Leiden drie maanden lang moeilijk neembare veste Plan voor onderdoorgang voor fietsers en voetgangers bij W ilhelminabrug L.O.M.-school aan de Rijnsburgersingel? Harry Kamoen in De Ruif met merkwaardig werk Lage-Rijndijkroute gaf meer problemen dan Kanaalweg Werkgelegenheid in Leiden e.o. breidt zich nog steeds uit NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DINSDAG 9 JUNI 1964 Agenda voor Leiden en Den Haag Dinsdag: Stadhuis. 7 tot 8 uur: Zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Leiderdorp: Dorpshuis, 7.45 uur: open bare les stichting Muziekschool Leider- Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Horen en Zien. Woensdag Geref. Jeugdhuis. Br eestraat 19. 8 uur: afd. Leiden Chr. Plattelandsvrouwen- en meisjesbond, lezing met film. Logegebouw. Steenschuur 6, 8 uur: K. en O., lezing door de heer J. S. Lingsma. waarn. hoofd afd. documentatie en in lichtingen van de Deltadienst, over „Een monument van de Ned. waterbouw". Pieterskerk. 7.30 tot 8 uur: avondstil te. Petruszaaltje, Lammenschansweg, 8 u.' ledenvergadering De Natuurvriend. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Mesalliance. Den Haag: Goede-Vrijdagkerk, Eezui- denhoutseweg 361. 8.15 uur: Nico v. d. Hooven, orgel, m.m.v. Kamerkoor. Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: gezel schap Eddy de Valk, „Kwajongensstreken van Tijl Uilenspiegel. Donderdag Garenmarkt, 8.30 uur voorm: vertrek dagexcursie naar Gouda en de Alblasser- Pieterskerk, 7.30 uur: leerlingenuitvoe ring stichting Leidse Muziekschool. Molen Maredijk, 7.30 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Ver., verzamelen voor excursie naar Heempark Kikker- District Leiden Ncd. Ver. ex-pol. ge vangenen uit de Bezettingstijd: excursie naar vliegkamp Valkenburg, 8.45 uur ver zamelen bij ingang van vliegveld aan de kant van Katwijk. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met De Maxibulen. Vrüdag Stationsplein, 6.45 uur nam: afdeling Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, bezoek aan Cinerama Rotterdam. Zaal Koningskerk, hoek Koningstraat Willem de Zwijgerlaan, 7.30 uur: ruil beurs voor verzamelaars. Boerhaavelaan 44, 8 uur: diploma-uit reiking r.k. technische school Don Bosco. Gehoorzaal, 8 uur: feestelijke ouder avond Dr. Van Voorthuijsensehool t.g.v. 50-jarig bestaan. Den Haag: Kon. Schouwburg 8.15 uur: Haagsche Comedie met De Maxibulen, besloten voorstelling. Zaterdag Afdeling Leiden Kon. Ned. Natuurhist Ver: excursie naar het Koningshof te Aerdenhout Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9. teL 24807, de apotheek Van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en de apotheek Voorschoten. Films: Camera: (2.30, 7 en 9.15 u.) The mouse on the moon (a.L). Lido: (2.30, 7 en 9.15 u.). De leeuw van Syracuse (14 j.). Luxor: (2.30, 7 en 9.15 u.). De nylon- strop (18 j.). Rex: (2.30, 7.15 en 9.15 u.). Prairierat- ten (14 j.); maandag tm. woensdag: (2.30, 7.15 en 9.15 u.).Meisjes voor Havan na (18 j.). Studio: (2.30, 7 en 9.15 u.). Hij was vannacht bij me (18 j.). Trianon: (2 en 8 u.). Irma la Douce (18 j.). Tentoonstellingen De Lakenhal: Shakespeare hoe en waar, tot 29 juni Primeur voor Leiden kost anderhalve ton LEIDEN Voor het fietsverkeer over de Hoge Rijndijk ten oosten van de Wilhelminabnig is één rijwielpad beschikbaar, hetwelk aan de zuid zijde van deze weg is gelegen en in twee richtingen wordt bereden. De naar de stad gaande fietsers moeten daardoor kort voor de brug de drukke rij baan oversteken, hetgeen een uit verkeersoogpunt gevaarlijke situatje met zich brengt. openbare verlichting nog een bedrag van f 38.000 komt. De totale kosten vergen derhalve een uitgave van f 153.000. De genoemde kosten moeten in hum De aanleg van een tweede aam de noordzijde van de weg, zal ech ter pas mogelijk zijm bij een algehelz reconstructie, waarmede mog geruime tijd >eid kam zijn, omdat daartoe eerst deze rijksweg aan de gemeente moet zijn overgedragen en een deel van de voortuinen der woningen aam de noord zijde im eigendom moet worden verwor- Voor het toenemende aantal bewoners i de Meerburgerpolder zou een der gelijk fietspad overigens nog geen af doende oplossing betekenen, omdat ook dan gaande in de richting van de stad, de riibaam moet worden gekruist. Een aanzienlijke verbetering van de situatie kan onmiddellijk tot stand ko- doordat de mogelijkheid bestaat om gelijktijdig met de vernieuwing van de Wilhelminabrug, welke de provincie Zuid-Holland met financiële medewer king van de gemeente thans in uitvoe ring heeft, een onderdoorgang voor fiet- en voetgangers direct naast de oost zijde van de brug te maken. Rondom watertoren in overleg met de Provinciale Water staat hebben B. en W. een daartoe strekkend plan doen ontwerpen. De onderdoorgang zal een fietspad en een voetpad, ter breedte van 3,25 m respec tievelijk 1,25 m, alsmede een tussen - strook van 0.50 m. omvatten. De totale breedte zal derhalve 5 m zün. De door- rijhoogte zal 2.35 m bedragen. De korte en rechte zuidelijke afrit verkrijgt een helling va nl25: de lan gere noordelijke oprit heeft een helling nl 40 en 130, doordat deze rondom de watertoren van de m.v. Leidsche Duin water Maatschappij wordt geleid. Met deze n.v. is in princiDe overeenstem ming bereikt over de verkoop aan de gemeente van de voor deze oprit nodige grond- Een en ander is op de bij de stukken gevoegde tekening aangegeven. Zelfde aannemer Het werk zal door de nrovincie kun- ïn worden uitgevoerd en wel door de mnemer. die ook de verniewlne van de Wilhelminabrug tot stand brengt. De kosten van de bouw zullen f 115.000 bedragen waarbij voor de bedoelde aan koop van 800 m2 grond, het omleggen kabels en leidingen, extra bestra- tingswerken en het aanbrengen van een Schoolhoofden bedachten zich Leiden, 8 junti 1964 LEIDEN De heer B. J. de Jong, die door de raad op 13 april 1964 werd benoemd tot hoofd van de open bare school voor buitengewoon la ger onderwijs, verbonden aan het Pedologisch Instituut, heeft te leen gegeven zijn benoeming niet te aanvaarden. De heer J. M. Goddijn, die in de zelfde vergadering op zijn verzoek werd ontslagen, omdait hij in de hui dige betrekking van de heer B. J. de Jong te Groningen zou worden be noemd, ziet zijn ontslag mitsdien gaarne ongedaan gemaakt.' Prof. dr. J. Goslings gewoon hoogleraar LEIDEN Bij K.B. is prof. dr. J Gos lings. buitengewoon hoogleraar in de reumatologie, benoemd tot gewoon hoog- LEIDEN In de vergadering van 4 juli 1960 besloot de raad over te gaan tot stichting van een pedologisch insti tuut, aan dat instituut een school te verbinden en het instituut met de school te vestigen in het gebouw aan de Lange- brug 62. Op 1 februari 1962 is de school met haar lessen begonnen. De opzeit van de behandeling van een kind op het pedologisch instituut en de daaraan verbonden school is, deze be handeling zo kort mogelijk te laten du ren om het kind daarna weer op de gewone school terug te plaatsen. In de praktijk blijkt, dat een aantal leerlingen van de school niet is gebaat bij een voortgezette behandeling op het insti tuut en de school, terwijl die kinderen ook niet naar hun vroegere g.l.o.-school kunnen worden teruggezonden. Deze kin deren belemmeren thans de doorstroming op de school en belasten het instituut onnodig. Daardoor zou dit instituut zijn karakter van research-instituut kunnen verliezen. Het merendeel van de hier bedoelde kinderen komt in aanmerking voor plaatsing op een school voor bui tengewoon lager onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden (Lojn.-school> Lyceumlokalen Aan de andere zijde verkeren er op de openbare g.l.o.-scholen een aantal kin deren, die tot de groep van kinderen met leer- èn opvoedingsmoeilijkheden kunnen worden gerekend maar waarvoor de aan het pedologisch instituut verbonden school geen oplossing biedt. Met de hoofdinspecteur van het bui tengewoon lager onderwijs, zijn B. en W. van mening, dat een openbare Lo.m.- schuol in deze gemeente levensvatbaar heid heeft. Zij venvachten dat een der gelijke sohool zal uitgroeien tot een school met plm. 100 leerlingen en stellen de raad voor tot stichting van een open bare school voor buitengewoon lager onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden over te gaan. De school kan voorlopig worden ge huisvest in vijf lokalen van het school gebouw aan de Rijnsburgersingel. Deze lokalen worden binnenkort door het Rembrandt-lyceum ontruimd wegens in gebruikneming van de hulpschool bij dat lyceum. Te zijner tijd zal voor de sohool een nieuw gebouw moeten worden ge sticht. Grafisch onderwijs in Leiden LEIDEN Het bestuur van de ver eniging „De Ambachtsschool" verzoekt het gemeentebestuur, nodig te verklaren. aan zijn ambachtsschool aan de Haagweg een afdeling voor de grafische vakken wordt verbonden. :t is de bedoeling zowel volledig dagonderwijs als het daarop aansluitend part-time onderwijs aan leerlingen in het kader van het leerlingenstelsel te gaan geven. Voorlopig zal alleen les worden gegeven in de vakken boekdruk ken en letterzetten Voor de dagoplei ding verwacht men ongeveer 90 leer lingen en voor de part-time-cursus geveer 82. De plannen om een afdeling voor gra fische vakken te verbinden aan de bachtsschool alhier, vormen een onder deel van een landelijk plan tot reorga nisatie van het grafisch onderwijs. geheel ten laste van de gemeente komen, daar in dit geval niet op een financiële bijdrage van de provincie kan worden gerekend. Aangezien met de onderhavige voor ziening een belangrijke verbetering van de verkeersveiligheid ter plaatse wordt bereikt, menen B. en W., dat het bevelling verdient van de gelegenheid tot het aanbrengen van de onderdoorgang gebruik te maken. LEIDEN Na een expositie in april 1962, gehouden in de Mensa aan het Rapenburg, is de Haagse schilder-tekenaar Harry Kamoen voor de tweede maal in Leiden met recent werk. De tentoonstelling in De Ruif aan de Jan Vossensteeg, dezer dagen geopend met een inleiding van mr. Jak. v. d. Meuilen, duurt tot en met 3 juli a.s. Kamoen, die is toegelaten tot de con- traprestabieregeUng van het ministerie van O., K. en W., exposeerde dit jaar ook reeds in de Delftse mensa en in kunsthandel Al-Veka te Den Haag. De gemeente Den Haag heeft hem een atelierwoning ter beschikking ge steld in de omgeving van het Westeinde. Hoofdzakelijk tekenaar, heeft Kamoen c hthans ook geworpen op de olieverf- schildering, tevens experimenteert hij met een nog weinig of niet toegepast procédé: kleurbeits, al of niet in combina tie met inkt. Hier heeft hij echter zijn weg nog niet gevonden, al bereikt hij wel reeds artistiek merkwaardige resultaten mee. Het ligt echter nog te veel in het experimentele vlak om een gefundeerd oordeel daarover te kunnen vellen. Het thans getoonde werk is ech ter waard in zijn ontwikkelingsgang nauwlettend in het oog te worden ge houden. Het grote talent van Kamoen geeft daar reden toe. maar dat talent komt naar ons gevoelen nog steeds het meest tot rijpheid in zijn conté- en krijt tekeningen. In die tekeningen vinden wij de kun stenaar terug, waarover wij in 1962 reeds schreven. In de weergave van de menselijke figuur „heeft hij zijn sujetten vele stemmingen geobserveerd, hij werd er door geobsedeerd. Zijn model was „de mens" in zijn gevoelens, soms teder beschouwd, soms wreed en fel ge analyseerd". Dit schreven wij, zoals ge zegd, in 1962 en we hoeven daar niets aan toe te voegen of af te doen. In dit verband mogen we dan in de eerste plaats wijzen op een rug- naakt (nr. 11). een trefzekere conité- schets „in welhaast rauwe lijn tot grove contouren op het papier ge worpen". Een tekening, die een prachtig staal is van dit talent. Ver der mogen we de aandacht vestigen op de inkttekening „Portret G." (6) en „Meisje", een prent in beits (7), op twee tekeningen „Julde K". in beits (12) en Japans krijt (15). Ook deze prenten getuigen van een scherp inzicht in het menselijke van zijn su jetten en tonen het merkwaardige handschrift van deze nog steeds zoe kende kunstenaar. Dat handschrift vinden we toch weer terug in zijn nieuwe experimenten. Ka moen weet in zijn beits-tableaux tech nisch soms geraffineerde effecten te krijgen. Hij weet met uitvloeiende tin ten als he tware te aquarelleren, al mist de hardere beits-substanbie het trans parante van de soepeler waterverf. De enkele werken m olieverf konden ons slechts matig bekoren. Hier komen bijvoorbeeld anatomische afwijkingen (die overigens ook zijn terug te vinden in zijn andere werk) te sterk tot uiting om aannemelijk te worden gemaakt- Bovendien zijn de kleuren hard, als het ware zonder veel bezieling, in korte toetsen opgesmeerd zonder diepte en transparantie. Veelal ook zonder ex- Maar dat laatste neemit niet weg, dat wij er goed aan menen te deen Kamoen in zijn ontwikkelingsgang te blijven volgen. De worsteling met het onmis kenbare talent geeft daar alle reden toe. Wpr. VERBOUWINGSUITVERKOOP Verandering school aan Potgieterlaan (Leiden) LEIDEN Het bestuur van de Stich ting Roomsch-Katholieke Scholen te Lei den verzoekt het gemeentebestuur mede werking voor de verandering van in richting van het schoolgebouw aan de Potgieterlaan 7, in verband met wijzi ging van de bestemming van g.l.o.-school voor jongens en meisjes in u.I.o.-school voor meisjes. Enige tijd geleden is de g.l.o.-school voor jongens en meisjes aan de Potgie terlaan overgegaan naar het nieuwe ge bouw aan de Ter Haarkade. Het school gebouw Potgieterlaan is hierdoor vrij gekomen voor huisvesting van de u.I.o.- school voor meisjes, die thans nog is gevestigd in het gebouw Haarlemmer- De brug is van vanmoroen 6 uur af gesloten voor verkeer ov meer dan twde wielen. Fietsers en voet gangers kunnen er gebruik van blijven maken. De bus laat aan de ene zijde zijn passagiers uit en aan de andere kant staat een bus klaar om hen op te nemen. Een regeling die. wanneer ieder ge- disciolineerd meewerkt een mi nimum aan ovonthoud zal aeven Eoto N van der Horst Wilhelminabrug ging vanochtend dicht LEIDEN Sinds vanochtend 6 uur is het dan zover: drie maanden lang, om precies te zijn: tot 17 september, is de Wilhelminabrug afgesloten voor alle verkeer op meer dan twee wielen. En aangezien de Hoge Rijndijk met de Wilhelminabrug een belangrijke in- en uitvalsweg voor Leiden is, heeft deze afsluiting vergaande consequenties voor het verkeer. De politie heeft uit vele kwade regelingen de minst kwade moeten kiezen en daarbij ook nog rekening moeten houden met wensen van winkeliers en de belangen van toeristen. Zij hield vanochtend op de meeste „bedreigde punten" op uitgebreide schaal een oogje in het zeil. y-y 1 1 1 1 Er is over gedacht om ook de Lam- Omleidmgsborden Als we op onze eigen waarnemingen afgaan maar dat is uiteraard een momentopname dan concluderen we, dat het vanochtend bij de Wil helminabrug en op de Kanaalweg al lemaal nog wel meeviel, maar wat de Van der Valk Boumanweg, de Lage Rijndijk, de Haven en de Oude Singel en oude Vest betreft Op véle verkeerstechnisch be langrijke punten in en buiten de stad xoordt het verkeer door middel van borden omgeleid. De Kanaalweg met het daarop aansluitende Lammen3 schansplein, de Europaweg te Zoe- terwoude en het gedeelte van rijks weg 4a tussen Zoeterwouide en Lei derdorp vormen de belangrijkste schakels in de omleiding, zowel voor het uitgaande als het binnenkomende verkeer. menschansweg in te schakelen en daar door de Kanaalweg te ontlasten maai daar protesteerde een aantal winkeliers tegen en boverVen zijn de voorberei dingen voor de reconstructie van de Lammenschansweg ook al begonnen zo dat dit toch maar tijdelijk soulaas zou geven. Ten slotte vond men het wense lijk, dat toeristen de stad uit het oosten uit de richting Utrecht-Alphen dus binnenkomen via de normale entree, de Hoge Rijndijk. Vertragend Hoewel Hoge Rijndijk en Kanaalweg elkaar bij de Wilhelminabrug in vrij haakse bocht ontmoeten, en deze bocht dus door verkeer van beide kan ten moet worden „genomen", verliep het hier vanochtend allemaal bijzonder soe- peL Er waren voldoende politiemensen aanwezig om zonodig in te grijpen, maai dit bleek niet nodig te zijn. Lammen- schansplein en Europaweg werden onge twijfeld drukker bereden dan gewoon- U kunt U kunt ook 'n Amerikaan roken 'n Virginia roken Maar n kunt ook de onvergelijkbare Golden Fiction melange kiezen Voor rokers met een eigen stijl Onteigening gronden in Fortninwijk, Leiden LEIDEN Ingevolge een besluit van de raad zijn bij de arron dissementsrechtbank te 's-Graven- hase onteigeningsprocedures aanhangig gemaakt met betrekking tot eigendom men, gelegen in de Bos- en Gasthuis polder en begrepen in het onteigeningB- plan „Fortuinwijk". Tijdens het proces is met één van de drie daarbij betrokken eigenaren alsnog overeenstemming verkregen. Ten aan zien van de twee overige eigenaren moest de procedure worden voortgezet, hetgeen er toe heeft geleid, dat de recht bank de onteigening van de betrokken percelen, heeft uitgesproken. Deze per celen zullen worden ingebracht in het Grondbedrijf der gemeente. De door de rechtbank vastgestelde schadeloosstelling met inbegrip van de bijkomende kosten, bedraagt f 648.en f 55.018.15.De schadeloosstelling voor de pachter van laatstgenoemd perceel bedraagt, met in begrip van de daarbij komende kosten, f 48.782.25. De algemene kosten, welke uit het onteigeningsplan voortvloeien, vergen een uitgaven van f 2.088.to taalf 106.534.40. Eervol ontslag voor prof. dr. A. J. Steenhauer LEIDEN Bij K.B. is overeenkomstig haar verzoek eervol ontslag verleend aan mej. prof. dr. A. J. Steenhauer, buiten- gewoonhoogleraar in de toxicologie en gerechtelijke scheikunde. Centrum Vakopleiding kan nog cursisten hebben LEIDEN De geregistreerde arbeids reserve gaf in de afgelopen maand op nieuw een geringe daling te zien. Deze verdere afneming van het aan bod Is een gevolg van het op gang ko men van de seizoenwerkzaamheden in de landbouw en de horecasector. De vraag naar arbeidskrachten bleef t.o.v. de vorige maand gelijk en beweegt zich door toevallige omstandigheden be neden het peil van mei 1963. De werkgelegenheid blijft zich nog steeds gunstig ontwikkelen en van een ontspanning op de arbeidsmarkt is nog geen sprake. Het is verheugend, dat juist in deze periode van tekorten op de arbeidsmarkt de belangstelling voor het volgen van een vakopleiding aan het Centrum voor Vakopleiding van Volwassenen te Leiden flink is toegenomen. Deze belangstelling is zeker een ge volg van de belangrijk verhoogde loon- der vin gs vergoeding, waardoor de in komsten geen beletsel meer vormen het volgen van een vakopleiding. Een cursist, die een opleiding voor een ge schoold beroep in de bouwnijverheid volet, ontvangt inclusief bouwtoeslag en huurcomDensatie f 111,80 loondervings vergoeding oer week. indien hij 23 jaar en kostwinner ls. ea voltooiing van de opleiding en in dien de cursist in de bouwnijverheid gaat werken, ontvangt hij nog voor iedere cursusweek een premie van f3. Na een jaar in de bouwnijverheid werk zaam te z(jn gebleven, wordt op aan vraag een extra premie van f156 toe gekend. Voor een cursist van 23 jaar, die kost winner is en een opleiding voor een beroeD in de metaalindustrie volgt, be draagt de loondervingsvergoeding inclu sief huurcompensatie f 104,55. Daarboven kunnen alle cursisten dus zowel voor de bouw- als voor de metaalberoepen een prestatie toeslag ontvangen alsmede 83 in opleiding Eind mei 1963 waren 65 cursisten b(j het Centrum te Leiden in opleiding, nu zjjn 83 personen in opleiding, van wl< 39 voor een beroep in de metaalnijver heid en 44 voor een beroep in de bouw nijverheid. Het Centrum te Leiden heeft echter zijn maximale bezetting van 130 cursis ten nog niet bereikt. In totaal zijn bij dit centrum reeds 2600 vaklieden opgeleid- Voor alle centra in Nederland bedraagt het aantal 59.000. Te Leiden wordt opgeleid voor precisie- machine-, constructie- en onderhouds- bankwerker. meitaaldraaier. elektr. las ser, betontimmeren, allround timmerman en metselaar. Voor scholing komen personen van 18 tot 50 jaar in aanmerking. Er zijn moderne scholingsmethoden ontwikkeld, waardoor het mogelijk is cm geschoolde arbeidskrachten binnen vrij korte tijd op te leiden tot vaklieden, die het vak, waarvoor zij zijn opgeleid, in alle onderdelen kennen. De werkgelegenheid in Leiden en om geving breidt zich nog voortdurend uit. waardoor men steeds meer vaklieden, dus geschoolde arbeidskrachten, nodig heeft lijk, maar dit gat ook geen moeilijk heden. Minder vlot verliep de verkeers stroom van Leiderdorp naar Leiden via de Van der Valk Boumanweg en de Lage Rijndijk. Reeds halverwege de Van der Valk Boumanweg moes ten we herhaaldelijk stoppen, een stukje optrekken en weer stoppen. Dit bleef zo tot we in het centrum van Leiden tvaren. Lam m enschansweg niet De voorrangskruising Lage Rijndijk- Herensingel-Zijlsingel was een uitge sproken knelpunt dat zeer vertragend werkte op de doorstroming van het ver keer. De verkeerslichten werden hier vanochtend niet bediend. Ze voldoen trouwens nog niet helemaal, zoals we onlangs berichtten. Alsof het allemaal nog niet genoeg was, had ook de Oude Singel vanochtend een versmalling we gens werkzaamheden. Overigens vernamen we, dat de politie nauwlettend „de vinger op de pols houdt". Blijken er op de kruising Ka- naalweg-Hoge Rijndijk verkeerslichten nodig te zijn, dan komen ze er, maar uiteraard wil men eerst bezien, waar zich de grootste moeilijkheden voordoen. Lekten heeft weidra tehuis voor geestelijk gehandicapten LEIDEN Op 1 juli 1963 besloot de raad aan de Stichting Tehuizen voor Geestelijk Gehandicapten een geldlening van maximaal f 200.000 te verstrekken, ten behoeve van de aankoop, verbouw en inrichting van een gezinsvervangend tehuis voor mannelijke zwakzinnigen. Nu de rijksgoedkeuring voor de verbouw van het door de stichting voor het onder havige doel aangekochte pand is verkre gen, kan met de uitvoering van de plan nen worden aangevangen. Voornamelijk als gevolg van de gedu rende de laatste tijd sterk gestegen bouwkosten, zullen de aanvankelijk opge stelde kostenramingen aanzienlijk wor den overschreden. In verband hiermede wordt door het stichtingsbestuur verzocht het maximum van de toegestane geld lening te verhogen tot f 250.000. Gezien de grote waarde, die aan de totstandko ming van een tehuis, zoals door de stich ting wordt beoogd, kan worden gehecht, komt het B. en W. verantwoord voor, dat het gedane verzoek wordt ingewil ligd. „Schooltand"-centrum in Leideii-Zuidwest LEIDEN Als gevolg van de toe neming van het aantal scholen in het zuidwestelijk stadsdeel heeft zich sterk de behoefte doen gevoelen ook in dit deel van de gemeente een behandel centrum voor de schooltandverzorging te richten. In verband hiermede heeft de Stichting Schooltandverzorging financiële medewerking verzocht in vorm van het verstrekken van een geldlening van f 17.500' voor de inrich- een behandelcentrum in een perceel asm de Titus Brandsmalaan. Voorts heeft de stichting verzocht ■n geldlening te verstrekken van f2.500 voor de kosten, verbonden aan de verplaatsing naar de openbare lage- school Rijnsburgersingel van het be handelcentrum, dat voorheen was ge vestigd m het ebouw van de Genees kundige- en Gezondheidsdienst aan de Nieuwe Mare. Leidse jongeman nam fiets weg in Alphen LEIDEN Een Leidse journalist kreeg een lift naar Alphen aan den Rijn 19-jarige Leidse jongeman, die vroeger medewerker aan zijn blad was. Ter hoogte van de plaats waar de jour nalist enige maanden tevoren zijn (dure) fiets had neergezet, waarna die was ver dwenen. zei de jongeman: „Hier heb ik een paar maanden geileden een fiets weggehaald". De journalist zei niets. ging naar het ouderlijk huis van de jongeman, waar hij zijn fiets m de garage vond. Via de recherche kreeg hjj zijn rijwiel terug. Hoe Valkenburg spaarde VALKENBURG Bij de Rijkspost spaarbank, kantoor Valkenburg, werd in mei f15.117,74 ingelegd en f8.953,69 te rugbetaald.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3