N.L.C.-beker weer naar Krimpen a. d. IJssel Slechts 9 koren op concours Ring Leiden en omstreken Plan voor coördinatie van ontwikkelingshulp Overheid remt uitvoering van ruilverkavelingen Er moet meer geld op tafel ASPIRIN..,.» BAYER achter! Avondvierdaagse Alphen begon gisteren goed Bejaarden van Hoogmade dag uit waren E.H.B.O. Leimuiden dertig jaar Bejaarden van Koudekerk maakten jaarlijkse reis Papieromloop op record NIEUWE I.ETDSE COURANT 4 DONDERDAG 4 JUNI 1964 Agenda voor Leiden en Den Haag Donderdag Antonius-clubhuis, 8 uur: Leidse Herv Jeugdraad, toneelavond voor alle mede werkenden, toneelgroep uit Heemstede met blijspel „De vrouwen krijgen hun zin". Gemeentelijke Bedrijfstechnische school Medusastraat 24, 2 tot 5 en 7 tot 9.30 uur: tentoonstelling werk van leerlingen. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur. Haagsche Comedie met Mesalliance. Vrydag Geref. Jeugdgebouw, Breestraat 19. 8 uur: spreekbeurt ds. J. A. Smink. Rest Zomerzorg, Stationsweg 35a, 8 u aid. Leiden NEVOBO, bijzondere verga dering afdelingsraad. Gemeentelijke Bedrijfstechnische school Medusastraat 24, 2 tot 5 en 7 tot 9.30 uur: tentoonstelling werk van leerlingea In den Vergulden Turk, 4 tot 5.30 uur: receptie van de heer F. C. J. Alt t.g.v. 40-jarig jubileum bij Het Motorhuis. Rest. Van der Heyden, Breestraat 85, 8 uur: Leidse Smalfilmliga, laatste club avond van het seizoen. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met Quadrille. Zaterdag Antonius-clubhuis, Mare 43, 5.30 tot 7 uur: receptie Lugdunum tg.v. kampioen schap en promotie naar tweede klasse. Oegstgeest. Oud-Poelgeest: tuin feest „Samen Bouwen". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Othello. Zondag LEIDERDORP aula chr. school Zijlkwartier. 7.30 uur: jeugddienst Herv Gemeente, met medewerking van com bo. onderwerp van prediking: „Geloof zekerheid". Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en de Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. Films: Camera: (2.30. 7 en 9.15 u.) The mouse on the moon (a.1.). Lido: (2.30, 7 en 9.15 u.). De leeuw van Syracuse (14 j.). Luxor: (2.30. 7 en 9.15 u.). De nylon- strop (18 J.). Rex: <2.30, 7.15 en 9.15 u.). Prairlerat- ten (14 j.); maandag t.m. woensdag: (2.30, 7.15 en 9.15 u.).Meisjes voor Havan na (18 j.). Studio: (2.30. 7 en 9.15 u.). Hij was vannacht bij me (18 j.). Trianon: (2 en 8 u.). Irma la Douce (18 j.). Tentoonstellingen De Lakenhal: Shakespeare hoe er waar, tot 29 juni Noordwijks schietnieuws NOORDWIJK De wisselmedailles werden tijdens de laatste wedstrijd van dit seizoen van de schietvereniging „Blijft voor 't land" gewonnen door: buks: 1 A v Egmond. 2 C v d Tang. 3 me vrouw C Smid. In de 2e klas werd defi nitief winnaar Van der Tang met 44, 50. 43. 46 en 41 punten. KSO: N W Caspers, 58 pt, le kl.; C Paun 55 p, 2e klas. Op 12 juni wordt de jaarvergadering gehouden. Geen voorrang: 2 wrakken NOORDWIJK Op de voorrangskrui sing nieuwe verbindingsweg Offemweg— Gooweg gaf een inwoner van Katwijk met zijn auto geen voorrang aan een auto, bestuurd door een 22-jarige juf frouw uit Noordwijkerhout Beide auto's werden totaal vernield. Twee inzittenden van de Katwijkse auto moesten naar het academisch ziekenhuis in Leiden wor den gebracht, de Noordwijkerhoutse kon per taxi naar haar woning gaan. NOORDWIJK Geslaagd: H. E. M. Boeke voor het doctoraal examen Neder lands recht LEIDEN Het jaarlijkse concours van de ring van christelijke zangver eniging „Leiden en omstreken", in de gehoorzaal gehouden, was veel kleiner van omvang dan gewoonlijk. De, door het bestuur, aangeschreven vereni gingen hadden dus, gemiddeld, flauw gereageerd. „Hymnus de ascencione" Naar de oorzaken speuren v onttrekken zich grotendeels ordenend denken, zjjn even onbereken baar als het naamloze publiek. Het is te hopen, dat de aanmelding de volgende keer, als zo vaak, verblijdend groot zal zjjn. De zangbeoefening in verenigings verband kan de concoursprikkel op den duur niet missen. Het lijkt ons zeer ge wenst, dat de koren hun kwaliteit en plaats kennen en deze op gezette tijden laten testen. Zo moest het concours het deze keer van slechts negen koren hebben (Jubi late Deo uit Alphen was niet versche- Na het welkomstwoord van ringvoor- zitter Knipscheer, die, onder anderen wethouder Harmsen, ere-voorzitter Goedhard en de drie ere-leden in 't bij zonder begroette, leidde dr. P. L. Schoonheim het concours met een pret tige, nu en dan geestige toespraak in. Hij achtte voor een dergelijk vocaal wedijveren het Juicht elk om strijd met blijde galmen" (uit de oude berij ming) een wel heel geschikt grond-mo tief. De deelnemers waren over vier afde lingen verspreid (II, I, uitmuntendheid, •en ere-afdeling). „Superieur" is verdwe nen of zal althans verdwijnen. We hopen echter, dat de zangersbonden het goede voorbeeld van de blazers zullen volgen en die wonderlijke waterhoofd-classifi catie zullen vervangen door een eenvou dig lettersySteem Afgezien van de koren uit Krimpen aan den LJssel en Krimpen aan den Lek en Vélsen-Beverwijk was dit concours een Ring-aangelegenheid. We kwamen dus, wat de zang betreft, nauwelijks voor verrassingen te staan. De gemiddelde kwaliteit der prestaties w?s vrij goed tot goed, met een paar uitschieters. Van alle koren kregen we de indruk, dat ze met zorg op deze zangwedstrijd waren voorbereid. Enkele dirigenten bleken zich van de vrU ver raderlijke zaal-akoestiek weinig bewust. Men kan hier nu eenmaal niet uit-volle- borst zingen, zonder scherpte, onduide lijkheid en zelfs hoogteverlies te riske ren. Over de uitgevoerde werken waren we niet steeds enthousiast. Verplicht wa ren Beintema's „Psalm 8" (composito risch niet erg groots en vrU ondankbaar). Jac. van Berchems „Paas-Halleluja" en Bern. Smilde's „Paas-Introltus" (waarvan het laatstgenoemde zeker het meest ge slaagd moest worden genoemd) en (voor II) Goudimels zetting van psalm 121. Als vrije nummers moeten worden ge noemd „Tu es Petrus" (Palestrina) door Concordia uit Noordwijkerhout, „Beati mortui" van Alph. Vranken en, vooral, i Joh. Wage- Om ons verhaal niet kolommen-lang te maken, onthouden we ons van détail besprekingen. De koren hebben met veel toewijding gewerkt, maar ze waren in elk geval even gelukkig. Spanning en niet-<berekende akoestische grillen drukten niet zelden de prestatie tot een soms te laag niveau. De jury bestond uit de heren A. C. Schuurman (Den Haag), Adr. Kousema ker (Goes) en Maarten W. Kooy (Soest). Ze oordeelden streng en, naar ons bleek, vrij formeel. We hadden graag gezien, dat zij de klankkwaliteit, de expressie en de beweeglijkheid van de lijnen wat meer in rekening hadden gebracht. Onze persoonlijke beoordeling verschilde hier en daar niet onbelangrijk en met die van de ongetwijfeld op ritme, toonvastheid en opvatting zeer attente jury, zodat de uitslag ons ten dele bepaald verraste. Eerste prijzen waren schaars. Eén van de drie kreeg die onderscheiding zelfs op het nippertje (300). Voor de beide koren met 299 punten vonden we het erg sneu, dat ze de vurig verlangde eerste prijs nét niet haalden. UITSLAGEN 2e afdeling Zangkoor Ned. Prot. Bond (Alphen) 287 p, 2e pr. Afd. Uitmuntendheid „Soli Deo Gloria" (Krimpen a. d. Lek) 299 p., 2e pr. le afdeling Ger. Evamg. koor (Velsen-Beverwijk) 312 p., le pr., „Concordia" (Noordwij kerhout) 262 p„ 2 pr. Chr. Dubbelman- nenkwartet „Onderling Kunstgenot" (Nieuw-Vennep) 300 p., le pr., „Halle luja" (Oude Wetering) 299 p.. 2e pr., ..Con Amore" (Alphen) 297 p.. 2e pr. Ere-afdeling „L'Espérance" (Krimpen a. d. IJssel) 330 p., le pr., „Advendo" (Burgerveen) 272 p., 2e pr. „L'Espérance" te Krimpen aan den IJssel krijgt dus de wisselbeker, door de directie van de Nieuwe Leidse Courant destijds beschikbaar gesteld, voor de tweede maal één jaar in bezit Joh. van Wolfswinkel Studiecommissie Landhouwschap: (Van onze soc-economische redactie) TAE Commissie Ontwikkelingshulp van het Landbouwschap is thans bezig met het ontwerpen van plan om in de toekomst alle initiatie ven voor hulpverlening aan zgn. ont wikkelingslanden. afkomstig uit alle sectoren van de land- en tuinbouw, te coördineren. Dit is in de gisteren ge houden vergadering van het Land bouwschap meegedeeld door de sec retaris van deze commissie, drs. M. L. de Heer. In deze vergadering lag een rapport van de Commissie Ontwikkelings hulp ter tafel, waarin uitvoerig werd ingegaan cp de betekenis en de moge lijkheden van de Nederlandse landbouw voor de hulp aan ontwikkelingslanden. Geconcludeerd werd ojil. dat gestreefd zal moeten worden naar een zo groot mogelijke coördinatie van de Nederland se hulpverlening, hetgeen voor de land bouwsector o.a. betekent een zo nauw mogelijke samenwerking tussen over. heid, particuliere organisaties en be drijfsleven en van een coöperatie var de bestaande activiteiten van export- handel naar ontwikkelingslanden. Voorts moet volgens de commissie de Ne- Voorzitter Landbouwschap: (Van onze soc.-econ. redactie) ÜE voorzitter van het Landbouw schap, de heer A. W. Biwenga, heeft gisteren zijn ernstige ongerust heid uitgesproken over het feit dat de jaarlijks gereed komende opper vlakte ruilverkaveling in geen enke le verhouding staat tot de nn voorbe reiding zijnde en aangevraagde ruil verkavelingen. omdat de investerin gen bij lange na geen gelijke tred houdenmet de oppervlakte van de in stemming gebrachte ruilverkave lingen. BAYER helpt miljoenen mensen: Aspirin tegen pijn. Daarom staat de naam BAYER op elk tablet Aspirin. U kunt vertrouwen op de snelle werking van Aspirin bij hoofdpijn, verkoudheid of griep. Aspirin, de wereldvermaarde pijnstiller! De heer Blewenga constateerde dat in de periode van 1958 tot 1963 de investe ringen in de cultuurtechnische sector ge daald zijn van f 188 miljoen tot f 150 mil joen, terwijl zij juist aanzienlijk hadden moeten stijgen. De oorzaak hiervan ligt niet bij de grondeigenaren en grondge bruikers, aldus de voorzitter van Land bouwschap, maar bij de te beperkte om vang der beschikbare subsidiekredieten van de zijde van de overheid. Daardoor doet zich de situatie voor. dat in 1955 een investeringsvolume van f 93 miljoen beschikbaar was voor een uitvoering zijnde oppervlakte aan ruilverkavelingen en herverkavelingen 160.000 ha. terwijl in 1963 slechts f 88 miljoen beschikbaar was voor 357.000 ha. Stuwmeer Over de vrijwillige ruilverkavelingen, die in verschillende orovincies een grote vlucht hebben genomen, zei de heer Bie- wenga dat deze helaas slechts met mond jesmaat de zeef van de Centrale Cultuur technische Commissie en de minister van landbouw passeren met het gevolg dat er zich per 1 januari jl. reeds een „stuw meer" van ca. 28.000 ha had gevormd. De voorzitter achtte het dan ook nood zakelijk, dat op de komende begroting van landbouw een aanmerkelijk hoger bedrag voor de uitvoering van ruilver kaveling zal moeten worden uitgetrok ken en dat een nieuwe post voor de vrij willige ruilverkavelln gsovereenkomsten dient te worden opgevoerd. De beschik baar te stellen middelen dienen z.l. in overeenstemming te worden gebracht met een zo vlot mogelijke uitvoering van een stemmingsprogramma van ruilverka velingen van minstens 50.000 ha per jaar. De heer Bicwenga achtte dit temeer nodig met het oog op de toekomstige positie van Nederland in de EEG. In di verse EEG-landen. met name in Frank rijk en Duitsland, ontwikkelt zich de laatste jaren een koortsachtige activiteit om de structuur van hun landbouw te verbeteren. Adviesorgaan Het (voorlopige) rapport leverde wei nig stof tot discussie op. Slechts enkele bestuui'sledcn spraken er over, waarvan de voorzitter van de Chr. Boeren- en Tuindersbond, drs. R. Zijlstra, consta teerde dat de commissie wel van co ördinatie bij de hulpverlening spreekt maar daartoe geen wegen aanwijst. De commissie-secretaris deelde in antwoord hierop mee dat de commissie die haar werkzaamheden voortzet, daaraan thans inderdaad werkt. De heer Zijlstra deed de suggestie een orgaan te stichten, waarin representanten van alle sectoren van de land- én tuinbouw vertegen woordigd zijn. Alle initiatieven zouden dan door zulk een orgaan, dat tevens de minister van landbouw zou moetén adviseren. Op hun nut kunnen worden getoetst. Programma Ter Leede SASSENHEIM Ter Leede-program- ma voor zaterdag: Junioren A en B gaan op toernooi naar Rouwkoop, de wedstrij den beginnen om 2.15 uur. Vertrek 1.30 uur per autobus van „Oude Post". Za terdag zijn de pupillen en aspiranten in hetzelfde toernooi aan de slag geweest. Zij wisten daar totaal 17 punten te be halen. Daarmee bezetten zij de derde plaats voor de verenigingsprijs, achter Rouwkoop (21 punten) en Katwijk (18 punten). Op de vierde en vijfde plaats komen resp. S.VL.V met 16 en Lugdu num met 8 punten. Zaterdagavond half zeven nederlaagwedstrijd TeylingenTer Leede. SASSENHEIM - werd ingelegd in i uitbetaald f 57.093, Sassenheim krijgt ook een sportraad SASSENHEIM Maandagavond 8 juni heeft in het K.&-gebouw de oprichting plaats van een plaatselijke sportraad. De initiatiefnemers zijn een aantal figuren uit de Sassenhelmse sportwereld. F voorlopig concept voor de statuten het huishoudelijk reglement is reeds voorbereidende besprekingen opgesteld en zal op de oprichtingsvergadering wor den behandeld. Alle plaatselijke sport verenigingen. die werkzaam zijn in er kend landelijk verband, zijn uitgenodigd tot deelneming. Concert Voorschotens Kamerorkest VOORSCHOTEN Woensdag 17 juni geeft het Voorschotens Kamerorkest der leiding van Lucius Voorhorst ert in de Hervormde kerk aan Kerkplein 2. Jaap Stotijn, hobo, zal dewerking verlenen. Onder meer worden erken van Handel. Telemann en Beet hoven gespeeld. Aanvang 8.15 uur. Het Voorschotens Kamerorkest werd september 1963 opgericht en telt thans twintig orkestleden. Als doelstelling heeft men het musiceren door onder goede leiding. Tennisclub Oude Wetering OUDE WETERING Begin mei ver meldden wij dat er in Oude Wetering een tennisclub was opgericht. Een aan tal initiatiefnemers kwam kortgeleden weer in vergadering bijeen. Er bleken zich toen al 40 deelnemers en deelneem sters te hebben opgegeven. Ook uit Lei muiden en Rijnsaterwoude is veel be langstelling. Vrijdagavond om half 9 zal er opnieuw een vergadering worden be legd in De Woelige Baren. De voorzitter van de tennisclub uit Leiderdorp, de heer Van Straten, komt een uiteenzetting ge ven van alles wat de tennissport betreft. Iedereen die belangstelling heeft, is wei- Burgerlijke etaml Benthuizen ALPHEN Het aantal deelnemers aan de avondvierdaagse Alphen aan den Rijn, die gisteren begonnen is, bedraagt 881. Dat is een stijging van ongeveer honderd, vergeleken met vorig jaar en de altijd optimistische secretaris J. P. Woordes rekent er op dal men volgend jaar tegen de duizend zal komen. Een feit is dat er vooral bij de jeugd animo is voor de wandel sport. Onder de deelnemers aan deze zeven de avondvierdaagse zijn 161 individue- len, de meerderheid is echter verdeeld in 39 groepen van de volgende vereni gingen: „De vrolijke tippelaars. Aarlan- derveen. 2 groepen; ,,Stap voor stap", Hazerswoude-Rijndijk; N.A.S., Leimui den: School met den Bijbel, Bodegraven; W.I.O.S., Boskoop, 4 groepen; W.I.K., HOOGMADE Om half negen trokken woensdagmorgen de bejaarden per bus, om hun jaarlijkse uitstapje te maken. Ook zuster Rusman van het Wit- Gele Kruis en dokter J. Mooter te Wou- brugge maakten de tocht mee. Deze ging allereerst via Hilversum naar restaurant Eemland in Soest, waar de koffie werd gebruikt. Door het prach tige Utrechtse heuvellandschap reed men verder naar Uddel De weersomstandig heden lieten niet toe, dat in de openlucht werd gegeten, zodat men de broodmaal- Gemeente Woubrugge verliest kort geding WOUBRUGGE De arrondissements rechtbank in Den Haag deed uitspraak in een door de gemeente aangegaan kort geding tegen de heer A. Pieterman, be woner van het perceel Dokter Lothlaan 5. waarin ook de kantoorruimte van de P.T.T. is ondergebracht. De gemeente gelastte destijds, ingaande 1 maart 1964, de ontruiming van deze woning, daar de huidige bewoner reeds geruime tijd niet meer de functie vervult van kantoorhouder bij de P.T.T. De rechtbank was echter van mening, dat door de gemeente twee afzonderlijke huurcontracten zijn afgesloten, n.l. met de huidige bewoner en de P.T.T. en wees voorts op de nieuwe huurbeschermings- bepalingen waarom de vordering van de gemeente tot ontruiming dan ook niet ontvankelijk werd verklaard. Uitstapje uit Woubrugge WOUBRUGGE Woensdagmorgen om half negen vertrok een dertigtal leden van de Plattelandsvrouwen per bus voor een excursie naar de provincie Utrecht. De heenreis leidde langs binnenwegen via Haastrecht naar Utrecht, waar ge zellig koffie werd gedronken in restau rant 't Kalfje. In Rhenen werd het die renpark bezocht, waar in het restaurant eerst de lunch gebruikt en na afloop thee gedronken werd. Langs de mooiste we gen over de heuvels ging de tocht terug tot Doorn, waar de dames werden rond geleid door het kasteel van de vroegere Duitse keizer De dag besloot men mei een diner in restaurant Damlust te Leer- sum. waarna men in opgewekte stem ming langs de kortste weg huiswaarts tijd in het nabijgelegen restaurant nuttig de. De volgende pleisterplaats was de uit spanning Julianatoren bij Apeldoorn, waar verscheidene bejaarden, behalve van de aangeboden thee, ook nog genoten van de speeltuin. In prima stemming werd de terugtocht aanvaard. Na nog één keer gepauzeerd te hebben in het restaurant bij de Pyramide van Auster- litz, reed men via Bodegraven en Leider dorp naar huis. Hier werd het gezelschap bij de ingang van het dorp een muzikale ontvangst bereid door de RK. muziek vereniging De Heerlijkheid Hoogmade. Tot slot genoten alle bejaarden en hun begeleiders nog in hotel Van der Ploeg van een uitstékend diner. Leiden: De Stalen band. Leiden; de Al- phense gymnastiekverenigingen DOS, 4 groepen; Wilskracht, 2 groepen; Hou vast 1 groep; Da Costaschool: Groen van Prinsiererschool; de Alphense wandel sportverenigingen „Vlug en Goed", 2 groepen; De natuurvrienden. 2 groepen; „Op Goede Voet", 4 groepen; Quick Steps, 3 groepen; Sempre Avanti, 7 groe pen; speeltuinvereniging Vreugde-Oord, 1 groep. De afstanden zijn: tot en met 13 jaar dagelijks 10 km: er boven: 3 x l,r zaterdag 20 km. De mensen var E.H.B.O. (die gisteravond en vanavond dienst doen; de andere avonden het Roode Kruis) hadden het niet druk. Het parcours voert vanavond rich ting Gouwsluis, langs het Gouwepad, Bedelaarsbosjes en het Rietveldsepad weer naar huis voor de tien kilometer; de 15 km wandelaars gaan langs de ovezijde van de Gouwe, Groeneweg en Goudse Rijpad weer op huis aan. Bouw Geref. kerk te AIplien-Noord ALPHEN Zoals we geruime tijd ge leden hebben gemeld, werd bij het over leg rond de kerkbouw te AlDhen-noord ook betrokken de Alphense aannemings firma gebr. Den Ouden. Thans is onder hands de opdracht tot kerkbouw aan gebr. Den Ouden verstrekt LEIMUIDEN Een dezer dagen was het dertig jaar geleden dat de Kon. Ned Ver. voor Eerste Hulp By Ongelukken met een afdeling werd uitgebreid en met de afdeling Leimuiden en Rijnsater woude. Wat dit voor de omgeving bete kent, is duidelijk: regelmatig wordt hulp verleend, maar dit eist reg'elmatige oefe- lning. Met een maandelijkse bijeenkomst tracht het bestuur het contact levendig te houden en de vaardigheid te bevordc- Het zilveren jubileum is in 1959 met officieel vertoon gevierd, in tegenstel ling tot het Ce lustrum, dat deze week werd herdacht met een bijeenkomst de leden met hun echtgenoten die werd gehouden in de feestelijk versierde zaal van hotel „Het Wapen van Leimuiden' Het is een avond geworden, die in ee: ongedwongen en gezellige sfeer werd doorgebracht. De presidente, mevrouw Heenk- Berghoeff, die reeds van de oprichting af lid is, werd dank gebracht voor haar bijzondere toewijding waarmee zij als presidente, maar vooral ook als leidster van de oefenavonden de afdeling ei daardoor eigenlijk de gehele gemeen schap dient. Deze huldiging ging verge zeld van een bloemetje. Ook de heer H. Meijer, die van de op richting af bestuurslid is. werd in de bloemetjes gezet. De docent, dokter J. A Brinkhorst, werd een platenbon aan- Aavertentie HORLOGES GOUDEN RINGEN VERLOVINGSRINGEN KLOKKEN Vrijblijvend zichtzending aan hui. G. KOELEWIJN KOUDEKERK Het was voor de 164 bejaarden uit Koudekerk aan den Rijn een dag van genieten en gezelligheid, toen zij hun jaarlijks reisje maakten. Het weer werkte mee om de stemming er in te houden. Met éen viertal bussen werd 's morgens omstreeks negen uur gestart bij de Burge meester de Hcrderschool en zoals gewoonlijk waren weer veel belangstel lenden gekomen om hen te zien vertrekken. De reis ging naar Oud-Loosdrecht, waar de koffie werd gebruikt Vandaar trok men naar Oud-Valkeveen, waar de lunch werd gebruikt en de bejaarden konden genieten van de speeltuin, het herten kamp en van de mooie bosrijke omgeving. Velen maakten van de gelegenheid ge bruik een flinke wandeling te maken. Om half drie werd de reis voortgezet naar Noordwijk, waar in Seinpost de thee wérd genuttigd. Een tweetal aanwezigen dat zijn verjaardag vierde, moest hier veel handen schudden. Voorzien van een cor sage werden zij door hun reisgenoten toe gezongen. Nadat hier enige tijd was door gebracht, trok men via Leimuiden naar het middag Duiven vlogen Katwijk KATWIJK AAN ZEE De postduiven, houdersvereniging De Rijnmonders hield een wedvlucht met oude duiven van Neufvilles. Afstand 187 km. In concours 181 duiven De uitslag luidt: Muldexvvan der Plas 1, 2, 42; B. Paauw 3, 19, 20, 21, 32, 34, 35: J. Jungerius 4. 28; H. Smit 5, 18, 29, 39; G. Noteboom 6, 10, 13; H. M. Tjcbbes 7, 16; W. Heemskerk 8, 9, 43; J Meulendijk 11, 17, 27; T. de Mooij 12, 26; J. Heemskerk 14. 23, 31; W. de Vreugd 15, 24: A. van der Plas 22, 33. 44: J. Guijt 25; T. Meirink 30: M. Souverein 36; G. van Kruistum 37; H. Woudsma 38; L. van der Plas 40; T. de Liefde 41, 45. Wedvlucht Katwijk KATWIJK De postduivenhouders- vereniging De Rijnmonders hield een •vlucht vanaf Neufvilles (België). Afstand 185 km. De duiven waren gelost om 9.15 uur bij n.o. wind. Mulderv d Plas 1, 2, 42; B Paauw 3, 19, 20. 21. 32. 34. 35. J Jun- genius 4, 28: H Smit 5, 18. 29. 39; G Note boom 6. 10, 13; H. Tjebbes 7, 16; W Heemskerk 8, 9, 43; J Meulendijk 11. 17, 27; T de Mooy 12. 26; J Heemskerk 14, 23. W de Vreugd 15, 24; A v d Plas 22, 44; J Guyt 25; T Meyerink 30; M Souvereyn 36; G v Kruistum 37; H Woudsma 38; L v d Plas 40; T de Liefde 41, 45. Aankomst eei-ste duif 11.55,59, snelheid 1158,14; laatste duif 12.08.52, snelheid 1071.03. KATWIJK AAN ZEE Vrijdag hoog ater 10.55 u.. 23 30 uur; laag water 6.11 De stand van het schatkistpapier was op 2 juni (25 mei) in miljoenen guldens. Promessen 562,5 (562,5), biljetten 2.663,9 (2.698,1). Alphen aan den Rijn, maal wachtte. Hier sprak wethouder W. van Vegten, die namens het gemeentebestuur de reis meemaakte, de bejaarden toe. Hij dankte de afdeling van de Bond van Plattelands vrouwen voor haar intensief werk om deze reis mogelijk te maken, en de be volking voor de financiële steun. De wet houder vertelde, dat bij de bouw van dc bejaardenwoningen ook is gedacht aan dc bouw van een aparte recreatiezaal. Aan gezien het postkantoor in de directe na bijheid komt, aldus spreker, ligt de AOW vlakbij. Dankwoorden De heer W. van den Dool sprak de bejaarden woorden van dank, waarbij hij deze dag een onvergetelijke noemde De presidente van de plaatselijke afdeling van de Bond van Plattelandsvi-ouwen, mevrouw Van der Bijl-De Bruijn, riehttc- zich ook met enige woorden tot de be jaarden. Ook zij dankte de inwoners var Koudekerk aan den Rijn en Hazerswoude (Rijndijk) voor hun offervaardigheid waardoor het elk jaar mogelijk is deze reisjes te maken. Omstreeks kwart over acht kwam het gezelschap bij de Koude- kerksebrug aan. waar Kunst na Arbeid het opwachtte om de bejaarden onder vrolijke marsmuziek naar de Burgemees ter de Herderschool te begeleiden. Ook bij de thuiskomst waren velen aanwezig. Koudckerkse Schaakclub KOUDEKERK Uitslagen van de zo mercompetitie van de Koudekerk; Schaakclub: groep I: A. J. de Witte—' van Dorp 0—1; A. Scheer—W. G. Jouw- stra 01; W. G. JouwstraT. van Dorp 'a—'i: A. J de WitteH. van Vliet 1—0: J. van Nieuwenhuizen—W. G. Jouwstra '2—Vi. Groep II: J. ColijnN van Don selaar 10; C. ReijneveldJ. de Houdij- kcr 10; N. van DonselaarC. Reijne veld 10; J. den HoudijkerJ. Cok 1—0; J. ColijnH. Starreveld afgebi-okcn. Groep II: R. Geei-lof—J. van Egmond 10; L. van der Wulp—H. Boelee 01- J. van Egmond—G. de Wit 1—0 Groep IV: A. van der Meijden—P. den Braban der 10; G. Snatersen—P. de Jong 1—0; J. RafainA. van der Meijden 01; P den Brabander—G. Snatersen 0—1. KOUDEKERK In de week van 8 tot 13 juni zal te Koudekerk aan den Rijn de jaarlijkse collecte worden gehouden ten bate van het Leidse Diaconessenhuis. 2?.co !?cte.voor dit doel te Hazerswoude (Rijndijk) is over enkele weken. geboden .terwijl mevrouw Brinkhorst werd verrast met een boeket. Aan het eind van de avond dankte dok ter Brinkhorst namens de aanwezigen het feestcomité en allen die hebben meege werkt aan het welslagen van deze avond Hoofdagent Molenaar ter niste gelegd AARLANDERVEEN Op de alge mene begraafplaats te Aarlanderveen Is ter ruste gelegd. Leden van het politle- dinsdagmiddag hoofdagent W. Molenaar korps Alphen aan den Ryn volgden de begrafenisstoet: acht van hen escorteer den de lijkauto en acht droegen de kist naar de groeve, waar zij een erewacht vormden. In verband met de ziekte van de bur gemeester nam locoburgemeester J. v. d. Berg de plaats van het hoofd van de po litie in. Hij lichtte zich met woorden van deelneming tot de familie en sprak met waardering over de trouw en accura tesse van de overledene. De geref. predikant W. J. van Hoek hield een toespraak naar aanleiding van Joh. 3 16: Want alzo lief heeft God de wereld gehad". Naar ons besef had Mole naar nog een grote taak voor zijn gezin, aldus de predikant. Ook voor de geref. kerk van Aarlanderveen, waar hij zich met veel animo gaf voor het comité kerkbouw en de voorbereiding van bazaar. Ds. Van Hoek las de geloofsbelijdenis waarna een familielid dank bracht voor de belangstelling. Weekstaat Ned, Bank De bankbiljettenomloop is op de week staat der Nederlandse Bank van 1 juni met f 225 miljoen tot een nieuw hoogte punt van f 6618.7 min gestegen, tegen een vorig record vap f 6448 min op 4 mei. Deze opmerkelijke uitzetting houdt in belangrijke mate verband met de aan merkelijke daling van het saldo der schatkist van f 327.2 min tot f 88 min. Men neemt aan dat bij de overheid vakantiegelden zijn uitbetaald, en de daling van het saldo tot beneden de f 100 min is dit jaar nog niet voorgekomen. Begin 1961 was het saldo zelfs ver boven het miljard, Op 11 juni moet de storting geschieden van de inschrijving op sohat- kistpromessen van 9 juni en dit zal de geldmarkt ongetwijfeld beïnvloeden. Tegenover deze grote verandex-ingen steekt de bijzonder rustige positie van de banken sterk af. Hun saldo is met f 28 min verminderd doch bedraagt nog altijd f 293,3 min. Het verplicht renteloos deposito is f 102 min. Voorechotten krompen met f 8 min tot f 6 min. De viezen daalden met f 15 min, waardoor goud en deviezen op f 6485,2'min kwa men, convertibele deviezen vermeerder den van f 772 min tot f 779,2 min, het dekkingspercentage steeg van 91,41 tot 91,54. De geldmarkt is ruim, zelfs zo ruim dat tweemaal achtereen in twee dagen het daggeld met een half procent werd verlaagd tot 2 pet. Men verwacht ook de eerstkomende dagen een ruime markt. De voornaamste posten waren in mil-1 joenen guldens op 1 juni (25 mei)- Activa: goud 5769,5 (5769,5), vorderingen in goud 779,2 (772) guldensvoderingen op buitenl. 31.8 (31,8). papier door bank gekocht 560,4 (560,4), voorschotten 6 h Ïk-, f.d" mUnt€n 11,5 ÜI'5>: Passiva: ^obd^tten 6618-7 (639i). schatkist 88 7.2). banken in Ned. 293 3 (326) an dere ingezetenen 52.2 (34.3)'. banken in buiten], 72.7 <55 3). andere niet ingeze- (15 7) (1,9)" S£Üdi buitenl- geld 15.7 LISSE ïn de commissie lot wering van schoolverzuim hebben zitting mej. ho..H^U, ^e0tnce prot' ohr huis houdschool; W. F. Hoogkamer, P. van Rossen H. Moorman, hoofd r.k jongens- D. Schaap, L.'wIC. ofd geref. school Schoolstraat; A J i, Vfï, Wlcker!,n. boo" r.k. jongens: en W H Winkelmolen hoofd r.k jongensschool Heereweg. B w. stellen voor deze leden te herbe- B dC uaC^tUrc R S,am dra«e» zodra d i V^°T u' V3n der Stroom, f a dit nieuwe hoofd van de openbare lagere school zrch in Llsse hifTgX

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4