VLEET Franssen won eerste etappe in Tour van Valkenburg Monteur Jonker te Katwijk brons onderscheiden met Tentoonstelling Alplien over zelfbescherming W. van Heusden lialve eeuw bij De Industrie Raad Alkemade huldigde zijn burgemeester VISSCRIJNIEUWS BiJ DE NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 2 JUNI 1964 Oefening BB in Ter Aar en Oegstgeest LEIDEN Jaarlijks. voor het eerst in 1963, wordt door alle B.B.-kringen in Nederland een paraatheidsoefening ge houden; zo ook door de A-kring Zuid- Holland a. De datum van ZHa ls voor dit jaar vastgesteld op 16 juni. Het doel van de paraatheids- oefeningen ls na te gaan of de voorbe reidingen voor het overschakelen van de vredes- naar de paraatheidstoesland voor de B.B. doelmatig getroffen zün en om het personeel vertrouwd te doen gera ken met de paraatmaking. Omdat de betrokken noodwachters bij de komende oefening zullen dit er rond 500 zijn een volle dag opkomen, wordt aan de eigenlijke paraatheidsoefe ning een mzetoefening verbonden. Dit is een oefening, waarbij de deelnemende onderdelen een taak krijgen te vervul len. die overeenkomt met die, waarvoor zij bij een werkelijke ramp zullen wor den gesteld. Voor deze oefening worden van rijks wege B.B.-vrachtauto's ter beschikking gesteld, zodat de oefening volledig ge motoriseerd kan worden uitgevoerd. Achtenveertig trucs zullen worden ge bruikt De mzetoefening is gericht op een tweetal veronderstelde rampen; één in het uitbreidingsgebied van de gemeente Oegstgeest, bij het Oegstgeesterkanaal, en één in Papenveer in de gemeente Ter Aar. Volgens het opgestelde schema zal men daar tussen 13 en 14 uur de „rampbestrijding" ter hand nemen. Het was precies vijf minuten twee toen de commandant van het vlieg kamp, kapitein ter zee vlieger J Groot, het startschot loste. Al dadelijk zat het tempo er goed in, hetgeen re sulteerde in een grote valpartij waarbij wel veel materiële schade ontstond, doch gelukkig geen persoonlijk letsel Reeds bij het uitrijden van de B-poort van het vliegkamp kwam er wat teke ning in het peloton en kon een kopgroep van drie man zich losmaken, bestaande uit sergeant G. Franssen en de vliegtuig makers Ras en Peters. Deze constant elkaar aflossende renners hadden n; doortocht door het Molenblok in wijk aan den Rijm reeds een voorsprong van 1>4 minuut, welke voorsprong zij tot de doorgang door het vliegkamp de richting Wassenaar handhaafden. Achtervolging KATWIJK Gisteren herdacht de heer H. Jonker, monteur bü de auto werkplaats van de dienst openbare wer ken der gemeente Katwijk, dat hij veer tig jaar geleden in gemeentedienst trad. In zijn woning aan de Secretaris Varke- visserstraat werd 's morgens de jubilaris gelukgewenst door de waarnemend bur gemeester. wethouder H. P. Bloot, die hierop de mededeling liet volgen dat het de Koningin had behaagd hem voor zijn langdurige trouwe dienst te onderschei den met de eremedaille in brons, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau. Met een woord van hartelijke dank ▼oor alles wat hij in de loop deT jaren in het belang van de gemeente had verricht, speldde de loco-burgemeester de heer Jonker het eremetaal op de borst. Aan sluitend hierop bood de directeur van openbare werken, de heer P. C. Priester, namens de dienst, de bij de onderschei ding behorende draagmedaille aan. Te voren had een deputatie van 't personeel van openbare werken, onder leiding van de heer Priester, de heer Jonker geluk gewenst, waarbij namens de gemeente een geschenk onder couvert werd aan geboden en namens het personeel een kist sigaren benevens bloemen voor me vrouw Jonker. Een zoon van de jubilaris sprak, na mens zijn ouders, een kort dankwoord. 's Middags was er voor het personeel van openbare werken gelegenheid de jubila ris en zijn echtgenote persoonlijk geluk te wensen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Als bijzonderheid kunnen wij nog ver melden dat de heer Jonker op 1 juni 1924 in gemeentedienst trad als opvolger van zijn.vader, de heer C. Jonker, die toen na een diensttijd van ruim 30 jaar de ge meentedienst verliet. Proefvaart KW 221 KATWIJK AAN ZEE Donderdag zal de bij Gebroeders De Mol te Katwijk gebouwde kotter KW 221 Arie Jacob de officiële proefvaart maken. Vanmorgen voer de kotter door Leiden, v schip, zoals altijd met Katwijk se schepen het geval is, veel bekijks had. Burgerlijke stand van Katwijk KATWIJK Geboren: Frederik Giel- bert z v A de Jong en R C Tervooren; Geertje Martina d v M van der Marei en G van der Plas: Catharina Gerarda Maria d v J A M Schellekens en M C Vrienten: Edwin Alexander z v J Sou- verijn en J J Timmermans; Dirk Corne lls z v D van der Plas en G Guijt: Helene Annita d v H G Hüsken en A H van der Horst; Jacob Cornelis z v J van der Plas en A Hartevelt; Dirk z v J van der Marei en M van Duijn; Martinus Cornelis Hendricus z v C E P M van den Berg enQM A Ruijgrok. Ondertrouwd: A van der Meij en T van Duijvenbode: J C A Lelieveld en B M van der Voort; J G Hogewoning en M van Duijn; LI S Verloop en A van Egmond Getrouwd: A van Egmond en E H van der Spek H Huyts en A J G van den Berg; E K E van Holy en J Krijthe: R N van der Waaij en J Hoek; C de Jong en A J Frekc J Ravensbergen en P C Rijsdam A Koekebakker en A van der Plas; P van Hameren en H van der Bent. Overleden: Philippus Karei Beier. 41 jaar (Amsterdam): Jan van Rhijn, 69 jr. Hoe Ka l wijk spaarde KATWIJK - In mei werd aan het postkantoor te Katwijk aan Zee bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f 139.178.52 en terugbetaald f 92.148.45. In dezelfde periode werd aan het hulp postkantoor te Katwijk aan den Rjjn in gelegd l 55.892.89 en terugbetaald f 36.157.62. Spreekbeurt in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Vanavond om 7.30 uur hoopt dr. Steenblok te GoudaAntje Anker. 3b 1 in Casa Cara een spreekbeurt te vervul- WOUBRUGGE. In mei werd bij de len voor de Gereformeerde Gemeente in rijkspostspaarbank ingelegd f6861.44 en Nederland. terugbetaald f 7286,94. Nieuwe aardappelen TER AAR Maandag werden aan de Ter Aarse groenteveiling de eerste nieu we aardappelen aangevoerd, door de kweker C. Bakker uit Roelofarendsveen, De kooplieden Hink uit Hilversum en Alblas uit Alphen a. d. Rijn drukten deze primeur af voor de prijs van 62 ct. per kg. Vorig jaar werden de eerste nieuwe aardappelen aangevoerd op 5 juni. ALPHEN De Bescherming Bcvol- de oefening i heeft ln het Nutsgebouw een ten- ,ctoons^iiing ingericht over Individuele Zelfbescherming. Tot en met donderdag is zij gratis te bezichtigen van 14 tot 17.30 en van 19 tot 21.30 uur. Moet deze tentoonstelling, voor de tot standkoming waarvan mevrouw J. J. Bruins Slot-Padding, als presidente van de U.V.V., zioh sterk beijverde, heeft Al- phen aan den RUn een primeur. De lan delijke B.B. heeft een nieuwe panelenset samengesteld, die van deze gemeente uit door geheel Nederland als expositie dienst zal gaan doen. De loco-burgemeester, wethouder J. van den Berg, sprak het openingswoord, nadat het hoofd Bescherming Bevolking A-kring Zuid-Holland a. de heer H. van Aalderen uit Voorschoten een welkomst woord gesproken had. De heer Van den Berg gaf als het voornaamste doel van de exipositie aan. dat de B-B. het publiek ervan doordrin gen wil. dat men in het eigen belang maatregelen moet nemen tot zelfbescher ming. Het onderwerp is niet erg opwek kend en men heeft de neiging te denken: het zal wel loslopen. Maar daarmee is men er niet af ten opzichte van de gezin nen. De loco-burgemeester besloot met de wens. dat tal van dames interesse zullen tonen. Dan is deze tentoonstelling ge slaagd. De heer Van Aalderen heeft het ge zelschap hierna rondgeleid. Aan de hand van de platen en beelden worden de mo- VALKENBURG Voor de elfde maal wordt deze week de Tour van Valkenburg, de jaarlijkse wielerwedstrijd voor en door het personeel van bet Marine Vliegkamp Valkenburg, verreden. Voor de eerste etappe, die gisteren werd gereden over een parcours dat door de gemeenten Katwijk, Valkenburg, Wassenaar en Noord wijk voerde, hadden zich 85 individuele renners en 17 ploegen laten inschrijven- Zoals gebruikelijk wordt er ge reden op normale toerrijwielen. Uit de voorste groep van het langge rekte peloton was inmiddels KLU-sol daat Van Bilzen ontsnapt en deze be gon aan een grootse achtervolging, waar bij hij er in het centrum van Wassenaar in slaagde de kopgroep te bereiken. Na de gehele ronde tot Wassenaar te hebben gemaakt ging de thans uit vier man be staande kopgroep via de Wassenaarse- slag de duinen in. richting Katwijk. Door een slippartij miste Peters de aanslui ting met de kopgroep en liep 1»4 mi nuut achterstand op. Het tempo, dat tot dusver rond de 40 km per uur had gelegen, zakte ir de duinen aanmerkelijk door het ge accidenteerde terrein en de straffe oos tenwind. Op de Katwijkse Boulevard werd het tempo weer opgevoerd. De kopgroep handhaafde zijn Hé minuut voorsprong op Peters, die op zijn beurt weer 3 minuten voorlag op een peloton bestaande uit de sergeants Aartsen. Kruitbos en Wybenga. In deze positie werd koers gezet naar Noordwijk. Snelle spurt Verder naar achteren spitste de strijd zich ondertussen meer toe. Door de har de wind was het veld volkomen uit el kaar geslagen, waardoor het groepsrij- den. met daarbij de kans op valpartijen, uitbleef. Na het ronden van de hoek Zwarteweg-Provincialeweg ging het de wind. met een snelheid van gemid- Gaande en komende inan Wou brugge WOUBRUGGE. Ingekomen: A Zoet, Narcisstraat 18,. Alkemade: M E Stigter, Aardamseweg 1, Ter Aar; A M Verkley, Oudeweg 11, Reeuwijk; C M Th Tetteroo, Rotterdamseweg 201. Delft- Vertrokken: P Dijkshoorn, Donklaan 53, Voorschoten: T Westdijk, Zijde 33. Boskoop; H van Egmond. Eikenlaan 79. Alphen a d Rijn; A A Vrolijk, Herenweg 51. Rijnsaterwoude; S M van Leeuwen. Herenweg 51. Rijnsaterwoude; A D Nele mans, a/b Weteringkade, Vinkeveen. WOUBRUGGE. Geboren: Eveline A, dr v A Kroon en W Taverne: Francises C. dr v J C van Halteren en H P de Lange. Ondertrouwd: Willem Jacobi. 33 j en deld 50 km per uur. weer in de richting van het vliegkamp. Tijdens de rit door het vliegkamp zette Van Bilzen nog een spurt in, waarbij hij enige tientallen meters voor kwam te liggen, waarin hij noch door Franssen, noch. door Ras werd gehinderd, aangezien Van Bilzen, die amateur-wielrijder is. niet in het alge meen klassement kon worden opgeno- Terwijl Van Bilzen de eindstreep als eerste passeerde nam Franssen het ini tiatief op Ras en eindigde als nummer 2 onmiddellijk gevolgd door Ras. Als vierde finishte 1% minuut later Peters, die dapper zijn positie tussen de beide groepen in had verdedigd. Even later kwam bijna de gehele ploeg van onder officieren binnen, met sergeant Kruit bos fier aan het hoofd. Peters kon, als amateur-wielrijder, eveneens niet in klassement worden opgenomen. Individueel klassement In het individueel klassement werden de eerste twintig plaatsen als volgt be zet: 1. Franssen 0 uur 57 min. 37 sec.; 2. Ras 1.01.08; 3. Kruitbos 1.03.22; 4. Aart sen 1.03.24 5. Wybenga 1.05.33; 6. Brans 1.08.06; 7- Van Riet 1.08.57; 8. Janse 1.10.02; 9. Hoedjes 1.10.05; 10. De Kruif 1.10.48; 11. Schmidt 1.10.58; 12. Cotelet 1.11-30: 13. Cadel1.11.35: 14. Blerik 1.11.49; 15. Duivenbode 1.11.54; 16. Nent 1.12.24; 17. Orizand 1.12.30; 18. Millecan 1.12.30; 19- Steenis 1.12.34; 20. Cauwberg 1.12.38. Ploegenklassement De uitslag van het ploegenklassement luidt als volgt: 1. Onderofficieren 2.05.59; 2. Vliegwielen 2.13.52; 3. Metaalsplinters 2.19.41; 4. De Valken 2-23.59; 5. Comedy- capers 1 2.25.04: 6. Transva 2.25.12; 7. Teenagers 2.25.38; 8. Ferro Boys 2.26.45; 9. De Comedycapers II 2 28.13; 10. De Ku- kers 2.36.35; *11 De Vlammendovers 2.38.02; 12. A/Vier 2.41.12; 13. De Brom snorren 2.41.43; 14. De Toepers 2.44.54; 15- De Mikmakkers 2.47.10; 16. De Lijn trekkers 2.49.45; 17. De Firebrigade 2.52.44. Vandaag zal de Tour worden voortgezet met de tijdrit over een ver kort parcours. EHBO-examen Alphen ALPHEN Op 27 en 28 mei werd het EHBO-examen afgenomen in het Rode- Kruisgebouw door dokter E. M. Ver- brugge uit Leiden De docent van de cursus was dokter W. T. C D. Cornet alhier. Door 23 kandidaten' werd het diploma behaald 2 werden afgewezen. De geslaagden: mej. G M G I Baer- veldt, mej J J v d Broek, mej J G van Dijk, mej Ineke Iekx, mej J J v d Sluijs, mej A M van Rijn mej W G Ptins, mevr Boterenbrood-van Heeren, mevr'. G A Hart-de Jong. mevr C j Boer- Droog. mevr E C Prins-Pison. mej Tr Vrolijk, mevr Tvd Kemp-Smilde A de Lange. A v Willigen, B E v d Snoek, B A P van Schagen. H de Boer G H Bloupot. D Kruit, J Folies (Nieuwveen), M van Donk, S Bruinsma. Spreekbeurt Valkenburg VALKENBCRG Donderdag om 8 uur hoopt ds. Jac Vermaas uit Huizen in zaal De Vries een spreekbeurt te ver vullen voor de Hervormd-Gereformeerde Evangelisatie. Cursus Het is in de eerste plaats de bedoeling de dames bij deze expositie te betrekken, want landelijk is door de Stichting Ned. Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillege Hulpverlening een actie op touw gezet onder het motto „Door vrouwen, aan vrouwen één op vijf". Hierover heeft de docente van deze actie, mevrouw J. Lisnet-Scheffer, na de opening verteld in gebouw „Nabij'', waar een vijfentwintig dames bijeen waren. De cunsus zelfbescherming voor huis vrouwen wordt ihier voor de eerste maal gehouden donderdag 11 juni, zowel 's middags als 's avonds in de commando post van de B.B. onder de Chr. Nijver heidsschool voor meisjes. De vrouwen verenigingen vergaderen niet meer, maar de bestuursleden kunnen wel inlichtin gen verstrekken. Geen reden tol klagen in Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN Dat de snijbloemen in de huiskamers onmisbaar geworden zijn was de afgelopen week wel merkbaar. Immers, er werd gespro ken van warm weer: in het verleden was dat dan meestal aanleiding dat vele bloemen aan de veiling doordraaiden. Natuurlijk was deze warmte op het prijspeil merkbaar, maar voor vele bloemsoorten werden toch nog zeer re delijke prijzen neergeteld. Vooral de export begon met levendige belangstel ling naar de bloemen uit te zien. Hier door trokken de am. anjers in prijs aan en werd tot f 0.20 per stuk genoteerd. Meer en meer kwekers beginnen aan de rozenteelt. Zeer goed gevraagd zijn de irissen, vooral voor export, zodat tot f 2.20 per bos kon worden geno teerd. Van de colvilleis zijn het meest in trek de variëteiten Nymph en Amanda tot f 2.90 per bos: ook The Bride en Spitfire kwamen nog tot f 2 per bos. Boerenpioenen blijven schaars. Over het algemeen geen reden tot kla- ALPHEN. Van beide vlaggemasten van het kantoor- en kantinegebouw van de motorenfabrlek „De Industrie" wap perde gisteren de nationale driekleur ten teken, dat er een bijzonder jubileum was. Dit uiterlijke fcestvertoon werd veroor zaakt door het feit. dat de heer VV. van Heusden een halve eeuw geleden zijn eerste stappen in het bedrijf van de fir ma D. en Joh. Boot zette. Met zijn echtgenote en kinderen werd de jubilaris 's morgens in de kantine van het bedrijf door de directie, de on dernemingsraad en oud-collega's ont- Het was de heer R. Boot, die de jubi laris namens de directie hartelijk dank zegde voor diens ijver en plichtsbesef als het de belangen van het bedrijf betrof. In het kort schetste hij de gang van de jubilaris in het bedrijf. Hij is begonnen als hulp bij de spantenbuigers en daarna is hij naar de motorenfabriek gegaan. Eerst nog even in de smederij en vervol gens naar de machinale afdeling. In deze afdeling heeft de jubilaris de gehele evolutie meegemaakt, zowel de moder nisering van het machinepark als de uit breidingen van de fabriek. „Bij dit alles hebt u zich steeds tot tevredenheid van de directie weten aan te passen", aldus de heer Boot. die tevens waardering uit sprak voor diens sociale en en organi satorische kwaliteiten. Als blijk van ALKEMADE Burgemeester E. J. M. Kolfschoten vierde zijn tienjarig ambtsjubileum en ter gelegenheid van dit feit werd hij tijdens de rond vraag in de raadsvergadering, in aanwezigheid van de hoofdambtenaren van de gemeente en de echtgenotes van de raadsleden, hartelijk toege sproken. De heer D. van Nieuwkoop (prot.-chr.) sprak namens de gehele raad zijn waardering uit voor de kwaliteiten van de burgervader, diens vooruitziende blik, kennis van zaken en diplomatie. Hij overhandigde een gouden vulpenset en dankte mevrouw Kolfschoten voor haar morele en daadwerkelijke 9teun aan haar echtgenoot. Zij ontving een boeket donker rode rozen. IJMUIDEN Na de tamelijk goede haringvangsten in het begin van de vorige week tussen 56 en 57 NB zijn de resultaten de laatste dagen hard tegengevallen. Sommige treilers konden uit een dag zoeken en nog zoeken niet meer dan vijf kantjes plus een mand of dertig andere vis ber gen. Dit visgebied is dan ook door de meeste treilers verlaten. Zij zoeken het nu noordelijker. De grootste concentratie is thans tussen 58 en 59 NB waar de eerste vang9tmeldingen evenmin in optimistische termen waren gesteld. De tongvisserij in de Sylt geeft geen enkele aanleiding tot mop peren. Het gemiddelde per trek lag op 50 kilo van deze vissoort en een paar manden andere vis. Van deze voorspoedige vangsten is in IJmuiden niet veel te merken, maar des te meer in andere Nederlandse aanvoer- havens. Op Urk werd bijvoorbeeld zaterdag zoveel tong aangevoerd dat men alles kon verwerken, 's Avonds om eli moést men besluiten het resterende ge deelte in koelcellen op te slaan. Maandag morgen vroeg werd de verkoop hervat. Verscheidene chauffeurs van IJmuider handelaren waren al vroeg in de nacht op om tijdig voor de eerste afslag van uur op het voormalige eiland aan wezig te zijn. Steeds meer begint men te beseffen dat het invoeren van de vrije zaterdag een me strop voor IJmuiden betekent Voordien kwam bijna de hele tongaanvoer daar terecht maar nu is het al zo, dat de andere vissersplaatsen samen meer te ver werken krijgen. De VL 34 Anita, de jong ste aanwinst van de Vlaardingse treiler- vloot is maandag voor de eerste reis naar de visgronden vertrokken. Wat er was. In IJmuiden zorgden 110 vaartuigen voor 7400 kisten vis waarvan 240 kisten schelvis, 20 kisten radio, 490 kisten wij ting, 190 kisten gul en kabeljauw, 110 kisten haring, 120 kleine kisten haring, 290 kisten makreel, 2810 kisten schol, 140 kisten tarbot, 520 kisten diversen ei stuks stijve kabeljauw. In Scheveningen. In Scheveningen werden aangevoerd 150 kisten schelvis, 100 kisten wijting. 120 kisten gul en kabeljauw, 150 kisten schol. 70 kisten makreel, 4000 kilo tong en 1000 kantjes haring. Waterkunstmest. Het lijkt een erg wonderlijke combi natie: kunstmest vissen. Bij kunstmest denken we aan land- en tuinbouw. Maar toch ook voor de visserij kan kunst mest van betekenis worden. De steeds groeiende wereldbevolking vraagt voort durend meer voedsel. Voedsel, dat voor het allergrootste deel door de landbouw wordt geleverd. Bij de opvoering voedselproduktie speelt naast bevloeiing, betere werkmethoden, het kweken nieuwe plantenrassen en dergelijke v al ook het gebruik van kunstmest belangrijke rol. Naast de landbouw is van oudsher de visvangst als voedselbron bekend. Aan vergroting van deze voedselbron werd tot voor kort weinig gedaan. Dat is verklaar baar door de enorme hoeveelheid vis, die in zeeën en oceanen aanwezig is. Maar meer en meer is de overbevissing actueel vraagstuk geworden. Door schillende maatregelen probeert men te grote achteruitgang van de visstand te voorkomen. Uiteindelijk voeden alle zeedieren zich rechtstreeks of indirect met plankton, kleine plantjes en diertjes die in het water zweven. Door de planktongroei te verhogen, is het mogelijk de visstand groter te maken. Het plankton voedt zich onder meer met nitraat en fosfaat, dat het water aanwezig is. De inwerking v de zon is daarbij van grote betekenis. Zo heeft men gemerkt dat het plankton 's zomers in de door de zon beschenen bovenste waterlagen het nitraat en fosfaat vrijwel geheel kan doen verdwijnen. Men kwam daardoor op de gedachte, de groei van het plankton te bevorderen door het nitraat- en fosfaatgehalte va ter in de zonnige maanden op peil te houden. Dat is mogelijk door het water te ..bemesten" met kunstmest. Aan de kust van Noorwegen werd een dergelijke proef genomen in een grote fjord normaal zeer veel vissen komen om kuit te schieten. Door weelderige plankton- groei als gevolg van de bemesting vonden de jonge visjes volop voedsel, wat een gunstige invloed had zowel op de groei als op het aantal vissen. Eenzelfde proef - - de noordoostkust van Engeland bleek eveneens gunstige resultaten op te leve ren. De mogelijkheid van „waterkunst mest" in de toekomst is dus zeker niet zo vreemd als het op het eerste gezicht lijkt Vandaag aan de markt. Vandaag lagen in IJmuiden onder meer aan de markt de KW 132 met 320 kisten, de IJM 209 met 110 kisten en de KW 117 met 70 kisten. KATWIJK AAN ZEE Woensdag hoog water 8.38 en 21.11 uur; laag water 4 en 16.30 uur. Gemeentesecretaris L. A. N. van Dom melen uitte namens het gehele ambtena renkorps zijn respect voor de burge meester en deelde mee dat inmiddels een mand fruit aan de burgemeesters woning was afgegeven. In zijn dank woord herinnerde burgemeester Kolf schoten aan de gezellige avond, die hem en zijn gezin reeds was aangeboden in paviljoen „De Brasem". Geldlening De sluiting van een vaste geldlening in f 1.000.000 (waarvan f 265.500 voor de eerste fase van het asfalteringsplan) was door G S. voorshands niet goedge keurd. De raad maakte er een geldlening van f 750 000 van, nadat de heer J. S. Wagenaar zijn ontstemming over de maatregel van G.S. had geuit en de heer Jac. M. Bakker dit beleid van G.S. een aantasting van de gemeentelijke autono mie had genoemd. De heren H. J. v. d. Meer en J. P. Hogenboom drongen, even als de andere sprekers, aan op aandacht voor de te asfalteren wegen. De raad verhuurde het pand Westein de 6 tot januari 1966 en verkocht de woningwetwoning Binnenweg 46 aan de bewoner W. J. P. Voskuil. De verorde ning inzake uitkering en pensioen aan gewezen wethouders en een pensioen aan weduwen en wezen werd vastge steld. Partiële herzieningen vam het uit breidingsplan Googerpolder (zuidzijde Populierenstraat) en het plan Nieuwe Wetering (verruiming woningbouw) werden goedgekeurd. De raad ging ook akkoord met instelling van een missie van bijstand in vérband m nieuwe Algemene Bijstandswet. ,2hWljzifing gemeentebegroting I9b3 en 1964 werd door B. en W. terue- genomen. 6 Het voorstel tot partiële herziening van het uitbreidingsplan „Recreatie centrum Ringvaart" beoogt uitbreiding van het bij de jachthaven aan te leggen parkeerterrein. De havenkom zou 70 me ter in oostelijke richting moeten worden verlegd, terwijl tevens ruime mogelijk heid tot wlnterberging van boten wordt geschapen. De burgemeester gaf een verweer op de beslissing van de Provin ciale Planologische Dienst, die deze uit breidingen overbodig vindt. „Deze tijd van een zoeken naar recreatiegebieden een vooruitziende blik", aldus de burgemeester. „De plannen om de wa tersporters op te vangen moeten met doortastendheid worden aangepakt en kortzichtige bedilzucht worden onthalst De raad keurde de herziening Viswedstrijd in Warmond WARMOND Ten behoeve van de uit. gaansdag van de ouden van dagen orga niseert de hengelaarsvereniging De Lee- ie -2P ?,at,erdag 6 juni een g>ote'viswed strijd. Vele winkeliers hebben mooie prijzen beschikbaar gesteld. De wedstrijd begint om 10 uur en er wordt Hi uur st- De prijsuitreiking heeft plaats t Trefpunt. Inschrijving, ook voor con troleurs. bij de heer H. Veltanaar, Norre- meerstraat 40. WARMOND Bij wijze van proef zullen dit jaar de kinder- en volksspelen plaats hebben op 21 en 22 juli en niet in september. De 100ste draverij voor paar den op de korte baan zal worden gehou den op 26 september. waardering bood hij een geschenk onder couvert aan alsmede de gouden draag medaille van de Nederlandse Maatschap pij voor Nijverheid en Handel. Mevrouw Van Heusden ontving een fraai bloem stuk. Bij zijn 40-jarig jubileum ontving de jubilaris reeds een Koninklijke onder scheiding. Namens de ondernemingsraad sprak de heer D. Bijl sympathieke woorden tot de jubilaris, die hij bijzonder waardeerde om diens vakmanschap en bereidheid anderen daarvan te laten kennisnemen. Ook hij bood een geschenk onder couvert De bedrijfsleider, de heer J. P. Caste- lein, wilde de jubilaris graag de jonge ren ten voorbeeld stellen. Vooral zijn vakkennis werd hoog aangeslagen. De heren K. Nagtegaal en A. van 't Wout boden namens de collega's een bloemstuk aan. De heer J. van 't Wout deed dit namens de oud-collega's. Met enkele woorden dankte de jubila ris voor de hartelijke huldiging en de ge schenken. Ook de verdere dag heeft de heer Van Heusden nog vele blijken van waardering ln zijn woning mogen ont- Poldervergaderingen in Hazerswoude HAZERSWOUDE In het Vereni gingsgebouw vergaderde het bestuur en gecommitteerden van de Riethoornse- polder onder voorzitterschap van de heer M. A. Menken. De inkomsten bedroegen in 1963 f 19.650.77 en de uitgaven f 11.053,21, zodat in kas is een saldo van f 8.597.56. De begroting voor 1964 werd vastge steld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 22.539.60. Op voorstel van het bestuur werden de polderlasten over 1964 vastgesteld voor het deel Rietveld op f 20 per hectare en voor het deel Hoorn op f 16.15 per hectare. Aan het bestuur werd machti ging verleend tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrotingskosten cn tot het doen van onderhandse aanbe steding en uitvoering van werken in, eigen beheer. Bij de verkiezing van twee bestuursleden wegens periodiek aftreden van de heren J. Rijkaart (Rietveld) en M. van Gaaien (Hoorn) werden beiden herkozen. Bij de verkiezing van vijf ge committeerden werden herkozen de he ren H van der Lip, M. J. van der Poel en J. Koetsier (allen deel Rietveld) ter wijl voor het deel Rietveld in de plaats van de heer H. C. van Nierop, die niet herkiesbaar was. werd gekozen de heer M. van Zuilen. In de plaats van de heer M. Heemskerk, die eveneens niet her kiesbaar was, werd voor deel Hoorn gekozen de heer S. Kaptein. In het Verenigingsgebouw vergader den ook de stemgerechtigde ingelanden van de Ambachtspolder te Hazerswoude, en wel onder voorzitterschap van de heer J. P. J. Voets. Na de ingekomen stukken volgde de vaststelling van de rekening 1963: inkom sten f 3.958.15. uitgaven f 3.062,76 batig saldo f 895.39 De begroting voor 1964 werd hierna vastgesteld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 4.639.21. Op voorstel van het bestuur werden de polderlasten' voor 1964 vastgesteld op f35 per hectare. Aan het bestuur werd machtiging verleend tot het doen van af- en overschrijvingen op de begro tingsposten en tot het doen yan onder handse aanbestedingen en uitvoering van werken in eigen beheer. In de plaats van de poldermeester de heer Alb Verweij die niet herkiesbaar was. werd gekozen de heer J. VerweU. Nieuw gemaal voor de Rijiienburgerpolder HAZERSWOUDE (RIJNDIJK) D, cafe Verhaar vergaderden de stemge rechtigde ingelanden van de RUnenbur- gerpoider onder voorzitterschap van de heer J. van de Merwe. Na de ingekomen stukken werd de rekening 1963 vastgesteld op een bedrag aan ontvangsten van f 7.904.07 en aan uitgaven van f 4136.25, zodat een batig saldo aanwezig is van f 3.767.82 De begroting voor 1964 werd'vastge steld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 9983.66. Op voorstel van het bestuur werden de polderlasten voor 1964 vastgesteld op f22 per hectare. Aan het bestuur werd machtiging verleend tot het doen van af- en overschrijvingen op de begro tingsposten en tot het doen van onder handse aanbesteding en uitvoering van werken m eigen beheer. In de plaats van de heer J. P. Jongerbloed, die niet herkiesbaar was. werd tot poldermees ter gekozen de heer T. J. Maan. Hierna volgde bespreking voor het bouwplan van een nieuw gemaal. Burgerlijke stand van Hazerswoude HAZERSWOUDE GEBOREN: Adri- GEHTTWnV 5 Br",nsma en K A Smit. P Aj v een en C v d Born; P A Barendsma en E A M Dijkgraaf C J Vertegaal en M J v Leeuwen- H C Vertegaal en M J Verkleij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4