Groot Stokvis-magazijn Alphen a. d. Rij n in FERD mm Warme waardering voor de Rijnsburgse brandweer Als jongen van 16 was ik al brandweerman Uitreiking diploma's in Alphen aan den Rijn VOORHOUT EEN AGENT NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 25 JUNI 196 Commandant koninklijk onderscheiden RIJNSBURG Gisteren kreeg de Rijnsburgse vrijwillige brandweer van het gemeentebestuur een receptie en een etentje aangeboden in ver band met haar veertigjarig bestaansfeest. De receptie werd gehouden in de raadzaal en daar reikte burgemeester B. H. Koomans een hele serie onderscheidingen uit In de eerste plaats een koninklijke, bestemd voor brandweercommandant C. C. van der Gugten, en verder een zilveren kruis en diploma's van de Koninklijke Nederlandse Brand wee rbond. aan de arde van Oranje-Nassau ver bonden zilveren eremedaille wilde opspelden werd hij weggeroepen voor een internationaal telefoonge sprek. Even later kon de plechtig heid toch doorgaan. De burgemees ter bracht de heer Van der Gugten de dank en huilde van het gemeente bestuur over. Wanneer iemand veel voor de dorpsgemeenschap heeft be tekend. dan bent u het". Het zilveren kruis werd de heer J. van Iterson op de revers gespeld wegens der tig jaren trouwe dienst. Een diploma kre gen de heren G. van Egmond (15 jaar trouwe dienst). H. van der Gugten (bijna 20 jaar). B. va<n Egmond <12% jaar) en J. voa der Gugten (12% jaar). Een unicum De burgemeester prees de trouw van allen, maar noemde in het bijzonder com mandant Van der Gugten. die de kroon spant wat het aantal dienstjaren betreft i40) en als jongen van een jaar of zes tien bij de oprichting van het Rijnsburg se brandweerkorps aanwezig was. De hr. Koomans achtte dit een unicum. In zijn huldigende woorden betrok hij ook me vrouw Van der Gugten. de „brandweer- moeder" zoals zij wordt genoemd, die ten minste even enthousiast voor de brand bestrijding is als haar man. Juist voordat de burgemeester de Orgelconcert in Rijnsburg RIJNSBURG Op maandag 29 juni hoopt Dirk Schoon eveld op 't orgel van de Maranathakerk aan de Herman straat te Rijnsburg, als een concert te geven. Programma: 1. Orgel koralen: a. Es ist das Heil uns kommen her, compo nist onbekend: b. Wacnet auf, ruft uns die Stimme, J. S- Bach; 2. Praeludium et fuga g mol Bnd. Ill J. S. Bach; 3 Gigue, Jean B. Loeillet; 4. 4e Orgelcon zert in f dur, a. Allegro, b. Andante, c Adagio, d. Allegro G. F. Handel; 5. Toc cata. J. Nieland; 6- Passacaglia, Koraal en Fuga over Gezang 17. C. de Wolf. Het concert begint om 8 uur. Stand der bevolking Rijnsburg RIJNSBURG Ingekomen personen: Marijtje R. van den Eijkel-Schoneveld; van Oegstgeest naar Moleneind 37. Da niël de Koning en gezin; van Katwijk naar Collegiantenstraat 91. Aagje W. van Egmond-van der Plas en dochter: van Katwijk naar Burg. Meijboomstraat 52. Barbara Haazebroek, wed. v. Heemskerk; van Leiden naar Oude Vlietweg 9. Cornelis van der Hoeven: van Leiden naar Anjelierenstraat 28. MarrU Punt; van Oegstgeest naar Hee- renweg 7. Petronella C. Ravensbergen- Rijsdam; van Katwijk naar Dubbele- buurt 8. Agatha Koekebakker-van der Plas; van Katwijk naar Moleneind 14. Verhuis binnen de gemeente: Jacobus van den Eijkel; van Moleneind 15 anar Moleneind 37. Johannes Glasbergen; van Baron van Wassenaarstraat 14 naar Smidstraat 1. Willemijnt Glasbergen- Oudshoorn; van Oude Vlietweg 11 naar Smidstraat 1. Jacobus J. Paauw en echt genote; van Brouwerstraat 84 naar ws .Nelly" a/h Moleneind. Jan Vianen van Kanaalstraat 52 naar Oegstgeesterweg 38. Vertrokken: Leonard F. W. van Urk; van Oude Vlietweg 5 naar Oegstgeest. Marcel I. Gardeslen; van Oude Vliet weg 7 naar Oegstgeest. Leendert P van Egmond en gezin: van Vliet ZZ 14 naar Hellendoorn. Pieter Heemskerk en gezin; van Burg. Hermansstraat 63 Australië. Dirk Driebergen; va Nunspeet. Hentje G. Burger; weg 9 naar Alphen Pieter van der Plas geesterweg 1 naar Terlouw weg 65b Terlouw: Vliet NZ 2 i van Oude Vliet- an den Rijn. en gezin: van Els- Katwijk. Hendrik gezin: van Oegstgeester- Winschoten. Johannes P. Oegstgeesterweg 65b Leiden. Gilles van der Meij en gezin; van Hofstraat 36 naar Harderwijk. Jan Cornelis van Delft; van Dubbelebuurt 7 naar Blaricum. Maria Post-van Eg mond; van Burg. Meijboomstraat 22 naar Oegstgeest. Adriana Tempelaar- Schijff: van Joachim Oudaanstraat 2 naar Dubbeldam. WIELRENNEN Ravensbergen won op Duinhorst Ar ie Ravensbergen, de Voorschotense Swiftrenner, heeft op de Wassenaarse wielerbaan Duinhorst een klassements- wedstrijd voor nieuwelingen met groot machtsvertoon gewonnen. Hij sprong reeds in de eerste ronde weg en bleef weg, hoewel hU kort voor het einde eeninzinking kreeg. De fel jagende groep met onder anderen Koos Trom- pert, Dick van der Helm en Aat Duin dam slaagde er echter juist niet in Ra vensbergen terug te pakken. De uitslagen van de Wassenaarse po pulates luidenAmateurs: Klasse mentswedstrijd 1. Piet van der Lans (Scheveningen); 2. Edward Kroon (Den Haag); 3. Piet Hazelhorst (Den Haag): Nieuwelingen1. Arie Ravensbergen (Voorschoten); 2. Koos Trompert (Den Haag); 3. Nico Touissant (Den Haag). Kilometerwedstrijdamateurs en. nieu welingen 1. Piet van der Lans (Sche veningen); 2. Edward Kroon (Den Haag); 3. Dick van der Helm (Den Haag). Burgemeester Koomans zei van de Rijnsburgse brandweer in haar geheel, dat haar voornaamste kenmerken zijn trouw en eensgezindheid. Er is hier spra ke van een voorbeeldig korps, een vuur vaste organisatie, die in wijde omgeving waardering geniet. Men heeft zijn vak manschap in hoge mate ontwikkeld en bij krachtsinspanningen heeft men steeds het welzijn van de dorpsgemeen schap op het oog gehad. Het plichtsgevoel het verantwoordelijkheidsgevoel van de Rijnsburgse brandweerlieden hebben de inwoners van onze gemeente steeds een veilig gevoel gegeven. De afgelopen veertig jaren overziende is het niet doenlijk alle namen te noemen van degenen die ertoe hebben bijgedra gen, dat een dergelijk paraat en enthou siast korps ontstond. De burgemeester wilde zich bepalen tot het korps in zijn huidige samenstelling en hij vestigde daarbij dan in het bijzonder de aandacht op commandant Van der Gkigten. Een naam die trouwens door een/derde deel van de Rijnsburgse brandweerlieden wordt gedragen. Wie in Rijnsburg „brandweer" zegt. zegt „Van der Gugten Gezindheid langrijker dan het aantal dienstjaren de gezindheid, die tot de toetreding tot een brandweerkorps leidt. Er wordt soms de indruk gevestigd, dat het einde van de vrijwillige brandweer in het zicht is, maar dat is beslist niet waar. De vrijwil lige brandweerkorpsen zijn geboren uit een saamhorigheidsgevoel, dat niet ver loren gaat. De heer Aaldijk wenste de Rijnsburgse brandweer nog zeer vele goe de jaren toe. De heer G. J. Boven, commandant van de Wassenaarse brandweer, ver tolkte de gevoelens van de brand weercommandanten in de bollen streek. Hij bood commandant Van der Gugten een gouden zegelring aan, waarin het brandweerwapen is gegraveerd. Mevrouw Van der Gug ten ontving bloemen. De heer Boven meende, dat de mannen van de brandweer het waard zijn eens in het zonnetje te worden gezet en vooral die van de Rijnsburgse brandweer met wie hij niets dan prettige erva ringen heeft. Hun enthousiasme is altijd bijzonder groot Commandant Van der Gugten sprak een dankwoord. „Als de mens in nood verkeert, wordt de brandweer geëerd", zo zegt men wel, maar vanmiddag blijkt daarvan niets te kloppen. Men is hier niet in nood en toch wordt ons brand weerkorps van vele zijden lof toege zwaaid. Nimmer heb ik voor een heter vuur gestaan, dan hier van mijn gevoe lens van dankbaarheid te moeten blijk geven. Weest u ervan overtuigd, dat het hartelijk gemeend is. wanneer ik slechts zeg: u wordt allen ten zeerste bedankt. Men bleef hierna geruime tijd nog gezellig bijeen. Onder de talrijke re- ceptiegangers bevonden zich verte genwoordigers van vele gemeentebe sturen uit de omtrek en van tal van brandweerkorpsen Vervolgens be gaf men zich naar Centraal, waar een diner wachtte. ALPHEN Begin volgende maand zullen in Alphens industriegebied aan de westkant der gemeente de eerste palen worden geslagen voor de bouw een centraal magazijn van het groothandelsbedrijf R. S. Stokvis en Zonen N.V. dat zijn hoofdkantoor heeft in Rotterdam aan de Westzeedijk. :t is de bedoeling, dat in Alphen een zeer groot centraal magazijn wordt gebouwd waarin de talrijke kleinere artikelen die dit bedrijf verhandelt wordt opgeslagen. De grotere artikelen blijven in de Rotterdamse magazijnen. Op het 70,000 m2 grote terrein aan de westzijde van de Rijnhaven wordt hal gebouwd van 188 meter lanfi en 127 meter breed. Aan de zuidzijd 1 van deze hal is een uit twee verdie pingen bestaande kantoor- en werk plaatsruimte gedacht. Er komt ook een kantine. In het magazijn met kantoor en Commandant Van der Gugten RIJNSBURG Brandweercommandant C. C. van der Gugten is een man met een prettig open gezicht, een mens gemakkelijk in de omgang. Men kan zich afvragen, wat dat nu met zijn kwaliteiten als commandant van de Rijnsburgse brandweer heeft te maken, maar wij menen er niet ver naast te zijn als wij geloven, dat deze geaardheid er in belangrijke mate toe heeft bijgedragen, dat in het Rijnsburgse brandweerkorps zo'n kameraadschappelijke sfeer heerst. Daaruit vloeit voort, dat de brandweer lieden hun werk met enthousiasme verrichten en dai kan de brandbestrij ding alleen maar ten goede komen. Burgemeester Koomans reikt diploma's uit aan Rijnsburgse brandweerlieden. Foto N. van der Horst Brandweercommandant Van der Gugten ontvangt uit handen van burgemeester Koomans een ko ninklijke onderscheiding. Mevr. Van der Gugten siet toe, hoe haar man wordt geëerd. Foto N. van der Horst werkplaats zullen ruim 200 man te Als streefdatum voor de ingebruik- werk worden gesteld, die de directie neming van dit magazijn is 1 januari zich voorstelt hoofdzakelijk uit de 1966 vastgesteld. Rijnstreek aan te trekken. Een deel van het leidinggevend personeel komt bouwvergunning wordt dezer da- uit de Maasstad. I gen verleend. ALPHEN In de gymzaal van de Ichtusschool werden gisteravond de diploma's uitgereikt van de driejaarlijkse cursus van de Chr. Middelbare Handelsavondschool. Dat gebeurde voor de vijfde maal en men overschreed het aantal van honderd gediplomeerden. Het aantal werd honderdvier. De honderdste was mej. J. L. Blok en zij ontving haar diploma uit handen van de loco-burgemeester, de heer J. van der Berg. De voorzitter van het Stichtingsbestuur, de heer W. Verduijn. sprak er zijn vol doening over uit, dat alle kandidaten slaagden. Dat er na vijf jaar ruim hon derd geslaagden zijn. vond hij een goed resultaat van een school die nog maar enkele jaren draait en een succes voor de directeur de heer L. J. Stortenbeker, met de docenten. A'iet gemakkelijk De hees Verduijn reikte hierna hel eerste diploma uit aan P. van Iperer. uit Rijnsaterwoude. Hierna nam de di recteur deze taak over waarbij opnieuw bleek, dat hij zijn „pupillen" kende. Het sdheen.geen gemakkelijke klas geweest Zoals gezegd, de loco-burgemeester nam het honderdste diploma voor zijn rekening. Hij feliciteerde alle geslaagden en wees op het belang van de studie. Spreker feliciteerde ook het bestuur en de docenten. liet gemeentebestuur heeft een warm hart voor deze school. Want in een industrialiserende gemeente heeft men niet genoeg aan alleen een tech nische school ook de mensen met admi nistratieve kennis heeft men nodig. Namens de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rijnland sprak Vernieuwing afrastering in Alphen aan den Rijn ALPHEN De afrastering van de nabij de Aarkade en de Rozenstraat ge legen speeltuin „Bloemhof" verkeert reeds geruime tijd in een zeer slechte staat. Het bestuur van de speeltuinver eniging heeft zich. in overleg met B. en W. op een grondige vernieuwing van deze omvangrijke afscheiding bezonnen. Het bleek, dat de vereniging de afraste ring met eigen krachten kan en wil ver- nieuwën, indien de gemeente het daar voor benodigde materiaal, alsmede een bedrag van f 2500 beschikbaar stelt. Bo vendien zou de vereniging voor het werk gaarne enig gereedschap van de ge meente in bruikleen ontvangen. De kos ten van het ter beschikking te stellen materiaal worden geraamd op f 5000. B. en W stellen voor met de vervanging van het hekwerk op de geschetste wijze in te stemmen en het benodigde krediel van f 7500 beschikbaar te stellen. De heer Van der Gugten werd gisteren onderscheiden omdat hij veertig jaar brandweerman is. Zelf vindt hij dat he lemaal geen verdienste. „Welnee, na tuurlijk niet. Het is gewoon mijn hobby. Als jongen van een jaar of twaalf rende ik al achter de brandweer aan en toen ik zestien was deed ik officieel mee. Men heeft voor mij de statuten moeten veran deren. omdat men eigenlijk achttien jaar moest zijn. Ja mmer Of ik nog altijd even geestdriftig brandweerman ben als veertig jaar gele den? Och. wat dat betreft spijt het me dat ik m'n veertigjarig jubileum vier. Want nu kan ik er bezwaarlijk nóg veer tig jaar bij blijven. Voor de heer Van der Gugten, die van beroep schilder Ls, is de brand weer een deel van zijn leven. Men zou haast zeggen hij ls als brand- geboren. „Als Ik bij een brand kom, weet ik meteen of het betrokken pand hoog of laag verze kerd ls. Dat zie Je aan de gezichten en Je hoort het ook. Als ze zeggen: „zijn jullie er nu al", dan kun Je er van op aan, dat er een flink bedrag tn de polls staat. Anders vragen ze: „waar blijven jullie?" Al ben Je er ook nog zo vlug bij. Het Rijnsburgse korps bestaat uit achi tien man. Het heeft gemiddeld 25 branden per Jaar te bestrijden tegenwoordig Vroeger lag dit aantal heel wat hoger maar in deze zogenaamde welvaartstij b schijnen de mensen voorzichtiger te ziji op hun spullen. Grote branden in rnip loopbaan? Vlak na de oorlog de branc in de toren door blikseminslag en dertiei jaar geleden de boerderijbrand Klooster schuur. Dat waren spectaculaire branden Maar de kleine branden zijn in wezen niet minder belangrijk. Het gaat erom ze tijdig tc blussen, want het allerklein ste binnenbrandje kan in weinig tijd tol een verschrikkelijke vuurzee uitgroeien de heer J. R. Zweerus, die gewaagde van de waardering voor deze school, waarvan men blyk gaf door het toe kennen van een prestaticprijs. Op voorstel van het bestuur werd die over twee leerlingen verdeeld De cnrslst B. van Keeken ontving de eerste, de cursist N. Oostdom de tweede prestatleprijs, beiden een tas. Mejuffrouw E van Straaten ontving de prestatieprijs van het schoolbestuur, een geschenkenbon, uit handen van de heer Verduijn. die voor geen enkele maal ver zuim boekenbonnen uitreikte aan de cursisten W. den Daas en N. Oosterom De heer Stortenbeker hield hierna een toespraakje waarin 'hij het een prestatie noemde drie jaar achtereen, drie avon den per week; een cursus te bezoeken. Hieruit spreekt volharding Nu werd een mijlpaal bereikt maar dit is geen grens; SDreker wekte op de vijf-jaarlijkse cur sus vol te maken. Fuif Namens de cursisten sprak Wim Kou mans dankwoorden tot het lerarenkorps, dat hij uitnodigde op de hedenavond te Nieuwkoop te houden fuif. De geslaagden zijn: A van den Acker. Ter Aar; J Basie; K A de Bruin; W H v d Bijl, Koudekerk a/d Rijn; mej J M van Egmond; H Hogenes; P v Iperen, Rijnsaterwoude; B v Keeken; W E M J Koumans: N Oosterom; A H Rietkerk; mej J van Rijn Barwoutswaarder mej I v d Vechte; mej A Visser, Nieuwkoop: mej J L Blok: H Buurman; mej S W Balk; W den Daas; mej E van Straaten. Waar geen woonplaats vermeld werd, Is dit Alphen a/d Rijn. Voetbal Oude Wetering OUDE WETERING Vorig jaar v door de voetbalvereniging SVOW nederlaagtoernooi voor het eerste ell uitgeschreven. De wedstrijden werq alle gespeeld behalve de wedstrijd teg DOSR uit Roelofarendsveen, die vj wege de natte zomer moest worden u gesteld. Zaterdagavond om 7 uur wo: deze wedstrijd nu gespeeld op h SVOW-terrein. De wedstrijd zal gele worden door scheidsrechter Schalks Leiden. Volksbelang in Hazerswoude HAZERSWOUDE De bouwverei ging Volksbelang te Hazerswoude ko: dinsdagavond om half acht bijeen in e buitengewone ledenvergadering in h raadhuis, dorp. Een tweetal nieuwe b stuursleden zal in verband met het k danken van de heren W. Slootweg i N. P. Kaptein, worden gekozen. Bei heren treden af met het oog op hj leeftijd. Willem Kuilboer gaal PTT Lisse verlaten LISSE Verleden week werd l heer IV. Kuilboer te Llsse 65 ja Woensdag 1 juli gaat hy een punt v ten achter het werken-in-loondienst. 1 gaat dan met pensioen en met hem vi dwijnt uit de technische dienst van i P.T.T. dienstkring Lisse een zeer fc nkende figuur. De heer W(illem) Ku boer kwam 43 jaar geleden in dienst v de P.T.T. werd lijnwerker, maar kwa by het steeds groeiende aantal telefoo abonnees haast „als vanzelf" in de st ringsdienst terecht- Aanvankelijk alleen in de diemstkrii Lisse, die niet alleen de gehele bolle streek maar ook de Haarlemmerme ómvat. Drie jaar geleden werd de dienst echter gecentraliseerd in Haa en als gevolg daarvan kon m< Kuilboer ook wel eens buiten de stret in de slag zien. Heel wat abonnees hebben in de lot der jaren Willem Kuilboer zien voo rijden met zijn servicewagen Hij w de abonnees dag en nacht berei baar en dikwijls moest hij er ook zat« dags of zondags op uit. Een arts kj iet met een kapotte telefoon latl zitten, een pastoor, dominee, de branl. of de politie evenmin. Ik heb, ze/ dienstkringleider Slootjes, de heer Kui boer nog nooit ontstemd gezien. Hij ne dag precies hetzelfde als de a- dere: opgeruimd en vrolijk. Woensdagmorgen zal de directie u Haarlem afscheid komen nemen in zij woning aan het Karei Doormanplei en 'smiddags doen de oollega's dat oi half vier op het kantoor aan de Heen weg. Concert Sassenheim SASSENHEIM Zaterdagavond ot 8 uur geeft de Muziek veren igin) „Adest Musica" een licht concert o het muziekpodium aan de Parklaa: Bij goed weer wordt een half uur va) te voren een mars door het dorp ge Raad Zoeteruoude bijeen Busreizigers mogen wachten in oude arrestantenlokalen ZOETERIVOUDE De gemeenteraad vergaderde gisteravond onder leiding van de loco-burgemeester, wethouder Van Hofwegen met als secretaris de heer H. J. Sievcrding. De burgemeester is melijk met vakantie en secretaris Frie- bcl was door familie-omstandigheden verhinderd. Vrij uitvoerig werd gesproken het pre-advies inzake het instellen een commissie van advies dan wel commissie van bijstand betreffende de Bijstandswet, die op 1 Januari as. in werking treedt. De heer Westerman zei van mening te zijn, dat zo'n contact lichaam zo dicht mogelijk bij de burgerij moet staan, wil het een efficiënt wer kend vertrouwenslichaam worden. Elke schijn van voortgezette „armenzorg" dient te worden vermeden. Voorkeur zou dus moeten worden ge geven aan een commissie van advies ware het niet dat een dergelijke commissie geen enkele bevoegdheid heeft. Daarbij gevoegd de gunstige omstandigheid, dat Zoeterwoude een maatschappelijk werk ster rijk is, die niet in gemeentedienst is. terwijl er een speciaal voor ..sociale zaken" opgeleide ambtenaar is, vond spr. het voorstel van B. en W. tot' instelling van een commissie van bijstand alleszins acceptabel De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor haar agentschap Voorhout Is ook geschikt voor scholier. Nadere inlichtingen: Abonnementenafdeling NIEUWE LEIDSCHE COURANT, Steenstraat 37. Leiden. Telefoon 0171031441. Of de heer N. van Dam, Wilhelmina- I siraat 9, Voorhout. wet betreffend werden ook deze voor-! stellen aangenomen. De woning Zuidhof 2 werd met op' stallen verkocht aan de heer J. vai Meurs voor f 9500. Het huis Dorpsstraat 28 werd verhuurd aan de heer J. Bran- tenaar. Hierna ging de raad akkoord met ver hoging van het krediet voor een riool waterzuiveringsinstallatie met f 55.000 er een krediet van f 12.000 voor verbeterinj van de sportvelden. Voor de Weipoort zal een nieuw uit breidingsplan worden gemaakt. Na een vraag* van de heer Joh. van Vliet deelde de voorzitter mede, dat de voormalige arrestantenlokalen in hel dorp geschikt zullen worden gemaaki als wachtverblijf voor de busreizigers. Ruiling in Alphen ALPHEN Ten behoeve van de ver wezenlijking van de plannen tot aanleg van een parallelweg ten oosten van dc Van Mandersloostraat dient de gemeente de beschikking te verkrijgen over de wo ningen Aarkade 10 tot en met 14 met de daarbij behorende erven, loodsen en wa- eigendom van de heer A Vonk, Em- malaan 143, alhier. Onderhandelingen met de heer Vonk hebben tot overeenstemming geleid om trent een ruiling van eigendommen, krachtens welke aan de gemeente in eigendom zullen overgaan de woningen Aarkade 10 tot en met 14 met de daarbij behorende erven, loodsen en water, ter oppervlakte van 828 m2, in ruil voor een perceel bouwterrein ter grootte van on geveer 442 m2, gelegen langs de Prinses Marykestraat. De gemeente dient boven dien aan de heer A. Vonk een toegift te betalen van f 115.000.— Burgerlijke stand van Koudekerk KOUDEKERK GEBOREN: Wouter.; v W van de Vendel en C de Lange; an. z v D Bezemer en J Brommers. GEHUWD: Hendrik Hoogstraten, 24 -jar. te Leiderdorp en Mientje E van der Heiden, 23 jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4