dat volgens hem het meest op dat van de verdachte lijkt en in de meeste gevallen staan de slachtoffers zelf verbaasd van de goede gelijkenis. De volgende stappen die de politie neemt, zijn even simpel als logisch. Alles wat zij behoeven te doen, is het overseinen van de verschillen de codenummers naar de diverse De linker afbeelding toont een gezicht zoals een foto dit weer geeft. Hoe natuurgetrouw men ditzelfde gezicht kan samenstellen door middel van de Identi-Kit diapositieven, toont de rechter afbeelding. politiestations, die eveneens in het bezit zijn van een Identi-Kit. Men stelt daar precies hetzelfde gezicht samen volgens de opgegeven codenummers en verspreidt hierna foto van de beeltenis in grote Doeltreffend In het geval van de eerderge noemde juwelendiefstal, was het signalement binnen twee uur op de mededelingenborden van de poli tiebureaus van de staat Californië verschenen. Het is begrijpelijk.dat dit systeem uitermate snel en doeltreffend werkt, zoals bijvoor beeld vorig jaar overduidelijk bleek, toen een bijkantoor van de Bank of America in San Diego van ruim twee ton werd beroofd. Door middel van de Identi-Kit werden bliksemsnel signalementen ver spreid onder de politiebureaus en een plaatselijk dagblad. Verder Hasie kalbassle, door Louis C. P. Rogmans, en Van het dak der wereld, door Wim J. Si mons. In serie Gezicht der vol ken. Uitgaven De Boekerij N.V., Baarn. Twee boekjes waarin sprookjes, mythen, fabels, sagen en legen den van verre volken worden ver teld op een manier die de mens in den vreemde voor ons wat ..levender" maakt Vooral het bundeltje met Afrikaanse sprook jes (Hasie kalbassie) is plezierig om te lezen. Het zijn meest ver halen over dieren, die door hun eenvoud en natuurlijke levenswijs heid een eigen charme bezitten. De vertellingen uit Tibet (Van het dak der wereld), waarin dik wijls heiligen een rol spelen, ge ven een beeld van de inheemse religieuze letterkunde, ingesteld op het lamaisme. De in onze ogen irreële opvattingen worden in de verhalen, waarbij immers ..het brengen van de boodschap" primair is, eindeloos herhaald, hetgeen de lezer de geheel eigen sfeer doet aanvoelen. Nieuwe boeken voor u besproken Op zee en onder roodhuiden en negers, door K. Norel. Uit gave La Rlvière en Voorhoeve, Zwolle. De kans om met een moderne vrachtboot naar de Bermuda's en de Golf van Mexico te varen heeft K. Norel niet laten glippen. Bo vendien was hij in de gelegenheid het spoor van roodhuiden te vol gen en in de zuidelijke staten van de V.S. kennis te nemen van het negervraagstuk. En Norel zou zichzelf geweld moeten aandoen, als hij daarna niet zijn bevindin gen op papier zou zetten. Dat heeft hij gelukkig niet gedaan en het resultaat laat zich raden. De oud-journalist presenteert een uit stekende, luchtige en zo nodig in dringende reportage van wat hem boeide. En dat is veel Vandaar ook dat we dit boek van harte kunnen aanbevelen. Het is tege lijkertijd ontspannende en leerza me stof. De toegerwijden, door Eliza beth Walter. Uitgave A. W. Sljthoff, Leiden. Een Engelse roman in het Ne derlands vertaald door mevrouw E Kuiper-Boer. Maar het verhaal zou zich overal hebben kunnen af spelen De kern is een aanvan kelijk gelukkig gezin van vader, moeder en zeventienjarige doch- plotseling de tijdbom door de benoeming als zodanig Belgische kampioen Hugo Verpoest. Van de grootmeesters heeft Deslau- riers blijk gegeven het spel niet te hebben verleerd, maar wel te zijn aangetast door de tand des tijds. De internationale meesters hebben aan de verwachtingen beantwoord, zij het dat de Nederlander Jan Bom nog al tijd zonder internationale titel zich tussen hen plaatste. Hiermede komen wij vanzelf op de prestaties van de Nederlandse ver tegenwoordigers. Zowel ir. Van Dijk als Bom hebben een prima wed strijd gespeeld en de bereikte resul- i 5e en 6e stemmen zeker sard achter zich zouden laten. Frank- rijks internationale meester speelde echter een prachtige wedstrijd en werd vierde. Beide Nederlanders had den zich behoorlijk voorbereid on der meer met behulp van drs. Roo- zenburg en hebben alles in het werk gesteld het optimale resultaat te bereiken. Voor hun prestaties niets dan lof al hebben wij dan momenteel geen spelers van de klasse van de vertegenwoordigers van dc U.S.S.R. Een score van 62,5 pet. en 59.4 pet. is nog altijd een uitstekende presta tie! Thans nog enige standjes uit de door 31—27 22 X 31 26X37 48X26 41—37 26X20 25X 1 doch vergat dat schijf :4 weg was, waardoor de combinatie net opging. Fanelli maakte dezelf de fout en speelde dus 712 vit: 31—27. 22 X31 26 X37 17—22 en Verpoest ligt n de r vermoede ontrouw De bom ontploft niet, men zou kunnen zeggen, dat de lont pre cies op tijd uitdooft. Maar intus sen zijn alle spanningen er wel. De schrijfster schijnt haar fi guren met een lichte ironie te be schouwen en laat dan ook ten slotte de man terug keren op het pad der deugd. Te laat echter om de vrouw voor ware ontrouw te behoeden, terwijl intussen ook de dochter het grote avontuur ge waagd heeft. Psychologisch een knap, wat navrant boek, maar beslist geen lectuur, die zorgzame ouders in handen van hun bijna volwassen kinderen zouden wensen. Kruistcoord-puzzel Horizontaal: 1. afkorting van item, 3. soort van hond, 7. stuk hout. 10. traag van begrip, 12. kern van de rotanstengel. 15. wa ter in N. Brabant. 17. nieuw (Gr). 18. van onderen (afk.), 19. voorvoegsel, 20. puntig voorwerp. 22. vlies, vel. 23. stap, 24. uit roep, 26. voortvluchtig, (volkstaal). 28. jongensnaam, 29. viervoetig dier, 31. werktuig van de kunstschilder. 33. voorzetsel, 34. spore- plant, 36. spil van een wiel, 37. gemeente in Het Gooi, 40. plaatsje onder de Gelderse gemeente Didam. 42. voorzetsel. 43. vlinder, 45. voornaamw., 46. Nederlands schilder, 47. waterkering, 48. hou ten vat, 50. bron, 51. aardrijkskundige aanduiding (afk.), 53. li chaamsdeel. 55. iedere, 57. muiter (Ind.). 60. lopend touw tot het Inkorten der zeilen, 61. hemellichaam, 62. insekteneter, 63. rij school (afk). Vertikaal: 1. meisjesnaam, 2. vrucht, 4. voorzetsel, 5. telwoord (Duits), 6. autoped, 7. muzieknoot, 8. achting, 9. jongensnaam. 11. redelijk schepsel, 13. faam. roem, 14. roeipen, 16. rijkstelefoon (afk), 18. plaats in Zeeland. 21. wolvlokje, 22. bontjas. 23. Euro peaan, 24. uitroep, 25. lichaamsdeel, 27. wat gesproken wordt, 29. sikkelvormig snoeimes. 30. doortochtgeld, 32. gemeente in Gelder land. 33. vervoermiddel, 35. optelling, 38. foefje (Ind), 39. keurig, 41. dat is (afk. Lat.), 42. ganzenboer, 44. salaris, 46. Europeaan. 47. plaats voor schepen. 49. ongaarne. 50. voornaamwoord. 52. bid (Lat), 54. draad van een spinneweb, 56. vordering, 57. foei. 58. meisjesnaam, 59. lidwoord (Fr.)'. 9 aan. 11. Dan, 13. tip. 16. peer. 17. dor, 19. maat, 21. dem. 22. kil. 24. ampel. 25. hamel. 26. koper. 28. strak. 30. are. 32. els. 37. loon, 38. dof. 39. ben. 40 tand. 42. edele, 44. VOOR OE JEUGD VOOR D£ JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - door T. SLIJK Horizontaal: 1. nop. 3. Verne. 7. sta. 10. un. 11. dog. 12. alt. 14 ra. 15 Nepal. 18. Simon, 20. een. 21. dok. 23. pan, 24. are. 25. herik. 27. aks. 29 raarr 31. loet. 33. Po. 34. RM. 35. pl. 36. er. 37. leed. 39 Best. 41 Leo. 43. lover. 45 ark. 47. dog. 49 Fin. 50. one, 51 genie, 53 Be- dum. 55 al, 56. les. 58. mei. 59 te, 60. Lek. 61. Leens. 62. ven. Vertikaal: 1. nun. 2. oneer. 3. vol. 4. eg. 5. na, 6 els, 8. tronk. eel, 53. bes. 54. 58. Mn. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart worden geschreven. In de linkerboven hoek vermelden: ..Puzzeloplos sing." Er zijn drie prijzen: een van ƒ5.— en twee van ƒ2,50. AL vele jaren stond de stenen kabouter in de tuin en hij zag er verveloos en vuil uit. Zijn rode muts was helemaal vaal geworden en z'n groene ka- bouterpak zag er ontoonbaar en lelijk uit. Overdag. als 't zonnetje scheen, had hij 't best naar zijn zin. Hij had veel vriendjes on der de kleine vogeltjes, die hem geregeld kwamen opzoeken. Maar 's nachts, als de vo geltjes sliepen en hij echte ka bouters met him lange witte baarden zag voorbij lopen, dacht hij vaak: ,.wat zou ik graag een heuse kabouter willen zijn". „Wat zou 't fijn zijn. om ir een echt paddestoelhuisje te wo nen of in een holle boom en met de eekhoorntjes en de konijntjes te spelen En toen hij die nacht een ech te kabouter langs zag komen, riep hij: „Hé pssst". Een statige kabouter met een lange witte baard keek hem be straffend aan. ,,Zie je niet dat ik bezig ben. ik ben Kabouter Koerier, de boodschapper van de koning en als je 't nog niet mocht weten, mijn naam is geen Hé pssst" en verwaand liep hij verder. Ge schrokken keek de tuinkabou ter hem na. erg aardig is hij niet, dacht hij. Even later kwam er weer een rode puntmuts zijn kant uit. „Mijnheer, mijnheer", riep de tuinkabouter nu. „Heb je 't soms tegen mij? Weet je dan niet dat ik geen mijnheer ben, ik ben Kabouter Smulgraag, de kok van de ko ning en ik wens niet als een mens te worden aangesproken" en terwijl hij dat zei, liep hij door, zonder te vragen, waarom de tuinkabouter hem had geroe- „Nou. nou, wat zijn die echte kabouters onvriendelijk, dat had ik nooit gedacht mompelde hij voor zich heen. Hij was amoer uitgemompeld toen hij een der- He kaboutertje op zich zag afko- „Zou ik 't wagen en hem aan spreken, als ik 't nou eens heel erg beleefd doe", sprak hij zachtjes voor zich heen. Toen de kabouter hem heel dicht was genaderd, boog hij diep en zei: „Goedenavond rode puntmuts, heeft U even tijd voor mij?" „Wat heb jij tegen mijn rode puntmuts en waarom buig je voor mij? Neem je me soms in de maling? Ik ben maar een doodgewone kabouter, mijn naam is Hakzool en ik ben de schoenmaker van de koning en op zoek naar stekels." „Naar stekels? Wat moet je daarmee doen?" vroeg de tuin kabouter hem verbaasd. „Nou, je bent ook snugger, zeg. ik vertel je daarnet, dat ik schoenmaker ben, je weet toch zeker net zo goed als ik. dat kabouterschoenen nooit met spijkers gemaakt worden, jij bent wel een erg domme kabou- c£Q*>iD5öe>lD$Qfi>iC>SDÉ!>iD8D«>iC>SD8>iDSD«D-iC>8D^ ter" en terwijl hij dit zei liep hij hoofdschuddend verder. 't Werd lichter en er kwa men geen kabouters meer voor bij. Toen de vogeltjes hem zo als gewoonlijk weer kwamen be zoeken, vertelde hij z'n beleve nissen en zei: „Ik vind jullie heel wat aardiger, die echte ka bouters doen zo vreselijk on vriendelijk". Toen de avond weer viel en 't bijna donker was. zag hij in de verte weer een kleine punt muts aan komen stappen. Een heel kleine kabouterkereltje met een heel klein puntbaardje. „Zeg ukkie". begon de tuin kabouter. 't Kleine kaboutertje keek hem heel nijdig aan. „Wat ukkie, heb je 't tegen mij?" „Weet je dan niet, dat ik ka bouter Benjamin heet, omdat ik de kleinste ben van allemaal? Zo is mijn naam en ik wens niet anders te worden aange sproken en lk bedank er voor verder naar je te luisteren" en boos liep hij verder. Zuchtend keek de tuinkabouter hem na en Hé, dacht deze, dat heb ik nou van mijn leven nog nooit ge zien, een kabouter van steen. Wat ziet die er lelijk uit, hij mag wel eens andere kleren aantrekken. Hij raakte de stenen kabou ter aan en deze schrok op uit z'n gepeins. Verlegen keek hij echte kabouter.maar durfde niets te zeggen, bang dat hij weer afgesnauwd zou worden. „Wat zielig" zei de kabou ter zachtjes voor zich heen, .hij kan niet praten en zich niet oewegen. geen wonder dat hij zo verwaarloosd uitziet". „Ik ben helemaal niet zielig 1 als ik soms bedroefd kijk, dat jullie schuld". .Hé. kun je praten?" „Ja, dat hebben de vogeltjes i; geleerd, maar ik kan niet ipen. Ik sta hier 's nacht als de vogeltjes slapen altijd zo een zaam en alleen en daarom probeerde ik een praatje aan te knopen met een paar echte ka bouters, maar ze snauwden me alleen maar af en zeiden dat ik dom was". „Wat heb je dan tegen ze gezegd?" „Nou, haast niets, als ik ze nad geroepen, blaften ze me al leen maar af en Liepen ze door". „Wat eigenaardig", zei Ka bouter Lachgraag, „wij zijn juist een bijzonder vriendelijk volk- Je, die nooit ruzie maken of nors doen, ik begrijp 't niet goed". .Toch is 't zo". „Welke kabouter heb je dan gesproken?" „Nou eh, Kabouter Hakzool enne Kabouter eh, hoe heette die ook weer, oh ja, Kabouter Smulgraag enne" „Oh. maar dat zijn ook hele belangrijke kabouters, die r neel weinig tijd hebben, zij zijn in dienst van de Koning en om dat ze 't altijd zo vreselijk druk nebben, doen ze wel eens kort af. Maar ik zal wel eens paar van mijn vrienden roepen. Kabouter Lachgraag stak twee vingers in z'n mondje liet een schril gefluit horen. Spoedig daarna kwamen een heel stel kleine mannetjes met lange witje puntbaardjes aangelopen, ook de kleine ka bouter Benjamin. „Kijk, kijk", zei de tuinka bouter, „dat kleine kaboutertje was ook al zo onvriendelijk te gen mij". „Wat hoor ik daar. Benjamin, Is dat waar?" <3QSct<9csc(<3C6cf<»c8ai<3cg<*<8esoH^a§cf<scÉk^^ door M. VAN NUIS-ZUIDEMA (Vervolg; „En eh.." stotterde Bert, „ik moet je van tante bedanken" en nu schoot hij toch in een lach „voor het vangen van de adder! En... ik ben Boudewijn", roffel de hij er vlug achter. „Wat.,??" het bleef doodstil de keuken. „Dan weten ze het toch van die paling", dacht Hen, en het schoot Han te binnen, wat ze van Bou dewijn tegen Bert gezegd had. „Jullie hebt zelf gevraagd, of ik vanmiddag terug kwam. Vinden jullie het nu toch goed?" En nu bekende hij eerlijk, dat hij 's morgens expres was weg gelopen omdat hij er helemaal geen zin in had, met een wie weet wat voor vervelende jon gen te spelen. Zo was de vriendschap, die ze geen van allen gewild hadden, gesloten voor ze het zelf wisten. NAAR OOM KEES EN TANTE BARTJE zijn fiets al een dag. en hij had haar nog niet eens aan oom en tante laten zien. Wat zouden ze opkijken! Dik zat bij hem achterop, die moest hij eerst naar een vriendje in het dorp brengen. Ze zouden hem wel niet zien aankomen, want ze waren na tuurlijk achter. Maar dat hinder de niet, hij zou wel om het huis heen rijden. Het hekje stond los. Al rijdend duwde hij het met zijn voorwiel open toen zwenkte hij handig het hoekje om, en reed het paadje af naar achter. Nu flink bellen! Ja hoor, het gordijntje werd al opzij geschoven, en daar zag hij tussen de bloeiende geraniums door tante Bartje. oogwenk voor en deed de deur al open. Met twee handen pakte ze Hen beet. „Zie je nu wel, nu ben je het toch. Oom zei, dat het een ander was. omdat jij i op de fiets komt." Oom Kees, die niet zo vlug meer was. kwam ook aange strompeld. Dreigend lachend hief hij zijn hand op: „Ondeu gende jongen, ons er zo tussen te nemen." „Dat heb ik niet gedaan. Komt u maar eens gauw kijken, die fiets is van mij." „Wat zeg je daar jongen?" vroeg oom Kees. de hand achter zijn oor. Hij was wat hardho rend, al beweerde hij van niet. Hen was alweer buiten en liet met een gelukkig gezicht de fiets zien. Vol verbazing sloe gen de beide oudjes de handen in- .Jonge, jonge, wat een prach tige fiets!" Die oom Dok was veel te goed op hem. vond tan te Bartje. toen ze het hele ver haal hoorde. Ondertussen waren ze weer naar binnen gegaan. Hen ging met oom Kees aan de keukenta fel zitten. terwijl tante Bartje be drijvig heen (Volgende week verder) „Nou en, dat ben je toch ook, je hoeft niet te doen alsof je zo'n belangrijke kabouter bent om dat ie nu toevallig de kleinste bent van ons allemaaL Vraag „Ik zal 't nooit meer doen en altijd vriendelijk zijn", zei hij kleintjes tegen de tuinkabou ter. „Kijk eens mannen, hebben ïullie hem ooit eerder gezien? Hij beklaagt zich, omdat wij echte kabouters zo onvriende lijk tegen hem doen. Jullie we ten, dat ik graag vrolijke ge zichten om me heen zie, hoe zul len we deze stenen kabouter eens aan 't lachen maken?" Een grote kabouter kwam naar voren en zei: „Om te be ginnen mag hij wel eens in de nieuwe kleren worden gestoken, daarvoor moeten we kabouter Kwast hebben. Vervolgens moe ten we hem beloven iedere nacht even bij hem langs te ko men, zodat hij niet meer zo al leen is. We kunnen hem dan onze avonturen en nieuwtjes ver tellen, zodat hij ons echte ka bouters beter leert kennen en zal merken, dat .wij heus niet on vriendelijk zijn. Ik weet zeker, dat hij zich nooit meer zal be klagen en altijd vrolijk zal De tuinkabouter kreeg toen een keurig rode muts en z'n kabou terpakje glom weer als nieuw. En toen de vogeltjes hem de volgende dag zoals gewoonlijk weer kwamen opzoeken, kon- *ïn ze hun ogen niet geloven a keken ze hem verbaasd aan. De tuinkaTjouter vertelde z'n vogelvriendjes wat er was ge beurd en sindsdien vertelt hij hun allerlei wonderlijke avontu ren over 't echte kaboutervolk- Hoewel hij nog steeds op z'n oude plekje in de tuin staat, voelt hij zich 's nachts niet een zaam meer en heeft 't best naar zijn zin. Als jullie ergens een tuinka bouter zien staan, ga er dan ar eens heel stilletjes op af probeer, of je ook die won derlijke verhalen over de ech te kabouters van hem kunt af luisteren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 16