VLEET Hosanna te Benthuizen gaf verdienstelijke opvoering VISSERIJNIEUWS BIJ DE Groter laiidbouwproduktie geeft meer welvaart Volle veiling in Ter Aar Woningbouwvereniging te Benthuizen draait goed NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 1 JUNI 1964 IJMUIDEN Ook in de afgelopen week was de makreel de meeat voor komende vissoort in de IJmuider vishallen. Er werden 6000 kisten aange voerd, nog altijd een behoorlijke hoeveelheid, maar een stuk minder dan de laatste weken. Er werd dan ook betrekkelijk weinig naar de vismeelfabrie ken afgevoerd. Op de tweede plaats belandde de schol met 5000 kisten. Ook al minder dan de laatste tijd het geval was, maar dat komt doordat de meeste loggers en kotters thans in de Sylt te vinden zijn. Daar is wel veel tang, maar heel weinig schol te verschalken. Overigens vielen de prijzen voor de schol niet mee. Dat hadden zij gemeen met die alle andere soorten. De oorzaak voor deze terugval was het warme weer. De derde plaats werd ingenomen door de schelvis met 4000 kisten. Deze vissoort was de hele week voor een appel ei ei te koop evenals de ongeveer 900 kisten wyting die in de hallen werden gezet. Over een tekort aan kabeljauw er had men evenmin te klagen. Ook de ruim 1600 kisten van deze exportvis werden voor zeer lage prijzen verhandeld. Nu de haring weer in gezouten toestand mag worden aangevoerd, is het produkt vrij schaars, maar dit resulteerde niet in een goede prijs voor de 1700 grote en 750 kleine kisten. De tongaanvoer toont een stijgende lijn, vooral door de goede resultaten in de Sylt Er werd bijna 107.000 kilo aangevoerd. IJsland. De IJslandse visserij heeft weinig reden met tevredenheid op 1963 terug te De vangsten liepen ten opzichte van terug van 833.000 ton tot 765.000 tor waarde bleef vrijwel gelijk: ongeveer drie-en-een-half miljoen IJslandse kronen. De lagere aanvoer was voornamelijk te wijten aan het teruglopen van de haring vangsten. Van deze vissoort werd 17 per cent minder aangevoerd dan in 1962. Dit verlies werd maar gedeeltelijk op gevangen door de zes percent hogere vangst aan andere vissoorten. In het verslagjaar waren 35 eenheden mee bedrijf dan in '62. zodat de lagere aan Schippertjesdag in De Kaag De KAAG In De Kaag zijn de tra ditionele wedstrijden voor schippertjes dag verzeild. Deze dag had een extra feestelijk tintje daar het het twaalfen eenhalfjarig jubileum betrof. In de och tenduren was het bladstil, terwijl een dichte mist als een wade over de meren hing. Ondanks dat werd om 9 uur gestart in de A-klasse. De zon deed de mist ech ter al gauw optrekken. Het werd een stralende zeildag met veel zon, maar wei nig wind. 's Avonds werden in 't Kompas aan de volgende zeilers en zeilsters prijzen uit gereikt: klasse A: 1 Koos Schuilenburg: 2 Paul Loogman 3 Auke van der Mey: 4 Jan van Nieuwkoop: 5 Piet Loogman Klasse B: 1 Rien Slooter; 2 Johanna Vlugt; 3 L Arbman; 4 Jan Biemond Pzn; 5 J Biemond Czn. Piratenklasse A: 1 Karei van Asselt: 2 Martin Boven; 3 Dick van Lent; 4 Theo Rietveld: 5 Herbert van Asselt. Klasse B: 1 Martin van Ruiten: 2 Mar cel van Ees; 3 Lia Dekker; 4 Manon van Ees; 5 Kees van Ruiten. De dag werd besloten met een diner aangeboden door het jubilerende comité nog ongunstiger licht komt te De conservenindustrie, die het voorna melijk van de haring moet hebben, kon door een tekort aan deze grondstof niet op volle toeren draaien en moest heel wat veren aan de buitenlandse concurrentie laten. De IJslandse visserijwereld is ook van mening, dat er spoedig iets moet gebeuren van de zijde van de regering de vorm van een fikse financiële steun. Alle IJslandse treilers hebben in h- afgelopen jaar met grote verliezen ge varen. Om het hoofd enigszins boven water te kunnen houden heeft de IJsland se visserij wereld voor elke treiler eer jaarlijkse bijdrage nodig van drie mil joen kroon. Elk jaar moeten er meer var deze schepen uit de vaart worden geno men. Dit kan niet goed worden gemaakt door de uitbreiding van de kottervloot, De visserij is voor de IJslandse economie van onschatbare betekenis en daarom hopen de reders dat de regering op korte termijn een gunstige beslissing zal Rapport landbouivcommissie on twikkelirigshulp E'EN belangrijke voorwaarde een hoger welvaartspeil va: minder ontwikkelde landen is verbetering en vergroting van hun eigen landbouwproduktie. Die hogere welvaart zal kunnen leidten tot een vergroting van de export van Neder landse landbouwproduukten, indien onze landbouw erin slaagt om, vergelijking met andere landen, op efficiënte wijze gespecialiseerde pro- dukten te blijven voortbrengen. Dit staat in een rapport dat de land- bouwcommissie ontwikkelingshulp, die begin van dit jaar is ingesteld onder voorzitterschap staat van ir- Staf, heeft uitgebracht over de be tekenis en mogelijkheden van de Ne derlandse landbouw voor de hulp aar ontwikkelingslanden. AH mogelijke vormen van hulpver lening worden genoemd: overdracht van kennis op het gebied van landbouwme thoden. plantenteelt en plantenziekten, bodemkunde, selectie en veredeling, chanlsatle, cultuurtechniek, coöperatie, landbouwkredletweaen. Speciale aan dacht vraagt het rapport voor de oplei ding van agrarische deskundigen op aca demlsch cn middelbaar niveau, een op leiding die zowel hier te lande als In de ontwikkelingslanden plaats moet hebben. Overdracht Overdracht van reproduktiemateriaal. Uit de bestaande export naar minder twikkelde landen blijkt dat van Nederlandse agrarische reproduktiema teriaal nuttig aangewend kunnen wor den: fokvee, pootaardappelen en broed eieren Voorts zya er mogelijkheden tuinbouwzaden en boomkwekerij- Aantal leerlingen hervormde school Sassenheim stijgt SASSENHEIM Vrijdagavond had de jaarlijkse ledenvergadering van de Hervormde Schoolvereniging plaats in net schoolgebouw. De secretaris, de heer G. Papendrecht, zei in zijn jaarverslag, dat er in 1963 weinig schok kende gebeurtenissen waren. Van de leerkrachten vertrok mejuffrouw Middel naar Scheveningen, zij werd opgevolgd door mejuffrouw Siderus uit Baarn. Van mejuffrouw Wilbrink, die haar werk wegens ziekte niet meer kon doen, werd afscheid genomen. staande lokaal weer in gebruik kan worden genomen. Dank zij het zuinige beheer van de penningmeester kon het schoolplein opnieuw worden betegeld. De leerlingen van de zesde klas w den weer getest door de afdeling Be roepskeuze van het Gewestelijk Arbeids bureau. Schoolhoofd Haartsen beklemtoonde nog eens het belang van het testen der kinderen. Voor allen is dit belangrijk, maar in het bijzonder voor hen die mid delbaar onderwijs willen gaan volgen. Er is een batig saldo van f 487.85. De gunstige financiële positie der vereniging Gemeentepersoneel ging dagje uit SASSENHEIM Het gemeenteperso- neel ging vrijdag met vrouwen en ver loofden een dagje uit. Dit jaar hield men het op de kuststreek. Met twee bussen vertrok men morgens om fi uur noord waarts. Via Vogclezang ging het door de Velsertunnel naar Heilo. waar de koffie werd gebruikt. In Alkmaar werden de kaasmarkt en andere toeristische evene menten bezocht. Geluncht werd in res taurant „Honky Tonky" te Schoorl. waar na men in Bergen aan Zee het zee-aqua rium bewonderde Geruime t«jd vertoef de men in de omgeving van Bergen-Bin- nen waar van de bossen en het mooie weer werd genoten. Tegen de avond ging het zuidwaarts naar Noordwijkerhout. waar in restau rant ,.De Nachtegaal" het diner wachtte het Weekagenda Sassenheim Dinsdagmiddag 2 uur in ,.Het bruine Paard Bond van Ouden van Dagen. Dinsdagavond 8 uur in het Hervormd Verenigingsgebouw, slotbijeenkomst van de Hervormde Dameskring Woensdagmiddag half 3 in het Jeugd huis, bijeenkomst Prot. Bejaardenkring, zang van het dameskoor. Zaterdagmiddag 4 tot 6 uur in Het bruine Paard inschrijving voor de tocht Ouden van Dagen. Apotheek in Sassenheim SASSENHEIM Als laatste van de drie bollendorpen heeft ook Sassenheim zaterdagmiddag zijn apotheek gekregen. De heer en mevrouw Muyzert, beiden apothekers, hebben hiervoor in de Hoofd straat een speciaal ingericht pand ge- ipcnd. Men zal in hoofdzaak voor de vier plaatselijke artsen receptuur verzorgen. Daarnaast verkoopt men verbandmidde len, vitamine-preparaten e.d. De artsen zullen dus in het vervolg aan huis geen apotheek meer houden. De inrichting werd ontworpen door de binnenhuis- architecte Mej. Führi Snethlage uit Lei den. Aan de voorzijde in een royale ruim- :>or de cliënten en receptuur, daar achter het kantoor, voorraadkamer en laboratorium. Het echtpaar Muyzert wordt in het werk bijgestaan door drie stenten. produkten. terwijl melkpoeder gezonden kan worden als grondstof voor melk- fabricage. Overdracht van voedsel. Met name de Nederlandse zuivelprodukten zijn bij uitstek geschikt voor voedselhulp, ter wijl er ook mogelijkheden zijn voor ei- produkten. De voedselhulp zal moeten dienen voor het lenigen van hongers nood of voor een zodanige verstrekking, dat er een positieve werking van uitgaat op de algemene economische groei en de toeneming van de inheemse land bouwproduktie er niet door wordt ver traagd, maar juist zoveel mogelijk wordt bevorderd. Voorkeur de hand aandacht intensief vindt het voi liggen, dat bij het verlenen centreerde hulp allereerst wordt besteed aan landen, derland al een min of n contact heeft. Zij doet een aanbeveling ten aanzien van de landen, waarop Ne derland zijn voorkeur zou kunnen rich ten. Daarbij merkt zij op dat de aan beveling van de Nederlandse landbouw slechts één van de vele overwegingen is, die bij de uiteindelijke keuze zullen gel den; aangenomen moet dus worden dat van de genoemde landen een aantal om niet-agrarische redenen zal afvallen. De commissie komt dan tot de vol gende opstelling: Nabije Oosten en Noord-Afrika, in het bijzonder Egypte, Tunis, Jordanië en Syrië, Soedan, Alge rije, Turkije en Griekenland. West- en Centraal-Afrika, in het bijzonder Nige ria, Liberia, Ghana en Madagaskar. Zuid en Midden-Amerika, in het bijzonder Venezuela, Chili, Brazilië en Columbia. Verre Oosten, in het bijzonder Indone sië, Pakistan, India en Thailand. Hulp op zuivelgebied zou volgens het rapport het best kunnen worden aange wend in Zuid-Europa, het Nabije Oosten en Afrika. Propagandabureau voor vis opgeheven Door een reorganisatie van de werk zaamheden op het gebied van de vis- voorlichting en de vispropaganda zal per 1 juli 1964 de afdeling vis voorlichtingsbureau voor de voeding te IJmulden worden opgeheven. Het lichtingsburean voor de voeding te Den Haag zal de vlsvoorlichtlng In de toe komst zelf behartigen. Deze zal worden opgenomen in de voedingsvoorlichting het algemeen. De propaganda vooi zal worden gevoerd door het pro- duktschap voor vis en visprodukten in Den Haag. Dc werkzaamheden op het gebied de vispropaganda zullen overigens niet worden verminderd, deelde het pro- duktschap voor vis en visprodukten gevraagd mee. Ook budgetair geen besnoeiing plaatsvinden. De op heffing van het bureau in IJmuiden houdt verband met de benoeming van het hoofd van het bureau, de heer J. G. Kolkman, als wethouder van financiën in Velzen. Schaakwedstrijd in Rijnsburg RIJNSBURG De Rijnsburgse Schaak club houdt vanavond een wedstrijd, Noord-Rijnsburg tegen Zuid-Rynsburg. De Vliet (of waar die vroeger stroomde) bepalend voor de indeling. Aan deze wedstrijd kunnen ook niet-leden deel- TER AAR Het is een volle week aan de veiling geworden, met veel groen ten in verschillend assortiment. Een van de hoofdproduken is wel andijvie waar van een zeer grote aanvoer aanvoer was, maar waarvoor te weinig belangstelling bestond. De kwaliteit was over hef al gemeen heel goed. De meeste partijen gingen weg voor de laagst mogelijk prijs van 15 cent, een kleine hoeveelheid draaide door en de beste partijen wisten het tot een kwartje te brengen. Een ander artikel met een grote aan voer is de sla, waarvan uitzonderlijk grote partijen werden geveild. De beste kwaliteit was goed te plaatsen, al kon de prijs niet hoog worden genoemd, maar de mindere partijen moesten het met de minimumprijs van 4 cent doen. Bij deze snelle groei is het pleit voor deze pro dukten met een paar weken beslecht. Meer animo was er voor de betere produkten, zoals peulen en snijbonen. Van peulen was er ook een grote hoe veelheid voor de jd van het jaar. Over wegend peulen uit de kassen, maar de laatste dagen mengden zich ook-de eer ste peulen van de koude grond in dit gezelschap. De kwaliteit van de laatste is heel wat beter dan van de eerste, die meestal niet tijdig waren geoogst en daardoor dik waren en tegen een lage prijs van de hand gingen. De betere kwaliteit werd best betaald tot een hoogte van boven de f 4.00 per kg, wat heel goed is. Door het warme weer zijn er nu regelmatig peulen te verwachten. Kassnijbonen komen er ook steeds meer, maar de aanvoer is nog niet groot. De kwaliteit is heel goed en de handel vlug. De gehele aanvoer van beide pro dukten gaat naar de binnenlandse markt. Bospeen van goede kwaliteit vond een behoorlijk onthaal tegen een goede prijs, hoewel het vrijdag wel wat dalend was. Bloemkool blijft een zeer gezocht arti kel, de aanvoer is nog steeds niet groot, de kwaliteit meestal behoorlijk goed tot matig, maar de handel blijft graag, zo dat de prUs op een goed peil blijft staan. Ook rabarber was prima te verkopen, de aanvoer begint kleiner te worden, doordat de oogst over het hoogtepunt heen is. De kwaliteit blijft nog steeds heel goed. Postelein is er niet veel, de prijs is maar matig, de kwaliteit goed Aard beien hebben de hoogste tijd achter de rug, de aanvoer neemt af, de prijs is goed op peil, de kwaliteit matig. Komkommers hebben zich behoorlijk weten te handhaven, er was een flinke aanvoer, waarvan vrijwel de helft naar het buitenland werd verkocht, in dit geval West-Duitsland. De kwaliteit is heel goed. Aan het eind van de week was de vraag van het buitenland tanend, maar het binnenland wist dit weer op te vangen, door de grotere vraag wegens het warme weer. Tomaten, waarvan er langzaamaan wat meer gaan komen, brachten ook de afgelopen week een goede prijs op. Hier van gaat het grootste deel over de grens. Er waren weer beste partijen spinazie, waarvoor de handel goede belangstelling had en een billijke prijs neertelde. BENTHUIZEN Wat steul ieders hart op de zemgwibvoering van „Hosan na" zaterdagavond in het verenigingsgebouw? Het was het kinderkoor, be staande uit meisjes en een paar jongens van om en nabij de zeven jaar. Men mag van hen niet verwachten dat zij bijzonder verzorgd zingen. Wat maakte hun optreden dan aantrekkelijk? Het was hun ongekunsteldheid; het waren echte, lévende kinderen met weliswaar zondagse jurken en bloesjes. Maar ook met geschaafde knieën en pleisters. Zij zongen twee liedjes van Annie M. G. Schmidt (op muziek van Cor Ruiter) en ondanks het feit dat zij de teksten vele malen gerepeteerd en de grapjes van mevrouw Schmidt even- zovele malen zullen hebben gehoord, genoten zij zichtbaar van hun eigen zang. Het maakte hen ongevangen en leverde hen een verdiend applaus op. Vooraf sprak voorzitter D. van een openingswoord. Er was een goede opkomst. Nieuwe leden kunnen de Ho sanna-gelederen nog versterken. Mannenkoor Het mannenkoor zong daarna drie geestelijke liederen (Bernard Verboom), Dochter Slons (Handel) en O Isis Osirus (Mozart). Opvallend was, dat een jaa. tijds zo'n vooruitgang is boekt. Werd door de mannenafdeling een jaar geleden, zes weken na de op richting, nog tweestemmig gezongen, thans zong men verdienstelijk drie stemmig. Bij de tenoren haperde wel eens iets en de baritons zongen wel te luid, maar over het algemeen werd consciëntieus gezongen. Het meisjeskoor zong van W. A. Mozart het moeilijke „Wenn die Lieb" en dat was eigenlijk te hoog gegrepen, ook volgens de mening van de dirigent, de heer C. Kurpers- hoek. Maar niets dan lof voor de goede Duitse uitspraak. Merkwaar digerwijze liet juist de uitspraak van het Nederlands te wensen over, zou men hebben gezegd dat fragmenten uit Ivannovicis Donauzangen in het Russisch of Fries waren gezongen, dan zouden de mensen in de zaal dat zeker geloofd hebben. Niettemin zongen de meisjes zeer ver (vooral de sopranen) en uiterst rieus. Een beetje té zelfs, want tijdens het beluisteren van broeder Laetantius' „Als in ons hart een lied weerklinkt, dan valt ons 't leven niet zwaar", men veronderstellen dat het leven wel zwaar viel. Ook Jan Vrolijks „Vrolijke jager" was zaterdagavond niet zo lijk. De meisjes 1420 jaar oud) gen van ons best wat „ontdeugender' zingen. Maar het is natuurlijk een grote verdienste, dat men met de dirigent naar een perfecte zangtechniek streeft. Zuiver Het gemengde koor zong enkele koren uit de cantate „Jesu meine Freude' Dietrich Buxtehude en het slotkoraal „Gloria sei Dir gesungen" uit cantate 140 van J. S. Bach. Ook hier bleek, dat zuiverheid, nuancering en synchroon ALPHEN AAN DEN RIJN Bij het overlijden van de heer Molenaar Ons kantoor is op WOENSDAG 3 JUNI a.s. wegens excursie de gehele dag GESLOTEN COÖP. RAIFFEISEN-BANK „KATWIJK AAN ZEE" VOORSTRAAT 50. ALPHEN Met enkele woorden heb ben we in ons blad zaterdag nog melding kunnen maken van het plotseling lijden van de heer W. Molenaar, die deel uitmaakte van het politiekorps Alphen aan den Rijn. Hij was in de nacht vrijdag op zaterdag met een collega op een dienstrit in een politieauto toen hartverlamming een einde maakte het leven van deze 51-jarige hoofdagent, die juist vandaag in het zilver zou jubi leren bij het korps gemeentepolitie al- Op 26-jarige leeftijd kwam de heer Molenaar, afkomstig uit Huizen (N.H.). waar hij in het slagersvak werkzaam wa6. bij de politie in dienst. Hij was eerst in de centrale gemeente gestationeerd, maar kreeg zestien jaar geleden de wijk Aarlanderveen aan zijn speciale zorgen toevertrouwd. Hij heeft het daar eerst niet zo gemakkelijk gehad, doordat zijn temperament niet precies klopte met het plattelands-gemoedelijke, dat de wet wel eens de wet wil laten. Allengs groeide er toch meer begrip, voor elkaar. Het hui selijk leed werd hem er niet bespaard. Tot tweemaal toe verdronk een zijner kin- deren, achter de woning in de Dorpstraat. De heer Molenaar, intussen tot de rang van hoofdagent opgeklommen, deed op drukke dagen ook nog wel dienst in groot-Alphen. Twee weken geleden, op tweede Pinksterdag, nam hij nog deel aan de regeling van de drukte bij Avi fauna. Zijn plotseling verscheiden heeft op de korpsleden, de Aarlanderveners en op allen die hem kenden, diepe indruk gemaakt Winninghoff Alphen 125 jaar ALPHEN AAN DE RIJN Het dames modehuis „Winninghoff" in de Van Man- dersloostraat te Alphen aan den Rijn be staat 125 jaar. Dit zakenjubileum gaat vergezeld van een persoonlijk jubileum van de huidige eigenaar, de heer C. J. Winninghoff. die de zaak juist veertig jaar leidt. Het is een kleine vier jaar ge leden, dat het oorspronkelijke winkel pand zijn zoveelste revolutionaire ver bouwing beleefde. Door bij de verbou wing een aantal aangrenzende winkel panden te betrekken, reikt het modehuis thans om de hoek Pieter Doelmanstraat tot bijna aan de Alphense brug. De zaak werd in 1839 gesticht door de heren B. Kauling en B Keus. De heer Kauling vertrok in 1860 en toen werd de zaak voortgezet door zijn medefirmant. Toen deze vijf jaar later overleed, volgde zijn zoon, de heer B. Keus jr hem op. Lang bleef deze jongeman zijn energie niet geven; in 1869 stak hij de occ De zaak droeg hij over aan zijn neef, August Kauling. De naam Winninghoff werd nu onge veer 76 jaar geleden aan de zaak bonden, toen ze In 1888 werd overgeno men door de heer Ant. Winninghoff, de vader van de huidige eigenaar, werking met zijn neef, de heer B. Schier- Een oogziekte dwong de heer Ant. Winninghoff zijn- zaken successievelijk vertrouwen aan zijn zoon. de heer Winninghoff, de tegenwoordige eigenaar. Het eeuwfeest werd in 1939 De receptie is morgen van 3 tot 5 ut hotel Toor. Excursie Historische Vereniging Alphen ALPHEN, Begunstigd door mooi z ierweer maakte de Historische Vereni ging met circa zeventig van haar leden zaterdagmiddag een uitstapje kasteel „Zuilen" te Zuilen, daterende uit de 13e eeuw. Van de oudste bewoners heeft voor de doorsnee-Nederlander v al de naam Frank van Borsselen een kende klank als een der echtgenoten lacoba van Beieren. De laatste drie eeuwen wordt het kasteel bewoond door de familie Van Tuyll Serooskerken. Helemaal waar is dit niet. tot 1952 bewoonde zij inderdaad het kasteel, maar verhuisde toen na; bij behorende koetshuis en stelde het ka steel als museum voor het publiek open. kunstschatten vielen hier onder deskundige leiding te bewonderen, ter wijl ook het een en ander werd verteld over de geschiedenis van dit huis, dat 1752 grondig werd verbouwd, zodat zelfs de voorgevel aan een andere zijde kwam te liggen. Duivensport Alphen ALPHEN De Alphense Vrienden club hield een wedvlucht van Neufvilles uit, afstand 182 km. De duiven werden gelost om 9 15 uur met kalme oostenwind Aankomst eerste duif 11.50.13 uur. laatste duif 12.08 51 uur. 1, 2, 14, 15, 255 Van Eijk; 3, 4, 5, 20, 21. 29, 33, *35, 37 Groe- nevelt; 6, 17 v d.Werken; 7, 8, 13, 26 Bergshoeff: 9, 31 Haasnoot; 10 D. Ver kade; 11 W. Boone: 12, 16 Jac. Verkade: 18 Zachariasse; 19 Rombouts; 22, 24. 32. 34M. van Es; 23 C. Godthelp; 27, 28 L. Boot; 30 J. Hokenes; 36 K. Vergunst. Leuke kmdermiddag in Leiderdorp LEIDERDORP Dc buurt- en speel tuinvereniging Zijlkwartier had zaterdag gezellige kindermiddag (georgani seerd door het damescomité) in de kan- de Verenigde Touwfabrieken. e weer was de oorzaak dat er vrijwel alleen zeer jeugdigen aanwezig •aren, doch zij hebben flink genoten jn de tractaties (waaronder limonade) het programma. De meisjes van de kinderclubs voerden enkele dansjes uit, waarna de heer Flohr de kleuters vermaakte met muziek en goocheltrucs. Twee groepen meisjes stre- zetten de volle aandacht van koor en dirigent krijgen. Wie verwacht mocht hebben, dat in „Rosen aus dem Süden" (Nederl. tekst) de kenmerkèn die tot de populariteit van Joh. Strauss jr. hebben bijgedragen, bijv. elegante uitdrukkingskracht en meeslepende ritmiek, aanwezig zouden zijn, heeft zich vergist. Volgens de per soonlijke opvatting van de dirigent werd Strauss nuchter en zonder enige roman tische of sentimentele opsmuk geïnter preteerd. Deze rozen waren tevens het einde van een veelzijdig programma. Na de pauze werd door een ver eniging uit Zoeterwoude het toneel stuk „Een geheim tussen jou en mij" van mevrouw Van Prooyen opge voerd. Wy weten hoeveel moeite het bestuur van Hosanna heeft ge daan om een toneelvereniging be reid te vinden het tweede deel van de avond te vullen en indien met een „gegeven" paard niet ln de bek mag kyken, Is voor ons de kous hiermede dus af. Toch wensen wy op te merken, dat mevrouw Van Prooyen ons de vele flauwe, dubbel zinnige opmerkingen had mogen be sparen. Verder hadden de daarvoor verantwoordelijke lieden wel eens mogen bedenken, dat het niet past kinderen, van wie sommigen niet ouder dan zes a zeven jaar zijn. toe te staan een toneelstuk te zien, waar in „volwassen" woorden en begrip pen in een overigens naief zo niet flauw verhaal worden gebezigd. Het sluitstuk van de avond was de trekking van de lotery en het via „Ame. rikaanse-verkoop" aan de man brengen van een prachtig, door het bejaarde erelid T. Verheul met de hand vervaar digd bijzettafeltje. Op deze wijze heeft Verheuls produkt de vereniging f 52,— opgeleverd. BENTHUIZEN Zaterdagavond is na de zanguitvoering in het verenigingsge bouw een licht gekleurde regenjas ach tergebleven. De eigenaar kan deze te rugkrijgen bij de secretaresse van Ho sanna, mejuffrouw F. Vis, ,Yan der Eijk- straat, laatste huis rechts. BENTHUIZEN, Vrydagavond hield de woningbouwvereniging Algemeen Be lang in cafe Van Staalduinen haar jaar- lijkse ledenvergadering. Einde 1963 telde de vereniging 107 leden; 26 personen in clusief het bestuur waren aanwezig. Voorzitter P. de Vrij Mzn. leidde de vergadering. In zyn verslag beschreef de secretaris de woningsituaties. Plan I (Beelaertspark) blijft het zorgenkind. De toegestane onderhoudsnorm 2.500,- overschreden. Het onderhoud heeft ƒ4910,68 gevergd, waardoor een tekort het onderhoudsfonds per 31 december 1963 ontstond Door de reserve voor bui tengewoon onderhoud en woningverbete ring en die van de 20% batigesaldi plan I te storten in het onderhoudsfonds plan I, werd de schuld op ƒ1522,54 terugge bracht. Brandweer De vrijwillige brandwee werd hulde gebracht voc. haar paraaf--id, waardoor een in 1963 in één der woningen van plan n ontstane binnenbrand, die aanvankelijk ernstig liet aanzien, kon worden gel liscerd. Plan VI '4 woningen Graat Van Blois- straat) heeft van zich doen spreken in Wedvlucht Koudekerk KOUDEKERK AAN DE RIJN, De postduivenliefhebbersvereniging „Ons Ge noegen", nam met 102 duiven deel aan de wedvluch. van Corbeil. De afstand be draagt 420 kilometer. De duiven werden gelost om acht uur. Dc eerste duif be reikte het hok om 14.27 uur, de laatste prijswinnende duif om 14.52. De volledi ge uitslag luidt: Gebr. De Wit 1 2 4 5 7 11 18 20 24; C P de Keyzer 3 16; H. van Vegten 6 12 17 21 22 23; G Lekx en Zn 3; G Jansen 9; B van Kempen en Kom pier 10; L de Wit 13 15 19; M Sehellinger- hout 14. Burgerlijke stand van Koudekerk KOUDEKERK AAN DEN RIJN C öoren: Richard C zn v W Schouten L. Kramers: Karin dr v F W Vodegel A Rijsdam; Nanda M S dr v M F Elfert J J Sommeling. Ondertrouwd: N J van Vliet, Voorscho- n en C M de Rooy; J van der Heiden Th S Nahon: F Ph Rensen, Voorburg F M Hemers; S Smit, lpendam en Lekx. Gehuwd: R A Lammers. Alphen a den Ryn en L A van Burik. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De deze gemeente gehouden collecte ten bate de reumatiekbestryding heeft 105,— opgebracht. Jeugd Leimuiden had een prachtige dag LEIMUIDEN. In verband met de af- duiting van het jeugdwerkseizoen hebben ds, Gijsbers, ds. Baayens en de leidsters leiders van de christelijke verenigin i een leuke middag en avond georgani seerd. 's Middags konden de jongens meisjes van twaalf jaar en ouder van gezellige puzzelrit genieten. De jongste deelneemster. Miep Brummelkamp, had d- minste strafpunten. Zij sleepte de ei ste prijs in de wacht, een beker. Kees Borstelen, Truus Treur en Jannekc Riet dijk verdienden de medailles Ook voor de jongelui van 'zestien jaar ouder was er een puzzelrit. De eerste prijs won Henny van de Maarel, een be- Willy van Rijn sleepte de tweede prys, een medaille, in de wacht. Voor de bromfiets puzzelrit hadden zich slechts enige deelnemers «angemeld. De uitslag daarvan luidde: Wim van de Maa rel (beker), Johan van de Meer en r. Brus (ieder een medaille). Na de gezamenlijke broodmaaltyd Het Wapen van Leimuiden werden de groepen gesplitst. De jongste verenigings- leden trokken met de heer J. Smit heer Jongetreur naar het hervormd jeugdgebouw om leuke films te bekijken Vooral de film van Charlie Chaplin ver wekte grote hilariteit. De jongelui van zestien jaar en ouder namen deel aan het volksdansen onder leiding van de heer Ad Josterom uit Lis- Sfeer in gezin f De „Nieuwe Leidse" er den tegen elkaar In e winnaars (17 punten) liezers een balpointset kregen. quiz, waarby de. verband met ernstige rioleringsmoeilyk- In het gelopen jaar werden de plan nen IX en X (tezamen 8 woningen) be trokken. Globaal gezien is 1963 voor de bouw vereniging een bevredigend jaar geweest. De balans en de verlies- en winstreke ning der vereniging per 31 december 1963 geven resp. als uitkomst 685.816,97 en 44.696,De waarde der gebouwde ei gendommen en erven bedraagt 633.139,49. De winst over 1963 is 8.240.97. De vergoeding aan het personeel van de vereniging is m.i.v. 1 januari 1964 met 10% verhoogd; dc vergoeding aan de bouwkundig opzichter werd ver dubbeld. Het bestuurslid M. P. van der Meer, periodiek aftredende, werd als zodanig herkozen. In de vacature J. Roggeveen is de heer Jac. By de Vaate benoemd. Over de nieuwbouwplannen van deze vereniging, waarvoor de leden grote be langstelling zullen hebben, hopen wij morgen te berichten Botsing op rijwielpad HAZERSWOUDE (Rijndijk), Giste ren had op de Hoge Ryndijk, ter hoogte van de Zonneveldstraat een botsing plaats tussen twee bromfietsen. Toei de 51-jari- ge A J. Knobbout, wonende te Oegst- geest," die uit de richting Alphen aan den Rijn op het rijweilpad kwam aanryden i twee vóór hem rijdende wielrijdsters pas seerde, merkte hy blijkbaar niet dat hem bromfiets, bestuurd door Th. Besuyen wonende Vondellaan te Hazerswoude tegemoet kwam, zodat een botsing volg de. De heer Knobbout werd tegen het wegdek geslingerd. Op advies van een hij, vermoedelijk met een schedel breuk, overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Gevaar in Hazerswoude opgeheven HAZERSWOUDE De rioolzuiverings installatie in Rhynenburch, naby het kruispunt Potgieterlaan-Rhynenburcher- laan, is afdoende „afgeschermd". Kon men begin vorige week nog constateren, dat ieder gemakkelijk toegang had tot het gebouwtje van de inrichting en aanver wante putten, nu is de gehele inrichting omheind door een prikkeldraadversper ring, terwijl het hek met het bord „ver boden toegang" ook volledig zijn functie vervult. Ouders in Rhynenburch hebben dus een zorg minder. Slagvaardig viert koperen jubileum HAZERSWOUDE In feite bestond de tafeltennisvereniging Slagvaardig al op 14 mei twaalfeneenhalf jaar. Vrijdag 5 juni zal dit koperen jubileum worden ge vierd in Groenedyks parochiehuis met een gezellig samenzijn van leden, dona teurs en al die anderen die Slagvaardig een warm hart toedragen. Het gezelschap van The Sunny Beats zal het feest opluisteren, maar daarvóór zullen drie teams van de vereniging wor den gehuldigd wegens een kampioenschap. Het damesteam dat bestaat uit Greet Boers, Riet Könst en Corrie Wortman, be zorgde de jubilerende vereniging het eer ste kampioenpresentje; het herenteam. dat Jacob de Jong, Egbert van Bennekom Eric Pietersz in zijn gelederen heeft het jongens-jeugdteam, met als leden Bernard van Mil, Hans Zandbergen en René Pietersz, brachten het „driemaal scheepsrecht" tot werkelijkheid. Voor de heren Jacob de Jong en Egbert m Bennekom wordt het vrijdagavond dubbel feest; twaalfeneenhalf jaar waren zij onafgebroken lid van het eerste heren team en stuwden zy als voorzitter respec tievelijk als secretaris hun vereniging op slagvaardige wyze door voor- en tegen spoed. HAZERSWOUDE De BB-ploeg uit j ize gemeente heeft in Alphen de eerste prijs behaald tijdens wedstryden achter de Baronie. Zij toonden zich de meer- i deren van Lisse, kampioen van district West en Voorschoten, titeldrager van dis- I trict Leiden. HAZERSWOUDE Zaterdagavond omstreeks 11 uur had een ongeluk plaats op de Dorpsstraat. Twee jeugdige brom fietsers kwamen te hoogte van de wo- ning van dokter P. Meyst met de trot- toirband in aanraking met als gevolg tegen een lantaarn botsten. Beiden werden tegen de grond gesmakt. Dokter I Meyst en de E.H B.O.-er Raaphorst wa- j spoedig by. Voor één achtte de arts overbrenging naar een ziekenhuis I noodzakeiyk. Daar werd o.a. een hersen schudding geconstateerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4