Te kust e te keur Dr. Dronkert reageert op artikel van ds. Bouter Bevorderingen aan Rem brandt-lyceum De Zijl en Sleutelstad degraderen niet Atletiek militairen in de Leidse Hout Help de familie v. Werkhoven ni NIEWE LEIDSE COURANT Woensdag Pieterskerk, 7.30 tot 8 uur: avondstilte. De Overdekte, Haarlemmerstraat 262, 8.30 uur: invalidenbonden St. Liduina en ANIB, diplomazwemmen minder-validen. Alphen aan den Rijn: Laura-rywiel- vierdaagse. Den Haag: Nieuwe Kerk, Spui 173a, 8.15 uur: orgelconcert prof. Anton Heiier Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Res.- Orkest. Donderdag Chr. Nijverheidsschool Boshuizen, Toussaintkade 51, 5 uur: uitreiking di ploma's en insignes aan de eerste ge slaagden van de opleiding voor bejaar denhelpster (reg. commissie Stichting Prot. opleiding Bejaardenzorg). Alphen aan den Rijn: Laura-rijwiel- vierdaagse. Noordwijk-Binnen: Hervormde kerk. 8 uur: concert Harmoniekapel Crescendo o. l v. kapelmeester Alb. Mey. Den Haag: K. en W., 8.15 uur: Ned Danstheater. Den Haag: Willemskerk, 8.15 uur: The English Opera Group, „Curlew River" van Britten. Den Haag: Luth. kerk, Luth. Burg wal 9, 8 uur: orgelconcert Feike Asma. Scheveningen: 10.30 uur n.m.: vuur werk (bij gunstig weer). Vrijdag Foyer Gehoorzaal, 8 uur: Kon. Ge nootschap Mathesis, diploma-uitreiking. Alphen aan den Rijn: Laura-rijwiel- vierdaagse. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: toneelgroep Studio met De Wijze Kater van Heijermans. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest, met cellist tenor en bari- Zaterdag Foyer Gehoorzaal, 10.30 uur: diploma uitreiking Technische School Leiden Ambachtschool. Paul Krugerstraat, 7 uur: evangelie- satiesamenkomst uitgaande van de Chr. Geref. Kerk. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Con certgebouworkest, met sopraan, alt, tenor en bariton. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider-apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553, en de Oegstgeester apotheek. De dienst van de apotheek Van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt ook waargenomen door de Zuiderapotheek. Filmz: Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Op ka mers bij „die" vrouw (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De zwarte panter van Ratana (18). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): En dat alles m de vrouw (14). J 2 30, 7.15 en 9.15 uur): Mandrim 8e g- .tleman-bandiet (14); maandag tot en met woensdag: Les liaisons dangereu- ses (18). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het einde van een gentleman (18). Trianon (2 en 8 uur): Irma la Douce (18). Films Van donderdag af Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): De strop (18). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Captain New man (18). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Slaapka mergeheimpjes (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Eddie op het spoort der verdwenen vrouwen (14); van maandag af: Hunde wollt Ihr ewig leben (14). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Adorable Julia (18). Trianon (2 en 8 uur): Irma la Douce (18). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling Vijftig best-verzorgde boeken uit 1962, tot 13 De Taveerne (Tastevin), Beestenmarkt 14: tentoonstelling van schilderijen Cor Kanbier (dagelijks van half 5 tot 12 uur, behalve 's zondags). Tot half juli Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7 (dorp): tentoonstelling van aquarellen van P. Herfst, wandkleden van Nora de Jong, edelsmeedwerk van Albert Kok keramiek van Mobach (tot en met 30 juli, dagelijks van 10 tot 17 uur, boven dien op vrijdagavond van 8 tot 10 uur, op zondag uitsluitend LEIDEN Dr. K. Dronkert, Geref. predikant, heeft in de Leidse Kerkbo de gereageerd op het artikel van H. Bouter, Hervormd predikant. Hervormd Leiden met betrekking to verhouding Hervormd-Gereformeerd. Ds. Bouter werkte in xjjn artikel waar- wjj een uittreksel opnamen, de ge dachte uit dat de bestaande verhouding tussen Herv. en Geref. in Leiden ontoe laatbaar is. HU illustreerde dat onder met de verhouding tussen de bei de chr. schoolverenigingen. Dr. Dronkert stelt, dat de Gerefor meerden in Leiden het contact niet mij- „Zeker, het is niet altijd de wij- an contact die ds. Bouter wil dat is nog geen bewijs dat er geen contact is in andere wijken. Er ook wel contact gezocht met een bepaalde wijk maar dat kon om de of andere reden niet doorgaan, nóg niet doorgaan. Zo weet ik van een wijk wel degelijk contact gezocht waar de Herv. predikant nog niet de tijd gekomen achtte om werkelijk te effectueren". En verder: „Ondanks het feit dat wij wel enig contact met elkaar onder houden en willen onderhouden, zijn er heel wat kwesties die stroef lopen. Wat daarvan de oorzaak? Ik zal maar me teen de diepste oorzaak noemen. Dat het wantrouwen dat de Geref. heb ben tegenover de Hervormden. Wij wor den door de Herv. niet serieus geno- in ons bezwaar tegen de plaats de vrijzinnigen in de Herv. Kerk. Wij weten te goed hoe groot die in vloed van vrijzinnigen kan zijn. Confes sioneel gezien kennen wij geen enkele plaats -aan de vrijzinnigen toe in de Kerk. Kerk-zijn en vrijzinnig-zijn is met elkaar in strijd. Dat erkent de Herv Kerk officieel ook wel maar zij weert niet wat hel belijden der Kerk weer spreekt. Daarii zijn wij als Geref. diep teleurgesteld. Hoeveel begrip wij ook mogen opbren- ;n voor de veel moeilijker positie van de Herv. Kerk in deze 'zaak, wanneer het gaat om de handhaving der vrij- linnigheid, al of niet erkend, dat zeg gen wij zonder meer neen. Dat neemt echter niet weg, dat wij steeds moe ten zoeken naar een weg, waarop wij dan misschien wel niet één lijn kunnen trekken maar waar wij toch kunnen sa menwerken. Verder moet ds. Bouter niet uit het oog verliezen dat er binnen de Herv. Kerk bepaalde invloeden werken die het levensterrein buiten de Kerk al meer trachten te verkerkelijken. De Kerk dient ten aanzien van het volle leven haar grenzen te kennen. Zij heeft zich vooral bezig te houden met kerkelijke zaken. Er zijn heus gelovigen genoeg die zich kunnen bezighouden met het terrein van de school, van de weten schap, van de ziekenverpleging enz. een stad als Leiden moeten Ker ken elkaar niet bestrijden maar naar het Evangelie elkaar zoeken en elkaar ook opwekken om naar het Evangelie te leven. Dat behoeft nog niet uit te lopen op een spoedige eenheid van denken en handelen maar dat moet wel gericht zijn op de eenheid van ge loven en werken in dienst van de Heer." Aldus dr. Dronkert. (Advertentie) STUDIEBOEKEN voor alle inrichtingen van onderwijs Fa. B. DE KLER Kamernood studenten groter dan ooit LEIDEN Het kamertekórt voor studenten is dit jaar groter dan ooit tevoren. De vraag zal nog stygen door dat in september de naoorlogse geboor tegolf de universiteit zal bereiken. De capaciteit van de binnenstad wat be treft studentenkamers is byna aan haar toe.Daarom moet men veel al genoegen nemen met vaak dure ka- in Oegstgeest en zelfs in Voor schoten. Er worden meer dan 1200 nieuwe stu denten verwacht Een aanzienlijk deel hen zal noodgedwongen spoorstu dent moeten worden. Het spoorstudent schap wordt over het algemeen door universitaire instanties niet aangera- Het grote aantal te verwachten eerste jaarsstudenten heeft de organisato- de Eerstejaarsdagen, die van 8 tot en met 10 september worden ge houden, doen besluiten de deelnemers groepen te splitsen, die ieder apart zullen worden voorgelicht over het uni versitaire leven. Eindexamen m.m.s. LEIDEN De volgende eindexamen kandidaten m.m.s. van de Louise de Coligny-h.b.s. zijn geslaagd: Inge van den Berg, Leiderdorp; Hannie de Best, Katwyk aan Zee; Marja Brouwer, Lei den; Marianne Burgerjon, Oeg9tgeest; Annelies Buys, Katwijk aan Zee; Janny Dool, Leiden; Jitske Eisenga, Noordwyk aan Zee; Margreet Fasel, Leiden; Mar griet Feitkamp, Leiden; Floor Gerritsen, Voorschoten; Joke van de Gevel, Oegst geest; Yone van Gruting, Leiderdorp; Ria de Hay, Voorschoten; Jeanne Heems kerk, Leiden; Annet Herfst, Leiden; Trudy Huter, Oegstgeest; Bonnie Krist, Leiden; Coos Pluim Mentz, Leiderdorp; Riek Popken, Leiden; Teggy Rauws, Leiderdorp; Erica van Royen, Leiden; Marlou Wessels, Leiden; Dineke Wil mink, Leiden; Andrea van Wingerden, Leiden; Liesbeth van Wingerden, Lei den; Margo Winsemius, Leiderdorp; Mia Wyland, Leiden; Carla Zuiderduin, Leiden; Wiesje Dahmen, Leidschendam; Fenneke Fockema Andreae, Leiden; Ineke van der Heide, Leiden; Joke van der Heide, Oegstgeest; Irene van der Horst, Leiderdorp; Truus de Jong, Lei derdorp; Jeannet Kanbier, Leiden; Bea Kramer. Leiden; Yvonne Kuyt, Leiden; Willy Labrujère. Leiden; Gea Ludwig Den Haag; Els Mulder, Oegstgeest; Trees Oerlemans, Noordwyk; Els Ouwehand, Leiden; Margriet Runhaar, Leiden; Annet Siere, Leiden; Xilia Veen. Al phen aan den Rijn; Yms van der Veen Meerstadt, Alphen aan den Rijn; Willy Vogel, Leiden. Leidse prijs voor Duitse jurist LEIDEN Curatoren van de Leidse universiteit hebben overeenkomstig het advies van de juridische faculteit, het ntwoord van de Duitse rechtsgeleerde Christian Tomuschat, Gerichtsreferen- dar te Heidelberg, op een in 1960 uit geschreven prysvraag bekroond met een prijs van f5000. Het betreft de prys vraag van het Legatum Visserianum in zake de betekenis van de prejudiciële beslissing van het Hof van Justitie van de Europese Gemeenschappen. Het antwoord, dat was ingezonden on der het motto „Ursus", waarachter de identiteit van bovenvermelde jurist bleek schuil te gaan, is unaniem voor bekroning door de commissie tot be oordeling voorgedragen. Deze commis- bestond uit de hoogleraren: mr. W. Haardt, mr. C. H. F. Polak en dr. I. Samkalden. Van de overige drie binnengekomen antwoorden werd één een eervolle ver melding waardig gekeurd Dit antwoord, was ingezonden onder het motto ..Suum Cuique", bleek eveneens van een Duits rechtsgeleerde te zijn, n.l. van Referendar Walter Rietz te Berlijn- Charlottenburg. Wat betreft het Legatum Visseria- .im het volgende: mr. S. J. Visser, ie in 1919 is overleden, vermaakte zijn vermogen aan de Leidse universiteit, op voorwaarde dat de rente daarvan wordt gebruikt ter bevordering van de studie van het volkenrecht en het internatio naal privaatrecht. Neuschirurgen te Leiden bijen LEIDEN In de week van 13 tot 19 juli a-s. komt wederom een aantal neuschirurgen uit vele landen te Leiden byeen om deel te nemen aan het eerste congres van de Europese Rhinologische Vereniging en om een korte herhalings cursus te volgen in neuschirurgie. Een en ander hangt ten nauwste samen met de eveneens te Leiden, vorig jaar in juni gehouden cursussen op rhinologisch gebied toen meer dan 200 neusspecialis. ten uit ongeveer 25 landen drie weken byeen zijn geweest. Bij die gelegenheid is de behoefte gevoeld aan een bhjvend contact tussen de neuschirurgen. Naar het model van de Amerikaanse Rhinolo. gische Vereniging is toen opgericht de Europese Rhinologische Vereniging, die thans van 13 tot 15 juli haar eerste con gres zal houden. C^-^w^stig het verlangen van vrten zal dit congic» warden gevc)«d door een korte cursus in de neuschirur gie van 15 tot 19 juli. Daaraan zal de zelfde groep Amerikaanse specialisten onder leiding van prof. CotUe van Chi cago deelnemen, die ook vorig Jaar In Leiden geweest is. Op de laatste zitting van de Ameri kaanse Rhinologische Vereniging is eer overkoepelende internationale vereniging opgericht. Het voorzitterschap van deze internationale vereniging berust bij de Leidse hoogleraar prof. dr. H. A. E. Dishoeck. die tevens belast is met de organisatie. Overwogen wordt oir eerste zitting van de internationale eniging, waarvan het tijdschrift zich in een stijgende belangstelling mag heugen, volgend najaar in Japan te houden ten tijde van het grote keel- neus- en oorcongres aldaar. VERBOUWINGSUITVERKOOP Tientallen werkeliike koooies U kunt 'n Amerikaan roken U kunt ook Maar u kunt ook 'n Virginia roken de onvergelijkbare Golden Fiction melange kiezen Voor rokers met een eigen stijl Arbeidsreserve in Leiden e.o. is weer afgenomen LEIDEN De geregistreerde arbeids reserve is in juni weer in geringe mate afgenomen. Door de behoefte aan bouwvakarbei ders en jeugdige arbeidskrachten in de metaalindustrie geeft de vraag een toe neming te zien. Bij beschouwing van de arbeidsmarkt in de Leidse agglomeratie dient bedacht te worden dat plm. 500 plaatsen door vreemdelingen worden bezet. Gezien naar de nationaliteit betreft het hier o.a. vooral Duitsers (109t. Italianen (62), Hongaren (3) Engelsen (37), Spanjaar den (23) Polen (23), Amerikanen (19). Oostenrijkers (17), Fransen (12) en Zwitsers (12) De grootste aantallen vonden emplooi in de metaalnijverheid (140), administra tieve en overheidssector (134), bouwnij verheid (34) textielnijverheid (23), han del (25) en 'horecabedrijven (24). Enige tijd geleden is op uitnodiging van de Leidse Vereniging van Indus triëlen door functionarissen van het Arbeidsbureau voorlichting gegeven over de georganiseerde werving van vreemde arbeidskrachten Bevorderd van de le naar de 2e klas se: Joop Agterhorst, Voorschoten, Anne ke Boekamp met 1°*, Valkenburg, Guus Bouman, Ernst Christ, Katwijk a.d. Rijn, Kees van Gruting, L'dorp, Laura Hansen, Wim Huigen, Greet Kettenis met lof. Miep Knöptels met lof. Nico Kos met lof, Rudy Kos, Lex van Loon, Hans Muller, Hans Scheffer met lof, Leiderdorp, Ma rijke Theunissen, Frank v. d. Wijngaard, Voorschoten, Harry Trouerbach, Frank Vial met lof, Paul Akkerman. Arnold Berger, Leiderdorp. Nicolaas Bliek, Lia Brekweg, Boskoop, Torild van Eek, Delft, Albert de Groot, Jan v. d. Horst, Marjo lein v. d. Kroef, Leiderdorp. Niek Kwes- tro, Nelly van Oosten met lof, Voorscho ten, Karen Rombout, Annelies Thoenes, Anke in 't Veld, Leiderdorp, Henk Vis, Katwijk a. Z., René Bakker, Imkje Can- crinus met lof, Lenie de Graaf, Peter de Groot, Leiderdorp, Frits Jans, Leider dorp, Maarten Kastelein, Piet Kwaad gras. John van Loon, Martien du Prie, Marian Stikvoort, met lof, Lenie Tisseur, Adrie Verhoeven met lof, Anneke v. d. Wijngaard, Kees Zitman. Toon Zitman, Beate Schneider met lof, Voorschoten, Waterpoloeompetitie KNZB De waterpolozeventallen van De Zijl en De Sleutelstad hebben gister avond in hun uitwedstrijden het degradatiespook resoluut van zich afge worpen. De Zijl rekende in het Haagse Zuiderpark af met de voor hun laat ste kans vechtende DVZ-spelers (2-3) en De Sleutelstad boekte in Alkmaar een verrassend gelijk spel tegen DAW (2-2). De dames van de LZZ rukten naar de tweede plaats op. In Den Haag werd met 1-3 van Te Werve gewonnen. Bikkelhard spel was het wapen waar mee het Haagse DVZ gisteravond zijn laatste strohalm op behoud in de tweede klasse wilde pakken. De Hagenaars pro beerden dingen die niets met waterpolo gemeen hadden en slaagden er door de LEIDEN Het sportpark van de Leidse Hout stond gisteren weer ge heel in het teken van de nationale militaire kampioenschappen, die jaar lijks door de Commissie voor Internationale Militaire Sportwedstrijden (CIMS) worden georganiseerd. Reeds vroeg in de ochtend arriveerden de kampioensploegen in totaal ruim 150 militairen van de Koninklijke Land-, Lucht- en Zeemacht per trein of autocolonne in de Sleutelstad ten einde in de Leidse Hout de atletiekstrijd te gaan aanbinden om het kam pioenschap 1964. 22.1 sec.; 400 meter: kpl R Lievense (Landmacht), 50.7 sec.; 800 meter: sgt J van Mulken (Luchtmacht), 1.57.6; 1500 meter; mar. I. H. A. Snepvangers (Land macht), 3.56.9; 5000 meter: mar. W. Wil- mens (Landmacht), 15.29.4; hinkstap- sprong: sld J. Kuiper (Landmacht), 13.38 m; verspringen: sld L. de Winter (Lucht macht), 7.29 m (nieuw record); hoogsprin gen: 2e Int J. van Heek (Landmacht), 1.85 m; speerwerpen: mar. J. v. d. Wiel (Marine), 57.33 m; discuswerpen: 2e Int J. van Heek (Landmacht), 43.36 m; ko gelstoten: mar. J. v. d. Wiel (Marine), 13.25 m. Mevrouw C. Schumacher-Treffers, echt genote van de generaal en inspecteur der cavalerie J. R. Schumacher, reikte de prijzen uit Zwembad De Vliet gaat vrijdag 17 juli open LErDEN Volgende week vrijdag avond om 7 uur zal de burgemeester van Leiden het nieuwe openluchtzwembad „De Vliet" aan de Voorschoterweg offi cieel openen. Dit gebeurt vrijdagavond om kwart voor zeven tydens een bij eenkomst op het terras. Opening speeltuin Zuid-West LEIDEN De speeltuin van de ver eniging „Zuid-West", gelegen aan de Berlagestraat nabij de Bevrijdingskerk, wordt volgende week zaterdagmiddag om half 3 geopend. Hiertoe wordt een bijeenkomst gehouden in de aula van de Bevrijdingskerk. Opvallend middel punt van de nieuwe speeltuin is een bijzonder mooie glijbaan. „De Heere is onze banier" gaat naar Koningskerk LEIDEN Met ingang van het nieuwe seizoen worden de vergaderingen van de Hervormd-Gereformeerde mannen- vereniging „De Heere is onze banier" ge houden in een der lokalen van de Ko- niraskc-k in l^id«n-Noord. Na sluiting van het gebouw „Bethel" heeft men enige tyd vergaderd in het Geref. Jeugdhuis aan de Breestraat. Aanstaande vrijdag avond komt men daar voor het laatst büeen. Helaas deden de ongunstige standigheden veel afbreuk aan de pres taties. Vooral de loopnummers werden nadelig beïnvloed door de vrij sterke wind. De beste individuele prestatie werd geleverd door sld L. de Winter (C-KLS), r tydens een korte periode van vol komen windstilte in slaagde met een sprong van 7.29 m. een nieuw nationaal militair record te vestigen. Het oude re cord stond met een sprong van 7.15 m. sinds 1958 op naam van 2e Int N. Klaas- n (KL en Quick-Nümegen). De poging van de Leidse tienkamper Int J. van Heek op het NM-record hoogspringen (1.90 m.) te verbeteren faalde, mede door de wind. Door op het grootste aantal nummers te zegevieren, legde de Koninklijke Land macht opnieuw beslag op het algemeen kampioenschap. De ploeg van de KL won. Bij de 4 x 100 m estafette tevens de fraaie CIMS-wisselzuil door in de tyd 43.3 de ploegen van de Kon. Lucht macht (tyd eveneens 43.3), de Kon. Land macht H (44.7) en de Kon. Marine (45.6) achter zich te laten. Het persoonlyk nationaal kampioen schap op de onderscheidene nummers werd behaald door: 100 meter: sld P. Tamminga (Landmacht), 10.6 sec.; 200 meter: sld P. Tamminga (Landmacht), GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie* VERKEER Burgemeester en wethouders van den brengen ter openbare kennis, dat zi hebben besloten de Volmolenbrug (over de Langegracht in verband met de slechte toestand van de brug, tijdehjk gesloten te verklaren voor het verkeer met motor rijtuigen op meer dan twee wielen en be spannen wagens VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de Van 's Gravensandestraat, alsmede de Toussaintkade, voorzover gelegen tussen de Potgieterlaan en de Da Costastraal ingang van 9 Juli a s. voor de duur der bestratingswerkzaamheden zullen zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee. Id beide richtingen. Overdonderd In de eerste periode was De ZU'l over donderd door het Haagse spel maar de goede Leidse verdediging met doelman Joop Bodt aan het hoofd hield stand. De Zijl kwam zelfs met 0—1 voor. toen Wim Bergman bij een uitbraak succes had. De tweede periode gaf hetzelfde spelbeeld te zien. maar weer was het De Zijl dat scoorde. Nadat Gé Hol een prachtige kans had gemist. sloeg Wim Bergman een hard door Loek van Kam pen genomen vrije worp in het Haagse doel: 9-2. De Leidenaars konden weer wat opgeluchter spelen, maar kwamen even loeiiykheden. toen de in het water gekomen Leo Stockhuizen zijn tegen stander, Van den Berg. liet gaan Met boogbal liet deze Bodt kansloos: 1—2. De Zijl Het zich door deze tegen slag niet ontmoedigen en nadat Bergman was opgezwommen, plaats te hq de bal over naar Joop de Haas, die nit vrije positie de stand op 13 bracht. Dat Kees Ellenga ln het laatste gedeelte met een taterbal letje er 23 van maakte, kon aan de verdiende zyizege niets meer veranderen. De Sleutelstad heeft in Alkmaar eei verrassend gelijk spel (22) geboekt te gen het hoog op de ranglijst prijkende DAW. De Leidenaars speelden enthou siast en gaven de Alkmaarders, die het ets te licht hadden opgenomen, geen kansen. Hans van Bekkum opende in het eer ste gedeelte de score voor DAW. maar Aad Kapaan had in de tweede periode het Sleutelstad-antwoord klaar. Toch kwam DAW opnieuw aan de leiding, toen Taco Riet raak schoot: 21. Kranig verzet De Alkmaarders dachten de strijd in hun voordeel beslist te hebben maar het kwam anders uit. De Sleutelstad pro fiteerde van het gemakkelijker gaan spelen van de DAW-ploeg en Cock der Wilk smaakte het genoegen de ge lijkmaker te scoren. Dat DAW in laatste gedeelte met een man meer niet ■tot scoren kon komen typeert het kra nige verzet van de Leidse ploeg, die door deze puntenverdeling het degradatiege vaar heeft afgewend. De LZC-dames hebben in de uit wedstrijd tegen Te Werve revanche genomen voor de in Poelmeer ge leden 1-2 nederlaag. De Leidse da mes speelden beter dan hun Haagse tegenstanders en na een 1-2 rust stand kwam een 1-3 overwinning uit de strijd, waardoor de LZC de tweede plaats bezet in de derde klasse C. Ineke van de Boek nam alle LZC- doelpunten voor haar rekening. Geslaagden uit Leiden e.o. ARNHEM Geslaagd voor de cur sus: Hoger radiotechnicus (le ged.): M Hello, Oegstgeest; J. Mooij, Oegstgeest. Hoger radiotechnicus: B J A Merks, Elektrotechnisch tekenaar: J v d Tuijn, Leiden. Elektrotechnisch instrumentmaker: W F Paalman, Leiden Allen werden opgeleid aan het Kon Technician PB.NA. te Arnhem. Joop Bakker, Jaap Carrière, Leiderdorp, Joke Diepeveen. Adjan Essers, Leider dorp, Jan en Yvonne Fennema, Leider dorp, Michel de Geus, Han Haasbeek, Ger Kanning. Inge Klaassen, Voorhout, Gerrit Legetmet lof, Marian Pruys, Oegstgeest. Dick de Rooy, Willem Smit, Leiderdorp. Ellen v. Suylekom, Oegst geest; Monie Verlint met lof, Daan de Weger, WoubrOgge; Marlien v. Weizen, Marijke v Wijk, Leiderdorp: Frits de Kok. Van de 2e naar de 3e klasse afd. h.b.s.: Ellis v. Affelen, Jos v. d. Berg. Johan Beukman, Peter Borgmeyer, Sassenheim, Joop Deé, Jan v. Est met lof. Jan de Jong, Hans v. d Krogt, Mariska Kruts, Rudy Leenen, Humphrey Morré, Jan Philipsen, Bernard Veldhuyzen, Jan Vlas veld, Hilko Dreeuws, Ele Gillebaard, Ha- zerswoude. Els Henzen, Marti Laman, Jacques Molenaar, Janine Romijn, Noord- wijk a. Z., Rudy Schouten, Inus Seret, Leiderdorp; Maarten Stuurman, Voor schoten, Leo v. Veen, Rob Zanen met lof, Voorschoten, Henriët Bakker, Leider dorp, Gideon v. Beek, Wim Duinker, Lei derdorp, Wim v. Heusden, Dolly Klein, Ron Koole, Marja Meijer, Leiderdorp, John Nielsen, Marja de Nooy, Jaap de Vries, Luuc v. Zijp, Teun Akkerman, An nelies Dallinga, Bert de Groot, Jan Hoo- gendoorn. Zoeterwoude, Remco Huisman, Leiderdorp, Rob Kramer, Maarten Kruyff Suus Kwaadgras, met lof. Boy en Eric Nijhoff, Leiderdorp, Wilma Wij- ling. Van de 3e naar de 4e klasse afd. h.b.s.: Fred Alt, Hans v. d. Berg, Trienke Blok, Voorschoten, Frans Booy, Edwin Hage- doorn, Hans 't Hart, Alphen a.d. Rijn, Martien Hoogstraten, Ton Hulsebos, Lei derdorp, Yvonne Kapteyn, Leiderdorp, Bas Kars, Noordwyk Binnen, Jeannet v. Loos, Roel Oostergo, Voorschoten, Christien Stark, Ben Stigter, Hans Top, Ton de Bruijn, George Anderson, Sylvia Baars, Rob Barnard. Dick Beumer, Erik Beyen, Leiderdorp, Piet de Bruin, Frank v. Geldere, Oegstgeest, Henny Jaspers, Noor Lansberg, Hendri v. Manen, Ber nard Ouwerkerk, Oegstgeest: Kees Steen beek. Eddy Timan, Theo Verbeek, Bert Willem v. Wingerden. Fokke Wijnstra Leiderdorp, Frank v. Gemert, Leiderdorp, Danie Carree, Tineke Carrière, Leider dorp, Freddy Dingelhoff, Noordwijker- hout, Hans v. Dijk, Ellen Kort, Hans Praamsma, Leiderdorp, Hans Spieren burg, met lof, Marie Anne Stark, Henk v. Zonneveld, Piet v. Zonneveld met lof, Harry Berndsen, Bonnie Blokland, Oegst geest, Kitty Bootsma met lof, Ger v. d. Engh, Leiderdorp, Rudi de Groot, Han Hoogesteger, Oegstgeest, Kees de Jong, Voorschoten, Robert de Jong, Joop Kan bier, Freddy v. Pesch, Leiderdorp, Joke Reep. Sophie Rijnsburger, Leiderdorp, Rudy Spoel, Zoeterwoude, Eveline Stuijf- zand, Doeke Taekema, Leiderdorp, Kirs- ten IJssennagger, Leiderdorp. Van de 4e naar de 5e klasse afd. h.b.s.- A: Tineke Burwick, Voorschoten, Ma rijke Dallinga, Thora Dekker, Ka'tw./R., Frans de Haas, Jan Haringman, Voor schoten, Saskia Helmond, Gijs V. d. Heu vel, Voorschoten, Meindert v. d. Kaay, Hans v. Kamp, Emy Laernoes, Voorscho ten, Wim Oudshoorn, André v. d. Ouwee- len. Bob Ouwendyk, John Planjer, Kees Steenlage, Voorschoten, Jan Swaan, Rob Tjalkens, Voorschoten, Lucie Tjong Ayong, Henk in 't Veld, Margreet Vree- denburgh, met lof. Leiderdorp; Ingrid Wyling. Van de 4e naar de 5e klasse afd. h.b.s.- Menno Arbouw, Koos Bavelaar, Lei derdorp, Henk Bosselaar, Jan Jacob Ger- brands, Oegstgeest, Aalt de Groot, Voor schoten, Bert Hoeke, Voorschoten, Ab Janssen, Tom Klinkert, Henk Kooreman, 's-Gravenhage. Gert v. Norden, Henny Oostrom, Watze Tiesema, Huib Vos, Delft, Peter Arbouw, Henny Bakker, Hans Bonnet, Suardus v. Breda, Voor schoten, Koeno Gravemeyer, Noordwijk a. Z., Ronny Knaap, met lof; Wim Nieu- wenburg, Kees Nix, Bram v. Norden, Hans Parrel, Voorschoten, Jaap Tem- minck, Oegstgeest, Mieke Tielenburg. Lenie Wickel, Leiderdorp. Afd. Gymnasium van II naar III: Freek Beyer, Voorschoten, Marja Brandjes met lof, Leiderdorp, Koos Breuker met l°f, Alan v. Caubergh, Loes Cranssen, Ria Driessen, Ali Muntinga met lof, Ronny Polane, Peter v. Randwijk, Majo Scheer, Mattie Schipper, Carien Stephan, Leider dorp, Marjolein de Sterke, Leiderdorp, Netty Tammel, Nineke Veltman, Carolien Wickel met lof, Leiderdorp. Afd. Gymnasium van IH naar IV: Lon- neke Alsema met lof. Leo Binnendijk, Oegstgeest, Sacha Bolhuis met lof. Voor schoten, Michael Bos, Voorschoten, Rina Crabbendam, Robertina v. Halm met lof, Harm Hollander met lof, Leiderdorp, Lenno Jacques, Ronnie Muijzert, Pauline Qualm met lof, Paul Rombout, Flip Wirth met lof, Hans de Nys. Afd. Gymnasium van IV naar V: Piet Bedyn, Noordwyk Binnen, Piet Bekooy, Fred v. Benten met lof, Hans v. d. Broek, Henk Egberts, Ronald Galjaard, Arnold Gast, Sonja Jonker, Leiderdorp, Iet Lu- bach', Lies Ouwerkerk; Harry v. Rijn. Frans Scheygrond, Marion Schieman met lof Leiderdorp, Gooitzen Zitman. Afd. Gymnasium van Va naar Vla: Jacques van Egmond, Dick Koopman. Piet Smit. Afd. Gymnasium van Vb naar VIb: Jan Marius Bongers, Voorschoten, Ro bert v. Caubergh, Wout Hollander. Lei derdorp, Sandor Huybers, Peter Llnce- wicz, Freddy Majoée; Flip Schoonheim. Antoon Slothouwer. Waar geen plaatsnaam bij vermeld ii is deze Leiden. Leidse kleuter viel van 8 meter hoogte LEIDEN De 3-jarige Plm Holle klom gisteren aan de achterzijde va ouderlijke woning aan het Vijf-Meiplein over het balknnhek. Hij 'ulnuldr beneden en' kwam op een hM lager gelegen schuur terecht. De kleuter liep een hersnschudding op en schaaf wonden aan het hoofd. Actie in Oegstgeest (Van een onzer verslaggevers) OEGSTGEEST Zoals wij gisteren uitvoerig meldden, is in de nachtelijke uren van dinsdag het huis van de jam. Th. van Werkhoven in vlammen opgegaan. Midden in de nacht stonden vier mensen en een baby in pyjama buiten toe te zien hoe al hun bezittin gen door vuur werden vernietigdHet jonge gezin (van de getrouwde pleeg zoon) was goed verzekerd, maar de heer Van Werkhoven was helaas te laag verzekerd, zodat het verlies van zijn gehele inboedel vrijwel onover komelijk is. Gistermorgen reeds heeft personeel van de dienst gemeentewerken waarbij de heer Van Werkhoven voorman is. een actie op touw gezet het gedupeerde gezin financieel te steunen. De actie wordt o.m. gesteund door de loco-burgemees ter, de twee gereformeerde predikanten, de directeur Gemeentewerken en het bestuur van de personeelsvereniging van de gemeente In een schrijven zegt het actiecomité: Help de familie Van Werkhoven door uw bijdragen te storten op gironummer 7 545 9 t.n.v de heer W. van Resteren te Oegstgeest, met vermelding van ,,Help de fam Van Werkhoven" of door een bydrage af te geven aan de leden van het actiecomité. Het Is getekend met de volgende namen: J. F. M. Steenmetser, loco-burgemees ter. Oranjelaan 6; ds. I Meyer, ger. pre dikant. Fred. Hendrikilaan 19; ds. J. Kappers, ger predikant. W de Zwijger laan 24; M. J. van Gorkom directeur gem. wenken, Pr. Irenelaan 13; het be stuur van de personeelsvereniging ge meente Oegstgeest: G. J. Heeren, voor zitter, Dorpsstraat 62; K de Jeu secre taris, Abr. Crijnssenstr. 8, Leiden; C. G. Keereweer lid, Rozenlaan 12; W van Kesteren lid Terweeweg 29; J. Leget Terweeweg 42. Fam. Van Werkhoven heeft onderdak en krijgt een huis OEGSTGEEST De gistermorgen in alle vroegte dakloos gevwrr' n fami lie Th. van Werkhoven hee onder dak en door een gelukkige lr>op van omstandigheden kan ze i een woning betrekken. Het de beide gezinnen zal dan straat 9. Dit pand. dat slech dagen geleden is leeggekomen „i door onvoorziene omstandighedt ,i oor het moment zonder bewoner bt\jven. B. en W. hebben gisteren leteen be sloten de woning aan de familie Van Werkhoven toe te wijzen. Tot die dag zijn beide gezinnen bij vrienden onder gebracht. De heer Van Werkhoven is ouderling bij de Geref Kerk van Oegstgeest en deze Kerk heeft bij het actiecomité van gemeentepersoneel (waarover u elders de bijzonderheden kunt lezen) n vraag ge daan op welke wijze zij naar actie met die van de gemeente kan combineren. Er wordt dus van verschillende kanten medewerking verleend. Dit betekent ech ter niet dat hulp van particulieren nu minder belangrijk wordt, integendeel. Het geld moet van alle kanten komen. Een firma op het gebied van woning inrichting aan de Haarlemmerstraat in Leidjn heeft opdracht gekregen het huis de Javastraat, dat momenteel van nieuw behangetje wordt voorzien, in ichten. Bij dit bedrijf heeft men in middels toegezegd de zaken zo mogelijk vrijdagmiddag of uiterlijk zaterdag af te leveren. Vermoedelijk zal het afgebrande huis worden herbouwd, Dr. Schute hoogleraar Leidse universiteit LEIDEN Bij K B. fa dr. J. B. Schute, lector ln de toegepaste farma ceutische analyse te Leiden, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschap pen om onderwijs te geven in de farmaceutische analyse. Dr. J. B. Schute. die in 1916 te Breda is geboren, behaalde het eindexamen h.b.s te Breda in 1935 en studeerde farmacie en chemie aan de rijksuniversi teit te Utrecht, waar hij in 1941 het kandidaatsexamen wis- en natuurkun de I aflegde. Van 1945 tot 1949 was hij werkzaam als assistent op het farma ceutisch laboratorium tc Utrecht Het doctoraal examen farmacie behaalde hU met lof in 1947, het doctoraal examen chemie in 1949 en het apothekersexamen eveneens in 1949. Kort na dit laatste examen werd hy benoemd tot conservator op het farma ceutisch laboratorium te Leiden. In 1953 promoveerde hU tot doctor in de wis- en natuurkunde op een proefschrift getiteld: „Onderzoekingen over het me chanisme van dc papierchromatogra. phie". In 1954 werd dr. Schute benoemd tot lector in de propedeutisch-analyti- sche chemie aan de gemeentelijke uni versiteit te Amsterdam, alwaar hij te vens meewerkte aan de totstandkoming van de avondopleiding voor de M O - akte scheikunde A aan de Amsterdam» universiteit. Dit Amsterdamse lectoraat verwisselde hij in 1960 voor een lectoraat te Leiden, dat dus thans is omgezet in een ordinariaat. De benalve zijn proefschrift veel gepubli- SSS.A?" m bin°en- buitenlandse

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3