Hartelijk huldebetoon bij afscheid prof. Minderaa Dubbel gehandicapten met Rode Kruis op vakantie De heer P. de Jong uit Katwijk onderscheiden Afscheidscollege prof. De Grooth te Leiden In nieuwe spoorboekje weinig veranderingen Nieuw initiatief bij vele activiteiten 4.50 .4^ HEREN - WEEKENDERS 6.95 13.- NF.UWE LE1D5E COURANT 7 VRIJDAG 22 MEI 19<H LEIDEN Gistermiddag heeft prof. dr. P. Minderaa, hoogleraar in de Nederlandse taal- en letterkunde, in het academiegebouw zijn afscheids college gehouden. Zijn onderwerp was: Het autonome gedicht, de dichter en de lezer. Na afloop van het college werden prof. Minderaa twee bundels aangeboden, een bundel van verspreid verschenen artikelen van .prof. Min deraa zelf, door prof. dr. C. F. P. Stütterheim, en een Minderaa-nummer van De Nieuwe Taalgids, bevattende artikelen van (oud)-leerlingen, door drs. H. A. Wage. Zeer velen gaven gistermiddag blijk van hun belangstelling op de afscheidsreceptie van prof. Minderaa. (Foto N van der Horst) Prof. Minderaa gaf in zijn collega een korte terugblik op zijn levensloop en zijn werk te Leiden. Toen hij in Pil student werd ging zijn verlangen uit naai de studie van de Nederlandse letterkunde. Doordat hij aan de V.U. ging studeren waar Nederlands toen nog niet werd ge doceerd, werden het de klassieken. Spre ker is daar achteraf dankbaar voor. om dat vertrouwdheid met de klassieken een uitnemende achtergrond vormt voor studie van de modernen. Hij zou voor de neerlandici een op hun studie afge stemde academische propedeuse in de klassieken wensen. Bevrediging Hij was 32 jaar leraar in de klassieken, maar promoveerde op K v. d. Woestijne en zag zijn jeugdverlangens vervuld toen hij te'Leiden de Nederlandse letterkunde kreeg te doceren. Daarom vervult hem een gevoel van levensbevrediging, dat gepaard gaat met een besof noodzakelijk te kort te zijn geschoten, omdat hij al i dilettant moest beginnen, maar vooral omdat doceren van de geschiedenis de. letterkunde van de 12e eeuw tot heden een te omvangrijke taak is voor één do cent. Hij beveelt splitsing aan de letter kunde na 1880 zou behandeld kunnen worden door een literator-auteur. Hij is echter ook vervuld van hoor Door de aard en omvang van zijn werk bleef aar. gevangen groter werk onvoltooid: ht hoopt in zijn otium zich daaraan te wij- Zijn taak was de geschiedenis der letterkunde; h(j gaf aan de petite hls- toire gaarne aandacht naar de cory feeën. Maar het belangrijkste achtte hU in te leiden in het wonder van het gedicht; daarom legde hij voor de kandidaten de nadruk op toegewijde analyse. Daarom koos hij voor ziin slotcollege als onderwerp: Het auto nome gedicht, de dichter en de lezer. De term autonoom gedicht wordt in verschillende zin gebruikt. In zijn in; gurele rede wees spreker 'elf in 1949 de autonome scheppende kracht die het gedicht binnen het creatieve proces heeft: de dichter dicht en laat zich verdichten. Het gedicht roept allerlei in de dichte" op. dat niet bewust in hem leefde toen hij de pen op papier zette, maar he' be houdt de kleur en de toon van de per soonlijkheid van de dichter. Grenswachter Op deze beide zaken wees ook Van Eijck in zijn Leven en dood in de poëzie: Van Eijck schrijft zelfs, dat de dichter na zijn dichten vreemd, ja vijandig kar, staan tegenover elementen van het werk. Deze autonomie is echter een andere dar. die aan de orde-.gesteld wordt door mo derne verdedigers van een absolute auto nomie van het gedicht. Als voorbeeld wordt; Van Ostayen genoemd die aan de dichter slechts de rol van grenswachter geeft bij wat er zonder inmenging var zijn wil en rede uit het onderbewuste opwelt Ook zo heeft de dichter echter een rol van actieve betekenis. Het klinkt daarom als een boutage als Van Ostayen zegt, dat in het gedicht geen ik van de dichter aanwezig is. hoogstens de ik van het gedicht. De theorie van het autonome gedicht heeft gevaarlijke consequenties van de wijze van interpreteren. Natuurlijk moe! men daarbij bgginnen met eer zo volle dig mogelijke analyse van wat er staa-. Spreker heeft dit met zijn studenten naa- het voorbeeld van Richard's Practical Criticism beoefend, eerst zonder de auteur te vermelden. Bzter resultaten verkreeg hij als de kandidaat het gedich' kan bestuderen in samenhang met do dichter en zijn oeuvre. Het gevaar dat sympathie of anti pathie tegenover de dichter het oor deel subjecbiveert neemt hij voor lief in de overtuiging dat dichter en gedicht een twee-eenheid vormen die (Advertentie) men idealiter en in veel gevallen rea liter eerst tezamen verstaat. Hij heeft dan ook ernstig bezwaar tegen een uitspraak als die van de heer Jes- surun d'OUveira in Merlijn „Het. werk is niet tot de schrijver te her leiden, het wordt als een autonome wereld aangeboden"Hij toont met voorbeelden aan, dat men bij de in terpretatie buitentekstuele gegevens niet kan missen. Ten dele kunnen die nog tot het direct tekstonder zoek gerekend worden, maar als men de vormgevingsprincipes in verschillende perioden beschouwt, zoals de imitatie en het petrarkisme in de 17e eeuw, is het onmogelijk het werk zuiver te waarderen zonder dat men op de dichter teruggaat en nagaat in welke tijd en stroming hij thuis hoort. Bovendien zal met het gedicht niet be vredigend kunnen verstaan als een mo nade. maar pas als ee.n schakel in het voortgaan van een dichterleven. Kort samengevat: het gedicht kan niet als geïsoleerd, autonoom taaiobject worden doorgrond, maar men dient het te be schouwen in het raam van de üteratuur- en riichtergeschiedenis. Spreker wijst de theorie van d'Oliveira af. als deze. te hebben erkend dat het gedicht schepper veronderstelt, beweert: ,.m anderzijds kan ik niet zien. welke vloed deze schepper nog '.p zijn gedicht kan uitoefenen, als ik het in mijn hand heb. Het gedicht eenmaal gemaakt, reilt en zeilt op eigen kracht verder". LEIDEN De heer J. de Jong te Katwijk aan Zee werd gisteren ver blijd met de zilveren medaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau. Het ere-metaal werd hem door de Leidse wethouder de heer S. Men ken op de revers gespeld. De Katwij- ker kreeg deze koninklijke onder scheiding, omdat hij veertig jaar werkzaam is bij de maohin&hurvdel Jean Parmentier N.V. te Leiden. De uitreiking had plaats in restau rant Van der Heijden, waar behalve de jubilaris en zijn gezin velen uit het bedrijf bijeen waren gekomen. Wethouder Menken herinnerde er Keerzijde De keerzijde van deze opvatting er voor ons lezers niet anders opzi; dan zonder bijstand van hogere machten te geven aan net gedicht.! Dat is eer\ dig mythologie. Ook al resonneert het gedicht in iedere nieuwe lezer op eigen wijze. het is en blijft in de e-:-ste plaat' gestaltewording van het zieleleven var de dichter. Niet ik heb .'.et een zin tr geven, het hééft een zin: hoogstens Krijg' die zin een bijzondere waarde voor u oi voor mij. Als ik die zin zoek. onderzoek ik natuurlijk met scherpe aandacht wat er in en achter de woorden staat, maai ik luister niet naar willekeurige woor den, maar naar de eigen stem van de dichter. En wat het zwaarste weegt, men kan de noodzaak tot buitentek stuele gegevens ter verklaring in af zonderlijke gevallen zo disputabel ach ten als men wil. Maar waarachtig com municeren met een gedicht is meer dan de nauwkeurigste analyse en syn these der taalelementen, hef is de ont moeting- met de mens en de dichter die spreekt. Zonder die ontmoeting is de scherpzinnigste analyse stukwerk. Belgische dank afloop van het college werd prof. eraa van verscheidene zijden in hartelijke bewoordingen toegesproken De Belgische ambassadeur gewaagde zijn grote dankbaarheid voor waf de scheidende hoogleraar voor de Vlaam- letterkunde heeft betekend. Wij ir België bewonderen u zeer om uw hoge wetenschappelijke gaven, die" u verenigt met een ongewone hartelijkheid. U hebt u ontelbare bewonderaars en vrienden gemaakt in België en wij hopen harte, dat dit afscheid een vertrek punt zal zijn tot het leggen van nog inniger contacten. De rector magnificus, prof. dr. W. den Boer, bezong de faam van prof. Minderaa als geleerde en als dich ter. Er was eens een jongeman, die dacht, dat hij het werk van Karei van de Woestijne intuïtiefhad ge peild en die met weerzin het dikke boek ter hand nam. dat prof. Min deraa als dissertatie over de grote Vlaamse schrijver had geschreven. Maar bij het lezen werd hem duide lijk, dat hij voordien nog niets van n de Woestijne had begrepen en i grote dankbaarheid ten opzichte prof. Minderaa vervulde de 12.25 13.95 31.50 ZWARE VOET 15.00 VOUW STOELTJE 13.50 OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ HAARLEMMERSTRAAT 172-174-179 HERENSTRAAT 9 jongeman, met wie, naar bleek, prof. Den Boer zichzelf als aankomend student op het oog had. Prof. Den Boer bracht behalve zijn persoonlijke dank ook de dank van se naat en faculteit over- U onderscheidde zich onder meer door distinctie, colle gialiteit en vriendschap en door moed in moeilijke jaren. Nadat prof. Minderaa een dankwoord had gesproken, waarin hij onder ande re zei zich duidelijk bewust te zijn van zijn tekortkomingen, volgde een druk bezochte receptie. KASTEN Hogewoerd 99 Leiden Tel. Bijeenkomst VOL A LEIDEN Gisteravond hield de Ver eniging van Oud-Leerlingen der Am bachtsschool haar maandelijkse bijeen komst. Na opening door de voorzitter hield de heer C. G. van Hagen, contro leur van het leerlingenstelsel van de Algemene Centrale Verwarming-Indus trie te Den Haag. de inleiding „Neder land ligt achter met centrale verwar- Er werd een prachtige kleurenfilm vertoond, getiteld: „Verwarming kan niemand koud laten". Op duidelijke ijze zag men de montage van schillende verwarmingsinstallaties. in. een. korte toespraak -aan,- dot de jubilerende boekhouder-correspon dent in 1924 als jongste bediende bij deze Leidse machinehandel is be gonnen. Uit de gegevens waarover de wethouder beschikte, bleek dat de heer De Jong liefde voor en ple zier in het werk heeft. De heer Men ken prees de jubilaris om diens plichtsbetrachting en grote nauw gezetheid. Hij twijfelde er niet aan of de koninklijke onderscheiding is voor de heer De Jong een. prikkel om met nog meer enthousiasme aan het werk te blijven. Bovendien vormt zij een blijde herinnering aan een feestdag in het leven van deze trouwe Katwijiker. Hierna was er-gelegenheid de ju bilaris met zijn onderscheiding ge luk te LEIDEN Vanmorgen heeft prof. mr. G. de Grooth in de Meyers-zaai van het - academiegebouw afscheid genomen als hoogleraar aan de Leidse universiteit in het burgerlijk recht en internationaal privaatrecht. Terug ziende op het leven dat achter mij ligt, aldus prof. De Grooth, staan voor mij op de voorgrond de jaren in Leiden, de studententijd, een halve eeuw geleden, van 1912-1918, en mijn tijd als docent, van 1947-1964. Vijftig jaar geleden! De rechtenstudie was toen van geheel ander aspect. De teksten van de codificaties en bijzondere wetten en de overwegend historische ACADEMISCHE EXAMENS EN. 22 mei Aan de rijksuniversi- HÉlHrik ïslaagd voor doctoraal mej. M J Drop (Den laude): doctoraal examen Indo- de hec gen. II: mej. G S 5 (Den Rietkerk (Lisse). de heren X H Krai Haag). M Singelenberg (Den Haag), - (Leiden): semi-artsexamen: de he- p Schecpe rtsexamen: ae neren C Franken C J Gever (Alphen aan de Rijn H C Kol Hollai L J F heer K Donkei Vlu gger naar Groningen De nieuwe uitgave van Neder lands meest gelezen boek. het spoor wegboekje, is verschenen. Het is weer een heel jaar geldig. Belang rijke wijzigingen komen er niet in voor. Hier en daar is de dienstrege ling wat aangepast Het enige grote nieuws is in feite, dat de nieuwe halte DOUCHE LAKEN "WEEKEND" Voor bad en strand. Heer lijke, ruige badstof. In Spaanse kleurencombi naties. Formaat. 75x130cm (Van een onzer verslaggevers) Het Nederlandsche Roode Kruis organiseert dit jaar voor het eerst een vakantieweek voor dubbel, zowel lichamelijk als geestelijk gehandicapten. De week wordt gehouden van zaterdag 13 juni tot en met vrijdag 19 juni in het N.V.V.-kamp „Flevo-oord" te Huizen in Noord-Holland. Dit kamp is gekozen omdat het Dunanthuis in Zeist geen plaats meer heeft. Omdat het hier gaat om een experiment zullen dit jaar niet meer dan 24 patiënten van de vakantieweek kunnen genieten. Voor elk van hen zal dag en nacht een staflid van het Rode Kruis gereed staan, terwijl bovendien een medische staf onder leiding van dr. G. Beek zich zorgen zal maken om hun wel en wee. Dit heeft de heer A. van Emden, directeur-generaal van het Nederlandsche Roode Kruis gistermiddag gezegd tijdens een bijeenkomst in het perscentrum „Nieuwspoort" in Den Haag. Het lofwaardige initia tief wordt toegevoegd aan de vele en alom bekende jaarlijkse activiteiten van het Rode Kruis. e worden alle met een zekere moed aangevat. Een moed, die ingegev wordt door de gunstige resultaten van het afgelopen jaar, maar ook door de schenking van het landgoed „De Valkenberg" in De Steeg van de 84-jarige jonkvrouwe mevrouw C. C. van Sminia-van Hoboken. Sedert eind april is het Rode Kruis eigenaar van dit 27 hectare grote landgoed. HAARLEMMERSTRAAT 172-174 HERENSTRAAT 9 MIDZA Deze schenking biedt het Rode Kruis de mogelijkheid een tweede Dunanthuis te beginnen, hoewel de moeilijkheden, die dat met zich mee zal brengen, groot zijn. De grootste is wel het aantrekken van vrijwilligers, die zich in hun vrije tijd beschikbaar willen stellen voor de zorging van de patiënten. Een tweede moeilijkheid is de financiële kant. Op het ogenblik .onderzoekt het hoofd bestuur niettemin de mogelijkheid van een tweede tehuis. Dit gebeurt samen met de kring Zuid-Holland van het Rode Kruis, die de suggestie hiertoe gedaan neeft. Over de verwezenlijking kon de beer Van Emden niets zeggen. Andere be stemmingen voor het landgoed wilde hij in ieder geval niet uitsluiten. Een andere stimulans voor het Neder landsche Roode Kruis om moedig i waarts te gaan is het feit, dat het op 22 augustus van dit jaar honderd jaar ge leden is, dat het eerste verdrag Genève werd gesloten. Ter gelegenheid hiervan zal de Rijksmunt in Utrecht vijf duizend grote gouden gedenkpenningen slaan, die voor 325 gulden in de verkoop zullen komen. Verwacht wordt dat de penningen half oktober geleverd zullen Een tweede herdenking staat hel Rode Kruis te wachten in 1967. wanneer het eeuwfeest wordt gevierd. Reeds nu houdt een commissie zich bezig met de voorbereidingen van de plannen. Bo vendien is een gedenkschrift over hon derd jaar Rode Kruiswerk in Neder land in wording. Nog meer plannen van enige omvang betreffen het orga niseren van een grote demonstratie van Rode Kruiskorpsen uit de zes EEG-lan- den. Zij zal volgend jaar gedurende enige dagen ergens in Nederland wor den gehouden Over de resultaten van het vorige jaar was de heer Van Emden tot slot zeer tevreden. Hij noemde het ledental (770.000), de inzamelingscampagne-1963, die 1.844.634 gulden opleverde, de post zegelactie met een opbrengst van f448.518.59 en het werk van het infor matiebureau, dat tot op heden ongeveer 38.000 van de 55.000 claims op schadeloos stelling van de Nederlands oorlogslacht offers heeft afgehandeld. Het Rode Kruis werkt hieraan in nauwe samenwerking met het Cadsu, dat de financiële afhan deling van deze claims verzorgt. Lomoardijen in Rotterdam in de dienstregeling is opgenomen. Op 31 mei gaal da nieuwe dienstrege ling van de N.S. in. Op Lombardijen (tus sen Rotterdam-zuid en Bareadrecht) gaan op werkdagen 21 en op zon- en feestda gen 18 treinen stoppen. In tegenoverge stelde richting 23 respectievelijk 18. Om deze opzet te verwezelijken worden elke dag drie stoptreinen in beide richtingen aan de bestaande diensten toegevoegd. i De trein die om 5.48 uit Vlissingen ver trekt, wordt versneld en gaat van Dord- drecht (vertrek 7.29) naar Den Haag rij den, waardoor een nieuwe rechtstreekse verbinding tot stand komt. Reizigers uit Zeeland belioven dus niet meer in Dord- Eend wilde zwemmen in liet Rapenburg LEIDEN Om vijf vöor vijf parkeerde gistermiddag de 24-jarige A. Schrijver' zyn personenauto op het Rapenburg bij de Langebrug. Hij trok de handrem aan, maar deze pakte kennelijk onvoldoende. Toen de bestuurder uitstapte, dook de „lelijke eend" met een klap in het water het Rapenburg. De heer Schrijver kennelijk zo gehecht aan zijn voer tuig, dat hij het onmiddellijk nadook in et ter plaatse ondiepe water. De auto erd door een kraanwagen weer op het droge gebracht, de bestuurder kon er op eigen kracht uitkomen. echt i Tbezetle i 9.44 uur vertrekt, over te stappen. De trein van Vlissingen naar Roosen daal komt enkele minuten vroeger Roosendaal aan (717 uur) en wordt als nieuwe trein doorgetrokken naar Dord recht en rijdt vervolgens in de bestaande ienstregeling door naar Amsterdam. Ter voorziening in een dringende be hoefte aan een snelle ochlendverbinding Groningcn-Den Haag en een zei/de mid dagverbinding terug zijn van maandag tot en met vrijdag enkele treinen inge lcgd, namelijk om 7.24 van Groningen, aankomst Den Haag SS om 10.09 uu omgekeerd Den Haag SS vertrek 16,30 uur, aankomst Groningen 19.16 uur Het grensverkeer op deze lijn wordt verbeterd omdat de vroege treinen Den Haag niet meer in Gouda begint doch in Utrecht (7.02 uur; aankomst Den Haag 7.50 uur). Ook op het baanvak Gou daAlphen a/d Rijn is in dit opzicht eer enkele verbetering aangebracht. Tussen Amsterdam resp. Haarlem er Den Helder is nieuw TT-stroomlijnmate- riaal ingezet. De dienstregeling is geheel nieuw opgezet met verbeterde aansluitin gen en reisverkortineen Gewapende steunvrager per auto naar Leiden LEIDEN De Leidse politie heeft een 40-jarige koopman aangehouden, die met zijn woonwagen in Wassenaar staat. De man. die op tweede Pinksterdag al moei lijkheden had gemaakt in het Leidse woonwagenkamp, waar hij drie mensen met een geweer bedreigde, loonde zich nu niet tevreden over het antwoord, dat hjj in het kantoor van de dienst voor sociale zaken te Leiden ontving toen hij om steun kwam vragen Hij nam een dreigende houding aan en liet een hand vol geweerkogels zien. In zijn auto vond de politie een geladen en op scherp gesteld geweer. Film in Volkenkunde LEIDEN Zondagmiddag om drie uur wordt 'n het Rijksmuseum voor Volken kunde, Steenstraat la, de film „Indianen van de prairie" gedraaid. Dr. D. G. Jong- mans geeft toelichting. SPECIALE VERKOOP 3 Leuke moderne kleurstellingen per stuk OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ HAARLEMMERSTRAAT 172- 174- 179 HERENSTRAAT 9 LEIDEN Gisteren is in Katwijk een uit Leiden vermiste auto onbeheerd te ruggevonden. De au.to werd drie dagen geleden ontvreemd uit de Boerhaavelaan. terpretatie daarvan vormden het voor werp van studie; van de rechtspraak werd slechts in geringe mate kennis genomen. De studie beperkte zich tot Nederlands recht. Er waren geen verplichte keuze vakken. Hoe anders is het 50 jaar later. Voorop staat de bestudering van een groot aantal airesten van de Hoge Raad. Het is het hoogste urgentie-punt. Zozeer, dat het veelal lijkt alsof de artikelen van het wetboek, althans voor wat het privaat recht betreft, niet anders z(jn dan de ge nummerde kapstokken voor het ophangen van die arresten. Verschuiving Deze belangrijke verschuiving indiceert vrij scherp, dat wij op weg zijn naar een systeem van rechtsvinding en rechtsvast- itelling dat gegrond is op het systeem jan judge-made law. het common-law- systeem. De daaruit te trekken conclusie i, dat, wie meent dat een codificatie van privaatrecht als systeem superieur is, t opteren voor hercodificatie, ij die hercodificatie, waarmee wij dank zij de regering van 1947 en van Meijers en zijn opvolger prof. J. Drion goed op weg zijn zal uiteraard op ruime schaal aandacht worden besteed aan buitenlandse wetgevingen, buitcitr tapejse rechtsinstituten en leerstukken! AafidacMI tSijb'; daaraah' irf Hoge mate is .gegeven bij de thans tot'stand gekomen ontwerpen. Weloverwogen invoer van daarvan' voor ons nodig of nuttig blijkt, zal plaats hebben. Dat geldt niet in de laatste plaats ook Dor het privaatrecht van de Anglo-Ame- rikaanse common-law. Daarvoor zelfs in het bijzonder, omdat een case-law systeem in het algemeen meebrengt een benadering van de menselijke rechtsregdl incidentele situatie uit, den rech ter voorgelegd, een pragmatische bena dering dientengevolge, die veel minder codificatie-stelsel wordt be heerst door een van geabstraheerde reg&« uitgaande doctrine, waaruit de ge- voelsbeslissing afgeleid wordt. Het recht -an de common-law biedt daarvan tal van •oorbeelden. Prof. De Grooth besloot zijn afscheids college met een uiteenzetting van de i-law omtrent vertegenwoordiging 'el die omtrent de „middelijke ver tegenwoordiging bij rechtshandelingen". Zevenhonderd gulden gestolen uit gebouw van Leger des Heils LEIDEN Uit het gebouw van hei Leger des Heils is in de periode tussen woensdag 20 mei half elf en donderdag 21 mei half elf een metalen geldkistje ont vreemd, inhoudende 700 gulden. Het kist je stond op een plank in een legkast op de bovenverdieping van het gebouw. Dc dader heeft zich vermoedelijk door in sluiping toegang verschaft tot deze ver dieping. Voor het Leger des Heils, dat het 75-jarig jubileum viert, betekent dit eéti zwaar verlies. Burgerlijke sland van Leiden LEIDEN GEBOREN: Maria E, dv H Guldemond en J G de Knegt; Jo hannes G W T, zv J H Philipsen en. E J Warmenhoven; Henry J, zv J C Boot en P W dc la Bije; Pctronclla C, dv J J Hoek en M Dubbelaar; Sonja D, dv O Kramer en C Seepers; Maarten, zv H E Derksen en J P v Dijke: Robert J, zv J Teeuwen en H M Aniba; Claudina C E, dv J Havcr- mans en M H A Wehrens; Paulina C. M, dv M A Vink en H C Langeslag. GEHUWD: H J D Prins en E Star; J Braxhoven en S Wall aard; J Harte- velt en M Hoppenbrouwer; J J dc" Wit en T Lodder; M J C Simons en J M T Castelein; P de Romijn en E Slegtenhorst; T van Haastrecht en P J J van Velzen; G van der Walle en E Overdijk; G J Waasdorp en A M D de Roos. OVERLEDEN W Greveld, 75, vr; H van Alphen, 66. m; H M Hoogo- veen, 47, m; A Tilgenkamp. 36, m. Bon voor 60 Leidse voetgangers LEIDEN Aangezien vele voetgan gers zich niets blijken aan te trekken van de rode lichten bij de beveiligde oversteekplaats achter Vroom en Drees- mann op de Aalmarkt, is de politie tot maatregelen overgegaan. In twee midda gen tijds werden zestig bekeuringen uit gedeeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7