PONSIOEN ZOON Vermoeidheid ging op derde dag een woordje meespreken Zwart Wit ontvangt IJ sselmeervogels Sonja of Ans, dat is de kwestie Waterballet in Woerden TOLK Co voor ALLE verzekeringen CAMERA'S en ROLFILMS LAROS VAN DEN ENT Aardige cadeautjes van dankbare Laurianen Sprinters in Rijswijk: „eindelijk een kansje ig64 NIEUWE LEIDSE COURANT 11 VRIJDAG 10 JULI 1964 Karavaan nam zwaarste dag opgewekt (Van onze sportredactie) ALPHEN De zwaarste, niaar tevens ook gezelligste Lauradag zit er weer op. Voor veel Laurianen is het beslist geen gemakkelijke geweest, al heerste de vrolijkheid van de vroege morgen tot de late (voor de meesten heel late) avond. Een voordeel hadden de rijders en rijdsters gisteren tij dens de derde dag. Er viel slechts één regenbui in de omgeving van Breu- kclen. Een andere prettige bijkomstigheid was, dat nadien de lucht op klaarde en het weer een ideaal karakter kreeg voor een rjjwielevenement als de Laura. Op de heenweg, ongeveer 70 kilometer voor de A-ploeg, een stevig windje in de rug en op de terugweg haast geen zuchtje meer. Van daar ook dat er in Woerden op de grote speelweide wel een waterstoeipartij op over kon schieten. die daarbij niet konden blijven stilzitten. Er werd gevoetbald en er waren er zelfs, De tocht voerde de karavaan naar het Gooi en daar heeft men genoten, zowel van de prachtige natuur en het steeds wisselende Hollandse landschap, als van de voortreffelijke medewerking van de politiekorpsen in de diverse gemeenten, waardoor de karavaan trok. Tot aan Hilversum deden zich geen moeilijkheden voor. Zo hier en daar kre. gen enkele rijders met een lekke band te kampen. Dat deed aan de prima stem ming echter geen afbreuk. Bij de Crai- loose bossen van Hilversum werd de stoet aangenaam verrast met een „soep"- controle. Geluidswagens vrolijkten de zaak nog verder op en er waren groepen, (Advertentie) JULIANASTRAAT 65 ALPHEN a. d. RIJN - TELEF. 2103 ALLE BEKENDE MERKEN FOTO- EN KINOHANDEL Het is bekend: voor GOEDE KLEDING Cafetaria PONT IJSV ARIA'S VLEESCROQUETTEN BITTERBALLEN DIV. SALADES enz. A. DE VOGEL voor RIJWIELEN en BROMFIETSEN VOOR SNOEr, SIGAREN SIGARETTEN Speciaal aanbevolen: GEKOELDE DRANKEN IIEINEKEN'S BIER Buffetten NUTSGEBOUW Alphen aan den Rijn die l dansje maakten. Op visite Na het nuttigen van de soep ging de tocht weer voort Verscheidene Lauria nen maakten van de gelegenheid gebruik familieleden die dicht bij de route nen, op te zoeken. Op de terugweg kwamen voor enkfele Geen snipperdag voor Poedel Poedel begon het gisteren te ver velen. Steeds maar vooruit trappen was toch eigenlijk niets. In Lage Vuursche, waar ter gelegenheid van de deelneming van een aantal Soester politiemannen, enkele hoge „politie-omes" ter begroeting aan wezig waren, ging Poedel maar achterste voren op zijn fiets zitten. Heel de kleine dorpsgemeenschap liep uit om te zien, hoe deze Laura rijder in alle mogelijke en onmoge lijke standen vooruit kwam op zijn wit vehikel. Over belangstelling had Poedel niet te klagen. En toch klaagde hij. „leder normaal mens krijgt bij 65 A.O.W. Dus na 65 Laura-dagen dacht ik het ook te krijgen, maar Piet Koren wilde er niet van horen. Toen heb ik hem maar om een snipperdag gevraagd. Maar mis hoor. Nou vraag ik je. Mag een man na 66 dagen dan niet eens een snipper-Laura-dag of een Laura- snipperdag hebben? Het mocht niet, dus zal Poedel ook de 68ste Laurddag aan de start komen. Knappe koppen hebben al uitgerekend, dat hij bij het vol brengen van die laatste dag dan tevens de Laura geen enkele keer heeft gemist. groepen de moeilijkheden. Men moest zwaar op de pedalen gaan staan. Maar ja, dat komt ervan als men tijdens de Lau- radagen niet op tijd naar bed gaat. Op die terugreis deden zich ook enkele val partijen voor, die echter gelukkig alle maal goed afliepen. Alleen de oudste deelnemer, de 71-jarige Leidenaar J. van der Fluit, kwam er niet zo goed af, toen hij vlak voor Woerden van zijn fiets viel. Een bloeduitstorting beneden de knie was het resultaat Maar de doktoren za gen wel mogelijkheden voor het uitrij den van de laatste dag. Verrassing Woerdens Bloei bezorgde de Laurianen weer een prettige ontvangst. Op de grote speelweide was een limonadestand gericht en de bekertjes bleken ook heel geschikt te zijn om elkaar nat te gooien met water uit een van de fonteintjes ter plaaatse. De jeugdige ploegen deden dan ook dapper met dit spelletje m Niet de ouderen, want die hadden nog een beetje de schrik in de benen. Bij Vleuten was namelijk de Laura aan een ongeluk ontsnapt, toen een van de rij ders een voor hem rijdende ploeg ging inhalen, terwijl hij zelf werd ingehaald door een vrachtauto met aanhangwagen, die moest uitwijken voor een tegenlig ger. Het liep allemaal bijzonder goed af, al scheelde het maar dat beruchte haartje. Pechvogel Na Woerden kreeg de karavaan er nog een pechvogel bij. De Soester po litieman Roel Ten Hove. Roel wilde wel graag vlug vooruit, maar de tandrade ren van zyn achterwiel vonden, dat' hij het zelf maar moest doen. En wat Roel ook trapte, zijn wiel ging niet meer rond. Gelukkig kon het euvel aan de drie ver snellingen verholpen worden, zodat ook Roel niet vroegtijdig uit de Laura zal verdwijnen. Om landstitel voetbal Een bijzonder In teressant voetbal duel wordt morgen avond in Rotterdam het treffen tussen Zwart Wit en IJssel- meervogels de twee grootste kansheb bers voor het lands kampioenschap Nederland. Reken er op, dat het druk wordt op Varken oord, temeer ni buitenland vermaarde trompetterkorps Ahoy muzikale show, die klinkt als Haagse politie heeft probleem (Van onze sportredactie) ALPHEN De Haagse politie zit met moeilijkheden. De Haagse wet- handhavers in de Laura zijn trots op agente Ans, die nog steeds de titel Miss Laura 1963 voert. Maar behalve Ans is ook Sonja in de ploeg opgeno men. Op zichzelf is dat niet zo erg, maar tijdens de derde dag ergens langs de boorden van de Vecht begonnen de problemen pas. Ze werden veroor zaakt door één van de meerijdende geluidswagensdie in de buurt gekomen van de Hagenaars plotseling het liedje „Voor Sonja doe ik alles" ten ge hore bracht. En daar gingen de Hagenaars met hun goede gedrag. Want het gedrag van de Haagse poli tiemensen is goed. Daarvan kan de boerin van Oud-Klarenburg tegenover kasteel Nijenrode bij Breukelen mee praten. Even na een geweldige plensbui verleende mevrouw Van Degenkamp geboren en getogen in Roelofarendsveen in haar ruime schuur gastvrijheid voor een korte rust. Die rust gold de rijders en rijdsters en niet de brigadiers Jaap en Chris (achternamen hoeft niet, want die kent geen mens in de Laura) die de verzorging van de ploeg hadden. En wat voor een verzorging. De beide brigadiers zijn eigenlijk niet weg te denken uit het Laura-beeld. En dat geldt ook voor de wandelvierdaagse in Nijmegen waar men ze reeds twaalf en zeventien jaar achtereen met de Haag se ploeg heeft zien verschijnen. In Nij megen zullen ze dit jaar brigadier Jaap moeten missen Maar ze zullen Ans en Sonja wel zien, want na vier dagen fietsen, gaan ze over veertien dagen vier dagen tippelen. Combinatie Een gezellige ploeg, die Haagse politie mensen. By ons en bij de hele Laura-fa- milie kunnen ze geen kwaad doen. Mis- ALPHEN Zoals we gisteren gemeld hebben, ontvangen verscheidene politiegroepen en de jongens van de Havenvakschool dagelijks hun warme maaltijd in de Chr. Nijverheidsschool voor meisjes. Daar heeft men die service reeds verscheidene jaren verleend, maar de groep is ditmaal wel extra groot, ruim tachtig man (ook enkele vrouwelijke agenten). Uiteraard is men de directrice, mcj. N. van Beest, met haar meisjes zeer dankbaar voor deze dienstverlening en men liet dat ook vorige jaren niet bij woorden. Ditmaal heeft men echter de service op bijzonder aardige wijze be loond. Op de Havenvakschool leren de jongens ook handenarbeid, noem het „knutselen". Welnu mede namens de politiemensen kwamen de Havenscholie ren dit jaar met een hele serie zelfver vaardigde geschenken op de proppen. Een standaardbak met planten voor de school: houten vaasjes met bloemen, hou. ten siervogels, slabestekken, armband jes en hangertjes voor de directrice en de meisjes. Schattig kele woorden, waarna een tweetal jon gens de beloningen uitreikte. Mejuffrouw Van Beest toonde zich zeer verrast en erkentelijk en zegde alvast weer mede werking toe voor een volgende maal, maar de groep mag nit groter worden, „want we hebben geen borden meer". Hoe de meisjes de cadeautjes vonden? Schattig, enig! Het was een aardig gebeuren, buiten de openbare Laura-drukte om, dat de betrokkenen stellig voldoening schonk Voorzover de Laura-deelnemers hiervan gebruik wensten te maken, kon men gisteren naar het avond feest in Avifauna. Het behoort tot de traditie, dat men daar een avond doorbrengt, bij muzikale ontspan ning. DE PHILIPS RADIO- EN TELEVISIE-SPECIALIST jr£ met de grootste collectie echte philips VAN MANDERSLOOSTRAAT 40, ALPHEN a. d. RIJN, TEL. 3838* service schien komt dat ook wel doordat het d rendeel van de Hagenaars uit Friezen Groningers bestaat. Die combinatie doet het wonderlijk goed. De drie nieuwelin gen voor wat betreft de Laura kun nen er best in meekomen. Agent Van der Broek noemde de Laura een zacht eitje, toen hy by Breukelen zat te rusten. Na de 170 km van de derde dag was dat ei in Alphen inmiddels iets harder geworden. Maar hy lachte nog gul, zodat er op de laatste dag geen problemen meer behoefden te worden verwacht. Hoofdagent-sportinstructeur Joop (Schreuder) was best tevreden over d« ploeg. Zelf een sportman in hart en nie ren enige malen met succes de elf stedentocht gereden kon hy breeduit lachen over de prestaties en de puike geest in de ploeg. Maar over die laatste elfstedentocht wilde hy toch niets los- Dat kwam ook eigenlijk doordat agent Van der Broek plotseling met een mooie tekening op de achterkant van zijn broek rondliep Twee ovalen waren erop gete kend. „Dan weet je precies hoe je op je zadel moet gaan zitten", zei een van zijn chefs. Ieder verweer op een dergelijk gezegde was bij voorbaat nutteloos. In ieder geval tekende het de sfeer in de ploeg. z vrolijkheid en gastvrijheid gaan ook naar buiten. Dat bleek ook uit de uitlating tegen ons: „Jon gens kom maar gerust binnen hoor. We voeren alleen maar". En dat heb ben we gemerkt in dubbele beteke nis van het woord. lngrid Dirkzwager, kleindochter van Laura-secretaris Piet Koren, doet een gooi naar de titel Miss Laura 1964. Ze maakte in Woer den haar handen al schoon. een klok, luister komt bijzetten by het voetbalfestijn. De inzat van de match is groot en de uitslag van gewicht, want zoals reeds eerder gezegd. IJsselmeervogels is mor genavond landskampioen als het tot winst weet te komen. Zelfs bij een ge lijkspel slaan wij de kansen van de Spakenburgers het hoogst aan, want Zwart Wit zal in dat geval de uitwed strijd tegen WHC persé moeten n nog naast de Vogels te komen. En it valt in Wezep allesbehalve Zwart Wit moet dus op winst spelen gelet op de wedstrijd IJsselmeer vogelsZwart Wit van enkele weken terug in Spakenburg en de vorm waarin de roodwitten de laatste tijd verkeren, moet het voor de club van trainer v. d. Hoeven mogelijk zijn zich te revan cheren en zich op te maken voor het -overen van de hoogste eer die er het zaterdagvoetbal te verwerven is: het landskampioenschap. De wedstrijd begint om half zeven wordt geleid door de heer Faber uit Kampen. Kwart finale beker De wedstrijdserie om de KNVB-beker loopt gelukkig ook ten einde. Morgen worden de kwart-finales afge- ikkeld. waarbij voor ons gevoel alleen Woudrichem directe kansen heeft op in plaats in de halve eindstrijd door ■n zege op het Zaandamse ZCFC. Minder positief moeten we zijn o de uitslag van de streekderby Rijns- burgse BoysQuick Boys, die ongetwij feld veel publiek zal trekken. Quick Boys dat er kennelijk op uit is om door •n van de KNVB-beker het seizoen toch nog op goede wijze af te sluiten, stuit bij een enthousiast Rijnsb. Boys op grote tegenstand, zodat geen innaar is te tippen. Inmiddels houden we het op DOVO het duel met Huizen, tenzij de groen gelen trainer Sterk, wat er ook gebeurt, de beker als afscheidscadeau willen aanbieden. De streekderby Genemuiden Go Ahead kon weieens sende uitslag opleveren in een Kampens succes. De loting voor de halve-finale luidt: R. BoysQ. Boys tegen WoudrichemZCFC. Winnaar Hui- •DOVO tegen winnaar Genemuiden Go Ahead- Beide wedstrijden worden op neutraal terrein gespeeld. ZWEMMEN Herman Willemse verdedigt titel O Op bijzonder hartelijke wijze is df Nederlandse zwemcrack Herman Wil lemse donderdagnacht op het J F. Ken- nedyvliegvcld in New York door vrien den en kennissen ontvangen. De Utrechtse onderwijzer, die 's mor gens van Schiphol was vertrokken, heeft zich grondig voorbereid voor de jaarlijkse 45 km lange marathon in de Atlantische Oceaan bij Atlantic City, een race die geldt als de onofficiële strijd voor de wereldtitel. Reeds viermaal kwam onze landgenoot zegevierend uit het water en nu zal hij het 21 juli voor de vijfde maal proberen Toer hem door zijn Amerikaanse vrienden werd ge vraagd, wat hy dacht van de vijfde race zei hij: „Ik zal mijn best doen" maar ingewijden weten dat Herman Willemse nu 30 jaar oud, elke dag zo'n tien kilo meter heeft getraind in het Amsterdam- Rijnikanaal Volgens Willemse is zijn grootste tegenstander de Egyptenaar Abou Heif Toen hem verteld werd dat Heif reeds 39 jaar is zei hij: .Ja, dat weet ik maar hij zwemt zeer snel en versloeg mij ver leden jaar in Canada en in het Suez- kanaal. Ook de twee Argentijnen George Merradra en Carlos Larriera zijn sterke tegenstanders" Herman Willemse zal ?men aan wedstrijden 20 augustus en in het mei Quebec op 8 augustus. Tennis op Spelen van Mexieo City Met overdonderende meerderheid heeft et congres van de Internationale Ten- nisfederatie donderdag in Wenen het be sluit genomen een aanvraag in te die nen om tennis in het programma van de Olympische Spelen 19G8 in Mexico City op te nemen Voorts werd voor de vierde maal in iccessie de joging van Gr.-Brrttannië gesteund door Frankrijk en Zweden, om open toernooien in te stellen, getor pedeerd. Groot-Brittannië kwam met een voor- el om in 1965 verschillende „open" toernooien te houden, waaraan zowel door profs als amateurs zou kunnen •orden deelgenomen Toen dit mislukte ilden de Britten Wimbledon voor de eerste maal openstellen. Met 145 tegen werd ook dit voorstel naar de archiefkasten verwezen. Australië zal in 1965 het toernooi om de Daviscup (dames) organiseren. Alle vliegkosten voor de speelsters worden door de Australische Tennisbond gedro- Oostduitse clubs krijgen visa De Oostduitse voetbalclubs, die uit komen in de wedstyden om de Europese bekerwedstrijden, zullen toestemming krygen om naar Westeuropese landen te reizen. De twee teams, Chemie Leipzig, die uitkomt in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen en Aufbau Maagdenburg (Europese beker voor bekerwinnaars) zullen de noodzakelijke reisdocumenten ontvangen van het Allied Travel Office in Berlijn. De Oostduitse clubs zullen geen pro paganda mogen maken. De spelers en officials vertegenwoordigen alleen de waar zij vandaan komen en niet Moderne vijf kamp Korporaal Klok na zwemmen leider De korporaal der mariniers C Klok uit Den Helder heeft donderdag ha het vierde onderdeel van de moderne vijf- kamp, die in Amersfoort wordt gehou den, de leiding in het algemeen klasse ment. Klok zwom de 300 meter in het Soester natuurbad in vier minuten 59.5 sec. Hij kwam daarmee als enige binnen de vüf minuten Van de negentien deel nemers werden er slechte twee uitge schakeld voor het vijfkamp-kruis. Vandaag wordt de wedstryd besloten met de veldloop, die in Soestduinen wordt gehouden. De uitslag van het zwemmen luidt: 1 kpl C Klok (Den Helder) 4.59.5; 2 2e It R Spiekermann-v Weseleniburg (R'dam) 5.11.5; 3 sgt W L de Wijn, (R'dam) 5.16.-; 4 marechaussee D Rit meester (Zwolle) 5.29.6; 5 kpl A Dijk (Den Helder) 5.28 5 Stand na vier onderdelen: 1 Klok 2892 pt; 2 De Wijn 2648 pt; 3 Braaksma (Apeldoorn) 2501 pt; 4 v Tol (Den Hel der) 2550 pt; 5 Boxem (Den Halder) 2539 pt. Ned. afvaardiging naar Olympia Het Nederlandsch Olympisch Comité heeft zeven studenten in de lichamelijke oefening aangewezen voor de vierde cursus van de internationale Olympische academie, die van 8 tot 23 augustus in Olympia (Griekenland) wordt gehouden. Het zijn: mej M C van Slooten (CIOS Arnhem) en de heren J V Aubel (CIOS Sititard), M W P de Barse (CIOS Over- veen), G A Laar (Academie Groningen), R J Skala (Academie Den Haag) H Kemper (Academie Amsterdam) en S Retera Academie 's-Hertogenbosch) Toronto op an St, John 5? Avondzesdaagse wielrennen (Van een onzer verslaggevers) RIJSWIJK Eindelijk hebben de sprinters in de eerste nationale avond- zesdaagse hun kans gekregen. Een kans waarop de rappe mannen in het bont gekleurde rennersveld drie dagen hebben moeten wachten. Want eerst gisteravond in Rijswijk draaide het op een massale eindsprint uit. Goed, er was één renner in de laatste ronde aan de haal gegaan, maar er waren genoeg punten te verdienen. Rinus Paul van het Haagse Sparta greep deze kans met beide handen en als eerste stoof hij over de streep, de tweede plaats in de Rijswijkse wedstrijd voor zich opeisend en de eerste plaats in de algemene rangschikking. Want tegen het eindschot van Rinus Paul was leider Theo ten Dam niet opgewassen. Jan Brink uit Enkhuizen won deze wedstrijd met vier seconden voorsprong op Rinus Paul. Na de twee zware wedstrijden in Ro zenburg en Zwanenburg hebben de ren ners het gisteravond op de Verrjjn Stuartlaan in Rijswijk wat gemakkelijker gehad. Er stond weliswaar nog een straf fe wind, maar al te veel hinder hadden de coureurs hier niet van. Het was overigens een weinig opwin dende wedstrijd. Er werd van de eerste ronde af hard gefietst, wat de kans oir de groep te ontvluchten tot een mini mum beperkte. Natuurlijk zijn er pogin gen in het werk gesteld om tot een be slissende voorsprong te komen, maai meer dan een honderdtal meters' kregen de vluchters niet. Ook een Jan van Am sterdam of een Gerrie Bruin niet, ners, die dit woensdagavond in Zwanen burg wel presteerden. Na zestig snel gereden ronden bijna 1500 meter stormde het nog tig renners sterke veld op de streep af. Vlak vóór de groep een in rood geel gestoken renner. Fel stampend op de pedalen stormde Jan Brink met vijftigtal meters voorsprong op de streep af. Zijn ontsnapping in de laat ste ronde had succes opgeleverd. De Leidse Spartaan-renner Henny var Gent eindigde in de massasprint als achtste, waardoor hij naar de tiende plaats in het algemeen klassement op klom. De Swift-renners, die gedurende de wedstryd zich wel van ..voren" had den laten zien. moesten het in de sprint af laten weten. Alleen Piet Bregman slaagde erin zich bij de eerste twintig te klasseren (19). De Bollenstreek uit Lisse veroverde de eerste punten omdat Jan Aarts als achttiende over de streep flitste. Deson danks bezet de Lissense ploeg de laatste plaats in het ploegenklassement Swift is twaalfde. li it slagen Uitslag: 1 J. Brink (W.-Frisia) 85 km in 2.06.09. 20 pnt.; 2 op 4 sec. M. Paul (Sparta) 19; 3 J. Wuurman <Le Cham pion) 18; 4 W. Paul (Sparta) 17; 5 H. Koopmans (Olympia) 16; 6 R. Liebrechts (Rotterdamse Leeuw) 15; /7 E. Dolman (Apollo) 14; 8 H. van Gent (Spartaan) 13; 9 J. van Rijn (Kennemerl.) 12; 10 J. Serpentie (KennemerL) 11; 11 G. Bruin (W.-Frisia) 10; 12. G. Cuvelier (Bataaf) 9; 13 J. Zomer (BataaD 8; 14 Th. ten Dam (Spartaan) 7; 15 B. v. Geest (Spartaan) 6; 16 J. Zonneveld (Sparta) 5; 17 P Staats <Le Champion) 4; 18 J. Aarts (Bol lenstreek) 3; 19 P. Bregman (Swift) 2; 2( B. v. d. Blom (Hoekse Renners) 1. Ploegenklass.: 1. Sparta (Den Haag) 41 pnt; 2 West Frisia (Enkhuizen) 30 p.; 3 De Spartaan (Den Haag) 26 p.; 4 Ken nemerland (Beverwijk) 23 p.; 5 Le Cham pion (Amsterdam) 22 p.; 6 De Bataaf (Halfweg) 17 p.; 7 Olympia (Amsterdam) 16 p.; 8 De Rotterdamse Leeuw 15 p.; 9 Apollo (Rotterdam) 14 p.; 10 De Bollen streek (Lisse) 3 p.; 11 Swift-combinatic (Leiden) 2 p.; 12 De Hoekse Renners Cs-Gravendeel) 1 p.; 13 t.e.m. 15 Delta (Spijkenisse). De Pedaalridders (Rotter dam) en De Mol (Dordrecht) allen 0 pnt. Sprintklass.: 1 J. Timmer (Kennemerl.) Veel Amerikaanse militairen naar int. Vierdaagse Ongeveer 700 Amerikaanse militairen - een veelvoud van het contingent dat ormaal naar Nederland komt zullen an 28 tot en met 31 juli deelnemen aan de Internationale Vierdaagse van NU- megen die wordt georganiseerd door de Kon. Ned Bond voor Lichamelijke Op voeding. Dc verhoogde Amerikaanse deelneming wordt mede veroorzaakt door de uitgebreide propaganda die de K.N.B.v.L.O. dit voorjaar in bet buiten- tand heeft gemaakt 3 pnt.; 2 G. Cuvelier (Bataaf) 2 pnt.; 3 M. Paul iSparta) 1 pnt. Prestatieprys; J. van Rijn (Kennemer- land). Alg. kiass.: 1 M. Paul (Sparta) 51 pnt.; 2 G. Bruin (W.-Frisia) 47 p.; 3 Th. ten Dam (Spartaan) 45 p.; 4 J. Wuurman (Le Champion) 40 p.; 5 G. Cuvelier (Ba taaf) 40 p.; 6 J. Brink (W.-Frisia) 38 p.; 7 W. Paul (Sparta) 38 p.; 8 J. Serpentie (Kennemerl.) 37 p.; 9 H. Schouten (Ba taaf) 37 p.; 10 H. van Gent (Spartaan) 33 p.; 29 P. Bregman (Swift) 4 p. Alg. ploegenklass.: 1. De Bataaf 135 pnt.: 2 De Spartaan 102 p.; 3 Sparta 97 p.; 4 West Frisia 85 p.; 5 Delta 60 p.; 6 De Pedaalridders 52 p 7 Kennemerland 49 p.; 8 Olympia 47 p.; 9 Le Champion 44 p.; 10 Apollo 40 p.; 12 Swift 26 p.; 15 De Bollenstreek 3 p. Alg. sprintklass.: 1 G. Cuvelier 'Ba taaf) 6 pnt: 2 t.e.m. 5 J. Timmer (Ken nemerl.), J. v. Amsterdam (Swift), W. Paul (Sparta) en W. van Dok (W.-Fri sia) alien 3 pnt. M. Vreugdenhil verlaat CKB De Christelijke Korfbalbond Ijjdt een ernstig verlies, nu de directeur van het bondsbureau, de heer M. Vreugdenhil zijn ontslag heeft ingediend. De heer Vreugdenhil' is sinds 16 juni 1955 In dienst van dc C.K.B. en was vanaf 1961 werkzaam in de functie van algemeen secretaris, tevens directeur van het bondsbureau. Hy heeft het algemeen be stuur medio vorige maand verzocht hem ontslag te verlenen. Het algemeen be stuur heeft dit verzoek in zyn vergade ring van 20 juni naar het bondsbestuur verwezen, dat op 6 juli besloten heeft het algemeen bestuur te adviseren het gevraagde ontslag te verlenen. Ineen mededeling, opgenomen in het officiële orgaan van de C. K. B. Li chaamsoefening. wordt onder meer het volgende gezegd: Mocht aanvanke lijk nog worden gehoopt dat overeen stemming kon worden bereikt nadat diverse besprekingen hadden geleid tot een ook door de algemeen secretaris aanvaarde, beslissing met betrekking tot zijn bevoegdheden en verantwoorde lijkheden. nadere besprekingen hebben niet geleid tot het wegnemen der oor zaken der ontslagaanvrage". De heer Vreugdenhil zal dus de dienst van de Chr. Korfbalbond verlaten want advertentie in Lichaamsoefening blijkt, dat het algemeen bestuur het ad- het bondsbestuur wel zal op volgen In de advertentie wordt een functionaris gevraagd die de opvolger in de heer Vreugdenhil moet worden. De heer Vreugdenhil is van mening, dat de toezeggingen die hem bij zijn benoeming tot algemeen secretaris-di recteur zijn gedaan, op korte noch op lange termijn zullen kunnen worden gehonoreerd. Daarmede verliest de C.K.B. een uiterst harde werker en bovendien een punctueel functionaris. iwgezet zijn werkzaamheden heeft verricht en daarmee grote ver diensten voor de C.K.B, heeft verwor- Het bondsbestuur van de Chr. Korf balbond gaf ons over de ontslagaan vrage van de heer Vreugdenhil hei vol gende commentaar „Het bondsbestuur betreurt het heen gaan van de heer Vreugdenhil ten zeer- Toch heeft het gemeend het ontslag te moeten aanvaarden. De algemeen se cretaris stelt eisen ten aanzien van de materiële en personeelsbezetting van het bondsbureau die voor de CJC.B. niet haalbaar zijn. Het bondsbestuur zóu zijn voorstellen immer voor een bonds vergadering kunnen verdedigen".

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 11